voor de Tuin! Slager 70 ct. NET MEISJE EIE Verzeker uw oogen [Rubriek voor Vragen Restaurant-Automatiek boven- of benedenhuis Advertentie Acquisiteur boorden- strijkster NET MEISJE HET BESTE STAAT EEN COSTUUM n. MAAT VRIJDAG 9 APRIL' 1937 HAARLEM'S DAGBLAD 2 Verecnigiii" „Eigen Hulp". Gang van zaken stemt tot tevredenheid. Aan het verslag over het jaar 1936 van het district Haarlem en omstreken der Vereeni ging „Eigen Hulp" is ontleend, dat het aantal leden op 1 Januari 1936 1035 bedroeg en oo 31 December 1936: 1027. De gang van zaken in de afdeelingen Winkel en Bakkerij stemt tot tevredenheid; de afdee- ling schoenmakerij werd opgeheven. De totale omzet bedroeg ruim f 325.000. De behaalde resultaten laten toe, na de noodzakelijke afschrijvingen en reserveeringen 4 pct.^ dividend toe te kennen aan onze leden over 'net bedrag van hun verbruik in winkel en bakkerij. Omtrent de stichting „Voorzorgskas" deelt het districtsbestuur het volgende mede: het saldo op 1 Januari 1936 bedroeg f 38,633,85; het saldo op 31 December 1936 was f 38.495,44. Er is dus een vermindering van f 138,41. De Winkeldirectie zegt o.a.: Het geheele jaar 1936 vertoonde hetzelfde beeld als dat van 1935; steeds lager worden de prijzen, met daarmede nauw samenhan gende geringere winstmarge en een minder verbruik. Na de bekende gebeurtenis in de maand September, de loslating van den gulden van den goudprijs, hebben wij goede hoop, dat hieruit een verandering ten goede zal voort vloeien; de gang van zaken tijdens het opma ken van de jaarrekening geeft daartoe aanlei ding. Voor de afdeeling Winkelwaren was een zeer scherpe inkooppolitiek een dringend ver- eischte; dat hieraan is voldaan stemt tot dank voor onzen bedrijfsleider. Het Bakkersbedrijf heeft evenzeer, zoo niet met nog grooter moeilijkheden te kampen ge had; aan de eene zijde een broodprijsverla ging. aan de andere zijde een steeds hooger wordende meelprijs; niettegenstaande dezen onlogischen gang van zaken is het resultaat, dat nog een winst kon worden behaald van f 1465.al is die dan ook bijna f 2000.la ger dan in het jaar 1935; voor den desbetref- f enden leider een niet geringe voldoening. Wij schreven het vorig jaar bij de aanbie ding der rekening, dat wij slechts in de uiter ste noodzaak aan de loonen zouden gaan tor nen. Helaas zijn wij daartoe moeten overgaan; een tusschentijdsch nauwkeurig onderzoek van den gang der zaken en een ons veilig stel len tegen elke onvermoede conjunctuurver andering heeft ons daartoe genoodzaakt. Daarnaast heeft een drastische bezuiniging in onze exploitatiekosten, in totaal f 6300.— waarvan slechts f 1700.op loonen en sala rissen valt, in nog grootere mate bijgedragen om onze zaak sterk te houden voor de toe komst. Bij een doorgaande verbetering zal ons stre ven zijn. zoowel de halveering van het winst percentage voor het personeel, als de loonkor- ting, ongedaan te maken, zonder daarbij uit het"oog te verliezen, dat een sterke zaak voor het personeel uiteindelijk van meer belang is dan een door de tijdsomstandigheden niet te verantwoorden salarieering. De ter verdeeling beschikbare bedrijfswinst