In Thijsse's Hof. De Oosthoek. STIENS-brillen MX AND AG 19 APRIL' 1937 HAARLEM'S DAGBLAD 2 (IN/T IN KITCHEN HET TOONEEL Verrassing Störm. Er was een opmerkelijk verschil tusschen de opvoeringen van ..Verrassing" en „Storm" welke eenacters Zaterdagavond door de Too- neelvereeniging De Oosthoek in de tuinzaal van het Gemeentelijk Concertgebouw werden gegeven. Terwijl in het eerste stukje het spel vrij onbeholpen en stijf was, kregen wij in het tweede blijspelletje veel levendiger en natuurlijker actie te zien, zoodat de indruk na de pauze veel beter was dan daarvóór. En toch konden wij moeilijk zeggen, dat Storm het in grappigheid of geest van Verrassing won. Maar in het stukje na de pauze konden de Oosthoekers dialect spreken en menschen uitbeelden van het eigen*land en wij zien het telkens weer bij provinciale vereenigingen. dat de spelers dan veel meer in hun element zijn dan wanneer zij in zuiver Hollandsch stadsmenschen moeter. spelen Zoo n type als Peetoome. de olde koopman bleek den heer J. van de Heuvels uitstekend te liggen en hij maakte er dan ook iets heel aardigs van. Jaantje de huusholdster, kreeg van mej. R. ter Stal alle kleur en Jan Kort was een timmermansbaas, die zoo uit Twen- the op het tooneel scheen gestapt. En op merkelijk was het. dat de heer E. van Oene veel beter op dreef was, toen hij zijn oude dialect mocht spreken dan toen hij zich in het Hollandsche keurslijf moest bewegen. Le vendig en sappig was ook Minoa, de buur vrouw van mevrouw Florijn-Brandt. In de opvoering van dat tweede stukje zat sfeer, wat wij in het eerste blijspelletje vrij wel geheel hadden gemist. Het was duidelijk aan het spel te zien. dat die Twentenaren de spelers veel beter lagen en zij zich in Storm volkomen op hun gemak voelden. Het is wel jammer, dat er zoo weinig too- neelspelen in het Geldersch dialect geschre ven zijn en de Oosthoekers daardoor niet over een uitgebreid repertoire beschikken zooals de Friezen en de Groningers. Zij moeten zich doorgaans bepalen tot Hollandsche stukken, waardoor hun voorstellingen zich weinig on derscheiden van die der gewone dilettanten. En juist bij de provinciale vereenigingen zien wij zoo gaarne het volks-eigene op het tooneel. Daarom ook gaf de opvoering van Storm zoo veel meer voldoening dan van Verrassing. Laat de vereeniging' De Oosthoek ook voor haar vol gende feestavonden steeds trachten althans één stukje in dialect te spelen. Wij hebben het Za terdag weer gezien, hoe veel meer zij daarin tot hun recht komen. En ook het publiek voelt zich. als het zijn eigen bekende dialect hoort spreken weer geheel in het eigen land. wat toch het voornaamste doel van een provin ciale vereeniging is. J. B. SCHUIL. HET TOONEEL CENTRAAL TOONEEL STAATSVIJAND No. 1. Zou er dan toch werkeijk weer een groeiende belangstelling zijn voor het tooneel? Zaterdag avond was bij de 2de opvoering van Elisabeth door Else Mauhs in dit seizoen onze Stads schouwburg weer tot de laatste plaats toe uit verkocht en gisteren zag ik ook het Centraal Theater te Amsterdam prettig vol bij de voor stelling van Staatsvijand No. 1. Nu heeft het publiek altijd een groote belangstelling voor het Amerikaansche gangsters-milieu en de juffrouw van de vestiaire had mij al gezegd, dat het 'n schitterend stuk was. Op de wat angstige vraag van mijn vrouw die van knaleffecten op het tooneel niets moet heb ben of er veel in het stuk geschoten werd, kreeg zij ten antwoord: „Nee, mevrouw, het is 'n pracht van 'n moord. Het gebeurt heele- maal