m 't Hod BROEKEN MENSEN Na de 5—1 nederlaag der Zwitsers tegen Hongarije. VRIJDAG 16 APRIL 1937 HAARLEM'S DAGBLAD 11 Nogmaals de invallers-kwestie; Er is niets nieuws onder de xonDe Engelsche bekerfinalePreston's roemrijk ver leden Buchan's teleurstelling Uitbreiding van de gelegen heid tot promotie en degradatieDe redenen en de ge volgen Een sterke aanwijzing voor ons landGemakkelijk verkregen punten. Naar aanleiding van de F.I.F.A.-bepaling intake invallers bij interlandwedstrijden, waarvan na Holland thans ook Zwitserland Cn de match tegen Hongarije) de gevolgen aan den lijve heeft ondervonden en waar over wij vorige week in deze rubriek onze meening gaven, schrijft het „Rotter damsch Nieuwsblad" o.m. als volgt: „De invallerskwestie is door dit frappante geval (Wilders) weer eens in het brandpunt der belangstelling geraakt. Ze is natuurlijk zoo oud als het spel. Een kwarteeuw geleden b.v. telde ons voetbal een figuur, die het ge modder met invallers ten sterkste veroor deelde en zelfs altijd weigerde er om te vra gen. Het was de aanvoerder van D.F.C. en het Nederlandsch elftal, Dirk Lotsy. Heftig fulmineerde deze tegen dat z.i. „onsportieve gedoe". In een wedstrijd vallen stukken, dat is de risico, welke men op den koop toe moet nemen, was zijn bescheid. Die houding moet, herinneren we ons goed. D.F.C. eens indirect het kampioenschap hebben gekost. „Jaren tierde het invallerskwaad lustig voort en in ons clubvoetbal werd het van lie- verleden iets doodgewoons, dat elftallen met zwakke of twijfelachtige spelers op een kri tiek moment reservisten in het veld bren gen. De omwisselingen worden nog altijd be schouwd als volkomen te goeder trouw, maar we beweren niet te veel met te verklaren, dat tal van trainers hier te lande een spe ciale studie maken van de kansen, welke met invallende versche spelers te bereiken zijn en onze voetbalgeschiedenis kent wed strijden te over, op het laatste oogenblik door zulke frissche krachten op een afgematte verdediging gewonnen. De sport blijft toch maar leiden tot de film. De vermaarde tennisspeelster Helen Wills Moody heeft een contract gesloten met Holly wood voor het maken van een serie korte tennisfilms. „Wat hier geschiedde, kon elders even goed en het was dan ook geen wonder, dat het jongste F.I.F.A.-voorstel werd aanvaard. Ne derland was het eenige land, dat er zich op 'het Berlijnsche congres tegen verzette, het voelde als amateuristische voetbalstaat in tuïtief de gevolgen. Zij vergrooten niet wei nig de moeilijkheden voor den amateur in diens strijd tegen schijn- en werkelijke pro fessionals. Immers, wat steviger uitgevoerd „vakwerk", als de overwinning niet langs den normalen weg te bereiken valt en het is ge beurd. „Dat ons internationaal voetbal op deze wijze klappen kan krijgen, is door dp feiten al bewezen", aldus het Rotterdamsche blad. Preston North End en Sunderland zijn ten slotte de gelukkigen gebleken, die in het En gelsche bekertournooi de finale bereikt heb ben, een finale, die minder dan in andere jaren tot de verbeelding der massa zal spre ken, doch die niettemin een uitverkocht huis zal trekken. Sunderland immers heeft zich nimmer een bekervechter van beteekenis ge toond en men weet, wat dat in Engeland wil zeggen. Slechts eenmaal tevoren kwam de club in een eindstrijd uit, nl. in 1913, toen het elftal, aangevoerd door Charlie Buchan. tevens een prachtkans op het kampioen schap had. Hun tegenstanders in de finale, het bekende Aston Villa, had merkwaardig