Victoria HUURT UW PRIMO VRIJDAG 23 APRIL 1937 HAARLEM'S DAGBLAD CRICKET. NEDERL. CRICKETBOND. Verschenen Is het jaarverslag over 1936 van den Ned. Cricketbond, samengesteld door den secretaris, den heer A. de Haan Azn., We ont- leenen er het volgende aanAan de competitie werd in 1935 deelgenomen door 60 elftallen en in 1936 door 66. Het aantal spelers dat in de competities is uitgekomen, bedroeg in 1934: 1061, in 1935: 1092 en in 1936: 1154. een regel matige vooruitgang derhalve De secretaris maakt bezwaar tegen het vaak onnoodig spelen voor een draw. Hij zegt om.: „Indien er speciaal gespeeld wordt op het verzamelen van winstpunten, niet door mooi aanvallend spel, doch door het vrijwel niet nemen van risico's, dan treedt er ten slotte traagheid in het spel op, die al zeer wei nig propagandistisch werkt en die zeker niet beantwoordt aan de bedoeling van het bestuursbesluit om een speciale commissie te doen adviseeren, hoe in een volgend seizoen aan de hand van de prestaties op het veld en niet speciaal aan de hand van een behaald aantal punten alleen, de le en overgangs competitie moeten worden samengesteld. Een eervolle nederlaag na een poging om zich op echte cricket-wijze ten opzichte van de tegenpartij te gedragen acht ik veel belang rijker voor onze sport, voor de spelers van het betrokken elftal en voor hen, die komen kijken, dan een draw, die met kunst en vlieg werk wordt behaald. Laat men toch vooral begrijpen, dat het niet de punten zijn, die tegenwoordig beslissen, doch de wijze waarop gespeeld wordt". De door het bestuur van den bond be noemde commissie van advies inzake de sa menstelling van de competities in dit jaar, bestaande uit de heeren drs. B. Kleefstra. ir. E. M. Neuerburg en J. H. E. Everhard heeft het volgende advies gegeven: 1. Handhaving van de eerste klas com petitie in dezelfde samenstelling en op de zelfde wijze te verspelen als in 1936, tenzij naar het oordeel van het bestuur de speel wijze van V.V.V. zoo ernstig in strijd met de belangen van cricket in Nederland is, dat deze club in de Overgangsklasse geplaatst zou moeten worden. 2. Niet toelating van Excelsior tot de le klasse. 3. Verwijdering van R.C.H. uit de over gangsklasse, tenzij zeer ernstige bijzondere belangen van deze vereeniging zich daartegen verzetten. 4. Handhaving van het systeem de Meijere voor de overgangsklasse, waarbij de sterke ren elkaar tweemaal ontmoeten. 5. Niet toelating van Quick, Den Haag, tot de overgangsklasse. Het bestuur heeft zich met deze conclusie vereenigd en besloten de le klasse te laten zooals ze was en de overgangsklasse zonder R.C.H. vast te stellen. Ingekomen is het advies van de betrokken commissie ter bestudeering van de wed- strijdbepahngen voor tweedaagsche wed strijden. Dit advies zal in de jaarvergadering van den bond ter sprake komen. De heer A. M. J. de Beus heeft een ver slag van de internationale wedstrijden uit gebracht. TAFELTENNIS. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND VICTORIA 3—ZWALUWEN 3 In het Zander instituut had Donderdag avond bovengenoemde wedstrijd plaats om het kampioenschap van Nederland. Victoria be haalde. na met 61 te hebben voorgestaan, een 6—4 overwinning op het Haagsche Zwa luwen. Roosjen bracht zijn tegenstanders met zijn steeds varieerende service en zijn fel uitschietende backhand geregeld in moeilijk heden. Alleen Prins wist eenigen tegenstand te bieden, maar moest toch evenals zijn beide clubgenooten Ikkersheim en Scheffer in twee sets de meerderheid van Roosjen erkennen. Verwey won gemakkelijk van Prins en Ik kersheim. Tegen Scheffer was hij er geheel uit en mede doordat Scheffer er in deze partij uitstekend in was, kreeg hij een gevoelige ne derlaag te slikken (21—18 en 21—5). Hackenitz won alleen van Scheffer (2115, 19—21 en 23—21). Van Prins verloor hij in drie en van Ikkersheim in twee sets. Het dubbelspel werd een overwinning voor Prins en Ikkersheim op Roosjen en Verney met 21—17; 8—21 en 21—14. HONKBAL. INDEELING EERSTE EN TWEEDE KLASSE. In het komende seizoen zullen in de eerste klasse uitkomen: Blauw Wit, EDO I, Haar lem I, HHC I. Quick, WGA I en Ajax. In de tweede klasse A komen uit: AFC I, The Catchers I, DEV I, DWS I, HHC II en RCH I. In de tweede klasse B: AMVJ I, DEC, EDO II Haarlem II, Shell I en ZRC I. OM DEN HAARLEM-BEKER. Hoewel de „Haarlem"-beker oorspronke lijk bedoeld was om aan de Haarlemsche eer ste klasse negentallen wat oefening te geven vóór de competitie, heeft het bestuur van „Haarlem" thans ook R.C.H. uitgenoodigd deel te nemen. Het programma voor Zondag 25 April luidt: HHC IRCH I en EDO I—Haarlem I. Beide wedstrijden worden tegelijk gespeeld op het terrein aan de Van Nesstraat en be ginnen te 9.15 uur. Zij duren een uur. Na af loop, dus pl.m. half elf, wordt de finale ge speeld door de beide winnaars. Naar alle waar schijnlijkheid komen dus H.H.C. en Haarlem nogmaals tegenover elkaar te staan. AUTOMOBILISME. DE DAMESRIT DER K.N.A.C. Het succes dat de damesrit het vorig jaar heeft opgeleverd, heeft de sportcommissle van de K.N.A.C. doen besluiten, het karakter van deze sportieve gebeurtenis niet te veranderen. Ook thans zullen de deelneemsters haar krach ten moeten beproeven op het op tijd afleggen van een kort heidetraject dat in het Gooi is gelegen. In iedere auto zullen hoogstens twee dames mogen zitten. De opdracht is, het door vlaggen uitgezette parcours zonder stoppen in een vooraf bepaalden tijd te volbrengen. Waar het terrein ligt zal nog nader worden bekend gemaakt. Na afloop van dezen terreinrit zal een ge meenschappelijke koffiemaaltijd worden ge houden. waarna de deelneemsters opnieuw zullen worden gestart voor het afleggen van een parcours van ongeveer 80 K.M., dat op een blinde kaart zal moeten worden gereden. Door middel van geheime controles zal worden vast gesteld of de voorgeschreven route is gevolgd. Ten slotte komen de deelneemsters dan te zamen voor de bekendmaking van den uitslag en de uitreiking der prijzen. BILJARTEN. „HEINEKENS-BEKER". De nederlaagwedstrijden van „D.E.S," wer den Donderdagavond voortgezet. „Excelsior" uit Velsen-Noord, welke bij de eerste ontmoe ting verleden week 47 punten achter bleef kwam haar laatste kans verdedigen. Het resultaat was alsvolgt: (De spelers van „Excelsior" staan bovenan) pnt. brt. h.s. gem. J. Lamers 79 20 20 3.95 J. Vlug 125 20 17 6.25 H. Lamers 125 36 10 3.47 J. D. Ronde 111 25 13 3.17 J. v. d. Aar 71 23 20 3.86 J. Strijbos 100 23 19 4.34 Metselaar 100 54 7 1.85 M. Uittenbogaard 81 53 12 1.52 Metselaar 80 50 6 1.60 J. v. d. Meer 68 49 6 1.38 L. v. d. Aar 32 50 2 0.64 Korte 50 50 6 1.