iSÜ SHAG eetn dat van, mij aan WOENSDAG 5 MEI 1937 HASEEEM'S DAGBLAD 6 De 30e Lighaluitvoering. Zaterdag 12 Juni op het „Haarlem"-terrein. Zaterdagavond 12 Juni zal op het „Haar- lem-'-terrein aan den Rijksstraatweg de 80e Lighal-uitvoering worden gegeven. Evenals vorig jaar kunnen daaraan deel nemen leerlingen van scholen voor (L.O. en U.L.O., alsmede dames- en heerenleden *van vereenigingen, aangesloten bij den Kenne- mer Turnkring. De organisatie is in handen van de afdee- ling Haarlem van de „Vereeniging van leeraren en onderwijzers in de lichamelijke opvoeding in Nederland" in samenwerking met den Kennemer Turnkring. Uit beide or ganisaties werd een bestuur .aangewezen, dat bestaat iuit de heeren: R. Verwers (voorzit ter), J. Hop, (vice-voorzitter)J. Admiraal (secretaris), A. J. Meijerink en F. J. Rikke- rink. De technische regeling wordt verzorgd door de gymnastiek leeraren en -onderwij zers, van wie leerlingen aan de uitvoering deelnemen, en door de Technische Commis sie van den Kennemer Turnkring. Meer be paaldelijk belast zich met deze regeling een Technisch Bureau, bestaande uit de heeren B. J. Wieland Los (hoofdleider), W. Mars man (voor de scholen) en W. H. Verkes (voor de vereenigingen). De organisatoren hopen op een deelneming van meer dan 2000 dames, heeren, meisjes en jongens, een aantal, dat vorig jaar reeds be reikt werd. Harmonie Crescendo zal de uitvoering mu zikaal opluisteren. Ofschoon de toegangsprij zen zeer laag gesteld zijn, hoopt men, dat de stijging in de inkomsten, die zich vorig jaar Inzette, verderen voortgang vindt. De 29 reeds gehouden Lighal-uitvoeringen brachten een bate op van f 56.560.81, welk bedrag geheel ten goede kwam van het Lig- halfonds voor on- en minvermogende tuber- culose-lljders in Haarlem en omstreken. GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN. Inlichtingen over gevonden voorwerpen aan het bureau van politie Smedestraat uitsluitend tusschen 11 en 13 uur. Terug te krijgen bij: Handschoenen en ceinturen: Politiebureau Smedestraat. R.K. kerkboekje: Berghuis. Pie- ter Kiesstraat 7. Broche: Vader, Tempeliers straat 24 rd. Voetbal: v. Honschoten, Gr. Wil lemstraat 4. Postduif: Moerkerk, Gouwstr. 14. Halsketting: Politiebureau Smedestraat. Hond: Bakker, Botermarkt 29. Armbandhorloge: Zwart, Nassaustraat 12. Horloges: v. d. Werf, Sofiastraat 69. Regenjas: Politiebureau Smede straat. Wegenbelastingkaart: Calandt, Padang- straat 26. Padvindersmes: Vermeer, Soenda- plein 37. Nummerplaat; Politiebureau Smede straat. Oorbel: Kamer, Ampzingstraat 1 zw. Uniformpet: Abbink, Kloosterstraat 70. Pet: Pel. Zonnekade 223. Portemonnaie met inhoud Klop, Olmenstraat 61. Damesring: Kamp- meijer, Verspronckweg 155. Rijwielplaatje: v. Gelder, Karei van Manderstraat 103; Weller, KI. Houtstraat 75 zw. en Amelung, Hoofman- straat 13. Rozenkrans; v. d. Putten, le Voor uitgangstraat 15. Kinderschoentje: Poots, Zaa- nenstraat 17. Steekbeitel: Politiebureau Sme destraat. Teekening (platte grond): Goris, Nassaulaan 34 L. Actentasch: Oolthuis, Mar- nixstraat 90 rd. Vulpen; de Graaf, de Clereq- straat 116. R.K. Kerkboekje: Groenendaal, Brouwersplein 23 rd. Bril, Surendonk, Leidsche- straat 40. Bus (met olie)Langeveld, Genestet- straat 22. Dekje van kinderwagen: de Wreede, Sperwerstraat 32. Etui, inh. nagelgarnituur: Politiebureau Smedestraat. Hondenhalsband: Vermeer, Merwedestraat 15. Uond: de Vos, Pijnboomstraat 101 en Meulman. Spijkermans laan 15. Dameshorloge: Middeldorp, Ruijcha- verstraat 5; Remmersma, Vogelzangscheweg 268 Vogelenzang en Jellema, v. 't Hofstraat 9. Heeren regenjas: v. Leeuwen, Ted. v. Berk- houtstr. 107. Honden ketting; Ruurda, Zwaard straat 20. Kat; Schenner, Amsterdamsche- vaart 72. Kwitantie: Luijten, Acaciastraat 45. Kwitanties: Janus, Florisstraat 96. Alpinomuts: Beelen, KI. Houtstraat 126. Oorbelletjes: v. Es sen, v. O. de Bruijnstraat 206. Portemonnaie met inhoud: Verhaart, Wouwermanstraat 112; Politiebureau Smedestraat en Schabbing, Pa- pentorenvest 32. Rijwielpomp: Maruk, Zomer- vaart 35. Rijwielplaatje Steeman, