mm* D 0 N D E R D A G 29 APRIL 1937 HAARLEM'S DAGBLAD 5 IJMUIDEN De tunnelplanuen. Proefbemaling op het terrein der voormalige vuilnisbelt. Er wordt nog voortdurend druk ge werkt aan de voorbereidende werk zaamheden voor den tunnelbouw. Alhoewel thans wel als vaststaand kan worden aangenomen, dat de tunnel er komt zijn de berichten in andere bladen, dat de plannen ge reed zijn en naar den Haag opgezon den voorbarig. Zoover is het nog niet. Zoo kunnen wij mededeelen, dat om trent den spoorwegtunnel nog geen beslissing is genomen wat de breedte betreft. Deze zal echter binnenkort definitief worden vastgesteld. Op het terrein van de voormalige vuilnisbelt is men thans bezig met een proefbemaling. Deze proefbemaling vindt plaats met het doel, aan de hand daarvan de hoeveelheid water die bij den bouw moet worden opge pompt, te bepalen. In September of October zal de proefput worden ge maakt. MOOIE TARBOTVANGSTEN. De laatste weken wordt door sommige trawlers veel tarbot aangevoerd. Zoo had de Witte Zee, die Woensdag aan de markt vavs, niet minder dan 2400 K.G. van deze kostbare visch. JAARVERGADERING CHR. BESTUREN BOND. Woensdag 8 Mei a.s. zal in het Hervormde Vereenigingsgebouw Kalverstraat, de jaar vergadering gehouden worden van den Christel. Besturenbond. In deze vergadering zullen de jaarversla gen van secretaris en penning-meester worden uitgebracht en zal een bestuursverkiezing- gehouden worden wegens aftreding van de heeren H. de Bruin (Chr. Politiebond), A. Krijger, voorzitter en J. de Jager. De heer A. Strijbis, voorzitter van den Bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbei ders zal een propaganda-rede houden. BESOMMINGEN. Trawler: Henriette Jacoba, IJM 190, 300 m. f 2940. Loggers: IJm. 204 330; KW 56 650; KW 89 110; KW 91 420; KW 41 610; KW 31 580; KW 35 540; KW 144 480. MARKTPRIJZEN Tarbot per kg. f 0.78—0.50 Griet per 50 kg. f 3017 Tongen per kg. f 1.20—0.95 Groote schol per 50 kg. f 18 Middelschol per 50 kg. f 21 Zetschol per 50 kg. f 20—18 kleine schol per 50 leg. f 220 Schar per 50 kg. f 8'.502.60 Tongschar per 50 kg. f 2820 Rog per 20 stuks f 12 Vleet per stuk f 2.13 Kleine schelvisch per 50 kg. f 1816.50 Kabeljauw per 125 kg. f 6630 Groote gullen per 50 kg. f 16.50 Kleine gullen per 50 kg. f 1110 Wijting per 50 kg. f 75.60 Heilbot per kg. f 0.86 BEVERWIJK Ernstig ongeluk in de Zeestraat. Motorrijder zwaar gewond. Woensdagavond te ruim 10 uur is op de kruising Zeestraat-Koningstraat een motor rijwiel bestuurd door den heer A. uit Wormer- veer door een vrachtauto, die uit de Koning straat kwam, aangereden. De gevolgen van deze aanrijding waren zeer ernstig. De be stuurder en de dame die op de duo zat, mej. R., wonende in de Strick van Linschotenstraat alhier, raakte bekneld tusschen den bumper van de auto en den motor. Zeer spoedig waren de doktoren Muys van de Moer en Royaards op de plaats van het ongeval aanwezig. Zij verleenden de gewonden de eerste hulp en gelastten daarna overbrenging naar het Roode Kruis Ziekenhuis. Vooral de toestand van den bestuurder van den motor is zeer ernstig. Zijn rechterbeen was zwaar gewond en zeer waar schijnlijk zal hij dit als gevolg van het onge luk moeten missen. Ook de duo-rijdster had een beenwonde op- geloopen, evenwel van minder ernstigen aard. De politie heeft naar de oorzaak van het ongeluk een onderzoek ingesteld. Volgens verklaringen van de getuige heeft de autobe stuurder bij het naderen