geluidloos!" en op dat punt waren wij dus gerustgesteld. Ik geef het de juffrouw van de vestiaire onmiddellijk toe, dat Staatsvijand No 1 voor allen, die van het genre houden, een „schitte rende" thriller is. Wallace was in de Ameri kaansche onderwereld volkomen thuis en hij had het talent om spanning in zijn tooneel- stukken te brengen. Daarbij schreef hij een dikwijls geestigen dialoog en zorgde hij steeds weer voor een interessant duel tusschen de politie en de misdadigers. In Staatsvijand No. 1 geven John Kelly, de onverschrokken politie-inspecteur, en Antonio Perelli, :t hoofd van de gangster-bende, elkaar niet veel toe in sluwheid en brutaliteit en om dat tenslotte de politieman het wint al is het dan ook niet op een heel faire manier wordt ons rechtvaardigheidsgevoel volkomen bevredigd. Want een Perelli, die zijn beste vrienden den dood injaagt, als zij hem in den weg gaan staan en zich tegenover zijn vrou wen een al even groote schurk toont, wenscht het meerendèel van het publiek ook al is AGENDA Heden: MAANDAG 19 APRIL Café-Restaurant Brinkmann. Groote Markt: aandeelhoudersvergadering der N.V. Mij. voor Electrische Centraal-stations te Haarlem. 2 uur. N.V. Ned. Sigarenfabriek v.h. W. H. Voet en Zonen: aandeelhoudersvergadering ten kantore der vennootschap. 8 uur, gevolgd door een vergadering te half negen. Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Cinema Palace: „Marinelli" met Tino Rossi 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Incognito getrouwd" met Margaret Sullavan, 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „De geheime Code" met William Powell. 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Pygmalion", gepro longeerd, 2.30. 7 en 9.15 uur. Tentoonstelling van teekeningen van Henk Henriët, Kunsthandel „Pictura", Gierstr. 31. Teyler's Museum, Spaarne 16, Geopend op werkdagen van 11—3 uur. behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Zandvoort: Vergadering van den ge meenteraad, 7.30 uur. DINSDAG 20 APRIL Stadsschouwburg: Ver. Rott, Hofstad-Too- neel. 600e „Boefje". 8.15 uur. - Tentoonstelling van teekeningen van Henk Henriët, Kunsthandel „Pictura", Gierstr. 31. Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws Bioscoopvoorstellingen, 's middags en des avonds liet allerminst bloeddorstig van aard na zoo'n avond den electrischen stoel toe. Zoo'n Perelli, die het Ave Maria op zijn orgel speelt nadat hij de grootste misdaad heeft ge pleegd, verschilt eigenlijk heel weinig van den marqué uit de oude draak, maai' doordat Wal lace hem in een modern kleed steekt, merken de toeschouwers dat niet zoo gauw. En men behoeft maar om zich heen te zien, om er zich van bewust te worden, hoe het grootste deel van het publiek van zoo'n thriller geniet. En wanneer je je herinnert, wat je zoo al over de praktijken der Ameriaansche gangstersbenden hebt gelezen, durf je niet eens zeggen, dat Wallace in de teekening van dit milieu uit de onderwereld van Chicago niet de waarheid ge trouw is. Alleen verwonderde het mij, dat de overigens toch zeer geslepen politie-in specteur niet dadelijk achterdocht had bij het zien van den divan. Hij had blijkbaar De Roo- de Divan van Wallace nooit gezien, anders zou hij zeker dadelijk hebben begrepen, waar de slachtoffers van Perelli werden opgeborgen. Maar een politie-inspecteur kan moeilijk alle thrillers naloopen, zooals de plichtsgetrouwe toonrecensent het doet. Het Centraal Theater geeft onder leiding van Joan Remmelts een voortreffelijke opvoe ring van dit