AMSTERDAMSCHE BEURS LUT/IE BERICHTEN - DONDERDAG IS APRIL 1937 HAARLEM'? DAGBLAD li Vorming van een militaire regeering in Spanje? „Neutrale dictatuur" met uitschakeling van beide regeeringen. De diplomatieke medewerker van de Daily Herald, meent te weten, dat in Spanje een beweging gaande is, om vrede tot stand te brengen door de uitschakeling van de beide regeeringen en de instelling van een neu trale militaire dictatuur om het land te pa- cifieeren. Generaal Miaja, de verdediger van Madrid, zou aan het hoofd der nieuwe re geering worden geplaatst. Volgens het plan zouden Franco en Cabal- lero moeten aftreden. Er zou een niet-poli- tieke regeering gevormd worden die den vrede tot stand zou moeten brengen. Verder zouden alle buitenlandsche troepen en advi seurs teruggetrokken moeten worden. De ontwerpers van het plan zijn van mee ning, dat een algeheele overwinning hetzij ▼oor de regeering, hetzij voor de opstande lingen slechts bereikt zou kunnen worden door een strijd zoo lang, zoo bloedig en zoo vernietigend, dat Spanje op alle manieren zou worden geruïneerd. Een overwinning zou of door een witte, of door een roode terreur worden gevolgd. Miaja, die door zijn eigen leger vertrouwd wordt, en door den vijand geëerbiedigd, en die tot geen enkele partij behoort, beschouwt men als dengene, die aan het hoofd van een dergelijke regeering zou kunnen staan. Men gelooft, dat een aantal generaals van Franco, en het meerendeel zijner soldaten gaarne het leiderschap van Miaja zouden aanvaarden. Ook meent men, dat Miaja's eigen troepen eenmaal voor de keus gesteld, zich thans lie ver achter hem, dan achter de regeering te Valencia zouden scharen, want zijn gezag is zeer groot. De alles beheerschende factor is echter Miaja zelf. „Ik ben geen politicus, ik ben soldaat", zoo verklaarde hij nog onlangs. Zijn trouw aan de regeering zal hem dan ook, aldus het blad, ervan weerhouden voor de leiding te bezwijken. Doch degenen, die het plan hebben opgesteld, hopen hem over te halen. LUDENDORFF 55 JAAR OFFICIER. MiiNCHEN, 15 April. (Havas). Heden is het 55 jaar geleden, dat Ludendorff werd be noemd tot luitenant bij het infanterieregi- ment. Wesel. Namens den Fuehrer en het Duitsche leger heeft generaal von Blomberg, heden Ludendorff hiermede geluk ge- wenscht. Een eerewacht werd Ludendorff ter beschikking gesteld. MARKTBERICHTEN VAN BARNEVELD. Pluïmveemarkt. Oude kippen f 0,45fl,10. Oude kippen per K.G. f 0,40—0,50. Oude hanen f0,40—f0,85. Jonge hanen f 0,45f 0,65. Jonge hanen per K.G. f 0,40f 0,50. N.H. Blauwen per K.G. f0,75•f0,86. Jongehennen flf 1,40. Duiven, per paar f0,30fO,32V2. Tamme eenden f0,30 f 0,60. Ganzen f 2,25f 3. Kalkoenen per K.G. f 0,50f 0,66. Tamme konijnen f 0,30— fl,60. Wilde konijnen f.0,35f 0,45. Piepkui kens f 0,25f 0,40. Handel redelijk. Eiermarkt. Witte eieren f 2,70 tot f 2,80. Gemengde eieren f 2,80 tot f 3. Brume eieren f 3 tot f 3,40. Eenden eieren f 2,25 tot f 2,50. Ganzeneieren f0,05 tot f0,07. Aanvoer 2.100.000. Handel vlug. Kievitseieren 911 ct. Veemarkt. Zeugen f 43 tot f 65. Dr. Zeugen f 55 tot f 75. Schrammen f 14 tot f20. Biggen f 12 tot f 17. Zware varkens 22 tot 23 ets. per pond. Zouters 22 tot 23 ets. p. pond. Vette kalveren 24 tot 28 ets. per pond. Nuchtere kalveren f 5 tot f 10. Handel vlug. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 15 April. Ondertrouwd 15 April: M. Blok en J. G. Mok; C. G. Houtzager en C. A. C. Stauder; J. G. Zwart en T. U. F. Meinesz; B. F. H. de Rid der en A. M. Barbillon. Getrouwd 15 April: H. M. M. Dreijer en M. A. Breed; H. Keitz en A. J. van Schagen. Bevallen 13 April: J. M. Libergvan As, 2 z.; 14 April: M. C. v. d- BoogaardGlas, z.; 15 April: E. A. DoevenDoeven, d. Overleden 13 April: C. SillevisBuijs, 70 j., Vlietsorgstraat; 14 April: P., 7 mnd., z. v. P. Bank, Sillemstraat; P. C. v. d. Stelt, 23 j., M. v. Heemskerkstr.W. HamstraSchoolmees ter, 71 j. Maraisstraat; 15 April: A. Baruch Pereira, 63 j., Oranjeplein. HEEMSKERK De bloemententoonstelling „Marquette". De bloemententoonstelling in het park van het oude kasteel „Marquette" heeft wel heel lang op de voorjaarszon moeten wachten. Het koude, gure weer van de laatste weken heeft den bloei van de bolgewassen wel zeer ver traagd en daaraan was het dan ook te wijten dat op deze tentoonstelling, die met zooveel ambitie door vakbekwame menschen is voor bereid tot voor enkele dagen niet zooveel bloe- menschoonheid te genieten viel, als men er zich van had voorgesteld. Het warme voorjaars zonnetje van de laatste dagen heeft echter wonderen verricht. In enkele dagen tijds heeft „Marquette" een geheel ander aanzien ge kregen. De narcissen bloeien in vollen luister en in tal van variëteiten, de hyacinten prij ken in fraaie kleuren in de perken en ook de vroege tulpen volgden dit voorbeeld. In heel het uitgestrekte wandelpark tintelt als het ware het nieuwe jonge leven van verlangen om naar buiten te treden, als het voorjaar met zijn koesterenden zonneschijn nu maar voor geod komen wil. Aan heesters en struiken springen de knoppen uit en in het opgaande hout begint de groene kleur van het jonge blad den boventoon te voeren En zoo zal „Marquette" dan weldra weer een lustoord zijn, waar het goed is te toeven. Zooals wij reeds schreven, er is nu reeds veel te genieten op de tentoonstelling. Elke dag brengt nieuwe schoonheid, wanneer de natuur haar onmisbare medewerking maar wil ver- leenen. Zeker mag geen enkele vakman verzuimen een bezoek aan deze tentoonstelling te bren gen. Al zou dat alleen al zijn om de hoogst merkwaardige en interessante historische ver zameling tulpen te zien, die daar is bijeenge bracht door bemiddeling van de Nederland- sche vereeniging tot veredeling van sierge wassen. In deze afdeeling bloeien reeds de narcissen, van de meest primitieve vormen tot de moderne, prachtige soorten en de vroege tulpen, waarbij exemplaren zijn, waarmede onze voorvaderen den dwazen windhandel dreven. Het is vooral deze afdeeling, die op zoo'n unieke wijze den ontwikkelingsgang van de cultuur demonstreert. Hier ziet men, hoe theorie, wetenschap en de natuur elkander langzaam hebben gevonden. De wetenschap pelijke onderzoeker leest er in als in een boek Maar ook voor den leek is deze veredelings- gang van de vroegere, kleine vormen tot de prachtige groote bloemen van thans toch hoogst interessant. ZANDVOORT Eenheid door Democratie. Voor de geestelijke vrijheid. Woensdagavond belegde de afd. Zandvoort van de beweging Eenheid door Democratie een openbare vergadering in Monopole. Als eerste spreker trad op mr. J. J. R. Schmal, die het onderwerp: „Waarom Een heid door Democratie" behandelde. In verband met opzettelijke lasterpraatjes, verklaarde spreker, dat de beweging niet in verband staat met de Sovjet Unie. Integendeel, de beweging keert zich even scherp tegen de dictatuur van het communisme als van de N. S. B. E. d. D. vormt evenmin een volksfront. Allerlei politieke en godsdienstige richtingen hebben elkaar in E. d. D. gevonden. Zij zijn het niet samen eens, maar zij zijn één in de zedelijke waardeering van de democratische gedachte, zonder iets van hun beginsel op te offeren en met waardeering van ieders poli tieke en godsdienstige rechten en vrijheden. In dezen tijd, nu er een beweging is gekomen, die het er op toelegt alle