WMééil, nare Hoofdpijn Uw oogen VRIJDAG 16 APRIL 1937 HAARLE M'S DAGBLAD DAMMEN. PERSOONLIJKE KAMPIOENSCHAPPEN HAARLEM EN OMSTREKEN. In het clublokaal der Damclub „Haarlem" werden de afgebroken en uitgestelde partijen uit bovengenoemde wedstrijden uitgespeeld, resp. gespeeld. De uitslagen luiden als volgt: Hoofdklasse: J. J. van Kesteren remise met. P. M. Meure; F. A. Berkemeier remise met A. de Jong; P. H. Meure remise met P. J. van Dar telen; J. J. van Kesteren wint van H. W. Zit man; A. de Jong wint van J. Poppen; J. DIenske Jr., remise met J. Poppen; Joh. Fabel wint van J. Kroon; Joh. Fabel wint van J. J. van Kesteren; P. J. van Dartelen wint van J. Poppen. Eerste klasse: W. van Pelt remise met P. L. Schrijnemakers: M. van Leeuwen wint van L Risseeuw; W. van Pelt wint van G. A. Ottolini. Tweede klasse: A. Vos wint van P. v. d. Put- te.n; A. Smit remise met J. H. Burghout; C. Vrolijk wint van W. Dijkhof: Th. C. v. d. Sluijs remise met B. Gabriël. Derde klasse: J. J. Koren wint van N. van Duijn; A. Asm us wint van M. A. Hoddenbach; J. M. Spoor wint van A. M. Reedijk; J. M. Rut gers wint van C. Bouwens; N. Bosma wint van H. Qassé; J. A. E. Elstgeest wint van H. J. Lenzen; O. T. Graser wint van G. J. Steenkist: W. BeiderT. H. Terpoorten afgebroken. OM DEN WERELDTITEL. Het bestuur van den Ned. Dambond heeft zich per ciculaire tot de aangesloten vereeni- gingen en districtsbonden gewend, waarin wordt medegedeeld dat de bond tracht een match om het wereldkampioenschap te orga- niseeren tusschen den titelhouder M. Raichen- bach en onzen oud-wereldkampioen B. Springer. Zonder medewerking van de vereenigingen en districtsbonden is het echter niet mogelijk dat de N. D. B. deze match nog tot stand brengt vóórdat de wereldkampioen Raichenbach zijn militaire plichten in Frankrijk zal moeten ver vullen. Daarom dient de match te kunnen plaats hebben van half Mei tot half Juni a.s. Men hoopt, dat ook partij te Haarlem kan wor den gespeeld. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN „D. O. S." In het clublokaal van bovengenoemde ver- eeniging werden de wedstrijden om de club- kampioenschappen 1936/1937 dezer vereeniging voortgezet met de volgende uitslagen: Tweede klasseE. F. W. Borger wint van W. J. Pel; H. Le Noble wint van J. C. Verwer; E. F. W. Borger wint van J. Schalenkamp; M. Kol wint van J. C. Verwer; W. J. Pel wint van S. Vermeer. PRIJSUITREIKING DE GRAAF'S WISSELBEKER. Donderdagavond 22 April a.s. zal in het ge bouw van de Speeltuinvereeniging „Het Oos terkwartier" de feestelijke prijsuitreiking plaats hebben van den De Graaf's wisselbeker, welke beker dit jaar gewonnen werd door het kwartet der Haarlemsche Damclub. Zooals be kend werden deze kwartetwedstrijden geor ganiseerd door de Damvereeniging „Het Oos terkwartier". BOKSEN. TOMMY FARR WINT OP PUNTEN VAN MAX BAER Uit Londen: Donderdagavond had in het Harringaystadion te Londen een gevecht over twaalf ronden plaats tusschen den Britschen zwaargewicht kampioen Tommy Farr en den vroegeren wereldkampioen Max Baer. Eerst genoemde zorgde voor een verrassing door den Amerikaanschen favoriet op punten te ver slaan. RIENUS DE BOER WINT OP PUNTEN VAN EDWARDS Uit Norwich: Donderdagavond zijn te Nor wich internationale bokswedstrijden gehou den, waaraan de Nederlandsche boksers De Boer en Donnars deelnamen. De Nederlandsche kampioen in het half zwaargewicht De Boer kwam tegen den Noord? Engelschen titelhouder Edwards in een ge vecht