HM 1000 Rijwielen Cadeau! DE GEKOCHTE FIETS GEHEEL GRATIS!! SITTERS Yd KAR Voorjaarspracht in de residentie HUURT UW PRIMO Toen er nog veel grachten in Haarlem waren. V R IJ D A G 9 APEIE 1937 HAARLEM'S DAGBCAÖ VOETBAL. Frankrijk—Italië gaat niet door. Italiaansche spelers krijgen geen paspoorten. West-Europa—Centraal Europa. Definitief op 20 Juni te Amsterdam. Uit Parijs: De voetbalwedstrijd Frankrijk Italië, die Zondag 11 April a.s. te Parijs zou worden gespeeld, zal niet doorgaan, De voor zitter van den Fransohen Voetbalbond, de heer Jules Rimet, kreeg Donderdag van den secretaris-generaal van den Italiaanschen Voetbalbond,den heer Barassi de telefoni sche mededeeling. dat de wedstrijd niet zal kunnen worden gespeeld. Ondanks de bemoeiingen van Barassi, om den wedstrijd op den vastgestelden datum (11 April) te doen spelen, heeft de secretaris generaal van de Italiaansche fascistische partij er bezwaar tegen gemaakt, den spelers van het Italiaansche elftal een paspoort uit te reiken. De Fransche Voetbalbond heeft aan de Internationale Voetbal Federatie (F.I.F.A.) dezen gang van zaken reeds medegedeeld en tevens een eisch tot schadevergoeding inge steld. In Italiaansche kringen vreest men politieke demonstraties. De Fransche Voetbalbond heeft in een nota het volgende medegedeeld omtrent het niet doorgaan van dezen wedstrijd: De secretaris-generaal van den Italiaan schen Voetbalbond Barassi heeft Woensdag met verschillende vertegenwoordigers van den Franschen Voetbalbond te Parijs .be sprekingen gevoerd. Hij deelde mede. dat het verbod om den wedstrijd te spelen, is uitge vaardigd door den voorzitter van het Ita- liaansch Olympisch Comité. De motieven voor dit verbod schenen te bestaan uit in lichtingen, welke men te Rome had verkre gen, waarin mededeeling werd gedaan, dat politieke elementen zich hadden voorgesteld, ter gelegenheid van de aankomst van het Italiaansche voetbalelftal in Parijs te ma nifesteeren. De vertegenwoordigers van den Franschen Voetbalbond bleven echter niet in gebreke, Barassi aan te toonen. hoezeer deze vrees ongegrond was, daar er tot nu toe nog geen enkele manifestatie, vreemd aan de sport, een voetbalwedstrijd had bemoeilijkt. Dadelijk na zijn terugkeer in Rome moest Barassi verslag uitbrengen van zijn zending en inmiddels stelden belde bonden alles in het werk, de ontmoeting toch doorgang te doen vinden. Donderdagmiddag vier uur heeft de Italiaansche bond evenwel de door hem ontvangen bevestiging doorgegeven. De heer Rimet heeft onmiddellijk een pro testbrief gericht tot den voorzitter van den Italiaanschen Voetbalbond, waarin hem wordt verzocht, de motieven mede te deelen, ■waarop deze onverwachte beslissing is ge nomen. In officieele kringen te Rome deelde men omtrent het niet. doorgaan van den wedstrijd mede: „Het Italiaansche elftal was klaar om te vertrekken, toen op het laatste oogenblik de Fransche tand de vrees uitsprak, mani festaties, welke altijd mogelijk zijn, niet te kunnen verhinderen. M deed begrijpen, dat het beter was, in dien het Italiaansche elftal maar van den wedstrijd afzag". Oostenrijk—Italië wor<lt over gespeeld. Uit Weehen: Op een bijeenkomst van 't Co mité voor den Europa-beker is besloten, dat de wedstrijd tusschen Oostenrijk en Italië, die op 21 Maart j.l. te Weenen door den Zweed- schen scheidsrechter Ohlsson gestaakt werd, overgespeeld zal worden, waarbij