IBIS SHAG Dobbelmann lekker... man! Rubriek voor Vragen DÖND ER D A"G15 AT> RI T: 1937 HAAHLEM'S dageead Het jubileerende bestuur, met in het midden Br. Overste Stephanus, tijdens de receptie in het ziekenhuis St. Joannes de Deo. Halve eeuwfeest van De Deo. Drukbezochte receptie. A. M. A. A. Steger spreekt namens de burgerij. Serenade door vijf muziekcorpsen. Op buitengewoon hartelijke wyze zijn gistermiddag de broeders van St. Joannes de Deo gehuldigd in verband met de herdenking van het feit dat 50 jaar geleden het ziekenhuis gesticht werd. Hierbij is wel op ondubbelzinnige wijze tot uiting ge komen hoezeer het liefde-werk der broeders in ruimen kring gewaardeerd wordt. Op de receptie die des middags van twee tot drie uur gehouden werd, werd allereerst het woord gevoerd door Prof. dr. A. M. A. A. Steger als voorzitter van het huldigingscomité. Rede Prof. Dr. A. M. A. A. Steger. Gij zyt uw werk even klein begonnen aldus *pr.. als het mosterdzaadje uit het evangelie. Ook uw werk is uitgegroeid tot een boom on der wiens schaduw, zoo velen rust en verkwik king vonden. Gij hebt altijd gehandeld als den barmhartigen Samaritaan, niemand klopte ooit tevergeefs aan uw poort. Nooit hebt gij eenige rekening gehouden met ras of volk; katholiek of niet-katholiek, gij hebt allen liefderijk verpleegd en verzorgd. Maar niet alleen aan het lichamelijke doch ook aan het ziele-heil der menschen hebt gij altijd alle mogelijke zorgen besteed. Aardsch loon vraagt ge hier niet voor, aldus spr. alles hebt gij afgedragen, niets behouden. Zoo is uw congregatie geworden een centrale van liefdadigheid in den edelsten zin van het woord. Naast onzen geestelijken dankbaarheid heb ben we ook gemeend u een stoffelijk blijk van onze dankbaarheid te moeten overhandigen. Voor uzelf hebt ge geen geschenk begeerd, uw eenige wensch was om het instrumentarium van uw ziekenhuis nog te kunnen verbeteren. Voor dit doel overhandig ik u dan ook een en veloppe met inhoud. Moge gij nog lang dit zegenrijke werk tot heil van de menschheid blijven voortzetten, aldus besloot Prof. Steger zijn toespraak. Het woord was hierna aan Dr. J. M. A. van Schuylenburch namens den geneeskundigen staf van het ziekenhuis. Toen de Deo pas opgericht werd heerschte in het grooce gebouw een ondragelijke stilte. Daarna stelden de broeders him huis open voor ouden van dagen en werd het wat voller. Eerst na 25 jaar begon echter de groote kentering. En zoo is de Deo dan geworden wat het thans is. een modern, uitstekend geoutilleerd zieken huis. Namens den geneeskundigen staf en de ver pleegden bood spreker zijn hartelijke geluk- wenschen aan. Pater Dr. Henri de Greeve dankte den broe ders namens de inwonenden die in den Deo een tehuis hebben gevonden. Hierna sprak Jhr. Dr. C. G. J. von Winning als voorzitter van de afdeeling Haarlem van de Nederlandsche Maatschappij tot bevorde ring der Geneeskunde. Volgens spr. is in een ziekenhuis goede lei ding en een goeden geest bij het verplegend personeel onontbeerlijk. Beide zijn in Joannes de Deo aanwezig en vormen dan ook het ge heim van haar populariteit. Broeder Overste Stephanus dankte de spre kers voor hun hartelijke woorden en hoopte dat de congregatie haar werk nog lang kan voortzetten tot heil van hen die met ziekten geslagen worden. Hierna was de officieele receptie, die behalve door het huldigingscomité en door de doktoren van den geneeskundigen staf, door luitenant kolonel A. van Loon met kapitein-adjudant Claessen werd bijgewoond, ten einde. Van de gelegenheid om de broeders te felici- teeren werd nog een zeer druk gebruik ge maakt. Na de receptie was in de kapel om vijf uur een plechtig lof met Te Deum. Serenade met fakkellicht. Des avond te half negen werd