over 10 ronden van drie minuten uit. De Boer was veel sneller dan zijn tegenstan der en bokste ook technisch beter. De Engelschman werd vele malen door den ring gedreven en wankelde groggy over het plan kier. Niettemin kon Edwards zich staande houden; hij bokste moedig verder. De Boer be haalde tenslotte een flinke puntenoverwin- ning. De Nederlandsche kampioen in het weiter- gewicht Donnars bokst-e onbeslist tegen Lord, eveneens over 10 ronden van drie minuten. behoeft Uw dag niet te vergallen. Neem een "AKKERTJE" en Ge zijt er af. Bovendien, Ge proeft niets! Prettig en makkelijk innemenI AKKER - CACHETS verdrijven spoedig Hoofdpijn, Kiespijn, Zenuwpijn, Spierpijn. Overal verkrijgbaar: 52 cent per 12 stuks. (Adv. ingez tviea./ AGENDA Heden: VRIJDAG 16 APRIL Gem. Concertzaal: Weldadigheidsconcert Joh. Steenman's Orkest. 8.15 uur. Kruisweg 70: Aandeelhoudersvergadering N.V. de Hollandsche Voorschotbank. 3 uur Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Cinema Palace: „Marinelli" met Tino Rossi 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Incognito getrouwd" met Margaret Sullavan, 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „De geheime Code" met William Powell. 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Pygmalion", gepro longeerd, 2.30. 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum. Spaame 16, Geopend op werkdagen van 113 urn:, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZATERDAG 17 APRIL Stadsschouwburg: Tooneelgroep Else Mauhs. „Elisabeth, de vrouw zonder man." 8 uur. Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws Bioscoopvoorstellingen, 's middags en des avonds. ZWEMMEN. RAGNHILD HVEGER, RIE MASTENBROEK EN NIDA SENFF ONTMOETEN ELKAAR. Naar wij vernemen zijn de internationale zwemwedstrijden van Het IJ definitief vastge steld op Dinsdag 11 en Woensdag 12 Mei a.s. in het Sportfondsenbad te Amsterdam. Op den eersten avond komt Ragnhild Hveger in ieder geval uit op de 20;i meter rugslag, waar bij zij o.m. Nida Senff als tegenstandster heeft. Op den tweeden avond neemt de Deensche zwemster deel aan het nummer 400 meter borstcrawl; waarschijnlijk zal Rie Mastenbroek ook op dezen afstand starten. Valborg Christensen en Martha Engfeldt— Genenger nemen op beide avonden aan ver schillende nummers deel. VOETBAL. H.B.C. NAAR EINDHOVEN. A.s. Zondag zal begonnen worden met de wedstrijden om het landskampioenschap der R.K. Federatie. H.B.C. gaat een bezoek bren gen aan Brabantia in Eindhoven. KORFBAL. NEDERLANDSCHE KORFRALBOND. De jaarlijksche algemeene vergadering van den Ned. Korfbalbond wordt op 18 Juli in Krasnapolsky" te Amsterdam gehouden. BILJARTEN. „HEINEKENS-BEKER". De nederlaagwedstrijden bij „D.E.S." wer den Donderdagavond in café-restaurant „Bol werk" voortgezet. Op bezoek kwam „Excel sior" uit Velsen-Noord met het eerste zestal. De uitslag luidt als volgt: (De spelers van „Excelsior" staan boven aan). Oorthuis 200 42 24 4.76 Osterthun 193 41 27 4.70 Noordman Hoek Barnhorn G. Vooges Timmer W. Out Timmer L. Vlug L. v. d. Aar D. Dekker 150 97 65 100 78 100 64 90 51 75 24 23 33 33 43 43 34 34 31 12 13 20 10 6.25 4.21 1.97 3.03 1.81 2.32 0.59 0.86 „Excelsior" behaalde 608 en „D.E.S." 655 caramboles, zoodat de Velsenaren verloren met 47 punten. Dinsdag as. komt „Benoorden het U" op bezoek. AANBESTEDING. Hedenmorgen werd door den Rijkswater staat te Haarlem aanbesteed het vernieuwen van een gedeelte beschoeiing langs de mid denhavenkom in de haven te Terschelling met bijkomende werken. Laagste inschrijfster was de firma A. Groot en Zn. te Akersloot voor f 15.697. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 10.15 uur. Londen 8.96 3/8 Berlijn 73.39V2 Parijs 8.15 Brussel 30.77Va Zwitserland 41.64 Oslo 1.82 5/8 Versiering der Gen. Cronjéstraat. Tijdens de B. E. L.-Week. Het bestuur der Winkeliersvereenighig Gen. Cronjéstraat werkt natuurlijk mede met de B.E.L.-week van 30 April tot 8 Mei. Een der onderdeelen van de B.E.L.-week is de étalagewedstrijd, welke gehouden wordt over geheel Haarlem, maar waaraan ook vele leden der Winkeliersvereeninging Gen. Cron jéstraat zullen mededingen. Als straatversiering heeft het bestuur een origineel plan bedacht. Er zullen 20 bellen in de straat worden opgehangen, welke een omvang zullen hebben van ca. 2 Meter en deze zullen met bloemen worden versierd; drie dezer bellen zullen verlicht worden met kleine lampjes. Deze versiering zal ongetwij feld de straat een feestelijk aanzien geven tij dens den étalage-wedstrijd en veel publiek trekken. Winkeliers die willen meedoen aan den éta lagewedstrijd kunnen zich nu reeds opgeven bij de verschillende adressen, o.a. bij den voorzitter van de Winkeliersvereeniging Gen. Cronjéstraat, den heer H. Drupsteen, Gen. Cronjéstraat 78. De Bilt voorspelt: Matigen tot krachtigen later afnemen- den Zuidwestelijken tot Westelijken wind, aanvankelijk zwaar bewolkt, tot betrokken met regenbuien, later opkla rend. weinig verandering in tempera tuur. BAROMETERSTAND. Hoogste 768.4 m.M. te Haparanda. De depressie uit het Westen is snel dieper geworden en Oostwaarts getrokken, de rug van hooge drukking uit de Golf van Biscaye trok eveneens Oostwaarts. De hooge drukking in Noord-Scandinavië nam iets af, in het Wes ten nadert weer een rug van hooge drukking. In het depressiegebied over de Britsche eilanden is het weer in het Noorden regen achtig. bij zwakken tot matigen Oostelijken wind, in het Zuiden en Westen klaart de lucht op en ruimt de wind naar Zuidwest en Noord west zonder belangrijke temperatuurdaling. In Zuid-Scandinavië valt regen of sneeuw bij zwakken tot matigen Zuidoostelijken wind, in het Noorden houdt het fraaie weer nog aan en kwam plaatselijk weer lichte vorst voor. In Duitschland is het weer betrokken en regenachtig, ook in Oost-Frankrijk en Zwit serland valt vrij veel regen, in het Westen is tijdelijke opklaring met krachtigen Zuidweste lijken wind te wachten, maar bij den ingang van het Kanaal geeft een secundaire weer regen. De Alpentoppen zijn in wolken gehuld en er valt sneeuw bij temperaturen van minus vijf tot minus tien graden Celsius. Nadat de secundaire bij het Kanaal nog regen zal hebben gebracht, is in onze omge ving krachtige opklaring te wachten waarbij nog enkele losse buien kunnen voorkomen. BAROMETERSTAND Vorige stand 757 m.M. Stand van heden 751 m.M. Neiging: Achteruit. Opgave van: Fa. KUIPERS ZN., Opticiens Zijlstraat 97 Telefoon 12726 HOOG WATER TE ZANDVOORT Zaterdag v.m. 7.21 uur; n.m. 20.04 uur. Strand berijdbaar van 12.3018.00 uur. zijn een goede bril waard. WEBER is uw man hiervoor. GR. HOUTSTRAAT 166, bij de Houtbrug. Ziekenfondsleverancier. (Adv. Ingez. Med.j KAASMARKT ALKMAAR. (Vrijdag). Aangevoerd 44 stapels zijnde 105.000 K.G. Fabriekskaas kleine f 17 per 50 K.G. Fabrieks- kaas commissie f 17 per 50 K.G. Handel matig. HEEMSTEDE ZILVEREN AMBTSJUBILEUM J. B. Jonkman. Vandag herdenkt de heer J. B. Jonkman