genoeg, eenzelfde goede kans om den League- titel te veroveren. In den eindstrijd op het Crystal' Palace- terrein, de laatste finale op dit veld gehou den en door meer dan 120.000 toeschouwers bijgewoond, scoorde Harry Hampton voor de Villa het eenige doelpunt, nadat de rechts buiten een strafschop had gemist. Een week daarna eindigde de beslissende competitie match tusschen beide clubs echter in een overwinning van Sunderland, zoodat de eer gedeeld werd. Veertien jaar later kreeg Buchan eindelijk wederom een kans om de begeerde gouden beker-medaille te veroveren, doch door een fout van den Arsenal-keeper Lewis won Cardiff City met I0, waardoor de beroem de internationale rechtsbinnen ging behoo- ren tot het groote aantal spelers van klasse, die wel vele malen hun land vertegenwoor digden, doch nimmer den hoogsten prijs, dien een professional kan veroveren, konden be machtigen. Preston heeft daarentegen een roemruch te bekergeschiedenis. In het seizoen 1888'89 reeds won de club den Cup zonder een tegen- goal en tegelijkertijd het kampioenschap, zonder een wedstrijd te verliezen. Terecht noemde men het team „The Invincibles", want inderdaad waren zij toen onoverwinne lijk. De laatste maal, dat Preston de finale bereikte, in 1922, werd zij door Huddersfield met een ten onrechte toegekende penalty goal verslagen. Dit was tevens de laatste eindstrijd op Stamford Bridge, want het jaar daarop werd Wembley in gebruik geno men. Tot algemeene verbazing was het Chelsea-terrein voor den strijd tusschen Preston en - Huddersfield verre van uitver kocht; de afwezigen hadden echter geen on gelijk. want het vertoonde spel was het aankijken nauwelijks waard en zelfs de spanning tegen het einde kon het gemis aan kwaliteit niet vergoeden. Thans heeft Preston ongetwijfeld de beste kans op de overwinning, omdat de club over een ploeg beschikt, die juist de capaciteiten heeft om in bekervoebbal succes te behalen. Speciaal de voorhoede met de gebroeders O'Donnell en Dougal is zeer gevaarlijk ofschoon Sunderland „artistieker" speelt en in Gurney en Patsy Gallagher spelers van extra-klasse heeft, zal het vinniger en snel ler spel van Preston wel den doorslag geven. Intusschen heeft de derde klasser Mill wall zich in den hal ven eindstrijd prachtig ge weerd en zelfs door een doelpunt van Mangnall eenigen tijd de leiding gehad. Het duurde tot 20 minuten voor het einde, alvo rens Sunderland de winnende goal kon sco ren en daarmede de Londenaars uitscha kelde. Naar verluidt, zal de winnaar van de fi nale te Wembley na sluiting van het seizoen een wedstrijd tegen het Amsterdamsche elf tal in het Olympisch Stadion komen spelen. Een aardig vacantie-uitstapje voor de En- gelschen, die na het zware seizoen wel weer zullen volstaan met de gebruikelijke demon stratie-partij. Het is wel zoo goed als zeker, dat op de komende jaarvergadering van de Football League het reeds eenige malen aanhangig gemaakte voorstel om de promotie- en de gradatie-mogelijkheid uit te breiden, zal worden aangenomen. In plaats van twee zullen dan aan het einde van het volgende seizoen vier eerste klassers degradeeren ten gunste van de vier hoogst geplaatste tweede klassers. Hetzelfde geldt voor de vier zwak- sten uit de tweede divisie, waardoor dan twee in plaats van één enkele club uit de beide derde klasse afdeelingen kunnen pro- moveeren. Men is van meening, dat door deze nieuwe regeling een einde zal worden gemaakt aan de ontevredenheid der toon aangevende clubs uit