EngelancPs scheepvaart in de Spaansche wateren Critiek van het Lagerhuis op het jongste regeeringsbesluit België Uaot Btaekeu noot... HEYDT Hoofdpijn, Kiespijn. £eT 0umnoS Thijs IJs vindt den verloren armband KINDERBOEKEN RADIO DONDERDAG 15 APRIE 1937 HA ARE EM'S DAGBEAD Labourmotie verworpen Uit Londen: In een volkomen vol- bezet Lagerhuis heeft Attlee, de leider der Labouroppositie, gistermiddag het woord genomen, waarmede een aan vang werd gemaakt met de debatten over de motie van afkeuring, die door de arbeidersfractie is ingediend ter veroordeeling van de regeeringspolitiek in de kwestie van Bilbao. De motie luidde; „Het Lagerhuis, kennis nemende van de verklaring van den eersten minister over den toestand bij Bilbao, betreurt het in gebreke blijven der regeering bij de be scherming van de Britsche koopvaardijschepen die in hun recht staan". C. R. Attlee. In zijn motiveering poogde Attlee aan te toonen, dat het nietinmengingsaccoord den onderteekenaars niet verbiedt handel te drij ven met Spanje, mits hun schepen geen wa penen of munitie vervoeren. „Aan den anderen kant", aldus Attlee, „heb ben de strijdkrachten van Franco geen enkel statuut in het internationale recht. Het zijn troepen, die in opstand zijn gekomen tegen de regeering van hun land en wij hebben hen niet als bellingerenten erkend. En zelfs wan neer deze kwaliteit hun werd toegekend, is de blokkade van Bilbao niet afgekondigd". „Wij blijven van meening", aldus Attlee, dat het optreden der regeering en haar waar schuwing aan de Britsche schepen Bilbao niet binnen te loopen. een afstand doen van de rechten is. die Groot Brittannlë altijd gehand haafd heeft ten behoeve van de Britsche koop vaardij Het is een toestemmen in een ernstige schending van de internationale wet. Ik ben van meening, dat het optreden der regeering de grootste veroordeeling door het Huis met al zijn tradities van vrijheid verdient". Simon antwoo 3t. Vervolgens nam Sir John Simon namens de regeering het woord. Hij verklaarde, dat Attlee in zijn overzicht een zeker aantal overwegin gen ongenoemd gelaten heeft. De minister achtte het mogelijk aan te toonen, dat het op treden der regeering geheel gerechtvaardigd is en dat de motie van wantrouwen terstond moet worden verworpen. Bijna voortdurend werd Sir John Simon door de oppositie geïnterrum peerd. Hoonende opmerkingen werden gemaakt en op een gegeven oogenblik ging de minister zelfs gedurende eenige oogenblikken zitten. Het woord daarop hernemend, gaf de minis ter een beschrijving van den toestand om Bilbao volgens de inlichtingen van de admira liteit. Alle door de regeering genomen maat regelen, zoo zette Simon vervolgens uiteen, zijn analoog aan die. welke in begin Augustus ver leden jaar genomen zijn. Er bestaat dus geen enkele rechtvaardiging voor een motie van wantrouwen. Het geheele gebied bij Bilbao en Santander is met mijnen bezaaid en de minis ter zag niet in, waarom daar geen rekening mede zou worden gehouden. De Britsche vloot zou zich een weg kunnen banen naar elke haven van Spanje, maar alleen met een groote vloot van mijnenvegers en dat zou opgeven van de niet-inmenging beteekenen. Op een vraag van Lloyd George verklaarde Simon, dat de Britsche regeering zeker de Britsche scheepvaart zou beschermen, wan neer deze werd aangevallen en niet kan dul den. dat de Britsche scheepvaart belemmerd wordt. Winston Churchill sprak de hoop uit, dat de regeering haar tegenwoordige politiek van niet inmenging, onpartijdigheid en neutrali teit zal voortzetten. Churchill, wiens rede vele malen geïnterrumpeerd werd, stelde voor, dat de vijf mogendheden den belden Spaan- Duitschers van hun nationaliteit vervallen verklaard. O.a. de schrijver Ludwig Renn. Havas meldt uit