DONDERDAG 29 APRIL 1937 HAARLEM'S DAGBLAD 8 SCHAKEN. De massasimultauiikamp van de A. V. R. O. Simultaan- en blindséances zijn door alle tijden heen gehouden. De kunst van 't blind spel is en blijft iets aparts. Niet alle groote meesters zijn blindspelers geweest, ook al omdat zij er weinig voor gevoelden zich op kunstmatige wijze als 't ware te moeten in spannen: Maar voor de. toeschouwers waren vroeger dergelijke blind-simultaanséances een openbaring, o.a.. toen in het eind van de 18e eeuw de beroemde Pransche meester A. D. Philidor voor het eerst drie (zegge drie) partijen gelijktijdig speelde zonder het bord te zien. Er werd een protokol opgesteld en onderteekend, opdat het nageslacht die pres tatie niet in twijfel zou trekken! Sindsdien hebben vele groote meesters hem als blind- speler overtroffen. Wij zullen daarop niet verder ingaan, maar willen nog wèl herinneren aan de beroemde blindséance, door (wijlen) den Hongaarschen meester Richard Réti gegeven te Haarlem, 7 Augustus 1919, in het voormalige Brongebouw tegen 24 spelers. Hij begon 's avonds om half zeven en eindigde om twee uur 's nachts (met slechts 10 minuten pauze). De meester won 12 partijen, maakt er 9 remise en verloor er slechts 3, een resultaat dat schitterend ge noemd mag worden als men bedenkt dat hij slechts pl.m. 18 minuten per partij had noo- dig gehad. Daarbij vergeleken, is het gewone simultaanspel voor de groote meesters „kin derspel", tenzij zij een uitgezocht aantal eer ste- en hoofdklasse-spelers tegenover zich krijgen. En de clubs, die dergelijke séances in den loop der tijden arrangeerden, kozen de tegenstanders met zorg uit. al bleven na tuurlijk enkele borden beschikbaar voor de zwakkere spelers. Tegen 30 a 40 hoofdklasse - spelers zou een simultaanséance te veel tijd vorderen. Zoo speelde b.v. Salo Flohr in 1935 te Moskou eens aan 59 borden, welke séance 12V2 uur duurde, met het resultaat 12, 18, 20. Ook in den Haag, in Dec; 1935, speelde deze grootmeester tegen 50 spelers, welke séance van 82 's nachts duurde, ter wijl toen nog 20 partijen gearbitreerd moes ten worden, resultaat -f 38, 2 =10 Zoodra echter de tegenstanders aanmerke lijk zwakker zijn. hebben de simultaanspelers een veel gemakkelijker taak, omdat de helft dan reeds is gesneuveld binnen het uur, waardoor de overige spelers 't hoe langer hoe zwaarder krijgen, omdat de simultaan- speler hoe langer hoe vlugger aan hun bord verschijnt, zoodat zij weinig tijd hebben om te denken over den tegenzet. Wat de Algemeene Vereeniging Radio Om roep. de A. V. R. O., zijn cursisten aanbood Woensdagavond, in de Gemeentelijke Con certzaal, alhier, is wel een opmerkelijk schaak festijn. Immers niet minder dan zeven mees ters van den eersten rang gaven er een mas- sasimultaankamp te aanschouwen, waaraan 270 schakers medespeelden. Alléén reeds het feit, dat zeven beroemde meesters tegelijk den strijd aanbonden, tegen 40 tegenstanders, bood een waarlijk grootsch schouwspel. Te ongeveer kwart na zeven was de groote con certzaal, die, naar wij meenen, 1000 personen kan bevatten, reeds bijna geheel gevuld. Ech ter niet met denkende schakers, maar voorals nog met genoeglijk keuvelende leden eener groote vereeniging. De meesters waren toen reeds allen aanwezig en de ex-wereldkam pioen maakte een geste naar de zaal „das Schachspiel ist immer waclisende". Om half acht opende de voorzitter van de A. V. R. O., de heer De Clercq, de bijeenkomst met een hartelijk welkom tot de luisteraars. Allereerst begroette hij de schaakmeesters en bedankte hen voor hun welwillendheid om te komen spelen. De heer de Clercq stelde de meesters aan de aanwezigen voor, wat telkens een daverend applaus ontlokte. Hij wees er op, dat de meesters Flohr en Fine zóó snel spelen, dat 't soms wel lijkt of zij per fiets langs de borden gaan, zoodat de tegenstan ders gewaarschuwd werden (.onbedaarlijk ge lach). De spelers waren over drie zalen ver deeld, want de groote zaal bleek niet groot genoeg om alle tafeltjes te kunnen plaatsen, zoodat in beide foyers de meesters Tartako- wer en Aljechin tegen respectievelijk 40 en 30 borden speelden. In de concertzaal speelden Fine, Flohr en Bogoljubow tegen 45 spelers; dr. Lasker te gen 30 en dr. Euwe tegen 35 spelers. Om kwart voor 8 traden de grootmeesters in de arena en tien minuten later was het eerste slachtoffer gevallen toen Dr. Aljechin een zijner tegenstanders in 8 zetten deed ca- pituleeren. De oud-wereldkampioen Dr. Ema nuel Lasker is betrekkelijk weinig veranderd sedert zijn laatste bezoek aan Haarlem (1920) Met jeugdigen tred wandelt hij langs de bor den, de traditioneeie sigaar in de mond, nu en dan even rustig de stelling onderzoekend en zich vooroverbuigend, dan weer verder gaande met benijdenswaardige kalmte. Mees ter Flohr heeft inderdaad, vergeleken bij vroeger, een veel sneller speeltempo, maar 't spreekt vanzelf dat destijds de tegenstanders geen leerlingen waren, maar bepaald sterke spelers. Onder de tegenstanders zagen wij enkele zeer goede Haarlemsche spelers, die uitstekend tegenspel gaven, De goedige Bo goljubow een echt-gezellige dikkerd, haast zich toch ook, en in sneller tempo dan men zou vermoeden. Het aantal dames-tegenstan ders viel ons niet mede, slechts een zevental, maar zij weerden zich dapper. Na één uur spelen waren door de meesters de volgende aantallen zetten gedaan: Dr. Em. Lasker 12 (0 gewonnen). Salo Flohr 21 (5 gewonnen) E. D. Bogoljubow 13 (1 gewonnen) R. Fine 22 <9 gewonnen) Dr. M. Euwe 12 (0 gewonnen). Dr. S. G. Tartakower 15 (0 gewonnen). Dr. A. Aljechin 23 (8 gewonnen). Waarbij men natuurlijk rekening moet houden met het aantal tegenstanders, zoodat Flohr op dit moment de snelste was. Dr. Euwe speelde met de bekende rustige zekerheid, Dr. Aljechin en Dr. Tartakower in behoorlijk tempo. Als men bedenkt, dat ex- wereldkampioen wereldrecordhouder is op het gebied van simultaan-blindspel, sedert hij te Chicago er 32 speelde in 12V2 uur (4- 19. 9. 4) dan blijkt inderdaad dat het ge wone simultaanspel voor hem niet oijzon- der moeilijk is, al weten wij uit betrouwbaren bron, dat hij in geen geval meer dan 30 te genstanders voor zijn rekening neemt. Het aantal toeschouwers, waaronder zeer vele dames, bedroeg ruim 200. De partij FineJ. Hoogeveen (zwart) liep als volgt (bord 27) Caro-Kann verdediging. 1. e2e4 c7—c6 2. Pgl—13 d7d5 3. Pblc3 Lc8g4 4. d2d3 d5d4 5. Pc3e2 Lg4Xf3 6. g2Xf3 e7e5 7. f3—f4 f7—f6 8. f4Xe5 f6Xe5 9. Pe2g3 Pg8—f6 10. Lflh3 Pb8d7 11. O—O Dd8c7 12. c2c3 Ld8d6 Hierboven slechts een gedeelte van het groote aantal deelnemers aan de A. V. R. O.-schaakwedstrijden in de Gemeentelijke Concertzaal. 13. Pg3—f5 O—O—O 14. Lel—d2 Kc8b8 15. Tal—cl h7—h5 16. Ddl—f3 g7-g5 17. Lh3g2 Td8—g8 18. Tfl—el g5g4 19. Df3e2 Pd7—c5 20. c3Xd4 Pc5e6 21. d4Xe5 Dd6Xe5 22. Ld2c3 De5g5 23. De2—e3 Pe6—f4 24. Lc3—d2 Pf4Xg2 25. De3Xg5 Tg8Xg'5 26. Ld2Xg5 Pg2Xel 27. TclXel Pf6—d7 28. d3—d4 Th8e8 29. Kgl—g2 c6c5 30. d4id5 Pd7e5 31. Lg5—f4 Kb8c8 32. Lf4Xe5 Te8Xe5 33. Kg2—g3 Kc8d7 34. Kg3—f4 Kd7—d6 35. Tel—gl Te5e8 36. Kf4e3 Te8—f8 37. Tgl—g3 b7b5 38. h2h3 Tf8f3t 39. Tg3Xf3 g4Xf3 40. Ke3Xf3 Opgegeven. Om 9.40 had dr. Aljechin alle 30 partijen beëindigd, alleen de heer Nielsen had remise gespeeld. Om 9.53 had Fine zijn 45(ü) partijen alle gewonnen, hetgeen een geweldig applaus ont lokte. Inderdaad een buitengewoon schitte rende prestatie. De heer Hoogeveen smaakte het genoegen ruim 28 jaar geleden tegen dr. Lasker, even eens in een séance te Haarlem, remise te maken. Winners waren toen dr. Haje en (wijlen) Splinter, terwijl ook de heeren Junge en (wijlen) Sorgdrager remise speelden (-f- 20, 3, 2). Om 10 uur 20 min. had meester Flohr 43 partijen gewonnen en remise gespeeld met H. L. Guldemond en J. Versteeg beiden te Haarlem. Ook dit resultaat werd met dave rend handgeklap begroet. Verschillende spe lers verzamelden ijverig handteekehmgën van de meesters. De borden mochten de deelnemers mede naar huis nemen als aandenken. Be halve de handteekening van den meester met wien men gespeeld had, en die van den heer De Clercq, lazen wij erop het volgende aphorisme: „Wie in het schaakspel naar schoonheid zoekt, zal de schaakpartij leeren zien als een facet met vele schitterende kanten". Om 11 uur waren nog de volgende aantal len aan den gang: Bogoljubow 28, dr. Lasker 25, dr. Euwe 23 dr. Tartakower 23 partijen, waaruit wel blijkt dat in die ploegen groote tegenstand werd geboden. Vele partijen stonden echter vrijwel hopeloos op dat uur, zoodat die getallen elk oogenblik veranderden Even na dezen rondgang, zagen wij meester Bogoljubow de armen ten hemel heffen, blijk baar als teeken dat hij abandonneerde. En in derdaad had de heer Arthur S. van Cleeff te Heemstede zijn partij gewonnen. Dit was de tweede partij over de geheele linie, welke voor de simultaanspelers verloren werd. De eerste was die in de groep van dr. Tartakower, die tegen den 14-jarigen P. A. Hoogendoorn de vlag moest strijken. Om ruim half twaalf maakte de scheidsrechter, onze nationale kampioen S. Landau, ren aanvang met het arbitreeren der nog aan gang zijnde par tijen. Dr. Lasker speelde remise met de heeren C. A. Lukaart, Haarlem, B. Davidson, Aerdenhout, B. Enthoven te Bennebroek (oud 13 jaar) en won de overige 27 partijen. Bij een der par- tijfn moesten vier meesters er aan te pas komen om den winstgang voor Wit (Lasker) aan te toonen. Wel een bewijs, met hoeveel ernst het arbitreeren geschiedde. De klok stond 11.50 uur, toen dr. Euwe's partijen onder de loupe werden genomen. Het resultaat van Bogoljubow was, dat hij verloor tegen de heer Van Cleeff, terwijl J. Vermeer, Bloe- mendaal, M. Kamper te Vijfhuizen, H. Blom te Haarlem J. Wolfraat te Driehuis-Velsen en W. van Doorn te Velsen remise maakten. Dr. Tartakower verloor tegen de heeren F. Hendrikse te Beverwijk en P. A. Hoogendoorn te