Succesvolle o Dvoering van De Czardasvorstin". AMSTERDAMSCHE BEURS VRIJDAG 23 APRIL 1937 PI A AR L EM'S DAGBLAD 13 IAAT/TE JBEBItHlIN Fransclie hotel- en caféhouders dreigen niet sluiting. Als de 40-urige werkweek wordt toegepast. PARIJS, 23 April (Reuter). De eigenaars van hotels, cafés en restaurants in het depar tement Seine-et-Oise hebben op een te Ver sailles gehouden vergadering besloten dat zij, indien de 40-urige werkweek in hun bedrijf wordt toegepast, hun zaken voor den tijd van een maand zullen sluiten. Dit besluit is het antwoord op het dreigement van hun bedien den, in staking te zullen gaan als de 40-urige werkweek niet wordt toegepast. Het sluiten van de hotels en restaurants in de prachtige boschrijke omgeving van Parijs, die in het voorjaar en in den zomer eiken Zondag door groote drommen Parijzenaars wordt bezocht, zou zoowel voor de Parijzenaars als de hoteleigenaren een ramp beteekenen. Ook zou het een groote tegenvaller beteekenen voor bezoekers van de wereldtentoonstelling, die waarschijnlijk uitstapjes zullen willen ma ken naar Versailles, §t. Germain, Fontaine- bleau, Rambouillet en andere mooie plekjes in het departement Seine-et-Oise. DE „GODDELIJKE WIND" NAAR ROMlE VERTROKKEN. PARIJS, 23 April (Havas). Hedenochtend drie uur Greenwich tijd is het Japansche vlieg tuig „Goddelijke Wind" naar Rome vertrok- De Burgemeester van Soest ter aarde besteld. i April. Vanochtend om half twaalf is op de algemeene begraafplaats het stoffelijk overschot ter aarde besteld van mr. R. Deketh, in leven burgemeester van Soest, voorzitter en beschermheer van diverse plaat selijke vereenigingen. Te ruim half elf vertrok de lijkwagen, ge heel met kransen en bloemen bedekt, gevolgd door twee rijtuigen met bloemstukken en vijf volgrij'tuigen, van het sterfhuis. De prachtige krans van het prinselijk paar- hing vooraan rechts van den lijkwagen. In zeer langzaam tempo werd via de Waldeck Pyrmontlaan, Ju- lianalaan, Prins Bernhardlaan, naar het raad huis gereden, waar deputaties van ambtena ren ter secretarie, ambtenaren van gemeente werken en -van het plaatselijk politiecorps stonden opgesteld. Hier hield de droeve stoet eenige oogenblikken stil en werd door de depu_ taties een viertal kransen aan den lijkwagen bevestigd. Langzaam reed de stoet verder over den hoofdweg naar den doodenakker, waar honderden stonden opgesteld om het hoofd van de gemeente de laatste eer te bewijzen. Onder de talrijke aanwezigen merkten wij o.a. op: mr. baron van Harinxma thoe Sloo- ten, kamerheer van H.M. de Koningin in bui tengewonen dienst, burgemeester van 'sGra- veland, als vertegenwoordiger van H.M. de Koningin, de beide wethoudérs, alle gemeente raadsleden, gemeente-ambtenaren en -werk lieden, de plaatselijke doktoren en vele anderen. Aan de geopende groeve voerde allereerst het woord de loco-burgemeester van Soest, wet houder H. G. Gasille. „Burgemeester Deketh" aldus spr. „Acht dagen' geleden viel u als êen dapper strijder op het veld vanr eer. Evenals de ge- heele gemeente verheugde u zich op de blijde inkomst van het prinselijk paar. Uw liefste wensch was het, het jonge paar als burgemees ter dezer gemeente te mogen toespreken om aan hen de liefde en verknochtheid wan alle inwoners van Soest aan ons vorstenhuis