misdadigersstuk. Er is op het tooneel aldoor de sfeer, die deze thriller ver langt en er is een sterke spanning in de ver tooning. Remmelts zelf speelt den staatsvijand No. 1 en hij toont zich in deze rol weer een groot acteur. Hij is volkomen de Italiaan en geeft aan dezen schurk zonder geweten alle sluwheid, wreedheid, en sensualiteit, dien de schrijver hem heeft toegedacht. Hij is de mo derne marqué in optima forma en zijn spel had dan ook heel den avond mijn volle be wondering. Ook de overige rollen zijn uitstekend bezet. Mary Dresselhuys is als Mimi Lee, het Chi- neesche vrouwtje van Perelli, van een op merkelijke Oostersche fijnheid. Een prachtig gespeelde rol! En Rie Gühuys speelt de vul gaire Maria Pouliska, de vrouw die in dit gangstersmilieu volkomen thuis is. met verve en temperament. Lucas Wensing, Gerard Schild en Theo Vink. zijn een stel overtui gende gangsters en Gysbert Tersteeg speelt den leerling in het vak op romantische wijze. Chris. Baay beweegt zich als Chinees prachtig op het tooneel en hoewel deze Chinees geen woord spreekt, is het 'n rol, die wij ons van Baay zullen blijven her inneren. Cor Hermus is de tegenpartij en hij geeft den politie-inspecteur al het aplomb en de brutaliteit, die wij van hem verwachten in deze rol. Voegen wij hier nog aan toe, dat dit gang stersstuk in een zeer exotisch, suggestief decor wordt gespeeld, dan is het niet te verwonderen, dat Staatsvijand No. 1 het bij het publiek doet. Ik ben er dan ook van over tuigd, dat Het Centraal Tooneel flinke recet tes met dit stuk zal maken, want een zeer groot deel is altijd nog dol'op goede thril lers J. B. SCHUIL. COLLECTE VAN DE DUITSCHE „CHARI- TAS" VOORTAAN IN DE KERK. Zondagochtend is in alle katholieke ker ken te Berlijn een schrijven van den bis schop van Berlijn voorgelezen, waarin deze zegt, dat, nu de wereldlijke autoriteiten ver boden hebben nog langer de collecten voor het werk van de „Charitas" op straat te hou den, deze collecten in het vervolg in de kerk zullen worden gehouden. EEN AFDOEND MIDDEL TEGEN MALARIA? Uit Moskou wordt gemeld, dat sedert twee jaar in verscheidene plaatsen in het Koeban- gebied, dat altijd zeer van malaria te lijden heeft gehad, proeven zijn genomen ter bestrij ding van deze ziekte door middel van een door Russische geleerden uitgevonden preparaat. In plaatsen waar vroeger veertig procent aan malaria leed, doet zich thans geen enkel ge val van moeraskoorts meer voor. De krentenboomen bloeien. Even voor dat de Vogelkers in bloei komt is het Krentenboompje al begonnen. Daarvan hebben we een heel mooi exemplaar staan in den Zuidoosthoek, in het pas. gespitte drie hoekige groote perk. Natuurlijk staat er een naampaaltje bij. Dit Krentenboompje is geen inheemsche plant, maar een Amerikaan, een heel gewillige klant, want het groeit van New-Foundland af tot in de Golf van Mexico en niet alleen in de kuststrook, maar nog een heel eind het Missïssippi-bekken in. Verwante soorten ko men voor in het Rotsgebergte en langs de Stille Zuidzee. Ge vindt ze in de litteratuur vermeld onder den naam van Shad, Shadblow, Service tree, Service berry. Inderdaad zijn de vruchten eetbaar, sommige vinden ze lekker, andere flauw. Gedroogd vormden ze een be standdeel van de „pemmican" het Indianen- expeditie-voedsel, waar wij in onze „wilde jeugd" naar hunkerden. Ge herinnert u wel: gedroogd en gepoederd buffel- en herten- vleesch gemengd met boschbes en „andere" bessen en dan met kokend vet tot een massa gemaakt. Deze prachtige