bedroeg f 16.523.54. JUBILEA BIJ DE N. Z. H. T. M. Heden, Vrijdag, was het 25 jaar geleden dat de heeren J. Elfering, remisechef te Schoten en H. v. d. Vecht, conducteur bij de N. Z. H. T. M., bij genoemde Maatschappij in dienst traden. Den heer Elfering werd hedenmorgen op het kantoor, met de waardeerende toespraak van den directeur, ir. W. J. Burgersdijk, een enve loppe met inhoud overhandigd. De heer v. d. Vecht ontving hedenmorgen te zijnen huize bezoek van den Chef van Exploi tatie. Ir. B. Nugteren en den Chef van den Uitvoerenden Dienst, den heer P. M. Gieske, die hem namens de directie gelukwenschten en een enveloppe met inhoud overhandigden. Vertegenwoordigers van het Jubileumfonds der N. Z. H. T. M. boden hem een geschenk met oorkonde aan. De jubilaris had den dag vrij. SONATEN-AVOND. Zaterdag 10 April a.s. geven Jan Hoeben (viool) en Jacob Bijster (piano) in de mu ziekzaal van café-restaurant Brinkmann, Groote Markt, een sonaten-avond. Zij zullen werken ten gehoore brengen van Arthur Willner, Darins Milhoud, Antonio Vivaldy en Henk Badings. GEEN LINNEN, MAAR KATOEN. Een bewoner van den Muiaerslotweg heeft aan de politie medegedeeld, dat een koop man Woensdagmiddag aan zijn vrouw linnen voor lakens te koop had aangeboden. Hij had haar een loupe gegeven, opdat zij zich kon overtuigen, dat het inderdaad goed lin nen was. Zij kocht tien el voor f 6; de stof werd in haar tegenwoordigheid afgemeten. Toen de koopman verdwenen was, bleek het echter, dat het geen linnen was, maar ka toen en nog wel van slechte kwaliteit. Zij vermoedt, dat de koopman haar heel handig alleen den bovenkant van de stof heeft laten zien. De .man had ook handdoeken te koop aangeboden, maar hierop was de bewoon ster niet ingegaan. Het signalement van den koopman is: ongeveer 45 jaar, gewoon pos tuur, Joodsch type, zwart haar, gele gelaats kleur. Hij was per auto gekomen. Men zij dus gewaarschuwd! AGENDA Heden: VRIJDAG 9 APRIL, Restaurant Brinkmann, Gr. Markt: Lezing vïce-admiraal b. d. L. J. Quant voor „Onze Vloot", 8 uur. Café Brinkman (Tempeliersstraat)Neder- landsch Volksche Beweging. Voordracht E. Smedes, 8 uur. Palace Pilmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Luxor Sound Theater: „San Francisco" voor de derde week geprolongeerd. 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „De charge van de lichte brigade", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Man en Vrouw", 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Pygmalion", gepro longeerd. 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum. Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve "s Maan dags. Toegang vrij. Zandvoort: Vergadering van den ge meenteraad, 7 uur. ZATERDAG 10 APRIL Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. De Bilt voorspelt: Zwakken tot- matigen, in het Zuiden wel licht toenemenden wind uit Zuidelijke richtingen, zwaar bewolkt tot betrokken, tijdelijk regen, aanvankelijk iets zachter. De depressie in het Westen dringt tot in het Poolgebied door. Op Jan Mayen daalde de luchtdruk sinds gisteren 14 m.M. het hoogste minimum ligt nog ten Zuiden van