wederom Weenen als plaats voor den strijd werd aan gewezen WIZIGING WEDSTRIJDPROGRAMMA. Voor a.s. Zaterdag is o.a. vastgesteld de wed strijd VelocitasAlcides. Voor Zondag is ingelascht de bekerwedstrijd ZandvoortExcelsior. Uitgesteld is de beker wedstrijd Beverwijk—Swift. DE OVERSCHRIJVING VAN BAKHUYS. Blijkens een bericht in de „Sportkr." is Don derdagmorgen het verzoek om overschrijving van HBS. naar V.V.V. van Bakhuys bij het Bontisbureau binnengekomen. Hij heefc zich reeds te Venlo gevestigd. ZATERDAGMIDDAGCOMPETITIE. J.l. Zaterdag is ook in afdeeling A de be slissing gevallen, zoowel wat de bovenste als de onderste plaats betreft. Kennemerland wist één punt te bemachtigen in den uitwed strijd tegen V.V.IJ. I, wat voldoende was om kampioen te zijn. SIZO belandde definitief op de laatste plaats door den uitwedstrijd tegen VGS met 41 te verliezen, Telefonia wist Tweede Jeugcl op eigen terrein met 21 te kloppen. In de tweede afdeeling was alleen de wed strijd SIZO 2—VVRA van belang. Deze ont moeting werd door de ambtenaren gewonnen, die thans nog een kans hebben, de onderste plaats te ontloopen. Kennemerland 3 speel de in kampioensvorm tegen haar zwaarste concurrente Johez en won met niet minder dan 8—3. In de C-afdeeling verraste ZSV 2 door met 43 van Kennemerland 6 te winnen. Er viel in deze afdeeling nog een verrassende uitslag te noteeren, nl. de 32-overwinning van Kennemerland 4 op de nog ongeslagen afdee- lingskampioen VEW 2. Het programma voor morgen is slechts klein namelijk: A WY 2Kennemerland, 4 uur, S. de Boer B SIZO 2Johez. 3 uur, J. van der Wereld. Kennemerland 2ZSV, 3 uur H. J. Boe ree. C ZSV 2—Johez 2, 3.30 u. A. G. Peperkorn. Kennemerland gaat op bezoek bij V.V.IJ. 2. De kampioenen zijn aan hun reputatie ver plicht, op beide punten beslag te leggen. SIZO 2, dat op het oogenblik de onderste plaats in B bezet* krijgt geen gelegenheid deze plaats te verlaten, want het bezoekende JOHEZ zal zeker de overwinning weten te behalen. Kennemerland 2—Z. S. V. wordt een ge moedelijke partij tusschen twee gelijkwaar dige ploegen, Z. S. V. 2, dat thuis tegen JO HEZ 2 speelt, zal vermoedelijk weten te win nen en daardoor haar vierde oven*;'""'"- dit seizen h01"'"" KENNEMERLANDVETERANEN—A.F.C.- 1 VETERANEN, y op het Kennemerland-terrein aan de Ram laan spelen bovennoemde teams Zaterda middag half vier den vri-ndsc' :ppriijke. i ijd, die eenige weken geleden moest I Naar wij vernemen zal de voetbalwedstrijd tusschen Centraal Europa en West Europa definitief op Zondag 20 Juni in het Olympisch Stadion te Amsterdam worden gespeeld, in het kader van den op dien datum plaats heb benden Olympischen Dag. Naar men weet waren er moeilijkheden ge rezen. De heer K. J. J. Lotsy, die door de F.I.F.A. tot voorzitter der organisatiecommissie voor dezen wedstrijd was benoemd, heeft zich in de afgeloopen dagen zeer veel moeite gegeven om deze ontmoeting, uniek in de geschiede nis van het internationale voetbal, toch nog doorgang te doen vinden. Na overleg met ir. Fisher (Hongarije), prof. Pelican (Tsjecho-Slowakije) en den secretaris der F.I.F.A. dr. Schricker te Zürich, is de heer Lotsy er in geslaagd de moeilijkheden te over winnen; de wedstrijd kon definitief op Zon dag 20 Juni te Amsterdam worden vastgesteld. Het centraal-Europeesch elftal zal worden samengesteld door de heeren ir. Fisher (Hon garije), dr. Eberstahler (Oostenrijk), Mauro (Italië) en prof. Pelican (Tsjecho-Slowakije). De heer Lotsy zal het West-Europeesch elftal samenstellen, bijgestaan door de leden van de keuzecommissie van den K.N.V.B. en verder door gedelegeerden van Duitschland, Frank rijk en België. Zeer waarschijnlijk zullen 3 of 4 Nederland- sche spelers in het team van West-Europa worden opgenomen. De 22 gekozen spelers zullen van de F.I.F.A. een fraai aandenken, waarschijnlijk in goud uitgevoerd, ontvangen. Het staats voorts vast, dat geen buitenland- sche scheidsrechter voor dezen wedstrijd zal worden aangewezen,, doch een Nederlander. BILJARTEN. CLUBKAMPIOENSCHAP „D. E. S." De wedstrijden om den kampioenstitel bij de biljartclub „D.E.S." werden Donderdag avond in haar lokaal, café restaurant „Bol werk", vervolgd: In groep A cadre: te maken pnt. brt. h.s. gem. J. Vlug 140 140 19 37 7.36 c. v. d. Hoek 165 55 19 12 2.87 J. Steffers 250 250 21 84 11.90 D. A. de Foeljaeger 250 179 21 35 8.52 G. Vooges 115 112 41 10 2.73 C. v. d. Hoek 165 165 41 25 4.02 In groep B libre M. Uittenbogaard 105 105 41 17 2.56 H. Tunïnga 85 54 41 8 1.31 In groep C libre: H. Wesseling 75 75 39 7 1.92 H. v. Wunnik 65 42 39 6 1.07 A. Steenkist 70 70 31 14 2.25 D. Boeré 55 37 31 5 1.17 HANDBAL. Het programma voor Zondag. Het handbalprogramma van heb K.N.G.V. voor a.s. Zondag luidt: Westelijke le klasse. Dames: S. S. S.A.V. Zaanland 10.30 uur. A.d. Vergierdeweg: Rapiditas 2-Lijnden. Heeren. S. S. S.Olympia 2 10.30 uur. Hoofdklasse Heeren: AalsmeerNiloc. Adspir anten-Han dbal A.s. Zaterdagmiddag 3 uur heeft op het Gemeentelijk terrein aan de Van Oosten de Bruynstraat onder auspiciën van „Rapiditas" een Jeugdhandbalwedstrijd plaats tegen de Lijnden-adspiranten. DEN HAAG—HAARLEM. (Dames) A.s. Zondagmiddag half elf spelen op het terrein aan den Vergierdeweg een Haar- lemsch A- en een B-elftai van de definitieve samenstelling van het Haarlemsch elftal dat op tweeden Pinksterdag in het Stedentournooi in Den Haag zal uitkomen. Wedstrijd le klasse: Rapiditas 2—-Lijnden te half tien aan den Vergierdeweg. WETHOUDER W. ROODENBURG. Hoewel eerst gedacht werd dat de heer W. Roodenburg, wethouder van Haarlem, de zei- dagen het Diaconessenihuis weer zou kunnen verlaten, is nu beslist, dat hij daar nog onge veer een week zal moeten blijven om rust te nemen. Indien U vanaf heden tot en met 1 dag vóór Hemelvaartsdag een RIJWIEL (keuze uit diverse merken in 12 uitvoeringen) bij ons koopt, zoowel contant als op onze gemakkelijke betalingsvoorwaarden vanaf 50 cent per week zonder vooruit betaling, dan geven wijUalsbijzondere attractie en wordt het gestorte bedrag terugbetaald, als het te Overveen op Hemelvaarts dag in een periode van 2 uur, door U zelf aan te geven op een formulier, dat gratis door ons beschikbaar wordt gesteld, minimaal 2 Millimeter regent volgens de officieele waarneming van het Koninkl. Nederl. Meteorologisch Instituut. Ook voor deze aanbieding geldt onze b ij z o n d e r e „R ij w i e 1 - S e r v i c e". 18 maanden gratis verzekerd tegen diefstal. 18 maanden gratis verzekerd tegen brand. 18 mnd. gratis verzekerd tegen inbraak. 