AMSTERDAMSCHE BEURS - - MAANDAG 19 APUTE 1937 HAARTJEM'S DAGBEAD 11 lAAT/ÏEjjgRiCIJTIN Staking in de Parijsche amusementswereld. In een aantal amusementsgelegenheden te Parijs is Zondag staking uitgebroken. De Minister-president en de minister van Binnenlandsche Zaken verklaarden zich be reid de inmiddels reeds aangevangen beraad slagingen met het bureau van den Algemeenen Raad voor den Arbeid (C. G. T.) en de werk nemers in het amusementsbedrijf en de be langhebbende patroons voort te zetten, ten einde een overeenkomst tot stand te brengen omtrent zekere punten. Nader wordt gemeld, dat het stakingsparool van den bond van werknemers in het amuse van den bond van werknemers in het amuse mentsbedrijf alle amusementsinrichtingen be treft. In het begin van den namiddag leek het overigens, dat de order door niet veel werk nemers werd opgevolgd. Vooral de groote bou levards boden den gewonen Zondagschen aanblik. In den loop van den middag weigerde echter het personeel van verscheidene bioscopen aan den arbeid te gaan. In de journaal theaters werd het personeel door nieuwe arbeids krachten aangevuld. Vele inrichtingen, zooals de Folies Bergère en het Casino de Paris, zijn gesloten. De Opera en de Comédie Francaise ondervonden geen hinder ran de staking. Zes personen bij aardstorting gedood. DJOCJA, 19 April (Aneta-A.N.P.) Hedennacht om 2 uur heeft een aard storting plaats gehad in de dessa Ka- hredjo, district Salaman (Kedoe) Acht huizen zijn bedolven. Zes personen zijn hierbij gedood, drie anderen konden "uitgegraven worden. Radiorede van generaal Franco. SAiLAMANCA, 19 April. In zijn aangekon digde rede voor den zender van Radio Na- Cional zeide generaal Franco o.a.: „Uit naam van het heilige Spanje richt ik mij tot het volk om het te zeggen, dat wij staan voor een oorlog, die het karakter heeft van een historischen kruistocht. In overeen stemming met den wil der strijdenden, vraag ik op dit oogenblik eenheid. Eenheid betee- kent geen groepeering van de krachten,, noch regeerings-concentratie, noch een meer of minder vaderlandslievende of geheiligde over eenkomst. Ik vraag eenheid voor den op- marsch naar het gemeenschappelijk doel, zoowel van binnen- als buitenlandsch stand punt, in gel&jï zoowel als in leer. Om deze eenheid te bereiken, is het noodig, dat ieder in zijn hart zijn persoonlijke geschillen uit- wischt." Verder verklaarde Franco, dat de grootste vijand van de staten het bolsjewisme is, de oprukkende revolutie van het Russische com munisme. Franco wenschte voor. Spanje een doeltref fende democratie, die het volk zal geven, wat het werkelijk noodig heeft: bestuurd te worden door een rechtschapen systeem, zoowel van moreel als van sociaal-econo misch standpunt bezien, een moreele vrijheid in den dienst van het vaderlandsche geloof, zonder welke de politieke vrijheid slechts een waan is en deelnemen aan het staats bestuur door de functies van familie, gemeen te en vakvereenigingen. Wij zullen rechtvaardigheid en publiek recht instellen, zonder welke de menschelijke waardigheid niet meer bestaat. Wij zullen een sterk leger vormen, zoowel te land, ter zee als in de lucht, wij zullen de klassieke universiteiten verdedigen, die hun traditie zullen voortzetten." Tenslotte bracht generaal Franco hulde aan de rechtsche strijders. Hij besloot zijn rede met den uitroep: „Spanjaarden, de harten omhoog, leve Spanje". Internationale Luchtpostbespre kingen in Den Haag. 