C. H. SMIT HÖIMIiMIAN HUIZING's NAAR DEN KLEINE HOUTWEG! OPBLOEI" ömmen Co. NDERDAAD, ZAL OPBLOEI BRENGEN. Ook in de Goedkoopere Prijzen ruim gesorteerd Speciaalhuis in Damesstoffen HUDSON EN TERRAPLANE HUDSON EN TERRAPLANE HUDSON EN TERRAPLANE HUDSON EN TERRAPLANE SCHOENENMAGAZIJNEN HAARLEM Groote Houtstraat 42—44 D'ÖNDEKD A'G 29 APRIE 1937 HA ARE EM'S DAG B E A D' DE HOOFDCOMMISSIE VAN UITVOERING VAN DE B.E.L.-WEEK. Van links naar rechts de heeren H. van Beek, G. Alders, H. C. Spreng er (secretaris)Th. S. J. Hooy (voorzitter), B. W. Lasschuit, tvice- voorzitter en penningmeester)L. Lam (lid dag. bestuur), A. van Eyk (administrateur) en J. J. A. v. d. Linden. Op de foto ontbreekt de heer G. J. Veldwijk. Wat daar te zien en te doen zal zijn. Het programma voor de B. E. L.-week. Naar den Kleinen Houtweg! Zoo is de titel van een populair liedje voor de tentoonstelling „Opbloei", gedicht door den secretaris van de Hoofdcommissie van Uitvoering voor de B.E.L.-week, den heer H. C. Sprenger, dat op de wijs van „Het plekje bij den molen" zeker in de komende weken door vele Haarlemmers bij voorkomende ge legenheden zal worden gezongen. En „naar den Kleinen Houtweg" zullen on getwijfeld alle Haarlemmers trekken, want wat daar in het groote Veilinggebouw ge wrocht wordt zal zeker alle records van tot nu toe in Haarlem op dit gebied gehouden tentoonstellingen slaan. Er is inderdaad door de organisatoren der B.E.L.-week met groote energie en met daar aan evenredig enthousiasme gearbeid. Dit enthousiasme kwam ook weer Woensdagmid dag tot uiting aan de lunch, door de Hoofd commissie aan journalisten in een der zalen van café-restaurant Brinkmann aangeboden. De voorzitter der Hoofdcommissie van Uit voering, de heer Th. S. J. Hooij, gewaagde daar nog eens op geestdriftige wijze van het doel der tentoonstelling en deelde mede dat, hoewel de tentoonstelling izelve des Zondags niet geopend zal zijn, het amusementsterrein wel toegankelijk zal wezen. Dan sprak daar de heer Sprenger, die o.a. zeide, dat de B.E.L.-week een demonstratie en een feest zal zijn. Er moest iets gebeu ren te Haarlem. De voorstellen tot het hou den van 'n grootsch opgevatte middenstands actie vonden dadelijk bij alle instanties van de Middenstandscentrale instemming. De bel, die nu weldra geluid zal worden, luidt een tijdperk in van nieuw leven en initiatief. Er imoest gebroken worden met sleur en inge gaan tegen de vertwijfeling, die bezig was wortel te schieten in ons volk. De midden stand is gereed voor den nieuwen 'tijd, die thans komende is. Laten ook de particulieren zooveel mogelijk meedoen aan de bloemver- siering in onze stad; bloembakken in ide vensterbanken maken zoo'n aardig effect! En dan allen de vlaggen uit in de B.EX.-week! i Men vergete vooral ook den Smuldag op Mei niet, die iets nieuws is voor Haarlem en waarvoor een proclamatie in oud-Holland- schen stijl zal worden verspreid. (Naar wij vernamen komt den heer van Gink, direc teur van Haarlem's Bloei, de eer van deze proclamatie toe.) Het slotwoord aan de lunch werd gespro ken door den heer B. W. Lasschuit, alge meen vice-voorzitte* en penningmeester van de Hoofdcommissie van Uitvoering, die als voorzitter van de Middenstands Centrale hulde bracht aan den heer H. C. Sprenger, den eigenlijken initiatiefnemer van de ge- heele actie, aan wien ook de namen „Op bloei" en B.E.L.-week te danken zijn. De ge dachte, een groote middenstandsdemonstra- tie te houden, is geboren in de Haarl. Han delsvereniging, voortgeplant naar de Mid denstandscentrale en de heer Sprenger was de motor! Ook de heer J. J. L. van Zuylen, die weer speciaal belast is met de organisatie der tentoonstelling, heeft zich de rechte man op de rechte plaats getoond. Hij is een organi sator van den eersten rang. De toren van de Groote Kerk verlicht. Ter gelegenheid van de opening der B.E.L.