van het kruispunt behoorlijk signalen gegeven, bovendien had de motorrijder hem voorrang moeten verleenen. Bij onderzoek bleek dat de remmen van de auto, die bestuurd werd door den heer H. uit Haarlem, uitstekend in orde bleken te zijn. Ook de snelheid was niet te groot geweest, blijkens het remspoor dat 3 M. lang was. Hedenmorgen was de toestand van den be stuurder van de motorfiets ernstig, die van het tweede slachtoffer van het ongeval was naar omstandigheden bevredigend. DIRECTEUR VAN SOCIALE ZAKEN. Zooals wij Donderdag meldden hebben B. en W. benoemd tot commies-chef ter secretarie, fungeerend directeur van den Dienst vair So ciale Zaken, mr. L. W. M. Spaan, juridisch ambtenaar bij den gemeentelijken dienst van Maatschappelijk Hulpbetoon te Haarlem. Mr. Spaan die bijna 36 jaar oud is, werd geboren te Amsterdam, waai" hij in 1932 aan de Gem. Universiteit den meestertitel behaalde. Kort na zijn „doctoraal" werd hij ambtenaar aan de secretarie te IJsselmonde, waar hij ruim 3 jaar werkzaam was en ruim 2 jaar na zijn aanstelling de leiding kreeg van steunver- leening en werkverschaffing. Mr. Spaan was daar secretaris en lid der Commissie van Advies inzake de steunregeling en van het Crisis Comité B. Op 7 October 1935 kwam de heer Spaan te Haarlem als juridisch ambtenaar bij den Gem. Dienst van Maatsch. Hulpbetoon. De afdeeling, waar hij werkzaam is. behandelt hoofdzake lijk het verhaal en verder geeft de heer Spaan aan Maatsch. Hulpbetoon juridische adviezen In het algemeen. DE JAARVERGADERING VAN DE V.V.V. Woensdagavond hield de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer in de bovenzaal van Hotel „Ter Burg" haar jaarlijkscne algemeene vergadering. De voorzitter, de heer mr. A. Moens, opende de vergadering. Hij sprak er zijn leedwezen over uit, dat niet meer leden aan den oproep voor deze bijeenkomst gevolg hadden gegeven. Na de vaststelling van de notulen bracht de secretaris, de heer Joh. N. Tromp het jaarver slag uit, waarin o.m. herinnerd werd aan de van 15 tot 23 Augustus 1936 gehouden en zoo prachtig geslaagde feestweek. Het verslag werd goedgekeurd. Het financieele verslag van den penning meester vermeldde aan inkomsten en uitgaven een bedrag van 313.31. Het bezit der ver eeniging verminderde met ongeveer 180. welk bedrag op de rekening voor 1937 werd overgebracht. Den penningmeester werd decharge ver leend van zijn gehouden beheer. Bij de bestuursverkiezing werd wegens be danken van den heer H. A. J. J. van den Bergh als bestuurslid gekozen de heer P. Jaapies. Omtrent de plannen voor de komende zo mermaanden deelde de voorzitter mede, dat in de eerste plaats de bekende rondritten door Beverwijk en omgeving zullen worden ge houden. Volgens zijn plannen in voorbereiding voor het houden van een vliegfeest en voor het organiseeren van zoogenaamde „Ronde van Beverwijk", een en ander met medewerking van de Nationale Luchtvaartschool en van de Beverwijksche Rennersclub „Kennemerland". De uitwerking van deze plannen werd verder aan het bestuur overgelaten. Na de afhandeling van de huishoudelijke zaken vertoonde de heer Marx de mooie film „Nederland", die door de A.N.V.V. welwillend was afgestaan. De heer Moens sloot daarna de vergadering met een woord van dank. HEEMSTEDE SPAARKAS ST. ANTONIUS. Woensdagavond hield bovengenoemde ver eeniging die zich ten doel stelt het sparen om daardoor in de gelegenheid te zijn op voordeelige wijze gezamenlijk