O De kroning van Koning George VI. Nationalisten melden verdere vorderingen in het noorden. Busdiensten Rotterdam- Amsterdam. PHILIPS RADIO STOK'sTZaken Thijs IJs vindt den vedoren armband VRIJDAG 9 APRIL 1937 H A A R L E M'S DAGBLAD 4 De Spaansche burgeroorlog. Regeeringsvliegtuigen bombardeeren Toledo en Valladolid. Generaal Queïpo de Llano zeide gisteren in zijn dageiijksche radiotoespraak over de operaties aan het noordelijk front, dat de rechtschen troepen hun opmarsch voortzet ten. Zij hebben verscheidene belangrijke stel lingen bezet en veel materiaal buitge maakt. Hij voegde hieraan toe, dat twintig man schappen der militie zich hebben aangemeld. Zij hebben verteld, dat in het linksche kamp demoralisatie heerscht. Men kan volgens den generaal in dezen sector van oogenblik tot oogenblik belan; rijke gebeurtenissen verwachten. Ten aanzien van hét zuidelijke front ver klaarde hij, dat de regeeringstroepen ver scheiden malen hardnekkig hebben aange vallen, maar zonder resultaat te bereiken. Hij zeide, dat de rechtsche troepen na deze aanvallen op het slagveld meer dan 500 ge sneuvelde tegenstanders hebben aangetrof fen tot wie behoorden een Nederlandsche kapitein, een Russische luitenant en een Fransche luitenant. Havas verneemt uit Madrid: Langs den weg naar Estremadura zijn de regeeringstroepen vierhonderd meter opgerukt. Zij hebben hier bij de verbindingslijnen van de opstandelin gen over grooten afstand verbroken. De aan val werd gesteund door gevechtwegans. Door deze terreinwinst is het voor de re geeringstroepen gemakkelijker zich voor te bereiden op een nieuwen aanval. Ook in den sector van den weg naar An- dalusië zijn de regeeringstroepen opgerukt. Zij hebben de opstandelingen hierdoor belet zich gereed te maken tot een aanval. Begunstigd door het heldere weer heeft de luchtmacht van de regeering de stellingen van den vijand achter het front bestookt. Te Toledo werden verscheidene militaire ob jecten getroffen, o.a. het bisschoppelijk pa leis, waar een hoofdkwartier van de opstan delingen zetelt, het postkantoor en verschei dene hulpkazernes. De aangerichte schade is zeer aanzienlijk. Ook het spoorwegstation van Valladolid werd gebombardeerd en een aantal wagons en materieel-depots werden vernield. Zoekt Otto van Habsburg steun bij hetZwarte Front" Onderhoud met Strasser zou te Brussel hebben plaatsgehad. Otto Strasser. De „Daily Herald" meldt uit Brussel, dat aartshertog Otto van Habsburg een ontmoeting heeft gehad met den voormaligen Duitschen nationaal-socialist Otto Strasser, een van Hitler's bitterste vijanden en leider van het anti-nationaal-socialistische „Zwarte Front" te Praag. Het initiatief tot deze ontmoeting was uitge gaan van aartshertog Otto, die zich van den steun van Strasser wil verzekeren om de toch reeds krachtige monarchistische propaganda in Oostenrijk nog te versterken. De Oostenrijksche nationaal-socialisten, die vreezen dat een restauratie der monarchie het einde zal be teekenen van de hoop op vereeni- ging met Duitschland, zijn felle tegenstanders van Otto van Habsburg. De aartshertog ziet in Strasser den man, die het meest in aanmerking komt om hem tegen hen te helpen. Bij hun geheim gehouden ontmoeting heeft aartshertog Otto aan Strasser te kennen ge geven. dat hij geen vertrouwen meer stelde in den adel om zijn terugkeer te bewerkstelligen. Een moderne monarchie moest z.i. den steun hebben van de Oostenrijksche arbeiders en boeren. Bergverscliuiving in de Zwitsersclie Jura. Spoorweg door gesteenten bedekt. In een der zijdalen van de Zwitsersche Jura, tusschen de plaatsjes Court en Moutiers is de kantonale weg door een langzame verglijding van een stuk berg met een steenlaag van ver scheidene meters dikte bedekt. De