Het Roode Kenteeken De Kennemer Golf en Country Club speelde Vrijdag op haar golflinks een wedstrijd tegen de Oxford en Cambridge Golfing Society. Een overzicht op een der greens De Japansche aviateurs Linoema en Tsoekagoshi zijn Vrijdag na hun sensationeele record-goodwill-vlucht Tokio Londen met hun toestel .Verheven Wind" veilig op het vliegveld Croydon geland. Een snapshot na de aankomst der koene vliegers Nederlandsche kunstenaars in Budapest. Fientje de Ia Mar met haar gezelschap bij aankomst op het vliegveld der Hongaarsche hoofdstad Het eerste van de tien nieuwe Dou glas D. C. 3 ma chines voor de K.L.M., de .Hop" is Vrijdag door piloot Tepas van Cherbourg naar Schipholgevlogen. Na de aankomst op Schiphol De Zesdaagsche te Parijs. Tijdens de neutralisatie. Ignat aan den maaltijd in gezelschap van zijn echtgenoote Een nieuwe opname van Z. M. George VI, Koning van Engeland, in zijn De groote Sumatra-tabaksinschrijving in Frascati te Amsterdam ging Vrijdag weer met de werkkamer in Buckingham Palace te Londen traditioneele drukte gepaard werk in de .Guildhall Art Gallery" te Londen, zijn ver schillende merkwaardige stukjes geëxposeerd. Een hoekje van de uitgebreide collectie FEUILLETON OTTWELL BINNS. INadruk verboden) 10) „En janken doe ik ook niet. Vergeet dat vooral niet!" viel de zeeman hem in de rede. „Nee! Maar die whiskyflesch, die we achter gelaten hebben, is een beetje lastig, niet? Ik wil best gelooven, dat u het weer goed wilt maken, dat u mij geronseld hebt, maar ik ben niet van plan te doen. alsof ik de reden niet begrijp. Dat doe ik wel, evengoed als u. En het is heusch niet aan u om voorwaarden' te stellen. Wanneer u me in de Philippijnen van boord zet of op Celebes, dan zal ik er voor zorgen, dat u in Broome gearresteerd wordt of al eerder, want de radio is sneller dan dit oude schip. Gooi me overboord om eh wat was het woord ook weer? als haaien- vleesch te dienen en u zult, zoodra u Broome binnenvalt een bevel ontvangen om een man, dien u niet hebt, uit te leveren en u zult zelf waarschijnlijk wel weten wat een prettige tijd u te wachten staat, als het gerecht zich met de zaak gaat bemoeien. Tien tegen een, dat u gehangen wordt en dat is toch werkelijk geen aangename manier om deze wereld te verlaten. Geloof maar niet dat ik overdrijf, want dat doe ik heusch niet. Ik wil er honderd pond tegen één boon om verwedden, dat wan- peer u Broome bereikte, het eerst wat u zoudt zien de „Kestrel" zou zijn, die u daar op lag te wacht. Zij is een snelvarend schip en zou deze oude tank glad voorbij loopen. Een Sea- bright is een ware duivel, die, als hij een maal ergens zijn tanden ingezet heeft, niet meer los laat. Nu weet u alles! Ik heb met Seabright een afspraak en daar dit schip er toch naar toe gaat „Hoe weet u dat?" „Maar mijn goede man, als dat niet het geval is, waar brengen jullie Miss Charlton dan heen?" De kapitein van de irDusty Miller" gaf zich niet de moeite om te antwoorden. Hij stond de situatie te overdenken en even daarna zag Terry, die hem scherp in de gaten hield, een gemeene gloed in zijn harde oogen komen en maakte zijn eigen gevolgtrekkingen. „De schooier heeft iets bedacht", merkte hij bij zichzelf op. „Ik ben benieuwd was het kan zijn?" Hij verwachtte niet dat de kerel het hem zou vertellen en bereidde zich op hernieuwd verraad voor, toen de ander gromde en philo- sophisch de situatie aanvaardde. „Als u werkelijk naar Broome moet „Absoluut". „Dan zal ik u er wel heen moeten brengen, afschoon ik u eerlijk gezegd net zoo lief „St, schipper! Bederf het aardige beeld van van den boetvaardigen zeeman nu niet! Hoe laat is de lunch? U moet bedenken, dat ik sinds dat bedwelmende drankje van gister avond niets meer gehad heb". „Die is nu!" gromde de ander. „Ik denk, dat de dames al begonnen zijn". „Dames?" Terry Domville was dood ver baasd. „Is er dan meer dan een?" „We hebben nog een vrouwelijke passagier voor Broome Miss Wakinshaw, haar broer is in de parelhandel. Een aardig dametje en ik zou niet graag willen, dat zij in haar ge voelens gekwetst werd, dus misschien wilt u wel stilhouden