Haarlem, Remise maakte de heer J, Wa genaar te St. Pancras. Ten slotte won de wereldkampioen dr, Euwe 33 partijen en maakte remise met W, v, d, Werff te Bloe- mendaal en Jac, J, Bert te Haarlem, Tenslotte dankte de heer De Clercq de Haar lemsche spelers voor den sterken tegenstand, dien zij speciaal in Haarlem hadden geboden. Te ruim 12 uur was dit schitterend schaak evenement ten einde. De A.V.R.O. komt een woord van hulde toe voor de uitstekende or ganisatie. HONKBAL. WEDSTRIJDEN VOOR JONGENS NEGENTALLEN. De jubileum-commissie van den N.H.B, is voonemens zoowel in Haarlem als in Am sterdam op 6 Mei a.s. (Hemelvaartsdag) wed strijden te organiseeren. Van elke aangesloten vereeniging kan één negental deelnemen. In elke serie zal zoo wel een winnaars- als een verliezers-finale zijn. Tevens bestaat het voornemen deze wed strijden in Amsterdam te doen volgen door een wedstrijd tusschen een veteranen-negen tal en het oudste team van Quick. CRICKET. OPENING VAN HET SEIZOEN IN ENGELAND. Der traditie getrouw wordt op den eersten Zaterdag in Mei het cricketseizoen in Enge land officieel geopend. Voor dit seizoei^taan op 1 Mei de volgende wedstrijden op h™ pro gramma: Lord's: M.C.C.Yorkshire, Manchester: LancashireDerbyshire; Cardiff: Glamor ganKent; Oxford: Oxford University- Gloucestershire; Worcerster: Worcestershire- Sussex; Cambridge: The Senior's Match. De Nieuw-Zeelanders beginnen hun toer op 5 Mei tegen Maori Cricket Club in Wor cester Park en spelen in totaal 37 wedstrij den waaronder 3 testmatches. The Marylebone Cricket Club, opgericht in 1787 te London, bestaat in Mei 150 jaar. Over de historie van de M.C.C., het machtige wet gevende lichaam op cricketgebied in Engeland zouden kolommen met interessante bijzon derheden te vullen zijn. In een boek dat in 1920 in Londen verscheen, hebben Lord Harris en twee oud-spelers 137 jaren historie van de M.C.C. en de aan de club, sinds het begin der 19de eeuw, toebehoorende Lord's cricket- ground, den klassieken grond aan St. Johns Wood Road te Londen gelegen, beschreven. Op het oorspronkelijke „Lord's" dat nu de Dorset Square is opende Thomas Lord op 31 Mei 1787 de eerste match MiddlesexEssex. De inzet bedroeg 200 guineas; Middlesex won met 93 runs. In de annalen komt de naam cricket voor het eerst in het jaar 1550 voor. In 1750 werd te Hembledon de eerste cricketmatch gespeeld volgens spelregels, die nogal iets van de tegen woordige afwijken. De ter herdenking van het jubileum op Lord's gearrangeerde cricketweek begint op Zaterdag 22 Mei met den wedstrijd Noord tegen Zuid, gevolgd door een wedstrijd M. C. C.—Australisch XI tegen de Rest van Engeland, die op 26 Mei begint. De bescherm heer van de M.C.C. is: „His Majesty the King" Doordat de kroningsfeesten vrijwel samen vallen met het jubileum van de M.C.C, zal de meest beroemde cricketgrond ter wereld in de komende cricketweek een schouwspel, speciaal buiten het speelveld, bieden als nim mer tevoren. KEGELEN. Feestavond Haarl. Kegelbond. Tot slot van het seizoen organiseerde de Haarlemsche Kegelbond Woensdagavond in zijn fraaie gebouw aan de Tempeliersstraat een feestelijke bijeenkomst, die buitenge woon druk bezocht was, waaraan de gelukkige samenstelling van het programma wel niet vreemd geweest zal zijn. Te negen uur