tot uitdrukking te mogen brengen. Dat groote voorrecht is u nog geschonken, maar de in spanning had te veel van liw krachten ge- eischt. Thans staan wij aan uw graf, om af scheid te nemen van onzen burgemeester, die ruim elf jaren in ons midden was als hoofd der gemeente." Spr. roemde den burgemeester als een goed hartig mensch métr een grootmoedig hart. Na den loco-burgemeester sprak jhr. mr. G. A. de Graaf uit Leiden, een studievriend van den overledene en namens de Kamer van Koop handel, de heer Van Os. Ds. Groeneveld sprak woorden van troost tot de nabestaanden. De oudste zoon van den overledene dankte de sprekers voor hun hartelijke woorden en de andere aanwezigen, in het bijzonder de ver tegenwoordigers van H.M. de Koningin en het prinselijk paar, voor hun belangstelling. ZANDVOORT INTERNATIONALE VROUWENLIGA VOOR VREDE EN VRIJHEID. Het Uitvoerend Comité van de Internatio nale Vfpuwenliga voor Vrede en Vrijheid, dat van 510 April te Brugge vergaderde, heeft de volgende resolutie aangenomen, waarin ten opzichte van de door bepaalde regeeringen ge prefereerde bi-laterale verdragen, het volgen de wordt geconstateerd: De Internationale Vrouwenliga voor Vrede en Vrijheid acht het noodig haar af deelingen in herinnering te brengen, dat zij alle buiten den Volkenbond om gesloten verdragen als een groot gevaar voor den wereldvrede beschouwt en vraagt haar afdeelingen deze meening bij haar respectievelijke regeeringen kenbaar te maken. DE TEWATERLATING VAN DE „TROMP". Zaterdag 8 Mei a.s. Het G.P.D. seint ons: Wij vernemen uit goede bron dat de te waterlating van den torpedobootjager Tromp van de Ned. Scheepsbouw Maatschappij 8 Mei a.s. zal plaats vinden. Het uitstel der tewaterlating schijnt geen verband te houden met de staking welke bij de N.S.M. heeft plaats gehad. De Tromp is wat de N.S.M. betreft geheel gereed, zelfs is het uitstel een handicap voor de Scheepsbouw Maatschappij. Het uitstel is te wijten aan het besluit van de marine, reeds eenige maanden geleden was de tewaterlating voorloopig vastgesteld doch telkens werd deze verschoven. Woensdag jl. heeft een groot aantal ma rine-autoriteiten een bezoek gebracht aan de Tromp en het schijnt dat nog eenige wij zigingen zulien worden aangebracht. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 23 April. Getrouwd: 23 April: P. Boerhorst en A. P. Meinsma. Bevallen 20 April; M. Willemse—v. Nieu- wenhuijzen, d.; 21 April: C. M. J. Paisvan Coeverden, d.; 22 April: M. S. de Ruig Leuven, z.; A. Nieuwenhuizen—Top, z.; C. W. van Raaphorstv. Zeeland, z.; 23 April; M. KneppersKrolak, z.; C. C. Hilbers Schuurman, d.; Overleden 22 April: U. Adema, 31 j., Haze- paterslaan. HET LAGER ONDERWIJS. De groote klassen en de kweekeling met akte. Donderdagavond sprak dr. Th. Thysesn, lid van de Tweede Kamer, in „Ons Huis" voor de leden van Volksonderwijs en verdere belang stellenden over het onderwijs: „De groote klas sen en de kweekeling met akte". Spreker begon met de mededeeling, dat er gedurende de laatste honderd jaar voortdurend een sti-even naar kleinere klassen had bestaan. Deze kleinere klassen waarvoor het „interna tionale aantal" ligt tusschen 24 en 30 leer lingen, was van zeer groot belang, omdat het slechts dan mogelijk is de kinderen voldoende te leeren kennen, voldoende aandacht aan iederen leerling te schenken, de correctie met de noodige nauwkeurigheid uit te voeren, de lust om te werken bij de kinderen te wekken en levendig te houden. Toen is de regeering in de crisisjaren met de grootere klassen gekomen. Het nadeel van te groote klassen bleek het best bij de overgang: het aantal zittenblijvers werd abnormaal hoog. Voor een belangrijk deel ging hierdoor de door de regeering beoog de bezuiniging weder te loor. Volgens de onderwijswet dient de school om de kinderen oiider het aanleeren van, allerlei gepaste en nuttige kundigheden op te voeden in alle Christelijke en Maatschappelijke deugden, dus te maken tot brave menschen. Hoe is dat opvoeden van de kinderen moge lijk, zoo vroeg spreker, in groote klassen, waai den handhaving van een strenge orde nood zakelijk is, een orde. die niet berust op weder- zijdsch vertrouwen en sympathie, maar die berust op angst? Zoo leiden groote klassen onwillekeurig tot verruwing van den geest. Volgens het onderwijsverslag over 1936 kwamen in verschillende gemeenten klassen voor van 50 tot 60, ja zelfs tot 67 leerlingen. Waarom deze noodtoestand in het leven was geroepen, was voor spreker niet recht duide lijk. Bezuiniging? Een groot deel der verkre gen bezuiniging ging verloren doordat aan de ontslagen onderwijzers wachtgeld moest wor den uitbetaald, een- ander deel ging verloren, doordat er telken jare meer leerlingen bleven zitten. Door deze bezuinigingsmaatregelen wa ren bovendien vele pas geslaagde onderwijzers werkloos gebleven. Op het oogenblik bedroeg dit aantal ongeveer 12000. Zoo zien we dat aan den eenen kant de school schreeuwt om meer personeel en dat aan den anderen 12000 jonge menschen buiten de school worden gehouden. Ten slotte besprak hij het „verschijnsel' zooals hij het noemde, van de kweekeling met akte. Vroeger en ook thans nog kunnen jonge onderwijzers tot de school worden toegelaten om onder toezicht van een oudere het vak in de practijk te leeren. Volgens het bezoldigingsbesluit moet aan een onderwijzer een bepaald loon worden uit gekeerd. Om hieraan te ontkomen heeft men de naam kweekeling met akte bedacht. Aan deze jonge menschen wordt een volledige taak van onderwijzer opgedragen, een taaak die zij zelfstandig en niet onder toezicht van een oudere vervullen, doch het 'salaris is niet als van een onderwijzer omstreeks flOOO. doch varieert tusschen f 100 en f 400. Spreker somde nog de groote gevaren op, die aan een "dergelijk systeem kleven, om te eindigen met de hoop uit te spreken, dat het de vereeniging" voor Volksonderwijs gegeven zou mogen zijn, aan dezen ellendigen toestand binnen kort een einde te kumien maken. S. D. A. P. Op-Maandag =24 ;Mei spreekt Ds. W. Ban ning 'hi Monopole voor de afdeeling Zandvoort van de S. D. A. P. in openbare vergadering over. „De verkiezingen 1937". SCHOOLMELKVOEDING. Thans is besloten, dat de openbare vergade ring betreffende de schoolvoeding niet ge houden zal worden in Ons Huis, maar in ge bouw Monopole aan het Stationsplein. Niet alleen zal Dr. van Fraassen en een lid van de Rijkszüivelcentrale spreken, maar er zal ook een film van de Rijkszüivelcentrale worden vertoond. SCHOOLFILM. Op Donderdag 29 April worden voor de kin deren van de verschillende openbare en bij zondere scholen in Ons Huis eenige film-voor stellingen gegeven van de mooie film: Een reis met de Marnix van St.