den dag waarop hij voor 25 jaar in dienst kwam bij de politie te Roermond; in 1918 kwam hij naar Heemstede. Vanmorgen werd de jubilaris met zijn familie door den burge meester als hoofd der poltie en het geheele politiecorps in de met bloemen versierde in specteurskamer ontvangen. Allereerst voerde het woord de burgemeester J'hr. J, P. W. van Doorn, die zeide, gaarne van de gelegenheid gebruik te maken, ook al is het dan geen plaatselijk jubileum, om zijn belang stelling te uiten. Een gelegenheid als deze. schept aanleiding tot versteviging der onder- lingen vriendschap, bevordert de liefde voqr het vak. Als u op dezen dag een terugblik werpt, aldus de burgemeester, dan zal u ontdekken dat er Minister Slingenberg bij de rioleeringswerken in de Frans Naereboutstraat te Velsen. Van rechts naar links: de heer Draayer, dir.-gen. der werkver schaffing; ir. Verhoef, dir. Openb. Werken; minister Slingenberg; burgemeester Kwint; de heer Meyer de Vries, insp. der Werkverschaffing en links achter dezen wethouder W. F. Visser. dagen zijn geweest van leed, maar ook van, vreugde. Dat er wel zijn geweest oogenblikken van tegenslag maar ook van voldoening' in uw eigen werk. Moge u de liefde voor u werk be- houden en mogen er nog vele jaren voor u j weggelegd zijn van vreugde en vriendschap in dit corps en in uw gezin. Namens het corps voerde daarna het woord hoofdagent-rechercheur B Silvis, die de goe de verstandhouding onderling schetste, daarbij den jubilaris namens het personeel aanbiedend een fraaie lamp. Namens de collega's sprak de heer Uitten- boogaard die gewaagde vah den prettigen omgang sedert 1918. Spr. wenschte mevr. Jonkman, die mede de ups and downs van het leven van een politieman heeft mede moeten maken, in de feestvreugde te betrekken. Haar werd een fraai bloemstuk aangeboden. Tenslotte voerde het woord de heer de Voogd, vice-voorzitter van den R.K. Politie bond afd. Haarlem, waarvan de jubilaris thans voorzitter is. Spr. uitte zijn dank, voor wat de jubilaris gedaan heeft in organisatieverband. Spr. schetste het moeilijke werk der pioniers voor het R.K. organisatie werk. De jubilaris heeft veel bijgedragen tot verheffing van het politiecorps. Tenslotte dankte de jubilaris voor de har telijke woorden en het fraaie cadeau. VREEMDELINGENVERKEER De Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer te Heemstede zal op Maandagavond, 19 dezer, een algemeene ledenvergadering houden in de bovenzaal van „Boekenrode", aan het Roemer Visscherplein. TUBERCULOSEBESTRIJDING. Tot steun van de tuberculose-bestrijding zal op morgen, 17 April in Heemstede een Emma- bloemcollecte gehouden worden, waartoe tal van dames belangeloos haar medewerking verleenen. BLOEMENDAAL Nieuwe stoelen in de Raadszaal. Aangeboden door Jhr. G. C. Quarles van Ufford. Jhr. G. C. Quarles van Ufford. Gisteren, na afloop van de korte raadsver gadering, toen de raadsleden nog even nable ven om een kopje thee te drinken, kwamen de stoelen in de Raadszaal ter sprake, die nog meegekomen zijn uit het oude Raadhuis en die met hun oude bekleeding een ietwat poo- veren indruk maakten. Er is bij de verhuizing wel in stilte gedacht dat de burgerij nieuwe stoelen zou aanbieden, maar dit is niet gebeurd. Toen nu B. en W. het plan opperden om nieuwe stoelen te koopen voor gemeentereke ning,, verzette het raadslid jhr. Quarles van Ufford zich hiertegen, die aanbood om op zijn kosten voor nieuwe stoelen te zorgen. Van den heer Quarles