Voorstellen tot grondwetsherziening aangenomen Toch hebben enkele ontwerpen „Hertog Hendrik" heeft zich goed gehouden. Prins Bernhard geïnstalleerd Over een Paaschreis. VRIJDAG 9 APRIL 1937 HAARLEM'S DAGBLAD 3 ZOONs COMPLETE WONINGINRICHTING BARTELJORISSTRAAT 13-17 - HAARLEM (Adv. Ingez. Med.) Eerste Kamer slechts een kleine kans In 14 dagen 30 schepen door de Straat van Gibraltar geconvoyeerd. Thans weer in Nieuwediep. Donderdagmiddag half vier is de „Hertog Hendrik", na haar wel zeer emotievolle driemaandelijksche trip, in de haven van Nieuwediep aange komen. 'Direct na aankomst hadden wij een kort onderhoud met den commandant van het schip, kolonel H. Jolles, waaraan wij het vol gende ontleenen: Zooals gewoonlijk was het schip op een oefenreis naar de Middellandsche Zee vertrok ken met aan boord, behalve de gewone op leiding voor matrozen, stokers en kwartier meesters, een dertigtal adelborsten. Op de thuisreis, op weg naar Bordeaux, kreeg men het bericht, dat het schip convooidienst moest gaan doen en te dien einde vertrok men full- speed naar de Straat van Gibraltar. Veertien dagen lang heeft men bij de Straat gevaren, waarbij meer dan dertig schepen geconvoyeerd werden. Den 30sten Maart werd weer gebun kerd te Gibraltar en loste de „Java" de „Her tog Hendrik" af. De thuisreis kon toen definitief begonnen worden. Wat de wederwaardigheden in de Spaan- sche wateren betreft: het is allemaal eigen lijk vrij rustig verloopen. Natuurlijk was men permanent op zijn qui vive, doch geen enkele maal is het noodig gebleken handelend op te treden, alhoewel men daartoe gereed was. Van het convoyeeren door andere landen is weinig of niets gebleken. In feite zijn het Engeland en ons land, dat zijn vloot thans alle waar borgen verschaft voor ongehinderden door gang. Voor Engeland is dat des te gemakkelij ker omdat dit land een marinebasis in Gibral tar bezit. Van den strijd hebben wij weinig bemerkt. Natuurlijk waren daar om de haverklap de gewapende trawlers, maar zij hebben onze schepen geen haarbreedte meer in den weg gelegd. Van de overige schepen der Neder- landsche marine heeft men behalve de „Java" ook de „O 16", „O 13" en „O 15" gezien. Daar mede stond men natuurlijk bijna doorloopend in draadloos contact. Van de „Java" is nog een aantal manschappen over gezet op de „Hendrik". Dat was een deel van het techni sche personeel, de z.g. „bovenrol". Momenteel is de toestand zoo, dat men den convooidienst als voldoende kan beschouwen. Bonafide schepen zal zeker geen overlast meer aangedaan worden. De kolonel was zeer te spreken over de prestaties van de bejaarde „Hertog Hendrik". Het is wel is waar geen modern slagschip meer, doch het heeft zich kranig gehouden, ongeacht zijn vijf en dertig jaren. CORRESPONDENTIE VOOR DE „JAVA" EN „O 13" en „O 15". Op 14 April zullen brievenmalen worden gezonden naar Hl'. Ms. kruiser „Java" en Hr. Ms. onderzeebooten „O 13" en „o 15". Correspondentie voor opvarenden van ge noemde oorlogsschepen, bestemd om in deze brievenmalen te worden opgenomen, moet dien dag vóór 10 uur het hoofdpostkantoor te Rotterdam hebben bereikt. De stukken behooren gefrankeerd te worden volgens in ternationaal tarief en voorzien te zijn van twee elkaar snijdende lijnen over het ge- heele adres OP ZOEK NAAR WERK. Een vijftigtal werklooze handels- en kan toorbedienden hebben zich Donderdagmid dag vereenigd op het Thorbeckeplein te Am sterdam met de leiders van vier van hun