brandstoffen en dekens in te koopen, een vergadering. De voorzitter, de heer L. Roest, deelde mede, dat de commissie tot reglementsher ziening in zooverre met haar werkzaamhe den gevorderd is, dat op de eerstvolgende vergadering een gewijzigd reglement ter goed keuring in behandeling zal kunnen komen. De heer J. J. Boot bracht verslag uit van de algemeene vergadering van de Diocesane Inkoopcentrale Haarlem, waaruit bleek dat de D.I.C. groote moeilijkheden ondervindt bij haar pogingen tot uitbreiding, waardoor hét niet meer mogelijk is nieuwe afdeelin- gen te stichten, en het quantum te leveren brandstoffen moeilijk meer is uit te breiden. Besloten werd, ook al om eigen industrie te bevorderen, dit jaar de brandstoffen weer te betrekken van de Wilhelminamijn. Een voor- loopige bestelling va nplus minus 190 ton was reeds aan de D.I.C. geschied. Tevens werd medegedeeld dat de prijzen dit jaar circa f 1.50 per ton duurder zullen zijn. Op 9 Mei zullen de spaarboekjes opgehaald worden. Vóór dien datum zullen de leden ver plicht zijn het bedrag gespaard te hebben wat zij vóór de tébéstellen brandstoffen noodig zullen hebben. Vastgesteld werd dat de distributie der brandstoffen onder dezelfde bepalingen als het vorige jaar zal plaats hebben. Het bestuur kreeg de volmacht, om ook dit jaar monsters dekens te bestellen, welke 'te gelegener tijd voor de leden te bezichtigen zullen zijn. VERKOOP GROND HEEMSTEEDSCHE DREEF EN VALKENBURG. B en W. stellen den Raad voor, hen te mach tigen voor de gemeente te verkoopen aan: a. den heer .A. F. Borren te Heemstede, één perceel bouwterrein, groot 513 M2., gelegen aan de westzijde van de Zomerlaan, zuidelijk van de Torenlaan, tegen den prijs van f 4000. b. den heer E. Honderdos, makelaar te Heem stede, één perceel bouwterrein, groot 470 M2, gelegen aan de Westzijde van de Wagnerkade hoek Joh. Wagenaarlaan. tegen den prijs van f 4000. c. den heer A. Volkers, bouwondernemer te Heemstede, één perceel bouwterrein, groot 631 M2„ gelegen aan de westzijde van de Heem- steedsche Dreef, hoek Lanckhorstlaan, tegen den prijs van f 6000. d. de heeren J. E. Baalbergen en A. Volkers, bouwondernemers te Heemstede, een perceel bouwterrein, groot 2044 M2., gelegen aan de westzijde van de Heemsteedsche Dreef, tegen den prijs van f 20.000. conversieleening. B. en W. stellen den Raad voor, te besluiten op 1 Augustus 1937 af te lossen het geheele restant, bedragende f 144.500 van de 41/4% geldleening, oorspronkelijk groot f 150.000, krachtens raadsbesluit van 20 December 1935, aangegaan met het Algemeen Mijnwerkers fonds van de Steenkolenmijnen in Limburg en ten laste van de gemeente een geldleening aan te gaan met de Levensverzekering-Maatschap pij, opgericht in 1863 door het N.O.G., geves tigd te Amsterdam, tot een nominaal bedrag van f 139.000 tegen een jaarlijksche rente van 3-34%, koers 100%. De gelden zijn bestemd voor dekking van de aflossing bovengenoemd, verminderd met de gewone ten laste van 1937 komende aflossing a f 5500. „EXCELSIOR" OP CONCOURS. Op 6 Mei (Hemelvaartsdag) zal het Heem steedsche fanfarecorps „Excelsior", directeur de heer R. van ;t Hoff deelnemen aan het muziekconcours te Baarn, uitgeschreven door de muziekvereeniging „Nieuw Voorwaarts" al daar. De vereeniging die uitkomt in de eere- afdeeling fanfare zal de volgende nummers uitvoeren: 1. Verplicht nummer „Caecilia" van L. Renaud; 2. Vrij nummer Ouverture Egmont