opende de voorzitter, de heer Jac. van Maris, het feest met een pittige welkomstrede. Hij herinnerde eraan, dat dit de laatste feestavond van het zoo goed ge slaagde kegelseizoen was en verheugde zich over de groote opkomst. Tot zijn genoegen zag hij onder de aanwezigen ook weer vele oud-leden, waarin hij het bewijs zag. dat zij de belangstelling voor de kegelsport gelukkig nog niet verloren hadden. Hij hoopte, dat zij zich als van ouds in dezen gezelligen kring- weer thuis zouden gevoelen en als lid zouden toetreden, zoodat de Haarlemsche Kegelbond een goede toekomst tegemoet kan gaan. Hiermede verklaarde hij het feest voor ge opend. Hij gaf de verdere leiding van den avond over aan den bekenden humorist-con férencier Louis Noiret, die al dadelijk bij zijn geestigen welkomstgroet de gewenschte stemming onder de aanwezigen bracht. Hij zong een aardig liedje, waarna hij de aan dacht vroeg voor den heer Jan Hagoort, dien hij niet voor niemendal den man met tien handen en honderd vingers noemde, want de toeren, die deze beschaafde goochelaar (nu eens niet met opgestroopte mouwen) liet zien, waren verbazingwekkend. Hij bracht de aan wezigen o.a. in den waan, dat hij tien scherpe scheermesjes inslikte, die hij er even later aan een draadje één voor één uittrok. Het applaus, dat de heer Hagoort, na eiken toer in ontvangst had te nemen, was welverdiend. Louis Noiret droeg vervolgens op weerga loos virtuose wijze eenige stukjes voor. die geweldig insloegen, zooals bijvoorbeeld ..De gebarsten gramofoonplaat", „Herinnering", „Juffrouw Sanders wil steeds wat anders", enzoovoorts. In de pauze reikte de heer Jac. van Maris de in het afgeloopen seizoen behaalde prij zen uit. Voor iederen prijswinnaar had hij een vriendelijk woord. Hij bracht o.a. hulde aan de tien leden,- die bij de districtswedstrij den van den Ned. Kegelbond te Alkmaar den tweeden prijs hebben gewonnen. Aan den voorzitter van de wedstrijdcommissie, den heer F. H. de Bruin werd een zilveren leg penning overhandigd. De kampioensprijs was voor de Kegelclub „De Volharding", wier leden een speciale felicitatie van den heer Jac.. van Maris in ontvangst hadden te ne men wat door hun voorzitter, den heer Bre mer. beantwoord werd. Daarna werd het feest met hetzelfde en thousiasme verder gevierd. Bij het begin van het bal werd het kampioensvijftal gehuldigd met een lint, voorzien van een „ridderorde". Paap's Stemmingsband heeft op een kra nige wijze den ganschen avond voor uitste kende muziek gezorgd. VOETBAL. NEDERLAND-BELGIë. Het Belgisch elftal samengesteld. Drie middenvoors naast elkaar Uit Brussel: Het Belgisch elftal, dat Zon dag 2 Mei te Rotterdam tegen Nederland speelt, is als volgt samengesteld: Doel: Badjou (Daring). Achter: Paverick (Antwerp F. C.) en Joacim (Olympic Charleroi). Midden: Dalem (Standard), Stynen (Olym pic Charleroi) en De Winter (Beerschot). Vóór: Buyle (Daring), Voorhoof (Liersche Sportkring). Capelle (Standard), Raymond Braine (Beerschot) en Van den Eynde (Beer schot) Na tegen Nederland te Antwerpen met 21 gewonnen te hebben speelden de Belgen nog tegen Zwitserland te Brussel (en verloren met 21 en tegen Duitschland te Hannover (even eens verloren met 01). Op een enkel plaats je werd de ploeg steeds in deze landenwed- strijden