Huldiging van B. J. Wieland Los Ned. Tafeltennis-! kampioenschappen SPORTBLAD VAN HAARLEM'S DAGBLAD te Beverwijk Hondententoonstelling te Amsterdam Degenwedstrijd Haarlemsche Jeugd Luchtvaartclub Cor de Buy kampioen van Nederland 1937 MAANDAG 19 APRIL 1937 HAARLE M'S DAGBLAD 3 De heer B. J. Wieland Los is 25 jaar directeur van de Beverwijksche Gymnastiek vereeniging „Tumlust". De secretaris van het K. N. G. V., de heer L- J. A. van Eekeren. speldt den jubilaris het eerespeldje van het K. N. G. V. op de borst. Zondag 18 April was het 25 jaar geleden, dat de heer Wieland Los directeur werd van de plaatselijke gymnastiekvereeniging „Tum lust". Om dit jubileum feestelijk te herden ken werd in het Kennemer Hotel een bijeen komst gehouden, waar de heer Wieland Los door de leden en afgevaardigden van ver schillende vereenigingen op prettige wijze gehuldigd is. De heer Steyn, voorzitter, schetste in zijn openingswoord hoe de heer Wieland Los door zijn nooit falende energie „Tumlust" gemaakt heeft tot wat het nu is, Nooit was hem moeite te veel om de uitvoe ringen en ook de medewerking aan avonden voor liefdadigheidsdoeleinden, b.v. de Lighal- uitvoeringen, op een zoo hoog mogelijk peil te brengen. „Mijnheer Los", aldus de heer Steyn, „het bestuur en de leden zijn U hier buitengewoon erkentelijk voor en wij hopen dat U, in het belang van „Tumlust" en de vele andere vereenigingen, waarvan U de spil bent, nog jarenlang in de gelegenheid zult zijn uw beste krachten te geven aan de lichame lijke opvoeding." Als stoffelijk blijk van waardeering werd den directeur een geschenk onder enveloppe en een fraaie gecombineerde bloemen- en fruitmand aangeboden. Aan mevr. Wieland Los werd door een van de adspiranten een prachtig bloemstuk ge schonken. Met de uitvoering van den Bondsklap werd dit gedeelte van de huldiging besloten. Hierna was het woord aan de afgevaar digden. Namens het bestuur van het K. N. G. V. sprak de penningmeester, de heer van Eeke ren. Deze releveerde de verschillende gebeur tenissen in de loopbaan van den heer Los en hij gewaagde van de prettige verstand houding, die er altijd was tusschen den heer Los en het K. N. G. V. Het succes, dat de ju bilaris altijd met zijn werk heeft, vindt, zoo zei de heer van Eekeren, zijn oorzaak in het feit, dat hij nog een van de vakmenschen is, die hun werk zoo serieus mogelijk opnemen. Dat de verdiensten van den jubilaris in breede kringen wordt gewaardeerd, blijkt hieruit dat hij al enkele jaren geleden tot eere-lid van „Turnlust" en van den Kennemer Turnkring benoemd is. Ook het K. N. G. Y. weet de ca paciteiten van den heer Los naar waarde te schatten en men had besloten om hem als hoogste onderscheiding het Eerespeldje te of freer en. Onder luid applaus speldde de heer van Eekeren den jubilaris dit onderschei- dingsteeken op. Namens den Kennemer Turnkring voerde de heer Hop het woord. Deze feliciteerde den heer Los niet zijn jubileum en het bestuur met hun directeur Ik kan, aldus spreker, als voorzitter van den K. T. K. de verdiensten van den heer Wieland Los beoordeelen en ik weet, dat de vooruitgang van Turnlust zoo wel in kwantiteit als in kwaliteit, aan hem te danken is. De heer Dijkstra, oud-directeur van Gratio- Plato uit IJmuiden, complimenteerde den ju bilaris namens de Technische Commissie, hierbij den wensch uitsprekende dat de heer {Wieland Los, nog jarenlang in het belang GYMNASTIEK van vele organisaties, zijn functie van voor zitter van de T. C. zal kunnen waarnemen. Als tweede afgevaardigde van de Tèchni- sche Commissie sprak de heer Driessen. Voor de plaatselijke Commissie voor Licha melijke Opvoeding feliciteerde de heer Dan- germond den jubilaris, die, zooals spreker zei, tot heil van een groote schare jeugdige Be- verwijkers werkt, waarna tot slot het woord gevoerd werd