18 mnd. alle reparaties gratis. Wij behouden ons het recht voor hen, die ons niet credietwaardig voorkomen, te weigeren. PHILIPS RADIO •in STOFZUIGERS 35—r •II* SIKAR RIJWIELEN Dlsfltal—mrz.KMMQ g.ob. •li* KINDERWAGENS J HAARLEM Jj Telefoon 16659 Schoterweg 1 (Adv. Ingez. Med.) „Hofstadbloem" 'n indrukwekkende tentoonstelling. Demonstratie van Hollandsche durf en vakmanschap De groote Haagsche voorjaarstentoonstel ling, de Hofstadbloem, is geopend, en hiermee wordt de reusachtige hal van „Houtrust" in gewijd. Een mooi begin! Minister Gelissen heeft bij de opening, volkomen terecht, ge sproken over de groote plaats, die de bloemen innemen in het leven. Het is prettig om zulke on-eeonomische dingen uit den mond eens ministers te hooren. Maar wie zou ook niet alle zakelijkheid en cijfers vergeten bij zoo iets heerlijks! Terwijl dit neergeschreven wordt, defilee- ren de eerste honderden langs die voorjaars- en vroegzomrepraeht, die tot en met 18 April op Houtrust te zien zal zijn. Wanneer dit ar tikeltje verschijnt, is de tentoonstelling al weer een dag ouder. Mogen de verwachtingen aangaande het aantal bezoekers niet- teleur gesteld worden Donderdagmorgen deed de jury haar werk. Nog klauterden er poppig-kleine figuurtjes langs de enorme ruiten van het dak, nog wa ren de paden grootendeels puur zand en stond de bedekking van rood gruis in groote zakken te wachten. Een gedeelte van de inzendingen was nog zonder naam. Suppoosten, jury-leden, de dames van de kleurbesehrijving, het be stuur, inzenders, fotografen en persmenschen, alles stond en liep door elkaar. De groote fon tein spoot proef; de „laatste hand" werd ge legd aan alles, behalve aan de bloemen. Die waren klaar; smetteloos, versch. En zoo'n stemming van een openingsdag is eigenlijk in teressanter, het genot veel intenser dan na de opening, wanneer de genoodigden een eersten rondgang maken en voor het publiek de ten toonstelling begint, terwijl de betrokkenen eigenlijk het groote werk juist nu achter den rug hebben. Vertelde niet een van de bestuurs leden me, dat hij in geen twee nachten naar bed was geweest? Maar ik wilde u verslag doen van de Hof stadbloem; en opwekken, er héén te gaan, om- voor 60 cent per week. ALLE REPARATIES VRIJ. ALLE ONDERHOUD VRIJ. ALLE SLIJTAGE VRIJ. Geen waarborgsom. De Stofzuiger Centr. HAGEMAN GED. OUDE GRACHT 52 - TEL. 12762. (Adv. Ingez. Med.j Dames- en kinder SPENCERS, in linnen en ZIJDE LINNEN, leuke modellen. „DE WOLBAAL" A.Ümu Gen. Cronjéstr. 129 - Tel. 11385 (Adv. Ingez. Med.) gorden uitgesteld. Het Spaarne bij de Oude Gracht In 1782. dat het toch wel zoo'n zeldzame demonstratie is van Hollandsch, althans vrijwel uitsluitend Hollandsch, vakmanschap, durf en volharding. Nu de reductie op het reizigersvervoer naar den Haag zoo aanzienlijk is, kan het haast voor niemand meer bezw&arlijk zijn, erheen te gaan. Ondergeteekende heeft al menige groote voorjaarstentoonstelling meegemaakt, en 't kan zijn dat ieder jaar de herinnering aan het vorige zwakker maakt toch is het wel zeker, dat geen van de vroegere tentoon stellingen deze Hofstadbloem heeft overtrof fen. Wat hier te genieten valt, is zoo harmo nisch, zoo zeldzaam verzorgd, zoo „af" in ieder opzicht, daarbij zoo heerlijk mooi, dat wij wel eens even, in dankbaarheid, mogen bedenken, dat maanden tevoren de werkzaam heden al begonnen zijn. Op kantoor en in de kas, in de bakken en de warenhuizen van de kweekers, in de breinen van ontelbaren, en dat allemaal vindt nu zijn voltooiing in deze negentig meter lange hal, waar het beste van het beste bijeen is in een vrijwel volmaakte harmonie van kleur en lijn. Is het wonder dat