veranderd. Thans heeft men drie middenvoors naar elkaar gezet. Voorhoof was tegen Nederland slecht op dreef; Braine heeft tegen Duitschland maar matig gespeeld. Van den Eynde speelde te Antwerpen niet tegen Nederland, evenmin als Badjou. Een sterke ploeg blijkbaar, waarvan echter de voorhoede het groote vraagteeken is. Is zij in deze samenstelling op dreef, dan zal de Nederlandsehe defensie het niet gemakkelijk krijgen. Als reserves zijn aangewezen Braet (Cercle Sportif Brugge), Smellinckx (Union St. Gil- loise), Meuldermans (Beerschot) en Ceuleers (Beerschot) Kaarten voor automobilisten voor den doorrit door Rotterdam. Ter gelegenheid van den voetbalwedstrijd NederlandBelgië op Zondag a.s. worden voor den doorrit door Rotterdam naar het Feijen- oord-stadion kaarten voor automobilisten uit gegeven, welke recht geven om langs bepaalde wegen, welke door de verkeerspolitie zullen worden aangegeven, het stadion te bereiken. De houders van deze oranje kaarten, met het opschrift „Stadion", kunnen van een vlotten rit naar de parkeerterreinen bij het stadion verzekerd zijn. De kaarten, welke gratis ver krijgbaar worden gesteld, kunnen zoolang de voorraad strekt, worden afgehaald bij het secretariaat van de K.N.A.C., Lange Vijverberg 10. te 's-Gravenhage, ook door niet-leden. FRANKRIJK—ITALIë WORDT ALSNOG GESPEELD. Uit Parijs: Woensdag heeft een bespre king plaats gehad tusschen den voorzitter van den Franschen voetbalbond en den vice- voorzitter van den Italiaanschen bond. Besloten werd, dat de wedstrijd opnieuw zal worden vastgesteld, en dat beide bonden zich over den datum nog nader zullen bera men. Aangenomen mag worden, dat het inci dent daarmede gesloten is. Afscheid van trainer J. E. Bollington. Woensdagavond hebben het bestuur en een groot aantal leden van „Haarlem" af scheid genomen van trainer Bollington. De voorzitter,- de heer J. P. van Balen Blanken, sprak namens de leden Bollington toe; hij wees op de groote verdiensten, die hij bij Haarlem heeft gehad, waardoor hij zich tot aller vriend had gemaakt. Namens bestuur en leden werd hem als herinnering een zilveren sigarettenkoker en een gouden horloge aan geboden. De Haarlem-keeper J. Voogd voegde er na een korte toespraak nog een album met foto's aan toe, welke herinneringen waren uit de loopbaan van Bollington met handteekenin- gen van de leden. Bollington dankte getroffen voor deze be wijzen van sympathie. Namens de H. A. V. „Haarlem" werd dooi den heer Rinkel aan den scheidenden trainer eveneens een souvenir aangeboden. HANDBAL. HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Het Handbalprogramma voor Zondag luidt: Hoofdklasse D.O.S.Turno, 3 uur Ajax Stadion (Zaterd.) Promotie—Degradatie Hoofdklasse ConcordiaRapiditas, 10.15 uur aan de Van Oosten de Bruynstraat. Te Gouda: Voorwedstrijden om het kam pioenschap van Nederland tusschen de kam pioenen der Westelijke klassen te Den Haag, Utrecht en Rotterdam. (Heeren) CONCORDIA—RAPIDITAS. Alle belangstelling van de Haarlemsche Handballers concentreert zich a.s. Zondag op den wedstrijd ConcordiaRapiditas voor de Promotie-Degradatiecompetitie der Hoofd klasse. Daar de beide clubs elkaar het laatste jaar niet meer ontmoetten, valt over de krachtsverhouding weinig te zeggen, al zouden wij aan Rapiditas, als