de laagste divisies, waarvan er bijna elk jaar één door fractio- neel slechter doelgemiddelde dan de kam pioen zich de verdiende promotie zag ont gaan, Ook dit seizoen zijn in m Zuid Luton en Notts County van gelijke sterkte, evenals Stockport en Lincoln in Hl Noord. Verleden jaar werd Luton het slachtoffer van de ge ringe promotie-gelegenheid, want Coventry City ging, ondanks een gelijk aantal winst punten, met de eer strijken. Tevens verwacht men door invoering van de nieuwe regeling een toename van de pu blieke belangstelling, vooral bij wedstrijden, in de lagere divisies, waar deze in de laatste,' jaren veel te wenschen overliet. Immers, meri zag vrijwel steeds dezelfde elftallen in actie, terwijl men in vele gevallen reeds spoedig de hoop op promotie moest opgeven. Het spelpeil zal ongetwijfeld den gunstigen invloed van de verandering ondervinden, om dat eiken jare de zwakste clubs door ster kere worden vervangen. De vrees, dat een eenmaal gedegradeerde club zeer veel moeite zou hebben, haar plaats te heroveren, ver mindert in gelijke mate, nu de kans op her stel verdubbeld is. Het ware te wenschen, dat ook in ons land een degelijk promotie- en degradatie stelsel zou worden ingevoerd, want ook hier daalt de publieke belangstelling voor com petitievoetbal en het spelpeil der meeste clubs wordt er niet beter op. Indien de vereeni- glngen niet binnenkort" hun instemming met automatische promotie en degradatie doen blijken, voorzien we in de niet al te verre toekomst de mogelijkheid, dat ,.de kip met de gouden eieren" zal zijn geslacht, d.w.z. weinig interessante competitiematches tegen zwakke teams en veel minder toeschouwers. Overigens blijkt ook dit jaar weer, hoe ongelijk de kansen bij de promotie-compe tities zijn. Want niet zoodra is een der drie deelnemende clubs uitgeschakeld, of in de meeste gevallen krijgt een der beide over blijvende vereenigingen practlsch twee pun ten cadeau. Dit is geen kwestie van onwil of onsportieve opvattingen van de spelers der uitgeschakelde partij, doch een natuurlijk verschijnsel, omdat men menschelijkerwijze niet mag verwachten, dat een elftal, dat niets meer op het spel heeft staan, met den moed der wanhoop en met inzet van alle krachten zal strijden. Daardoor moet Volewijckers Zondag a.s. aan Bloemendaal een veel gemakkelijker te- Als het niet zooveel moeite kostte, moest u eens een hoogte van 4.48 Meter op den gevel van uw huis uitmeten. Dan zotidt u pas goed beseffen welke prestatie de Amerikaan Sefton dezer dagen leverde, toen hij met een polsstok zoo hoog sprong en daarmede het wereldrecord van zijn landgenoot Voroff met 5 c.M. ver beterde. Vele listen worden te hulp geroepen, om groote sportgebeurtenissen gratis te zien. De Duit- scher, die een hangmat tusschen twee boomen bond en daarin min of meer behagelijk lig plaats nam, had daarmee weer iets origineels bedacht. genpartij hebben dan H.V.C. een week te voren. Hetzelfde zal het geval zijn met Z. F. C., dat met begrijpelijk vertrouwen de thuismatch tegen het kanslooze S.V.V. tege moet zal zien. Alleen in het Oosten hebben, door een toevallige omstandigheid, alle drie deelnemers, zoowel Hengelo als Enschede- sche Boys en Quick nog kans op een plaats in de eerste klasse. HET ADRES VOOR VAKKLEEDINGMAGAZIJN PAARLAARSTEEG 1 TELEF. 12842 (Adv. Ingez. Med.) VOETBAL. SMIT TRAINT WEER. Wij vernemen dat de Haarlem-speler Smit Donderdagavond weer aan de training op het V.U.C.