De grootste Evacuatie van vreemdelingen uit Spanje. SLAAKT DE BOEIEN..! Thijs IJs vindt den verloren armband VRIJDAG 16 APR TE 1937 HAARLEM'S DAGBLAD Plan der non-interventie commissie. Controle treedt 19 April in werking. Uit Londen: In een communiqué van de onder commissie der nietinmengingscoih- missie wordt de samenstelling bekend gemaakt van het ondercomité, dat belast zal zijn met het voorbereiden van een plan voor de evacuatie van alle vreemdelingen, die direct en in direct betrokken zijn in den Spaan- schen burgeroorlog. Het communiqué bevestigt, dat het contro leplan te land en ter zee zal worden toege past van 19 April te Middernacht af. Koop vaardijschepen, bestemd voor Spaansche ha vens, die op dat tijdstip voorbij de laatste waarnemingshaven zullen zijn gevaren op hun route naar de Spaansche wateren, zullen vrijgesteld zijn van de verplichting waarne mers aan boord te nemen Een gelijke vrijstelling zal worden toege kend aan schepen zonder draadlooze instal latie op weg .naar Spanje op bovengenoemd tijdstip. De voorzitter heeft een beroep gedaan op de vertegenwoordigers van het comité een geest van goeden wil te toonen voor de op lossing van de problemen, waarvoor het co mité is geplaatst. In antwoord op dit beroep verklaarde de Italiaansche vertegenwoordiger zich bereid de bespreking te hervatten over het terug trekken van de buitenlandsche vrijwilligers uit Spanje, mits de andere vertegenwoordi gers op gelijke wijze gehoor geven aan den oproep van den voorzitter. In denzelfden geest verklaarde de verte genwoordiger van de Sovjet-Unie, dat hij er niet op aandringt van het ondercomité te eischen, dat wordt overgegaan tot bespreking van de nota, waarin zijn voorstellen beli chaamd zijn, die werden ingediend in de ple naire zitting van het comité op 24 Maart j.l. Het ondercomité kwam overeen een tech nisch consultatief ondercomité te benoemen voor de voorbereiding van een plan tot het verwijderen uit Spanje van alle personen, die indirect of onmiddellijk betrokken zijn bij het huidige conflict en die niet van Spaan sche nationaliteit zijn of dit niet waren op 18 Juli 1936, benevens voor de doelmatige controle op ieder ontwerp tot evacuatie van dezen aard. De Italiaansche vertegenwoordiger zeide, dat hij zich voorstelde onmiddellijk voorstel len in te dienen voor de uitbreiding van het nietinmengingsaccoord, ten einde 't binnen komen in Spanje te verbieden aan alle niet- Snaansche personen, wier optreden het con flict kan verlengen of vergiftigen. Het ondercomité keurde de voorstellen, in gediend door het technische consultatieve ondercomité tot de instelling door de Duit- sche regeering van „brandpuntgebieden" (fo- Joodsclie bijeenkomsten in Duitschland tot 15 Juni verboden. „Weerwraak" voor in het buitenland verspreide berichten? Alle politieke en sportieve bijeen komsten van Joden zullen in Duitsch land tot 15 Juni verboden zijn op be vel van de Gestapo. Deze maatregel is, volgens Havas niet in de Duitsche pers gepubliceerd De betrokken Joodsche vereenigingen zijn direct van het besluit in kennis gesteld, Volgens officieuze inlichtingen is dit voorloopige verbod „een maatregel van weerwraak voor de versprei ding van onjuiste berichten in het buitenland door zekere Joden." Maatregelen legen de lynclijustitie. Wetsontwerp in het Amerikaansche parlement Het Amerikaansche Huis van Afge vaardigden heeft besloten het wets ontwerp. dat