Serie kleine diefstallen. DIGESTIF RENNIE H.D.-V ertellini VRIJDAG 16 APRIL 1937 HAARLEM'S DAGBLAD ARR. RECHTBANK. Aalsmeer en omgeving onveilig gemaakt. Twee Aalsmeersche jongelui van resp. 25 en 19 lentes, bloemistknechts, die zich evenwel meer met de eigen dommen van hun dorpsgenooten dan met de bloemen en planten van hun patroon hadden bezig gehouden, stonden als gevolg daarvan gisteren voor de Haarlemsche rechtbank te recht, beschuldigd van een heele serie diefstallen. De chef-veldwachter uit Aalsmeer verklaar de een onderzoek in de woning van de jonge lui te hebben ingesteld, waar hij op zolder een hoeveelheid ham, spek, enz. vond, en in de slaapkamer een voorraad sigaren, sigaretten en tabak had aangetroffen. Deze voorwerpen bleken alle van diefstal afkomstig te zijn. Officier: Er werden in Aalsmeer toen veel diefstallen gepleegd. Is dat nu wat minder geworden? Get.: De straatdiefstallen zijn opgehouden, de inbraken duren nog voort. De volgende getuige, een 28-jarige grossier verklaarde zijn bestelwagen eenigen tijd on beheerd te hebben gelaten, terwijl hij een klant bezocht. De wagen was echter op slot. Den volgenden morgen, toen hij uit wilde rij den ontdekte hij, dat een voorraad sigaren, sigaretten en tabak uit den wagen was ver dwenen, terwijl het slot geforceerd bleek te zijn. De jongelui bekenden, deze voorwerpen uit den wagen te hebben weggenomen, terwijl deze buiten stond. Een oom van een der verdachten was op 13 Februari naar een zilveren bruiloft geweest. Toen een dochter 's nachts thuis kwam, ont dekte zij dat er was ingebroken. Het bleek, dat- de inhoud van twee portemonnaies ver dwenen was. De laatste getuige, een kruidenier, ver klaarde tenslotte, dat hij ln den morgen van 14 Januari tot de ontdekking was gekomen, dat de deur van zijn schuur open stond. Uit zijn bestelwagen miste hij een groote hoe veelheid boter, kaas, ham, worst e.d. De beide jongelui bekenden ook deze voor- weipen te hebben weggenomen. Ook bij den oom hadden zij ingebroken. Pres.: Hoe kwamen jullie daar toch toe? Verdachte (snikkend)Ik zat diep in de put en wist geen anderen uitweg meer. De jongste verdachte haalt de schouders op. Requisitoir. De offficier van justitie zeide in zijn requi sitoir, slechts enkele feiten ten laste te heb ben gelegd. De beide jongelieden hebben ech ter een heele serie kleine rooverijen op him geweten, die een tijdlang het geheele dorp hebben bezig gehouden, doch na hun arresta tie ophielden. Uit het reclasseeringsrapport is evenwel ge bleken, dat de jongelui gunstig bekend staan. Ook hebben de ouders de schade geheel ver goed. Spr. wilde daarom een gecombineerde straf vragen en eischte een gevangenisstraf van tien maanden, waarvan vijf voorwaar delijk met een proeftijd van drie jaar. De pleidooien. Mr. B. W. Stomps, als verdediger van den oudsten verd. wees er eveneens op, dat de ouders de schade geheel vergoed hebben. Hier uit blijkt tevens, dat zij ook verder al het mogelijke zullen doen, om de jongelui op het goed pad te houden. Helaas heeft de vrouw van ver. hem niet gesteund. Zij zaten evenwel diep in de schuld. Deze schuld is nu betaald, zoodat verd. weer met- een schoone lei kan beginnen. Pl. meende dat een gevangenisstraf hier niet gewenscht was en wilde de rechtbank in overweging ge ven de onvoorwaardelenke straf gelijk te doen zijn aan den tijd, in voorarrest doorgebracht. Mr. H. O. van Wij'k, als verdediger van den tweeden verd., wees er op, dat deze in Aals meer gunstig bekend staat. De jongen is weliswaar van het goede pad afgedwaald, doch dit is een goede les voor hem geweest en spr. meende, dat een herhaling niet plaats zal vinden. Pl. sloot zich dan ook wat de be paling van de strafmaat betreft, geheel bij den vorigen spreker aan. Uitspraak over veertien dagen. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. (Inlichtingen ten politiebureele Smede- straat uitsluitend van 11 tot 13 uur). Ceintuurs en handschoenen: Politiebureau Smedestraat. Autoped, Zijlstra. Hend. Roozen- aan 39; Bril, Pieck, Emmalaan 8; School- étui met inh., Duivendaal, Spruit en Bosch straat 20. Koperen 2 ons-gewicht, Lokerse^ Van Sillemstraat 8. Dameshandschoenen (4 paar). Vroom en Dreesman, Gr. Houstraat; Nummerborden v. auto. Politiebureau Smede straat. Zilveren oorbel, v. d. Pijl. Eikenstraat, 72; Paar regenpijpen, Hissink, Harmenjans- weg 24, Rozenkrans, Koopman Gasthuislaan 140, Rijwieltaschje, Sernel, Sterrenbosch- straat 72. Damestaschje met sleutels, Vroom en Dreesmann, Gr. Houtstraat, Vulpotlood, Politiebureau, Smedestraat. Vulpenhouder, Jacobs, Brouwersstraat 44, Ziekenkaart, v. d. Peet, Ted. v. Berkhoustraat 29. JOSEPHINE BUTLERVEREENIGING. De Josephine Butlervereeniging houdt haar jaarvergadering op Donderdagmiddag 22 April in Hotel Lion d' Or. Na afloop der vergadering zal mej. Mr. C. J. Krim, inspectrice der Kin derpolitie, een inleiding over haar* werk houden. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO CENTALE OP ZATERDAG 17 APRIL 1937. Progr. I. Hilversum I. Progr. n. Hilversum II. Progr. in. 8.00 Keulen. 10.30 Pauze. 11.20 Parijs"Radio. 12.20 Vlaamsch Brussel. 1.20 Keu len. 2.35 Fransch Brussel. 3.20 Keulen. 5.20 Parijs Radio. 6.20 London Regional. 7.20 Wee- nen. 8.55 Keulen. 9.20 Fransch Brussel. 9.50 Berlijn. Progr. IV. 8.00 Vlaamsch Brussel. 8.20 Pauze. 8.50 Parijs Radio. 9.35 Pauze. 10.35 London Re gional. 11.20 Droitwich. 2.20 London Regional. 3.20 Droitwich. 6.50 Keulen, 7.05 Droitwich. 940 London Regional. 10.20 Weenen. 10.50 London Regional. Progr. V. 8.007.00 Diversen. 7.00 Eigen gra- mofoonpiatenconcertVerzoekprogramma. 8.00—12.00 Diversen. De Twentsche Bank N.V. Zeer bevredigende resultaten. Dividend over 1936 In haar verslag aan aandeelhouders zegt de directie van De Twentsche Bank N.V. o.a. het volgende: De verbetering in het economische leven der wereld zette zich in 1936 verder' voort. Dat de enorme bewapening allerwege mede oor zaak is van de krachtige opleving valt helaas niet te betwijfelen. Te betreuren is het, dat de politieke tegen stellingen en de oorlogsdreiging voornamelijk in Europa voor een terugkeer van het ver trouwen en een toenadering tusschen de naties nog geen plaats laten. Zoolang onder den druk hiervan de verschillende landen in het hand haven van de autarkie een machtig wapen zien in een mogelijken strijd, is de weg tot herstel van het vrije internationale handelsverkeer nog versperd. Moge daarom het initiatief van onzen Minister-President tot bijeenroeping van de Oslo-staten thans leiden tot de zoo gewensch- te samenwerking, om door wederzij dsche ver laging van de invoerrechten tot geleidelijke opheffing van de vele handelsbelemmeringen te geraken. De resultaten onzer instelling, welke zeer be vredigend mogen worden genoemd, weerspie gelden nauwkeurig het beeld van het econo mische leven in het verslagjaar. Vertoonden de eerste drie kwartalen geen noemenswaardige verbetering ten opzichte van het voorafgaande aar, in het laatste kwartaal had er een krachtige opleving plaats, voorna