— GYMNASTIEK. WEDSTRIJDEN VAN 'CONCORDIA. Voor de meisjes-afdeelingen Haarlem-N. van Concordia werden onderlinge gymnastiekwed- strijden gehouden. Als onderdeden golden voor de jongste meis jes een vrije oefening, brug. ringen zwaai en stil, boksprong en ladder. De oudste meisjes verwerkten dezelfde onderdeelen, waarin even wel iadder was vervangen door laagrek. De oefeningen werden beoordeeld door leden van de vereeniging. De uitslagen luiden: Jongste meisjes. Eerste gdid: 1. G. de Vries, 2. L. Kaulman en C. Hop, 3. B. Hagens. Tweede gelid: 1. C. v. Steen, 2. M. de Vries, 3. J. v. Seijen en G. Bergh. Derde gelid: 1. L. Rijke- boer, 2. W. Pauwels, 3. G. de Jong. Oudste meisjes. Eerste gelid; 1. A. Ouwerkerk en T. v. d. Oord. 2. J. Vogelesang. 3. C. Hoen derdos. Tweede gelid: 1. Molly Mantz, 2. Ma- rietje Mantz, 3. T. Doves en C. van Heerde. ZWEMMEN. ZWEMGROEP ARBEIDERS SPORTBOND. Heden is het vijf jaar geleden dat de zwem- groep „Watervreugd" van den Ned. Arbeiders Sportbond werd opgericht. Er werd met 30 leden begonnen, gestadig werd dit aantal groo- ter en na één jaar waren de 200 gepasseerd. Er werden leiders (sters) opgekweekt en er kwam een technische staf, die met onvermoeiden ijver onderricht gaf. Ook moest een afzonderlijk uur voor kinderen worden ingesteld; er zijn er ruim 200. Verder werden verschillende ploe gen samengesteld, n.l. voor waterpolo, figuur- zwemmen, springen, wedstrijdzwemmen enz. Ook werden er cursussen gehouden in reddend zwemmen, E.H.B.O. en voor opleiding instruc teur (trice). Zoo groeide deze groep tot ruim 500 leden; aan ruim 300 personen kon het zwemdiploma worden uitgereikt. Thans heeft de afdeeling vijf zwem-uren per week. A.s. Zaterdag houdt „Watervreugd", zooals we reeds meldden receptie van 45V2 uur in het gebouw „St. Bavo" aan de Smedestraat. 's Avonds is er een feestelijke bijeenkomst in hetzelfde gebouw. Zondagmiddag half drie zal een groot zwem feest worden georganiseerd in het Sportfond- senbad, waar iets geheel nieuws op het gebied van zwemsport te aanschouwen zal zijn n.l. kinderfïguurzwemmen en een groot waterspel. De stand luidt nu. „Excelsior" 1095 en „D.E.S." 1190 punten. Dinsdagavond komt „V.O.G." uit Amster dam op bezoek. WÏELRIJDEN. DE TOUR DE FRANCE Uit Parijs: De directie van het Fransche sportblad ,.1'Auto", organisator van den jaar- lijkschen Tour de France, deelt mede. dat dit aar de landenploegen van België, Frankrijk en Duitschland uit elf renners zuilen kunnen be staan. dit in verband met het feit, dat defini tief afgezien wordt van de deelneming der Italianen. Voorts zullen Nederland, Luxem burg, Engeland, Zwitserland en Spanje ieder met zes renners kunnen inschrijven. In totaal zullen in deze categorie dus maximum 63 ren ners starten. Het vorig jaar nam Nederland voor de eerste maal deel met 4 vertegenwoordigers, waarvan de gebroeders Van Schendel en Middelkamp den koers volledig uitreden. Dit aantal is nu verhoogd tot 6, een nieuwe kans dus voor de Hollandsehe wegrenners om in het buitenland te laten zien. dat zij niets minder zijn dan al die renners van naam uit Frankrijk. België en Duitschland. VETERANEN WIELERVEREENIGING „EXCELSIOR". Alhier is opgericht een wielerclub voor ve teranen onder den naam „Excelsior", Beslo ten werd. zich aan te sluiten bij de bestaan de Haarlemsche Raceclub. „Excelsior". Zondag 25 April wordt de eerste wedstrijd gehouden over een afstand van 12 V2 K.M. (handicap). Bijeenkomst 8.45 en start 9 uur. Het secretariaat is gevestigd bij J. Lasschuit, Amsterdamstraat 