Het Roode Kenteeken Zeevaart-museum te Greenwich FEUILLETON OTTWELL BINNS. (Nadruk verboden) 25) Het meisje huiverde en verborg 'n oogen- blik het gezicht in haar handen. Toen ze weer opkeek waren haar oogen dof van tranen en ze barstte snikkend uit: „Maar Maurice's zoontje! Lieve tijd als als er iets kwaads met 't kind ge beurtdan zal ik nooit meer gelukkig kun nen zijn". Ze huiverde weer. „Hoe iemand het hart kan hebben om een klein kind iets te 'doen .Dergelijk soort menschen hebben geen hart. Ze zijn tijgers in menschengedaanteMaar je moet alle hoop nog niet opgevenAls Seabright in Broome is, dan zal kapitein Amos Smith wel merken, dat alles nog niet zoo eenvoudig is. Ik ken mijn vriend. Hij zal de autoriteiten wel aan het werk zetten. Zoodra de „Dusty Miller" het anker laat vallen, zal hij van den kapitein eischen," dat hij ons uit levert en wat voor een verhaaltje hij dan ook opdlscht, als wij niet te voorschijn komen, zal de heele bemanning van de „Dusty Miller" vastgehouden worden, totdat er een onderzoek naar ons is ingesteld". .Absoluut. Seabright's naam is in elke be langrijke haven bekend. En een millionnair kan in beambten schot brengen op een manier die aan de enkel deugdzamen ontzegd is. Als we vlug naar Broome kunnen komen „O, maar dat moet kunnen! Dat moet!" „ja!en daarom zullen we nu gaan ont bijten. Het heeft geen zin om den tocht zonder gegeten te hebben, te beginnen". Hij nam haar bij den arm. „Kom", zei hij met een moedige poging tot opgewektheid. „Het ziet er slecht uit, maar het had nog erger kun nen zijn en er is nog een heel klein kansje, dat het weer beter wordt". Op dat oogenblik meende hij, wat hij zei. Maar drie uur later toen ze in Zindelijke rich tingtin g voortzwoegden, voelde hij zich niet zoo zeker meer van de kans, die hun geboden werd. De tropische hitte was verschikkelijk. Het zand brandde onder hun voeten. De din gen voor hen uit waren als een glinsterend gordijn in de trillende heete lucht. De glans was verblindend. De duinen waren onmogelijk voor menschen, die op wilden schieten en daarom volgde ze de kust, liepen nu eens over het zand en klauterden dan weer over rotsen, die hun linnen schoenen aan flarden scheur den. Nadat ze drie of vier mijl geloopen had den, werd de dorst hun een ware kwelling en zoet water was niet onmiddellijk te krijgen. Het duurde twee uur voordat ze een klein stroompje vonden, waar ze zich konden ver- frisschen. Daar bleven ze gedurende de grootste hitte van den dag een paar uur rusten en vervolg den toen, weer wat op krachten gekomen, hun tocht langs de kust. Na een uur begon het meisje teekenen van vermoeidheid te vertoo- nen. Haar linnen schoentjes waren aan flar den en door het zand waren haar voeten een en al blaar geworden. Ze had ontzettend van de hitte te lijden en ofschoon Terry Domville graag doorgeloopen was om een geschikte kampeerplaats te vinden voordat de zon on derging, stelde hij toch voor om even te rusten. „Nee", zei Norma beslist. „Nee! We gaan door". Ze gingen verder en na nog een uur liep het meisjes niet meer, maar struikelde vooruit. Maar geen klacht kwam er over haar lippen. Terry keek haar van tijd tot tijd van ter zijde aan en zag de samengeperste lippen, het van pijn vertrokken gezichtje en de oogen, die vast vooruit staarden, en, zooals hij zeker wist, niets van het trillende land en de zee in zich opnamen. Voor haar uit ging waar schijnlijk het visioen van 't kind, welks leven gered moest worden en bij die taak vergeleken was pijn niets. Hier, dacht hij bij zichzelf, was ware, rasechte moed, geïncarneerd in een meisje, dat voor het eerst van haar leven wer kelijk ontberingen leed en weigerde toe te geven, dat die haar konden verslaan. Zijn be wondering voor haar groeide met de minuut en daar hij wist, dat het toch te vergeefsch zou zijn, deed hij geen verdere pogingen om haar over te halen wat te rusten, totdat ze aan een klein stroompje kwamen, dat over een paar rotsen naar beneden viel en het zoete water bood, waar ze zoo'n behoefte aan had den. Toen kondigde hij aan: „Hier blijven we kampeeren". „Daarom doe ik het niet", zei hij. „Maar om het water. We zouden misschien tot morgen moeten loopen, voordat we weer een stroompje vonden. Daarom blijven we hier kampee ren „O, als je dat werkelijk gelooft". Het meisje zwaaide onverwachts heen en weer, haar knieën begaven zich en ze zakte op het zand in elkaar. Terry Domville zei niets, maar han delde. Het laatste halve uur had hij een groote., schotelvormige schelp met zich mee gedragen, die hij van het strand opgeraapt had. Hij ging naar het stroompje toe, maakte de schelp schoon, proefde het water en merkte dat het. niet al te brak was. Daarna vulde hij de schelp en bracht die naar het meisje, dat, beschaamd over haar zwakte in elkaar ge doken zat, met haar gezicht in haar handen verborgen Drink dit eens allemaal op", zei hij vrien delijk. Het meisje dronk gulzig en hij vulde de schelp opnieuw en bracht haar weer terug. „En dit bij heele kleine beetjes", zei hij glimlachend. „Je zult zien. dat