Berlijn 14 April: Het staatsblad bevat de namen van 41 per sonen, die met hun ouders, vrouwen en kin deren van de Duitsche nationaliteit vervallen 2ijn verklaard. Ook hun bezittingen zijn ver beurd verklaard. Op deze lijst komen voor de schrijver Lud wig Renn, Arthur Crispin, vroeger socialis tisch afgevaardigde, Eberlein, communistisch afgevaardigde in den Pruisischen Landdag, Philipsborn, oud-parlementair redacteur van de Vossische Zeitung, Sinzheimer, vroeger hoogleeraar aan de universiteit te Frankfort, Sobodka, oud-communistisch afgevaardigde in den Pruisischen Landdag en Rulbricht, vroeger lid van den Rijksdag. TIENDUIZEND BOUWVAKARBEIDERS STAKEN IN DUBLIN DUBLIN, 14 April (D.N.B.) Hier ter stede zijn gisteravond tienduizend arbeiders in de bouwvakken in staking gegaan. Zij eischen een korteren werktijd en hoogere loonen. schen partijen zouden voorstellen trapsge wijze tot een regeling te komen. „Wijken voor de dictatoren". De leider der liberalen, Archibald Sinclair zeide, dat de rede van Sir John Simon neer kwam op een „handen af van Franco en zijn Spaanschen patriotten". De niet inmengings politie, aldus vervolgde hij, heeft de Italiaan - sche en Duitsche interventie nog niet tot staan gebracht, maar wel geheel iedere Fransche en Britsche inmenging gestuit. Men stelt zich thans voor den Spaanschen en Baskischen regeeringen te beletten levens middelen te koopen. Het optreden der regeering den Britschen koopvaardijschepen aan te raden niet naar Bilbao te gaan vormt een inmenging in de Binnen- landsche Zaken van Spanje. Het is hetzelfde als bij Abessynië, zoo zeide Sinclair wij trekken ons stap voor stap terug voor de dictatoren. Minister Éden deelde mede van den Brit schen consul te Bilbao een telegram te heb ben ontvangen, inhoudende, dat sinds veer tien dagen dagelijks bombardementen plaats hebben. Het telegram geeft een beschrijving van de vernieling van de verbindingslijnen en bruggen en van de aan de belde zijden van de rivier gelegen voöïsteden. Het was de plicht der regeering aldus Eden, dergelijke feiten ter kennis te brengen van de Britsche scheepvaart. Hij hoopte, dat de schepen zullen gehoor zamen, maar indien zij in volle zee zouden worden aangevallen, hebben zij het recht op bescherming. Eden vervolgende besprak de kwestie der terugtrekking van vrijwilligers, waarover de beraadslagingen in de volgende zitting der niet-inmengingscommissie zullen worden hervat. Het zou z.l. weinig verstandig zijn nu maatregelen aan te nemen, welke er toe zouden kunnen leiden, dat de niet-inmen- gingsovereenkomst in stukken zou worden gescheurd. Het Lagerhuis verwierp vervolgens de door de Labour-fractie ingedien de motie van afkeuring met 345 te gen 130 stemmen. Ierland Voorstellen tot verlaging van invoerrechten. De minister van financiën, Mc Entee, heeft bij het indienen van de begrooting o.m. voor gesteld de invoerrechten op thee te verlagen met vier pence per pond, voorts de rechten op suiker te verlagen en de rechten op tarwe af te schaffen. Tenslotte heeft hij nog voorgesteld dèn boterprijs te verminderen met twëe pence per pond. jBritscHa^Iinidië Botsing tusschen Hindoes en Mohammedanen. In de nabijheid van Patna in Britsch-Indië is, naar het D. N. B. meldt, het tot een bloe dige botsing tusschen Hindoes en Mohamme danen gekomen. Twee vrouwen werden ge dood, drie personen ernstig gewond. Secretaris der Congrespartij veroordeeld. De secretaris der Indische Congrespartij, Narsin, die op 1 April te Fiatna met vijftien anderen in hechtenis werd genomen wegens overtreding van het demonstratieverbod, is tot drie maanden gevangenisstraf veroor deeld. Schacht pleit voor economische ontwapening en stabilisatie der valuta's De president van de Duitsche