Oranjezon en Oranjevreugde. Een gezellige drukte in de binnenstad. Activifreit in de buitenwijken. V R IJ D A G 30 APRIL 1937 HAARLEM'S DAGBLAD S Alg. Holl. Hypotheek- en Credietbank. Gunstige vooruitzichten. Nog geen dividend. In haar verslag aan aandeelhouders van de N.V. Alg. Holl. Hypotheek- en Crediet- bank te Haarlem zegt de directie o.a.: Indien het juist is dat in 1936 het diepte- tepunt van de economische crisis is bereikt, de waardedaling der onroerende goederen niet alleen tot stilstand is gebracht, doch er thans een gestadige stijging in de waarde daarvan mag worden verwacht, kan men nog meer reden hebben over de resultaten van het afgeloopen boekjaar tevreden te zijn, hoewel verschillende factoren de winstreke: ning ongunstig hebben beinvloed. Al is de in 1935 gemaakte winst f 15465.46 en in 1936 f 13644.05, toch dient in aansluiting daarop te worden vermeld dat in 1936 aangenomen verliezen werd afgeschreven uit het Fonds op uitstaande leeningen f 4240 tegen f11026.35 in 1935. In 1936 vonden drie gedwongen verkoo- pingen van te onzen behoeve verbonden on roerende goederen plaats. Commissarissen en Directie achtten het in deze gevallen beter het verlies te nemen dan de panden in te koopen. Derhalve schreven wij af voor een leening te Amsterdam f 2740; voor een leening te Zaandam f 675; voor een leening te Nieuwer- Amstel f 350. Bovendien werd een restant bedrag van een leening te Haarlem van f 475 als onin baar afgeschreven. Totaal dus: f 4240. Niettegenstaande de slechte omstandighe den waarmede onze debiteuren ongetwijfeld hadden te kampen, voldeden zij over 't alge meen behoorlijk aan hun verplichtingen, hoewel nog al eens uitstel van betaling van rente en aflossing werd toegestaan en vrij stelling van periodieke aflossingen werd verleend. Ook sommigen maakten van de door ons aangeboden gelegenheid, het ver schuldigde in wekelijksche of maandelijksche termijnen te voldoen, een dankbaar gebruik. Vooral tot het tijdstip waarop de regee ring monetairf; maatregelen nam, bleef er veel geld ongeplaatst. Eenerzijds was er wei nig credietaanvraag, onzerzijds was men zeer voorzichtig met het sluiten van nieuwe pos ten. Dat daardoor de saldi van de interest en provisierekening lager waren dan het vorig jaar spreekt vanzelf. Hoofdzakelijk heeft de Bank zich in 1936 toegelegd op het verstrekken van bouwcre- dieten. Slechts drie vaste hypothecaire lee ningen zijn afgesloten, waarvan nog twee oversluiting van bestaande j>osten waren. De reeds eerder voorgenomen conversie of aflossing der 6 pet. pandbrieven kon in 1936 plaats vinden. Van het nog uitstaande bedrag van f 78300 werd geconverteerd in 5 pet. stukken f 48000 terwiil de resteerende 6 pet. pandbrieven ten bedrage van f 30300 per 1 Augustus 1936 be taalbaar werden gesteld, waarvan op 31 De cember jl. voor een bedrag van f 3500 en op •heden nog voor f 1500 niet ter betaling wer den aangeboden. Teneinde de Interestrekening zoo zuiver mogelijk te houden, hebben wij geen rente berekend over enkele posten waarvan ver moed wordt, dat deze niet zullen binnenko men, De te vorderen interest is de nog niet vervallen rente van bouwcredieten, de on- verschenen rente van hypothecaire leenin gen over het tijdvak 15—31 December 1936, en een bedrag van f 889.17 van de hypothe caire leeningen, waarvan de termijn per 15 December j.l. was vervallen. Dit bedrag is thans nagenoeg aangezuiverd. Dat het'door de deposanten in onze instel ling gesteld en door ons