Hoofdklasse club, de meeste kans durven geven, vooral na de groote overwinning der Haarlemmers op Tonido. In ieder geval zal het Zondagmorgen de moeite waard zijn eens te gaan kijken. Rapiditas ver schijnt geheel volledig. WIELRIJDEN. RONDE VAN PURMEREND. Voor de tweede maal is Woensdag de „Ronde van Purmerend" verreden en ook thans is zij goed geslaagd. Bij de beroepsrenners werd de zege be haald door den Nieuwendammer Piet van Nek. die op fraaie wijze als eerste over de eindstreep ging, daarbij Stuyts met een wiel- lengte kloppend. Het resultaat van de beroepsrenners 110 K.M. was: 1. Piet van Nek, tijd 2 uur 51 min. 5 sec.; 2. Stuyts (Hoogerheide) op wiellengte; 3 Dictus (België) op 30 sec.; 4. Middelkamp (Kieldrecht) op 40 sec.; 5. Braspenning Jr. (Princenhage)6. Jansen (Breda)7. Van Amsterdam (Leiden); 8. Motke (Utrecht); 9. Peetoom (Haarlem); 10. Van der Stel (Apel doorn); 11. Riethoven (Leiden): 12. Helle- mons (Bleiswijk). Van de amateurs: 1. Vethaak (Vlaardin- gen) 2 uur 22 min. 7 sec 2. Demmenie (Rot terdam) banddikte; 3. Schulte (Amsterdam) 2 lengten; 4. Roes (Amsterdam) op 100 M.; 5. Groot (Alkmaar) op ongeveer 150 M. HAARLEMSCHE VOETBALBOND De Schoolwedstrijdeii. Om den Muiier-beker. Woensdag heeft op het H. F. C.-terrein de ontmoeting plaats gehad tusschen de Voor wegschool (Heemstede) en school J (IJmui den), welke de beslissing kon brengen voor het kampioenschap van de kringen Haarlem, Zandvoort en iJmuiden. De vorige week was deze ontmoeting wegens de slechte weers- en terrein omstandigheden uitgesteld, doch nu was het uitstekend weertje voor de jongens. De ontmoeting trok vrij veel belangstelling. Vooral IJmuiden had nogal wat supporters medegebracht. De IJmuidenaren begonnen zwakjes maar na vijf minuten kwamen ook hun aanvallen los en toen werd het spoedig een gelijk op gaande strijd. Niettemin bleek er bij school J toch meer strijdlust te zijn, dan bij de Heemstedena ren, die te dikwijls een afwachtende houding aannamen en ook nu niet, evenmin als in hun wedstrijd tegen den kampioen uit Zand voort, lieten zien. hoe zij nu eigenlijk kam pioen van het Haarlemsche rayon waren ge worden. De beter en geestdriftiger opgezette aan- van der IJmuidenaren moesten tenslotte wel succes hebben; na een goede twintig mi nuten namen zij dan ook uit een aanval over den linkervleugel de leiding. Tot rust golfde nu het spel op en neer. doch gescoord werd er niet meer, zoodat de eerste helft eindigde met een nuttigen 10-voorsprong voor de IJmuidenaren. De tweede helft begon weer met eenige Heemsteedsche aanvallen, maar de achter hoede van IJmuiden lette goed op. Zoodoen de kreeg men een herhaling van de eerste helft; een gelijk opgaanden strijd, met toch de IJmuidenaren gevaarlijker. De Voorwegschool kreeg haar kans op den gelijkmaker, toen haar een strafschop werd toegekend. Deze werd echter recht op den doelman van IJmuiden geschoten, die dit bui tenkansje natuurlijk zeer op prijs stelde en den bal weer het veld in werkte. Echter kregen ook de IJmuidenaren eenige kansen om hun voorsprong te verhoogen, doch deze kansen werden evenmin benut. Langzamerhand zakte het spel wat af en toen het einde kwam hadden de IJmuide naren een kleine, maar volkomen verdiende 10-overwinning behaald. Na afloop mochten de IJmuidenaren den fraaien Mulier-beker ontvangen uit handen van Dr. Spoelder, die eenige vriendelijke woorden wijdde aan den schenker van den wisselbeker, waarna de leider van school J een woord van hulde en dank sprak. De eindstand der halve competitie is: Gesp. gew. gel. verl. pnt. vr.