-Aldegonde van Amsterdam naar Gênua, welke zal worden toegelicht door een onderwijzer. SERENADE. Onder groote belangstelling van het pu bliek bracht de muziekkapel Zandvoort Don derdagavond een serenade aan het bruidspaar P. J, Berkhout en ec-htgenoote, in de Swalue- straat-, dat dezer dagen zijn 25-jarig hu welijksfeest hoopt te vieren. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Hans, zoon van J. F. de Vos en A. M. de Vos, Spoorstraat 26; Elisabeth, dochter van J. Otter en L. Schaap, v. Ostadestraat 18. Ondertrouwd: A. Raphalowiz en M. Hakker. Stationsplein 21. Gehuwd: A. Wijt,en M. J. Koper, Dr. J. Mez- gerstraat 116. Overleden: W. Dekker, oud 45 jaar. REDDINGSBRIGADE. Het bestuur van de Zandvoortsche Reddings brigade heeft besloten voor haar leden een cursus te openen in het splitsen en knoopen van touw en een cursus in het behandelen van een roeiboot op zee. De cursussen zullen door ter zake kundige leden worden gegeven. De algemeene leiding zal berusten bij den heer J. Fer-mes. Zij, die aan een of beide cursussen wenschen deel te nemen, dienen zich hiervoor op te geven in „Ons Huis" op Zaterdagavond 24 April. VOLKSONDERWIJS. Donderdagavond hield de afdeeling Zand voort van Volksonderwijs in Ons Huis haar jaarvergadering, die geopend werd door den heer A. Hofstra. Het jaarverslag van den secretaris was in pessimistischen zin gesteld. Wel was het aan tal leden niet achteruitgegaan en had de ver eeniging veel nuttig werk gedaan, doch het was niet gelukt de verschillende verslechterin gen van het lager onderwijs tegen te houden. De penningmeester vermeldde in zijn jaar verslag een klein batig saldo. Tot leden van de kascommissie werden be noemd de heeren H. Volger en J. Haan. Bij de bestuursverkiezingen werd de heer G. Sterrenburg bij acclamatie herkozen en de heer C. J. v. d. Flier gekozen tot secretaris. Tot leden van de propagandacommissie werden benoemd de dames: Dingsdag, Bronk- horst en De Jong. Ingekomen was een schrijven van het onder auspiciën van de vereen. Volksonderwijs, den Bond van Ned. Onderwijzers, het Ned. Ond. Genootschap, de M.U.L.O. vereeniging" en den Ned. Ouderraad bij het Lager Onderwijs, weder opgerichte Landelijke Comité van Actie, waar in aan de afd. Zandvoort medewerking werd gevraagd. n Door de IJmuider Operette Vereeniging. IJMUIDEN Vrijdag De gala-première van „De Czardas-vox-stin" het welbekende operette-werk van Emmerich Kalman, dat door de IJmuider Operette Ver eeniging in den Thalia Schouwburg werd op- gevoex-d, mocht zich terecht in een overwel digende belangstelling verheugen. Terecht, omdat het werk als operette-an- sich reeds de moeite van een gang naar het theater wa*ard is en daarbij omdat het door de IJ. O. V., die zich met „Het vroolij_ke Weeuwtje" en „Polenbloed" reeds een schit terende staat van dienst verworven heeft, op alleszins loffelijke wijze gecreëerd werd. De vereeniging mag zich in het bezit van leiders verheugen, die hun taak verstaan. Al lereerst is er de stuwende kracht van den voorzitter, den heer H. A. Osendarp, die za kelijk leider der IJ. O. V. is. De directeur Phi lip S. Vlessing is