- week zal Vrijdag a.s. de toren van de Groote Kerk verlicht zijn. Een Feestgids. Er is een officieele Feestgids verschenen Van de B.E.L.-week en „Opbloei", die mooi is uitgevoerd. De Gids bevat de namen van den Be schermheer der Bloemen- en Lentevreugd- week 1937, mr. dr. A. baron Röell; den voor zitter van het eere-comité, den heer C. Maar schalk. burgemeester van Haarlem en de le den van dat comité. De heer H. C. Sprenger schreef een woord ter inleiding en daarna volgen bijdragen van den burgemeester van Haarlem (met portret)den heer J. J. Swens, voorzitter van de Kamer van Koophandel; wethouder W. van Liemt. voorzitter van de Stichting „Haar- lem's Bloei", (met portret), de heeren P. J. M. van Tetering en jhr. dr. J. C. Mollerus, gedelegeerden van Haarlem's Bloei (met hun portretten), hoofdredacteuren en redacteu ren van verschillende bladen en de voorzit ters der drie Haarlemsche middenstands organisaties. Verder troffen wij in den Feest gids aan groepfoto's en vermeldingen van de samenstelling der Hoofdcommissie van Uitvoering en van de onderscheidene sub commissies. De heer Sprenger heeft een bijdrage in poëzie geleverd: „Haarlem viert het feest van de B.E.L.-week". Hierna volgen mededeelingen over de Bal- Ïero-Verkoopactie en tenslotte het program ma, van dag tot dag, voor de geheele Mid denstandsweek. In groote trekken luidt dit programma als volgt; Donderdag 29 April. Gala-concert door de Kon. Liedertafel „Zang en Vriendschap" in het Gem. Concertgebouw, 8.15 uur. Solisten: mej. Annie Woud (alt); duo mevr. Riek Hey- brock-Gouda en de heer Roel Riphagen (2 piano's). Begeleiding mej. Emmy van Eden. Vrijdag 30 April 10 uur: Officieele opening van B.E.L.-week en „Opbloei" in het tentoon stellingsgebouw, door den burgemeester, den heer C. Maarschalk. Giovanna, een talentvolle en nog zeer jonge Nederlandsche danseres, zal bij deze gelegen heid een „Opbloei-dans" ten beste geven. Om 11 uur wordt de expositie voor het pu bliek opengesteld. Den geheelen dag is er (groot vaderlandsch feest, ter gelegenheid van den verjaardag van Prinses Juliana. In het cabaret van „Opbloei" treden op, des middags en des avonds: Jack Funny, conférencier-humorist; The Russian Rhythm Kiddies en de solodanseres Giovanna. (Ook de volgende dagen ien avonden dezelfde ar- tisten) Het attractieterrein is natuurlijk ge opend. De Stadskweekerij is voor het publiek opengesteld. Zaterdag 1 Mei. Op het attractieterrein: optreden van Mr. Max voor kinderen. (Goo chelen, poppenkast, snelteekenen) Zondag 2 Mei: Alleen het attractieterrein geopend van 1—12 uur. Maandag 3 Mei: Muzikale wandeling door- Haarlem van de Haarlemsche Postfanfare (8 uur). Route: Groote Markt, Koningstraat, Gierstraat, Groote Houtstraat, Jansstraat, Jansweg, Kennemerplein, Schoterweg, Cron- jéstraat, Soendaplein, Schoterweg, Frans Halsstraat, Kennemerplein, Kruisweg, Kruis straat, Barteljorisstraat, Groote Markt, Ri- viervischmarkt, Damstraat, Spaarne, Kam pervest, Kleine Houtweg, Dinsdag 4 Mei. Smuldag. (De Gids bevat een geheele lijst van Smuldagwinkels en -restaurants). Dansen in de open lucht en de bovenzaal. (Dezen avond treedt Giovanna voor het laatst op) Woensdag 5 Mei. 25 uur. Kindermatinée door Mr. Max. In het cabaret, des avonds 9 urn-: dirigeer-' wedstrijd, uitsluitend voor dames. 8.15 uur: Lichtvoetbalwedstrijd op het Haarlem-terrein. Donderdag 6 Mei: Attracties in het cabaret (nader bekend te maken) 2 Muzikale wandelingen. 