IJsland. Een lang gerekte secundaire de pressie strekt zich ver naar het Zuiden uit en reikt tot de breedte van de straat van Gibraltar, het gebied van hoogen luchtdruk boven Finland vertoont weinig verandering, dat in Zuid-Frankrijk trok naar het Oosten. In het geheele waarnemingsgebied bleef de temperatuur boven normaal met groote vochtigheid en overal bewolkt weer en op vele plaats kleine hoeveelheden en op en kele plaatsen groote hoeveelheden regen. In een strookvormig gebied langs de Oostzee kust komt mist voor. In de Alpen is de tem peratuur nog zeer laag Jungfraujoch minus 11 graden Celcius), de hooge toppen steken thans echter weer boven het wolkendek uit. In Frankrijk zijn de winden krimpend en zal het wel spoedig gaan regenen. Langs de Oostkust van Groenland stroomen uiterst koude luchtmassa's naar het Zuiden. Het is te voorzien, dat in onze omgeving de wind uit het Zuiden zal blijven waaien met zacht weer, doch dat de zware bewol king en de kans op tijdelijk regen zullen aanhouden. BAROMETERSTAND Vorige stand 763 m.M. Stand van heden 766 m.M. Neiging; Vooruit. De beste polis; 'n bril van WEBER GR. HOUTSTRAAT 166, bij de Houtbrug. Ziekenfondsleverancier. (Adv. lngez. MedJ UITSLAG VEILING. Uitslag der veiling, gehouden in ,,'t Notaris huis" op Donderdagavond. Een winkel-woonhuis met afzonderlijke bo venwoning te Haarlem aan de Bilderdijkstraat No. 1 zwart en rood. f 5020 <G, de Vries. Een winkel-woonhuis met afzonderlijke bo venwoning te Haarlem aan de Linschoten- straat No. 27 zwart en rood, groot 73 centiaren, f 1240. H. I. van Goor q.q. Een winkel-woonhuis met afzonderlijke bo venwoning te Haarlem aan de Saenredam- straat No. 38 Zwart en rood groot 78 centiaren, f 3300 A. Th. Joosten q.q. Een benedenhuis met afzonderlijke boven woning te Haarlem aan de Saenredamstraat No. 44 zwart en rood, groot 90 centiaren, f 3110 J. Dekker q.q. Een huis en erf te Haarlem aan de Lange Heerenvest No. 96 met daarachter gelegen pakhuis met afzonderlijke bovenwoning aan de Koolsteeg No. 19. samen groot 73 centiaren, f 1500 H. I. van Goor q.q. Een bergplaatst gelegen te Haarlem aan de Raamsteeg No. 18 c. groot 24 centiaren, f 100, H. I. van Goor q,q. Een huis met tuin gelegen te Haarlem aan de DaCostatstraat No. 50, groot 1 are, 38 centi aren. f 3075. M. Hoogendoorn. Het woon- en winkelhuis met erf, staande en gelegen te Santpoort, gemeente Velsen,'aan den Bloemendaalschestraatweg No. A 68, groot ca. 84 ceniaren. f 4200. H. Toussit. Het woon- en winkelhuis, waarin slagerij, met schuren en erf staande en gelegen te Santpoort, gemeente Velsen, aan den Bloemen- daalschenstraatweg No. A 66, groot ca. 1 are, 29 centiaren, f 4730. G. A. Hooge. Het woonhuis met schuurtje en erf, staande en gelegen te Santpoort, gemeente Velsen, aan den Bloemendaalschenstraatweg No. A 64, groot ca. 1 are, 14 centiaren, f 2500. J. Bak ker q.q. Het woonhuis met schuurtje en erf, staande en gelegen te Santpoort, gemeente Velsen, aan den Bloemendaalschenstraatweg No. A 62, groot ca. 1 are, 13 centiaren, f 2500. J. Bak ker q.q. Het woonhuis met schuurtje, erf, poort en open grond, staande en gelegen