organisaties. Daarna hebben zij een bezoek gebracht aan eenige groote bankinstellingen teneinde, in verband met het vele overwerk, dat daar wordt verricht, zich voor een betrekking aan te bieden. Bond voor Staatspensionneering. Jaarvergadering in Den Haag. Donderdag heeft de Bond voor Staatspen sionneering zijn jaarvergadering in den Die rentuin te 's-Gravenhage gehouden. De voorzitter, ds. D. A. van Krevelen begon met een in memoriam aan allen, die uit het midden van den bond zijn verdwenen, speciaal den verscheiden voorzitter, wijlen jhr. ir. R. R. L. de Muralt. Dezen impulsieven, spontanen mensch is de bond veel verschuldigd. Bij de behandeling van het jaarverslag werd geïnformeerd naar de antwoorden van de poli tieke partijen op de vraag, die de bond hun zou doen om te bevorderen, dat wettelijke maat regelen genomen worden, ten einde de 50 a 60.000 van iedere uitkeering uitgesloten ouden van dagen te helpen. De voorzitter antwoordde daarop, dat de antwoorden weinig hoopvol zijn. De meeste kunnen er „niet veel aan doen", en de andere komen met het kostenbezwaar. Een voorstel-Drachten vroeg om een actie voor de verkiezingen onder de leus; steunt alleen de partijen, die schriftelijk verklaren ons ideaal het premievrij staatspensioen zon der eenig voorbehoud na te streven. Het hoofd bestuur ontraadde dat. Wat hebben wij aan verklaringen? Het beste is voortdurende pro paganda op de gebruikelijke wijze. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren H. D. Louwes, G. van Roekei. G. Westmijse en J. Wiarda. Voor een vierde vacature was her stemming noodig. Bij de behandeling van een voorstel inzake contributie-afdracht deelde de penningmees ter mede, dat het bestuur van de Haagsche af- deeling geenerlei medewerking heeft onder vonden, ook niet bij de organisatie van het congres. Spr. zal tot den afdeelingsvoorzitter en secretaris te 's-Gravenhage het verzoek richten, te bedanken (applaus). Een voorstel van de afd. Drachten om voor te bereiden een reglementswijziging, waarbij voor elk lid van den bond een bedrag aan de hoofdkas is verschuldigd, werd met 100 tegen 80 stemmen verworpen. Na de rondvraag werd te vier uur de verga dering gesloten. DEN HAAG Donderdag. Gelijk te voren te verwachten viel, mocht de regeering thans, in eerste instantie, ook in de Eerste Kamer bij haar strijd voor de voor stellen tot grondwetsherziening het zoet der overwinning smaken. Het ontwerp dat op het inkomen va nde Kroon betrekking, ging er heelemaal oppositie-loos door. Daarentegen stemden sociaal-democraten, vrijzinnig-demo craten en nationaal-socialisten (merkwaardige combinatie!) zoowel tegen het ontwerp i.z. de revolutionaire volksvertegenwoordigers als tegen het verzamelontwerp, dat o.m. de parle mentaire onschendbaarheid wil beperken. In de in Mei door de Provinciale Staten (welke zelf niet ontbonden worden, zoodat men nu al kan uitrekenen, wat het resultaat van de door hen te verrichten kiestaak zal zijn) te kiezen nieuwe Eerste Kamer, zal deze combinatie zeker meer dan 1/3 van de zetels innemen. In dien er inmiddels bij geen dezer 3 groepen een gewijzigde opvatting tegenover het vijfde en zevende ontwerp intreedt, mag men ver wachten, dat deze twee onderdeelen van de Grondwetsherzinening er dus in elk geval in de Eerste Kamer aan zullen gaan zoo zij al niet voor dien in de Tweede Kamer zouden sneven! Maar minister De Wilde deed nog alsof hij eenige hoop koesterde, dat men met betrekking tot de