als bevelvoerder over het geheele werk, solisten, koor en orkest (in to taal 80 personen) de slagvaardige musicxxs, die de bruisende partituur in een tempo-a- la-ongaresa doet voorbij trekken. En last but not least de werker achter de schermen, de man van de aardige vondsten in deze operette, die dag-in dag-uit geploe terd heeft om uit de spelers te halen wat er voor hem maar uit te halen is. Heeft het eritxseh-gestemde en vex*wende publiek zich wel eens rekenschap gegeven van het hondenbaantje, dat een regisseur heeft? Velen rangschikken hem onder de Zondagskinderen dezer wereld, maar dat is toch absoluut onjuist. Als oud-leerling van Max Reinhardt heeft Reinhard Rijke wederom getoond iemand te zijn, die bij de operette zijn plaats gevonden heeft en mooie effecten met zijn materiaal weet te bei-eiken. Een uitverkocht huis heeft mee kunnen ge nieten van dit oorspronkelijke vindingrijke en tintelende operettewei-k. De partituur brengt duidelijk aan het licht, dat er een ter dege geschoold vakman en een fijnvoelend musicus aan het woord is. Daarbij heeft de IJ. O. V. zich moeite noch kosten gespaard „De Czardasvorstin" zoo goed als maar eenigs- zins mogelijk is, te ontvangen, gelijk de voorzitter in zijn openingsrede tot de dona teurs der vereeniging zegt. Ein zoo was het, wanneer het doek zich bij het eerste bedrijf opent, een bonte mengeling van keurige avondkleeding en Hongaarsch-nationale cos tumes van dames en heeren. De spanning van een première is duidelijk merkbaar èn op het tooneel èn bij de toeschouwers. Met een enkelen forschen zwaai van den dirigeer stok heeft directeur Vlessing de inleidende maten van het Zevenburgsche lied aangege ven en weldra is de stemming er bij de bezoe kers van het (tooneel)-cabaret in. De titelrol, in haxiden van 'Dora Arisz- Schrama, wordt door, deze bekende sopraan met verve gézongen ear. gespeeld. Wat ze met haar soepele, geschoolde stem (waarvan elk gezongen woord helder verstaanbaar is) weet te bereiken is heel knap. Daarbij heeft ze zich geheel in de speelrol ingeleefd, zoodat de scènes met haar tegenspeler Edwin (Jack Roza) mede dank zij hem tot voorname hoogte worden opgewerkt. Love-tèam nr. 2, gepersonifiëerd üx gravin Stasi (mej. C. Jansson) en Boni (Hans Klaa- sen) was eveneens een onmisbaar element. BLOEMEN DAAL VEREENIGING VAN „JONG HERVORMDEN' Op 29 April a.s. is het vijf jaar geleden, dat in onze gemeente de vereeniging van Jong Hervormden werd opgericht. Naar aanleiding van dit feit wordt Donderdagavond 29 Apx-il in 't Jeugdhuis, Donkerelaan een bijeenkomst gehouden met medewerking van mej. N. Ho- genbirk (zang) en den heer en mevr. Van Kempenvan Leeuwen. Ook zal worden op gevoerd het Leekespel: „Schoenlapper Mar- tijn" van Leo Tolstoï. HILLEGOM POLITIEKE VERGADERING. Donderdagavond werd door de Communis tische Partij Nederland in café Centraal een openbare vergadering gehouden, waar als spreker optrad de heer Borst, candidaat voor de Tweede Kamer. Sprekex-, zelf tuinder, behandelde zeer uit voerig en met kennis van zaken het tuinders- en landbouwbedrijf en- toonde aan hoe dit bedrijf door de toegepaste methodes van de regeering-Colijn, als saneering, onvoldoende steun en vernietiging der producten tot de diepste armoede is gekomen. Het