melijk in den effecten- en valutahandel. De belangrijke koersstijging op de aandee- lenmarkt na het loslaten van den gouden stan daard had zeer groote omzetten in het effec tenbedrijf tengevolge; ook de effecten-arbi- trageafdeeling kon gunstig opereeren, terwijl tegen het laatst van het jaar het emissiebedrijf zijn werkzaamheid weer kon hervatten. De baten onzer effectenafdeeling overtroffen die over het voorafgaande boekjaar met ruim f 850.000 (die post is over 1936: f 2.529.675,27). In niet mindere mate veroorzaakte de depre ciatie van den gulden een sterke beweging op de buitenlandsche valutamarkt, welke een levendigen handel mogelijk maakte. De winst op Vreemde Wissels en Arbitrage bedroeg eveneens ruim f 850.000 meer dan in 1935 (over 1936: f 2.279.015, 40). Tegenover een nog inkrimpend debiteuren- cijfer vertoont onze balans een niet onbelang rijke toeneming van toevertrouwde gelden, waarvoor de markt geen voldoende loonend beleggingsmateriaal bood. De winsten op Pro visie- en Renterekening weken nauwelijks af van die over het voorafgaande jaar. Onder den winstpost Dividenden en koers verschil Deelnemingen (f 476.929,50) is o.a. op genomen de koerswinst bij de realisatie van het deposito ad 200.000 bij The Twentsche Bank (London) Ltd. Het officieele disconto in Londen werd ook gedurende 1936 op het onveranderde cijfer van 2 pCt. gehandhaafd, terwijl het privaatdiscon to met uitzondering van een tijdelijke wijziging in Juni en December op het lage peil van de laatste jaren bleef genoteerd. De resultaten van het wisselbedrijf alsmede die van valuta- en effectenhandel van de firma B. W. Blijdensteln Co. waren bevredigend. De stijging van den post Onkosten (f 1.199.015,42) vindt in hoofdzaak haar oor zaak hierin, dat in tegenstelling met het vorige jaar de ïnvaliditeitsrentezegels ten laste dezer rekening zijn gebracht. Aan salarissen werd in hét verslagjaar ca f 130,000 minder betaald dan in 1935; door hoogere personeeltantièmes was de post Sala rissen en Tantièmes f 70.000 hooger dan het voorafgaande jaar (die post is over 1936: f 4.735.702,51). Hoewel de verwachting mag worden uitge sproken, dat de monetaire maatregelen der Regeering een keerpunt ten goede beteekenen voor het bedrijfsleven in ons land, neemt dit niet weg. dat voor tal van bedrijven het jaar 1936 nog zeer moeilijk was en verbetering eerst langzaam zal kunnen intreden. Voor afschrijving op, respectievelijk reser veering tegen, verhoogde risico's in debiteuren posities hebben wij dan ook gemeend in over leg met den Raad van Commissarissen onzer vennootschap een bedrag van f 950.000 der jaarwinst te moeten bestemmen. Evenals het vorig jaar schreven wij het ver lies, ontstaan door de realisatie van f 2,000.000 Stillhalteposten, tot een bedrag van f 775.000 van de onder crediteuren opgenomen alge- meene debiteurenreserve af. Mèt onzen Raad van Commissarissen achten wij het een eisch 1 van voorzichtig beleid, aan deze bijzondere re serve een bedrag van f 1.000.000 toe te voegen. Winstverdeeling. De winst- en verliesrekening wijst, nadat een bedrag van f 1.000.000 is toegevoegd aan de algemeene debiteuren reserve, een saldo winst aan van f 3.168,143.37. We stellen, in overleg met Commissarissen, voor hiervan overeen komstig al. 3 van art. 9 onzer statuten, f 354,285,72 extra aan het statutaire reserve fonds toe te voegen en f 335,193.99 op nieuwe rekening over te brengen. Na reserveering van een bedrag voor de te betalen dividend- en tantièmebelasting komt bij verdeeling