Je daar weer van opknapt". Norma gehoorzaamd*, ofschoon het haar heeel wat moeite kostte zichzelf In bedwang te houden. Toen de schelp voor de tweede maal leeg was, keek hij haar glimlachend aan. „Voel je je nu wat beter?" „Veel beter!" antwoordde zij. „Goed zoo!Laat dan nu even je voeten in het water hangen, dan maak ik in dien tusschentijd een vuurtje en kijk of ik wat voor het eten kan vinden". Toen hij met een armvol stokken terug kwam. bemerkte hij, dat zij niet alleen haar voeten, maar ook haar hals, gezicht en armen gebaad had en dat ze in een veel betere con ditie was, dan een uur tevoren. „Ik zal je helpen begon zij. „Nee!" lachte hij. „Als het vuur aangemaakt is, is er niets meer te doen. voordat het eten er is en van het begin van de wereld af is dat het werk geweest van den man. Als de stokken branden, zorg je dat het vuurtje aan blijft, totdat ik terug kom". Tien minuten later ging hij weg en volgde den loop van het riviertje, om zeker te zijn dat hij niet verdwaalde. Hij zocht in de poelen naar visch, maar was niet zoo gelukkig als dien ochtend. Hij zag zelfs geen vin en was toen genoodzaakt het struikgewas af te zoe ken of hij daar ook wat vinden kon. Langen tijd vond hij niets, er was geen spoor van vo gels of noten te bekennen en met een grijns van teleurstelling draaide hij zich om met de bedoeling weer langs d en stroom naar het strand terug te loopen, waar hij misschien een schaaldier of een zeester kon verschalken, hoewel ze hem geen van beide aanlokkelijk toe leken. Op hetzelfdoe oogenblik dat hij zich omdraaide, hoorde hij een geluid dat hem onmiddellijk stil deed staan een geluid, alsof er iets tusschen de naburige rotsen rond sprong. Hij luisterde ingespannen. Daar hoorde hij het weer en daar hij niet het flauw ste idee had, wat het geluid kon veroorzaken, haalde hij zijn pistool te voorschijn. In een land, waar de inboorlingen dikwijls vijandig tegenover het blanke ras staan, kon men beter op het ergste voorbereid zijn. Het vol gende oogenblik sprong het wezen, dat hij gehoord had, uit het struikgewas te voorschijn en bleek een half volwassen kangeroe te zijn. Terry was even stom verbaasd als het beest zelf, maar herstelde zich even vlug en toen de kangeroe wegvluchtte, schoot hij zijn pistool af en velde het dier midden in een sprong neer. Een oogenblik trok het nog met zijn pooten en lag toen stil en terwijl hij ernaar keek. hoorde hij van het strand de verschrikte kreet van 't meisje, dat zich ongetwijfeld af vroeg, wat het schot wel te beteekenen zou hebben. Hij schreeuwde geruststellend terug, raapte het doode buideldier op, wierp het over zijn schouder en liep naar de monding van het riviertje terug. Daar liet hij het doode beest liggen en ging naar het strand, waar Norma op hem stond te wachten. „Een geschenk van de goden", legde hij uit. „Por het vuur wat op. dan snijd ik in dien tusschentijd het vleesch In lapjes". „Vleesch", riep het meisje uit. „Ja! Vleesch van een kleine kangeroe. Een malsch hapje, dat verzeker ik Je. Het wild van AustraliëWe zullen een feestmaaltijd hebben". Het bereiden van de lapjes werd buiten het gezicht van het meisje gedaan, want een pon- nemes is nu eenmaal niet het meest geschikte gereedschap voor een dergelijke taak. Maar ondanks het gebrek aan zout. smaakte het vleesch. toen het voor een rood gloeiend vuur tje geroosterd was, hun hongerige magen best en toen zij hun maaltijd beëindigd hadden en de tropische nacht inviel, sliep Norma, als een klein kind in het zand opgerold, bijna dadelijk in. Maar twee uur daarna was Terry nog bezig stukjes kangeroe-leesch voor den volgenden dag klaar te maken, ze langzaam roosterend, totdat het leek, alsof ze in de zon gedroogd waren, want versch vleesch zou bin nen een paar uur verrot zijn. (Wordt vervolgd) De Engelsche Koninklijke Familie begaf zich Dinsdag per admiraalssloep, ge ëscorteerd door een aantal torpedobooten, naar Greenwich, waar Koning George VI het nieuwe Zeevaartmuseum heeft geopend De versiering van Pall Mali te Londen voor de aanstaande kroningsfeesten. Kleurige masten worden opgericht Koning George VI van Engeland heeft Dinsdag in gezelschap van Koningin Elizabeth het nieuwe Zeevaart-museum te Greenwich geopend Minister mr. dr. L. N. Deckers bracht Dinsdag een bezoek aan eenige eendenfokkerijen op de Veluwe. De minister (met bolhoed) tijdens de bezichtiging van een eendenfokkerij te Ermelo Zelfs de spoorbrug op Charing Cross te Londen wordt benut voor het plaatsen van tribunes voor de kroningsfeesten De Belgische minister van Buitenland- sche Zaken, Spaak (links), in gezel schap van den Engelschen gezant, Sir Ovoy, tijdens de besprekingen in ver band met het bezoek van minister Eden aan Brussel Minister Eden (rechts) in gezelschap van minister Van Zeeland tijdens het bezoek van den Engelschen minister aan de Belgische hoofdstad De restauratie van de nieuwe Kerk te Delft maakt snelle vor deringen. Een gedeelte van het interieur is reeds van de steigers ontdaan

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 9