'S-GRAVENHAGE, 19 April 1937. De vorige week hebben te 's-Gravenhage be sprekingen plaats gehad door vertegenwoor digers van de postdiensten van een achttal landen (Denemarken, Noorwegen, Zweden, België, Frankrijk, Duitschland, Engeland pn Nederland) ter bevordering van het luctit- postvervoer van brieven en briefkaarten bin nen Europa. Bereikt is o.a., dat voor zoover zulks elk deelnemend land in zijn speciaal geval mo gelijk is, luchtpostvervoer zonder extra recht van brieven en briefkaarten met •bestemmingen binnen Europa, zooveel doen lijk zal worden bevorderd. De conclusie der aanwezigen, dat, gelijk spoor en boot, het vliegtuig in een nabije toekomst als een ge woon vervoermiddel van postale correspon dentie dient te worden ingeschakeld, is in dit opzicht veel belovend. Verwezenlijking van eenzelfde algemeene gedragslijn in dit opzicht is echter in be langrijke mate mede afhankelijk van verla ging der bedragen, die voor luchtpostvervoer aan de luchtvaartmaatschappijen worden uitgekeerd, dan wel tusschen de postadmi nistraties onderling worden verrekend. Dat de medewerking der deelnemende landen werd verkregen om in dit opzicht diligent te zijn en te zullen streven naar een spoedige verlaging dezer vergoedingen, kan als een tweede belangrijk gevolg van deze bij een komst worden vastgesteld. Tenslotte is omdat het gewicht van de post ingeval van vervoer door de lucht van veel meer belang is dan bij vervoer per trein, boot. enz. ook nog ter sprake gekomen of, wanneer het vliegtuig zal zijn ingeschakeld als gewoon middel van vervoer, de gewichts- eenhei1 van 20 gram volgens welke het port der brieven nu wordt berekend, misschien zal moeten worden verlaagd tot b.v. 10 gram. Hierover kan alleen een algemeen postcon- gres beslissen. In afwachting van het eerstvolgend con gres1 zullen de ter conferentie vertegenwoor digde postdiensten de zaak bestudeeren. Haarlem als bloemenstad. Naar wij vernemen heeft het college van B. en W. zich bereid verklaard mede te wer ken om onze stad in den komenden zomer op te vroolijken met bloemen, opdat zij haar naam als bloemenstad ten volle waardig zal zijn. De plannen daartoe zullen worden opge maakt in samenwerking met Haarlem's Bloei door den directeur van Hout en Plantsoenen. De bedoeling is, dat het aanzien van de stad niet enkel vroolijker wordt voor den stede ling. die er woont, maar dat ook de vreemde ling die er komt op zijn wandeling door de Haarlemsche hoofdwegen den indruk van een ware bloemenstad zal krijgen. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. De Bakenessergraclit. Geachte Redactie, Naar aanleiding van uw bericht inzake de demping van de Bakenessergracht, dat wet' houder Reinalda verklaarde, dat advies van B. en W. voorioopig niet te verwachten is en B. en W. die plannen nog eerst nader moeten bestudeeren, wil ik opmerken dat die plannen nu ruim vijftig jaar oud zijn en het verkeer zeker tienmaal zoo druk is, dan een halve eeuw geleden. Wat moet er nu nog bestudeerd worden? Zeker 99 pet der bevolking wenscht demping, alleen