84. WATERPOLO. DE INDEELING DER ZOMERCOMPETITIE. Voor 1937 zijn de clubs uit Haarlem en om geving als volgt ingedeeld: Dames Tweede klasse: D.A.W., D.W.R., H. P.C., Nereus 1, Nereus 2, Zignea. Heeren eerste klasse: afdeeling A: IJ 1, Zian, Dolfijn, Haarlem en D.W.R.; afdeeling B: H.Z. en P.C., H.P.C., Maas, U.ZC en Zwemlust Heeren tweede klasse: afdeeling A: AZ. 1870 H.V.G.B., Neptunus, Nereus en V.Z.V. Heeren reserve eerste klasse: afdeeling B: H.P.C. 2, H.Z. en P.C. 2, U.Z.C. 2, Zian 2 en Zian 3. Heeren reserve tweede klasse: afdeeling A: A.Z. 1870 2. H.P.C. 3, H.V.G.B. 2, Neptunus 2 en Nereus 2; afdeeling C: Haarlem 2. H.Z. en PC. 3, H.Z. en P.C. 4, Zian 4. Heeren reserve derde klasse: afdeeling C: H.P.C. 4, H.V.G.B. 3, L.Z.C. 2, D.W.R, 2 en de Zijl 2. Op te merken valt, dat de Haarlemsche dameszeventallen, evenals het vorige jaar, in één afdeeling zijn ondergebracht. D.W.R., de nieuwe Haarlemsche eerste-klas- ser. komt uit in de A-afdeeling met Haarlem en met sterke clubs als het Het IJ. Zian (Den Haag) en Dolfijn. H.P.C. is voor het eerst ingedeeld in de Zui delijke afdeeling. De Heemstedenaren moeten reizen maken naar Den Haag, Rotterdam en Utrecht. Ook H.P.C. 2 is in de Zuidelijke klasse ondergebracht, evenals Haarlem 2. De mogelijkheid bestaat, dat er noe eenige wijzigingen zullen worden aangebrachi nndat enkele clubs tegen de indeeling hebben gepro testeerd.. VOETBAL. Kampioenschap van Haarlem. Haarlem—Y. S. V. (6—1) Haarlem heeft een invaller voor Effern; V.S.V. verschijnt met vier invallers. Haarlem is vrijwel den geheelen wedstrijd in de meerderheid geweest; reeds na enkele minuten geeft Van der Hulst na goed aan geven van Kammeijer aan Haarlem de lei ding. (10). Hierna gaat V.S.V. tot een serie aanvallen over. die de volle aandacht vragen van de Haarlem-verdediging, maar Huijsmans en Verhappen geven aan de V.S.V.-voorhoede weinig of geen kans. Hoewel nu eenigen tijd meerendeels op de Haarlem-helft wordt gespeeld zijn de uitvallen der roodbroeken toch gevaarlijker dan van V.S.V. Eens trapt Van der Hulst te gen den paal. waarna een achterspeler den bal van de doellijn trapt. Een hard schot van Sterk belandt in de veilige handen van Vijgeboom. Dan heeft Van der Huslt weer succes; zijn hard schot vliegt via de handen van keeper Veen in doel. (2—0). In de voorhoede van V.S.V wordt het spel te kort gehouden; hoewel Teeling op den rechtervleugel eenige goede kansen tot voor zetten krijgt, is de afwerking steeds te slecht. Nadat Van Polanen nog eenmaal hard tegen den paal heeft geschoten, komt rust met 20 voor Haarlem. Na de hervatting is het weer Van der Hulst die spoedig den voorsprong tot 30 vergroot. De strijd wordt dan in hoofdzaak op de V.S.V.-helft gespeeld. Wel scoort v. d. Lugt voor V.S.V. nog een doelpunt. (31), maar dan zetten de roodbroeken een offensief in, dat keeper Veen voor tal van moeilijkheden plaatst. Hoewel de invaller-doelman van V.S.V. zijn doel kranig verdedigt en in tal van moeilijke situaties redding brengt, kan hij den roodbroeken het scoren toch niet beletten. Hartog maakt er 41 van. waarna het weer de beurt is van Van der Hulst, die den stand op 51 brengt. Het is hierna meer een spel van kat en muis: de V-S.V.'ers komen er haast, niet aan te pas. Met een voor Veen onhoudbaar schot maakt Smit er 61 van. V.S.V. doet dan nog enkele krachtige po gingen om een beter resultaat te bereiken, vooral Sterk valt op. Maar alleen kan hij niet door de verdediging van Haarlem ko men. Het einde komt met 61 voor Haarlem. R.C.H.