denkbare vrijheden zoowel op politiek als godsdienstig gebied te vernietigen, achter wij ons geroepen een waar schuwingssignaal te laten hooren. Als de dic tatuur eenmaal een feit is geworden, krijgen we er geen gelegenheid meer voor. Dan wordt het spreken en zelfs het denken verboden. Ten slotte wekte de spreker de aanwezigen op, om, zonder zich los te maken van eigen partij, lid te worden van E. d. D. en zioh be schikbaar te stellen voor 't werk van geestelijk verweer tegen de dictatuur. Hierna kreeg dr. H. Brugmans het woord, die sprak over „De toekomst van de Demo cratie". Spreker zette op duidelijke wijze uiteen, dat politiek ongeschoolde jongere en ook oudere menschen, tot het wanhoopsbesluit komen om zich aan te sluiten bij de N. S. B. Maar als later de beloften niet vervuld wor den, wat dan? Zie naar Duitschland en Italië! zoo zeide spreker. Niemand druft daar te zeg gen, dat het regiem hem niet bevalt. Spr. waarschuwt de aanwezigen den sprong in het duister, den overgang naar het fascisme niet te wagen, voor men zich in ernst heeft afge vraagd, welke oplossing de fascistische partij geeft, voor de twee groote problemen welvaart en vrede. De oplossing van'het vredesvraagstuk bestaat bij de fascistische partij slechts in ne gatieven zin En de oplossing van het welvaart? vraagstuk? Mobilisatie, het aanmaken van kanonnen en vliegtuigen, is geen oplossing. Wel wordt er door het fascisme aan de vele onop geloste problemen nog één toegevoegd n.l. dat van het onmondige volk, dat niets meer aan den bestaanden toestand kan veranderen, om dat elke kritiek verboden is. Spr. vertelde hoe ieder woord, dat in de kranten mag verschijnen per radio aan de redacties wordt gezonden. Hij wees op de ge rechtelijke willekeur en de geest van wantrou wen tegen alles en allen. Buiten den Staat mag er niets zijn, dus ook geen Godsdienstvrijheid of vrije ontwikkeling van de kunst. Daartegenover staat de democratie, die voortdurend groeit en zich zelf vernieuwt. Een heid door democratie moet de basis worden voor nieuwen opbouw. België heeft ons laten zien, dat de democratie de problemen x*eëel weet op te lossen. Brussel heeft ons geleerd wat het zeggen wil een te zijn in democratie. Spreker eindigde met de woorden: Laten ook wij breken met vele oude tegenstellingen en toch onze oude vrijheden bewaren, dan is de toekomst der democratie verzekerd. Een daverend applaus volgde op deze enthousiaste rede. Tijdens de vergadering meldde zich een groot aantal nieuwe leden aan. RADIO-CENTRALE. Daar de Rijksmachtiging tot exploitatie van een radiocentrale van den heer De Jong op 30 April a.s. vervalt stellen B. en W. voor, op nieuw voor twee jaar een overeenkomst met den heer De Jong aan te gaan voor exploitatie van een radio-centrale. OEFENTOCHT VAN DE REDDINGBOOT. Woensdagmiddag ongeveer 4 uur koos de eddingboot voor de eerste maal na het be treurenswaardige ongeluk zee voor een oefen tocht, thans onder leiding van den nieuwen schipper Floor Koper. De secretaris van de N.Z.H.R. Mij., de heer H. Th. de Booy, maakte den tocht mede Burgemeester Van Alphen en mevrouw Van Alphen, de leden van de Plaatselijke Commis sie, de Commissaris van Politie, de bekende redder Jan van Kan en de schipper van de Noordwijksche reddingsboot Van de Niet volg den met honderden anderen van het strand de bewegingen van de boot. De zee was kalm. De oefening duurde on geveer drie kwartier. RAADSVERGADERING. Openbare vergadering van den raad der ge meente Zandvoort op Maandag 19 April 1937. des namiddags 7!/2 uur. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel tot verpachting van de toiletten nabij den Strandweg. 