gerespecteerd ver trouwen ongeschokt bleef, bleek wel ten zeer ste uit het feit dat tengevolge de munt-de- preciatie slechts één hunner meende tot op zegging van a deposito geplaatst gelden te moeten overgaan. Hoewel gunstiger vooruitzichten zijn inge luid, meent toch de Directie in overleg met commissarissen, thans nog niet tot dividend- betaling te kunnen overgaan, doch aan aan deelhouders te moeten voorstellen de geheele winst, met uitzondering van het gedeelte dat voor vergoeding is bestemd en zooals uit de hierna te vermelden winstverdeeling blijkt, aan te wenden voor reserve en afschrijving. De balans per 31 December 1936 sluit met een bedrag van f 542718,66 en de winst- en verliesrekening met een bedrag van f 35069,29 EXAMENS. Voor het examen „Kraamverpleging" slaag den in het Diaconessenhuis te Haarlem de Zusters C. Clay, C. M. van Daalen, A. Dogterom, A. P. A van Duyne, P. C. Femandusse, A. L. van der Maas, A. Luuring, N. Tholenaars, D. H. Vrieze en E. Witkamp. TOONEELVEKEENIGING „POSTAAL GENOEGEN'. Bovengenoemde vereeniging geeft op Woensdag 5 Mei a.s. een uitvoering in de tuin- zaal van het Gem. Concertgebouw, des avonds te 8.30 uur. Opgevoerd wordt het blijspel in 3 bedrijven „Haar andere Man", door Larry E. Johnson. De regie is in handen van den heer G. H. Pollé. SYNAGOGEDIENSTEN NEDERLANDSCH ISRAEL. GEMEENTE. Sabbath: Vrijdagavonddienst te 6.30 uur. Ochtenddienst te 8 uur. Middagdienst te luur. Avonddienst te 8.14 uur. Werkdagen: Ochtenddienst te 7 uur. £ondag te 7.30 uur. Middagdienst te 7.30 uur. Avond dienst bij het invallen van „nacht". Talmoed Torah: Sabbath te 12 uur. Werk dagen: tusschen de Middag- en de Avond diensten. De Middag- en de Avonddiensten op de Werkdagen, alsmede Talmoed Torah, worden verricht in het Gemeentegebouw, Lange Wijn gaardstraat 14. De overige diensten vinden plaats ter Synagoge, Lange Begijnestraat 11. CHRIST. BOEREN- EN TUINDERSBOND. Gelijk we met een enkel woord hebben ge meld, zal de algemeene vergadering van den Chr. Boeren- en Tuindersbond Dinsdag 6 Juli a.s. onder leiding van prof. mr. P. A. Diepenhorst, hoogleeraar aan de V. U. wor den gehouden. Als referent zal optreden mr. dr. A. A. v. Rhijn, secretaris-generaal van het Dep. van Economische Zaken. Na de jaarvergade ring zal men zich 's avonds te Zandvoort aan een gemeenschappelijken maaltijd ver eenigen. Op 7 Juli zal een excursie gehouden wor den. Het ligt in het voornemen een rijtoer te maken door de Haarlemmermeer, de IJ- polders, een bezoek te brengen aan de be roemde veiling Bloemcnlust te Aalsmeer, aan het vliegveld Schiphol en aan de Fordfabrie ken onder Amsterdam. Wekenlang met rheumatische rugpijn in bed. In xeer korten tijd weer op de been. „Vorig jaar had ik vreeselijke rheumatische pijnen in mijn rug en ik was drie weken lang volkomen hulpeloos. Toen schreef mijn moeder mij, dat ik beslist Kruschen Salts moest probeeren. Ik kocht dadelijk een fla con en kan naar waarheid verklaren, dat ik binnen twee weken weer op de been was." Dit schreef ons mevr. A. G. Wanneer uw afvoerorganen niet behoorlijk werken, zullen bepaalde afvalstoffen het lichaam verontreinigen en Machten veroor zaken, als rheumatische pijnen, hoofdpijnen etc. Kruschen Salts is een onovertroffen middel om lever, nieren en ingewanden aan te sporen tot gezonde, geregelde werking. De „dagelijksche dosis" Kruschen houdt U frisch en opgewekt als nooit te voren. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a f 0.40, f 0.75 en f 1.60 per flacon. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Mij., Amsterdam, voor komt. (Adv. Ingez. Med.) Italiaanscke Madonna's der 15e eeuw. Fijnzinnige causerie van prof. Guido Manacorda. De Florentijnsche hoogleeraar die gister avond de gast was der Dante Alighieri-ver- eeniging, is niet alleen een der meest voor aanstaande Italiaansche schrijvers doch te vens een der beste kenners der Florentijn sche Quatrocento-kunst. De presidente der vereeniging mevr. L. Vandervelden-Vijigh, leidde den spreker in en gaf uiting aan de dankbaarheid van allen, dat prof. Mana Corda er in had toegestemd deze lezing te houden. Prof. Mana Corda ving aan met een in leidende beschouwing over het karakter der 15e eeuw, het bloeitijdperk van het Ita- liaansch humanisme. Zij tooide zich met de gaven der klassieke, antieke ordening: maat, monumentaliteit, stijlgevoel. Uit de schat der Grieksche en Arabisch-Christelijke beschavingen putte zij een vernieuwd denkleven, uit eigen volks leven schepte zij levensvreugde, poezie, zang. De „Humaniteit" tooide zich met de pracht der natuur, de mensch werd in het brand punt van het leven geplaatst. Doch tevens werd de uitbeelding van het religieuze gebeuren realistischer, zij maakte zich vrij van de strenge discipline van het middeleeuwsche denkleven, om zich te ont wikkelen in volle ongebondenheid en ten slotte een sprookjesachtige, half mythische atmosfeer te bereiken, waaruit de groote ridderepiek van Pulci, Boiardo en Anosto te voorschijn trad. Deze eeuw was veel minder heidensch, dan de historici het trachten voor te stel len. doch het was een tijd vol onrust in zijn religieus zoeken en hopen, maar vol rijke schakeering in de uiting van zieleleven. Bovendien vierde het platonisch denken hoogtij. Een algemeen streven naar irratio neel denken was merkbaar, hoewel er tevens een zeldzamen opbloei van de rationeele we tenschap was, die zich voedde aan de bron nen der verrezen oudheid. Maar het dualisme had geen oplossing ge vonden. de verzoening der tegenstellingen bleef uit Dit blijkt zonneklaar uit de ver schillende voorstellingen der Madonna. De menschelijke voorstelling van Maria, als de Vrouw bij uitnemendheid, stond vooraan, zoowel bij de uitbeelding van het mysterie der menscliwording, als in de episodische schilderijen der Italiaansche meesters. Het mysterie van haar maagdelijk moederschap maakte haar tot synthese veler tegenstellin gen. Zij is „het" beeld der vrouw bij uitne mendheid en de toevlucht voor heiligen en zondaren, van verdwaalden en gevallenen, de troosteres van allen die hun moede hoofd in haar reinen moederlijken schoot kwamen leggen. Prof. Mana Corda doorliep de rij der groot- mesters die de verschillende facetten van r>|\ gevoelsprisma hebben geopenbaard. Zoo besprak hij, achtereenvolgens de Madonna's van Fra Angelico. Baldorinetti, Lippi, Botti celli, Raffaellino del Garbo, Perugino, Man- tegna en Bellini. Hij liet ons niet slechts hunne scheppin gen bewonderen in de geprojecteerde beel den. maar gaf door zijn gevoelige interpre tatie een verklanking hunner visie. Het was een zangerig-dichterlijk gemoduleer van teere gevoelsnuances, een smukken van fijn zinnige kransen om de gestalte der verschil lende Madonna's. Voor deze fijnzinnige causerie moest spr. den géestdriftigen dank der talrijke aanwe zigen in ontvangst nemen COMENIUS HERDENKINGSMARSCH. Zooals bekend is, wordt de derde jaarlijk- sche Comenius Herdenkingsmarsch dit jaar gehouden op Zaterdag 29 en Zondag 30 Mei a.s. Er bestaat buitengewoon veel belangstelling voor dezen marsch, gezien de aanvraag om nadere inlichtingen uit alle deelen des lands. Zoo als altijd gaat deze marsch door de mooiste gedeelten van het Gooi. Op Zondag 30 Mei. zal tijdens de rust, welke gehouden wórdt van 2 tot 3 uur n.m. door de Bussumsche Wandel Club „De Kievit" die deze marsch organiseert, namens alle deelnemers een krans gelegd worden op het graf van Co menius in het Mausoleum te Naarden. Na de rust om 3J/2 uur n.m. zal voor de genoodigden, die zich zullen verzamelen op het Bordes van het Raadhuis te Naarden, door alle deelnemende Groepen en Corpsen een défilé plaats hebben. Het secretariaat is gevestigd Keizer Otto- straat 121 te Bussum. HAARL. CHR. BESTURENBOND. Woensdag kwam de Haarl, Chr. Besturen bond in jaaiwergadering bijeen. De voorzitter, den heer Sal vis, releveerde wat de Chr. Besturenbond ook dit jaar weer gedaan heeft. Vooral wekte hij de vergadering op de propaganda nog intensiever te voeren in het belang der geheele Chr. Vakbewe ging. Na een korte bespreking der jaarverslagen werden zij met algemeene stemmen goedge keurd. De voorzitter werd met algemeene stemmen herkozen. Den heer Kok, alg. bestuurder van het C. N. V. hield een inleiding over: „Een blik in de toekomst". Als afwisseling declameerde den heer Joh. de Wijs eenige stukjes, wat zeer op prijs werd gesteld Coöperatie „De Eendracht". De Coöp. Verbruiksvereeniging „De Een dracht" hield in het gebouw van den Protes tantenbond haar 32e jaarvergadering. In een inleidend woord besprak de voorzitter het jaarverslag, waarin, naar hij had vernomen, door enkele leden een sombere klank was ge hoord. De voorzitter meende te moeten ont kennen, dat het somber is. Het is alleen der waarheid getrouw. Evenals de particuliere be drijven hebben ook de coöperaties een moei lijken tijd te overwinnen, vooral ontstaan door vermindering van omzet. Dat te erkennen is geen somberheid. Integendeel, aldus spr., we zijn hoopvol. Ons bedrijf op zichzelf is ge zond en wanneer door gunstiger tijdsomstan digheden de verhoogde koopkracht der leden zich uit in vergrooting van den omzet, dan is er geen reden tot zorg. Verder schetste de voorzitter den chaojn- schen toestand in het bakkerij-bedrijf, ook te Haarlem. Hij wees er op, hoe „De Eendracht" steeds kwaliteit en gewicht van het brood op hoog peil heeft gehouden en daardoor voor grooten teruggang bewaard is gebleven. De leden mogen beseffen, dat zij door die uit stekende kwaliteit eigenlijk al een dividend in natura hebben genoten. Aan het bestuur werd décharge verleend over het beheer in 1936. Bij de daarop volgende verkiezingen werden de aftredende bestuursleden, de heem P. Kluit en H. Plant herkozen. De aftredende commissaris, de heer A. Bie- mond, stelde zich wegens drukke werkzaam heden niet herkiesbaar. Namens de vergade ring werd hem hartelijk dank gezegd voor alles wat hij in den loop van zeven jaren voor de coöperatie had gedaan. In zijn plaats werd gekozen de heer G. W. H. de Korte. Bij de verkiezing van 5 leden voor de com missie van Advies werden bij acclamatie her kozen de heeren J. W. A. Berendonk, J. Betze- ma en K. Kooiman en gekozen de heeren A. Biemond en P. A. Kion. Den heer A. H. Fren- sen, die zich niet herkiesbaar had gesteld, werd door den voorzitter de dank der vereeni ging gebracht voor zijn werk in de Comm. van Advies. De vergadering werd door bijna 300 leden bezocht. JULIANABRON IN