rijksbank dr. Schacht heeft gisteren de vertegenwoordigers van de pers ontvangen en tegenover hen o.a. verklaard Men heeft over het doel van mijn reis ver onderstellingen geuit. Zoo zou ik zijn komen onderhandelen over de uitwisseling van grondstoffen tegen voor de haven van Ant werpen gewaarborgde voordeelen of over een nieuw handelsverdrag tusschen België en Duitschland. Dat alles heeft met de reden van mijn bezoek niets uitstaande. Het be treft een eenvoudig beleefdheids-bezoek aan den gouverneur der Nationale Bank en alge- meene besprekingen over den toestand, waar in wij ons in Europa en in de wereld bevin den. Wij hebben geen ander doel dan de be trekkingen tusschen onze beide landen te verbeteren. Vervolgens sprekende over de ver betering der betrekkingen in de we reld, zeide Schacht: „Ik geloof, dat een verbetering slechts na een poli tiek accoord zal kunnen worden ver kregen. De groote mogendheden moe ten onder elkander en met de kleine mogendheden tot overeenstemming komen. Wat den vrede betreft ben ik er van overtuigd, dat niemand in Europa den oorlog wil. Ik hoop, dat de missie, die Van Zeeland op verzoek van Frankrijk en Engeland aan vaard heeft, tot een algeheel succes zal wor den. Wanneer men het terrein op economisch gebied zal hebben voorbereid zal men dit ook moeten doen in politiek opzicht." Voorts verklaarde Schacht voor stander te zijn van economische ont wapening en van de pogingen, die in het werk gesteld worden om te komer tot een stabilisatie der valuta's. Ten aanzien van Oslo zeidf Schacht, dat dit een interessant ge val vormt voor de regeeringen Duitschlapd heeft geen voorstellen ontvangen. Wanneer men ons. aldus de rijksbankpresident, voorstellen deed met het oog op een vergrooting van onzen handel, zouden wij niet 44 ANEGANG 44 De speciaalzaak in Broeken (Adv. Ingez. Med.) vijandig staan tegenover een verbree ding van deze overeenstemming. Schacht zeide nog voorstander te zijn van een goederenruil tusschen de landen onder de beste voorwaarden, maar op dit oogenblik is dit nog 'n ideaal. De koloniale aangelegen heden dienden mede onder de economische vraagstukken begrepen te worden. Tenslotte zeide Schacht nog: Duitschland is bereid mede te werken aan den economischen opbouw. Het sluit daarbij niemand uit. Met Sovjet Rusland onderhoudt het een zeer levendigen handel, die zich, naar ik hoop, nog verder zal ontwikkelen. In dien deze economische opbouw een monetaire hervorming noodzakelijk zou maken, is Duitschland daartoe bereid. Daarom heb ik den mark. stabiel gehouden. Diütschlands doel is een stabiele internationale munt. Voor den oorlog hebben wij allen gemeend, dat de gouden standaard een internationaal karakter droeg. Deze meening is verkeerd. Wat wij noodig hebben is een overeenkomst, die ons een nieuwe pariteit geeft tusschen de verschillende munten en volgens welke over eenkomst men op langen termijn kan werken. Ontploffing in Japansche vuurwerkf abriek. Vijftien dooden. Tengevolge van een ontploffing in een vuur werkfabriek in Hanisjina, in de prefectuur Nagano, zijn gisteren vijftien personen om het leven gekomen en vijf ernstig gewond. In het geheel werkten in de fabriek 24 personen, onder wie achttien meisjes. BRITSCH VLIEGTUIG IN INDIë VERONGELUKT LONDEN, 14 April (D.N.B.) Volgens me- dedeeling van het ministerie van luchtvaart is gisteren bij Miranshah in Britsch Indië een bommenwerper omlaag gestort. De beide in zittenden kwamen om het leven. ARTUR STADLER TE WEENEN OVERLEDEN. WEENEN, 12 April. De ook in ons land zeer bekende Oostenrijksche teekenaar Artur Stadler is op slechts veertigjarigen leeftijd aan de gevolgen van een longziekte in een sa natorium te Huetteldorf-Hacking, vlak bij Weenen, overleden. Stadler