van Beethoven, arr. Th. Durau en in den marschwedstrijd met Death of Glory. BLOEMENDAAL CHR. HARMONIEVEREENTGING „SURSUM". Vrijdagavond om 8 uur geeft de Chr. Harm. Ver. Sursum. olv. den heer J. A. Meng, een concert in het Bloemendaalsche Bosch. Het concert wordt aangeboden door het gemeentebestuur van Bloemendaal. VERHEFFING IN DEN ADELSTAND. Bij Kon. besluit van 16 Maart jl. is mr. Johannes Cornelis de Beaufort, wonende te Bloemendaal, met al zijn wettige nakomelin gen in den Nederlandschen adel verheven, met de praedieaten van jonkheer en jonk vrouw. VERBOUW SCHOOL BLOEMENDAALSCHE SCHOOLVEREENIGING. Na onderhandsche aanbesteding voor het verbouwen van de school der Bloemendaalsche Schoolvereeniging is door den architect J. A. van Asdonk te Bloemendaal in opdracht van het bestuur der school het werk opgedragen aan de firma Rijnierse te Overveen als laag ste inschrijf ster. Met deze verbouwing van 2 leslokalen is de modernisatie van het schoolgebouw voltooid. HAARLEMMERMEER DE NIJVERHEIDSSCHOOL TE HOOFDDORP EN NIEUWVENNEP. Aan het jaarverslag van de Nijverheids school voor meisjes te Hoofddorp en Nieuw- vennep kan het volgende worden ontleend: Het afgeloopen jaar was over het alge meen voor de school niet gunstig te noemen, doordat het leerlingenaantal nogal belangrijk was teruggeloopen. Gelukkig is het aantal leeriingen thans weer alleszins bevredigend. De gehouden bloembollenkeuring in de lo kalen te Hoofddorp en Nieuwvennep, die in ware bloementuinen waren herschapen, was een groot succes Ook voor de tentoonstelling van het werk der leerlingen werd groote belangstelling aan den dag gelegd. Van den heer Jac. Griekspoor, die geduren de vele jaren als gedelegeerde van 't gemeen tebestuur in het schoolbestuur zitting heeft gehad werd op hartelijke wijze afscheid ge nomen. In de commissie van beheer werd in de plaats van den heer Griekspoor als gedele geerde van de gemeente benoemd mevrouw A. OnosKonstapel. De balans wijst in ontvangst en uitgaaf een bedrag aan van f 78272.32. PERSONALIA. De heer S. S. Disma. ambtenaar op het kan toor van de inspectie der directe belastingen te Hoofddorp is met ingang van 1 Mei a.s. overgeplaatst naar 's-Gravenhage. HALFWEG CONCERT. De muziekvereeniging „Eensgezindheid" zal op Vrijdag 30 April a.s. des avonds te 7.30 uur een concert geven in hare muziektent aan de Schoolstraat ter viering van den verjaardag van Prinses Juliana. ZANDVOORT JOODSCII SOCIALISTISCH VERBOND. Door het Joodsch Socialistisch Verbond Poalei Zion wordt op Zondag 23 Mei een propaganda-avond gehouden in het nieuwe vereenigingsgebouw Spoorstraat hoek Jan Snijerplein. ORANJECOMITé. Het Oranjecomité organiseert op Vrijdag 30 April ter gelegenheid van de verjaardag van Prinses Juliana, een feestavond in. Mono pole. Het lag in de bedoeling van het comité evenals het vorige jaar. .ook thans weder ver schillende volksspelen én wedstrijden te orga niseeren, waarvoor aardige prijzen beschik baar zijn. Op het laatste moment heeft men beslag weten te leggen op een mooie film van de huwelijksplechtigheid nl. van de filmliga. Deze zeer belangwekkende film werd opgeno men door meer dan 80 operateurs op ver schillende punten en geeft dus wel een volle dig voorbeeld van de geheele plechtigheid. De avond wordt besloten met een bal met mede werking van den heer Wil Heldering en zijn band. SCHOOLMELKVOEDING. Onder voorzitterschap van den wethouder van Onderwijs, den heer