GEBRUIK GESTELD. Donderdagmiddag heeft de burgemeester van Apeldoorn op een terrein bij de „Woeste Hoeve", gelegen onder Beekbergen, de Ju- liana-bron, waaraan Prinses Juliana wel willend haar naam heeft verleend, in gebruik gesteld. Gedurende eenige jaren gebruikte een bewoner van deze eenzame streek het wa ter reeds, behalve de zeer goede smaak er van viel hem op, dat de tank, waarin hij het water oppompte, spoedig verteerde. Een scheikun dig onderzoek wees uit, dat het water van een zeer bijzondere samenstelling was en uitste kend als tafelwater geschikt, terwijl het bovendien heilzaam werkte tegen rheumati sche aandoeningen. Ook in vermenging met andere dranken bleek het uitstekend te vol doen. Wichelroedeloopers hebben dit water op 42 meter diepte, onder verschillende aard lagen, aangetroffen. Na boring welde het wa ter tot een hoogte van 29 meter. Een N.V. werd gesticht en een klein fabrieksgebouw is op de plaats van de boring verrezen. Met be hulp van een electrische installatie wordt het water opgepompt. Opmeikelijk is, dat alle bronnen welke aangeboord zijn, binnen een straal van 300 meter van deze bron verwij derd, niet ijzerhoudend zijn. Het water is rijk koolzuurhoudend en kan direct uit de bron gebruikt worden. Het is de eerste bron van een dergelijke samenstelling, welke in Gelder land is aangeboord. UIT DE STAATSCOURANT. Bij Koninklijk besluit is benoemd tot lid van 't college van curatoren van 't Kon. Neder landsch Meteorologisch Instituut prof. dr. ir. F. A. Vening Meinesz, buitengewoon hoog leeraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. Bij Kon. Besluit van 27 April 1937 is met ingang van den dag van indiensttreding, niet vallende voor den dag, waarop het organisatie- besluit rijksveldwacht in werMng treedt, be noemd tot inspecteur der rijksveldwacht: A. van Zoelen, commissaris van Politie te Am sterdam. Bij Kon. Besluit van 27 April is op zijn verzoek met ingang van 30 April 1937 eervol ontslag verleend aan A. J. L. E. Foek als no taris te Vugt. DR. VAN DER SLEEN NAAR ZUID-AFRIKA. Na een zeer drukke wintercampagne van 150 spreekbeurten meest over Canada gaat de „Haarlemsche zwerver" Dr. v. d. Sleen weer een ander terrein bezoeken om er te fotogra- feeren en te filmen om er naderhand van te kunnen vertellen. Met het oog op de toene mende belangstelling in het Oude Boerenland, die blijkt uit de hooge emigratiecijfers is deze keus zeer verklaarbaar. De bedoeling is, be halve de veeteelt en landbouwstreken en het mijnbedrijf ook de prachtige natuurreservaten zooals het Kruger Wildpark en verder de Zam besi watervallen te bezoeken. Zaterdagavond 1 Mei zal zich in IJmuiden dus een kleine ex peditie inschepen bestaande uit zes reizigers, 2 Ford auto's, een aanhangwagen als eet- en conversatiezaal, zes tenten, kookgerei enz. enz. De reis zal heelemaal kampeerende worden gemaakt om beter contact te krijgen met de bewoners, boeren en inboorlingen, zoowel als leeuwen, krokodillen en was dies meer zij, naar Dr. v. d. Sleen ons schrijft. Er zal genoeg ge legenheid zijn om avonturen te beleven, en men kan dus weer spannende reisverhalen te gemoet zien. s V- ■"V v V'"v, V - De aubade der kinderen op het Leidscheplein. Het traditioneele Oranjezomietje heeft ons ook ditmaal niet in den steek gelaten. Reeds in den vroegen morgen heerschte er een ge zellige drukte in de binnenstad, waar vele vlaggen vroolijk wapperden in den lentewind. Tusschen acht en negen uur trokken ver schillende