eenige personen verzetten zich tegen dit plan uit een gevoel voor stede lijk schoon. Waar dat mooie is? Niemand weet het of kan het aanwijzen. Hier ligt een object voor werkverschaffing en voor verbetering van een verkeersweg voor het grijpen en nog aar zelt het gemeentebestuur met het uitbrengen van een advies. Eigenaardig doet het aan, dat de bezwaren van Rijnland nu plotseling ver dwenen zijn, hoewel B. en W. nog kort geleden een crediet aanvroegen voor het herstel der Begijnebrug. Hoe dat met elkaar te rijmen is, valt voor het publiek moeilijk te begrijpen. In elk geval de „boeman" Rijnland, die door B. en W. werd opgeroepen, blijkt heelemaal geen boeman te wezen, maar wel een lichaam, waarmede heel goed te praten valt, zooals on- dergeteekende en ook anderen persoonlijk hebben ondervonden. Een beetje meer voortvarendheid wordt het Gemeentebestuur welwillend aanbevolen. Hoogachtend, EEN OUDE HAARLEMMER. Vrouwen-Vredesgang. Aan de Heemsteedsche^ Vrouwen. Evenals vorige jaren zal ook dit jaar op 18 Mei Volkenibondsdag de Vrouwenvredes gang gehouden worden. Dit jaar in Utrecht. Het comité Heemstede komt hiervoor een dringend beroep doen op de medewerking van de Heemsteedsche vrouwen, welke op drieër lei wijze geschonken kan worden. Ie. Door zelf deel te nemen aan de betooging. 2e. Door anderen op te wekken zich aan te sluiten. 3e. Door het geven van een geldelijke bij- De bijdragen worden besteed voor propa- janda of om hen, die de reiskosten niet per soonlijk kunnen bekostigen, in staat te stel len toch mede te gaan. Ruim honderd vrouwen uit Heemstede heb ben zich verleden jaar bij den Vrouwenvre desgang aangesloten. Dit aantal moet dit jaar weer grooter zijn. Vrouwen, beseft, dat het een plicht is van iedere vrouw, te trachten den vrede te hand haven en den oorlog te voorkomen en dat iedere gelegenheid om hiervoor te getuigen moet worden aangegrepen. Het Plaatselijk Comité Vrouwen Vredesgang. Mevr. J. M. Knotvan Stuyvemberg, presi dente, mevr. J. H. Bakhuizen van den Brink Ozinga, Heemst. Dreef 245, secretaresse, mej. G. J. Kok, Lieven de Keylaan 2, penningmees- teresse, mevr. M. H. BargerGregory, mej. C. J. Cogenbaoh, mevr. C. H. Colenbrander Piqeaud, mevr. M. E. DrijverTimmer, mevr. M. die la HayzeLosecaat Vermeer, mevr. A. H. van Heelde Vogel, mevr. M. F. Koen de Vries, mevr. J. Kromhoutvan Wijk, mevr. J. M. LedeboerStevens, mevr. M. van LuinRiemersma, mej. E. M. Maars, mevr. H. P. RijkesAndriessen, mevr. R. de Voogtde Vogel, mevr. B. F. van WalsemKaplan, R. Ree, S. Rijkers, postrekening 261579, A. J. J. Verspoor en Biem Visser, Asterkade 17. Het ongeluk op den Rijks straatweg. Geachte Redactie, Naar aanleiding van de aanrijding op den Rijksstraatweg nabij Café Suisse, vraag ik u eenige plaatsruimte. Ieder, die dagelijks eenige keeren per rijwiel het stuk Rijksstraatweg van Soendaplein tot de Jan Gijzenbrug berijdt, zal zich ongetwij feld vaak verwonderd hebben, dat er niet meer ongelukken gebeuren, zooals dat van Maandag j.l. Immers het steeds toenemende verkeer per rijwiel op dat gedeelte (oorzaak: uitbreiding ten Noorden van Jan Gijzenbrug), en het zeer drukke en m. i. dikwijls te snelle autoverkeer, maken het voor den wielrijder niet aange naam. Alles zou