deze openingsdag het karakter draagt van een tevreden dag, van voldoening, maar ook van afwachting of nu het bezoek zóó zijn zal, dat de berekeningen uitkomen? En is het een wonder dat wij, die buitenlandsche tentoon stellingen kennen en weten hoe soms het peil daar is, dankbaar en 'n beetje trotsch zijn? Want we komen in ons kleine land toch maar, nu weer met deze Hofstadbloem, keurig voor den dag De totaalindruk, als we de zaal binnenko men, is: kleurig. Rechts vóór en links achter treffen als vlammende kleurplekken de groote inzendingen resp. van Gentsche azalea's en polyanth-rozen. Het eene teruggehouden, het ander geforceerd. Als u straks de tentoonstel ling bezoekt en schuifelt langs bloeiende brem en clematis, langs hyacinten en begonia's, ci neraria's en gentianen, rozen, seringen en amaryllis, bedenkt u dan eens. dat dit alle maal gewassen zijn met uiteenloopenden bloei tijd en tóch vinden we ze hier in bloei bij een. Kunt u zich voorstellen wat een zorg en vakmanschap dit gevraagd heeft? We zullen u morgen een paar détails geven, enkele van de vele dingen, die de „Hofstad bloem" voor den gewonen tuinliefhebber te genieten geeft. Laten we dan vanavond vol staan met 'n heel algemeen overzicht woorden zijn gebrekkig om zooveel moois uit te drukken. En als we onze oogen sluiten, dan is daar weer die glorie van de azalea's, enkele en dubbele, de palmen die hoog uitwaaieren tegen den grijswitten achterwand van de zaal, de gouden regen, die in rijke trossen ertus- schen neerhangt deze inzending kreeg een Koninklijke onderscheiding en dan zien we weer dien zeer rustigen en strakken aanleg langs den vijver, waar de Japansche acers hun fijne handvorïge blaadjes naar het donkere water strekken en een schooltje snel voorbij schietende goudvisschen de illusie volkomen maakt. Er is een brokje woestijn met schitte rende cacteeën, er zijn vetplanten, waar iede re liefhebber zijn hart aan zal ophalen, er is een unieke verzameling Platyceriums herts hoorn varens in de meest ongewone varië teiten. We kunnen genieten van astilbe spi raea. zegt men, en ook hier is de benaming foutief. Die niet steeds juiste naamgeving is dan ook het eenige, dat we op de Hofstad bloem zouden kunnen aanmerken, en het is, bij al dit prachtigs, eigenlijk maar 'n kleine, heel kleine tekortkoming. Al zou het wensche- lijk zijn, dat bij alle comités en commissies ook nog eens een nomenclatuur-commissie haar keurend oog over de inzendingen liet gaan Er zijn narcissen, gekweekte en wilde; tul pen, gekweekte en wilde, cyclame,begonia's rozen, camellia's, azalea mollis en azalea ja- ponica, potplanten en kasplanten, bladplan ten en rotsplanten. U vindt hier de illusie van een Mei- of Juni-tuin en een meter verder de exotische pracht van orchideeën. Lelietjes der-dalen bloeien naast de vroegste blauwe druifjes en de Zuid-Amerikaansche Ismene staat vlakbij de echt Hollandsche primula's. Aalsmeer komt prachtig voor den dag met veel snijgoed seringen, sneeuwbal, rozen er heesters in vollen bloei. Er staat een vol maakte bos zacht lavendelblauwe seringen, La- valiensis, en een schitterende bouquet van de oude, novolprezen Marie Legraye met de volle, schuimig-witte trossen. U zult begonia en cal ceolaria vinden en sterk vervroegde Lilium umbellatum erectum, en anemone van Caen, en „snoezig" klein rotsgoed naast imposante groepen bloeiende heesters en