is ingediend door Gava- gan om de lynchjustitie tegen te gaan, naar den senaat door te zenden. Het wetsontwerp beoogt hooge boeten en gevangenisstraffen op te leggen aan sheriffs en politiebeambten, die het lynchen toestaan en aan personen, die er aan deelnemen. ENGELSCHE OUD-STRIJDERS BIJ MUSSOLINI. Mussolini heeft gisteren Engelsche oud-strij ders. die zich te Rome bevinden ter gelegen heid van het internationale oud-strijderscon gres. ontvangen. Majoor Fetherstone Godley. de voorzitter van het British Legion, hield een toespraak, waarin hij zei, dat de oud-strij ders krachtig het gevoel hebben, dat de traditioneele vriendschap tusschen Engeland en Italië moet worden gehandhaafd en dat de tegenwoordige wrijvingen geleidelijk en snel zullen kunnen verdwijnen. Mussolini zeide in zijn antwoord, dat het bezoek van de En gelsche oudstrijders er toe zal bijdragen een beter wederzijdsch begrip tot stand te bren gen v OVEREENKOMST BIJ DE CIIRYSLER- FABRIEKEN GETEEKEND. Uit Detroit, 15 April: Door den bond van Arbeiders in de auto-industrie en de Chrysler- fabrieken is thans, ter regeling van de laatste staking, een definitieve overeenkomst getee- kend, Ford en Packard zijn thans de eenige groote ondernemingen in de auto-industrie, die geen overeenkomst met den bond hebben. Vaartuig op Cluiiopscli kanaal omgeslagen. Dertig arbeiders verdronken. SJANGHAI, 15 April. Op het kanaal van Tsjing-Kjang-Poe is een vaartuig, aan boord waarvan zich veertig arbeiders bevonden, om geslagen. Dertig arbeiders zijn om het leven gekomen. cal areas) in de vlootzone voor de waarne ming, die aan de Duitsche vloot is toege wezen goed. Aan verschillende aan de nietinmenging deelnemende regeeringen zal worden verzocht maatregelen te nemen om haar koopvaardij schepen in overeenstemming met de goedge keurde regelingen te doen optreden. Roemenië IJzeren Garde icil voor prins Nieolaas demonstreeren De leiders der partij „Alles voor het Vader land", de vroegere IJzeren Garde hebben be sloten een heftige campagne te ontketenen op het oogenblik, dat prins Nieolaas, die in deze kringen zeer gezien is, gedwongen zal worden het land te verlaten. gië Verbond tusschen Rex en Vlaamsch Nationalisten duurt voort De Vlaamsch Nationalistische afgevaardig den hebben Donderdag beraadslaagd over de politieke consequenties van de Zondag j.L gehouden verkiezingen. Na afloop van hun besprekingen hebben zij verklaard, dat er voor hen geen sprake is de overeenkomst met de beweging der Rexisten te verbreken. Ook de rexisten hebben vergaderd. Geen der leden heeft de bedoeling uit de partij van Degrelle te treden en zich weer aan te sluiten bij de katholieke partij. Dmtsclh lamel Mussolini bij Hitier op bezoek? Havas meldt uit Rome 15 April: Hoewel nog steeds niet bevestigd, acht men het toch waarschijnlijk, dat binnenkort Mussolini" een onderhoud zal hebben met Hitier. Het is niet meer dan natuurlijk, dat de Duce een tegen bezoek brengt aan den Führer voor diens bezoek aan Venetië in 1934. Naar verluidt zou dit bezoek geschieden na het bezoek van Schuschnigg aan Italië. Aan gezien de mogelijkheid bestaat, dat Schusch nigg 22 of 23 dezer naar Venetië zal komen, is het dus tevens mogelijk dat Mussolini Za terdag 24 April Hitier zal ontmoeten, Zaterdag de klassieke dag voor de nationaal-socialisti- sche gebeurtenissen. Dit is slechts een veron derstelling, doch zij is niet onwaarschijnlijk. Versterkingen