-veld heeft deelgenomen. Hij verklaar de ons, zich weer volkomen fit te voelen. Ook Wilders. die weer hersteld is, was van de partij. R.C.H.—EXCELSIOR. R.C.H. maakt gebruik van haar vrijen Zon dag met het spelen van een vriendschappe- lijken wedstrijd tegen het Rotterdamsche Excelsior, teneinde zoo goed mogelijk voor bereid de nog resteerende degradatie-wed strijden te kunnen spelen. Het elftal van R.C.H. telt een invaller voor keeper Bergsma en ziet er dus als volgt uit: Van Raay, Van Thiel, Prevost Sr., v. d. Bel, Slot, Prevost Jr., Paape, v. d. Horst, Kedde, Hoogendoorn, Lenselink. Scheidsrechter is de heer Vrugt. Toegang tot het R.C.H.-terreln tegen po pulaire prijzen. ZATERDAG-MIDDAG COMPETITIE Hoewel het kleine aantal wedstrijden, dat jl. Zaterdag werd gespeeld, van elk belang ontbloot was, is de nederlaag, de de afdee- lingskampioen Kennemerland leed tegen V.V.IJ. 2, dat met negen spelers uitkwam, toch wel vermeldenswaard. De V.V.IJ.'ers hebben nagenoeg den geheelen wedstrijd verdedigend gespeeld en wisten nochtans uit eenige sporadische uitvallen drie goals te scoren. Kennemerland, dat steeds in den aanval was, maakte slechts één doelpunt. Morgen komen alle elftallen der A-afdee- ling in het veld, hetgeen uit onderstaand programma blijkt: A. SIZOTelefonia, 3 uur, H. J. Boeree. WIJ 2VGS, 5 uur, A. van Dam. WIJTw. Jeugd, 3 uur, F. J. Wempe Jr. VJBKennemerland 4 u,, J. v, d. Wereld. B. SIZO 2WB, 5 uur, H. Hurkmans. C. ZSV 2Kennemerland 5, 3 uur, A. van Kampen. Hoewel SIZO reeds onderaan staat in de A-af deeling en deze plaats niet meer kan verlaten, zullen de Hillegommers er toch een eer in stellen, het seizoen goed te besluiten door een overwinning op Telefonia. Wij ver wachten een imeressanten strijd op net Hil- linen-terrein. Op het WIJ-terrein worden twee wedstrij den gespeeld. V.V.IJ. I wint o.i. van Tweede Jeugd, doch WIJ 2 zal de meerderheid van V.G.S. moeten erkennen. Kennemerland, dat bij V.J.B. op bezoek moet, zal er wel niets voor gevoelen, haar tweede nederlaag in dit seizoen te moeten boeken. Wij verwachten, dat de kampioenen op beide punten beslag leggen HAARL. VOETBALBOND SCHEIDSRECHTERS KAARTEN. Zaterdag 17 April a.s. van 5 uur tot half zes groep A tot en met Z BEKENDMAKING BIJ AFKEURING VAN TERREINEN. Met ingang van 17 April zal de afkeuring van terreinen te Beverwijk worden bekend gemaakt bij het bureau van de Kennemer Courant, Breestraat 29 te Beverwijk. De be richtgeving bij café Oud-Meerenstein komt hierdoor te vervallen. Fusie tusschen I. V .O. en D. W. O. VOETBAL. Vertwijfeling in Zwitsersche voetbalkringen. Onrechtvaardige critiek op de spelers. Genève, 12 April 1937 Sinds 1920 heb ik bijna alle landenwedstrij- .den van het Zwitsersche nationale elftal op Zwitsersch grondgebied bijgewoond, doch nimmer heb ik een ontmoediging, zoowel wat de spelers als de duizenden toeschouwers be treft, medegemaakt als Zondag j.l. tijdens den wedstrijd Zwitserland—Hongarije te Bazel. En nimmer-heb ik ook een zoo eensluidend hard oordeel over de verslagen nationale ploeg en zulk een wanhoopstemming over de naaste toekomst van het Zwitsersche voetbal op in ternationaal gebied in de Zwitsersche bladen gelezen als ditmaal na de 5—1 nederlaag. De Zwitsers moeten dit seizoen nog drie lan denwedstrij den spelen, n.l. a.s. Zondag te Brus sel tegen België, op 2 Mei te Zürich tegen Duitschland en op 16 Mei te Bern tegen Ier land. Doch iedereen voorziet, na de zware ne derlaag tegen de Hongaren, dat ook deze drie wedstrijden met een nederlaag voor de Zwit sers