coniferen, en zoo geeft heel die enorme, breede, lange, hoo- ge hal een staalkaart van uitersten in grootte en kleur en in zekeren zin ook in bloeitijd en dat alles tóch een geheel wordt, waarvan de verschillende deelen harmonisch in elkan der ovregaan, dat is wel het beste bewijs dat de opstelling goed, heel goed is. Maar laat u uw schoonmaak- of andere be zigheden, hoe belangrijk die ongetwijfeld ook zijn, eens één enkelen dag in den steek. Be zoekt u de Hofstadbloem u zult terugko men met een onvergetelijke herinnering, met goede plannen en voornemens voor uw tuin en wie weet ook weer moed voor de rest van uw smoonmaak of voor uw dagelijksch werk, als dat moeilijk en eentonig is. Die paar uren temidden van de bloemen, op Houtrust, zullen u goed doen en aan onze kweekers bewijst u er de eer mee, die hun voor deze prestatie weer zoo ten volle toekomt! L. S. VIJF JAAR GEVANGENISSTRAF GEEISCHT. Wegens het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel. Donderdag stond voor de Arrondissements rechtbank te Breda terecht J. J. F. A. P., uit Tilburg. P. heeft in den nacht van 4 op 5 Fe bruari, onder de gemeente Tilburg, zijn echt- genoote Maria de W., opzettelijk zwaar licha melijk letsel toegebracht, waardoor zij kort daarna aan de gevolgen is overleden. De officier van justitie eischte tegen ver dachte een gevangenisstraf van vijf jaar. TUIN-EN GAZONMEST (Adv. Ingez. Med.) Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukkengeplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. Nog eens het toezicht bij heien. Geachte Redactie, In het gisteren van mij over bovenstaand onderwerp opgenomen ingezonden stuk, ge titeld „Ongelijke monniken, gelijke kappen?" heeft uwe Redactie aanleiding gevonden den Directeur van het Bouw- en Woningtoezicht over deze aangelegenheid te ondervragen. Deze Directeur is het als zoovele van zijn collega's in den lande volkomen eens, dat het eischen van dezelfde controlemaatregelen voor alle bouwwerken, onverschillig of deze al dan niet onder bevoegde directie worden uitgevoerd, eigenlijk er op neer zou komen, dat voor de werken zonder deskundig toe zicht de gemeente „daar wel voor zorgt", ter wijl voor de werken, waar uit den aard der zaak permanent dagelijksch toezicht reeds door de bouwdirectie wordt uitgeoefend een dubbele controle zou ontstaan. Dat wil zeg gen: onverantwoordelijke en ondeskundige knoeiers kunnen met enkelvoudig (gemeente lijk) toezicht worden geholpen, deskundigen genieten dezelfde twijfelachtige onderschei ding nog eens extra! De Directeur geeft nu als noodoplossing aan, dat de door de leiding van het bouw werk aangestelde opzichter dan maar tijdens de uitvoering van de extra door de gemeente gecontroleerde werkzaamheden ander werk moet gaan doen! Hij zal zelf toch wel besef fen, dat dat geen oplossing is. De met de uit voering van een bouwwerk belaste ingenieur* of architect kan toch bezwaarlijk verantwoor ding aanvaarden voor niet door of onder zijn leiding uitgeoefende controle? D.w.z. de op lossing van den Directeur zou alleen dan een oplossing kunnen zijn, wanneer de gemeente dan ook de volle verantwoording voor fundee ring c.a. tegenover opdrachtgever zou aan vaarden, m.a.w. zich contractueel gerant zou stellen voor alle schade, die het gevolg zou zijn van fouten, onoplettendheden, tekortko mingen e.d. van den door haar met de con trole belasten