Baer en Farr. Telgang. Spellingregels worden in studie genomen. Het belangrijkste 54e JAARGANG No. 16509 Verschijnt cfageKilcs, ïïeïïaïve óp Zon- en Feestdagen. MAANDAG 19 APRIE 1937 HAARLEM S DAGBLAD Directie:P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM Uitgave Lourens Coster Maatschappij voor Courant-Uitgave en Algemeene Drukkerij N.V. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM ABONNEMENTEN per week 0.25, per maand 1.10, per 3 maanden ƒ3.25, franco per post ƒ3.55, losse nrs. ƒ0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week 0.05, p. maand 0.22, p. 3 mnd. 0.65, franco p. post 0.72V«. BureauxGroote Houtstraat 93 DrukkerijZuider Buiten Spaarne 12 Telefoon Nos.Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10132, 12713 Administratie 10724, 14825 Postgiro 38810 Bijkantoor: Soendaplein 37, Haarlem-Noord, Telefoon 1 2230 ADVERTENTTëN 15 regels ƒ1.75, elke regel meer ƒ0.35. Reclames ƒ0.60 per regel. Tarieven regelabonnementen op aanvraag. Vraag en aanbod 14 regels ƒ0.60, elke regel meer ƒ0.15. Onze Groentjes zie hoofd rubriek. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid 2000.—, overlijden 400.—, verlies van hand, voet of oog 200.—, beide leden duim f 100.—, één lid duim 50.—, alle leden wijsvinger 60.— één of twee leden wijsvinger ƒ25.alle leden anderen vinger ƒ15.één of twee leden anderen vinger 5.arm- of beenbreuk ƒ30enkelbreuk ƒ15.polsbreuk ƒ15. Nog afzonderlijke verzekering voor abonnés op het Geïllus treerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. HEDEN14 PAGINA'S. „Het Amerikaansche mannetje is heelemaal verweekelijkt", zegt een knorrige Yankee in teen onlangs verschenen beschouwing over zijn landgenooten en hij geeft er een heeleboel staaltjes van. Maar als ge dan verneemt dat de hooge politieman Edgar Hoover het huidige aantal misdadigers in de Vereenigde Staten op vier millioen schat, die gemiddeld één misdrijf per vierentwintig seconden bedrijven, zien de V. S. er al dadelijk minder week uit. Gij grijpt naar een der andere paperassen, die het nieuws dezer dagen in ononderbroken stroom over het menschdom uitstorten en leest een interview met den Amerikaan Max Baer. Deze ex-wereldkampioen boksen (zwaar gewicht) heeft het pas afgelegd tegen Tommy Farr, een jeugdigen Engelschman. Maar dat is geen nieuw bewijs van de weekelijkheid der V.S., want zij hebben twaalf volle ronden ge vochten en Baer heeft het slechts op punten verloren. Ook vindt hij dat Tommy ruwer te werk had moeten gaan. „Ik kreeg in het be gin al een wond aan mijn oog", zegt Max, „en daar had Tommy voortdurend op moeten doorbeuken. Waarom heeft-ie dat niet ge daan? Als het omgekeerd geweest was zou ik er constant op hebben doorgetimmerd. Het valt me niet mee van Tommy: ik verwacht niet dat-ie ooit wereldkampioen wordt". Welnu, knorrige Yankee, bedoeld in den aan- ïief dezes! Vindt gij dit een uiting van een verweekelijkt mannetje? Vindt gij dit verwijfd en slap? Zoudt gij, als Tommy uw neus tot driemaal zijn normalen omvang had doen op zwellen en uw ooglid stukgeslagen zoodat het bloed u nog langs het gelaat siepelt, nog met koele „bokstechnische critiek zeggen": „Ik be grijp dien Tommy niet"hij had volle twaalf ronden op mijn gewonde oog moeten doorbeuken?" Het lijkt mij nog niet zoo'n vaart te loopen met de verweekelijking van de Amerikanen. Velen hunner, waaronder ongetwijfeld Max Baer, kunnen m.i. zelfs zonder gevaar nog wat verzachting des gemoeds riskeeren. Ook de vier millioen misdadigers zullen daar toe be- hooren. En nog een heele massa hundred-per cent-Americans in hemdsmouwen, wier rauwe accent slechts door hun kauwgummi eeniger- mate getemperd wordt. Hoe gaat het nu bij ons? Ik sla het Amster- öamsche blad op, dat het succes