vraag, wat voor het behoud van het parlement noodig is. van inzicht zal veranderen. Of hij ook in tweede instantie achter de Regeeringstafel zal zitten om de voorstellen te verdedigen? De minister was wel zoo wijs het antwoord op die vraag schul dig te blijven! Zijn heden gehouden rede mocht er wezen. Met forschen zwier stond hij de ontwerpen en allereerst den geheelen opzet der aanhangig gemaakte herziening te verdedigen. Wat dien opzet betreft, betoogde hij, dat heel duidelijk was gebleken, en dit reeds in de zeer deskun dige staatscommissie welke de herzienings- ontwerpen had voorbereid, dat men geenszins den tijd gekomen achtte noch aanleiding aan wezig zag om tot een principieele verstrek kende wijziging van de Grondwet over te gaan. Tot het opperen van allerlei construc tieve denkbeelden had ruimschoots gelegen heid bestaan, doch men bleek er geen gebruik van te willen maken. Hetzelfde verschijnsel had zich trouwens in de Tweede Kamer voor gedaan. Een met prof. Anema was de minister het roerend eens, dat de Grondwet zeker niet moet dienen dit oa. aan het adres van mr. Kropman om er schoone maar overigens nietzeggende verklaringen in op te nemen. Krachtig verdedigde mr. De Wilde het par lementaire stelsel, dat met zich meebrengt, dat wij een Regeering hebben, die geenszins steunt op de bajonetten, doch op het ver trouwen van het volk. Keeren de kiezers zich tegen een bewind, dan heeft dit zulks te aan vaarden. Ziet daar de vrucht van een ge- zonde vrijheid van meeningsuiting. Zou echter mr. Van Vessem met zijn aanhang zijn zin krijgen, dan zou er van onze volksvrijheden niets overblijven. Aldus verklaarde de minis ter met nadruk en onder instemming van de Kamer, om er nog aan toe te voegen, dat de woordvoerder der nat. soc. fractie in gebreke was gebleken nu eens aan te geven, hoe zijn partij onze staatsinrichting dan wel willen. Wat later werd de jurist van de nat.-soc. Eerste Kamer-fractie nog door den minister gekapitteld, dat hij zich niet gegeneerd had de uitdrukking van den leek-Mussert bloed raad" over te nemen voor het te scheppen college, dat zich eventueele vervallenverkla ring van het lidmaatschap van een vertegen woordigend college zal hebben bezig te houden. De bedoelde bepaling zal bovenal preventieve werking hebben. Het gekste vond de Minister, dat, terwijl er menschen zijn die op de N.S.B. stemmen, omdat zulk een voor schrift thans nog in de Grondwet ontbreekt, de nat. soc.-fractie er zich tegen verklaart. In de oogen van Mi', de Wilde is het goede van het ontworpen artikel tegen de z.g.n. revolutionaire volksvertegenwoordigers, dat men aldus menschen zal kunnen weren die den hartader van het parlementaire stel'sel aantasten. Het was den bewindsman achter de groene tafel dan ook onbegrijpelijk, hoe aanhangers van dit stelsel als de sociaal- -democraten, bezwaar konden maken tegen het hier besproken voorstel. Tegenover hen, die gelijk Mr. Pollema aan beduchtheid uiting hadden gegeven wegens het in hun oogen toenemende euvel van te ver gaande overdracht van wetgevende be voegdheid aan de uitvoerende macht, voerde Mr. de Wilde aan, dat tenslotte de Regeering geen daad onderneemt, die niet onderworpen is of kan worden aan het toezicht van de Staten-Generaal. Voorts kreeg Mr. Knotten belt te hooren. dat zijn betoog i.z. de vrijge stelden, welke die spreker gaarne door de Grondwet uit de vertegenwoordigende col leges geweerd had gezien (bij repliek hebben deze