te Santpoort gemeente Velsen aan den Bloemendaalschen straatweg No. A 60, groot ca. 6 aren, 65 centi aren en het gebouw, ingericht voor timmer manswerkplaats en machinale houtbewerking met loodsen, groot ongeveer 7 A. en 82 cA. Ge combineerd f 6050. P. Rinks. Het woonhuis met schuurtje en afzonderlijk opgaande bovenwoning met voortuin en erf staande en gelegen te Santpoort, gemeente Velsen. aan den Bloemendaalschenstraatweg No. A 88 zwart en rood, groot ca. 1 are 77 cen tiaren, het woon- en winkelhuis met schuurtje, voortuin en erf staande en gelegen te Sant poort, gemeente Velsen, aan den Bloemendaal schenstraatweg No. A 86, groot ongeveer 1 are, 60 centiaren en het woonhuis met schuurtje, voortuin en erf staande en gelegen te Sant poort, gemeente Velsen, aan den Bloemen- daalschnstraatweg No. A 84, groot 1 are, 97 centiaren. Gecombineerd: f 13010. P. Rinks. Een huis en erf gelegen te Santpoort, ge meente Velsen, aan den Bloemendaalsche straatweg (pad) no. A. 92, groot circa 80 c.A. Gecombineerd: f 1145. C. J. J. Jacques. Een schuurtje staande nabij perceel A. 68, Bloemendaalschestraatweg, Santpoort, groot 7 centiaren, f 7. J. Plas. Een Woonhuis met erf en grond, staande en gelegen te Santpoort, gemeente Velsen, aan de Uitendaalstraat no. A 30. groot 3 aren, 49 centiaren, f 1600. T. P. Beccari. Het Heerenhuis met garage, erf en water, staande en gelegen te Santpo:rt, gemeente Velsen, aan den Rijksstraatweg no. 529, groot 3 aren. 90 centiaren, f 4210, J. Plas. Het Huis met erf en afzonderlijke boven woning, gelegen te Haarlem, aan de Korte Houtstraat no. 10 zwart en rood, groot 1 are 34 centiaren, f 2010, H. v. d. Aar q.q. Een Winkelhuis en erf te Haarlem aan de Spaarnwouderstraat no. 112 zwart en rood, groot 1 are, 34 centiaren, f 3020, J. W. Waa lewijn. Een Huis met erf en tuin te Haarlem aan de Pavastraat no. 15 groot 82 centiaren, f 2010, W. Traksel. Een Huis en erf te Haarlem aan de Klaver straat no. 3, groot 50 centiaren, f 620, H. I. van Goor. Een Pakhuis met kantoor, stalling, groote zolder, open plaats en erf te Haarlem aan de Leidschezijstraat no. 9, groot 1 are, 8 centia ren. f 1575. H. I. van Goor. Een Winkel- en Woonhuis met erf te Haar lem aan de Oranjeboomstraat no. 67, groot 62 centiaren, f 2000. Opgehouden. Een Woonhuis met erf te Haarlem aan den Scheepmakersdijk no. 25, groot 47 centiaren, f 870. S. de Jong. Een Huis met erf en tuin te Santpoort aan de B'iezenweg nr. 100, groot 2 aren, 32 cen tiaren. f 2300. J. Balm. van alle Abonnés van Haarlem's Dagblad worden door een specialen Redacteur en zijn talrijke medewerkers zoo mogelijk en ten spoedigste beantwoord. De vragen moeten ivorden geadresseerd aü7i de Redactie, Groote Houstraat 93, met duidelijke vermelding van naam en woon plaats. Vragen, waaraan naam en adres ontbreken, worden terzijde gelegd. De namen der vragers blijven redactie geheim. De antwoorden worden per auto GEHEEL KOSTELOOS thuis bezorgd. Alleen die vragen, welker beantwoording voor vele anderen behalve den vrager, van nut kan zijn, worden tevens in ons blad ge plaatst. RECHTSZAKEN VRAAG: Door een incassobureau kreeg ik een doktersrekening over 1921 van 43. Ik heb dit bedrag betaald, maar de kwitantie heb ik niet 1. Na hoeveel jaar is deze vordering verjaard? 2. Moet ik weer betalen of wordt een verklaring onder eede door de rechtbank geaccepteerd? ANTWOORD: 1. Na 2 jaar. 2. Neen, de door u bedoelde verklaring wordt geaccepteerd. VRAAG: Ik ben voogd over twee kinderen van mijn overleden broer. 1. Hoe kan ik daar van af? 2. Welke kosten zijn er aan verbonden? ANTWOORD: 1. Eerst moet een ander gevon den worden, die bereid is dezelve op zich te ne men, alles behoudens de bijzondere omstandighe den in de wet genoemd. 2. Waarschijnlijk niet meer dan 5. VRAAG: "Wanneer iemand 7 jaar in betrekking is en steeds 14 dagen vacantie per jaar heeft ge had heeft zij dan ook recht op vacantie wanneer zij in Juni a.s. haar betrekking verlaat? ANTWOORD: Ja, tenminste als dan weer een vol jaar verstreken is. VRAAG: Is een voorwaardelijke straf in 1936 opgelegd met het huwelijk van Prinses Juliana kwijtgescholden ANTWOORD: Neen. VRAAG: Komt een dienstmeisje, wie in haar betrekking een ongeluk is overkomen, in aanmer king voor betaling der kosten door de Rijksver zekeringsbank? ANTIVOORD: Neen. Maar als het meisje een interne betrekking heeft zlin de kosten gedu rende 6 weken voor den werkgever. VRAAG: Mijn buren en ik bewonen ons eigen huis. Voor wien zijn de kosten voor reparatie van de schutting? ANTWOORD: Reparatiekosten aan schut tingen zijn voor gezamenlijke rekening van de beide huiseigenaren. RECEPTEN. VRAAG: Wat is het recept voor bitterkoekjes met rum? ANTWOORD: U kunt de bitterkoekjes met rum overgieten of ze in de rum leggen. Op diverse vla's te gebruiken. VRAAG: Hoe verwijder ik botervlekken uit een eiken dressoir? ANTWOORD: Als het een dikke vlek is deze eerst zooveel mogelijk met doek afwrijven, daar na de plek bedekken met een laagje magnesia en waschbenzine. Rustig laten drogen; zoo noodig herhalen. Wellicht is er een doffe plek ontstaan. Deze met witte was stevig in- en uitwrijven. Geen vuur of vlam in de nabijheid. VRAAG: 1. Hoe maakt men gevulde koeken? 2. Hoe eierkoeken? 3. Hoe cake? 4. Hoe colombijntjes? ANTWOORD: 1. Gevulde koeken. 300 gram bloem, 200 gr. boter, 150 gr. basterdsuiker, 200 gr. amandelpers, 1 ei, 10 amandelen. Kneed van boter, bloem en suiker vlug een samenhangend deeg. Rol dit deeg uit op een met meel bestoven tafel tot een dikte van 1/3 cM. Steek met een vrij grooten borstplaatring flinke ronde koeken van dit deeg. Leg de helft van de koeken op een met boter besmeerd bakblik. Leg 20 gr. amandelpers op een hoopje in het midden van iedere koek. Bevochtig met een kwastje den •and van de koek en bedek deze met een tweede lapje deeg. Druk de randen goed stevig op elkaar. Bestrijk den lovenkant met wat geklopt ei en druk er een halve gepelde amandel in. Bak de koeken in een matig warmen oven tot ze mooi bruin zien. 2. Eierkoekjes. 