A. J. v. d. Moolen, werd Woensdagavond in Monopole een ver gadering belegd, waarvoor alle ouders van schoolgaande kinderen waren uitgenoodigd. Na de opening door den voorzitter voerde dr Vair Fraassen als eerste het woord over: De waarde van melkvoeding aan de school gaande jeugd. Op duidelijke wijze zette spreker uiteen, waarom bij het schoolgaande kind extra zorg aan de voeding moest worden besteed Het kind. dat op school zwaren arbeid verricht en gedurende eenige uren van den dag ver stoken is van frissche lucht en zonlicht, wordt meer vatbaar voor verschillende ziek ten, dan een kind. dat geen arbeid verricht en den geheelen dag buiten kan spelen. Waar vele kinderen bij elkaar waren, zooals op school dreigde bovendien voortdurend be smettingsgevaar. Verschillende middelen 'kunnen, volgens spr. woi'den aangewend om de vatbaarheid voor te verminderen. Om ze onvatbaar te maken voor bepaalde ziekten kan men de kinderen laten inenten. Men kan echter ook de natuurlijke afweermiddelen tegen ziekte, die ieder mensch in meerdere of mindere mate bezit, versterken. Dit kon gebeuren door rust. licht en doelmatige voeding. Melk nu is bij uitstek geschikt om den weerstand van de kinderen te verhoogen. Spreker gaf dan een populaire uiteenzet ting over de samenstelling van melk. Voor slechte eters was een bijvoeding van melk bij uitstek geschikt, omdat deze kinderen melk zonder moeite, dus zonder kauwen, naar binnen kunnen werken. Zelfs kinderen, die thuis geen melk lusten, zouden op school, dus in klasseverband. meestal heel spoedig melk leeren drinken. Spreker eindigde met de opwekking om allen mede te werken om de melkvoeding op school tot een algemeenen regel te maken. Hierna sprak de heer Niezel van de Rijks- zuivelcentrale. Deze spreker vertelde dat de melkvoeding op school in verschillende lan den reeds eenige jaren werd toegepast en dat daarvan duidelijk de heilzame invloed was gebleken. Door een artikel in de onderwijswet, was het niet mogelijk voor de gemeente voor deze melkvoeding een extra subsidie te verstrek ken. Met medewerking van de Rijkszuivel- centrale kon de melk evenwel tegen een zeer lagen prijs geleverd worden. Het melkcomité koopt de melk zeer goed koop in en verkoopt een gedeelte tegen nor malen prijs of tegen iets lageren prijs, doch in ieder geval met winst; een ander deel wordt verkocht zonder winst, en het laatste deel wordt verkocht met verlies of gratis verstrekt. Het welslagen van het plan hangt dus af van het aantal ouders, dat overtuigd van het nut van melkvoeding bereid is den normalen prijs voor de melk te betalen. Hoe grooter dit aantal is. hoe lager de prijs ge steld zal kunnen worden, want het comité behoeft geen cent extra voor administratie uit te geven en mag geen winst maken. In de pauze werd nog een reclamefilm ver Haar diepste verlangen Het grootste sieraad van iedere vrouw >s het haar. Wil het echter werkelijk Uw charme verhogen, behandel het dan met Blondona of Brunetta. de moderne alkalivrije haarwasmiddelen. Blondona is het enige haarwasmiddel, dat Kamilloflor bevat, waardoor donker geworden blond haar zijn oorspronkelijke tint terugkrijgt, terwijl voor I donker haar Brunetta het aangewezen wasmiddel is, dat Hequil bevat, een plantaardig preparaat, dat een prach tige. diepe glans aan het haar geeft. Na hel gebruik van een van deze haarwasmiddelen zult U bemerken, dal Uw haar veel sneller droogt en zich bovendien zeer