door vijf mu ziekcorpsen: St. Michael, Utile Dulci, St. Cae- cilia, Euphonia en de Postharmonie een sere nade gebracht. De stoet werd opgesteld in de Jan de Bray- straat om vervolgens langs den Schotersinge. naar de Maerten van Heemskerkstraat te mar ch eeren. De publieke belangstelling was zeer groot de geheele Maerten van Heemskerkstraat wa' rijen dik bezet. Bovendien waren voor het heli van St. Joannes de Deo 480 R.K. verkenners en welpen opgesteld. De muzikanten droegen fakkels wat eer buitengewoon aardigen aanblik opleverde Eerst werden door elk corps afzonderlijk eenige nummers ten gehoore gebracht waar na onder leiding van Jos. de Klerk gezamenlijk eenige stukken gespeeld werden. Dat de serenade door de broeders op prijs werd gesteld bleek wel uit hun enthousiast applaus. Na afloop van de serenade werden door de padvinders onder leiding van den Commissaris voor Haarlem. B. Nooy, eenige liederen en yells ter eere van de broeders gezongen. Deze dag moet den broeders wel duidelijk gemaakt hebben wélk een groote plaats zij in de harten der Haarlemmers en van velen daarbuiten hebben ingenomen. Dat zij hun liefdewerk nog zeer langen tijd mogen voort zetten! St. Elisabeths Gasthuis. Jaarverslag over 1936. Verschenen is het jaarverslag over 1936 van regenten van het St. Elisabeths Gasthuis. We ontleenen er het volgende aan: Het aantal verpleegden bedroeg 693 man nen, 1221 vrouwen en 521 kinderen, totaal 2435. Het aantal verpleegdagen over die 2435 patiënten bedroeg 61.490 (vorig jaar 57.491). Levenloos werden ingebracht 24 personen, waarvan 15 mannen. 4 vrouwen en 5 kinderen, In 1935 waren die cijfers resp. 28, 16, 8 en 4. Zeven kinderen werden er levenloos gebo ren (vorig jaar 11). Voor besmettelijke ziekten werden op de ge neeskundige afdeeling verpleegd: 7 lijders aan erysipelas, 30 aan tuberculose. 10 aan influenza, 1 aan encephalitis, 2 aan dysenterie, 1 aan Pertussis en 1 aan Morbus Bang. Totaal 52. Het vorig jaar bedroegen die cijfers resp. 2, 39. 6, 0, 0. 0, 0, 47. In de Heelkundige afdeeling bedroeg in 1936 het aantal patiënten 830 (678). Het aantal sterfgevallen in deze afdeeling bedroeg 40 (31) In het Joles Ziekenhuis werden 14 (12). daar heen gedetacheerde patiënten verpleegd. In de Gynaecologische-Obstetrische afdee ling bedroeg het aantal opgenomen Gynaeco logische patiënten 255 (243) en 153 (178) kraamvrouwen. Totaal r-esp. 276 (259) en 158 (186). Verpleegdagen totaal 9314 (10.980). In de Kinderafdeeling waren in totaal 168 (216) patiënten. Er overleden 21 (15). Aan besmettelijke ziekten leden: Mazelen 6 (1), Kinkhoest 7 (8), Waterpokken 1 (0), Meningi tis eer. spin. 1 (0), Tuberculose 13 (8), Lues 1 (1), Encephalitis 2 (6). In de Diphteriebarak waren in 1936 aan wezig 9 (11) patiënten met 225 (291) verpleeg dagen. JEr overleden 2 (1) patiënten. In de Isoleerafdeeling waren er totaal 55 (60) met 282 (265) verpleegdagen. In de Röntgen-afdeeling werden 1909 (1852) patiënten Röntgenologisch onderzocht; er werden 3689 (3056) foto's gemaakt. Het aantal Röntgen-behandelingen bedroeg 1325 (1532). In de afdeeling voor Physische Therapie en Orthopaedie kwamen in behandeling 625 (563) patiënten, en wel 74 (61) voor hoogtezonbe- handeling, 190 (204) voor diathermie-, 248 (240) voor massage- en 122 (108) voor zan derbehandeling, benevens 11 (3) patiënten voor 4-cellenbad, 8 (4) voor parafine verban den en 62 (24) voor ultra kortegolf therapie. In het Laboratorium werden verricht 16.833 (17.562) Chemisch physol. en bacteriologische onderzoekingen en 2335 (2048) Morphologische bloedonderzoe kingen. Gememoreerd wordt het aantal patiënten in de verschillende poliklinieken. Aan verpleeggelden werd totaal ontvangen f 197.230,86 (f 192.573.55), waaronder