liberale afgevaardigde en de s. d. De Zeeuw daarover nog wat geredetwist), geen hout sneed en dat er geen bepaling denkbaar was, die werkelijk ten volle het recht op den arbeid zou kunnen waarborgen. Tenslotte gaf de Minister in zijn dupliek te verstaan, dat als wij hier te lande ooit een sit-down-staking zouden krijgen, de Regeering de vrijheid om te werken met alle middelen zou beschermen, dat Mr. v. Vessem niet naar brochures' had moeten verwijzen met betrekking tot wat de N.S.B. op het gebied van onze staatsinrichting wil, doch zulks in de Kamer op positieve wijze had moeten uiteeneztten. En verder is nog wel even de vermelding waard, dat toen de Minister van Binnenlandsche Zaken be weerde, dat er nog steeds twee zielen in den sociaal-democratischen borst leven de niet en de wèl-revolutionaire de heeren de Zeeuw en Vorrink ontkennende interrupties lieten hooren. Wat den Minister echter geens zins van zijn stuk bracht en hem alleen deed zeggen, dat er verbeteringen bij de S.D.A.P vallen waar te nemen, en dat hij hoopt, dat de goede ziel het tenslotte van de kwade zal weten te winnen. Na de reeds vermelde stemming over de herzienings-ontwerpen, begon de arbeid in de afdeelingen. Of er reeds de volgende week weer openbare vergaderingen van de Eerste Kamer zullen plaats vinden, dan pas een week later, is nog niet met zekerheid te zeg gen. Wel echter, dat onze Senaat, schoon in staat van ontbinding, nog heel wat werk zal verrichten. Maar het zal dan ook alleen zijn een ontbinding-op-termijn d.w.z. die pas in gaat vlak vóór de opening van de buiten gewone zitting (vermoedelijk in de eerste helft van Juni der in Mei te kiezen nieuwe Kamers. E. v. R. VOETBALVERBOD VOOR DEN ZONDAG TE HOEVELAKEN. In zijn Donderdag gehouden vergadering heeft de raad der gemeente Hoevelaken met op twee na algemeene stemmen besloten, een voetbalverbod voor den Zondag af te kondigen. De Fokker-jachtkruiser is zeer snel Geslaagde overland-vlucht. Donderdagmiddag maakte de Fokker- jachtkruiser G 1 zijn eerste overlandvlucht van Eindhoven naar Amsterdam. Te 14.55 uur startte de G 1 van Welschap, bestuurd door kolonel Mares. terwijl de in genieur F. P. Stok van de Fokker-fabrieken in de waarnemerscabine plaats genomen had. Eerst werd naar Eindhoven gevlogen, van waaruit de spoorlijn via Den Bosch en Utrecht gevolgd werd. Zoodat aangenomen mag worden, dat de totale afstand 125 K.M. bedroeg. Deze nu werd in 20 minuten afge legd. terwijl de beide Hispanomotoren den geheelen weg slechts op ongeveer halve kracht liepen. Hierdoor is dus een kruissnel heid van ongeveer 375 K.M. per uur bereikt Gedurende tien minuten werd ongeveer boven de Fokkerfabrieken gevlogen om het geheele personeel, dat na het startbericht uitgeloopen was, de gelegenheid te geven de machine van alle kanten te zien. Daarna werd terug gevlogen en binnen 20 minuten was Eindhoven weer bereikt. In den Raad van State. Koningin spreekt rede uit. H.M. de Koningin heeft Donder dagmiddag om 2 uur in een buiten gewone zitting van den Raad van State, Prins Bernhard, wien, zooals men weet, zitting in dat college is verleend, geïnstalleerd. Om kwart voor twee vertrokken de Konin- ging, Prinses Juliana en Prins Bernhard uit het paleis ..Huis ten Bosch" om zich per auto naar het gebouw van den Raad van State aan het Binnenhof te begeven. Prins Bernhard droeg voor deze plechtigheid het uniform van ritmeester bij de blauwe hu zaren. Er bestond van de zijde van