heeft in den wereld oorlog als soldaat meegestreden. De oorlogs- teekeningen, die hij gedurende dien tijd en in latere jaren vervaardigde, trokken ten zeerste de aandacht. Zij lieten al het gruwelijke en het beestachtige van de moderne manier om oorlog te voeren zien en zij waren een aan klacht tegen hen, die den oorlog veroorzaakt hadden. Gedurende langen tijd heeft Artur Stadler haast dagelijks als teekenaar en als caricauurist aan Weensche bladen medege werkt, Ook hield hij zich ge ruimen tijd in Nederland op, waar hij zich ten zeerste voor Javaansche kunst interesseerde. In 1922 heeft Stadler een graphisch werk geschapen, dat hij den naam „Masken" gege ven heeft. Hierin vereeuwigde hij tal van be kende zangers en zangeressen in hun voor naamste rollen. Stadler stelde steeds veel be lang in het tooneel- en muziekleven. Hij bezat zelf een prachtige bariton en hij heeft, toen hij zich een poos te Parijs ophield, daar zangles sen genomen bij den beroemden kunstenaar van de Parijsche opera Rogacewski. Te Parijs heeft hij enkele malen voor de radio gezongen. Stadler's laatste groote werk was een por tret van den Oostenrijkschen bondskanselier dr. Kurt von Schuschnigg. Madrid opnieuw gebombardeerd. Verscheidene slachtoffers. Havas meldt uit Madrid 15 April: Voor de vierde keer sedert Zondag zijn gra naten op Madrid gevallen. De promenade Castellana en de omgeving hiervan werden getroffen. Verscheidene personen werden ge dood. Zeeslag nabij de Fransche kust? Te Hendaye houdt men rekening met de mogelijkheid van een zeeslag; er is hier nl. bericht ontvangen volgens hetwelk zekere eenheden van de oorlogsvloot der Spaansche regeering zich naar de Golf van Gascogne begeven. De verjaardag van de republiek De verjaardag van het uitroepen van de tweede republiek werd te Madrid door geen enkele groote feestelijkheid gekenmerkt, meldt Havas. Zooals men weet hadden de arbeiders besloten door te werken en de ver diensten van dezen dag te bestemmen voor de verdediging van Madrid, derhalve werd over al gewoon gewerkt. Ook in Katalonië hadden de arbeiders be sloten het loon van dezen dag te besteden voor de verdediging van de republiek. Alleen werd op het kerkhof van Barcelona een plech tigheid gehouden, vertegenwoordigers uit alle deelen van Katalonië legden een handvol aarde uit hun district op het graf van pre sident Macia. Deze plechtigheid werd bijge woond door Companys. Verder werd een telegram met solidariteits betuiging gezonden naar den president der republiek en den minister-president. In den avond werd een symphonieconcert gegeven, waarvan de opbrengst bestemd was voor de verdediging van Madrid. Vloer van kathedraal ingezakt. Ernstig ongeluk tijdens kerkelijke plechtigheid in Mexico. Tijdens de installatie van den nieuwen aartsbisschop van Mexico is de vloer van de kathedraal der hoofdstad bezweken onder het gewicht van duizenden geloovigen. Zeven tig personen werden gewond, van wie vele ernstig. DE BULGAAJRSCHE „LANDRU" TERECHTGESTELD. Gisterochtend is in de gevangenis te Sofia een zekere Kirchveng terechtgesteld, bijge naamd de „Bulgaarsche Landru". Hij was zeventien jaar wegens vier moor den tot levenslange gevangenisstraf veroor deeld, doch eenige maanden geleden kreeg hij gratie en werd hij in vrijheid gesteld. Nauwelijks was hij uit de gevangenis ont slagen, of hij vermoordde twee oude men- schen. Eden geïnterpelleerd over Italiaansche beschuldigingen. pijnen te verdrijven is een Mijnhardt's Poeder. Per stuk 8 cent; doos 45 cent. Bij Uw Drogist. (Adv. mgez. Med.j De minister spréékt van een belachelijk verzinsel. De Engelsche arbeidersafgevaardigde Hen derson heeft den minister van buitenland- sche zaken gevraagd „of zijn aandacht was gevestigd op de