grondver schuiving begint reeds de bedding van de ri vier Birse te bereiken. De spoorlijn Tavannes Moutiers is eveneens door gesteente bedekt. Op zekere plaatsen ligt een steenmassa van 25 M. dikte op den weg. De grond is in beweging over een oppervlakte van 100.000 M2. en de hoeveel heid verschuivende grond wordt geraamd op anderhalf millioen M3. Dag en nacht zijn 400 arbeiders bezig met de opruimingswerkzaam heden. Het verkeer langs den weg zal Maandag a.s. hervat kunnen worden. Niettegenstaande het hevige vuur van de luchtdoelbatterijen van de opstandelingen konden de vliegtuigen allen naar hun basis terugkeeren, ondertusschen nog de loopgra ven van den vijand in Avila bombardeerend. De jachtvliegtuigafdeeling voerde verken ningen uit en vloog boven de hoofdstad om deze te beschermen tegen aanvallen van de luchtmacht der opstandelingen. Colonne der Nationalisten verrast. Een afdeeling opstandelingen met een aan zienlijke hoeveelheid materieel, die ter ver sterking van de Francotroepen bij Ugujar op de Zuidelijke helling van de Sierra Navada op weg was, is, blijkens een Havasbericht uit Almeria, door de regeeringstroepen verrast. De regeeringstroepen openden plotseling het vuur en vielen met handgranaten aan. De opstandelingen namen de vlucht met achter lating van dertig dooden. België Van Zeeland en het verbod van Rexisten en Frankisten. In zijn blad „Le Pays Réel" handhaaft Léon Degrelle, de leider der Rexisten zijn bewe ring. dat Van Zeeland instemming heeft be tuigd met een verbond tusschen Rex en de Frontisten (Vlaamsch Nationalisten). In een interview met het blad ,ie Soir" heeft minister-president Van Zeeland ver klaard, dat hij destijds met voldoening kennis had genomen van de plannen van den Rexis- tischen Senator De Mont, zooals deze ze tij dens zijn bezoek uiteen had gezet. „Ik bleef" aldus Van Zeeland, „trouw aan mijn politiek tot bevordering der nationale eenheid. De Mont deed mij mededeelin-g van bepaalde particuliere gesprekken, die hij had gevoerd, en stelde mij eenige aanteekeningen ter hand. Ik weiger te gelooven", aldus de premier, „dat de Mont deze brieven en notities aan de openbaarheid prijs zal geven, daar zij een strict persoonlijk karakter droegen. Ik haast mij hieraan toe te voegen, dat, indien De Mont mij om toestemming had gevraagd om deze correspondentie te publiceeren. ik deze on middellijk zou hebben gegeven. Wat ik afkeur is de wijze van doen. Wat de tusschen de beide betrokken par tijen gevoerde onderhandelingen betreft, die geleid hebben tot het geheime aceoord tus schen Rex en Vlaamsch Nationaal Verbond, te dien aanzien heb ik," aldus besloot Van Zeeland, „in volstrekte onwetendheid ver- De onderteekening van het accoord heeft mij evenzeer als u verrast". Scherpe persaanval op Oostenrijk. De Duitsche pers protesteert tegen de maatregelen, genomen door de Oostenrijk sche politie-autoriteiten ter voorkoming van nationaal-socialistische betoogingen bij het graf van Hitler's ouders te Leonding in Salzburg. Het „Berliner Tageblatt" verklaart dat deze maatregelen „de onbeschaafdheid van Moskou" overtreffen. De „Berliner Boersezeitung" spreekt van een „schande voor de beschaving" en zegt verder: „het feit, dat dergelijke dingen in Oostenrijk mogelijk zijn, moet allen afschrikken, die verplichtingen jegens het Germanisme en het Christendom hebben". Staking bij General Motors in Canada. Maatschappij weigerde accoord te onder teekenen. Reuter meldt uit Ottawa 8 April: De Inter nationale Bond van Arbeiders in de Automo bielindustrie. die aangesloten is bij het Comité voor industrieelle organisatie onder leiding van John Lewis, heeft in de fabrieken van de Ge neral Motors in Canada een algemeene staking- afgekondigd. Naar