gemakkelijk laat behandelen, terwijl de per manent wave veel langer goed blijft zittei mm il 'Adv. Ingez. Med.) toond. Verschillende vragen werden nog door de sprekers beantwoord. VERKEERD GEHAPT Terwijl eenige jongens met een tennisbal aan het spelen waren, kwam onverwacht een herdershond toegeloopen, die tegelijkertijd met een der jongens naar den bal greep. In plaats van den bal greep de hond de hand van den jongen en verwondde deze zoodanig, dat deze zich onder behandeling van den dokter moest stellen. (Is reeds in een deel eener vorige oplage geplaatst.) Hot overlijden van wethouder W. Roodenburg. Een herdenking in den Haarlemschen Raad. HAARLEM Woensdag. De leden van den Haarlemschen gemeen teraad waren tegen hedenmiddag half twee bijeengeroepen tot een spoedeischende ver gadering. Het convocatiebiljet was van een rouwrand voorzien. De zitting werd bijgewoond door alle direc teuren der bedrijven, hoofden van dienst en eenige ambtenaren die door hun werk in het bijzonder met den heer Roodenburg in aan raking waren gekomen. Nadat allen zich van hun zetels hadden verheven hield de burgemeester, de heer C. Maarschalk, de volgende rede- Voor de tweede maal in ruim één jaar tijds ben ik in de harde noodzakelijkheid gesteld u te verzoeken samen te komen om te herden ken, dat een der uwen uit uw midden is weg geroepen: Wethouder Roodenburg is na een ongesteldheid van vier weken, welke zich aanvankelijk niet ernstig liet aanzien, ont rukt aan den kring van wie hem lief waren, ontrukt aan zijn werk waarin hij evenzeer met hart en ziel opging. In deze ure richten zich onze gedachten wel in de eerste plaats naar haar, die met haar kinderen het groot gemis het allermeest zal gevoelen en wij allen zijn vervuld van diep gevoelde deelneming nu zij hun besten man en vader reeds thans aan den dood hebben moeten afstaan. Maar ook gij, zijn medeleden van den Raad en zeker niet minder wij die het voorrecht hadden in nauwer contact met hem samen te werken, zijn diep getroffen door dit tot voor kort nog zoo onvoorzien verscheiden, dat ons berooft van den vriendschappelijken omgang met een man, van wien gezegd mag worden dat hij een voorbeeld was van een rustig en gedegen werker, die de belangen, welke aan hem waren toevertrouwd op uitstekende wij ze heeft behartigd. Na ï'uim drie jaar lid van den Raad te zijn geweest, werd in 1925 de portefeuille van on derwijs in zijn handel gelegd en ieder, die hem in dien arbeid heeft kunnen gadeslaan, zal erkennen, dat hij deze taak, die hem vreemd was, niettemin voortreffelijk heeft vervuld. Het openbaar- zoowel als het bijzon der onderwijs hebben gedurende zijn ambts periode als wethouder van onderwijs in hem een behartiger van hun belangen gevonden, die het handhaven van een strikte neutrali teit paarde aan een inzicht in onderwijsza ken, dat hij zich dank zij zijn scherp verstand in korten tijd had verworven. Maar de moeilijkste jaren moesten toen voor Roodenburg nog komen. Had hij al in den eersten tijd van inkrimping en bezuini ging moeten medewerken aan maatregelen, die gedeeltelijk afbraken wat met zooveel zorg was opgebouwd, een moeizame taak. waarbij hij nog gered heeft wat te redden viel, als wethouder van financiën, waartoe hij in 1934 geroepen werd. werd de grootste zorg. welke aan een bewindsman kan wor den opgelegd, zijn deel: de zorg voor de ge meentegelden in een tijd van neergang, de pressie en werkloosheid. Zoolang