van den Geneesk. Dienst f 134.325,86 (f 133.486,50). Het aantal verpleegsters bedroeg op 31 December 1936: 108 (104). De zuster voor maatschappelijke zorg voor zieekn, zuster P. L. Schouten behandelde 879 (899) gevallen. (De cijfers tusschen haakjes zijn die van het vorig jaar). N.V. Hypothecaire Beleggiiigsbank Nog een nadeelig saldo over 1936. In het verslag over 1936 (het 20e boekjaar) van de N.V. Hypothecaire Beleggingsbank, gevestigd alhier, zegt de directeur, mr. P. J. Prinsen Geerligs, o.a.: Het spreekt vanzelf, dat de belangrijke ge beurtenissen op financieel gebied in het jaar 1936 ook op de resultaten van het hypotheek wezen in het algemeen en op die van ons bedrijf in het bijzonder haar invloed hebben doen gelden. In Juni 1936 werd het Vaste Lasten Ontwerp verworpen en spoedig daar op door de Regeering ingetrokken, maar de schaarschte aan kapitaal en de algemeene beduchtheid bij geldgevers om iets met hypo theken te doen te hebben bleven onvermin derd bestaan. Eerst nadat op 26 September 1936 de gulden van het goud losgemaakt werd, kwam de zoo lang gewenschte verandering, in dien zin, dat geldgevers wederom bereid bleken geld op hypotheek uit te zetten. Het aanbod van geldgeverszijde werd weldra zelfs zoo groot, dat het de mogelijkheid van plaatsing be langrijk overtrof. v Gevolg hiervan was tevens, dat de algemeene daling van den rentevoet ook bij het hypotheekwezen intrad, zoodat bij afsluiting van nieuwe leeningen en het" ver lengen van bestaande posten, de rente daal de tot 4 1/4 a 4 3/4 pet. Wat de huizenmarkt betreft, ook daar is een opleving te bespeuren, al is deze tot dus ver nog slechts bescheiden te noemen, terwijl de prijzen niet ver boven het laagste punt gestegen zijn. Wel wordt algemeen verwacht, dat in verband met de gestegen en nog steeds stijgende materiaal-prijzen, tenslotte ook de prijzen van de huizen in niet al te verre toe komst een stijging zullen vertoonen, waar door een betere verhouding tusschen de waarde en de oude hypotheken hersteld zal worden. Kunnen wij dus de toekomst met meer ver trouwen tegemoet zien dit neemt niet weg, dat gedurende de eerste drie kwartalen van 1936 ons bedrijf onder den stilstand van za ken geleden heeft, hetgeen tengevolge heeft gehad, dat zoowel het afsluiten van nieuwe leeningen, als ook vervroegde aflossingen in nog geringer mate dan zelfs in 1935 plaats vonden. Wij boekten dus ook dit jaar een abnormaal lage ontvangst aan commissie en vergoe ding voor vervroegde aflossing. Wat onze rente-marge betreft, deze is nog steeds veel lager dan bij de meeste hypotheekbanken; tot ons genoegen slaagden wij er echter in. de overgroote meerderheid van onze geldge vers er van te overtuigen, dat V2 pet. voor onze administratie en risico een alleszins re delijke belooning is, zoodat wij bij verlengin gen er in slaagden dit percentage voor ons te bedingen. Op den duur zal dus onze rente winst een behoorlijk cijfer gaan vertoonen, waardoor wij des te beter in staat zullen zijn onze garantieplichten na te komen. Ook dit jaar leden wij verliezen bij enkele executies. Onze winst- en verliesrekening ein digt dus ook ditmaal met een nadeelig saldo (van f 3.005.07). De overgroote meerderheid van de debiteu ren voldeed ook in 1936 prompt aan de ver plichting tot betaling van rente en periodieke aflossing. De gevallen, waarin wij vrijstelling of vermindering van de verplichting tot af lossing gaven, waren slechts twaalf in getal In geval er moeilijkheden met debiteuren ont staan, geven wij er de voorkeur aan betaling in termijnen te accepteeren of ons de huren van de verbonden perceelen te doen cedeeren. Van de achterstallige hypotheekrente zijn ten tijde van het uitbrengen van dit verslag nog 15 