van Ufford, die zelf altijd op zui nigheid aandringt, waar het de gemeente- financiën betreft, is dit een mooi gebaar. Jubileum Ziekenhuisfonds „Voorzorg". Feestelijke jaarvergadering. Naar aanleiding van het 12%-jorig bestaan van het ziekenhuisfonds „Voorzorg", werd de algemeene jaarvergadering Donderdagavond in 't gebouw „Domi" te Overveen gehouden, op eenigszirus feestelijke wijze beëindigd. Het bestuur had gemeend, dat dit jubileum voor de leden aanleiding zou zijn om in zoo grooten getale op te komen, dat de Domi- zaal te klein of minstens geheel bezet zou zijn. Daarin is 't echter teleurgesteld en de voorzitter,, de heer J. G. van Kessel, gaf van deze teleurstelling in zijn openingswoord onomwonden kennis, 't Speet hem zeer, dat de leden zoo weinig belangstelling hadden voor hun eigen geld. 't Eenige lichtpunt in de slechte opkomst was wellicht, zei de voor zitter, dat de leden op deze wijze demon- streeren, hoe groot hun vertrouwen is in het werk van het bestuur. Onder de aanwezigen behoorde pastoor Niekerk te Overveen. dien de voorzitter in 't bijzonder welkom heette. Aan 't slot van zijn openingswoord vroeg spreker speciaal aandacht voor de „nuttige wenken" in 't program, dat in eenigszins feestelijk aanzien is verspreid. Hierdoor kan men het bestuur ln geval van vervoer naar een ziekenhuis veel last en moeite besparen. De secretaris, de heer J. Tuilenaar bracht het jaarverslag uit. Hieruit bleek, dat in 1936 't aantal leden vooruitging met 22, zoo dat het klom tot 1218. Er waren 44 verpleeg den met 1098 verpleegdagen; 14 verpleegden zijn overleden. Dank werd gebracht aan den ijverigen penningmeester en zijn helper den heer Van Kessel en aan de gemeentebesturen van Bloemendaal en Haarlem voor de ver leende subsidies. Vijftig percent van de leden gingen over tot verzekering van „onbeperkte verpleging" door een kleine contrïbutieverhooging. Bij de ingekomen stukken waren verschil lende dankbetuigingen van leden voor de verpleging, die zij door middel van „Voor zorg" hadden genoten. Naar aanleiding van een brief van 't gemeentebestuur van Bloe mendaal, waarin kennis gegeven werd van 't bestendigen van het subsidie a f 0.80 per lid, sprak de voorzitter warme woorden van dank. De aftredende bestuursleden Tuilenaar en Van Roode, werden bij enkele candidaatstel- ling herkozen. Tot leden van de verificatie-commissie wer den herkozen de heeren K. Koopman en W. Sweyen met den heer Bouma als reserve. De begrooting. sluitende in ontvangsten en uitgaven met een bedrag van f 5005, werd goedgekeurd. Bij de rondvraag bracht de heer J. Nieuw- "MS 1 t'M jes: Verkades borstjes! fr: /.ij/jf Ook aan dit artikel her- kent U de speciale Ver- Op wandel- en fietstocht- Verkade's Korstjes! kent U de special kade-kwaliteit. Smakelijk en voedzaam, zonder dorst te verwekken. v'iM til (Adv. Ingez. Med.) poort hulde aan het bestuur voor 't vele en goede werk en sprak de hoop uit, dat dit bestuur nog lang de belangen van „Voor zorg" zal kunnen behartigen. Ten slotte werd den penningmeester, den heer van der Linden met een waardeerend speechje van den voorzitter voor 's pen ningmeesters vele en accuraat verrichte werkzaamheden een enveoppe met inhoud aangeboden om uiting te geven aan den dank van best-uur en leden voor het vele werk dat de heer van der Linden gedurende 121/2 jaar als bode en als penningmeester voor de vereeniging heeft verricht. Daarna was het woord aan pastoor Nie kerk, die den voorzitter, den heer J. G. van Kessel, ook een jubilaris, huldigde als voor zitter en ijverig werker en hem geluk wensch te met zijn jubileum. Daarna was er gelegenheid, het bestuur te complimenteeren met 't jubileum van de vereeniging, waarvan door allen gebruik werd gemaakt. Tenslotte werd nog een aantal films ver toond, waarmee de bezoekers nog een uurtje aangenaam werden bezig gehouden. BEVERWIJK Het gouden jubileum van de R.