-t. School J IJmuiden) 2 2 0 0 4 30 School A(Zandvoort) 2 10 12 52 Voorwegschool (Heemstede) 2 0 0 2 0 06 WANDELSPORT. INTERN. RLOEMBOLLENMARSCH. 1 Voor den Internationalen Bloembollen- marsch van 30 K.M., georganiseerd door de H.W.S.V. „De Haarlemsche Vierdaagsche", bestaat veel belangstelling. Behalve de in schrijving van 7 Franschen kwamen reeds inschrijvingen uit verschillende deelen van ons land. O.a. uit den Haag, Utrecht, Doorn, Zaandam, Alkmaar, den Helder .Winschoten, de inschrijvingen uit Amsterdam, Haarlem, Hillegom, Zandvoort, Velsen, IJmuiden en Beverwijk zijn zeer bevredigend. Het inschrijfgeld voor dezen marsch is zeer laag gesteld. Hij staat voor iedereen open. Inschrijvingen kunnen nu nog geschieden bij H. F. Kooien, Eikenstraat 60 te Haarlem- Noord, als mede aan het startbureau tot een half uur voor den start. Ieder die dezen marsch volbrengt, ontvangt een verzilverde draag-plaquette met bloemen- motief en volledige inscriptie. Extra prijzen zijn beschikbaar voor burger vereenigingen, militaire- en politiekorpsen. Deze extra prijzen zijn o.a. beschikbaar ge steld door Jhr. Dr. J. C. Mollerus, Fran- ken's Broodbakkerijen en een fraaie verguld zilveren medaille door de Nederl. Spoorwegen. De start heeft plaats op Zaterdag tusschen 2 en 3 uur n.m. Op Zondag tusschen 9.30 en 10.30 uur v.m. bij het gebouw „Olympia" aan den kinderhuissingel. De route is zoo gekozen, dat zij langs de mooiste streken van het bollenland gaat. Hiervoor is van de betrokken gemeentebestu ren goedkeuring ontvangen. POSTDUIVEN. DE ZWALUW. De Zwaluw hield haar eerste vlucht van Roosendaal, afstand 95 K.M. De prijzen wer den als volgt gewonnen: A. P. v. d. Linden 1, W. Bakker 2, J. Lasschuit Jr. 3 4 6 7 13 14; K. v. Wilt 5 11 16 17 18 20; H. v. d. Eijkhof 8, W. Hubbers 9 10 15. J. Weideman 12 19. DAMMEN. OLUBKAMPIOEN S CHAPPEN HAARL. DAMCLUB. De wedstrijden om de clubkampioenschap pen 19361937 der Haarlemsche Damclub be ginnen hun einde te naderen. In de hoofdklasse wordt om den titel nog vinnig gestreden. Doch ook in de lagere regionen is de strijd zeer fel, omdat de spelers, die beneden een moyenne van 0.70 blijven, naar de eerste klas se zullen degradeeren. In de eerste klasse gaat de strijd om den titel nog alleen tusschen M. van Leeuwen en H. Berghuis. Van Leeuwen promoveerde in- tusschen naar de hoofdklasse. De beslissing inzake de degradatie is in deze klasse in- tussohen reeds gevallen. Hier ijzn W. J. A. Matla en H. G. J. Andriesen als slachtoffer gevallen; zij zullen het 't volgend seizoen dus in de tweede klasse moeten probeeren. Van Rhoon promoveerde naar de eerste klas. Naar de derde klasse degradeert W. Jonk- hof. I11 de derde klasse gaat J. A. E. Elstgeest aan den kop met de fraaie score van 37 pun ten uit 21 partijen. Naar de tweede klasse promoveerden C. B. de Laat en J. J. Koren. Het adres van den secretaris, den heer P. H. Meure, is Overtonweg 20. Haarlem-Noord.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 12