saldi, tezamen f 6197.20 verschuldigd. Van vorige jaren is niets achterstallig. Slechts eenmaal gingen wij in 1936 over tot gebruikmaking van de verleende onherroe pelijke machtiging tot verkoop van het ver bondene. In 1936 werden geen aandeelen geplaatst. Op 31 December 1935 stonden er 601 lee- ningen uit tot een gezamenlijk bedrag van f 3.820.460.50. In 1936 werden 27 leeningen gesloten tot een bedrag van f 109.315. Samen 628 leeningen, gezamenlijk bedra gende f 3 929.775.50 In 1936 werden er 28 leeningen afgelost tot een bedrag van f 121.990. Terwijl gan periodieke en extra aflossingen in 1936 ontvangen werd f 95.610, totaal f 217.600. Zoodat op 31 December 1936 uitstonden 600 leeningen, waarbij wij risico dragen, teza men groot f 3.712.175.50. en wel ten name van derden f 3.613.165.50 en ten name der Bank f 99.010, totaal f 3.712.175.50. De jaarlijksche algemeene vergadering van aandeelhouders wordt gehouden op 22 April aanstaande. PROEFZENDINGEN OP NIEUWE OMROEP- GOLF. De Nederlandsche P. T. T. administratie heeft voorbereidende maatregelen genomen ten einde door proefuitzendingen de bruikbaar heid van de omroepgolf van 253 K.C.'s voor Nederland te onderzoeken. Proefuitzendingen zullen te Kootwijk worden gehouden. Intus- schen zal op 20 April a.s. de conferentie van de P. T. T. administraties van de landen, die belangen in den lange-golfomroep hebben in den Haag samenkomen Vlag mei wolfsangel verboden. De officier van Justitie bij de Amsterdam- sche rechtbank requireerde Dinsdag tegen een N.S.B.'er, die op zijn fiets een vlaggetje met een wolfsangel had gedragen, een geldboete vanu f 10. Het O.M. was van oordeel, dat dit vlaggetje met den wolfsangel een opzichtig teeken was, uitdrukking gevende aan een be paald staatkundig streven. Ook de kantonrechter had f 10 boete opge legd. PROPAGANDA-AVOND COMMISSIE „VOLKSZWEMFEEST". De zaal van het gebouw van den Pro testantenbond was Woensdagavond geheel gevuld met belangstellenden, toen de voor zitter van de commissie „Volkszwemfeest", de heer H. F. v. Luyken, het woord nam. Hij vestigde er de aandacht op, welk belangrijk werk er door de commissie op het gebied der propaganda voor het zwemmen verricht wordt. Immers, niet minder dan 11000 per sonen bezoeken jaarlijks de zwemavonden der commissie in het Sportfondsenbad. Het zwemfeest in het open bad, dat elk jaar aan de Houtvaart plaats heeft trekt als regel 2000 bezoekers met een deelnemersaantal van 500. Na deze uiteenzetting werd het woord ver leend aan den heer. H. Wesselo uit Bussum, secretaris der propaganda-commissie van den Kon. Nederl. Zwembond. Deze besprak eerst sport in het algemeen en ging daarna over tot de behandeling van zijn onderwerp. Zwemmen, zei hij, is niet alleen nuttig en aangenaam, het is ook noodzakelijk. Velen zijn ten onrechte in de veronderstelling, dat de K.N.Z.B. vóór alles een sportbond is. Dit is niet het geval, want hoewel onze uitblin kers op zwemgebied een prachtig propagan damiddel vormen, blijft het devies van den K.N.Z.B. steeds „Ieder Nederlander Zwem- mer". Na de pauze verscheen mevrouw Triebels- Koens, de 71-jarige „zwemmoeder" op het podium. In enthousiaste bewoordingen, zooals alleen zij dat kan, wekte zij een ieder op, zwemmen te leeren. De heer Wesselo vertoonde hierna deK N. Z. B.-film, die hij toelichtte. Het was een buitengewoon geslaagde avond die zijn uitwerking niet zal missen. Een woord van lof komt toe aan de Com missie „Volkszwemfeest", welke zich zooveel moeite geeft, het Haarlemsche publiek te bewegen, zwemmen te leeren. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDS- BANK N.V. Woensdag werd te Amsterdam onder voor zitterschap van ir. M. C. E. Bongaerts de jaar lijksche algemeene vergadering van de Neder landsche Middenstandsbank gehouden. Het verslag van het negende boekjaar en de balans en winst en verliesrekening over 1936 werden bViandeld en goedgekeurd. Besloten werd over het preferente kapitaal een divi dend van 5 procent uit te keeren. Als commissarissen werden herbenoemd de heeren J. M. H. Schoonbrood te Maastricht, L. de Groot te Rotterdam en mr. J. W. Goed- bloed, te Middelburg. In de vacature, welke ontstaan is door het bedanken als commissaris van den heer C. A. Zeeman, die in een functie bij de bank is over gegaan, werdbenoemd de heer J. J. Korff te Amsterdam. Centrale Tandheelk. Kliniek KENAUPARK 36 A TELEF. 13644. KUNSTTANDEN EN GEBITTEN ZIEKENFONDSTARIEF Spreekuren9—11 en 1—2, Dinsdagsavonds 6.308.30 uur. (Adv. Ingez. Med.) PERSONALIA. Aan de Gemeentelijke Universiteit van Am sterdam is voor het eerste gedeelte van het arts-examen geslaagd de heer Th. O. J. M. Smit te Haarlem. VEREENIGING „NED. FABRIKAAT" De afdeeling Haarlem en Omstreken van de vereeniging „Nederlandsc-h Fabrikaat" houdt Woensdagavond 21 April haar jaar vergadering in Café-Restaurant Brinkmann aan de Groote Markt. CONCERT HAARLEMS KINDERKOOR Haarlem's Kinderkoor, directeur de heer Jacob Hamel, geeft Dinsdagavond 20 April een concert in het Gemeentelijk Concertge bouw. Medewerking wordt verleend door Me vr. Grethe Weynschenk—Hogenbirk, so praan; den heer Theo Baylé, bariton, en den heer Jacques Hamel, pianobegeleiding. H. H. V. Voor de Vereeniging van Oud-leerlingen der Hoogere Handelsschool (H. B. S. a), te Haar lem wordt een lezing gehouden op Dinsdag 20 April (in de muziekzaal van Café-Restaurant Brinkmann) door den heer C. J. E. Dinaux. Zijn onderwerp is: De beteekenis van den Vol kenbond in onzen tijd. De drukte voor Het Ziesennuis ai. joannes de Deo tijdens de seienaue door vijf muziekcorpsen. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO CENTRALE op VRIJDAG 16 APRIL Progr. 1Hilversum I. Progr. 2: Hilversum n Progr. 3: 8.— Keulen 9.20 Pauze 11.05 Parijs Radio 12.20 Vlaamsch Brussel 2.35 Droitwich 3.20 Parijs Radio 4.20 Vlaamsch Brussel 4 50 Parijs Radio 5.20 Keulen 7.05 Parijs Radio 7.20 Fransch Brussel 9.20 Fransch Brussel 10.20 Parijs Radio Progr. 4: 8.Vlaamsch Brussel 8.20 Pauze. 8.50 Parijs Radio 9 35 Pauze 10.35 London Re gional 12.50 Droitwich 1.35 London Regional 4.20 Droitwich 10.25 Boedapest 11.25 Droit wich. Progr. 5: 8.007.Diversen. 7.00 Eigen gramofoonplaten concert. 1. Het meisje van de overhaal, Bob Scholte; 2. Marietje van Pietje, Idem; 3. Juffr. v. Dalen heeft een hoedje gekocht, Lou Bandy; 4, Het leven is heusch niet zoo kwaad, Willy Derby; 5. Treur dan maar niet, B'ob Scholte; 6. 't Gaat voor bij, Lou Bandy; 7 Margaretha, Bob Scholte1 8. Herinneringen, Willy Derby; 9 Het Steegjp Idem; 10. Kom sta eens op en zit niet op je centen, Willy Derby; 11. Laat den moed niet zakken. Bob Scholte; 12. Vader Nep, Willy Derby: 13. Bloemen, bloemen. Idem; 14. He den. Willy Derby; 15 .Als jij een tango speelt Bob Scholte; 16. Diedeldomdie. Willy Derby. 8.00—12.00 Diversen. VOOR DE PIOR Rookt IBIS bij voorkeur uit een IBIS-pijp» Bij Uw winkelier verkrijgbaar. (Adv. Ingez. Med.) van alle Abonnés van Haarlem's Dagblad worden door een specialen Redacteur en zijn talrijke medewerkers zoo mogelijk en ten spoedigste beantwoord. De vragen moeten worden geadresseerd aan de Redactie. Groote Houstraat 93, met duidelijke vermelding van naam en woon plaats. Vragen, waaraan naam en adres ontbreken, toorden terzijde gelegd. De namen der vragers blijven redactie- De antwoorden wordew per auto GEHEEL KOSTELOOS thuis bezorgd. AUeen die vragen, welker beantwoording voor vele anderen behalve den vrager, van nut kan zijn, worden tevens in ons blad ge