men gelooft vindt het afbreken der onderhandelingen, die de vorige week begon nen zijn, zijn oorzaak in de weigering dei- maatschappij om het te Detroit tot stand ge komen accoord te onderteekenen. Het aantal stakers bedraagt op het oogen blik 4000. Anti-semitischc wetgeving in Dantzig Joodsche démarches bij de mogendheden en te Genève. Het Uitvoerend Comité van het Joodsche Wereldcongres heeft ver nomen. dat de senaat van Dantzig voornemens zou zijn binnenkort in de Vrije Stad de rassenwetgeving, welke op het oogenblik in Duitsch land van kracht is, in te voeren. In verband hiermede heeft het Comité een aantal stappen gedaan om te voorkomen, dat de grondwet van de Vrije Stad, welke door den Volkenbond wordt gegarandeerd wordt geschonden en om de Joodsche bevol king te beschermen tegen aanvallen op haar rechten en belangen. Het Comité heeft zich gericht tot de ministers van Buitenlandsche Zaken van Engeland, Frankrijk en Zweden, de leden van de Commissie van Drie, die door den Volkenbondsraad belast is met het volgen van de gebeurtenissen in Dant zig. Verder heeft het Comité zich gewend tot den Poolschen minister van Buitenlandsche Zaken, Beek. en den secretaris van den Vol kenbond Avenol. Tenslotte is een telegrafisch beroep gedaan op den hoogen commissaris van den Volkenbond te Dantzig. professor Burckhardt. Het comité heeft de verwachting uitgespro ken, dat deze internatonale instanties zullen weten te verhinderen, dat de „Neurenberg- wet-ten" zullen worden opgelegd aan een be volking, die onder bescherming van den Volkenbond staat. Tegenspraak van officieele Dantzigsche zijde. Van officieele zijde wordt te Dantzig ver klaard, dat de mededeeüngen der Joodsche Wereldorganisatie over een invoering der Duitsche raswetgeving in Dantzig geheel on juist zijn en beschouwd moeten worden „als een nieuwe poging om de opheldering in de aangelegenheden van Dantzig stelselmatig te niet te doen". De Italiaansche troepen in Abessynië. 3632 slachtoffers sinds 1 Januari 1935. Gedurende de maand Maart zijn naar Stefani uit Rome meldt in Abessynië 61 officieren, onderofficieren, soldaten en zwart- hemden, tengevolge van verwondingen of ziekten overleden. Het aantal dergenen, die se dert 1 Januari 1935 om het leven gekomen zijn, bedraagt thans 3632. Joden kunnen geen gemeente- burgers zijn. Nieuwe anti-semitisclie maatregel der Duitsche regeering. Een decreet van den Duitschen rijksminister van binnenlandsche zaken bepaalt, aldus een Havasbericht uit Berlijn dat Joden geen „gemeenteburgers" meer kunnen zijn. Het decreet geeft niet duidelijk aan, of de Joden thans ook vrijgesteld zullen worden van ge meentelijke belastingen. Kwestie te 's Gravenhage besproken. Donderdag is ten kantore van de Rijksver - keerspolitie te 's-Gravenhage onder voorzitter schap van mr. W. A. Telders de eerste open bare zitting gehouden van de commissie, welke ingevolge het nieuwe „Reglement Autovervoer Personen" (R.A.P.) beschikt op aanvragen om vergunning voor de uitoefening van autobus diensten in meer dan een gemeente. Aan de orde kwamen o.m. aanvragen van: 1. Sommeling's Automobielbedrijf (N. Som- meling) te 's-Gravenhage tot het uitoefenen van een autobusdienst van 's-Gravenhage over Wassenaar, Sassenheim, Lisse, Hillegom. Haar lem en Halfweg naar Amsterdam. 2. Van Zetten's auto-onderneming (G. A. van Zetten) te Rotterdam tot het uitoefenen van een autobusdienst van Rotterdam over 's-Gra venhage naar Amsterdam. 3. Nederlandsche Autobusbedrijf „N.A.B." (P. A. J. de Vos) te Amsterdam tot het uitoefe nen van een autobusdienst van: a. Amsterdam naar 's-Gravenhage; b. Amsterdam over -Gravenhage naar Rotterdam. 