4 groote eieren, 300 gr. bloem, 1 pakje vanillesuiker, 1 theelepeltje bakpoeder. Klop de eieren met suiker totdat de suiker kristallen zijn verdwenen. Moch dat niet geluk ken, voeg er dan wat warm water bij. Voeg bij de eieren de gezeefde bloem, het bakpoeder en de vanillesuiker. Besmeer een bakblik dun met boter. Spuit kleine ronde koekjes op de plaat met eenige ruimte onderling. Bestuif de koekjes met behulp van een strooibus met poedersuiker en bak ze in een matig heeten oven heel licht geel en gaar. Neem ze met behulp van een dun en scherp mes van het bakblik af. 3. Colombijntjes: 4 eieren, 100 gr. gezeefde wit te suiker, 100 gr. tarwebloem, geraspte schil van een citroen. Roer de eierdooiers met de suiker goed luch tig, voeg er de geraspte citroenschil bij en daar na langzamerhand de gezeefde bloem. Doe door dit mengsel het stijfgeklopte eiwit en breng dan het deeg over in kleine, langwerpige vormpjes, zet ze in een matig warmen oven tot de gebakjes lichtbruin en gaar zijn (ongeveer 20 minuten). 4. Cake. 250 gr. bloem, 125 gr. boter, 100 gr. suiker, 3 a 4 eieren, 1 dL, melk, 50 gr. rozijnen, 50 gr. krenten, 25 gr. sucade, 10 gr. snippers, ge raspte schil van een citroen, 2 theelepels bak poeder. Roer de boter tot room, voeg er de suiker bij i wrijf deze volkomen glad. Klop de eierdooiers met de melk en voeg ze om en om met een lepel bloem bij kleine hoeveelheden bij de boter en suiker. Ga zoo voort tot ongeveer de helft dei- bloem gebruikt is. Doe er dan de gewassclien krenten en rozijnen, gesnipperde sucade en snip pers en de geraspte citroenschil bij. Vermeng dit deeg zoo luchtig mogelijk met het stijfgeklopte eiwit en het overige meel. dat met het bakpoeder vermengd en gezeefd is. Besmeer een broodvorm met boter, bestrooi dien met wat gesnipperde amandelen, doe het deeg er in en bak de cake ln een tamelijk heeten oven met onderwarrate lichtbruin en gaar. Stort ze op een paardenharen zeef en laat ze bekoelen. DIVERSEN. VRAAG: Hoe laat vertrekt Vrijdag de boot van Amsterdam naar Harderwijk v.v.? Wat zijn de kosten? Wat is de kortste fietsweg van Har derwijk naar Enschedé? ANTWOORD: 1. Dinsdag, Donderdag en Zater dag uit Amsterdam om 12 uur. Enkele reis 1ste klasse 50, 2e klasse 40 ct. Retour: resp. 75 en 60 cent. 2. Harderwijk, Elspeet, Apeldoorn, Deventer, Holten, Markelo, Goor, Delden, Hengelo, En schedé. VRAAG: 1. Ik ben Duitscher van geboorte, 7 jaar in Holland zelfstandig, kan ik Hollander worden? 2. Zoo ja, wat zijn de kosten? 3. Waar moet ik mij vervoegen? ANTWOORD: 1. Ja. 2. Afhankelijk van het Inkomen van f 200. tot 1000. 3. U wenden bij verzoekschrift tot Hare Majes teit de Koningin. KENNEMER FOTOKRING. De Kennemer Fotokring houdt een vergade ring op Woensdag 14 April des avonds in de Sociëteit „Vereeniging", Zijlweg. De agenda vermeldt een demonstratie van het maken van Lantaarnplaatjes door een vertegenwoordiger van de N.V. Handelsonder neming „Gevaert" te Den Haag, een projectie van de „Focus-rondreislantaarnplaatjes" en proefprojectie. VER. VAN CHR. KANTOORBEDIENDEN. Jaarvergadering. De afdeeling „Haarlem" van de Neder- landsche Vereeniging van Chr. Kantoor- en Handelsbedienden hield haar 38ste jaarver gadering in het Wijkgebouw van de Nederl. Hervormde Gemeente, aan de Ged Oude Gracht. De voorzitter, de heer W. Windig opende de vergadering op de gebruikelijke