in de vroegere gedemilitariseerde zóne. Reuter-meldt uit Metz. 15 April: Met eenige bezorgdheid zien de Franschen hoe Duitsch land aan de andere zijde van de grens van Lotharingen, in de vroegere gedemilitariseerde zóne, versterkingen aanlegt. De Duitschers zijn bezig een tegenwicht te vormen tegen de Fran- sche „Maginot"-linie, niet door middel van een ondoordringbaren muur van staal en beton, zooals deze laatste, doch door middel van een reeks verborgen „nesten" en tank-vallen. Een aantal bruggen, o.a. die van Saarbrucken, worden naar men zegt, ondermijnd. De linie omvat een aantal centra in het steenkoolrijke Saargebied. O.a. te St. Ingbert, St. Wendel, Neunkirchen worden groote ka zernes gebouwd. Te Saarbruecken, dat vlak bij de Fransche grens is gelegen, worden evenwel geen kazernes gebouwd. Ludendorff gehuldigd. Havas meldt uit Berlijn, 15 April: Ter ge legenheid van het feit, dat het vandaag 55 jaar geleden is, dat Ludendorff zijn intrede deed in het Duitsch leger, hebben zich maar schalk Von Blomberg, de minister van oorlog generaal Von Fritsch, admiraal Raeder en luchtvaartgeneraal Kaupisch als vertegenwoor diger van Goering per vliegtuig naar Tunzing in Beieren begeven om Ludendorff de geluk- wenschen van Hitler over te brengen. Von Blomberg sprak een rede uit, waarin hij de militaire eigenschappen, die generaal Luden dorff tijdens den wereldoorlog getoond heeft, prees. In zijn uitvoerig antwoord zeide Luden dorff o.m. „Onze heldendaden hebben in ons een vitalen wil ten aanzien van natie en ras gewekt. Zij vormen de basis van uw actie en van die van het Duitsche leger". Ludendorff richtte een scherpen aanval op de „anti-na tionale krachten, n.l. de R.K. Kerk, de vrij metselarij en het Judaïsme". Alleen een ge wapend, aaneengesloten Duitsch volk, dat den kant van dén totalitairen oorlog heeft ge kozen. kan een waarborg van den vrede in Europa zijn tegen de campagnes van de thans ontmaskerde boven-nationale krachten. Deze machten willen in ons den wil en mogelijk heid tot nationaal rassenleven vernietigen aldus besloot Ludendorf. Sombere verhalen over Abessynië. Vluchtelingen doen hun relaas. Duizenden Abessynische vluchtelingen zijn de grens gepasseerd naar Britsch Somaliland, meldt Reuter uit Berbera. Velen, afkomstig van het Webbe Sjebeli gebied, hebben honder den kilometers gereisd om zich onder Britsche bescherming te stellen. Zij vertellen sombere verhalen over het leven in Abessynië. Het volk zoo zeggen zij. leeft in een voortdurende vrees. Herhaaldelijk vinden terechtstellingen plaats onder onbeteekenende voorwendsels. In de pro vincie Galla heerscht volgens de vluchtelingen een nijpend voedselgebrek. Voortdurend wor den bij de landbouwers invallen gedaan en voor hetgeen in beslaggenomen wordt, wordt niet betaald. De Mohammedanen worden naar het schijnt opgezet tegen de Christenen. De vluchtelingen verklaren, dat de slachting onder de Abessyniërs na den aanslag op Gra- ziani, niet tot de hoofdstad beperkt is geble ven. Ook in andere deelen des lands zijn dui zenden om het leven gekomen. Aan de Britsche zijde der grens zijn maat regelen genomen om de vluchtelingen te hel pen. Een uit Addis Abeba uitgewezen zendeling is ter plaatse aangekomen om een werkzaam aandeel te nemen in de steunverleening. Ook Dimitrof in ongenade? Zijn hoek over Rusland's binnenlandsche politiek in beslag genomen. De K.WJ?. meldt uit Moskou 16 