het publiek groote belangstelling. Hoewel het uur van installatie niet van te voren bekend was gemaakt, waren er toch een paar honderd belangstellenden tegen twee uur op het Binnenhof verzameld. De politie zorgde ervoor, dat zij op geruimen afstand van den ingang van het gebouw van den Raad van State verwijderd bleven. Ook had de politie de ingangen tot het Binnenhof bezet om het rijdend verkeer den doortocht te belemmeren. Precies twee uur reed in snelle vaart een motor met zijspan van de Haagsche politie, die uit de richting Plein naderde, het Binnen hof op. Hierachter volgde de Koninklijke auto, die voor den ingang van het gebouw van den Raad van State stil hield. Aan den ingang van den Raad van State werden de vorstelijke personen ontvangen door den vice-president jhr. mr. F. Beelaerts van Blokland, staatsraad C. J. Hasselman en den secretaris, jhr. mr. dr. J. D. H. de Beaufort. Nadat de Koningin, de Prinses en de Prins waren binnengeleid en de leden en ambtena ren van den Raad hadden begroet, heeft de Koningin de vergadering geopend en aan den secretaris verzocht voorlezing te willen doen van het Koninklijk besluit van 6 Januari 1937. no. 3. Hare Majesteit heeft daarop met een rede Prins Bernhard in het hooge col lege geïnstalleerd. Nadat deze rede door den Prins was beantwoord, heeft de vice-president in een toespraak Hare Majesteit be dankt voor het voorrecht, dat de Ko ningin deze buitengewone vergadering heeft willen voorzitten. Daarna heeft de vice-president Prins Bernhard na mens de leden welkom geheeten in het college. De Koningin heeft daarop de ver gadering gesloten. Geslaagde propaganda voor ons land in Hongarije. Een Nederlandsche Kunstavond. Propaganda voor ons land van de beste soort was de Nederlandsche kunstavond, Woensdag avond in het gebouw van den kunstenaars kring te Boedapest gehouden. De avond was op touw gezet door de K. L. M., de Alg. Ned. Ver- eeniging voor Vreemdelingenverkeer en den Katholieken Radio Omroep, terwijl bovendien medewerking werd verleend door de gemeen te Amsterdam en de nieuwe V. V. V. te Am sterdam. Door een gezellige samenwerking van al de ze instanties is een resultaat bereikt, dat niet zal nalaten bij te dragen tot de versterking van de toch reeds zoo innige banden tusschen Nederland en Hongarije. Het K. L. M.-toestel bracht des middags zes Nederlandsche artisten mee, n.l. Fientje de la Mar, Eline Pisuisse, Paul Ostra, Wim de Vries, Eddy Romein en Pim de la Fuente. van wie- vier in nationale volksdracht gestoken, op het Matthiasvliegveld uit het toestel stapten en natuurlijk een gretige prooi vormden voor de talrijke fotografen. Op den Kunstavond oogstten de vlotte en aantrekkelijke voordrachten, die een inter nationaal karakter droegen, en de pittige con férence van Paul Ostra grooten bijval. Vooral het optreden van Fientje de la Mar viel bij zonder in den smaak. Na afloop werd een verloting gehouden om drie kostelooze vluch ten naar Amsterdam en een verblijf aldaar van eenige dagen, door de K. L. M. aangebo den. De bemanning van de „Andra'. Toch door den kruiser opgenomen? De namen van de Nederlandsche zeelieden, die zich aan boord van de .Andra", welk schip door een Spaanschen kruiser in den grond is geboord, bevonden, zijn volgens de Tel.: Kapitein: I. Dragten. Lange IJzerstraat 9A. Rotterdam. Eerste officier: P. Gazan. Latijnsche School straat 81, Middelburg. Tweede officier: A. A. D. Hulsman. Obrecht- straat 221, 