zullen eindigen en dat Zwitserland in dit ongeluksjaar dus het negatieve record van acht achtereenvolgende nederlagen in één sei zoen zal behalen! Deze stemming van vertwijfeling in de Zwitsersche voetbalkringen is psychologisch verklaarbaar, doch schijnt mij toch niet ge heel gegrond toe. De Belgen zuilen in ieder ge val verstandig doen, de kracht van het Zwit sersche elftal niet te onderschatten, want vooral nu de Zwitsersche Technische Com missie het hoofd koel heeft gehouden en het heel verstandige besluit genomen heeft, om het zoo heftig gekritiseerde elftal toch weder in vrijwel onveranderde samenstelling naar Brussel te zenden, ben ik '^r nog niet zoo heel zeker van, dat de wedstrijd Zondag te Brussel inderdaad de zesde opeenvolgende nederlaag- der Zwitsers brengen zal. Dat de stemming van wanhoop in de Zwit sersche voetbalkringen psychologisch ver- ZORG VOOR Kj Ic.'vlAND verdraagt verstopping der Inge- wanden, maar traag functlonneerende nieren, dio ernstlga gevolgen Kunnen hebben, worden dikwijls verwaarloosd. Rugpijn, ver stoorde slaap, duizeligheid, rheumalick, ischias ol 3pit zijn de er vaak uit voortkomende gevol gen. Deze verschijnselen waarschuwen u. dat ue werking der nieren verstoord raakt. Houd derhalve uw nieren In goeden staat door een diuretisch middel. Stel uw gezondheid niet In de waagschaal, maar laat Foster's Rugpijn Nieren Pillen u nieuwe kracht en vitaliteit geven. Foster's Pillen bevatten geen gevaar lijke bestanddeelen en hebben In Holland ruim 30 jaren ongeëvenaard sucees behaald. (Adv. Ingez. Med.) als van twee zwakke yereenigingen één sterke gemaakt kan worden. Er werd een voorloopig fusiebestuur sa mengesteld, bestaande uit voorzitter, secre- trris en penningmeester van D.W.O. en se cretaris, penningmeester en een commissaris van I.V.O. (De voorzitter van I.V.O.de heer W. F. de Wijs, kan wegens ongesteldheid voorloopig niet aan het vereenigingswerk deelnemen) HANDBAL. HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Het Handbalprogramma voor as. Zondag luidt: KN.G.V. Hoofdklasse West. Dames. D.O.S.—Rapiditas 2.30 uur (Avanti- terrein) Heeren: LijndenZaandam. Tonido—Rapiditas 10 uur (Avanti-ter- r.ein) Westelijke le klasse. Dames. Rapiditas 2Athletiek Ver. Zaanland 10.30 uur (Vefgierdeweg) klaarbaar is geef ik, zooals ik reeds schreef, volkomen toe. Inderdaad waren de vier vorige nederlagen volstrekt niet smadelijk; zij hiel den de beloften van een spoedig Zwitsersch herstel in. Tegen de Italianen te Milaan met 4—2 te verliezen, door de Oostenrijkers te Zürich met 3—1 geslagen te worden, tegen dé Tsjechen te Praag met 5—3 het onderspiL te delven en den Hollanders te Amsterdam een 2—1-overwinning te laten, het is alles toch werkelijk zoo slecht nog niet. De Zwitsers hadden in vorige jaren tegen diezelfde tegenstanders, vooral in wedstrijden buiten Zwitserland, reeds heel wat zwaardere nederlagen moeten lijden. En bovendien is het vertoonde spel van dien aard geweest, dat een Zwitsersche overwinning (de wedstrijd te gen Italië te Milaan misschien uitgezonderd) heel goed mogelijk zou zijn geweest, indien de voorhoede wat meer doortastend voor het doel was geweest. De voetbalwedstrijden der laatste weken om het Zwitsersche kampioenschap en voor den Zwitserschen beker wekten, nu algemeen in Zwitserland het vertrouwen, dat ook deze voorwaarde voor een succes in de komende landenwedstrijden vervuld zou worden. Want de Grasshoppers, uit wier midden de meeste spelers der Zwitsersche