—KINHEEM. Voor dezen wedstrijd verschijnen de elftal len als volgt: R. C. H-* Bergsma, Van Thiel, Prevost Sr.. v. d. Bel, Slot, Prevost Jr., Paape, v. d. Horst, Kedde, Hoogendoorn. Lenselink. Kinheim: Ellen. Cnossen, Rem, Kalf, A. Michel, Kuilenburg, v. d. Kant, K. Hesselingen, J. Stals, Kuijpers, Druyven. Voor dezen wedstrijd zijn wederom popu laire prijzen vastgesteld. R. C. H. 2KENNEMERS 2. Te 12 uur Zondagmiddag spelen de blauw zwarte reserves tegen Kennemers 2, kam pioen der res. tweede klasse met het volgen de-elftal: Zonneveld, Glas, Buy tink, van Esch, van Dansik, v. d. Gevel, Lam, Troost. Kos, Hellingman, Hut. ZATERDAG-MIDDAG COMPETITIE De competitie is thans vrijwel geëindigd. Er resteer en nog enkele wedstrijden, waarvan de ontmoetingen, die nog om den Kennemerland- beker moeten worden gespeeld, wel de voor naamste zijn. Voor morgen zijn de volgende wedstrijden vastgesteld: Om den Kennemerland-beker. Z. S. V.Tweede Jeugd 3 uur, S. de Boer. Afdeeling A: Telefonia—V.G.S. (VGS-terein) 3 uur, J. Joosten Afdeeling C. Z.S.V. 2Johez 2, vijf uur, A. Zomer Jr. In Halfweg speelt Z. S. V. tegen Tweede Jeugd om uit te maken, welk van deze elftal len in de volgende ronde van den Kennemer land-beker mag uitkomen. Hoewel Z. S. V. in de B-afd. speelt en Tweede Jeugd in de A- klasse, gelooven wij niet, dat er veel krachts verschil tusschen deze teams bestaat. Het wordt oi. een spannende strijd met gelijke kansen. Het zelfde kan worden gezegd van de ont moeting tusschen V.G.S. en Telefonia in Van Gelder's Sportpark te Velsen. Deze ploegen hebben elkaar dit seizoen tweemaal ontmoet. Beide malen won Telefonia met den oneven goal. De eerste wedstrijd werd echter ongeldig verklaard zoodat V. G. S. nu gelegenheid krijgt, de balans in evenwicht te brengen. We achten een kleine overwinning voor V.G.S. niet onwaarschijnlijk; Onderlinge wedstrijden „Kennemerland". De jaarlijksche onderlinge wedstrijden van bovengenoemde vereeniging worden a.s. Za terdag gehouden op het terrein aan de Ramp laan te Overveen. Te twee uur wordt begonnen met den per soonlijken vierkamp om den Helmig-beker. Houder van dezen beker is G. Kramer, die ook in 1933 en 1934 dit kleinood won. Deze vierkamp bestaat uit 60 Meter drib belen met den bal, waarbij tien hindernis sen moeten worden overwonnen, vertrappen doelschieten en inworp. Aan dezen vierkamp wordt door 31 leden deelgenomen. Vervolgens worden voetbalwedstrijden ge speeld tusschen de volgende ploegen: The Heimig Rovers, The Janssen Runners, The Schoonhoven Villa, The Berkemeyer Wande rers en The Kroon Racers. Iedere wedstrijd duurt twee maal tien mi nuten. Daar voor deze vijf elftallen 81 spelers beschikbaar zijn is bepaald, dat elke speler minstens drie wedstrijden speelt. Er zijn ook prijzen voor de beste ploeger, beschikbaar gesteld, waarbij rekening wordt gehouden met de resultaten, die in den oer- soonlijken vierkamp zijn behaald. De wedstrijden beginnen te twee uur. Des avonds acht uur heeft de prijsuitreiking plaats in het clubgebouw .Roozendaal" te Over veen De wedstrijden voor de adspiranten werden op 17 April j I. gehouden. 