op alle gebie den zoozeer aanbidt en deszelfs leegheid nim mer schijnt op te merken en vindt in de af- deeling geestdriftigè'-sport-dithyramben „Een Nieuwe Ster" aangekondigd. „Ha", denk ik, „wij gaan de Amerikanen slaan. Wij hebben een nieuwen wonder-bebeuker ontdektNeen hoor! Het is Rietje van Veen maar. Rietje is net veertien. Zij heeft de 100 meter borstcrawl gezwommen in 1 minuut 9 seconden! Zoo'n Rietje toch! Wij zijn verwend! juicht het Amsterdamsche blad, zwijmelend in de Sterren en het drukt er de portretten bij af van Drie, die Steeds aan den Top blijven: van boven naar Vneden Jopie, Willy en Nida. En dan hebben we Rie nog.Rie, „wie de roem soms zwaar drukt", want bewonderaars-in-menigte omringen haar soms op straat, en nu weer Rietje. Het houdt niet op! Hier drong zich plotseling een vergelijking aan mij op. Als een bekende scribent in de Vereenigde Staten, in een der leidende tijd schriften van de Vereenigde Staten, ondanks Max, de vier millioen misdadigers, de hundred- percent-zakenlieden, de baseballers, de dui zenden moedige aviateurs e.t.q. toch vindt dat het Amerikaansche mannetje verweekelijkt kunnen wij dan wel heelemaal gerust wezen? Gerust wezen, als onze hoofdstedelijke succes-specialisten hun Maandagsche dithy ramben voor de.zooveelste maal concentree- ren op Jopie, Willy, Nida, Rieen nou ja, als nieuwe toevoeging dan Rietje? Waar is daarnevens het Nederlandsche mannetje? Ik weet het: wij hebben Leo, den leeuw van Deventer, en Bep Bakhuys en Osendarp, wij hebben ook onze luchthelden en ze zijn tal rijk zelfsmaar is het genoeg? Waar zijn de mannelijke evenbeelden van Rie en Rietje? En als die ontbreken, hetgeen het trieste geval schijnt te zijn, zouden wij dan niet een tikje minder uitbundig over Jopie en Willy en Dini, over Nida en Rie en Rietje kunnen zijn teneinde de ruimte te vinden voor den kreet, een Lotsy waardig: „Waar zijn de kaèrels?" Deze ruimte er thans aan wijdend vraag ik mij tevens af, wat de knorrige Yankee (zie aanhef) zou zeggen als hij de Jopie-Willy-Rie- vereering las. Ik vrees dat hij iets zou zeggen van het verweekelijkte Nederla. .T. Neen. Mijn pen weigert. Het is te erg. Toch zit er iets in. R. P. WETHOUDER ROODENBURG UIT HET ZIEKENHUIS. De heer W, Röodenburg, wethouder van financiën, is Zaterdagmiddag uit het Diaco- nessenhuis thuisgekomen, teneinde te zijnen huize verder te worden verpleegd. (Terwijl de K.N.A.C. sprekende cijfersgeeft over de hooge belas ting op automobielen, is door „Wa terstaat" een nieuwe verkeerstel ling begonnen, waarbij autobe stuurders worden aangehouden om een reeks vragen te beantwoorden, hetgeen nogal aanleiding geeft tot ontstemming). Een automobilist klaagt: Daar heeft me Waterstaat alweer een nieuw idee ontworpen, Waardoor je weder oponthoud op weg wordt aangedaan, Je bent net goed op gang op 't stille stuk tusschen twee dorpen, Of 't dwingt, terwille van zijn telgang, je weer stil te staan. Men houdt ons in de steden met een rood verkeerslicht tegen, Een overweg, een open brug houdt ons geregeld op, Men controleert ons briefje der belasting op de wegen, En zet ons nu tenslotte voor die aardigheid weer stop. Wanneer je 't op den keper ziet, zijn wij gaan autorijden, Niet om te converseeren met een braven ambtenaar, Maar om, zooveel als doenlijk is, vertraging te vermijden, En dat wordt langs den weg langs dezen weg haast illusoir. Men vraagt ons, of de wagen loopt op olie of benzine, Wat is het aantal passagiers en hoeveel gaan er in, Wat is 't gewicht (een vraag, die overal bij schijnt te dienen) Hebt u ook gratis mederijders, los van uw gezin? Waar gaat de rit vandaag naar toe, voor zaken of genoegen? Vanwaar bent u vertrokken, doet u pleisterplaatsen aan? Wanneer je nu maar 't nut