verkiezinsprogramma der C. P. N. omvat in de eerste plaats een andere, een democra tische regeering, waarbij samengaan wordt gezocht met de S.D.A.P., K.D.P. en C.D.U. en andere kleinere democratische partijen, ten einde gezamenlijk één front te vormen tegen het fascisme. De voorheelden van Duitschland en Spanje zijn te duidelijk om niet met alle kracht het fascisme te bestrijden dat niet in den Nederlandschen volksaard ligt. Voor een vorming van een volksfx-ont bestaat er nog geen kans, doch een democratische regeering kan slagen. Spr. wijst naar Spanje waar comxnunisten en socialisten samen strijden. Naast zulk een regeering behoort een demo cratische weermacht; de vele officieren, nu georganiseerd in Nationaal Herstel dienen uit het leger te worden verwijderd. Ook het econoxnische beleid werd bespro ken. Nu worden de zware lasten op de arbei dersklasse gelegd, vooral in den vorm van indirecte belastingen. De communisten wen schen heffing op inkomen en vermogen; de devaluatie heeft schatten gebracht, groot ge noeg om met een deel daarvan de kosten van het Plan van den Arbeid, dat de commu nisten voor een groot deel kunnen onder schrijven, ten uitvoer te brengen. Eenige personen kwamen in debat over de dic tatuur die ook door het communisme wordt toegepast waarna de heer Borst nog een uit voerige uiteenzetting gaf van het verschil tusschen proletarische en kapitalistische dic tatuur en tusschen proletarische en burger lijke democratie. Om dit kwartet groepeerden zich.tal van medewerkenden. Zoo was er een statige vor stin van mej. M. Jurriaans, een pracht van een vorst van den met de planken zoo ver trouwden heer A. H. Holtslag, een vo'orname koerier en gezant van den Variaan L W. Boeree (in een dubbelrol met zeer gave creatie) en een amusant opgezet type caba ret-habitué Feri, de vriend van alle girls, van den heer Osendarp. Daarbij kon de laatste met zijn warm getimbreerde stem uit zijn zangrol ook alles halen, zoodat zijn optreden zeer in den smaak vex-mocht te vallen. Een talrijk flink gedrild koor zorgde voor de vereischte entourage, opgeluisterd door pakkende „Einlage" als het Grisette-rxum- mer, het héeren-sextet, de czax-das en het walsballet De dansen waren onder de beproefde lei ding van mevr. Const, v. d. Plasde Smxdt ingestudeerd en dank zij haar training kwa men czardas en ballet uitnemend tot hun recht; Geestig was het grisette-nummer met de komische tenor Klaasen, en de scène van de zes cabaretiers (de heeren S. Egner, L. Ver schoor, A. van Opbergen, Jac. en Th. Rijke en P. Beets), die het publiek zeer vermaakten. Het is een respectabele arbeid geweest om zulk een veeleischende operette tot en goed- loopend geheel aaneen te schakelen en al blijven er, wat het tempo betreft, wenschen zij zullen in eventueel nog volgende voorstel lingen allicht vervuld worden. WIE KOMEN IN DE STEMBUREAUX? IJMUIDEN Vrijdag In de j.l. Dinsdag gehouden Raadsvergade ring zijn tot voorzitters en leden der stembu- reaux voor de Tweede Kamerverkiezing be noemd: Stemdistrict 1: de burgemeester, J.'G. Bres- ser en J. E. Mulder. Stemdistrict 2: P. Bosman, C. Oudendijk en Mevr. A. J, C. v. d. Weele—Geelhoed. Stemdistrict 3: J. E. Sluiters, J. Heeremans en W. Landeweert. Stemdistrict 4: Mr. J. J. P. Tonino, J. P. Handgraaf