't Biscuitje, dat ik presenteer, de chocola, die 'k zelf begeer, de naam herhaal ik telkens weer: DO RDRECIIT. (Adv. Ingez. Med.) Onze Nederlandsche Vlinders. Als inleiding tot een begin Juni te houden excursie, hield ir. T. H. van Wisselingh uit Heemstede voor de afd. Haarlem en omstreken van de Neder landsche Natuurhistorische Vereeni ging gisteravond in Brinkmann, een causerie over vlinders. De vlinderfauna aldus spr. is afhankelijk van klimaat en flora, bovendien van de topo grafische en geologische gesteldheid. Een heu velland schijnt een gunstige factor te zijn. De vlinderfauna in Nederland bevat rüim 2000 soorten, verdeeld over de mycro- en macro lepidoptera. Spr. bepaalde zich tot de laatste groep, de groote vlinders, waarvan hij de voor naamste groepen: de dagvlinders, de pijl staarten, de spinners (waarvan de rupsen een cocon spinnen) de uilen (nachtvlinders), de spanners, de beeren (zoo genoemd naar de sterk behaarde rupsen), de wespvlinders, zak kendragers, besprak en de onderlinge ver schillen noemde. Wat het determineeren betreft, dit moet ge schieden door zeer kleine details met behulp van loupe en microscoop en daarom is de beste methode het aanleggen van een verzameling met zoo mogelijk van elke soort meerdere exemplaren, in verschillende stadia en uit verschillende deelen van het land. De door den heer v. Wisselingh meegebrachte eigen collec tie was hiervan een prachtig voorbeeld. Vervolgens werden de vangmethoden be sproken, b.v. het gebruiken van een vangnet, het smeren van een zoet stroopje op de hoo rnen, het gebruik maken van een lichtbron om de vlinders aan te trekken en, de mooiste methode, het kweeken. Ook kan men tegen den avond gaan zoeken bij bepaalde vlinder- lokkende bloemen, b.v. slangenkruid of silene terwijl het zelfs mogelijk blijkt gebruik te maken van een wel zeer bijzondere eigenschap van sommige mannetjes om een wijfje op te sporen, waarvan spr. zeer sprekende voorbeel den noemde. Na de pauze, waarin de mooie collectie kon worden bewonderd, werd het prepareeren be sproken en noemde spr. voorbeelden van ty pische verschillen tusschen exemplaren van eenzelfde soort, uit verschillende streken van het land, b.v. uit de duinstreek of uit het mid den of Oosten van het land, of verschillen tusschen de exemplaren van vooi-jaars- of van zomergeneratie. Met den voorzitter, die den spreker dankte voor zijn lezing, zullen de aanwezigen er zich ongetwijfeld reeds op verheugd hebben onder leiding van den heer van Wisselingh dezen zomer een excursie te gaan maken. VEILINGEN. Donderdagavond werden in het Notaris huis geveild: No. 1 Huis, Gaelstraat 3, kooper H, A. Dingboom q.q. voor f 3205. No. 2 Huis, Schouwtjeslaan 15. Kooper J de Nobel voor f 2600. No. 3 Huis, Spaarne 32. Kooper: D. Kool q.q. voor f 7200. No. 4 Woonhuis. Van 't Hoffstraat 39. Koo per B. P. Sleper q.q. voor f 5000. No. 5 Woonhuis, Nicolaas Beetsstraat 17 zw. en rood. Kooper: J. Meester voor f 3070. No. 6 Huis, Kerkstraat 4. Kooper: j. g. Boeree q.q. voor f 905. No. 7 Huis, Regulierstraat 20. Kooper: J. H. van Kuyeren, voor f 2000. No. 8 Huis, Assendelverstraat 14. Kooper: W. J. Rutte voor f 2410, No. 9 Woon- en winkelhuis, Teding van Berkhoutstraat 31 zwart en rood. Kooper: J. W. van Santé q.q. voor f 4600. Nos. 10 en 11 winkelhuis. Hagestraat 26 en pakhuis St. Antoniesteeg 19. Kooper: p. F. Bulters q.q. f 900. No. 12 Huis, Leidschestraat 152. Kooper: J. J. Beekelaar voor f 1680. No. 13 Bouwland te Haarlemmermeer