volgens .de bepalingen der sta tuten ter dispositie van aandeelhouders f 2.000.000, waaruit een dividend kan worden uitgekeerd van 5 pCt, en aan het statutaire re servefonds een bedrag van f 145.714,28. Het reservefonds zal dan in totaal bedragen f 9.500.000 tegen f 9.000.000 op 31 December 1935. Vroolijke feestavond van den N. H. K. Aanbieding van een vaandel. In de groote zaal van het Gemeen telijk Concertgebouw hield de Nieuwe Haarlemsche Kunstkring gisteravond een zeer geslaagden feestavond ter gelegenheid van de aanbieding van het vereenigings- vaandel. Nadat het symphonie-ensemble „Orpheus" onder leiding van den heer H. Th. Linden- born een tweetal vroolijke marschen en de ouverture „Die schone Galetea" van Franz von Suppé had uitgevoerd, sprak de voor zitter, de heer A. Rauwerda een kort ope ningswoord, waarin hij den wensch uitte, dat de avond zich zou kenmerken door een vroolijke, gezellige bruiloftsstemmnig. Vervolgens bood mej. B. Sporry het bestuur namens het damescomité van den N. H. K. een fraai vaandel aan, waarmede de leden hun dankbaarheid jegens het bestuur voor de moeite die dit zoch voortdurend getroost wilde uitdrukken. Bovendien werd nog een voorzittershamer aangeboden, terwijl de dames der bestuursleden bloemen ontvingen. Tenslotte ontvingen de ontwerpers van het vaandel, mej. B. Sporry en de heer H. Ak kerman nog een blijk van waardeering. De heer Rauwerda zeide, dat het bestuur zeer getroffen was door dit geschenk. Een vaandel, aldus spr., is als een oud koningshuis, waarover we nooit veel spreken, doch waar we ons in tijden van nood om heen kunnen scharen. Na deze plechtigheid werd een programma afgewerkt, waarin ernst en luim elkaar op aangename wijze afwisselden. Nadat het ensemble „Orpheus" de Rubens- marsch van Peter Benoit ten gehoore had gebracht, zong mej. A. Hensen een aantal Fransche, Duitsche en Hollandsche liedjes, waarvan vooral de imitatié van Fientje de la Mar in „Mijn hart klopt voor het heele regi ment", goed getroffen was. Het jazz-zangkwartet „The Croaking Nightingales" gaf vervolgens enkele popu laire songs ten beste, die het publiek een luid applaus ontlokten. Heel mooi van eostuum en belichting was de „Zigeunerdans", op charmante wijze uitge voerd door de dames Bobby Sporry en Tilly Bensdorp. ,Een lied dat als een nachtkaars uitgaat", het bekende gedicht van Laurillard, opgevoerd door .een reisgezelschap" oogstte een wel ver diend lachsucces en een hartelijk applaus. Als laatste nummer voor de pauze bracht het ensemble „Orpheus" de wals „Traum- Ideale" van Julian Fucik ten gehoore. Na de pauze voerde een aantal leden van den U.TK. het vroolijke blijspel „Arme Rijken" van Nono op. Dit blijspel, dat in een vlot tempo gespeeld werd, ontlokte het publiek keer op keer daverende lachsalvo's door de vermakelijke verwikkelingen en ko mische situaties, zoodat men aan het slot van den avond in een stemming was, die het bal ongetwijfeld uitstekend heeft doen slagen. Overzuring der maag Na jaren eindelijk verlossing. „Sedert een tiental jaren had ik last van een overzuring der maag. Door allerlei middelen zocht ik verlossing van deze lasten, doch wa ren de resultaten steeds nihil, tot ik door een toeval kermis maakte met Digestif Rennie Pastilles. Zij hebben bij mij een waar wonder teweeg gebracht en kan ik niet na laten U mijn enthousiasme te betuigen". Dit schreef ons de heer G. F. te N. Digestif Rennie Pastilles bestrijden het over tollige maagzuur op een geheel nieuwe wijze, nl. door het