muziekkorpsen door de stad, waar na om half elf de vereeniging „Arti et Reli- gione" een concert gaf op de Groote Markt, waarvoor als steeds veel belangstelling was. Doch ook in de buitenwijken hebben de verschillende Oranjevereenigingen een groote activiteit ontplooid. In het Centrum De reveille, van acht tot negen uur, werd in de binnenstad uitgevoerd door de „Spaar- nëbazuin" en „Arti et Religione". Van half elf tot half twaalf trok de Postfanfare door de stad en van half twaalf tot half één de „Spaarnebazuin". „Arti et Religione" gaf van half elf tot half twaalf een concert in de mu ziektent op de Groote Markt. Om half drie zullen de kinderen van de twee hoogste klassen in de Doelen verzameld worden, waarna zij in twee ploegen, met mu ziek voorop naar het Concertgebouw zullen trekken, waar een filmvertooning zal worden gegeven. Verder zullen enkele muziekvereenigingen op de Groote Markt concerteeren, terwijl ook in de avonduren enkele concerten en muzikale omgangen plaats zullen vinden. Het Westerkwartier De festiviteiten in Haarlem-West, waar het Leidscheplein het centrum van de feest vreugde vormt, werden ingezet met een mu zikale reveille door de vereeniging „Utile Dulci". Om negen uur had de officleele ope ning plaats door den gemeentesecretaris, mr. Th. A, Wesstra, in tegenwoordigheid van mr. P. Fuhri-Snetillage, voorzitter van de vereeni ging Koninginnedag. Vervolgens werd door vierhonderd kinderen, onder leiding van den heer K. Zeilmaker een zanghulde gebracht, waarna deze kinderen verzameld werden in een der scholen aan het COLLECTE VOOR TOEVALLIJDERS. A.s. Hemelvaartsdag wordt deze jaarlijksche collecte gehouden te Bloemendaal en Benne- broek, 2en Pinksterdag te Haarlem. In de groote Stichtingen van de Christ. Vereeniging tot verpleging van lijders aan vallende ziekte te Haarlem en Heemstede worden thans bijna 500 patiënten verpleegd. Een tehuis voor de ongeneesbaren, een herstellingsoord voor min der ernstige zieken. Verleden jaar konden er niet minder dan 46 patiënten de Stichting vol doende hersteld verlaten. Voor dit in het ge heel niet gesubsidieerde werk moet jaarlijks een groot bedrag door de particuliere liefdadigheid worden bijeenverzameld, daarom wordt een beroep gedaan op aller medewerMng. Het geldt alle gezindten. Opgave van Collectanten wordt gaarne tegemoetgezien aan het adres van Br. J. Kortenhoeven, Postlaan 11 Heem stede, tel. 28637. In de Gem. Heemstede wordt de collecte daags na Pinksteren gehouden. Leidsche plein. Om ongeveer tien uur werd een aanvang gemaakt met de kinderspelen, waar bij de kinderen naar den leeftijd in verschil lende groepen verdeeld werden. Doch ook de goochelaar wist de kinderen best te vermaken. Telkens steeg een vroolijk gelach op. De blijde gezichtjes en het vroo- lijke geroezemoes van stemmen bewees wel, hoe de kleuters en ook de grooteren zich ver maakten. Van drie tot vier uur zal een kinderoptocht door het geheele Leidsche kwartier gehouden worden, terwijl de feestelijkheden zullen wor den besloten met een muzikalen rondgang in de avonduren van „Utile Dulci" door het Leid sche kwartier. In Haarlem-Oost. De Julianadag te Haarlem-Oost is met groote opgewektheid en onder begunstiging van een stralend lentezonnetje 's morgens in gezet met een muzikale reveille door „De Spaarnebazuin" onder leiding van haar direc teur A. Hakkenberg van Gaasbeek. De route was als volgt: van Melkbrag, Hoogstraat, Spaarnwouderstraat, Amsterdamstraat, Nagt zaamplein, Teding van Berkhoutstraat, Am- sterdamsche Vaart, Heerenvest, Anthonie- straat naar Lange brug. Om 9.30 werd een kinderoptocht gehouden naar het gebouw St.