echter nog goed gaan, indien de wielrijders niet vele malen genoodzaakt werden, het rijwielpad te verlaten en zich op den rijweg te begeven, met alle gevaren daar aan verbonden. Het aantal op het fietspad parkeerende auto's, vrachtwagens etc. wordt n.l. steeds grooter. Dan zijn er de autobussen, die bij de stop plaatsen soms schuin op het fietspad staan, den weg voor fietsers blokkeeren en ook nog gedeeltelijk den rijweg bezetten. Voeg hier nog bij de slechte toestand van de bestrating der fietspaden aldaar, met dikwijls slecht func- tioneerende afvoerputten, wat bij regen maar al te vaak blijkt, en men kent de redenen, waarom het daar niet alleen niet aangenaam, maar zelfs voortdurend levensgevaarlijk is. Dat een algeheele verbetering van den weg veel geld zal kosten is natuurlijk de grootste moeilijkheid. Toch zou er met minimum kosten veel ver beterd kunnen worden. Op een klein gedeelte na zijn de.trottoirs langs dit weggedeelte 3 Meter breed en vaak nog breeder. Als aan weerskanten minstens een Meter van het trot toir bij het fietspad wordt gevoegd en wan neer bij de bushalten kleine vluchtheuvels worden gemaakt, zoodat het rij wiel verkeer on gehinderd door kan gaan, zou er veel verbe terd zijn. Het is mogelijk, dat deskundigen op dit ge bied een betere oplossing vinden. In ieder ge val hoop ik, dat dit stuk aan de autoriteiten aanleiding zal geven, aan deze kwestie hun volle aandacht te schenken en als gevolg hier van spoedig verbeteringen in te voeren. Het wielrijdend publiek zal daar dankbaar voor zijn. Uw Abonné, J. W. v. d. VEER, Rijksstraatweg 465. ZANDVOORT De Stem des Volks. Zaterdaf gaf de Stem des Volks onder lei ding van den heer J. Post een concert in Monopole. Medewerking verleenden mej. Corry Bijster (sopraan) en het Haarlem's Trio be staande uit de heeren J. Stoffer (viool), L. v. d. Ven (cello) en J. Tamas (piano). Het koor opende het programma met een •drietal strijdliederen van de Nobel; „Morgen rood", „Aan de Strijders" en „De rooden roe pen". Vooral de eerste twee werden goed en met overtuiging gezongen. Voor de pauze werd verder gezongen „Avond" van S. v. Milligen, „Du Hirte Israëls" en „lek seg adieu", een oud-Hollandsch volks lied bewerkt door Jul. Röntgen. Ofschoon de afd. Zandvoort van de Stem des Volks nauwelijks een jaar bestaat, werden deze liederen zeer goed gezongen. Niet alleen het koor maar ook den heer Post komt daar voor zeker een woord van waardeering toe. Het best was wel het slot van het programma „Weltliche Kantate" van W. A. Mozart, waar aan het koor, de sopraan en het trio mede werkten. Mejuffrouw Corry Bijster zong yoor de pauze „Ei, wie sohmeckt d'er Kaffee süsse" van Joh. Seb. Bach met begeleiding van piano en obligaat viool, en „Maria Wiegenlied" van Max Reger met begeleiding van het trio. Beide liederen werden, evenals de beide aria's uit „Figaro" van W. A. Mozart, zeer goed voorgedragen en vonden bij het publiek de waardeering, die ze verdienden. Het Haarlem's Trio speelde voor de pauze „Aus Schuberts Skissenbuch" van Urbach en na de pauze „Aus Mozart's Reich" eveneens van Urbach. Dit trio dat volkomen op elkaar ingespeeld is, heeft de aanwezigen wel laten genieten van goede muziek. De vele bekende melodieën, de zij lieten