Italiaansche beweringen, vol gens welke de aanslag tegen Graziani in En geland was voorbereid en of hij maatregelen zou nemen om aan een dergelijke propaganda een einde te maken". Eden antwoordde: „Ik heb gehoord, dat een bewering van deze strekking in een Italiaansch blad verschenen is. Ik behoef niet te zeggen, dat het een be lachelijk verzinsel is, dat in verantwoordelijke kringen geen geloof gevonden heeft". Henderson vroeg toen, of geen stappen zouden worden gedaan bij den Italiaanschen minister van buitenlandsche zaken, gezien het feit, dat de Italiaansche regeering toe zicht uitoefent op de pers. Eden antwoordde daarop: „Ik geloof niet, dat het blad eenige beteekenis heeft en ik heb slechts verachting voor een dergelijke bewering." ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC SCHOTSCHE GARDE TIJDENS EXERCITIE BESCHOTEN LONDEN, 14 April (D.N.B.) Op het schiet- terrein van Bisley heeft zich gisteren een vreemd incident voorgedaan. Toen een com pagnie der Schotsche Garde langs het terrein marcheerde, werd plotseling op haar gevuurd. Een lid der garde werd gedood. De overigen konden zich slechts redden door zich op den grond te werpen. De autoriteiten hebben een onderzoek ingesteld. „HalloHier Gerriedoor Nanda. Hl. v. Rie Reinderhoff; Uitg. v. Holkema en Warendorf N.V., Am sterdam. Een allergezelligst boek voor de jongere meisjes; een boek vol kattekwaad van Gerrie, maar ook met bewijzen van het liefgevoelig hartje van deze 12-jarige hoofdpersoon. Gerrie komt uit een moederloos gezin, en zij kan het absoluut niet vinden met de huishoudster juf frouw De Cat, die ons wel heel erg liefdeloos en hardvochtig wordt geteekend. Gelukkig dat Gerrie in haar vroolijken vriendinnen kring wèl datgene vindt wat zij thuis mist. Juffrouw De Cat heeft heel wat wraaknemin gen van het kleine ding te verduren en is toch nog beleedigd als zij wordt opgezegd omdat de oudste dochter tot het inzicht is gekomen dat zijzelf het huishouden voor vader en de zusjes moet waarnemen. Door dit besluit worden allen gelukkig, en Gerrie niet het minst. Nanda heeft haar verhaal vlot en prettig geschreven, zoodat het zijn weg tot de lezeres sen zeker zal vinden. Ri'e Reinderhoff zorgde voor aardige illustraties. „Wonderbare Avonturen van Hap- perdepap". Met teekeningen van Peter Lutz. Uitgegeven door Bosch en Keuning te Baarn. Wie de schrijver of schrijfster van dit boek is, vermeldt het titelblad niet. Maar zeker is het, dat die ziin of haar fantasie den vrijen loop heeft gelaten bij het vertellen van de belevenissen van den luien dorpeling Happer- depap, zijn vrouw en zijn zoontje Bugel. Zelfs brengen ze eenigen tijd in een negerdorp door, waar de onafscheidelijke zak met zuurtjes ook weer zijn diensten bewijst. Hoewel dit kinder boek m.i. niet tot het beste op dit gebied be hoort, zullen de jonge lezers toch wel ge nieten van de serie avonturen die hun hier wordt voorgezet, en die soms aan een komi sche film doet denken. Van Peter Lutz zijn er aardige kleine illustraties tusschen de tekst. jL -j PROGRAMMA Toen Thijs daar zoo peinzend liep, hoorde hij plotseling een vreemde stem roepen. Het was een eendenvrouwtje, dat daar voor haar huisje stond te kwaken. „Wel mijn beste, wat is hier te doen?" vroeg Thijs. „Waarom sta je zoo laat nog voor je huis? Is er binnen misschien iets niet in den haak?" „O. meneer IJs, ik hoop dat U me kunt helpen," zei de eend, „want i kbegrijp er niets meer van! Ik heb vanmiddag in het gras een vondeling ontdekt, die heel vreemd deed. Ik nam haar mee en wilde haar een beetje visch geven met als dessert een snaveltje vol kroos. maar zij wil niets eten. Zij lust het niet, zegt ze, en wil alleen op een lelieblad slapen alsof ik ooit zoo'n ding bezit en ik geef haar nog wel zoo'n fijn bed van stroo! O, meneer IJs. toe neem haar alsjeblieft mee, want ik weet niet wat te beginnen met haar." „Dat wezentje." sprak Thijs, ..is zoo klein en teer. dat móét haast wel een elfje wezen. Laat haar maar hier: waarschijnlijk is het kleine ding verdwaald en dan zullen haar elfenzusters haar wel weer komen halen." VRIJDAG 16 APRIL HILVERSUM I, 1875 M. Algem. progr. verzorgd door den KRO. 8.00—9.15 en 10.