4. Lindbergh touringcars (firma H. J. A. van Olffen Sr.) te Amsterdam tot het uitoefenen van een autobusdienst van Amsterdam over Haarlem, Lisse, Hillegom, Sassenheim en Was senaar naar 's-Gravènhage. Deze vier zaken wei-den voor de behandeling samen gevoegd. Voor den aanvrager Sommeling trad op mr. J. E. W. Duys, die in de eerste plaats de aan dacht erop vestigde, dat de diensten van Som meling steeds met prima materiaal zijn onder houden en dat uit het gebruik, dat ervan tot nu toe is gemaakt, wel overtuigend is geble ken, hoezeer zij in een behoefte voorzien. In hoogste instantie is juridisch het nut van Sommelings diensten erkend en met die uit spraak dient ook de ambtelijke commissie re kening te houden. De verkeers-coördinatie-plannen zijn nog zeer abstract en het komt spreker onmogelijk voor, dat de commissie de aanvrage van Som meling c.s. zou weigeren op grond van die plannen. Namens de Nederlandsche Spoorwegen be streed ir. De Bruyn de aanvrage van den heer Sommeling c.s. Ir. Burgersdijk, directeur van de N.Z.H.T.M. voerde o.m. nog aan, dat zijn tramwegmaat schappij reeds langen tijd het systeem van goedkoop reisbiljetten toepast. De beslissing van de commissie volgt later. Bloedige incidenten bij kroningsfeesten in de Middeleeuwen. Een charmante geste van Koningin Victoria bij haar kroning. (Van onzen specialen Reuter-correspondent) LONDEN, April (Reuter-ANP) Het zeer groote aantal bezoekers, dat men tijdens de Kroningsfeesten te Londen verwacht men spreekt hier over meer dan twee millioen bezoekers van buiten Londen zal zware eischen stellen aan de Londensche politie en zoowel de veiligheid van het verkeer als van de hooge gasten, die de plechtigheid komen bijwonen, maakt een omvangrijke organisa tie en tal van buitengewone maatregelen noodig. Wie de vastberaden, rustige wijze van op treden der Londensche politie kent en in het algemeen den kalmen aard van het Bngelsche volk, kan er niet aan twijfelen of de zaken zullen zich zonder incidenten afwikkelen. In het verleden was dit niet altijd het ge val, al stond men toen misschien niet voor groote problemen van verkeeristechnischen aard. De incidenten waren maar al te vaak een gevolg van de bloedige politieke twisten, die vooral gedurende de Middeleeuwen den Engelschen adel verscheurden. Reeds in 1066 ging de kroning van Willem den Veroveraar gepaard met een bloedige gebeurtenis, veroorzaakt door een misver stand, dat duidelijk bewijst, hoe weinig op hun gemak de Normandische veroveraars zich nog in het nauwelijks onderworpen land der Angelen en Saksen voelden. De Norman dische lijfwacht buiten de kerk hoorde na melijk plotseling een luid rumoer in het kerkgebouw. Later bleek, dat het de juich kreten waren van de menigte, toen de nieuwe Koning uit de sacristie de kerk betrad. Maai de blijkbaar nerveuze lijfwachten meenden vijandige kreten te hooren en deden terstond een aanval op de menigte, zoowel binnen als buiten de kerk, terwijl eenigen hunner een paar omringende kloostergebouwen in brand staken. De menigte vluchtte naar buiten in paniek, waarbij velen onder den voet geloo- pen of onder de hoeven der paarden van de Normandische ruiters werden vertrapt. Al leen Willem bleef met eenige ridders en de geestelijken in de Westminster Abbey achter en temidden van een kleine groep edelen in de verlaten ruimte werd de kroon op het hoofd geplaatst van Willem den Veroveraar, die volgens oude kroniekschrijvers voor de eerste maal in zijn leven van het hoofd tot de voeten trilde. Een andere bloedige gebeurtenis van nog ernstiger aard geschiedde bij de kroning van Richard I en leidde tot een groot progrom, waarbij de. overgroote meerderheid der toen in Londen wonende Joden vermoord werd. De Joden mochten slechts, zooals elders in die dagen op het vasteland van Midden-Euro pa, verblijf