wat er gebeurd is „Zeker, als ik u daar een genoegen mee kan doen", lachte Terry. „Scheepsmanieren en al dergelijk soort dingen natuurlijk. Ik hoop dat het dametje gezellig is". „Dat zal best in orde zijn. Ze komt van Fris co. Zij en Miss Charlton zijn al dikke vrien dinnen. Als we nu eens naar achteren gingen, dan kan ik u voorstellen voor ik op de brug moet voor de wacht". Terry herinnerde zich iets. „Die heftige kerel, die met zijn hoofd tegen de railing aan gevallen is „De stuurman!Parry zal u niet lastig meer vallen. Dien heb ik zijn nek gegeven. En bovendien eet hij niet bij de passagiers". „Dat is jammer", antwoordde Terry. „Het zou zijn manieren misschien ten goede komen. Maar ga voor, Macduff". „Zoo heet ik niet", verbeterde de zeeman. „Ik heet Smith Amos Smith, kapitein". „Goede oude naam. Oeroude stam en Amos is bepaald profetisch. Uw peten hebben zeker een oogje op de toekomst gehad, niet?" Kapitein Amos Smith negeerde de ironie en ging voor. Terry Domville volgde, meer dan benieuwd naar die Miss Wakinshaw. Zijn nieuwsgierig heid werd er niet minder om, toen hij de stof fige kajuit binnentrad en kapitein Amos Smith den beloofden dienst eenvoudig en zonder omhaal verrichtte. „Miss Wakinshaw mag ik u Mr. Domville voorstellen, een vriend van Miss Charlton". Het meisje wendde een aardig goudblond kopje en een poppengezichtje met bijpassende blauwe oogen naar Terry, die beleefd boog. „Aangenaam, Miss Wakinshaw", zei hij en merkte op, dat het meisje geen verbazing toonde over zijn nogal verfomfaaid uiterlijk. Miss Wakinshaw's glimlach was even aar dig als haar gezicht. „Het is heel vriendelijk van u om dat te zeg gen, mr. Dombell Domville", verbeterde Terry haar. „Heeft niets te maken met gymnastiek en sterke mannen". Het meisje lachte een vroolijk lachje, op pervlakkig en ondiep als een pastei-schotel, maakte Terry hij zichzelf uit. „Maar u behoort toch ook niet tot de slap pelingen, Mr. Domville. Dat kan ieder meisje dat niet van gisteren is en geen groenen bril draagt wel zien. En ik ben er zeker van, dat u een aanwinst zult zijn voor deze tafel van oude vrijsters Miss Wakinshaw", lachte Terry. „U bent te jong om uzelf zoo verkeerd te betitelen. U moet de hoop nog niet opgeven. U heeft vast en zeker een queue van vurige aanbid ders, die „Het is werkelijk lief van u om dat te 'zeggen, zelfs al meent u het niet en ik ben er heusch trotsch op met u kennis te maken, ofschoon u zich tot nu toe nogal achteraf gehouden hebt". ,Daar kon ik niets aan doen", antwoordde Terry opgewekt en glimlachte tegen Norma Charlton, terwijl hij de eenige leege plaats aan de tafel Innam. „Ik was in het schip ver dwaald en heb als een Epheser geslapen, tot dat Kapitein Amos Smith den prins uit. het sprookje gespeeld heeft". „Wilt u daarmee zeggen, dat hij u wakker gekust heeft?" Miss Wakinshaw gichelde bij 't beeld, dat haar verbeelding oproep. „Smaken verschillen. Als hij mij een zoen gaf, zou ife zeker flauw vallen, of hem in zijn gezicht slaan. Het is niet bepaald een Adonis". Terry lachte bij deze openhartige bewering, mompelde zoo iets van dat een goed hart beter is dan een schoon uiterlijk, nam een bord soep aan van een Chineeschen steward en merkte toen hij opkeek, dat Miss Wakinshaw's blauwe poppenoogen hem met buitengewone scherpte aan het opnemen waren. „Zoo!" dacht hij en weer peinsde hij over den toevalligen samenloop van omstandig heden, die ertoe geleid hadden, dat zij net nu naar Broome moest gaan en daarvoor het oude schip uitgezocht had waar, zooals hij zeker geloofde, Norma Charlton op gelokt was. Was deze popperige schoonheid in het complot wat het dan ook zijn mocht tegen het meisje naast haar? Hij kon er niet zeker van zijn, maar instinctief wist hij, dat Miss Wakin shaw niet zoo eenvoudig was als ze er uitzag en niet zoo openhartig als haai1 woorden. Hij at een paar lepels van zijn soep en keek toen weer op. „Wat leuk, dat we allemaal samen naar Broome gaan", merkte hij op. „U kent de plaats waarschijnlijk nogal goed. Miss Wakin shaw?" '(Wordt vervolgd),

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 18