struiken zijn al sedert lang ln ons land ingeburgerd. Er staan een paar fraaie partijen van in den Haarlemmerhout en ook in het Bloemendaalsche Bosch zijn ze met succes aangeplant. In onzen Hof moch ten ze dan ook niet ontbreken en we wachten verder af, of we er ook van zullen krijgen. Dit Krentenboompje toch maakt graag wor telopslag, evenals we dat bij Sleedoorn en Esp gezien hebben. We kunnen er dus een heel boschje van krijgen.. Ook zaait het zich uit. Op enkele plaatsen in 'ons land is het dan ook sterk verwilderd, met name in Drente bij Dwingeloo, waar het „Krentenbosch" tot een bezienswaardigheid is geworden, zoo zelfs, dat de A.N.W.B. of de K.NA.C. het aangeeft als doelwit voor autotochten in deze prettige dagen. Ge ziet, dat de bloemen er wel anders uit zien dan die van de vogelkers. De trossen zijn losser, de bloemkroonbladeren langer en smal ler. De vrucht houdt een kelkbrokje op haar top, daarmee de verwantschap toonend met de appels. Maar bovenal fraai is het ont luikend gebladerte, dat fijne groenig-bruin. Van bruin gesproken: let deze week ook eens op de duindoorns. Die bloeien nu, maar ge moet goed speuren, om op de eene struik stamperbïoemen, op de andere meeldraad- bloemen te vinden. Onderwijl verheugt ge u in de aanschouwing van het prachtig glanzig bronzig goudbruin van de knopschubben. Een heerlijke plant, een hoofdfiguur. JAC. P. THIJSSE. Cedipl. Opticien GIERSTRAAT 27 Leverancier alle Ziekenfondsen (Adv. Ingez. Med.) De Bilt voorspelt: Zwakken tot matigen Westelijken tot Zuidelijken wind, aanvankelijk meest half bewolkt met weinig of geen regen, later toenemende bewolking, met toe nemende kans op regen iets zachter. BAROMETERSTAND Hoogste 761.7 m.M. te Biarritz. Laagste 741.6 m.M. te Vestmanoer. De depressie, welke Zaterdag met het cen trum over de Duitsche bocht lag, vulde geleide lijk op en trok nog iets naar het Oosten. Ten Zuidwesten van IJsland ligt een nieuwe de pressie, waarvan een secundaire de barometers op Ierland snel doet dalen. De hooge druk in het Noordoosten hield nog stand, die in het Zuidwesten nam iets in beteekenis af. Het luchtdrukverval is over het algemeen slechts gering en dientengevolge is de wind in vrijwel het geheele waarnemingsgebied zwak tot matig. Alleen op IJsland en den Oceaan kdmt krachtige wind voor. In Scandinavië, de rand staten, Duitschland, midden-Europa en onze omgeving is de lucht betrokken, met plaatse lijk regen. In Zuid- en West-Frankrijk en in Engeland en Schotland is het droog met ge broken lucht, onder invloed van den rug van hooge drukking tusschen de depressies. Op Ier land is, onder invloed van de naderende se cundaire depressie, de wind weer tot Zuid ge krompen en de lucht weer betrokken met regen. Verwacht wordt, dat de rug van hooge druk king hedennacht over ons land zal trekken, zoodat aanvankelijk de lucht tijdelijk zal op klaren, met weinig of geen regen. De wind zal dan tot Zuidwest of Zuid krimpen, terwijl later de bewolking en de regenkans zeer zullen toe nemen. Verwacht wordt verder, dat de tempe ratuur iets zal stijgen. BAROMETERSTAND Vorige stand 752 m.M. Stand van heden 761 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van; Fa. KUIPERS ZN., Opticiens Zijlstraat 97 Telefoon 12726 HOOG WATER TE ZANDVOORT: Dinsdag v.m. 11.15 uur; n.m. 23.56 uur. Strand berijdbaar van 16.1522.00 uur. Waalsclie Kerk. Ds. Marc Jospin volgt ds. Krafft op. In de vacature, ontstaan door het vertrek van Ds. Krafft werd door de gemeente aange wezen als predikant Ds. Marc