begreep, waarvoor ze zooiets vroegen, Dan had je er nog vrede mee, om alsmaar stil te staan. Maar 't lijkt zoo'n nutteloos gedoe, waaraan geen eind wil komen, Als het zoo doorgaat kom je er per rijtuig even snel, 't Mag leuk zijn als er van je eens notitie wordt genomen, Maar wij zijn bij de overheid niet graag teveel in tel. Ze moesten liever-tellen wat wij krijgen neer te tellen, Voordat wij mogen meedoen aan wat heet: het snelverkeer. Om voor de variatie dan zichzelf de vraag te stellen: Kan dat niet eens wat minder? Slechts die eene vraag, niet meer. Het kan ook in het snelverkeer tenslotte zoo verkeeren, Dat „tijd is geld" veranderd wordt in: tijd is teveel geld, Dan komt de tijd dat men de telling nog kan controleeren, Hoeveel als automobilist er weer zijn uitgeteld. P. GASUS. WANDGEDIERTE RATTEN MUIZEN enz. ABSOLUTE VERDELGING onder geheimhou ding en schriftel. garantie. ZUIVERINGSONDERNEMING „RADICAAL", Gen. Cronjéstraat 135 Telefoon 11657 (Adv. lngez. Med.) De verjaardag van Prinses Juliana. Het voorloopige programma. Het voorloopig programma voor de viering- van den verjaardag van H.K.H. Prinses Ju liana op 30 April luidt als volgt: 89 uur: Reveille door muziekver. Arti et Religioni en Spaarnebazuin. 10.3011.30: Ommegang Postfanfare, 10.3012.30: Concert Arti et Religioni op de Groote Markt. 11.3012.30 Ommegang Spaarnebazuin. Om half drie moeten de kinderen van de twee hoogste klassen van scholen uit het eentx-um met hun geleiders in de Stads-Doe- len aanwezig zijn. Zij zullen in twee ploegen met muziek voorop naar het Concertgebouw gebi-achi, worden. Daar zal onder leiding van den heer J. C. Mol dir. van de N.V. Multi- film de geluidsfilm van de verloving en het huwelijk van Prinses Juliana en Prins Bern- hard en de film Shirly Temple in Hartedief vertoond worden. Na de vertooning zullen de kinderen ont haald worden. Concert Gr. Markt, 2.304 uur Postfan fare, 46 dito Politiemuziekvereeniging. Omgang, 56 uur Spaarnebazuiix en Arti et Religioni. 5.306.30 Postfanfare. Concert Gr. Markt 89.30 Postfanfare; 9.3011.30 Harmonie Crescendo. Omgang 89 uur Harmonie Crescendo, 89 en 9.3010.30 Arti et Religioni; 1010.30 Postfanfare Tevens wordt de Juliana-boom verlicht. Interesseer! U zich voor de laatste modellen in de brillen- mode? Zeer sierlijke en onopvallende brillen. KEIP de vakoplicien toont ze U gaarne. Gr. Houisiiaa! naast Luzor (Adv. lngez. Med.) - Stadskweekerij gedurende B. E. L.-week geopend. Tentoonstelling van bloemen en planten. Er wordt blijkbaar niets nagelaten om de „B.E.L.-week" te maken tot een grootsch feest, waaraan menschen van allerlei scha keering kunnen deelnemen. Zoo zal de Middenstands-tentoonstelling ongetwijfeld duizenden naar den Kleinen Houtweg lokken. Daarbij kunnen liefhebbers hun hut op halen aan een Reclame-optocht, zooals Haarlem dien vermoedelijk nog niet zal heb ben gezien. De Smulpapen zullen den Smuldag waar van Haarlem de primeur heeft ongetwijfeld met gejuich begroeten. Bewonderaars van zang zullen volop kun nen genieten op het Gala-concert van Zang en Vriendschap. Er komt voor de muziekliefhebbers het een en ander (waarover wij nog nader zul len berichten), De voetbalenthousiasten krij gen hun lichtwedstrijd, en nu komt voor de natuurliefhebbers de verrassing van de open stelling der Stadskweekerij op alle dagen van de B.E.L.-week, dus van 30 April t.m. 8 Mei, van 10 tot 12 van 3 tot 5 des avonds van 7—8.30 uur. Voor den vreemdeling, die in de B.E.L.- dagen in Haarlem komt, zal een bezoek aan dit oord aan de Kleverlaan een openbaring zijn, maar hoevele Haarlemmers zijn er niet, die de mooie stadstuinen evenmin ken nen? Zij krijgen nu de gelgenheid, van de lente- pracht in de stad zelf volop te genieten en dat nog wel zonder dat zij entree behoeven te betalen! De BJE.L.