nationale voorhoede gekozen werden, hadden blijkbaar plotseling geleerd, niet slechts fraai te spelen, doch ook te doelpunten. In drie zware wedstrijden (voor het kampioenschap tegen Lugano, voor den beker tegen het Geneefsche Servette en tegen de Zwitsersche kampioenclub 1935 en 1936 Lausanne) maakten de Grasshoppers niet minder dan 23 doelpunten, 6 tegen Lu gano, 7 tegen Servette en 10 in den beker eindstrijd tegen de kampioenclub Lausanne. Wat kan men van een voorhoede nog méér verlangen? SCHAKEN. Van twee zwakke vereenigingen één sterke gemaakt. De voetbalvereenigingen I.V.O. en D.W.O. hielden Woensdagavond elk afzonderlijk een ledenvergadering in het gebouw „Olympia" ter bespreking van een fusie tusschen deze beide vereenigingen. Na afloop werd er een ecombineerde vergadering gehouden onder leiding van den heer W. C Bergisch Sreere voorzitter van I.V.O. Deze hield een enthou siaste rede, waarin hij op het belang wees, BLOEMENDAAL II—HAARLEM II. Deze wedstrijd werd Woensdagavond te Bloemendaal gespeeld en als volgt door Haar lem II gewonnen: Haarlem II: Bloemendaal II: 1. C. E. AbspoelG. Schullink 1—0 2. J. A. HoebenJ. Vermeer 0—1 3. J. SchippersH. J. J. Beek Vz—Vz 4. N. H. v. LingenA. J. de Vries 0—1 5. Mevr. OnvleeF. v. Reenen 0—1 6. P. A. van DrielJ. Lankamp 1—0 7. J. SnoekH. Caro 1—0 8. G. OuwerkerkW. v. d. Werf 1—0 9. D. J. A. Spek—J. de Vries Vz—Vz 10. N. OuwerkerkH. Wijsmuller 1—0 6—4 HET TOURNOOI TE OSTENDE De uitslagen van de partijen in de vijfde ronde luidden: GrobFine afgebroken. DynerList 10. Koltanowski—Keres afgebroken. Tartako- werReynolds 10 DunkelblumLandau VzVz. De partij tusschen Grob en Fine is afge broken in een torenstand, waaruit voor Fine nog slechts remise is te bereiken. De stand van de afgebroken partij tuschen Kolta nowski en Keres is gelijk. De afgebroken partij uit de derde ronde tusschen Landau en Fine is opnieuw afgebro ken, maar de overwinning zal aan Fine waar schijnlijk niet meer ontgaan. De stand luidt na de vijfde ronde: 1 Grob 3V2 p. plus een afgebroken partij; 2. Landau 3 p. plus een afgebroken partij: 3. Tartakower 3 p 4. Dunkelblum'2V;? p.: 5. Fine 2 p plus een afgebroken partei- 6 Kerec 2 p.. plus een afgebroken partij: 7 Dvner 2 p.; 8. Koltanowski lJ/2 p., plus een afgebro ken partij; 9. List lVz p.; 10. Reynolds 1 p. Het was dus geen wonder, dat de Techni sche Commissie de geheele Grasshoppers- voorhoede. met uitzondering van den Oosten- rijkschen linksbuiten, tot de nationale voor hoede van het Zwitsersche elftal voor den strijd tegen de Hongaren koos en dat de ge heele Zwitsersche voetbalwereld erop reken de, dat eindelijk weer eens een Zwitsersche overwinning zou volgen! Vooral omdat het Hongaarsche spel den Zwitsers zeer goed scheen te passen. Want geen ander land uit Midden-Europa was op Zwitsersch grondge bied zoo vaak overwonnen als juist Hongarije! Twee jaren geleden sloegen de Zwitsers de Hongaren te Zürich met 6—2 en al schenen de Hongaren thans sterker dan toen, een Zwitsersche overwinning met behulp van de plotseling zoo goed scorende Grasshoppers- voorhoede werd algemeen verwacht. Wanneer men dit alles in aanmerking neemt, kan men ook begrijpen, hoe wanhopig de stemming tijdens en na den met een 5-1- nederlaag geëindigden wedstrijd was! Het Zwitsersche publiek, dat reeds voor een groot gedeelte herhaaldelijk getoond heeft heel wéinig weerstandskracht te bezitten, wanneer de eigen spelers verliezen, floot hen voortdu rend uit, wanneer zij een fout maakten. Bij