April: Het Polit-bureau van de Communistische partij van Sovjet-Rusland heeft een boek. van Dimitrof getiteld „De binnenlandsche politieke t-oestand van Sovjet-Rusland", dat in een oplage van 25.000 verschenen was, in beslag laten nemen. Als reden wordt opgegeven dat Dimitrof het gevaar van de politieke agitatie van Boecha- rin en Rykof niet goed heeft ingezien en in zijn boek niet met voldoende heftigheid tegen deze beide politici is opgetreden. Men heeft Dimitrof verzocht voorloopig van iedere lit teraire werkzaamheid af te zien. De sterkte der Spaansche partijen. Franco kan eventueel nog tien lichtingen oproepen. In welingelichte kringen aldus een Ha- vasbericht uit Avila schat men de sterkte der regeerlngstroepen op ongeveer 100.000 man. De effectieven der rechtschen blijven thans beneden dit cijfer, doch in aanmerking dient te worden genomen, dat Franco slechts vijf lichtingen onder de wapenen heeft geroe pen, die thans nog in de opleidingsperiode ver- keeren. De rechtschen kunnen nog over tien lichtingen beschikken, doch Franco zal slechts noodgedwongen een beroep op de reservisten doen. Wanneer de strijd om Bilbao is afgeloopen, zal het rechtsche opperbevel de helft van de aan 't noordelijk front strijdende troepen be schikbaar hebben om hen naar een ander punt van het front te verplaatsen. Kerkelijke wrijving in West- Duitschland. Nazi-leiders propageeren een nationaal- Katholieke kerk. De strijd tusschen de nationaal-socialistische en de kerkelijke autoriteiten neemt in West Duitschland scherper vormen aan aldus een Havasbericht uit Berlijn. De gouwleider van het Saargebied en de Palts, Buerckel geeft een opsomming van de katholieke geestelijken in zijn district, die zich voorstander van de eenheidsschool hebben ver klaard. Een dezer priesters, Kobber, die Buerckel een open brief heeft gezonden, die door de natio naal-socialistische pers is gepubliceerd, werd door den bisschop van Trier geschorst. In antwoord op dezen strafmaatregel heeft Buerckel te Neustadt een nationaal-socialis- tisch schoolfeest georganiseerd, waaraan werd deelgenomen door een protestantschen geeste lijke en een pastoor. Deze laatste, de priester Heinen, heeft zich in een door het radiostation Saarbruecken uitgezonden redevoering uitgesproken voor de eenheidsschool. Katholieke kringen stellen met groote be zorgdheid deze gévallen van inbreuk op de dis cipline, die door de nationaal-socialistische autoriteiten worden aangemoedigd, vast. Zij zijn van meening, dat zekere nationaal- socialistische leiders nieuw leven zouden willen inblazen aan het oud-katholicisme, dat in Rijnland en zekere steden in Silezië meer dan 100.000 aanhangers telt. In proclamaties, die sedert de nationaal- socialisten aan het bewind zijn. zijn gepubli ceerd. hebben de leiders van het „oud-katholi cisme" openlijk uitgenooaigd een ..nationaal- katholieke kerk" te vormen, die los van Rome zal staan. Naspel van het vergaan van de „Orania". Portugecsche scheepvaart Maatschappij tot schadeloosstelling veroordeeld. Uit Lissabon 15 April; Het gerechtshof van Porto heeft de Koloniale Scheepvaart Maat schappij veroordeeld tot betaling van 968 con- tos aan de Koninklijke Hollandsche Lloyd, bij wijze van schadevergoeding voor het vergaan in de haven van Leixoes van de „Orania". welk schip daar verloren was gegaan tengevolge van een aanvaring met het stoomschip „Luanda", dat toebehoorde aan genoemde