tus schen Hoofdweg en Nieuwerkerkertocht. Kooper: C. J. A. Molenaars voor f 1220. No. 14 Heerenhuis, Platanenaan 29, Bloe- mendaal. Opgehouden f 5350. No. 15 Heerenhuis, Platanenlaan 35, Bloe- mendaal Opgehouden f 5325. No. 16. Heerenhuis, Platanenlaan 39, Bloe- mendaal. Opgehouden f 5350. No. 17 Pakhuis met 2 bovenwoningen aan 't Krom. Kooper: G. Kwant q.q. voor f 4820. No. 18 Woonhuis, Teslastraat 39, hoek Curiestraat groot 1 Are 6 e-A. Kooper G. H. van der Eem voor f 3230. No. 19 Woon- en winkelhuis, Teslastraat 41. Kooper: W. J. Heeremans voor f 3530. Voor den inhoud dezer rubriek stelt Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, ge-plaatst oj niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. De Vrouwen Vredesgang op 18 Mei 1937. Het is ons zeer dikwijls overkomen, dat wij van vrouwen en meisjes die wij over den Vre desgang spraken en haar verzochten om toch ook eens in het openbaar van haar vredes- verlangen te getuigen, dit antwoord ontvin gen: „Och wat helpt het". Steeds moest ons antwoord zijn: Zoo denken wij er natuurlijk niet over, want dan wekten wij anderen niet op om te getuigen van hun wil naar Vrede." Deze vrouwen zouden wij gaarne de volgende uitspraak van den heer A. Viruly onder de aandacht brengen: „Onze zaak is zeer duide lijk op den duur een gewonnen zaak, maar het is aan ons om reeds nu en niet over 250 jaar te zegevieren." Er zijn weer anderen die zich een weinig geneeren om in een „lange rij" (gelukkig in- tusschen) zoo maar op straat te loopen. Maar vragen wij in gemoede: „Moet men zich geneeren voor datgene, dat men als juist en waar erkent? Moeten wij dit uitsluitend aan anderen overlaten, die zich niet in de eerste plaats om den Vrede bekommeren? Want ge tuigen doen de menschen steeds in vorm en gedachten. Waarom zouden wij vrouwen en, meisjes dit niet doen voor zulk een urgent onderwerp als de Vrede op het oogenblik is? Mogen wij het leven niet beschermen? Ja, is dit niet zelfs onze plicht?" Komt, vrouwen en meisjes zet u over uw ver keerde schaamte heen, getuigt met ons dien dag voor den Vrede. Wij vragen u niet an ders. dan te toonen wat in uw aller harten leeft. Laat het u een blijdschap zijn u dien dag met een witte bloem te tooien. Vermoe delijk waren zeer velen van u op haar bruids dag met witte bloemen getooid als sym bool van het nieuwe' leven, dat begonnen werd. Laat deze bloem u ook sieren als sym bool, dat u met het oude afgedaan heeft en het nieuwe leven bent ingegaan door mis plaatste schaamte te hebben afgelegd. Alle moeders hebben bij de geboorte van haar eersteling met groote dankbaarheid ge voeld dit jonge leven te mogen besehermen tegen alle kwaad. Laten wij trachten onver zettelijk vol te houden dit zijn wij aan ons nageslacht verplicht. Vrouwen en Moeders, maakt deel uit van onzen Vredesgang, dit is wel het geringste wat wij kunnen doen, nl. door uitspreken, hetgeen in onze harten leeft. Meldt u bij een der onderstaande adressen aan, waar tevens deelnemersbewijzen coupons en spoorkaartjes verkrijgbaar zijn. Het plaatselijk comité: Presidente: A. M. PenningsGerritse. Seer. J. H. FabelRee. Mevr. Van PuttenVlieland, Begastr. 