Jospin uit Vi- tré (Frankrijk). Ds. Jospin, die ongeveer 35. jaar oud is, zal eerst met October zijn taak alhier beginnen. Het gure weer was spelbreker. Bollen-Zondag vrijwel mislukt. Het was een grauwe, troostelooze Zondag, die weinig paste bij de feestelijke kleuren den» bollenvelden, en die zijn invloed geducht liet voelen. Wel was er wat meer drukte langs de wegen dan anders, en reden er fiet sers en auto's behangen met de goudgele slingers der trompet-narcissen, doch het was niet die onafgebroken stroom van vroolijke lachende menschen die op zonniger dagen langs de velden pleegt te trekken. De bloeinenverkoopers stonden kleumerig langs den kant, en zagen hun kleurigen voor raad slechts tergend langzaam slinken. Vooral voor deze menschen, waarvoor een enkele zonnige Zondag zoo veel beteekent, heeft de dag van gisteren wel een zeer groo te teleurstelling gebracht. De rondvaart trok wel bezoekers, doch deze hadden eveneens van den guren wind te lijden. Er waren opvallend veel Belgische touringcars langs den weg. KON. NED. MAATSCHAPPIJ VOOR TUIN BOUW EN PLANTKUNDE. Op Dinsdag 20 April belegt de afdeeling Haarlem en Omstreken van bovengenoemde vereeniging een vergadering in hotel Xion d'Or". De heer H. W. van Dort zal een lezing houden over: Vijanden van den tuinbouw. Verder zal nog een onderlinge tentoonstelling worden gehouden JOSEPHINE BUTLERVEREENIGING. De Josephine Butlervereeniging te Haarlem houdt op Donderdag 22 April in hotel „Lion d'Or" haar jaarlijksehe algemeene vergade ring. Op de agenda staat o.m. verkiezing be stuursleden. Aftredend zijnMevr. A. Knoop- Coopmans en de heer D. Kool. De heer Kool stelt zich niet herkiesbaar. Verder zal het be stuur met een lid uitgebreid worden. Hiervoor heeft zich bereid verklaard mevr. C. C. Masch- haupt—Vis. HAARLEMSCHE POLITIEMUZIEK- VEREENIGING. Tijdens de een dezer dagen gehouden le denvergadering van de Haarlemsche Politie- Muziekvereeniging werd het bestuur als volgt samengesteld: J. Mork, voorzitter; J. Giliam, secretaris; A. Koster, penningmeester, C. Knip muziekcommissaris, J. van der Vliet, 2de pen ningmeester en M. van Eijk, algem. adjunct. HAARLEMMERMEER TWEE INBRAKEN. Zaterdagmorgen werd te Zwanenburg in Haarlemmermeer ontdekt dat aldaar op twee plaatsen was ingebroken. Bij een winkelier hebben de dieven zich door forceering van een raam toegang tot den winkel verschaft en uit de toonbankladen ongeveer f 6 ont vreemd. Bij een anderen bewoner hebben de ongewenschte bezoekers getracht de span joletdeuren te openen, hetgeen hun echter ■.liet is gelukt; bovendien werden ze vermoe delijk in hun „werk" gestoord, want aldaar werd niets vermist. De politie stelt een on derzoek in. BLOEMENDAAL FONDS VOOR BUITENLANDSCHE EXCURSIES. Het Fonds voor buitenlandsche excursies, waarvan de leden tevens leden zijn van de afd. Bloemendaal van Tuinbouw houdt een propaganda-avond op Dinsdag 20 April in restaurant Roozendaal te Overveen. Hier zullen de lichtbeelden worden vertoond met een toelichting van de reeds gemaakte reizen. UITVOERING BLOEMENDAAL'S TOONEEL. Zaterdagavond gaf BloemendaaPs Tooneel een uitvoering in de groote zaal van Vreeburg. In plaats van een blijspel was ditmaal ter afwisseling een drama gekozen en wel „Wie eens Een vroeger experiment in die richting is minder goed geslaagd, omdat het publiek toen wel eens lachte, waar dit niet te pas kwam en dit zal wel de reden geweest zijn, dat de heer F. H. v. d. Schaaf in zijn welkomstwoord op deze fout wees. Deze kleine aanwijzing