-K. Staatspartij. Feestvergadering in het K. S. A.-gebouw. In een drukbezochte feestelijk bijeenkomst heeft de afd. St. Agatha van de R.K. Staats partij gisteravond in het K.S.A.-gebouw haar gouden jubileum herdacht. Onder de vele belangstellenden merkten wij op den burgemeester van Beverwijk, Deken P. J. Simons en andere H.H. geestelijken. Het tooneel was met planten feestelijk ver sierd. De voorzitter, de heer J. Poncin verwel komde in zijn openingswoord in het bijzonder de sprekers, de geestelijken, burgermeester H. J. J. Scholten, voorzitter van het eerecomité, de leden van het eerecomité, alsmede de gou den jubilarissen, de heeren Bisschop, Braun, Cornelisse en De Goede. Nadat het dubbel mannenkwartet „Onder Ons" onder leiding van den heer L. Tervoort op uitstekende wijze „Domine, salvam fac" van Giessen en „Haec Dies" van Alph. Vrancken teen gehoore had gebracht, werd het woord verleend aan mr. dr. L. Beaufort O.F.M., den lijstaanvoerder van de R.K. Staatspartij. Rede van den lijstaanvoerder. Spreker zei, na een woord van gelukwensch aan de afdeeling, dat het bij de verkiezingen zal gaan om het behoud van de staatkundige medezeggingschap of om een dictatuur. Een regeeringsvorm als dit laatste achtte spr. niet in overeenstemming met den aard en de historie van ons volk. De democratie waarborgt de openbare behandeling van de openbare zaak onder openbare controle. Dat Is een goed van onschatbare waarde. Men spreekt in bepaalde kringen, aldus spr., wel van „praatcolleges", maar de Kamers werken in een zeer hoog tempo. Bij een dictatuur zal alles binnenskamers gebeuren, zonder eenige controle. Is het denk baar, dat men hier zou ingrijpen in het reli- gieuse leven van ons volk? Of dat men ver dragen met hooge geestelijke waarden behan delen zal als vodjes papier? Sprekend over den economischen toestand in ons land en in verband daarmede over de genomen monetaire maatregelen bracht spr. een openlijk eeresaluut aan den man, die lie ver een belangrijke positie prijs gaf, dan een richting te volgen, die hij niet in het belang van het land achtte. Vervolgens betoogde Dr. Beaufort dat de overheid'zich ernstig zal moeten blijven be zighouden met het werkloosheidsvraagstuk en de ordening. Na deze rede gaf de voorzitter, de heer J. Poncier een historisch overzicht van de po litieke gebeurtenissen in de laatste halve eeuw en van de buitengewone prestaties van de eerste bestuurders der afdeeling Bever wijk. In 1901 bracht de centrale kiesvereeni- ging Beverwijk den eersten arbeiderscandi- daat, W. J. Pastoors, in de Tweede Kamer. Het overzicht werd met groote aandacht ge volgd en verwierf een daverend applaus. Na de pauze zong het kwartet „Blondje" van Kools en de prachtige „Serenade d'hiver" van Saint Saëns. Katholieke eenheid. Daarna hield Mr. Dr. C. Ch. A. van Haren een rede. waarin hij de beteekenis van den komenden verkiezingsstrijd uitvoerig schets te. De voorzitter sloot vervolgens de vergade ring met een dankwoord.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 2