wijze, waarna de secretaris, de heer Joh. de Wijs het jaarverslag uitbracht, waaruit bleek dat de afdeeling over het afgeloopen jaar in le dental was toegenomen. De werkloosheid on der de kantoor- en handelsbedienden was echter nog niet veel afgenomen. Het programma was verder gewijd aan muziek en film, waarna de voorzitter deze geanimeerde vergadering sloot. OVERVEEN AANRIJDINGEN TE OVERVEEN Donderdagavond omstreeks 7 uur had op den hoek Zijweg-Bovenweg een aanrijding plaats. De kruidenier G. A. W. uit Haarlem reed op een motorbakfiets in de richting Overveen. Een auto, bestuurd door G. F., eveneens uit Haarlem, verleende aan den bestuurder van de motorbakfiets geen voorrang, met het ge volg dat de bakfiets werd aangereden en om ver geworpen. De kruidenierswaren werden op den berm van den weg geslingerd en de nio- torbakfiets werd ernstig beschadigd. Persoon lijke ongelukken kwamen niet voor. Tegen den bestuurder van de auto werd procesver baal opgemaakt. Omstreeks 8 uur had Donderdagavond een aanrijding plaats op den Zijlweg te Overveen. Een wielrijder M. D. uit Zandvoort, reed per fiets even voor een auto en ging links af, zon der eenig teeken te geven, met het gevolg, dat hij door de auto werd aangereden en op den grond geslingerd, waarbij hij aan het hoofd werd gewond. Dr. Talsma verleende de eer ste hulp. De fiets werd beschadigd. De be stuurder van de auto, J. G. M. P. uit Haarlem had geen schuld. Bij vonnis der Arr. Rechtbank te Haarlem d.d. 2 Maart 1937 is verklaard in staat van faillis sement L. H. RINGS, aannemer te Santpoort, Gem. Velsen, Jan Gq zen vaart no. 82, met benoe ming van den E. A. Heer Mr. L. Vliegenthart, rechter in ge noemde rechtbank, tot Rechter commissaris en Mr. H. O. Drilsma te Haarlem Verspronck- weg no. 72, tot curator. De curator voornoemd, Mr. H. O. DRILSMA 9 April 1937 Allen, die iets verschuldigd zijn aan, onder hun berusting of te vorderen hebben van wijlen Mej. Johanna van Ravesteyn, in le- van particuliere, laatst gewoond hebbende te Heemstede, Huize „Boschzicht", Heerenweg 113 en overleden te Heemstede 3 Maart 1937, worden verzocht daarvan onverwijld betaling, afgifte of opgave te doen ten Kantore van de Notarissen Hussem en van Sillevoldt te Rotterdam, Nieuwe Haven 137. Rund-, Kalfs-, Varkens-, Lamsvlees 3 pond Gehakt half om 0.90 3 pond Lamslappen 0.90 3 pond Lamscarbonade 1.05 3 pond Kalfslappen 1.00 3 pond Kalfsgehakt 1.00 3 pond Ossenlappen1.40 3 pond Vet Spek 0.90 1 pond Rookworst0.40 1 pond Lever- of Bloedw.0.30 Reuzel per pond0.35 D. SCHOUTSEN Schagchelstraat 4, Tel. 13474 ZATERDAG a.s. 11 uur v.m. OPENING van de naar de eisen des tijds ingerichte H. L. v. d. LIJN 41a Zijlstraat 41a (v.h. Nassaulaan 12) Fijne vleeswaren, Comesti bles. Dagelijks alle soorten vers gebakken vis verkrijgb. ZONDAGVERKOOP v. 11 u. 