Portugeesche scheepvaartmaatschappij Cordell Hull's streven vooreen vrijen handel. (Van een bij zonderen medewerker) Cordell Huil, de Amerikaansche staatssecre taris van Buitenlandsche Zaken is zeker wel een der meest vooraanstaande vertegenwoor digers van de gedachte, dat een politiek, die gericht is op de bevrijding van den wereld handel, der tollen en overige handelsbelem meringen, het vruchtbaarste middel is om te geraken tot verbetering in de internationale spanningen en tot behoud van den wereld vrede. Het is in vele opzichten van groot belang dat een zoo invloedrijke figuur als Huil, de po litiek van den vrijen handel tot een onder werp van zijn persoonlijke belangstelling heeft gemaakt. Want dat beteekent de kans op be langrijke verbeteringen in deze richting. Kenteekenend voor Hull's opvatting is zijn brief aan den Amerikaanschen senaat van 10 Februari 1937, waarin hij toestemming ver zoekt tot verlenging voor drie jaar van de „Trade Agreement Act" van 13 Juni 1934. In dien brief zegt hij: „Er is geen gevaarlijker oorlogs oorzaak dan maatschappelijke nood, geen machtiger factor om zulk een onheil te veroorzaken dan stagnatie in en verlamming van den interna tionalen handel. In de thans voor ons liggende jaren zal een krachtige ople ving van het internationale handels verkeer de belangrijkste factor zijn om politieke spanningen ter zijde te stellen en oorlogsgevaar af te wenden. Wij zouden de fundamenteele be langen van ons land verzaken, wan neer wij niet in staat zouden zijn nog eenigen tijd dezelfde politiek, noodig voor de herleving van den handel, door te voeren, zooals wij dat tot nu toe in het kader van de „Trade Agree ment Act" gedaan hebben". De tot nu toe door Amerika gevoerde inter nationale handelspolitiek heeft onbetwist tot resultaten geleid. Zestien handelsverdragen, waarvan zes met Europeesche staten, zijn daar o.m. het gevolg van geweest. Een internationale politiek voor vrij eren wereldhandel beïnvloedt bovendien de stabi liteit der valuta's. Deze voorwaarde is op uit gebreide schaal door de valuta-overeenkom sten tusschen Frankrijk, Engeland en de Ver- eenigde Staten van 26 September 1936, ver vuld. In deze stabiliteit hebben ook de aan gepaste valuta's der Skandinavische landen en die van België en Nederland hun aandeel gehad. Hoofdzaak van de valuta-overeen komst was wel om in aansluiting daarop een actie tegen de op de spits gedreven protectie- politiek te ontketenen. In hun gelijkluidende manifesten verklaarden deze drie mogendhe den, dat zij uitsluitend die voorwaarden zou den stellen, die er op gericht waren „den vre de te bewaren en te bevorderen, dat de orde ning in den internationalen handel hersteld wordt". Dit alles nu is volmaakt in overeen stemming met de ideeën van Cordell Huil. Aan deze zijde van den Atlantischen Oceaan zijn de meest overtuigde en actieve dragers van de gedachte dat de maatschappijke moei lijkheden de grondoorzaak vormen van alle politieke spanningen, ongetwijfeld onze mi nister-president Dr. Colijn en de Zweedsche minister van Buitenlandsche Zaken, Sandler. Aan hun initiatief dankte men de op 3 Maart j.l. te Den Haag geopende voor-confe rentie der Oslo-staten, waarop alle middelen werden besproken, die tot bevordering van den vrijen handel kunnen leiden. Daar de buitenlandsche handel van eiken Oslo-staat afzonderlijk met de groote staten veel belangrijker is dan die met de overige