3. Voorstel tot het aangaan van een over eenkomst met den exploitant van de radio centrale. 4. Voorstel tot vaststelling van een arbeids- overeenkomstenbesluit. 5. Voorstel tot wijziging van de verordening op de heffing van een belasting op vermake lijkheden. 6. Voorstel betreffende de inning van de ontvangsten van de gemeente. 7. Voorstel tot ruiling van grond gelegen aan het Tramplein. Voorstel tot wijziging van het reglement van den gemeentelijken dienst voor Maat schappelijk Hulpbetoon. Voorstel betreffende het verpachten van standplaatsen voor ijskarren. 10. Vaststelling van een belastingkohier. 11. Behandeling van belastingreclames BEVERWIJK TERAARDEBESTELLING J. SPEK. Het stoffelijk overschot van den tweeden machinist J. Spek van den stoomtrawler Lies- beth Betty, die in het begin dezer week na een aanvaring voor de Engelsche kust is vergaan, zal Vrijdagmorgen te 11 uur op de begraaf plaats Duinrust alhier worden teraardebesteld. ZEDENDELICT. De politie alhier heeft proces-verbaal opge maakt tegen een alhier wonenden man wegens het plegen van onzedelijke handelingen met minderjarige jongens. Na verhoord te zijn is hij voorloopig op vrije voeten gesteld. HAARLEMMERMEER MET PENSIOEN. De heer W. A. Meeuwig, besteller bij den Post- telegraaf- en telefoondienst te Hoofd dorp, zal op 1 Juli wegens het bereiken van den 65-jarigen leeftijd den dienst bij de Posterijen verlaten. Hij heeft zijn betrekking ruim 31 jaren vervuld. Gedurende al die jaren heeft hij zijn stand plaats in Hoofddorp gehad en zich doen ken nen als een accuraat, betrouwbaar en hulp vaardig postbeambte, met een opgewekt ka rakter, die ondanks het klimmen zijner ja ren nog steeds onvermoeid weer en wind, trotseerde om de groote afstanden in deze uitgestrekte gemeente af te leggen. De heer Meeuwig is sinds vele jaren be stuurslid van de afdeeling Haarlemmermeer van den Centralen Bond van post- telegraaf- en telefoonpersoneel, terwijl hij ook op het gebied van het vereenigingsleven steeds op den voorgrond is getreden, o.a. als bestuurs lid en thans nog voorzitter van de bekende too neelvereeniging „Gezellig Samenzijn" en mede oprichter van het bekende St. Nicolaas-comité. PERSONALIA. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de bijzondere school te Hoofddorp (hoofd de heer J. J. Dengerinik), is benoemd mej. G. van der Ploeg aldaar. SANTPOORT TELEFOONNUMMER BRANDALARM Het telefoonnummer voor brandalarm is van heden af Santpoort 345 in plaats van Santpoort 500. OVERVEEN Woensdagavaond heeft de heer J. Luberti uit Wassenaar voor de welpen over zijn om gang met dieren verteld. Een bij uitstek aantrekkelijk onderwerp voor kinderen. De aula van het Kennemer Lyceum was ge vuld met een 300-tal welpen en het was een genoegen om te zien, hoe de jeugd gespannen de voordracht van den spreker volgde en hartelijk meeleefde met alles, wat er gebeurt in Luberti's dierenpark in Wassenaar. En dit is geen wonder, want èn als boeiend causeur en als. vriend van allerlei dieren, onder wie zeer ongewone verschijningen, weet de heer Luberti iets van die liefde op de jongeren over te brengen. Het gaat met zijn hond Ranca, zijn kraai, zijn wasbeertjes Mirza en Mona, zijn neus- beer Nelly, zijn razendsnelle civetkat Astra, zijn slangendooder uit Britsch Indië, die cobra's doodt en bij de babies slaapt, met het water haas om, alsof het zijn kinderen waren, Al deze dieren schijnen op hun beurt in hem hun vaderlijken vriend te zien. Een aantal goed geslaagde films illustreer den dezen omgang met en het leven van deze dieren, die meest allen vrij rondloopen en sa men stoeien en spelen. Interessant was de opvoeding van de kleine