's morgens tot 5 uur s middags. Na 5 uur gebruik ter plaatse tot 12 uur. BLOEMZADEN 3 cent per pak 4 voor 10 cent Keuze uit 60 soorten BLOEMSTOKKEN v.a. 12 v. 5 ct. Tonking en geschilderde. RAFFIAper bos 5 cent GRASZAAD10 cent p. pak GROENTEZADEN 9 cent p. pak KURKSCHORS 16 cent p. pond Let op het juiste adres: P. E. Willemsen Zn. Botermarkt hk. Barrevoetestraat per Kilo kost onze zuivere STANDVERF (GLANSVERF) GLAS inzetten slijpen en verzilveren d'oude zaak in de SCHAGCHELSTRAAT Tegen 15 April gevraagd een van alle gemakken voorzien, vaste wascht. en ingeb. bad, op goeden stand. Prijs f 35—40 p. mnd. Br. no. 6575 bur. van dit blad Net Oostenr. meisje zoekt betr. als TWEEDE MEISJE v. 1 Mei. Br. no. 6569 bur. van dit blad Gevraagd v. direct een FLINK NET DIENSTMEISJE g. g. v. Aanmelden Cesar Francklaan 9, Heemstede Gevraagd tegen Mei een net DAGMEISJE van 8—4 uur, zelfst. k. werken, boven 20 jaar. Salaris 5 p. wk. Aanmelden na 8 uur Rijperweg Bloemendaal Net Dagmeisje gevr., goed en zelfst. kunn. wer ken, niet onder 18 jaar, 8.30-5.30 Loon 7.Alleen zij die van goede getuigen zijn voorzien, gelieven zich 8—9 voor te stellen v. Hogendorpstraat 25 Gevr. FLINKE JONGEN 14—16 j., voor loop- en winkel- werk. Firma Matto, Gen. Cron- jéstraat 23. gevraagd, voor weekblad, alléén prima kracht. Brieven met uit voerige inlichtingen no. 6558 bur. van dit blad BIJVOET, Bloemendaal, Stoom- wasscherij vraagt een bekwame In klein gezin gevraagd voor dag of dag en nacht. Zelf standig kunnende werken en eenvoudig koken. Leeftijd 2030 jaar. Loon nader overeen te ko men. Br. no. 6572 bur. van dit blad Tehuis gezocht voor rustbehoevende moeder m. 5-jarige dochter. Boschrijke omgeving Haarlem.. Br. no. 6574 bur. van dit blad PENSION TE KOOP weg. gevr. leeft., besl. goedé broodwinning. Uiterste prijs 1150.—. Centr. Haarlem. Br. no. 6563 bur. van dit blad Leve de Concurrentie Rijwielhandel, buitenb. 69 kast 49. Electriciens. 5 gar. lamp 40 W. ƒ!.- enz. enz. Schagchelstr.6 De lezers van een dagblad zien uit, naar wat ook gij aan te bieden hebt. Laat het hun weten door te adverteeren. KOUSENFABR1EKEN HIN N.V. Op onze afdeeling OPMAKERIJ kunnen EENIGE NETTE MEISJES geplaatst worden. Leeftijd 1620 jaar. Aanmelden op kantooï vóór 6 uur namiddag, behalve Zaterdagmiddag GEVRAAGD: AANKOMENDE WINKELJUFFROUW, HALFWAS BROOD- EN BANKETBAKKER boven 18 jaar. NETTE WERKSTER. VERMAAT'S BAKKERIJEN, Paul Krugerkade 31 Haarlem. ZWARTSER'S Fotohandel vraagt een ter opleiding in de zaak. Persoonl. aanbieding Gr. Houtstraat 3a. NETTE MEISJES GEVRAAGD. Stoom-Wasch- en Strijkinrichting Brouwersstraat 1 en 3. Terstond gevraagd: BEKWAME MANGELSTERS. Stoomwasscherïj A. EVERS E(N ZN.: Brouwersvaart 58—60. Aan melden na 6 uur. Wasscherij .KLEVERPARK", Santpoorterstraat 41, vraagt NETTE MEISJES. KANTOORLOKALEN TE HUUR aan het Nassauplein. Centrale verwarming. Brieven onder no. 6576 Bureau van dit Blad. PEDICURE gediP1- door chirurg, in bezit van alle in- strumenten, ook electr., veel vrijen tijd over, z. n. lieele dagen z. d. gaarne bezet. Brieven onder nr. 6573 aan het Bureau van dit Blad. VOOR REEDS f42.- 2 PANTALONS waarvan de Kwaliteit, Pasvorm en Afwerking ten volle Gegarandeerd wordt, en van de MODERNSTE ENGEL- SCHE STOFFEN Vraagt U eens stalen Eng. Eenheids Kleerm. GR. HOUTSTR. 88 t./o. Haarl. Dagblad. Telefoon 16176. 1 -AM STERDAM-HAARLEM-APNHEM-HILVERSUM-

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 2