staten der groep tezamen, hebben de Haag- sche voorbesprekingen voor alles aandacht ge schonken aan die maatregelen, die er toe kunnen bijdragen dat de kracht der Ameri kaansche bemoeiingen voor vrijen handel zoo ver mogelijk zou reiken. Het middel daartoe zal in een nieuwe inter pretatie der meestbegunstigings-clausule ge zocht moeten worden. Gelukt het de Oslo-Sta- ten een dergelijke interpretatie te vinden, die eenerzijds voor de Vereenigde Staten aanne melijk is en anderzijds op de instemming van Engeland kan rekenen, dan zullen zij veel hebben bijgedragen tot het slaan van de brug op maatschappelijk gebied tusschen Amerika en Engeland. Sandler heeft tijdens een bezoek, dat hij in aansluiting op de Haagsche conferentie te ONZE DACELIJKSCHE KINDER VERTELLING Toen Thijs de eendenvrouw een beetje gerust had gesteld, ging hij onmiddellijk weer verder; hij was nu eenmaal niet uitgegaan om over elfjes te gaan praten. Hoe zou hij nu uit kunnen vinden, wie de dief was en waar deze den armband had verstopt ;maar, zoo dacht Thijs, als de dief hier werkelijk woont, hebben zijn schelmenstreken toch den langsten tijd geduurd! Het was nu heelemaal donker geworden en Thijs kwam vandaag voor de tweede maal bij het meertje aan, alwaar hij zich direct ver school achter een dikken boom. „Ziezoo," dacht hij, „nu moet die ondeugende kabouterman of wie het ook is, maar gauw te voorschijn komen!" Londen heeft afgelegd, dit doel zonder twijfel! voor oogen gehad. Beslissend voor het resultaat van een stre ven naar vrij eren handel is de vraag, of en inj hoeverre de Vereenigde Staten en Engeland! het maatschappelijk gesproken eem kunnen worden. Engeland blijkt aan deze gedachte veel waarde te hechten. Aan de „privé-reis" van minister Runciman in Januari j.l. naai Washington, lag de poging ten grondslag des weg te banen voor deze beide groote machten om te geraken tot besprekingen in dit kader. Na zijn terugkeer zijn Runciman, Generaal Smuts en Bruce, de hooge-commissaris voor Australië openlijk voor een verruiming van den wereldhandel in de bres gesprongen. Dat zijn alle drie mannen, die op de toekomstige richting der Britsche handelspolitiek een ze. keren invloed hebben. Op 16 Maart was het Léon Blum, die als gast van den Britschen gezant in Parijs den wensch uitte dat een in- grijpend slaken der boeien in het internatio- nale handelsverkeer niet lang meer zou uit- blijven. Men kan dus wel zeggen dat er zich over d; geheele linie een ernstig streven baanbreeki om tot verruiming van het handelsverkeer van alle landen te geraken, een streven dat in wijden kring steun verdient en zonder eenl- gen twijfel reeds door zijn beteekenis voor de, handhaving van den vrede van zeer groot be-{ lang is. G. H. W, Nederlaiidsclie Handelsmissie in Uruguay. MONTEVIDEO, 15 April. (ANP) De Neder- landsche handelsmissie vertoefde drie dagen te Montevideo, alwaar met verschillende Uru-j guaysche autoriteiten en particulieren dage- lijks inzake handelsrelaties werd vergaderd.; De president van de republiek ontving de handelsmissie met een middagmaal op een landgoed buiten de hoofdstad. Ambassadeur van Karnebeek overhandig de aan het staatshoofd het grootkruis in de orde van den Nederlandschen Leeuw. De Kamer van Koophandel bood een noen maal aan. Voorts recipieerde de vereeniging de vertegenwoordigers der buitenlandsche huizen. ondernemingen zijn alle ge regelde adverteerders. Daar door zijn zij groot geworden, Zij vragen voortdurend aan dacht en krijgen die daardooi ook. RADIO PROGRAMMA ZATERDAG 17 APRIL 1937. HILVERSUM I, 1875 M. KRO-Uitzending. 