te neutraliseeren en te absorbee- ren, terwijl de pancreatine en pepsine, die zij bevatten, de spijsvertering krachtig be vorderen. Digestif Rennie Pastilles zijn ver krijgbaar bij alle apothekers en erkende dro gisten a f 0.40 per pakje en f 1,25 per groot pak, omzetbelasting inbegrepen. PASTILLES (Adv. mgez. Med.) Narcissus Wattieri. Enkele bijzondere bolgewassen voor den tuin. Aanleiding tot dit bollenpraatje is even eens geweest de „Hofstadbloem", de eerste groote bloemententoonstelling in Den Haag. Naast al het moois van potplanten en hees ters, rots- en borderplanten, kas- en snij- goed nemen de bollen daar een eigen plaats in. En juist onder de bolgewassen, waarvan we hier hier zoowel afgesneden bloemen als planten vinden, vallen hier merkwaardighe den en nieuwigheden op. Laten we enkele ervan, die zich dan vooral voor den tuin leenen, eens nader bekijken. Als de Hofstad- bloem tot het verleden behoort, kunnen we deze mooie bolgewassen t.z.t. in eigen tuin toepassen. Narcissus Johnstoni ,„Queen of Spain". Dan zouden we den liefhebber van iets eigenaardigs willen wijzen op de beide ten toongestelde rose trompet narcissen: de grootbloemige Rosabella, de kleinere Rosy Trumpet. Van beiden zijn de kelkbladeren crème. Men kan over rose narcissen denken zooals men wil, een feit blijft het dat deze beide, vergeleken met b.v. de oudere Sublime en Rose Triumph alweer groote verbeterin gen zijn. De zeer bijzondere gekweekte soorten Nar cissen waarvan vele zaailingen nog slechts een nummer dragen gaan we voorbij en geven onze aandacht eens aan de species, de wilde Narcissen, die vooral in Spanje en Portugal, maar ook zuidelijker, tot in Ma rokko. voorkomen en waaronder juweeltjes van kleur en vorm in meestal zeer kleine af metingen zijn. Zoo'n wild Narcis je is Narcissus Bulboco- dium conspicuum, het „hoepelrokje", zooals de Engelschen het teekenend noemen. Inder daad is de heele bloem niet veel anders dan een donkergeel hoepelrokje: een sterk ont wikkelde trompet, terwijl de kelkbladeren zich vrijwel niet ontwikkeld hebben en nau welijks meer opvallen. Narcissus cyclamineus is donkergeel en de HONIG'5 BOUILLONBLOKJES thans 6 voor 8 ct. en 25% zwaarefer dan de meeste andere. (Adv. Ingez. Med.) ,Wimpie neemt wraak.' ANDRIES BUYS. Wimpie schopte tegen het mahoniehouten ladenkastje. „Laat dat, Wimpie", zei tante Dora. Wimpie zat een oogenblik stil. Die vacantie, was een ontzetting. lederen dag hetzelfde, nooit eens afwisseling, altijd maar stli en netjes zijn in dit opgeprikte Zwolsche huis van zijn ongetrouwde tante. ,£k wou graag naar buiten", tante! Hij zei het verlegen en bescheiden. Hier tegenover deze vijf en veertig-jarige tante, dat ongetrouwde wezen, met al haar fatsoens begrippen, voelde hij zich beklemd. Het had zijn vacantie moeten worden, maar het was erger dan zijn schooltijd. Niets mocht hij hier. Alles was onordelijk, zou zijn vader schande aandoen. En thuisDaar mocht hij alles. Zijn vader vond het allemaal best. Als hij op tijd was om te eten, dan was het al ruim vol doende. Hier, bij tante Dora, had Wimpie geen levert. Tante Dora vond haar broer een dom- men losbol, die zijn zoontje voor galg en rad liet opgroeien. Zij had zich voorgenomen, den jongen een.