hooren, verhoogden voor velen zeker dé aantrekkelijkheid van den avond. De heer A. Molenaar sprak in zijn openings woord den wensch uit, dat de aanwezigen zou den genieten van hetgeen door de Stem des Volks en de medewerkers geboden werd. Wij zijn er van overtuigd, dat deze wensch volledig in vervulling is gegaan. OVERVEEN DE VERJAARDAG VAN PRINSES JULIANA. Feestelijkheden. Dank zij de welwillende medewerking van den burgemeester, Jhr. Mr. C. J. A. den Tex, is de Buurt-comcnissie Overveen er in geslaagd een twee-daagsche kermis te organiseeren op het parkeerterrein aan den Bloemendaalsche- weg. De data hiervoor zijn 30 April en 1 Mei a.s. Reeds twee dagen van te voren zal er een wafelkraam zijn. Op het kermisterrein komen een draaimolen, een zweefmolen, een stijlwand, een vogelpiek, kop van Jut, wafelkraam enz. Deze beide dagen zal er in de Hotels „Roo- zendaal" en „Van Ouds het Raadhuis" gele genheid tot dansen zijn. HEEMSKERK Conferentie van de Vrijzinnig- Democratische Jongeren. Rede van Minister P .J. Oud. Zaterdag en Zondag werd op het slot „As- sumburg" een gewestelijke conferentie gehou den van de Vrijzinnig Democratische Jongeren Organisatie. Zaterdagavond vond in de.ridderzaal van het kasteel de eerste bijeenkomst plaats, die door den voorzitter, den heer D. J. A. Geluk met een kort woord werd geopend. De heer J. C. Deering secretaris-penning meester van het hoofdbestuur, sprak daarna over de geschiedenis van de politieke partijen in Nederland. Na de rede van den heer Deering vertoonde de heer R. van Lunzen een aantal fraaie na tuurfilms. Zondagmorgen heeft het gezelschap een bezoek gebracht aan de bloemententoon stelling „Marquette", die met groote belang stelling werd bezichtigd. Te half twaalf werd op „Assumburg" een wedstrijd gehouden in zoogenaamde 5 minuten- speeches. Den eersten prijs verwierf de heer J. Muusses. Mej. Toos van 't Hof legde beslag op den tweeden prijs. Rede van den Minister. Zondagmiddag hield de minister van Finan ciën, Mr. P. J. Oud in de zaal van café „Flora" een rede over het onderwerp: „De taak der Vrijzinnig-Democraten in dezen tijd". De heer D. J. A. Geluk, voorzitter van het hoofd bestuur van de Vrijzinnig Democratische Jon geren Organisatie leidde"met een enkel woord den spreker in. Minister Oud zei, te zullen spreken in de eerste plaats over de beginselen van de Vrijzinnig Democratie, waarbij wordt gelet op de innerlijke be teekenis van de demo cratie. Deze beide zaken behooren bij elkaar. De uiterlijke democratie heeft betrekking op de medezeggingschap van het volk op de re geering, dat spr. het kostbaarste bezit, vooral voor de jongeren, noemde. In de extremistisch geregeerde landen is alle medezeggingschap uitgesloten. Elke vrijheid ontbreekt, ook die voor de organisatie van de jongeren. Spr. vroeg zich af hoe deze vrijheid in ons land kan be staan, terwijl andere landen geregeerd moe ten worden van bovenaf. Een volk moet, aldus spr. leeren zijn vrijheid te gebruiken, niet on gebonden, maar gebonden door een bepaalde band. Wellicht is er geen volk, dat dit zoo goed heeft geleerd, als het Nederlandsche volk. Reeds omstreeks het jaar 1500. bij het opko men van de groote geestelijke stroomingen, kwam vele malen tot uiting, dat het