8.00—9.15 en 10.00 Gram.pl. 11.30 Godsd. halt uur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-Melodisten m m.v. solist en gram.pl. 2.00 Voor de rijpere jeugd. 2.30 KRO-orkest. 3.00 Kinderuur. 4.K Gram.pl. 4.15 KRO-orkest en Gram.pl. 5.3! Gram.pl. 5.45 De KRO-Nachtegaaltjes. 6.2! Joum. weekoverzicht. 6.45 Gram.pl. 7.00 Be richten. 7.15 Kath. RVU. 7.35 Actueele aether- flitsen. 8.00 Berichten ANP. Mededeelinge: 8.15 Overpeinzing met muzikale omlijsting. 8.3; KRO-Melodisten m.m.v. solist, Radiotooneel ei Gram.pl. 10.30 Berichten ANP. 10.40 Intern Sportrevue. 10.5512.00 Gram.pl. HILVERSUM II, 301 iM. VARA-Uitzending. 10.0010.20 v.m. en 7.30- 8.00 VPRO. 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding. 10.2! Bont programma (opnamen) en Gramofoon- muziek. 12.001.45 Gram.pl. 2.00 „Melody Cir cle" en gram.pl. 3.15 Schaakpraatje. 3.3! R'damsch Philh.-orkest, R'damsch Philh. Kocc en solisten. 4.30 Esperanto-uitzending. 5.40 Li teraire lezing. 6.05 Orgelspel. 6.30 „De Wiele waal" en lezing. 7.00 „Filmland". 7.30 Bijbel- vertellingen. 8.00 Herh. SOS-Ber.. 8.03 Beric:- ten A.N.P., VARA-Varia. 8.15 Gram.pl. SS! Ge var. concert. 9.30 Toespraak. 9.40 Granul 10.00 Berichten A.N.P. 10.05 VARA-Groot-or kest. 11.0012.00 Gram.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Orgelspel. 11.50 Kamermuziek, 12.Ï Gram.pl, 1.20 Commodore Grand-orkest. 2.2! Zangduetten en viool voor di-acht. 3.20 Orge.; spel. 3.50 E. Pini's tango-orkest. 4.20 Gram.pl 5.05 BBC-Dansorkest, 6.05 Spoi-treportage. 6.2 Berichten. 6.50 Welsoh intermezzo. 7.05 BBC orkest. 7.50 Actueel programma. 8.20 Variété programma. 9.20 Berichten. 9.40 Nieuws tl Amerika. 9.55 Radiotooneel. 10.45 Kamera, ziek. 11.35 Grosvenor House dansorkest. lli Berichten. 12.0012.20 Vervolg Dansmuziek. RADIO PARIS, 1648 M. 6.10 en 7.20 Gram.pl. 9.20 Dito. 11.20 Pascr- orkest en solist. 2.20 „Les deux billets", ok rette. 4.50 Visciano-dansorkesten. 7.05 Zan? 7.35 Piano-voordracht. 7.50 Omroeporkest e: solisten. 9.50 Gram.pl. 10.2011.20 J. Bouillon dansorkest. KEULEN, 456 M. 5.50 H. Bund's orkest. 7.50 SA-Orkest. 8.Ü Gram.pl. 11.20 Silez. Orkestvereen. 1.35 Grs mofoonpl. 3.20 Omroeporkest en SA-OrkeS 6.25 Omroepkwintet. 6.20 Keulsch Kamertr» 7.30 Omroepkleinorkest, -schrammel-ensemói en solisten. 9.5011.20 Omroepdansorkest et solisten. BRUSSEL, 322 M. 11.20 Gram.pl. 11.50 Klein-orkest. 12.30 Ss; lon-orkest. 12.50 Gram.pl. 1.22 Piano-reciU 1,50 Nat. orkest. 3.35 Reportage. 4.40 Gr am i 5.05 Kleinorkest. 6.20 Salonorkest. 7.20 Popu lair gevai-, concert uit Weenen. 8.30 Gram?- 8.35 Omroep-Symphonieorkest. 9.30 Grami 10.3511.20 J. Schnyders' orkest. BRUSSEL, 484 M. Gram.pl. 11.50 Salon-orkest. 12.30 Klein orkest. 12.50 Gram.pl. 1.22 Clemor and tó Lucky Stars. 2.20 Gram.pl. 2.35 Vervolg vat 1.22, 3.35 Viool en piano. 4.35 Fud OandrÖ dansorkest. 5.20 Gram.pl. 5.35 Salonorkest. 6.0: Zang. 6.45 Gram.pl. 7.20 Dito. 7.50 Reportap met muziek. 9.05 Gram.pl. 9.30 J. Schnyden orkest. 10.20—11.20 Gram.pl. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 7.30 Gevar. programma 9.20 Berichten. 93 Piano-recital. 10.05 Weerbericht, 10.20—12" Populair concert m.m.v. solisten en O. Ken:- bach's orkest.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6