15. Nrd. Mevr. PenningsGerritse, Plein 1 rood, hoek Gasthuissingel. Mevr. FabelRee, Raadhuisplein 1, Noord. Mevr. v. Wolzogen Kühr-Borel, Sterrebosch- laan 27 Bloemendaal. Mej. Top, Führhopstraat 3 Noord. Mej. Kater, Oranjestraat 124 West, Mevr. FrevelNaninga, Staten Bolwerk 34. Mevr. Verheusv. d. Roer, Garenkokerskade 3 Mevr. v. d. NoordMagré, Spaarne 60. Mevr. v. d. Boogert, Raaphorststraat 10. Mevr. v. Looy, Fonteinlaan 1, „Dreefzicht." Stort uw bijdrage op postrekening 65134 t.n.v. mevr. Buis, Wagenweg 68, Haarlem. voor 60 cent per week. ALLE REPARATIES VRIJ. ALLE ONDERHOUD VRIJ. ALLE SLIJTAGE VRIJ. Geen waarborgsom. De Stofzuiger Centr. HAGEMAN GED. OUDE GRACHT 52 - TEL. 12762. (Adv. Ingez. Med.) HOLLAND—AFRIKA LIJN. Jagersfontein, 23 v. Amst. te Rott. Heemskerk (thuisr.) 22 te Antwerpen. Bloemfontein (thuisr.) 20 v. Dakar. Boschfontein (uitr.) 22 v. £ort Natal. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Boschdijk, Rott. n. N.-Orleans 22 te Ant-< werpen. Blommersdijk, N.-Orleans n. Rott. 21 tel Londen. Bilderdijk 21 v. New-York te Boston. Randfontein (uitr.) 22 te Marseille verw. Leerdam, 19 v. Galveston n. N.-Orleans. Binnendijk, Rott. 11. New-York 20 (2.2 n.m.X 190 mijl Z.W. van Valencia. HOLLAND—OOST-AZIë LLJN. Serooskerk (uitr.) 22 te Shanghai. HALCYON LIJN. Stad Schiedam, 21 v. Vlaardingen te Narvik. Stad Zaandam, Vaertan n. Vlaardingen p. 22 Brunsbuttel 23 verw. Stad Arnhem, Vlaardingen n. Savona pass. 22 Gibraltar. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alphaeca, 22 v. Rott. te Hamburg. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Reggestroom, 22 v. W.-Afrika te Amst. Maaskerk, 22 v. Amst. n. Hamburg. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aagtekerk, 22 v. Rott. n. Melbourne via Antwerpen. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Waterland (thuisr.) 20 te Santos. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Achilles, 21 v. Salonika n. Stamboul. Alkmaar, Amst. n. Chili 20 te Curacao. Baarn, Amst. n. Chili p. 21 Terceira. Barneveld, 21 v. Hamburg n. Antwerpen. Merope, 21 v. Kopenhagen te Danzig. Orestes, 21 v. Algiers te Piraeus. Theseus, Rott. n. Vigo p. 20 Beachy Head. Van Rensselaer, Paramaribo n. Amst. 21 (1.35 v.m.) 1500 mijl Z. v. Land's End. Orpheus, 22 v. Amst. n. Hamburg. Triton, 21 v. Bourgas n. Varna. Flora, 20 v. W.-Indië te New-York. Breda, Chili n. Amst. 2-0 v. Valparaiso. Stella, 21 van Stamboul te Piraeus. Mars, Venetië n. Amst. p. 22 Finisterre. Rhea, 21 van Oran 11. Burriana. Juno, 22 van Patras n. Antwerpen. Hermes. 22 v. Tunis naar Alexandrië. Venezuela, Amst. 11. Barbados p. 22 Azoren. Bacchus, 22 van Hamburg te Amst. Simon Bolivar, Barbados n, Amst pass. 22 Azoren. Deucalion, 22 v. Rott. te Lissabon. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Garoet (uitr.) p. 21 Gibraltar. Soekaboemi, (thuisr.) 24 (9 v.m.) te Genua verwacht. Buitenzorg, (uitr.) p. 22 Sagres. Sibajak (uitr.) 22 (4 n.m.) te Marseille. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Bintang (thuisr.) 22 v. Suez. Saleier, 22 v. Batavia te Amst. Poelau Laut, 22 v. Batavia te Amst. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Sarpedon, 22 v. Yokohama te Rott. ^urybates, Liverpool n Java 21 van Aden. Surymedon. Batavia n. Amst. 22 van Triest. Glenbeg, Dairen n. Rott. 21 te Manilla. Memnon, Japan n. Rott. 20 te Hongkong. City Of Lillie, Japan n. Rott. 20 te Taku Bar Antenor, 19 v. Rott. te Yokohama. City of Birmingham, Dairen n. Rott. 21 te Suez. Eurylochus, Rott. n. Japan 21 v. Penang, j

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 14