honderden verlieten zij reeds een kwartier voor het einde het terrein en na afloop had men slechts voor de overwinnende Hongaren een krachtig applaus. De geheele Zwitsersche pers is nu vol bezorgdheid over de toekomst van het Zwitsersche voetbal! Bestaat voor deze psychologisch verklaarba re ontmoediging inderdaad grond? Ik ontken dit, want de Zwitsers vergaten in hun wan hoopstemming volkomen de gebeurtenis, die de geheele nederlaag en het gebrek aan strijd lust bij de Zwitsersche spelers niet minder verklaarbaar maakte: het uitvallen na 25 mi nuten reeds van den Zwitserschen achterspe ler Gobet, met het gevolg, dat de Zwitsers door dien nieuwen regel, dat invallers niet meer geoorloofd zijn, 65 minuten lang met slechts tien man moesten spelen. Toen de botsing plaats had. die Gobet buiten gevecht stelde, stond het nog 00 en toen waren beide par tijen vrijwel even sterk geweest. Die 0—0- stand gedurende de eerste 25 minuten was dus volstrekt niet ontmoedigend. Gelijktijdig met het uitvallen van Gobet maakten de Hongaren echter hun eerste doelpunt. Van toen af moesten de Zwitsers den strijd voortzetten met één doelpunt en één man minder! En in wat voor samenstelling! De Technische Com missie durfde de plaats van Gobet als achter speler naast Minelli aan niemand anders toe vertrouwen dan aan den spil Vernati. En zoo moest de Grasshoppers-voorhoede, van wie bovendien één naar de middenlinie werd te ruggenomen, het voortaan stellen zonder den krachtigen steun van hun uitnemenden Grasshoppers-spil Vernati, die in de laatst^ wedstrijden door zijn fraai mede ten aanval optrekken zooveel tot den doelpuntenregen der Grasshoppers had bijgedragen! Is het dan niet verklaarbaar, dat de ge heele samenhang van het Zwitsersche elftal door dit invallers-verbod verbroken werd en dat de voorhoede, die vol strijdlust den kamp was begonnen, teekenen van ontmoediging gaf, nu nog slechts drie hunner in de voor hoede bleven en dit drietal het zonder de hulp van den spil Vernati moest stellen? De onmogelijkheid van de Zwitsersche spe lers, om onder deze omstandigheden hun ge wone goede spel te vertoonen, was voor mij zóó duidelijk, dat ik gehoopt had, dat de Zwitsersche bladen het meer zouden hebben over het invallers-verbod, dat ook den wed strijd België-Nederland te Antwerpen onzui ver maakte en bedierf! Maar neen, de Zwit sersche pers geeft er de voorkeur aan, zich berustend in het invallers-verbod te schikken en liever de ongelukkige eigen spelers, die waarlijk onmachtig waren hun gewone spel te toonen, wegens hun ontmoediging en fut loosheid aan te klagen! Zeker, het zou fraaier geweest zijn, indien de Zwitsersche spelers het voorbeeld van het Oranje-elftal hadden gevolgd en met verdub belden mannenmoed tegen het noodlot had- dón gestreden! Doch het lauwe, eigen spelers uitfluitende Zwitsersche publiek kan evenmin vergeleken worden met de 20.000 Nederlanders te Antwerpen, die door hun aanmoedigingen den moed bij de tien Oranjespelers erin hiel den Uit het drama van Bazel, waarvoor niet de Zwitsersche spelers, doch het invallers-verbod de hoofdverantwoordelijkheid draagt, af te leiden, dat België den Zwitsers onvermijdelijk de zesde achtereenvolgende nederlaag zal toe brengen, is even voorbarig als onrechtvaardig jegens de thans zoo verguisde stïelers dio ge lukkig van de Technische Commode een her nieuwd bewijs van vertrouwen hebben Ge kregen. B. DE JONG VAN BEEK EN DONK

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 11