- wat te fatsoeneeren in den tijd, dat hij bij haar logeerde. Wimpie had een diepen afkeer van tante Dora en van haar strengheid die hem alles verbood. Als er nog maar een oom was ge weest, daar was nog wel mee te praten ge weest. Maar tante Dora was onegtrouwd en haar kennis van opvoedkunde had zij louter en alleen uit eigen studie, dat wil zeggen uit het critiseeren van anderen „Mag ik buiten spelen, tante Dora", brouw de Wimpie. „Neen, Wimpie. het is buiten veel te nat. Je zou kou vatten. Je bent toch ook zóó on voorzichtig!" Wimpie schopte weer tegen het kastje, tante Dora verbood hem. Er werd geklopt. „Een brief voor u. juffrouw", zei het meisje. Tante Dora nam den brief aan. Een blos schoot door haar wangen, haar handen tril den en zenuwachtig scheurde zij het couvert los. Wimpie bekeek haar met aandacht. Hij had tante Dora nog nooit zoo opgewonden ge zien. Toen zij den brief gelezen had, keerde tante Dora zich naar hem om. „Je bent een lieve jongen", zei ze onver wacht teeder en Wimpie vond het griezelig Er. was bezoek dien middag. Tante Dora kreeg een vriendin op visite en vond Wim- pie's aanwezigheid daarbij niet gewenscht. Haar vriendelijkheid was alweer gezakt en zij verbande hem naar de serre. Buiten was het te nat! Blozend trad tante Dora haar bezoek- ter tegemoet. Zij kon het geheim niet lanv bewaren en vertelde: „Ik heb aanzoek gekregen!" De vriendin proestte bescheiden. ,Nee, Dora, dat meen je niet. Van wie?" Tante Dora noemde haar aanbidder. Het was een koopvaardij-machinist. lederen c kwam hij langs haar huis keek tersluiks naar binnen. En tante Dora, maar dat vertelde zij niet wachtte hem iederen middag af voor het raam, keek tersluiks en kleurde. „Heb je ooit", zei de vriendin. „Zoo'n oude, nou, mijn beste wenschen". „Iieelemaal geen ouwe", stoof tante Dora op. Hij is wat flink. En bovendien, zoo roman tisch! Hij durfde het me natuurlijk niet te vragen. Nu zal hij me morgen bloemen sturen Als ik ze voor het raam zet, neem ik hem aan, als ik ze wegzet, wijs ik hem af. Net een meisjesboek, niet?" Er werd over niets anders gesproken dan over tante Dora's verloofde. De oude heer Van Straten, oud-machinist, vijf en zestig jaar, drentelde langs het huis van zijn geliefde. De gordijnen waren dicht, er waren geen bloemen te zien. En de heer Van Straten, vijf en zestig jaar, voelde zich oud, ongelukkig en moedeloos. Laat in den middag kwam tante Dora thuis. Toen zij haar huis naderde, keek zij naar het raam waar zij de bloemen had ge zet, keek vol ontzetting! Er waren geen bloe men. Zij snelde naar binnen, rukte de deur open van de kamer, en wankelde. De groote vaas met de prachtige rozen lag omver geworpen ou h"* ~ed. „Dat moet de poes gedaan hebben" bespie dde het dienstmeisje. Wimpie zegende de glazen serredeuren, die hem tante Dora's geheim hadden verra den. kelkbladeren liggen achterover tegen den stengel, waardoor een heel eigenaardig sil houet wordt verkregen. Hoewel onder de trompetnarcissen gerangschikt, zouden we ook het miniatuur-narcis je N. Johnstoni Queen of Spain willen noemen met de zacht gele bloemblaadjes en de sierlijke lange, smalle trompet. Een heel bijzonder narcisje is ook N. Wattieri. afkomstig uit Noord- Afrika en zuiverwit, met een zeer klein en plat kroontje op het eveneens zuiverwitte bloemdek. Narcissus ti'iandus albus, door de Engelsche „engelentranen" genoemd, 'heeft delicate hangende, crème-witte bloempjes. Een verbetering is de var. Thalia, die veel grooter is en strikt genomen geen wilde nar cis meer, maar een hybride tusschen de ge wone triandus albus die op zichzelf al „ongewoon" genoeg is en een grootere witte kortkroonnarcis. Wanneer we nu eens bij de tulpen gaan kijken, dan valt ons bij de groep der lelie- bloemigen met hun lange, aan de punten