's-Gravenhage. Derde officier: P. D. Pronker. Heiligerweg 30. Harlingen. Marconist: D. de Vries, Ripperdapark 45. Haarlem. Eerste machinist; L. W. van Schaik, Wol- phaertsbocht 511, Rotterdam. Tweede machinist: H. A. Deekens, Noorder- spoorsingel 15 B, Groningen. Derde machinist: A. J. de Bie, Schoolstraat 34. Driesprong-Teteringen. Hofmeester: B. van Bennekom, Oppert 22 Rotterdam. MessroombediendeW. H. van Herk, Essen- burgstraat 31 B Rotterdam. Matroos: C. Batenburg. Tesselschestraat 11, Scheveningen. Matroos: G. J. Goeman, Mauritsstraat 30. Rotterdam. Matroos.- J. C. Louwerens, Stampiconstraat 39 A, Rotterdam. Donkey-man: T. J. Stolk, Wasterstraat 14. Rotterdam. Olieman: F. V. Desmet Josephlaan 56, Rot terdam. Stoker: C. v. d. Watering, Essenburgstraat 141, Rotterdam. Stoker: H. Munnink, Parallelweg 75, Rotter dam. De kapitein van een der andere schepen van de reederij, de „Auton", welk schip Dinsdag avond van Bilbao was vertrokken, heeft Een halve eeuw geleden Uit Haarlems Dagblad van 1887 9 April: Het verhuizen naar de Nieuwe Wereld wordt aantrekkelijk. Nauw zijn c'.o eerste emigranten uit Aalsmeer (een viertal gezinnen) naar Amerika vertrokken, of ook anderen, zoowel in die gemeente als te Haarlemmermeer, maken zich gereed de reis naar het Verre Westen te aan vaarden. De gunstige oerichten van kennissen ontvangen, gevoegd bij de weinige verdiensten in deze gemeenten, doen velen tot- den overtocht besluiten. RUVIGLIANA. 2 April '37, Ons hotel is niet mondain. Er loopen geen gerokte kellners en geen ge- uniformde piccolo's rond. Er is geen bar en geen thé-dansant, geen marmer en geen chef de reception. Toch hebben we gasten waar we trotsch op zijn. Toen we aankwamen heeft de hotelier ons over hen ingelicht en van dat oogenblik af deelen we zijn eerbied. Daar is in de eerste plaats de Engelsche dame. Zij is van hoogen adel en toch heeft ze dit hotel uitgezocht. Ze spreekt werkelijk En- gelsch. maar radbraakt bovendien Fransch en Duitsch en is dus zeer ontwikkeld. Eiken dag brengt de post haar de Times die zij door haar lorgnon leest maar verder is zij heel eenvou dig. Laatst heeft iemand haar op een bank zien zitten en zij at een broodje, zoomaar uit het vuistje. En toch moeten haar voorvaderen een kasteel bezeten hebben. Dan is er de schrijfster. Niemand van ons heeft ooit van haar gehoord, maar dat is onze schuld. Het staat als een paal boven water dat er eens een heusch boek van haar verschenen is bij een werkelijken uitgever. Soms heeft ze een vel papier voor zich en kijkt slaperig. Dan zeggen wijpas op, ze is weer bezig. En we loo pen op onze teenen. Stel je voor dat ze eens over ons schreef. Zou het niet eenig zijn? Na onze twee beroemdheden komt een hee- len tijd niets. Maar dan volgen toch de twee zusters, want die zijn hier al een maand en dat is ook een verdienste. Ze zijn allebei heel lang en heel mager en hebben heel spitse neu zen en vast ook heel goede karakters. Bij mooi weer en bij leelijk weer. bij warmte en bij kou. bij regen en bij zonneschijn dragen zij haar lange, grijze regenmantels, recht toe recht aan. Zij nemen groote passen en zwaaien haar handtasschen forsch heen en weer. In alles zijn ze één, zelfs in haar vereering voor den man met het groote leed. Ja, er is een man met een groot leed m ons hotel. Hij zit alleen aan een tafeltje en voor de soep wordt opgediend staart hii in het niet, de toppen van zijn vingers tegen zijn kin. De soep schrikt hem op en hij