wasbeertjes door den vader, hoe zij leeren grijpen als voorbereiding van het visschen, het drinken van het neusbeertje uit de flesch, dat telkens eerst den neus en den poot in de flesch stak. De voorzitter van de afd. Haarlem, mr. Julius Hoog sprak een woord van dank en wees er op. dat de heer Luberti in staat is van alle dieren vrienden te maken en dat dit een goede les is voor de padvinders, die er uit leeren de dieren niet te mishandelen en opgewekt worden tot liefde voor de natuur. IJMUIDEN OPGELEGD OF WEER IN DE VAART GEBRACHT Sedert onze vorige opgaaf zijn nog opge legd de stoomtrawlers Derika 7 IJM. 417 en Elie Chenevière IJM. 161, voorts de logger Sursum Corda IJM 209 en de motorlogger RO 9, welke naar Maassluis is gebracht voor reparatie. De Maria IJM. 95 is weer in de vaart ge bracht. WERKEN VISSCHERSHAVEN. Op Woensdag 5 Mei zal door den direc teur van het Staatsvisschershavenbedrijf worden aanbesteed het vernieuwen van een remmingwerk en het maken van een loopstei ger in de Visschershaven, met bijkomende werken. BESOMMINGEN. Trawlers: Azimuth IJM. 195, 280 manden f 2640. Irene IJM. 89, 145 manden f 1860. Norma Maria IJM. 6, 240 manden f 1900. Flamingo IJM. 42, 70 manden f 1200. Loggers: KW 40 f 550, KW 5 f 630, KW 38 f 660. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 0.82—f 0.62. Griet per 50 K.G. f 27—f 10. Tongen per K.G. f 1—f 0.72. Middelschol per 50 K.G. f 26. Zetschol per 50 K.G. f 36—f 21. Kleine schol per 50 K.G. f 27f 4.50. Bot per 50 K.G. f 7.50—f 5.50. Schar per 50 K.G. f 5—f 1.20. Tongschar per 50 K.G. f 31—f 28. Rog per 20 stuks f 24. Vleet per stuk f 1.70—f 0.71. Kabeljauw per 125 K.G. f 52f 16. Groote gullen per 50 K.G. f 15f 10. Kleine gullen per 50 K.G. f 11—f 7. Wijting per 50 K.G. f 3.60—f 2.10. Makreel per 50 K.G. f 12.50—f 7. Heilbot per K.G. f 1.02—f 0.76. Leng per stuk f 2.30—f 0.90. Groote hake per 125 K.G. f 80. Middel hake per 125 KG. f 73—f 71. Klein middel hake per 50 K.G. f 24f 22.50. Kleine hake per 50 K.G. f 13—f 4.10. HEEMSTEDE OUDERAVOND AAN DE VOORWEG SCHOOL. Woensdagavond werd aan de Voorweg school een Ouderavond gehouden, waarvoor zooals gewoonlijk weer zeer groote belang stelling bestond. De oudercommissie had voor dezen avond uitgenoodigd mevr. Verlooij-Oskam, die het onderwerp behandelde „Hoe denken wij ons de toekomst onzer meisjes". Mevr. Verlooij-Oskam wilde meer in het bijzonder behandelen de toekomst der meis jes die het nijverheidsonderwijs gevolgd heb ben. Volgens spr. moet bij beroepskeuze reke ning gehouden worden met den aanleg, de capaciteiten en den gezondheidstoestand van de meisjes, vooral het hoofd der school moet hierbij geraadpleegd worden. Vele vrouwelijke beroepen, aldus spr. zijn in het huisgezin, zoodat een langere of kor tere huishoudelijke opleiding zeer nuttig is. Na de voordeelen van de opleiding der huishoudscholen geschetst te hebben, werd nog besproken het arbeidsveld voor de meis jes die op de nijverheidsscholen zijn opgeleid en dat nog zeer ruim is. Tenslotte werd nog een film vertoond, van den voorbereidenden cursus. Mevrouw Verlooij had een dankbaar gehoor, en na afloop een hartelijk applaus. Bij de nu volgende verkiezing voor com missieleden werden herbenoemd de heeren Verspoor. L. Hoof. Bakker. Diepenveen en Klinkenberg, terwijl in een 2-tal vacaturen gekozen werden mevr. Bonkenburg en mevr. Dijkman. Nadat door het hoofd der school, den heer Turkow verschillende mededeelingen waren gedaan o.a. over de melkverstrekking, be nevens de nieuwe bepaling dat kinderen die op 1 October 6 jaar zijn met den nieuwen cursus op 1 September op de school kunnen worden toegelaten, deelde spr. ook