door den heer Versteegh als oudste lid van de vereeniging. Verscheidene gelukstelegrammen waren binnengekomen, o.m. van den heer Bakker, redacteur van het Turnblad te Bergen op Zoom, van de gymnastiekvereeniging „Olym- pia" en van de vereeniging T. V. IJ., Het Lighalfonds had een telegram en een mooie fruitmand gezonden. Verder werd den heer Los namens den heer Bakker uit Bergen op Zoom en namens enkele oud-leden een paar fraaie bloemstukken aangeboden, en tot slot was een schriftelijke felicitatie van burge meester Scholtens, die wegens ambtsbezig heden verhindei-d was, en van den eere-voor zitter, den heer Jongejans ingekomen. In enkele hartelijke woorden heeft de ju bilaris allen, die hem dezen dag tot een on- vergetelijken gemaakt hebben, ook namens zijn vrouw, dank gezegd. Na afhandeling van het officieele gedeelte bleef men nog enkele uren gezellig bijeen. Jack Funny's Band zorg de voor de dansmuziek. Aan de officieele huldiging ging een feestje voor de adspi ranten vooraf, dat ook in alle opzichten ge slaagd is. Uitvoering van Turnlust. Aan de Zaterdag a.s. onder leiding van den heer W. H. Verkes in de Gemeentelijke Con certzaal te geven Tumlustuitvoering nemen ongeveer 300 gymnasten deel, w.o. kleuters en veteranen. Op de in het R. A. I.-gebouw te Amsterdam gehouden Kampioenshondententoonstelling behaalde mevrouw C. P. Gunckel—Dekking, eigenaresse van Kennel of Joy te Haarlem met haar zelfgefokten gladharigen foxterrier reu Smooth Prince of Joy het kampioenschap onder den Engelschen keurmeester Parker. Dit was het vierde kampioenschap van dezen hond, die hiermede definitief den kampioens titel won. Zijn jongere broer Pinko of Joy, won den lsten prijs der puppyklasse, evenals zijn ken- nelgenoote het draadharig foxterrier teefje Princess Carmi of Joy. Bovendien wonnen deze drie zelf gefokte honden alle speciale prijzen, uitgeloofd voor honden uit Kennemerland, waarbij Smooth Prince of Joy de beste hond uit onze omgeving werd. SCHERMEN om den Brouwerbeker In het IJ-paviljoen te Amsterdam had dit nationale degenfestijn plaats. De heer W. Drie bergen had twee maal achtereen den beker gewonnen; mocht hij er in slagen, wederom te winnen, dan werd hij definitief eigenaar. Niet dan na een barrage-partij met den hou der mocht het den heer F. Mosman gelukken, den beker voor een jaar te bezitten. Met 20 schermers werd 's morgens begon nen in 3 poules. Daarvan gingen er over 12 naar de demi-finale n.l.: Uit poule I: F. Mos man met 5 gew. partijen en 4 treffers, P. Kun ze met 4—9, J. J. Swaan met 3—7 en J. P. v. Uxem met 211. Uit poule II: J. B. Götz met 56, W. Driebergen met 57, J. D. Jansen met 3—11 en J. van Hulssen Jr. met 3—12. Uit poule IH- C. Weber met 6—2, J. J. Hes- sink met 5—11, mr. W. B. Dullemond met 3—10 en J. F. C. de Witt Puyt met 3"—11. In deze demi-finale werd bijzonder goed degen-schermen gedemonstreerd. De sterkste schermers waren vertegenwoordigd, n.l. de Int. schermers: Driebergen, Weber, Kunze, Dullemond, Swaan en van Hulssen. Na eenige spannende matches gaan naar de finale over de heeren: Driebergen, Dullemond, Weber, Hessink, Jansen, Mosman, Swaan en van Uxem, Kunze viel net af, hij was er niet in en ook van Hulssen viel met één treffer verschil af. De openingspartij Mosman-Dullemond gaf al dadelijk keurig spel te zien; die werd door Mosman gewonnen. Daarna wint Weber van Hessink en zelfs met 30 van Jansen. Met een directen aanval wint Mosman van Jansen, Weber verliest van Dullemond na een coupe double. Mosman wist in de eerste helft al zijn partijen te win nen; hij wordt gevolgd door Driebergen met 1 verlies partij en door Weber met 2 verloren partijen. De verrassing komt als Mosman verliest van v. Uxem en Driebergen al zijn resteerende partijen wint. Spannend is nog de partij Mos manWeber, doch laatstgenoemde moet in Mosman zijn meerdere erkennen. Swaan brengt van Uxem een 31' nederlaag toe, waardoor hij gelijk met Weber komt te staan. Driebergen en Mosman eindigen ieder met 6 overwinningen, zoodat een barrage partij noodig is, welke eindigt in het voordeel van Mosman. De totaal uitslag is als volgt: 1. F. A. Mosman, 6 overwinningen en ont vangt den beker voor een jaar. 2. W. Drie bergen, 6 overw., 3. C. Weber 4 overw., 12 tref fers, 4. J. J. Swaan 4 overw. 