-week zal levendigheid en opge wektheid in Haarlem's versierde straten brengen. Ook de Kleverlaan zal haar deel daarvan opeischen en de directeur der Stadskweekerij, de heer J. L. Bouwer en diens staf, die er alles opzetten om den bezoekers iets schoons te bieden, verdienen dat ten volle. Samenwerking der Politie. Haarlem wordt het centrale punt van het Arrondissement. Vaak is de klacht gehoord, dat er te weinig samenwerking onder de politie der verschil lende gemeenten bestaat. De kleine gemeenten zouden veel meer kunnen profiteeren van de diensten der groote gemeenten, .die natuur lijk veel beter ingericht zijn en bovendien over personeel beschikken dat gespecialiseerd is om misdrijven te onderzoeken. In dorpen is nu het onderzoek in eerste instantie vaak overgelaten aan een veldwachter, waardoor het gevaar bestaat, dat er niet uitgehaald wordt wat er in zit. Er is ons uit het ver-leden een geval bekend van een dubbele moordzaak in onze omgeving, die nooit opgehelderd is, terwijl er reden is aan te nemen dat er meer aanwijzigingen tegen den dader zouden ge komen zijn als onmiddellijk vakmenschen met het onderzoek waren belast. In de toekomst zal daarin verandering komen. De nieuwe organisatie is door het rijk ter hand genomen. De eerste stap is, dat er ver schillende centrale punten in het land komen, waar de misdadigers worden geregistreerd. Haarlem is aangewezen als centraal punt voor het geheele arrondisse ment Tot het aiTondissement behooren behalve Haarlem: Aalsmeer, Assendelft, Bennebroek, Bloemendaal, Beverwijk, Haarlemenerliede en Spaarnwoude, Haarlemmermeer, Heemskerk, Heemstede, Hillegom, Jisp, Koog aan de Zaan, Krommenie, Kwadijk, Oostzaan, Velsen, West- Zaan, Wormer, Woivnerveer, Wijde Wormer, Zaandijk, Zaandam en Zandvoort. Thans hebben, al is het op bescheiden voet dan Haarlem, Velsen, Zaandam en Bloemen daal dactyloscopische diensten. In het vervolg moet de politie in alle gemeenten van het arrondissement de gegevens over misdadigers en verdachten naar Haarlem sturen, waar een volledig magazijn voor het arrondissement wordt gemaakt. Alle centrale punten in het land sturen die gegevens, als zij ze zelf geregistreerd hebben, op hun beurt weer door naar het centrale ma gazijn in Den Haag. Zooals wij schreven is dit slechts een eerste stap. Het is de bedoeling dat in de toekomst ook een regelinggemaakt wordt, dat als in gemeenten waar de politie zelf over geen vol doende hulpmiddelen en deskundig personeel beschikt, een misdrijf of misdaad gepleegd wordt, het centrale punt voor het arrondis sement dus Haarlem gewaarschuwd wordt opdat vandaar bijstand verleend zal worden. Vooral van die regeling verwacht men veel voor den strijd tegen de misdaad. Het moet in de bedoeling liggen, dat het rijk de gemeenten die als centrale punt worden aangewezen, financieel tegemoet zal komen in de kosten, want het is aan te nemen dat de nieuwe regeling uitbreiding van den politie dienst noodzakelijk zal maken. Bijzondere aandacht aan de voornaamwoordelijke aanduiding. Commissie door de regeering ingesteld. 's-GRAVENHAGE, 19 April. De minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen heeft, gelijk hij on langs reeds in de Eerste Kamer der Staten-Generaal als zijn voornemen heeft te kennen gegeven, thans een commissie ingesteld om hem te advi- seeren nopens den inhoud van regels, volgens welke, in het bijzonder met het oog op de belangen van het on derwijs, voor de hedendaagsche Ne derlandsche schrijftaal de voornaam woordelijke aanduiding dient te wor den bepaald met dien verstande, dat in elk geval: a. Afzonderlijk aandacht worde ge schonken aan de voornaamwoorde lijke aanduiding van of met betrek king tot