hem de krachten daartoe gegeven waren, heeft- hij zijn volle persoonlijkheid en misschien meer dan dat daaraan gewijd, hetgeen te meer te waardeeren valt omdat daar nevens toch ook zijn particuliere werkzaam heden een belangrijk deel van zijn werk kracht en zijn aandacht opeischten. Voor de gemeente Haarlem is zijn heen gaan een ernstig verlies, want op de plaats, die hem was toegewezen, heeft hij getoond de rechte man te zijn, die met ruimen blik de financiën bestuurde en die, zich verzet tende tegen uitgaven waarvan het nut hem niet ten duidelijkste kon worden aangetoond, gaarne bewilligde in credieten, welke, hetzij terstond, hetzij in de toekomst wanneer be tere tijden zouden zijn aangebroken, hun vruchten zouden afwerpen. En het is wel diep betreurenswaardig, dat hij de resultaten van zijn voorzichtig beleid, waarin wij hem allen meestentijds gaarne volgden, niet meer heeft kunnen aanschou wen. Hoe gaarne hadden wij hem gegund, ook nog eens een periode van opgang en opbloei te beleven, een opbloei die ook op het credit der gemeente merkbaar zou zijn. Hij heeft dien tijd helaas slechts in de verte zien aanbreken en tastbare resultaten heeft hij er niet meer van mogen zien. En zoo zullen wij dan onzen arbeid voort zetten zonder hem en vooral in ons College zal zijn ledige plaats als een ernstig gemis worden gevoeld. Van hem ging uit een rust, die weldadig aandeed in dezen tijd van rustelooze gejaagd heid. Die bezadigdheid verloor hij nimmer; zelfs wanneer groote moeilijkheden zich voor deden of belangrijke beslissingen op korten termijn genomen moesten worden, bleef Roo denburg zich zelf gelijk en gaf zijn welover wogen en bezonken oordeel met dezelfde kalmte en evenwichtigheid, die hem steeds kenmerkten, niet zijn kracht zoekend in veel heid van woorden, maar die kracht puttend uit de argumenten zelve, welke hij te berde bracht. De gemeente Haarlem kan hem dankbaar zijn, dat hij zijn krachten aan haar heeft wil len geven. Wij allen zullen zijn nagedachtenis in eere houden en hem blijven gedenken als een goed vriend, met wien het een voorrecht is geweest te mogen samenwerken. Het Prinselijk Paar naar de kroningsfeesten. Vertrek op 9 Mei met de „Gelderland". Men meldt ons uit Den Haag. dat het Prin selijk Echtpaar zich op 9 Mei aan boord van Hi*. Ms. „Gelderland" zal begeven om aan boord van dezen oorlogsbodem de reis naar Engeland te maken ter bijwoning van de kroning van Z. M. Koning George VI. Het prinselijk paar wordt vergezeld door baronesse van Heemstra, hofdame van de Prinses, en baron van Burmania Rengjrs, dienstdoend grootmeester van de Prinses cn Hr. Ms. adjudant 1ste klasse jhr. van Holthe. DE MOORDENAAR VAN DE DOCHTER VAN DEN PARAGUEESCHEN GEZANT TE WEEN EN GEARRESTEERD. WEENEN, 28 April (Havas) De moordenaar van de dochter van den gezant van Paraguay te Weenen is gearresteerd. Het is een jonge man. Schloegel genaamd. Naar vernomen wordt is hij door een ad vocaat aangewezen. Op den avond van de misdaad heeft hij in de omgeving van de plaats waar de misdaad werd gepleegd, den advocaat, die in zijn auto passeerde aange houden om mee te rijden. Deoordenaar heeft bekend. STRANDLOOP TE ZANDVOORT GAAT NIET DOOR Naar de districts technische commissie van het district Noord-Holland van de K. N. A. U. mededeelt, kwamen voor den strandloop, wel ke Zondag 2 Mei te Zandvoort zou worden ge houden, slechts een 20-tal inschrijvingen bin nen. waarom het