houden in de hun toegewezen Suikercoiiferentie beraadslaagt over internationale controle systeem. Tegenspraak van voorbarige berichten. Onder voorzitterschap van Ramsay Mac- Donald is te Londen gisteravond de suiker conferentie in plenaire zitting bijeengeko men. Voordien had het bureau der confe rentie beraadslaagd over de vragenlijst, die zou worden voorgelegd aan de gedelegeerden in de plenaire vergadering en die, zoo meent men, betrekking zou hebben op problemen als de reglementeering van den export en de productie door de uitvoerende landen. In- tusschen venVacht men, dat de landen, die zooals Rusland en Portugal hun opvattingen nog niet ter conferentie uiteengezet hebben, dit zullen doen. De andere te bestudeer en problemen zijn: De contingenten, de stabilisatie der prij zen, de capaciteit der vrije ien individueele markten, zooals de Scandinaafsche markten en gedeeltelijk de Britsche markt en ook de kwestie van de toenming der hoeveelheden koloniale en imperiale suiker. Het is waar schijnlijk, dat de beraadslagingen in verband met de gecompliceerdheid van het suiker- vraagstuk langdurig zullen zijn. Het doel der besprekingen is te zien of het mogelijk is voor de suiker een internatio naal controlesysteem in te stellen, zooals dit bestaat voor rubber en tin. De in zekere kringen uitgesproken ver onderstelling, dat de suikerconferentie ge vaar loopt uiteen te spatten, is belachelijk voorbarig, zoo verklaarde een hooggplaatst functionaris aan Reuter, aangezien de con ferentie op het oogenblik de procedure be spreekt en de eigenlijke problemen nog niet heeft aangesneden. ghetto's. Zij hadden echter een verzoek in gediend om den plechtigen optocht langs den weg van het koninklijk slot naar de West minster Abbey te mogen gadeslaan. Aanvan kelijk werd daar geen bezwaar tegen ge maakt, maar op het laatste oogenblik liet Richard I, bevreesd voor eventueele toover- macht der Joden, de toestemming intrekken en werd den Joden verboden, zich langs den kroningsweg te scharen. Van geheel anderen, volmaakt onschuldi- gen aard is eerf onbeteekenend voorval bij de kroning van Koningin Victoria, dat ech ter niet onopgemerkt voorbijging, omdat het de buitenwereld, die weinig van de jonge Ko ningin wist, een aardig kijkje gaf op haar karakter. Toen terstond na de kroning de grijze, 88- jarige Lord Rollo naar voren trad om de Ko ningin zijn hulde te betuigen, gleed hij bij zijn poging om de beide treden, die naar den troon leidden, te bestijgen, uit en viel aan den voet van den troon neer, zoodat men hem naar zijn bank moest terugdragen, Eenige minuten later, nadat de grijsaard zich hersteld had, trad hij opnieuw naar voren om de koningin zijn hulde te bieden. Victoria zag het, en wetende hoe streng het protocol bij een gebeurtenis als deze zelfs elke beweging van den gekroonden vorst vaststelt, wendde zij zich tot den Aartsbisschop van Canterbury en vroeg: „Mag ik hem niet tegemoet gaan?" En voordat de prelaat haar nog geantwoord had was zij opgestaan en daalde de jonge koningin de beide treden van den troon af om die den grijzen edelman te besparen. Lord Grenville, die een uitvoerige beschrijving van de kroningsplechtigheid heeft gegeven, ver klaart daarin, dat „deze daad van hoffelijk heid en vriendelijkheid onder de aanwezigen groote sensatie bracht." (Nadruk verboden) is thans beter, mooier en billijker OQ I dan ooit. Prij zen v.a. Betaling vanaf 1.