glimlacht smarte lijk. Hij lepelt zijn bord vlug leeg en dan ver start hij weer tot de pasteitjes. Laatst heeft de eene lange zuster schuch ter gepoogd met hem aan te pappen, maar toen heeft hij zoo in-zielig gekeken, dat zij teruggedeinst is. Nu is hij weer alleen met zijn groote leed. Aan het volgende tafeltje zit het geschei den vrouwtje met haar zoontje van vijf. Of ze gescheiden is, weten we niet. maar we denken het. Weduwe is ze in ieder geval niet, want gisteren droeg ze een witte blouse met een roode camelia. Het zoontje is natuurlijk ons aller lieveling en gaat eiken avond met een .bedorven maag naar bed. Er is ook een bejaarde Wienerin in ons hotel. Ze is in de rouw, maar ze is leutig als een jong meisje. Eiken dag maakt ze toch ten en eiken dag komt ze in extase thuis. Lugano is een héérlijke stad maar ze kunnen er geen koffie zetten. Koffie, échte koffie drinkt men alleen in Weenen. De wandeling naar Morcote is overweldigend maar eten koken kunnen ze in Zwitserland nergens. Lekker eten, daarvoor moet men in Weenen zijn. En dan is er de groote consternatie. Voor ze de groote consternatie was. vonden we haar allemaal nogal erg aardig. Misschien iets te elegant, iets te veel opgemaakt, maar och, we zijn allemaal uit en willen graag wat geven en nemen. Maar sinds van morgen zijn we unaniem ontzettend gechoqueerd. Verbeeld u: gisteren zijn de dikke mevrouw van kamer 19 en het onderwijzeresje dat van haar zenuwen moet bekomen, samen naar de bioscoop in Lugano geweest en hebben de bus van half elf gemist. Een uur wachten buiten is niet zoo gezellig en de bushalte is tegenover de Kursaal en het zag er van bui ten nogal aardig uit, enfin, ze zijn naar bin nen gegaan. En nu zult u 't niet gelooven, zegt de dikke mevrouw van kamer 19. maar daar komt op eens zoo'n juffertje binnen met. nou ja u begrijpt me wel, met hier en daar een kleinigheid aan en verder niets en die springt me daar op den dansvloer zoo wat rond en opeens zeg ik: .Nee! Nee. kijk eens even goed!" En waarempel, 't was 'r. Van het tafeltje links bij het raam. Net waar mijn man en ik zoo graag hadden willen zit ten. Hoe vindt u zooiets? Gewoon een num mer in een cabaret! We zijn allemaal geslagen. Wat moeten we in 's hemelsnaam doen? Is het niet onze plicht den hotelier te waarschuwen? Kunnen wij onze kamers houden? Zullen we haar ge wóón groeten als ze straks aan tafel komt? Dat is de groote consternatie van ons hotel P. H. SCHRÖDER. zijn reederij getelegrafeerd, dat hij in de te Bilbao verschijnende nieuwsbladen had ge lezen, dat de „Andra" Zondag jJ. tot zinken was gebracht. Volgens het telegram heeft hij daarop informaties ingewonnen, waaruit zou zijn gebleken, dat de opvarenden van de „An dra" zich in een sloep hadden begeven. Dit feit wettigt de veronderstelling, dat de bemanning aan boord van den kruiser is genomen, hoewel dit op het oogenblik niet met zekerheid kan worden medegedeeld. Verongelukte Douglas was voor de K. L. M. bestemd. Het wrak van een Douglas-vliegtuig DC 3, dat Woensdagavond is gevonden in het berg achtige gebied van Arizona, blijkt thans te zijn het voor de K.L.M. bestemde toestel. De K.L.M. is met de Douglas-fabrieken in onderhandeling omtrent een ander vliegtuig in de plaats van het verongelukte toestel. De [tweede voor de K.L.M. bestemde DC 3 is te Cherbourg aangekomen en zal morgen tus- I schen 11 en 3 uur op Schiphol aankomen.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 5