2.30 uur: Haar lemsche Harmonievereeniging .Apollo". Route: Gr. Markt, Zijlstraat, Nassaulaan, Nassaustr., Kruisstr., Kruisweg, Kenaupark, Pieter Kiesstr., Zijlweg, Hoofmanstraat, Brug Barrevoetestraat, Botermarkt, Gierstraat, Groote Houtstraat, Houtbrug, Gasthuissingel, Kleine Houtweg. 7.30 uur: Haarlemsch Fanfare Orkest „Kunstgenot". Route: Houtplein, Wagenweg, Florapark, Paviljoenslaan, Kleine Houtweg, Rustenbur gerlaan, Spaarnebrug, Schalkwijkerweg, Dub bele Buurt, Anthoniestraat, Turfmarkt, Spaarne, Damstraat, Riviervischmarkt, Jans straat. Nieuwe Gracht. Kruisstraat. Bartel- jarisstraat, Zijlstraat, Ged Oude Gracht, KI. Houtstraat, Kleine Houtweg. Vrijdag 7 Mei. 8.15 uur: Concert door de Vereen. „Harmonie Crescendo" op den Klop- persingel. Zaterdag 8 Mei. Des middags: Kinderma tinée. In het cabaret: 3 uur: dirigeerwedstrijd uitsluitend voor heeren. 4 uur: Groote Reclame-Optocht, met dé filé voor burgemeester en wethouders. De route: Dreef. Groote Houtstraat tot Ged. Oude Gracht. Hier splitst de stoet zich in twee gedeelten. Een gedeelte rijdt: Ged. Oude Gracht. Kleine Houtstraat, Lange Veerstraat. Het andere gedeelte rijdt: Groo te Houtstraat. Anegang, Lange Veerstraat. Hier wordt de stoet dus weer één geheel. Oude Groenmarkt, Spekstraat. Groote Hout straat, Links af langs het Stadhuis, Groote Markt. Jansstraat. Jansweg, Kennemerplein, Cronjéstraat, Soendaplein, .Rijksstraatweg, Zaanenlaan, Marnixstraat, Kleverlaan. Kle verparkweg. Schotersingel, Staten Bolwerk, Viaduct, Kruisweg. Kruisstraat, Barteljoris straat. Hier splitst de stoet zich wederom in 2 ge deelten. Een gedeelte rijdt: Zijlstraat, Zijl vest, Wilhelminastraat, Koninginneweg, Stol bergstraat. Julianastraat, Houtplein. Baan, Rustenburgerlaan. Het andere gedeelte rijdt: Groote Markt, Koningstraat. Gierstraat, Houtbrug, Gast- huisvest, Kleine Houtweg. Rustenburgerlaan. Hier wordt de stoet dus weer één geheel. Spaarnebrug. Schalkwijkerweg. Slachthuis straat. Kruistochtstraat, Nagtzaamplein. Am sterdamstraat, Amsterdamsche Poort, Lange Heerenvest, Anthoniestraat, Kamperwest, Kleine Houtbrug. Kleine Houtweg, Paviljoens laan, waar de stoet ontbonden wordt. De stoet vertrekt Zaterdag 8 Mei des na middags om 4 uur van het einde der Dreef. De jury bestaat uit de heeren: Kees Koe man te Santpoort; H. A. J. Moerkerk, Haar lem: H. I. G. Pilger, Santnoort; H. de Ru en Jan D. Voskuil, te Haarlem. Des avonds: groot sluitingsfeest in alle zalen en in den tuin. In het cabaret: prijsuitreiking van den Reclame-optocht De Gids is verkrijgbaar bij den boekhandel het bureau B.E.L.-Week. Lange Begijnestraat 20 en op de Tentoonstelling. Bloemen- en Lentevreugd Haarlem zal nu in het teeken Van de Bloem en Lente staan. Daar mag niemand bij ontbreken, Dat 's iets om mee uit te gaan. Haarlemmers gaat allen kijken, Vrij gezellig of gezin, 't Zal u ongetwijfeld lijken, Haarlem luidt de B.E.L.-week in. Gunt uzelf een B.E.L.-verzetje, Van de oudste tot de jeugd, Fuift uzelf eens op een pretje, Hoe meer zielen, hoe meer vreugd. Haarlem moet weer leutig worden, 't Heeft in lang niet veel gehad, Lentevreugd is aan de orde Voor de bloem der Bloemenstad. Haarlem toont zijn etalage. Nu eens op een ander plan, Zoogezegd de B.E.L.-etage, Waar men veel bewondren kan. Gaat uw levenslust ven-ijken, Wordt eens niet door zorg gekweld, Haarlemmers, gaat allen kijken, Hoort u 't niet?: Er wordt ge-B.E.L.d. Wat de voorzitter van Haarlem 's Bloei" er van zegt. Haarlem's middenstand gaat toonen, wat hij waard is. Een grootsche middenstandsweek zal worden gehouden in den lentetijd en die actie draagt den naam van Bloemen- en Lenteweek. Een ieder heeft nu wel van deze B. E. L.