bestuur besloot, dezen wed strijd voorloopig uit te stellen. OPENING VAN DE PARIJSCHE TENTOON STELLING Vastgesteld op 25 Mei. PARIJS, 28 April (Havas-A.N.P.) De Staatscourant publiceert een decreet, waarbij de opening van de internationale tentoonstel ling te Parijs voor 1937 wordt vastgesteld op 25 Mei. De tentoonstelling zal worden gesloten op 25 November. Een nieuw Raadslid. Voor de Christelijk Historische Unie. Het gevolg van het overlijden van den heer W. Roodenburg, wethouder van Haarlem, is dat een nieuw lid van den Raad gekozen moet worden. Opvolger op de lijst van de Christe lijk Historische Unie is de heer A. G. C. Engelgeer. Hij is 17 Juni 1887 te Amsterdam geboren. Daar bezocht hij de lagere schooi en de H. B. S. met 3-j. c. De heer Engelgeer werd het eerst werkzaam gesteld ten kantore van Labouchère Oyens en Co's Bank te Amster dam. waar hij drie jaar bleef. Toen volgde zijn aanstelling op het Accountantskantoor Van Dien Van Uden en Co. te Amsterdam. Zes jaar later werd hij belast met het crediet- onderzoek aan de Nationale Bank te Utrechl, waar hij twee jaar werkzaam was. In 1917 werd de heer Engelgeer hoofd van den Rijks accountantsdienst te Utrecht en twee jaar later werd hij hoofd van dezen dienst te Haar lem, waar hij nog steeds werkzaam is. De heer Engelgeer kon ons nog niet mede deelen of hij de benoeming tot raadslid zal aanvaarden. BURGERLIJKE STAND HAARLEM. 28 Aprli. Ondertrouwd 28 April: P. Weisz en S. F. van Breukelen; L. Wijkhuizen en J. Spoor; L. W. Laadstra en C. van Die; C. H. Munster man en L. F. Neff; W. J. de Graaff en M. M. Belleman; G. J. Sonnevelt en B. van der Vlist; P. L. den Hollander en W. van der Plas; P. van ELswijk en K. A. Schmidtmeier; R. Schaart en W. Kluijt; W. B. Koelemeijer en A. A. Prinsen; K. Riedhorst en N. Klein': G. A. Witteman en C. L. M. Zandstra; J. van Dijk en A. P. Versteeg; G. A. B. van Rooijen en L. C. M. de Beer; J. N. Zwager en J. Nie- poort; J. J. Koppen en E. Chr. Strube; M. Meijer en M. van Beijeren; H. J. Picard en M. F. Reichelt; P. S. Steenstra en J. Bouterse; E. J. Verschueren en Th. F. Hendriks; A. Schuijt en E. M. Koning; D. van Meurs en E. Docter. Getrouwd 27 April: H. G. Adams en A. Michel. Getrouwd 28 April: A. J. de Moei en W. M. van Vessum; N. La court en S. M. Heemskerk; C. P. Kramer en C. C. van Hoorn; H. J. R. Kit- seroo en M. Spernol; P. J. Komen en J. M. E. Nijssen; G. N. van Nieuwenhoven en A. J. Creemers; J. W. de Kleuver en C. van den Dolder; W. Velterop en A. M. Grün; J. M. Hulshof en H. van Looijengoed; P. Brouwer en C. A. Baltus; G. Blonk en P. van Loenen; J. J. Pettersson en J. T. M. Konings; L. Danger- man en W. Petri; C. J. Moll en J. Lazones; G. K. van der Nat en E. Slot; W. C. Diele- man en J. F. Koning; H. Hanekroot en M. M. E. Joraskowitz; G. van Dijkhorst en P. J. Burger; C. Beudeker en W. S. Sluik: F. J. J. H. Pieters en M. J. E van Mierlo; G. Kerkhoff en T. C. van Loon. Bevallen 26 April: M. B. de Vries—Kuné, d.; 27 April: A. Hogenbirk—v. Berloo, d.; E. van GoorSmits, z.; A. van DansikBouwens, z.; G. Schuiling—Mulder, d.; 28 April: A. M. Bakkerv. Zeist, d. Overleden 26 April: T. de Mol—Swart, 71 j., Schutterstraat: A. C. Noordman—v. Heulen. 54 j., Perseusstraat; 27 April: W. Roodenburg] 49 j„ Van Eedenstraat: P. Blok, 53 j., Heeren singel; F. K. de Weerd, 56 j„ Kleverparkweg; H. Kok, 75 j., Hazepaterslaan.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 7