is voldoende geweest en het talrijke publiek heeft gespannen den afloop van het dramatisch gebeuren gevolgd, van den zoon Dolf, die zich eenmaal aan het geld van anderen vergrepen heeft, waardoor het geheele gezin een herhaling vreest. Dit werpt een schaduw op het heele gezin en Dolf voelt dit wantrouwen zóó sterk, dat hij tenslotte uitbarst in een heftige beschuldiging en allen, ook zijn verloofde, verlaat, om in een nieuwe omgeving een nieuw leven te beginnen. Dit gedeelte is wel het sterkste van het heele stuk en werd door den heer Meyer goed ge speeld. Overigens hing de schaduw van verdenking zoo zwaar op de familie, met uitzondering van Roosje en de beide niet-gezinsleden Wiggers, chef van het kantoor en Peters, vriend van Dolf. dat het geheel iets mats kreeg. De vader, Verduin, beeldde den geslagen vader voldoen de uit, daarbij terzijde gestaan door zijn vrouw, die vergeefs trachtte een frisscher geest in het gezin te brengen. Herman, die vaders zijde gekozen had en vooral Catharina, verloofde van Dolf, die de uiterst moeilijke taak te vervullen had, om den strijd' tusschen haar liefde en vertrouwen en haar vrees uit te beelden, kweten zich behoor lijk van hun taak. Het publiek toonde door een hartelijk ap plaus hoezeer het het gebodene apprecieerde, hoewel het scheen te wachten op het happy end en de tragische ontknooping niet direct wilde aanvaarden. De Jolly Jokers verzorgden de muziek. Na afloop volgde nog een gezellig dansje. HEEMSTEDE DE VALKENBURGSCHE LEEKESPELERS De Valkehburgsche leekespelers, perso nen uit de parochie Valkenburg, besloot Zon dagavond haar eerste tooneelseizoen met de opvoering van „2019" naar het Fransch van Gregoire Leclos. Dit is een sterk bewogen tooneelstuk, vo-1 actie. Twee geheimen bepalen den noodlotti- gen gang der gebeurtenissen in dit stuk: een biechtgeheim, (in een proloog biecht een moordenaar zijn misdaad aan een priester) en de bekentenis van een dief eveneens aan een priester, een broer van den eersten pries ter, en waarbij de dief verzocht het geld aan den bestolene terug te geven, daar de moor denaar te laf is om zijn misdaad voor den rechter te belijden.Daar de moord 'n gevolg van diefstal is, waarbij vrijwel eenzelfde bedrag als bij den roofmoord is verdwenen, bij den 2en priester wordt gevonden, wordt deze, om dat het biechtgeheim hem bindt, als de mis dadiger veroordeeld. Zeer sterk komt tot uiting de looden last van dit biechtgeheim, vooral voor den Deken, die uit de biecht den moordenaar kent, in plaats van wien zijn broer, Kapelaan David, is veroordeeld, temeer nog daar de moorde naar een vooraanstaande in de parochie is en zelfs nog voor zijn vele goede daden door den Bisschop wordt gehuldigd. De ontknoo ping komt pas 12 jaar later, als de onbeken de dief zich aanmeldt als den man, die des tijds aan kapelaan David dat geld heeft overhandigd om dit terug te geven en dus opgelost wordt waar dat geld vandaan komt, doch dan is kapelaan David in den kerker gestorven. De moordenaar echter wordt pas ontmaskerd na een ernstig ongeluk bij de opening van een sportpark. Onder de beproefde regie van drs. B. Evers is dit wel wat te moeilijk stuk toch bijzonder tot zijn recht gekomen. Na een korten proloog komt in het eerste bedrijf het onderzoek, dat nu niet direct het beste van den avond was, maar toch een buitengewoon pakkend slot had door het spel van den Deken (A. Peeperkoorn) als hij daar geknield ligt, nadat zijn broer de kape laan was weggevoerd. In het 2e bedrijf wist ook nu weer