volks karakter zich verzet tegen een regeering, die dwingen wil. De grootste zegen van de constitutioneel- parlementaire monarchie is de Koningin, die boven alle partijen staat als het symbool van de nationale eenheid. Het geheele regeeringsbeleid staat echter onder controle. Iedereen heeft het recht op de daden van de regeering critiek uit te oefenen, alleen moet hij zorgen uit handen van den strafrechter te blijven. Met nadruk wees spr. er vervolgens op, dat een leider in een dlctatorischen staat zich tusschen de Koningin en het volk plaatst, Het absoluut gemis aan het vrije woord in de pers is in die landen bovendien ooi-zaak, dat de koningin absoluut onkundig blijft van wat er in het volk leeft. De dicta turen zijn juist opgekomen in de landen, die de vrijheid nooit gekend hebben. Een ty pisch voorbeeld daarvan is Duitschland. Spr. wekte op het ideaal en het geloof in de groote beginselen te behouden. Deze be ginselen kunnen de wereld overeind houden. IJMUIDEN BESOMMINGEN. Corrie, IJM. 21, 230 manden f 2150. Syvain IJM. 116, 300 manden f 1980. Holland 3, IJM. 179, 75 manden f 1240; Bloemendaal IJM. 71, 265 manden f 2870. Schoorl IJM. IJM. 39, 915 manden f 3120. Ulver IJM. 384, 250 manden f 3070. Betje R.O. 16, 155 manden f 1860. Alma IJM. 44, 270 manden f 3020. Zeehond IJM. 70, 65 manden f 840. SCH. 19 f 1300. SCH. 69 f 190, KW. 89 f 360, KW. 101 f 440, KW! 134 f 170. KW. 161 f 740, KW. 29 f 570, KW. 155 f 410. KW. 110 f 320, KW. 36 f 570, KW. 43 f 400, KW. 124 f 340. Besommingen van Gloria IJM. 37, 1225 man den en van 40 loggers nog niet bekend. MARKTPRIJZEN VAN MAANDAG. Tarbot per K.G. f 0,92—f 0,74 Griet per 50 K.G. f 29—f 12 Tongen per K.G. f 1,05f 0,92 Groote schol per 50 K.G. f 25f 20 Middelschol per 50 K.G. f 27f 23,50 Zetschol per 50 K.G. f24f 13 Kleine schol per 50 K.G. f 18f 3,60 Schar per 50 K.G. f4,50f3,30 Tongschar per 50 K.G. f 30f 22 Rog per 20 stuks f 21f 11 Vleet per stuk f 3,10f 1,40 Kleine poon per 50 K.G f 4,10f 2 Groote schelvisch per 50 K.G. f 26f 15 Middelschelvisch per 50 K.G. f25f21 KL middelschelvisch p. 50 K.G. f 22f 17,50 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 16f 4,80 Kabeljauw per 125 K.G. f48f 19 Groote gullen per 50 K.G. f 16f 10 Kleine gullen per 50 K.G. f 15f 8 Wijting per 50 K.G. f5.50—f2 Makreel per 50 K.G. f 10,50—f4,20 Heilbot per K.G. f 1,15—f 0,72 Leng per stuk f 1,75f 0,90 Koolvisch per stuk f 0,95f 0,13 Groote hake per 125 K.G. f 64 Middel hake per 125 K.G. f 73 Klein middel hake per 50 K.G. f 25f 23 Kleine hake per 50 K.G. f 18—f 7 VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Dinsdagmarkt: Hercules IJM. 196. Vangst: 80 m. tarbot en schol, 20 m. gul, 15 m. wijting, 25 m. radio en braadschelvisch, 75 m. wolf en poon. To taal 215 m., benevens 500 stuks ijskabeljauw en 325 stuks stijve kabeljauw. Martha, IJM. 165. Vangst: 17 m. tong, 5 m. tarbot 4 m. groote schol, 25 m. kleine schol 15 m. wijting en schar, 4 m. kabeljauw. To taal 70 manden. Maria van Hattum: IJM. 1. Vangst: 20 m. gul en platvisch, 75 m. wijting, 100 m. braad schelvisch, 140 manden radio, 30 manden schelvisch, 5 m. haring, 320 m. makreel, 290 m. koolvisch. Totaal 980 m. Verwacht voor de Woensdagmarkt: Ade lante IJM. 19. Vangst: 60 m. schelvisch. 