— Gram.pl. 11.30 Bijbelsche causerie 12.Berichten 12.15 Grampl. 12.30 De KRO-Melodisten, solist en gram.pl. 2.— Gram.pl. 2.15 Rede Z. Exc. Dr. H. Colijn 3.— KRO-Kamerorkest 3.45 Gram.pl. 4.— So praan en piano 4.10 Gram.pl. 4.30 Vervolg concert 4.40 Gram.pl. 5.KRO-Orkest (Om 6.— Land- en tuinbouwcauserie. 7.— Berich ten. 7.15 Luchtvaartkroniek. 7.35 Reportage. 8.Berichten ANP. 8.15 Gram.pl. 8.30 Otero Bakker's Hongaarsch orkest 9KRO-Sym- phonie-orkest en solist 9.45 Gram.pl. 10.— Vervlog concert. 10.30 Berichten ANP. 10.40 De KRO-Boys, solist en gram.pl. 11.30—12.00 Gram pl. HILVERSUM n. 301 M. 8.— VARA 10.— VPRO 10.20 VARA 12.— AVRO 4.— VARA 7.30 VPRO 9.— VARA 10.40 VPRO 11.— VARA 8.— Gram.pl. 10.— Morgenwijding 10.20 De clamatie en gram.pl. 12.Kovacs Jiajos' or kest en Gram.pl. 2.00 Voor tuinliefhebbers. 2.30 Het Lyra-Trio 3 15 AVRO-Dansorkest 4,— De Flierefluiters en gram.pl. 5.Voor de kinderen 5.30 Melody Circle 6.30 Politiek ra diojournaal 6.50 Gram.pl. 7.— „Hoofdmomen ten uit de geschiedenis der Ned. Arbeidersbe weging", causerie. 7.20 Gram pl. 7.30 Berich ten VGP 7.35 „Bijbel en Volkenkunde", cau serie. 8.Pianovoordracht 8.30 Literaire cau serie. 9.Gram.pl. 10.Bas en orgel 10.30 Berichten ANP. 10 40 Avondwijding 11.— Jazz muziek (Gr.pl.) 11.3012.00 Gram.pl, DROITWICH, 1500 M. 11.20 Gram.pl. 12.05 Orgelconcert 12.50 BBC- Dansorkest 1.35 Birminghamsch Philh. Strijkorkest en soliste 2.20 „A rolling stone" causerie 2.35 Gram.pl. 3.05 Sted. Politiemu- ziekkorps van Bristol. 3.50 Gram.pl. 4.20 BBC- Midlandorkest 5.35 Alfredo Campoli's orkest. 6 20 Berichten 6.45 Orgelspel. 7.15 Voor tuin liefhebbers 7.35 Revueprogramma. 8.35 Ra- diotooneel 9.20 Berichten 9.40 Stanley Bald win: Responsibilities of Empire. 9.55 Piano voordracht. 10.20 BBC-orkest, BBC-koor en solisten 11.20 Bram Martin's dansorkest 11.50 12.20 Dansmuziek (Gr.pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 6.10, 7.20 en 9.20 Gram.pl. 11.35 Parijsch Symphonie-orkest en zang 3.20 Blaaskwin- tet v. h. Nat. Orkest en soliste 4 50 Cellovoor dracht 5.05 Zang 5.50 Vervolg cellovoordracht 6.05 Vervolg zang. 6.20 Pianovoordracht 7.05 Zang. 7.50 „Société des Instruments Anciens" en solisten 9.50 Gram.pl. 10.2011.20 Orkest concert. KEULEN, 456 M. 5.50 Militair concert 6.30 Gram.pl. 7.50 Om- roep-Amusementsorkest 8.50 Gram.pl. 11.20 Westduitsch Kamerorkest. 1.35 Gram.pl 3.20 Gevar. programma 4.20 Literair-muzikaal programma. 5.20 Omroeporkest 7.30 Voor oud strijders 8.20 Folkloristisch programma. 9.50 Concert 10.3011.20 Omroep-Amusements- orkest. BRUSSEL, 322 M. 11 20 Gram.pl. 11.50 Omroeporkest 12.30 Sa- i lonorkest 12.50—1.20 Gram.pl. 4.20 Omroep- I orkest 5.20 en 5.50 Gram.pl. 6.20 Omroep- I dansorkest 7.20 Salonorkest 7.50 Radiotoo- I neel 9.05 en 9.30 Omroepdansorkest 9.50— 10.20 Gram.pl. BRUSSEL, 484 M. 11.20 Gram.pl. 1130 Accordeonmuziek 11.50 Salonorkest 12.30 Omroeporkest 12.50—1.20 Gram.pl. 4.20 Declamatie en gram.pl 4.50 Trioconcert 510 Gram.pl. 5.35 Dito. 5.50 Pianorecital 6.35 Zang. 7.20 „La chasse du Roy", operette 9.30—10.20 Gram.pl. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 7.30 Walsen- en marschenconcert 9.20 Be richten 9.5011.20 Omroep-Amusementsor kest. Om 10.05 Weerbericht

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6