de De ken de aanwezigen te boeien. Zeer indrukwekkend was het moment als hij tegenover den moordenaar staat, in een zwijgende houding wel, maar dezen tartend tot spreken. De heer A. Peperkoorn heeft de rol van den deken buitengewoon goed vertolkt. Naast hem mogen wij zeker noemen den heer C. v. d. Velden als den Bisschop. Bij den Koster (Fr. v. d. Meij) wisselden heel goede mo menten met minder goede, kapelaan David was in alles gemoedelijk en ook de anderen hebben, behoudens enkele tekortkomingen veel bijgedragen tot het slagen van dit stuk. Een aardige afwisseling was de dansgroep der Kruisvaart-leden, bij de opening van het sportpark aan het begin van het laatste be drijf GEEN VOORRANG VERLEEND. Zaterdagavond te omstreeks 8 uur had op de Heemsteedsche Dreef te Heemstede, een aan rijding plaats tusschen een vrachtauto, be stuurd door K. S. uit Haarlemmermeer, rij dende van de Zand vaartkade de H. Dreef op richting Haarlem, en een luxe auto bestuurd door P. A. de E., wonende te Heemstede, door dat de bestuurder van de luxe auto aan den bestuurder van de vrachtauto geen voorrang verleende. Beide auto's werden beschadigd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. TE SNEL GEREDEN. Zondagmiddag reed een wielrijder op een racefiets met groote snelheid uit het wandel bosch Groenendaal den Glipperweg op, doch kon door de snelheid en doordat hij plotseling moest stoppen voor een tegen komende auto de bocht niet goed nemen, waardoor zijn rij wiel slipte en hij op den weg viel. Met een ga pen-de wond aan het voorhoofd is hij opgeno- men en naar de kliniek van Meer en Bosch overgebracht, waar hij door een dokter is be-1 VERBODEN TE ROOKEN MENEER, ZELFS RUPE TABAK NIEMEIJER's STERTABAK VAN 5TOT15 CT. P. HALF ONT (Adv. Ingez. Med.) handeld en vervolgens per ziekenauto naar het Elisabeths Gasthuis te Haarlem is overgebracht. Op de plaats van het ongeluk was het slacht offer reeds door een lid van Snelverband ver bonden. Het slachtoffer is de heer G. M. Th. van Odijik, wonende te Haarlem. Zijn toestand was hedenmorgen vrij bevredigend. VERKOOP EMMABLOEM. De verkoop der Emanabloem, hier Zaterdag gehouden heeft opgebracht f 640.Dit is f 20.hooger dan het vorige jaar. AERDENHOUT AERDENHOUTS TOONEEL ENSEMBLE. Op Woensdag 21 April geeft Aerdenhouts Too- neelensemble ten bate van het Bloemendaal sche Crisiscomité een uitvoering in de gym nastiekzaal van de Vondelschool te Aerden- hout. Opgevoerd wordt: Een Partijtje Poker, het aardige blijspel van Robert S. Peple naar de bewerking van C. van Kerkhoven. De uitvoeringen van dit ensemble zijn steeds een groot succes geweest. 474e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 3de klasse, 1ste lijst Trekking- van Maandag 19 April 1937 HOOGE PRIJZEN f 1000.— 15168 16411 17887 f 400.— 169 18896 f 200.— 7920 f 100.— 2295 5812 7366 12287 12948 13717 14094 20730 Prijzen van f45. 26 44 87 97 103 122 126 15* 154 155 196 227 247 294 301 306 308 326 391 424 442 482 528 543 584 607 611 629 634 635 648 710 743 745 748 753 792 857 899 932 934 943 955 963 973 1049 1063 1083 1124 1178 1234 1257 1279 1308 1377 1453 1459 1483 1509 1552 1592 1660 1689 1695 1722 1757 1778 1793 1814 1833 1856 1926 1933 2010 2023 2077 2080 2100 2126 2158 2162 2172 2198 2244 2282 2325 2344 2368 2376 2378 2456 2476 2478 2490 2504 2540 2564 2584 2628 2635 2645 2661 2726 2729 2732 2740 2782 2788 2855 2884 2936 2940 2952 2973 2989 3015 3017 3069 3134 3240 3324 3411 3414 3452 3462 3472 3477 3488 3504 3506 3576 3588 3592 3626 3648 3728 