plaatst. RECEPTEN. VRAAG: Hoe kan ik een vergulde lijst sclioon krijgen? ANTWOORD: Met lauw warm neutraal sopje, waarin een weinig ammonia liquida is gedaan goed afsponsen, met warm water nasponsen, en daarna met zachte lederen lap zoo droog mogelijk wrijven. VRAAG: Hoe kan ik een tent waterdicht ma ken? Ik moet een nieuwe tent hebben voor S a 10 personen. Wat is nu het goedkoopste, een ron de of een huisjestent en wat is het gemakkelijkst te vervoeren? Moet het nieuwe zeil ook nog wa terdicht gemaakt worden? ANTWOORD: Een tent waterdicht maken. Wasch de tent goed in zeepsop gedurende S a 10 minuten. Uitslaan en 5 minuten glad ophangen om uit te druipen. Daarna 10 minuten behande len in aluin bad. 1 pond fijne aluin oplossen in 10 L. warm water. Uitslaan en buiten laten drogen. Wat de prijs is van tenten en welke het voor- deeligst is kunt u het best informeeren bij een tentenfabriek. PLANTEN. VRAAG: 1. Mijn hortensia's hebben den vori- gen zomer rijk gebloeid doch de takken zijn zofli slap dat de meeste bloemen bijna geheel op den gTond hangen. Ik had in het voorjaar flink ge mest met koemest. Wat kan ik doen om de tak ken steviger te krijgen? 2. Hoe moet ik rozenstruiken snoeien en kan dit nu nog? En wanneer is het de beste tijd om ze te verplanten? ANTWOORD: 1. Indien u de hortensia kort insnoeit bv. op 10 a 15 cm. van den grond dan krijgt u flinke stevige scheuten, die ook rechtop staan. Goed mesten en voldoende water geven is noodzakelijk. 2. U kunt nu nog zeer goed rozen snoeien. Klim rozen snoeit u weinig alleen maar het aantal tak ken dunnen. Struikrozen kunt u snoeien op 3 a 4 oogen (knoppen). RECHTSZAKEN VRAAG: Wanneer men met 2 personen op een tandem rijdt en men begaat een verkeersover treding, wie krijgt dan de bekeuring: de be stuurder of beiden? ANTWOORD: De bestuurder, maar als de overtreding door den ander werd begaan, deze, en als dezelve een gevolg is van een handeling van beiden, dan beiden. VRAAG: Is een schoonzoon verplicht zijn schoonoudei's als dit noodig is te ondersteunen? (De schoonzoon heeft indertijd geen toestemming gekregen om te huwen). ANTWOORD: Ja. DIVERSEN. VRAAG: 1. Op welke dagen en uren zijn de volgende gebouwen te bezichtigen: Het paleis te Amsterdam, het Rijksmuseum te Amsterdam, het Paleis te Den Haag, de Gevangenïspoort te Den Haag. 2. Zijn er nog andere bezienswaardigheden in Den Haag of Amsterdam? Wat zijn de kosten? ANTWOORD: 1. Het paleis te Amsterdam, da gelijks van 93 uur. Zondags tot 2 uur. Het pa leis in Den Haag dagelijks van 95 uur behalve Zondags en wanneer een lid der Kon. familie in de residentie vertoeft. Rijksmuseum Amsterdam: van 1 April tot 1 October van 105 uur. Op Zon- en feestdagen is de tijd van opening 1 uur. f 0.25 per nersoon. Woensdag, Zaterdag en Zondag 10 cent. Gevangenpoort Den Haag: van 1 April tot 1 October van 10 tot 5 uur. Des Maandags 25, overige dagen 10 cent. Het Mauritshuis Den Haag van 1 April fot 1 October 10 tot 5 uur. Zon- en feestdagen van 11 uur af. Entree 0.25. Zaterdag en Zondag 10 cent. Planetarium van de Haagsche Courant. Stedelijk Museum te Amsterdam. Van 1 April tot 1 October 105 uur. Zon- en feestdagen van half één af. Entree 0.10. RIJKSVER ZIOK ERINGSBANK Onlangs werd in cleze rubriek de vraag: „Komt een dienstmeisje, dat in haar betrekking een on geluk is overkomen, in aanmerking voor betaling der kosten door de Rijksverzekeringsbank?" ont kennend beantwoord. Men maakt er ons opmerkzaam op, dat een dienstbode die in een bedrijf werkzaam is en wie bij bedrïjfswerkzaaniht.'den oen ongeluk is over komen. wèl voor uil keering in aanmerking komt. Onder zulke bedrijven moeten ook pensions ge rekend worden.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 10