controleur. Een dergelijke verantwoording kan en mag de gemeente niet nemen, en juridisch draagt zij geen enkele verantwoordelijkheid. De met de leiding belaste ingenieur of ar chitect draagt die verantwoordelijkheid wel' en kan dus bezwaarlijk afzien van het zelf uitoefenen van toezicht. Ei- zit aan deze zaak echter nog een geheel andere juridische kant: de Bouwverordening kent wel de bevoegdheid „nadere eischen" te stellen, maar stelt daarbij geenszins vast. dat deze nadere eischen niet geval voor geval be- bekeken mogen worden. Dat is echter niet het voornaamste: „nadere eischen", zooals in de Bouwverordening bedoeld kunnen nooit anders zijn, dan technische eischen; voor het heffen van extra bedragen ten laste van een uit te voeren werk kan de verordening m.i. geen enkele bevoegdheid verleenen. Acht de gemeente in bepaalde gevallen ex tra toezicht noodig, dan is de zorg daarvoor aan haar. Dat de overheid daardoor op hoo- gere lasten zou komen is alleen en uitsluitend een gevolg van het feit, dat voor de uitoefe ning van het bouwvak geen enkele bevoegd heid wordt vereischt. De kosten daarvan medo te willen verhalen op diegenen, die zich de voorlichting van deskundigen verzekeren is een extra-belasting die ongemotiveerd is. Nog een stap verder en de volledige uitoefe ning van het dagelijksch toezicht op de uit voering van bouwwerken komt in handen van de gemeente, waarmee opnieuw een stap ge daan is in de richting van uitschakeling der bevoegde krachten ten bate van de onbe voegde, die immers met alles toch door de gemeente geholpen worden. Dat de Directeur verklaren moet dat de bepaling van extra-gemeentelijk dagelijksch toezicht „dringend noodig bleek", is in dit opzicht wel teekenend! Wanneer het de overheid ernst is met het bevorderen van het goede en vakkundige bouwen, dian zijn daarvoor zeker de middelen, te vinden. De thans gevolgde weg zal daar echter zeker niet toe bijdragen. Hoogachtend, Ir. H. T. ZWIERS, voor Kring Haarlem Bond v. Ned. Architecten. Vacantiebezigheden. Stadgenooten. Morgen, Zaterdag, zal u weer door vrien delijke verkoopsters een bloempje worden aangeboden. Weigert het niet. heuseh door het te koopen doet gij een goed werk. De Paaschvacantie is pas voorbij en de moeders hebben het opnieuw ondervonden hoe moeilijk het is de kinderen bezig te hou den, hen van de straat te doen blijven en op die straat, daar staan ze aan allerlei gevaren bloot. En nu is daar over eenige weken de groote vacantie! Hoe heerlijk zal het dan zijn als wij, ook door uw gave in staat zijn die levenslustige schare drie weken, van 's morgens 9 tot 's .middags 4 uur bezig te houden op dat heerlijke sporterrein aan de Kleverlaan. Daar zullen ze dan weer spelen en dartelen onder deskundige leiding, bij goed weer in de open lucht, bij regenweer in groote tenten. Reeds 800 kinderen hebben zich opgegeven. Als ge dat bedenkt, dan ziet ge in gedach ten al die blijde snuitjes en ge offert met een vroolijk gezicht uw gave, Daar het aantal onzer collectanten helaas niet groot is, kan het licht gebeuren, dat ai geen bloempje wordt aangeboden. Beleefd verzoek ik u alsdan uw gave te willen zenden aan ondergeteekende of aan onzen penning meester, den heer W. Barneveld. Dusart- straat 3. Moge de uitslag verrassend zijn! J. H. W. HABERMEHL, Kinderhuissingel 30. .Voorzitte*

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 14