mannelijke personen en man nelijke dieren. b. Worde onderzocht in hoeverre ook voor andere dan onder a bedoel de woorden de speciale regels zullen kunnen gelden, die daarvoor worden aanbevolen. In de commissie hebben zitting genomen prof. dr. J. van Ginneken en prof. dr. J. C. F. H. Schrijnen, beiden hoogleeraar aaix de roomsch-katholieke universiteit te Nijmegen, en prof. dr. C. G. N. de Vooys, hoogleeraar aan de rijksuniversiteit te Utrecht, terwijl prof. van Ginneken als voorzitter zal optreden. De commissie heeft reeds 17 April j.l. haar werk zaamheden aangevangen. Kruiser „Java" wordt afgelost. 's-GRAVENHAGE, 19 April. Naar wij ver nemen zal Hr. Nis. „Hertog Hendrik" tegen het einde van deze maand (vermoedelijk den 26sten) van Den Helder naar de Zuidelijke Europeesche wateren vertrekken, teneinde al daar den convooi-dienst van Hr. Ms. „Java" over te nemen, in afwachting van de komst van Hr. Ms. „Johan Maurits van Nassau", welk schip omstreeks 25 Mei bij Gibraltar kan wor den verwacht. Hi-. Ms. „Java" vertrekt na afgelost te zijn door de „Hertog Hendrik" naar Nederland, teneinde gereed gemaakt te worden voor de vlootrevue bij Spithead. In memoriam E. S. Frank. Wanneer iemand uit onzen kring heengaat, hebben wij de behoefte ong eens naar voren te brengen wat hij voor ons beteekende; mis schien wel met de stille vraag in ons hart of we ons daarvan wel voldoende bewust waren toen hij nog leefde, of we wel voldoende van onze waardeering hebben getuigd. Wanneer iemand is heengegaan die een bijzonder mensch was en in grooten kring gaf wat hij te geven had, mag een dergelijk woord van waar- deèring in het publiek worden gesproken. Frank was een voortreffelijk kinderarts, aan wien tallooze ouders de zorg voor de gezond heid en, in bijzondere gevallen, voor het leven van hun kind, met volkomen gerustheid toe vertrouwden. Hij was meer dan een bekwaam arts: hij was een goed mensch. Hij was een groot kindervriend. Hij gaf zijn volle zorgen aan zijn kleine patiënten, omdat hij van ze hield. Hij gaf ze niet alleen iets uit zijn we tenschap, maar hij gaf ze ook iets van zijn hart. Voor veel van zijn patiëntjes, voor veel kinderen uit Haarlem en omstreken, was hij een vriend. Maar een vriend was hij ook voor vele ouders, wier zorgen en angst om het leven van een ernstig ziek kind hij kon deelen. Hij nam een geval nooit te licht, op zhn oordeel en toewij ding kon men volkomen vertrouwen; maar dan deed hij ook alles om de ouders gerust te stellen. Het ziektegeval werd uitgelegd, dik wijls met een krabbeltje op papier verduide lijkt. En wanneer hij de ouders gei-ust kon stellen door nog eens even te komen kijken, dan kwam hij, ook al maakte de toestand van het kind dit eigenlijk niet zoo noodig. En steeds was hij bereid te komen, steeds was hij, wanneer uit een telefoontje de onrust van een bezorgde moeder was gebleken, even later bij de zieke. En bij een ernstig geval was zijn zorg zoo, als had hij hiervoor al zijn tijd beschik baar. En hoe dikwijls moet hij niet een ernstig geval gehad hebben. Bij een vertrouwelijk gesprek schemerde wel eens door dat hij graag wat meer tijd voor zich zelf, voor meer wetenschappelijk werk, voor lectuur, voor wat verder zijn belangstelling trok, zou gehad hebben. Hij had het druk: het rustelooze leven van dengeen die steeds voor anderen klaar staat. Die opgaat in zijn werk. dat zijn roeping is. Hij zou niet anders gewild hebben, al heeft zijn rustelooze ai-beid zeker dit vruchtbare leven verkort; maar hij moest steeds helpen,, waar zijn hulp gevraagd werd, geven waar hij wat kon geven. En hij gaf altijd meer dan strikt noodig was. Zijn heengaan zal door zeer velen betreurd worden: fcmet hem is uit vele gezinnen een goede zorg, een goede vriend