— per week. Vraagt gratis demonstratie of komt luisteren in KAMPERVEST 1, Amsterdam: ZES Zaken. Kosteloos advies, zelfs na afloop fabrieksgarantie. (Adv. ingez. MedJ RADIO PROGRAMMA ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Nu komt Thijs dus bij den oever van het meer. „Ziezoo,'' denkt hij, „hier ga ik eens even uitrusten van den langen tochtMaar dan ziet hij plotseling iets treurigs. Daar zit warempel een meisje hevig te snikken. Wat zou die nu hebben? Natuurlijk gaat onze vriend er direct op af en hij zegt„Wat scheelt er aan? Waarom huil je zoo? Is er iets aan de hand? En kan ik je misschien ook met iets helpen? Toe, vertel me dan toch eens wat er is gebeurd!" ZATERDAG 10 APRIL 1937 HILVERSUM I, 1875 M. KRO-Uitzending. 8.009.15 en 10.00 Gram.pl. 11.30 Godsd. half uur. 12.00 Berichten. 12.15 Gram.pl. 12.30 KRO- orkest en Grampl. 2.00 Voor de rijpere jeugd. 2.30 Vervolg KRO-orkest. 3.00 Kinderuur. 4.00 KRO-Melodisten en Gram.pl. 5.30 Esperanto- nieuws. 5.45 Voor Kabh. Padvinders. 6.20 Journ. weekoverzicht. 6.45 Gram.pl. 7.00 Berichten, 7.15 Kath. R.V.U. 7.35 Actueele aetherflitsen, 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.15 Over peinzing met muzikale omlijsting. 8.35 Gevar. programma m.m.v. de Swinging Sisters, de KRO-Melodisten, solisten en gram.pl. 10.30 Be richten A.N.P. 10.40 Filmpraatje. 10.55—12.00 Gram .pl. HILVERSUM n. 301 M. VARA-Uitzendnig. 10.00—10.20 v.m. 7.30—8.00 V.P.R.O. 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding. 10.20 VARA-orkest en gevar. programma (gr.pl.). 12.151.45 Gram.pl. 2.00 „Filmland". 2.30 Film praatje. 2.45 Gram.pl. 3.15 Schaakpraatje. 3.30 Trio Pasquiex. 4.30 „Economische samenwer king tusschen de deelen van Groot-Neder land", causerie. 4.50 Gram.pl. 5.40 Literaire causerie. 6.05 Reportage. 6.50 Gram.pl 7.00 Groningsche uitzending. 7.30 Bijbelvertêllingen. 8.00 Herh. SOS-ber. 8.03 Berichten A.N.P., VARA-Varia. 3.15 De Ramblers, VARA-Thea- terorkest, de Flierefluiters en solisten. 10.00 Berichten A.N.P. 10.05 Causerie. 10.15 Gram.pl. 10.30 Vervolg uitzending van 8.15. 11.4512.00 Gram.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.05 Voor de vrouw 11.20 Orgelspel. 11.50 Kamermuziek. 12.50 Ch. Ernesco's kwintet. 1.20 Het Commodore Grand-orkest. 2.20 Gram.pl. 2.50 Sportreportage. 3.35 Orgelspel. 4.20 Sport- reportages. 5.35 Maurice Winnick en zijn band. Berichten. 6.50 Welsch intermezzo. 7.05 BBC-oricest. 7.50 Gevar. programma, 8.20 Va riété. 9.20 Berichten. 9.40 „London is not Eng land", provinciaal programma. 10.20 Viool en piano. 11.20 Henry Hall's Hour. 11.50 Berichten. 12.0012.20 Henry Hall's Music Makers. RADIO PARIS, 1648 M. 6.10 en 7.20 Gram.pl. 10.50 Gram.pl. 11.20 Porée-orkest en zang. 2.20 Zang. 2.35 Gram.pl. 4.50 L. Goldy's orkest. 6.20 Gram.pl. 7.05 Zang. 7.35 Cellovoordracht. 7.50 Omroeporkest, piano en zang. 9.50 Gram.pl. 10.2011.20 J. Bouillon's dansorkest. KEULEN. 456 M. 5.50 Omroepkleinorkest. 7.50 Militair con cert. 8.50 Gram.pl. 11.20 R. Gaden's orkest. 1.35 Gram.pl. 3.20 West-Duitsch Kamerorkest. 5.25 Omroepkwintet. 6.20 Piano voordracht. 7.30 Gevar. programma. 9.50—11.20 Omroepklein orkest. BRUSSEL, 322 M. 11.20 Gram.pl. 11.50 Kleinorkest. 12.30 Sa lonorkest. 12.50 Gram.pl. 2.20 Gram.pl. 2.35 Cleimor and his Lucky Stars 3.05 Graan.pl. 3.20 Vervolg van 2.35. 4.20 Omroeporkest. 5.20 Kleinorkest. 6.20 Pianoduetten. 7.20 Cabaret. 8.20 Omroepdansorkest. 10.05—11.20 Gram.pl. BRUSSEL, 484 M. 11.20 Gram.pl. 11.50 Salonorkest. 12.30 Klein orkest. 12.50 Gram.pl. 1.20 Zang. 1.35 Piano voordracht. 1.50 Gram.pl. 3.20 Gram.pl. 3.35 Zang. 3.50 Pianorecital. 4.05 Zanug. 4.35 Fud Candrix' dansorkest. 5.35 Gram.pl. 6.45 Gra- mofoonpl. 7.20 Dito. 7.50 Radiotooneel met mu ziek. 8.50 Omroep-Symphonieorkest. 9.30 Gram.pl. 10.2011.20 Omroepdansorkest. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Grampl. 9.20 Berichten. 9.50 Karl Ris- tenpart's Kamerorkest. 10.05 Weerbericht. 10.20 12.15 Otto Kermbach en Pr. Weber met hun damsorkesten.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6