130 m. braadschelvisch, 30 m. gul, 170 m. koolvisch 150 m. makreel, 20 m. varia, 130 m. wijting, 130 m. radio, Totaal 820 m. benevens 400 staiks kabeljauw en 20 st. leng. En Avant. IJM. 8. Vangst: 50 m. schelvisch, 100 m. braadschelvisch, 25 m. gul, 100 m. kool visch. 250 m. makreel, 10 manden Varia, 100 m. wijting, 90 m. radio. Totaal 725 manden, benevens 100 st. kabeljauw en leng. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 19 Maart. Bevallen 17 April: H. Wijnveldv. Konings- bruggen, z.; C. W. M. v. d. Berghv. Leuven, z.; H. H. Geertsvan Zutphen, d.; J. Vosv. d. Werff, d.; M. E. Nederstigtv. d. Zalm, d.; A. W. Tasseron's-Gravendijk, d.; 18 April: M. C. J. v. d. Putten—Grijseels, d.; IJ. Klaas- sen—Aardema, z.; A. M. H. SmitsSmeets, z. Overleden 16 April: E. J. E. RuysBoel- laard, 74 j., Zomerlustraat; W. E. M. Janssen, 17 j., Schoterweg; E. S. Frank, 56 j., Van Eedenstraat; 17 April: J. M. van Eecke, 47 j.. Beelslaan; H. Kruithoed, 83 j., Jansstraat; 18 April: G. J. SchotSpaltman. 36 j., Zijlweg; T. F. v. d. Reep, 40 j., Amsterdamstraat; H. v. d. Laan, 84 j.. Brouwersplein; 19 April: J. BoonStaats, 68 j., Kamperlaan. VORIGE KOERS KOERS VAN HEDEN pl.ni. 1.30 pl.m. 1.45 pl-31 2.00 pi.m. 2 15 STAATSLEENINGEN BIN NENLAND. 4 pCt. id. 1933 H 102^ 4 pCt. Nederl. Indië '0 3 pCt. Nederland 963/8 STAATSLEENINGEN BUI TENLAND. 6V2 pet. Duitschl. 1930 23 (Youngleening) -- 23 Youngleening (met ver 30J4 31 30% klaring) 30% BANK-INSTELLINGEN. 160 Amsterd.. Bank Handel Mpij Cert, van 195 f 250 Koloniale Bank 78'. Ned. Ind. Handelsbank 165 Rotterd Bank 140 INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie 71% 72% 71% 71% 71% v. Berkels Patent - - Calvé Delft Cert - - - Ned. Ford ex 40 afst. 248 250 Philips Gloeil.Gem.Bezit 39% 34314 343 343% 3431/4 160% 162% 102 162 TABAKKEN. Deli Batavia 3621/4 52 52 55 Deli Maatschappij 3 28% 329% 3 9 327 Senembah 246 34 1 42' 143 342% SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned Stoomboot 136 13514 135 - - Scheepvaart Unie 1-4% 135% 135 1 15% 136% Koninkl Paketvaart 192 - - Rotterdamsche Lloyd - - 127% Maatschappij Nederland 125% 12714 lz7% Holland—Amerika lijn 40 40 140 PETROLEUM. 41514 '21 420 121 421% Perlak Petr 116 - 1 6 Shell Union 22% 23% <3 31/8 Continental Oil 32 34% 34%, 3*1/8 341/8 Tidewater 14A'e 14% 4Ao HA» CULTUUR MAATSCH. H. V A 49 50 501 502 Java Cultuur - 234 234 - Ned Ind Suiker Unie 169 172% 71% 171% 171 Vorstenlanden 26% - - - INDUSTR. OND. BUITENL Intern Tel and Tel. 9% 9% Anaconda il'. 42% 42% 42?(, 471/4 Bethleh steel 67 66% 66% 06% 67% Cities Service 3 3 Gew Steel 8 <y, 83 U. S. Steel 82A« 2% 82,% 827/ia Kennec Copper 42% 42% - 4> 43% Radio Corp 8 - - - RUBBERS Amsterd Rubber 98J4 -00 304% 304% 303%? 305 Deli Bat Rubber 2. 914 2 8 239% 240 241 Indische Rubber 236 - 24 44 Kendeng Lemboe - - Serbadjadi 179 - lbl% Rotterdam Tapanoell 115 Bandar Rubber - -98 Preanger Rubber I 6 - Java Caoutch 18) 190 Sumatra Rubber •- JL7 - AMER. SPOORWEGEN Southern Pacific 42& 4 i' 4 V* Wabash Railroad 5% 5% 5'Ae CJnion Pacific - Chic Milwaukee T- fé Missouri Kansa s Texas - - INBOUW Alg Explof Mij 1 8 - - Redjans Lebong 197 Billiton n - PROLONGATIE. - - -

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 7