mede dat mej. Dekker benoemd is bij het onderwijs te Haarlem. Spr. bracht haar dank voor wat zij hier aan de school heeft gedaan en wenschte haar veel geluk in haar nieuwen werkkring. BLOEMENDAAL GUNNING. Door den architect J. A. van Asdonk te Bloe- mendaal is namens den aannemer W. Cassée te Overveen opgedragen het verbouwen van het perceel Jozef Israels weg 8 te Bloemendaal. VERBOUWING WONINGEN AAN DE BOSCHLAAN. De reeds bestaande 18 woningen aan de Boschlaan van den Chr. Nat. Werkmansbond afd. Bloemendaal zullen eenige verandering en verbetering ondergaan. Het bestuur heeft gemeend deze woningen ter dege onder handen te moeten nemen, zij het met de bescheiden middelen, die hiervoor beschikbaar zijn. Vooral de voorverlichting en de ruimte der zolderverdieping zullen belangrijk worden ver_ beterd. De bestaande halfvergane en minder fraaie topgeveltj es worden vervangen door betere dakkapellen. Ook het buitenaanzicht wordt verbeterd. Een en ander zal geschieden onder leiding van den architect J. A. van Asdonk door wien het werk is opgedragen aan de firma J. Tit en E. v. d. Zwaan (Fa. Willigenburg) te Bloemen daal VERKEERSHEUVELS. Publieke Werken is begonnen met op knoop punten van het verkeer verkeersheuvels aan te brengen en wel aan de Julianalaan bij de O. L. S. en twee aan den Zijl weg bij de Els- woutslaan. DE NACHTEGAAL IS GEARRIVEERD. Een week vroeger dan het vorig jaar is de nachtegaal gehoord en wel op het buiten .Lin de nheu vel". De zanger heeft zich evenwel nog niet 's nachts laten hooren, doch uitsluitend over dag. PERSONALIA. Onze plaatsgenoot, de heer Th. O. J. M. Smit is Woensdag aan de gemeentelijke uni versiteit te Amsterdam geslaagd voor het eerste gedeelte van het arts examen. STAATSLEENINGEN BIN NENLAND. 4 pCt ld. 1933 n 4 pCt. Nederl. Indië 3 pCt. Nederland STAATSLEENINGEN BUI TENLAND. 6y2 pet. Duitschl 1930 (Youngleening) Youngleening (met ver klaring) BANK-INSTELLINGEN. Amsterd, Bank Handel Mpij Cert, van f 250 Koloniale Bank Néd Ind Handelsbank Rotter d Bank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert Ned Ford ex 40 afst Philips Gloeil.Gem.Bezit Unilever VORIGE KOERS 101% 0% 22% 31% •60V, 195 S2 164% 74 8 84 L' 25! 49 161% KOERS VAN HEDEN pl.31. 1.30 23 31% 84% 346% 163%> plm 1.45 31% 74% 346 164 pl^n 2.00 74% 34 164 plJl. 2.15 23 31% 741/4 34/% 164% TABAKKEN. Deli Batavia 271 68» 268 60 Deli Maatschappij - 3 6% 326% Senembah 340 344 3441,5 SCHEEPVAARTEN. Kon Ned Stoomboot •3- 139 I8H 1 58% Scheepvaart Unie 139% 13-/% 159% 139% 40 Koninkl Paketvaart - - Rotterdamsche Lloyd 129* 130 1295 Maatschappij Nederland 129% Holland—Amerika lijn .43 44 44 143 PETROLEUM. 417 '18% 418% 417% 48V* - - 118% Shell Union 22% 2 23% '3% 3% Continental Oil 33Q, 33' 3'% Tidewater 14% '4% 14% '■43/, 14% CULTUUR MAATSCH. H. V. A 5Ü9 509 5C9' 309% 509 Java Cultuur 24 - - Ned Ind Suiker Unie 189 178 .77 177 Vorstenlanden 37 - - INDUSTR. OND. BUITENL Intern Tel. and Tel. 9 8% 87 Anaconda "6% 43% 43A 439 43% Bethleh Steel 70% 69i', 69 V, 6-/V, 69% - - Gew Steel 84 - - U S. Steel S5% - 84 t4% 84% Kennec Copper 44% 44% 44u„ Radio Corp 8% RUBBERS Amsterd Rubber -O.y* 306 306 L 306 306% Deli Bat Rubber ^55 - - Indische Rubber 57 - - - Kendeng Lemboe - - 44% Serbadjadi 191 - - - Rotterdam Tananoell 119 116% Bandar Rubber - 98% Preanger Rubber - - 234% X Java Caoutch 192 Sumatra Rubber 318% - AMER. SPOORWEGEN Southern Pacific 43% 42% Wabash Railroad 6& 6 6% 5% 6 Union Pacific - _- - Chic Milwaukee 7% Missouri Kansas Texas 61 - 6% 6% - MIJNBOUW. Alg Explor Mij 170 - Redjang Lebong 198 - Billiton H PROLONGATIE -

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 13