sierlijk naar buiten gebogen bloemen wel direct de rose Rhodes op en in dezelfde in zending de iets grootere. buitengewoon mooie doorzichtig-crême Matchless. Bij de wilde tulpen vinden we naast de reuzen Fosteriana en lanata met haar vlammend- I roode bloemen de eigenaardige T. cornuta, waarvan de bloembladeren lange, geel met roode franjes lijken. We zouden dan verder de aandacht willen vragen voor het aller- kleinste goed, als Muscari latifolium, een druifje waarvan de bovenkant der trosjes i lichtblauw, de onderkant donker is, en het verrukkelijk zachtblauwe bolgewasje Pusch- kinia libanotica, waarvan ook de zeer fijne j zuiver witte vorm aanwezig is. Iets heel bijzonders ziin echter wel de nieuwe species van Fritillaria. Fr. imperialis, de Keizerskroon, en Fr meleagris, het Kie- j vietseitje, zijn langzamerhand welbekenden i geworden in onze tuinen. Op de Hofstad- bloem vinden we echter allerlei nieuwe soor ten. waaronder de zwartbruine oranensis of nigra, uit Marokko, en pudica, een Califor- nische import met warmgele hangende klok jes, aan de buiten-bovenzijde versierd met enkele bruin roode tipjes. Wie de kleine en j fijne gewasjes waardeeren kan, zal deze sier- I lijke Fritillaria's zeker opgemerkt hebben. Er zijn nog vele andere óngewone bol- en j knolgewassen op deze tentoonstelling te vin den. We noemden al Amaryllis in een vorig artikel, we kunnen er aan toevoegen Freesia, Ismene, verschillende Erythronium. Geen planten voor iedereen en zeker niet voor den tuin: dat is ook de reden waarom we het bij een enkele vermelding zullen laten. L. S. Ihc LZ- 72° .de beste Heerênhoëd (Adv. Ingez. Med.) Reductie op benzineprijs in Frankrijk. Voor automobilisten tusschen 1 Mei en 31 October. Aan auto-touristen naar Frankrijk, die in lie bezit zijn van een legimitatiekaart en van een j carnet of aquit voor Frankrijk, wordt dit jaar tusschen 1 Mei en 31 October een reductie op 1 den benzineprijs gegeven. De reductie zal frs. 0.60 per liter bedragen en l wordt per dag op 20 1. verleend. Het verblijf j moet tenminste vijf dagen duren, terwijl ten hoogste voor 600 liter in het totaal reductie I kan worden verleend. De automobilisten, die hiervan willen profi- j teeren moeten zich nadat zij Frankrijk zijn binnengekomen en hun autogrenspapieren naar behooren hebben laten afteekenen, met hun carnet of aquit te parijs vervoegen aan J een nog nader op te geven adres teneinde de benzinebons te verkrijgen. Voor de reis van de grens naar Parijs zal hun een eerste bon wor- I den afgeleverd geldig voor ten hoogste vijf dagen. De automobilisten, die van de bons gebruik maken verplichten zich om bij het verlaten 1 van Frankrijk door de douane den duur van hun verblijf te laten vaststellen en hun ben zineboekje met eventueel overgehouden bons in te leveren. De overgebleven bonnen mogen door den houder niet zelf worden uitgescheurd, zocda' j zij nog vast aan de souche overgelegd moeten worden. HEEMSTEEDSCHE ORATORIUM- VEREENIGING. Het Heemsteedsch Gemengd Koor „H. O. V" zal onder leiding van zijn dirigent H. J. Arisz op a.s. Dinsdag in de Nederd. Herv. Kerk aan het Wilhelminaplein een berkconcert geven, waaraan zullen medewerken de heeren Alb,j de Klerk (orgel) en Phil. VlessMg (cello). OUDERAVOND SCHOOL 34. Onder bovengenoemd kopje werd in ons nummer van Donderdag o.a. medegedeeld, dat het secretariaat van de Vereeniging vooi Schooltandheelkunde gevestigd is Qrionweg 48 alhier. Dit moet zijn No. 46.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 10