en P. H. van Rummelen. Stemdistrict 5: H. Homburg, Th. Diepen en K. L. S. Mollevanger. Stemdistrict 6: D. Zalm, D. J. Bais en C. W. Böttger. Stemdistrict 7; W. P. Mets, H. L. K. Ermshaus en J. P. Klaassen. Stemdistrict 8: G. Heijkoop, J. Q- Borgwat en C. Luchsinger. Stemdistrict 9: A. ten Broeke, L. M. Camman en C. Hillebrink. Stemdistrict 10: J. C. Dxmnebier, N. C. Hin en A. P. Roza. Stemdistrict 11: J. v. d. Kerkhoff. P. J. v. d. Linden en J. v. d. Zijl. Stemdistx-ict 12: P. F. C. Roelse, E. Loender- sloot en J. J. Jonker. Stemdistrict 13: Mevr. F. Barbiers—Seele- meijer, C. Janus en J. F. v. d. Braber. Stemdistrict 14; J. A. Geelen, P. Bierma en W. A. Teune. Stemdistrict 15: C. P. J. Maas, R. de Boer en J. W. Raadman. Stemdistrict 16: W. van Heijst, A. Peek en J. Bontenbal. Stemdistrict 17: E. Luikman, K. Dekker en P. Verhoog. Stemdistrict 18: A. Eikelenboom, R. v. d. Mast en A. Breet. Stemdistrict 19: J. Stark. Th. J. H. Bruijn- zeels en W. F. J. Meijer. Stemdistrict 20: W. F. Visser, L. W. Kuiper en J. Deinum. Stemdistrict 21: H. H. Meijer, H. J. Lips en W. Davidson. Stemdistrict 22: J. P. Nijssen, M. J. Enzermk en A. Westra. Eerstgenoemden van elk drietal zijn de voor- zitters. KOERS VAN HEDEN VORIGE KOERS plJO. pl .31. pl^n. pl3n. 1.30 1.45 2.00 2.15 STAATSLEENINGEN BIN NENLAND. 4 pCt. ld. 1933 n 10'% 4 pCt, Nederl. Indië 101% - 3 pCt. Nederland 967* STAATSLEENINGEN BUI TENLAND. 6V2 pet. Duitschl. 1930 23 (Youngleening) 23% 247* Youngleening (met ver 32% 32% klaring) 327/8 3by8 ÏJ? BAN K-INSTELLIN G EN. Amsterd. Bank 159 -f. Handel Mpij. Cert, van 194 K r 250 Koloniale Bank 79 Ned. Ind. Handelsbank 164)4 Rotterd Bank 138% INDUSTR. OND. BINNENL. 72% Alg. Kunstzijde Unie. 70% 70% 70% v. Berkels Patent 5578 - - Calvé Delft Cert 85 V, - Ned. Ford ex 40 afst. 250 - Philips Gloeil.Gem.Bezit 46% 3417* 341 343 164% 163)4 163)4 163% TABAKKEN. Deli Batavia 263 261 259 Deli Maatschappij 326 f, 325)4 - 3,6 34 342)4 - - SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned Stoomboot 136 H 134)4 1347, -36% 13672 Scheepvaart Unie 139 137 V. 137)4 '39 Koninkl Paketvaart 190 - Rotterdamsche Lloyd 128 Vs - 127% - Maatschappij Nederland 1 8)4 127% 128% 129V* Holland—Amerika lijn 140)4 14. V* I407s PETROLEUM. 423 420)4 42 IK' 421K 4213/* Pex-Iak Petr - - 115% - Shell Union 237* 227/p 22% 22% 22% Continental Oil - - J3 K 33)4 - Tidewater 14% 14)4 14% 14)4 14% CULTUUR MAATSCH. H. V. A 498 498)4 498 499 499)4 Java Cultuur ;34 - - Ned. Ind Suiker Unie 171 V, 170)4 170)4 Vorstenlanden 36% - - ENDUSTR. OND. BUITENL. Intern. Tel. and Tel. 9% 'i Anaconda 437. 42% 42% 42% 43% Bethleh. Steel 687/* 68% 68% •iis -MB 3% - Gew Steel 84% U S. Steel 857/(1 84% S4% Kennec Copper 437/8 437* 4J% 433/8 Radio Corp 8 RUBBERS Amsterd. Rubber 3'0)4 3087, 308 308)4 308)4 Deli Bat Rubber 253 264 K Indische Rubber 257)4 Kendeng Lemboe Serbadjadi 190% Rotterdam Tapanoell 1237* Bandar Rubber 30S Preanger Rubber 134 Java Caoutch Sumatra Rubber p - - 4MER. SPOORWEGEN Southern Pacific 4478 43% 43% Wabash Railroad 5% 53/8 5% 5)4 Union Pacific 7)4 Chic Milwaukee 7% - Missouri Kansas Texas 6' - - - MIJNBOUW. Alg Explor Mij 1667. - Redjanp Lebong BUliton O - - PROLONGATIE. - - -

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 7