weggevallen, met wien zij veel hebben doorgemaakt, aan wien zij veel hebben te danken, Wij hebben met Frank een besten man verloren. B. d. H. Het woord is aan Souvesfre: De roem verkoopt duur hetgeen wij denken dat hij geeft. Gereformeerde Kerk te Heemstede Beroeping van een tweeden predikant. De kerkeraad der Gerefoi-meerde Kerk te Heemstede heeft zich uitgesproken voor de noodzakelijkheid dat overgegaan zal worden tot de beroeping van een tweeden predi kant. Aan de financieele commissie is op dracht gegeven de financieele gevolgen daarvan te regelen. De leden der kerk zullen tot een vergadering opgeroepen worden om over die beroeping te beraadslagen. Zooals men weer heeft de Gereformeerde kerk thans twee kerken, een aan de Koe- diefslaan en een aan de Camplaan. Behalve de vaste predikant Ds. A. Donclorp treedt thans elke week een predikant of candidaat van elders op. R. ZUIDEMA f Heden is in den ouderdom van 85 jai-en overleden de heer Roe.jf Zuidema, oud- leeraar in de Ned. Taal en Letterkunde aan de H.B.S. met 5-jarigen cursus te Haarlem en oud-lid van de Plaatselijke Commissie van Toezicht op het L.O. alhier. De heer Zuidema, die een bekend leeraar was, werd 17 Augustus 1851 geboren, en was van September 1876 tot en met 22 Mei 1879 leeraar aan de HBS, te Hoorn, waarna hij van 23 Mei 1879 tot 1 September 1916 werk zaam was aan de H.B.S. met 5-j. cursus al hier. Hij ontving toen eervol ontslag onder dankbetuiging voor de lange en belangriike diensten aan het Haarlemsch Middelbaar On derwijs bewezen. De heer Zuidema vervulde ook de functie van waarnemend directeur der H.B.S., eerst onder Dr. Brongersma, later onder Ir. van Mourik Broekman. Ook maakte hij indertijd deel uit van het bestuur van het Dr. Huetfonds van het be stuur der voormalige Nutskweekschool voor Onderwijzeressen. De teraardebestelling zal plaats hebben Donderdag 22 April a.s. te 12 uur, op de Alg. Begraafplaats aan de Kleverlaan. H. M. de Koningin passeert Haarlem. Op weg naar Soestdijk. Zaterdagmorgen is H. M. de Koningin op weg van den Haag naar Soestdijk, waar zij een bezoek bracht aan het Prinselijk Paar, onze stad gepasseerd. De stoet, die bestond uit drie gesloten auto's, voorafgegaan door de motor- brigade der Haarlemsche politie heeft van den Wagenweg af de nieuwe route over de Buiten rus tb rug gevolgd. Slechts weinigen zullen dezen onopvallenden stoet herkend hebben n e „Gi'oentjes" in Haarlem's Dagblad hebben al tientallen jaren hun deugdelijkheid bewezen. Dat hun aantal van jaar tot jaar toeneemt, spreekt ooekdeelen. pag. Te Heemstede zal een tweede gerefor meerde predikant worden beroepen. 1 B. d. II.: In memoriam E. S. Frank. 1 De Nederlandsche regeering heeft een commissie ingesteld voor de regeling van de spelling. l De eerste bollenzondag is vrijwel mislukt. 2 De besprekingen der Oslo-groep hebben succes. 3 Prinses en Prins zijn Zondag te Recken- walde aangekomen. 3 De K. L. M. verwacht binnenkort haar 500.000ste passagier. 3 De bonificatie voor tarwebloem B is aan merkelijk verlaagd. 3 Minister Delbos over Frankrijk's interna tionale politiek. 4 In Roemenië is een complot tegen Titu- lescu ontdekt. 4 De Spaansche Nationalisten hebben Ma drid hevig onder vuur genomen. 4 ARTIKELEN, ENZ. R. P.: Baer en Farr. 1 J. B. Schuil over: Staatsvijand no. 1 2 J. B. Schuil: De Oosthoek. 2 Dr. Jac. P. Thysse: In Thysse's Hof. 2 Jhr. dr. J. C. Mollerus: Melk op school. 3 Van een film-medewerker: De Engelsche filmindustrie in moeilijkheden. 4 Van onzen Weenschen correspondent: Ne- derlandsch voorbeeld vindt navolging te Weenen. 4 Schaakrubriek. g II. D. Vertelling: In de nachtexpress. 9 De Burgerlijke Stand van Haarlem is in genomen op 11

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 1