3774 3791 3828 3852 3868 3918 3932 4097 4111 4133 3154 4166 4184 4189 4197 4214 4223 4283 4316 4325 4329 4349 4350 4355 4384 4432 4495 4527 4538 4558 4565 4572 4575 4610 4612 4632 4710 4720 4742 4753 4769 4783 4805 4810 4823 4958 4969 4976 4980 5003 5012 5055 5067 5068 5074 5110 5118 5133 5175 5179 5192 5262 5371 5485 5510 5513 5521 5532 5546 5584 5611 5632 5700 5785 5833 5835 5860 5876 5916 5920 5926 5953 5963 5991 6025 6043 6060 6093 6119 6128 6160 6197 6231 6241 6269 6303 6312 6348 6356 6381 6386 6390 6425 6463 6473 6520 6726 6741 6742 6754 6777 6782 6915 6926 6962 6969 7000 7046 7066 7081 7091 7.107 7109 7117 7121 7135 7166 7185 7195 7215 7236 7242 7262 7339 7349 7372 7373 7398 7409 7424 7442 7465 7477 7531 7565 7592 7610 7726 7738 7772 7830 7845 7847 7859 7872 7897 7916 7957 7961 7978 8006 8011 8030 8042 8045 8048 8094 8108 8122 8195 8244 8312 8351 8355 8447 8468 8479 8514 8524 8528 8560 8572 8663 8670 8672 8724 8740 8776 8783 8785 8787 8801 8825 8925 8942 8963 8969 9008 9107 9149 9201 9222 9233 9267 9348 9367 9399 9415 9461 9577 9580 9655 9658 9661 9702 9704 9723 9757 9758 9805 9871 9898 9917 9963 9972 9991 10015 10016 10042 10122 10124 10135 10145 10152 10173 10188 10196 10220 10250 10312 10343 10365 10381 10413 10429 10430 10485 10523 10548 10621 10700 10729 10743 10755 10768 10781 10800 10801 10806 10871 10957 10972 11021 11159 11171 11199 11263 11275 11305 11335 11340 11342 11347 11393 11508 11591 11679 11745 11784 11815 11848 11856 11868 11872 11878 '1888 11921 11969 11996 12006 12025 12037 12049 12038 12115 12122 12137 12159 12210 12269 12307 12313 12329 12336 12350 12377 12388 12392 12414 12435 12439 12446 12498 12551 12552 12658 12660 12682 12705 12707 12771 12822 12850 12968 12992 13002 13O03 13087 13088 13103 13114 13130 13137 13186 13211 13277 13292 13330 13344 13426 13439 13458 13460 13461 13499 13538 13585 13588 13613 13614 13646 13665 13673 13683 13771 13799 13805 13806 13836 13851 13897 14004 14006 14011 14135 14163 14174 14212 14234 14264 14275 14290 14310 14315 14343 14388 14435 14470 14504 14506 14522 14575 14594 14627 14704 14792 14807 14908 14925 14926 14993 15003 15059 15065 15078 15102 15126 15137 15149 15179 15183 15206 15212 15225 15251 15261 15270 15300 15322 15342 15347 15418 15672 15681 15710 15716 15740 15779 15798 15859 15908 15912 15922 15927 15946 15978 16002 16008 16044 16147 16162 16189 16207 16219 16286 16289 16294 16296 16317 16371 16392 16438 16481 16486 16509 16534 16544 16548 16561 16590 16612 16641 16642 16698 16726 16753 16767 16853 16873 16896 16911 16912 16931 16963 16964 16980 17054 17070 17099 17143 17146 17192 17214 17260 17323 17333 17339 17359 17386 17455 17507 17532 17541 17613 17741 17747 17791 17825 17934 17941 17970 18007 18021 18057 18083 18087 18108 18166 18193 18201 18202 18212 18230 18247 18277 18281 18292 18296 18312 18320 18355 18365 18377 18448 18565 18575 18610 18633 18670 18688 18772 18785 18813 18816 18828 18854 18856 18864 18871 18876 18910 18928 18971 19010 19037 19050 19085 19088 19090 19169 19228 19230 19235 19276 19314 19327 19389 19413 19462 19512 19516 19618 19605 19662 19671 19676 19683 19775 19786 19822 19834 19852 19891 19914 19922 20034 20056 20077 10081 20084 20097 20130 20137 20150 20206 20238 20239 20354 20374 20394 20443 20445 20463 20510 20525 20549 20559 20595 20604 20612 20678 20695 20775 20788 20824 20860 20903 20934 20990 Verbeteringen 2e klas, 3e lijst: 12113 m. z. 13113; 12133 m. z. 13133.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 2