-Week gehoord: er zijn herhaaldelijk berichten over verschenen en kleurrijke af fiches zijn verspreid in Haarlem en omgeving. Wij hebben over deze nu dicht naderende Middenstandsweek een onderhoud gehad met den voorzitter van de Stichting „Haarlem's Bloei", den heer W. J. B. van Liemt, die zooals bekend, uitstekend op de hoogte is met de behoeften en belangen van den middenstand. „Wij van „Haarlenr's Bloei" zoo zeide ons de heer van Liemt, „vinden deze geheele midden standsactie natuurlijk een uitstekend ding en vooral de tentoonstelling „Opbloei" heeft onze volle sympathie. Op zulk een tentoonstelling W. J. B. van Liemt. toch kan de Haarlemsche middenstand too nen. dat hij opgewassen is tegen de concur rentie, dat men voor alles even goed terecht kan in Haarlem als elders. Zij, die wel eens in andere steden koopen. omdat de communi catiemiddelen zoo gemakkelijk zijn en omdat men meteen „een gezelligen middag" aan zijn inkoopen kan verbinden, mogen eens d i t bedenkend: door den Haarlemschen midden stand te begunstigen, worden op den duur niet alleen de financiën van dien middenstand zelf, maar ook die van de overheid en van particulieren verstevigd. Een bloeiende mid denstand beteekent een bloeiend Haarlem! Een tentoonstelling als „Opbloei" zal het tastbaar bewijs leveren, dat men waarlijk niet zijn inkoopen buiten Haarlem behoeft te doen Dan is er nog iets. Deze soort tentoonstel lingen trekt altijd een geweldig bezoek en dit beteekent voor alle standhouders een reclame, die beter is dan menig.? andere reclame, om dat zij meer inslaat. Wanneer men op een ex positie een volledig bedrijf in werking heeft gezien, wordt dit niet zoo gemakkelijk verge ten: het maakt indruk en er blijft wat van zitten bij de bezoekers. Een en ander kost natuurlijk geld. Ja, maar- het blijft nog altijd waar: „de cost gaet vóór de baet uit". De tentoonstelling kan een groot succes worden. Haarlem's Bloei wenscht dit van harte En als dan de stad door de medewer king van allen, ook van particulieren, fraai met bloemen wordt getooid, dan zal zeker de Bloemen- en Lenteweek veel bijdragen to den bloei niet alleen van den middenstand maar van geheel Haarlem! Bij aankoop van 5.- een Prachtig Modeboek met patroon cadeau Anegang 38-40 Telefoon 10347 Banketbakkerij Telefoon 14401 I Gen. Cronjéstr. 86 - Amsterdamstr. 20-22 Onze petit four 5 cents is iets fijns Kwaliteit altijd nummer 1 staan aan de spits voor wat een AUTO U aan waarde kan bieden. Koopt niet langer een AUTO alléén op het gezichtna een meer of minder juist verhaal van een gladden verkoopereen niets zeggende proef van enkele kilometers. Eischt vergelijkende cijfers voor wat betreft wielbasis - motorsterkte - remvermogen - afmetingen der carros serie en zittingen - bandenmaat - sterkte van chassis enz. enz. bieden U deze vergelijkende cijfers uit de meest betrouwbare bronnen. bieden in hun prijsklasse grootere wielbasis - meer motorvermogen, grootere ruimte in carrosserieën en zittingen, enz. enz. Neem een maatstok, die kan U niet bedriegen, en meet ZELF hoeveel waarde U ontvangt. hoogste in waarde, laagste in prijs!! Agente voor geheel Noord-Holland N.V. Haarlemsche Rijwiel- en Automobiel Mij. Haarlem: Zijlweg 35. Tel. 11S05—11906 A'DAM- Stadhouderskade 100-101, tel. 9096490975 LINNEN SCHOENEN vanaf 3.95 GEVLOCHTEN SCHOENEN vanaf f 7.50 FLEXIBLE SCHOENEN EN SANDALEN vanaf 5.75 Leuke, vlotte modellen, licht en bui gzaam, ideale Pasvormen! Zichtzendingen franco

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 13