-Bavo. Met vroolijke vlaggetjes en glundere gezichten een f eest- voorstelling komt niet eiken dag voor gin gen de kinderen langs de volgende route naar het gebouw St.-Bavo: van Teijlerplein, A. L. Dyserinckstraat, Amsterdamstraat, Spaarn wouderstraat, Wijde Steeg, Spaarne, Melk- brug, Korte en Lange Veerstraat, Klokhuis plein, Smedestraat naar het gebouw St.-Ba vo. Hier werd een feestvoorstelling gehouden door het welbekende Haarlem's Cabaret en Revuegezelschap met medewerking van den goochelaar prof. Han. Het hoeft wel geen be toog dat het programma bij de kinderen in sloeg, het gelach was niet van de lucht en voorzitter H. J. van Engelen had dan ook alle moeite om de kinderen rustig te hou den. Vooral de jeugdige humorist Johnny Pirns had weer veel succes doch ook de ove rige leden van het gezelschap en in het bij zonder Henk Smal hadden al spoedig de juis te kindertoon te pakken. De feestvreugde steeg wel ten top bij de tractatie na, toen was er werkelijk geen houden meer aan. Vanmiddag om half drie zal in tegenwoor digheid van den burgemeester een plechtige boomplanting plaats vinden. Er zal massa zang zijn van 1000 schoolkinderen met toe- beleiding van de Haarlemsche Muziekver- eeniging. De voorzitter van de vereeniging Koninginnedag Mr. Th. A. Wesstra zal een rede houden. Verder zullen 's middags op het Nagtzaam- plein revuedansen worden gehouden met medewerking van Johnny Pirns, de jeugdige humorist. Des avonds van 8 tot 10 uur zullen muzikale rondwandelingen de feestvreugde nog ver- hoogen terwijl van 9 tot 11 uur een openlucht- Bioscoopvoorstelling plaats heeft op de Zo- merkade. Rest ons nog te vermelden dat de attracties aan de Zomerkade reeds van morgen veel be langstelling trokken, een belangstelling die in den loop van den dag ongetwijfeld nog zal toenemen. Haarlem-Noord. In Haarlem-Noord wordt de viering van Julianadag hedenmiddag om half twee ingezet met een opmarsch der kinderen naar het Gem. Sportterrein aan de Van Nesstraat waar groote kinderspelen zullen woi'den gehou den. Des avonds van 7 tot 8 uur is er een mu zikale rondwandeling door de R.K. muziek- vereeniging St. Caecüia, die de volgende route zal nemen: van Waalstraat, Rijksstraat weg, Schoterweg, Kennemerstraat, Frans Halsstraat, Frans Halsplein, Schoterweg, Gen. Cronjéstraat, Julianapark, Soendaplein, Rijksstraatweg, Van Nesstraat naar Gem. Sportterrein. Van 89.45 uur is er een openlucht-bios coopvoorstelling op het Gem. Sportterrein aan de Van Nesstraat terwijl er van kwart voor tien tot kwart over tien een schitterend vuur werk zal worden gehouden in 12 afdeelingen. Een programma dus met „voor elck wat wils!" De gemeente-secretaris, Mr. Th. A. Wesstra, opent de feestelijkheden i Haarlem-West. EEUWFEEST CONGREGATIE H. CAROLUS BORROMAEUS. Donderdag vierde de congregatie der liefde zusters van den heiligen Carolus Borromaeus te Maastricht haar honderdjarig bestaan. Bij een receptie heeft de waarnemende bur gemeester der stad, de heer J. Schaepkens van Riempst een toespraak tot de jubilee- rende zusters en de moeder overste gehou den. Hij prees zich gelukkig moeder Fulgen- tia in opdracht van den minister van Justi tie te kunnen mededeelen. dat zij door H.M. de Koningin is benoemd tot officier in de Orde van Oranje Nassau.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 14