16 treffers, 5. mr. W. B. Dullemond, 6. J. J. Hessink, 7. J. P. v. Uxem en 8. G. D. Jansen. De heer v. d. Stempel, voorzitter van den Amst. Schermbond, reikte beker en verdere prijzen uit. De Haarlemscne Jeugdluchtvaartclub hield Zaterdagmiddag een demonstratie met vliegtuigmodellen in de duinen bij Zandvoort. Een der vliegtuigjes gaat de lucht in. Heeren-enkel II: v. GaaienLodenstyn 2113; 2il15 en 21—17. Heeren-enkel III: Lorsheyd—Knemeyer 2116. 2321 en 21—14 Dames-enkel I: Mej. v. West—mevr. v. Nek 21—6, 21—9 en 21—16. Dames-enkel II: Mej. v. Hulstmej. Broekkamp 2110, 219. Dames-enkel III: Mej. D. Maurermej. D. Bakkenes 2113 en_21—8. Heeren-dubbel, hoofdklasse: Gebr. ThunnissenCor du BuyP. Clau sen 18—21. 21—17, 19—21, 21—16, 21—9. Heeren-dubbel I: Gebr. Bvlmerv. GaaienKwik 2116, 2624 en 2422. Heeren-dubbel II: Blok en BeelensHoogendoorn en Meloen 21—16, 21—23 en 21—17. Dames-dubbel I: Dames Snoeck Henkemans en Kiek—da mes v. West en Kappelhoff 2325, 2113, 21-17, Dames-dubbel H: Dames v. Hulst en VisserDames Louwen en Rijkhof 21—12, 21—13, 23—21. Gemengd-dubbel I: Mej. KiekCsernomej. v. West en H. Clausen 11—21, 20—22, 21—19. 21—16 en 211—17, Gemengd-dubbel H: Mej. Benesza en Schoonderbeekmej. Bakkenes en Ham 218 en 2114. Hockeywedstrijd Ned. B-elftal—Bel gisch B-elftal. Voor de verdere bijzonderheden verwijzen wij naar de belangrijkste uitslagen: Heeren-enkel hoofdklasse: Cor du BuyThunnissen 1521, 1921, 21—19, 21—7, 21—19. Heeren-enkel I: KwikSchoonderbeek 2111, 21—<13 en 21—11. West- tegen Midden-Europa. Op uitnoodiging van de Haarlemsche af- deeling der Jeugd Luchtvaartclub demon streerde de Bawakofabriek Zaterdagmiddag op de terreinen van de Amsterdamsche Wa terleiding te Zandvoort, met vliegtuigmodel len. Vele jeugdige vliegenthousiasten waren aanwezig. Ook de Amsterdamsche Modellen- Club was vertegenwoordigd en wel door Meinicke Jr., die zijn eigen gebouwde „Baby" liet bewonderen. Het was een 'aardig gezicht, de kleine vliegtuigjes, waarvan enkele met een vleugelbreedte van ruim twee meter, door het luchtruim te zien zeilen. Het roer was hierbij zoo gesteld, dat zij voortdurend rond cirkelden. Een enkele maal gebeurde het echter dat een vliegtuig onwillig werd en in bijna rechte lijn uit het gezicht verdween. De WB 27 was de eerste, die er van door ging. Na lang zoeken werd hij meer dan een kilometer verder terug gevonden. Later nam het zelfde vliegtuig nogmaals „de vleugels"; bij het einde der demonstratie waren eenige jongelui nog steeds op zoek naar den vluchteling. Het was een geslaagde demonstratie. Zondag organiseerde de Haarlemsche Ta- feltennisbond in opdracht van den N.T.T.B., de Nederlandsche Tafeltenniskampioenschap pen in het Krelagehuis aan de Leidsche- vaart. Het aantal inschrijvingegn was ongeveer 500 van 275 deelnemers. Dit is dan ook het grootste tafeltennistournooi, dat ooit in Ne derland gehouden is. De hoofdklasse bestond uit 19 poules. De winnaars hiervan speelden in afvalsysteem verder. In deze klasse volgde de eene ver rassing de andere op. Zoo werd de Neder landsche kampioen 1936 E. Ganon door E. J. N. Danner met 21—14 en 21—18 versla gen. De Haarlemmer Ad. Bijlmer verrichtte in zijn poule keurig werk. Hij verloor alleen van Ganon (21—13 en 2114). De Neder landsche 'kampioen 1935 W. Groenendijk werd verslagen door A. Thunnissen met 21—18, 14—21 en 21—17. Laatstgenoemde bereikte na Cserno te hebben geslagen met 2118, 16—21 en 21—10 de finale. De an dere finalist was Cor du Buy. Deze had op schitterende wijze zijn poule gewonnen en versloeg daarna J. Willemstein (216 en 21—16) en A. S. Danner 21—19 en 2112. In de finale speelden beide spelers heel goed. In het begin gelukte het Du Buy niet erg best. De felle plotseling uitschietende fore-hand drives van Thunnissen gaven aan Du Buy handenvol werk. In de derde set lukte het hem beter en in de vierde set had Thunnissen niets in te brengen. Met niet minder dan 217 ging hij in deze set ten onder. In de beslissende set nam Thunnissen een kleinen voorsprong, dien Du Buy al spoedig te niet deed gaan. De spelers gaven elkaar niets toe en tot 1717 bleef het gelijk opgaan. Toen durfden beide spelers niets meer te riskeer en. Het leek wel of er twee beginnelingen bezig waren, inplaats de sterkste twee van Nederland. Het werd 19—17. 19—18, 20—18, 20—19 en tenslotte 21—19 voor du Buy. Met deze overwinning behaalde Cor du Buy voor de eerste maal het kampioen schap van Nederland. In heeren-enkel IH bereikte de Haarlem mer Roosjen. na zijn clubgenoot G. Wolters met 21—18, 21—23 en 21—17} te hebben ver slagen de kwart-finale. Hierin verloor hij van Lorsheyd in 3 sets. In dames-enkel I, kwam als kampioene van Nederland mej. West uit den strijd. In de finale had zij weinig moeite met mevr. v. Nek en won met 216, 219 en 2116. Evenals heeren-enkel hoofdklasse gaf hee ren-dubbel hoofdklasse een fraaien strijd te zien. De finalisten werden tenslotte de Gebr. Thunnissen en Cor du Buy-P. Clausen. Ook deze finale gaf een fraaien strijd te zien wat aan de talrijke toeschouwers menig applaus ontlokte. De eenige Haarlemsche overwinning in dit tournooi behaalden de gebr. Bijlmer in hee ren-enkel I. Hierin wonnen zij van Van GaaienKwik met 2116, 2624 en 2422. In de halve finale hadden zij hun clubge- nooten Heeck-v Son met 2110 2325 en 2119 uitgeschakeld. Dat een wedstrijd nog niet gewonnen is voordat hij is afgeloopen, bewezen mej. Kiek en Cserno in de finale gemengd-dubbel. Na de eerste twee sets te hebben verloren, won nen zij op keurige wijze de volgende drie sets. Uit Parijs wordt aan de N. R. Ct. gemeld: De Brusselsche correspondent van „Le Soir" doet eenige belangrijke mededeelingen aan zijn blad aangaande den wedstrijd West- tegen Midden-Europa, die, naar bekend is, den 20sten Juni, op den Olympischen dag der halve, te Amsterdam gehouden zal worden. Volgens bedoelden correspondent zijn de hee ren Caudron (Frankrijk)Bauwens (Duitsch- land) Seeldrayers (België) en Lotsy (Neder land), die de keuzecommissie voor de samen stelling van het West-Europeesche elftal vor men, reeds tot overeenstemming gekomen omtrent de spelers, die voor dit elftal in aan merking komen. Als doelwachters zouden ge noemd zijn Braet (België), Jakob (Duitsch- land) en Halle (Nederland), als achterspelers Munzenberg en Janes, belden Duitschland, Diagne (Frankrijk), Paverick (België) en Cal- denhove (Nederland)als middenspelers Gel- lesch (Duitschland), Goldbrunner (Duitsch land), Delfour (Frankrijk), Stijnen (België) en Van Heel (Nederland), als voorhoede-spe lers Lehner (Duitschland), Szepan (Duitsch land), Keiler (Frankrijk), Courtois (Frank rijk), Braine (België), Vandeneynde (België), Bakhuys (Nederland), Wels (Nederland) en Smit (Nederland), Zelfs zou reeds een voorloopig elftal uit deze selectie zijn samengesteld en dit elftal zou er als volgt uitzien: doel Braet (België), ach ter Diagne (Frankrijk) en Caldenhove (Ne derland). midden Delfour (Frankrijk), Mun zenberg (Duitschland) en Van Heel (Neder- en vóór Lehner (Duitschland), Szepan (Duitschland), Bakhuys (Nederland), Braine (België)' en Vandeneynde (België)

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 9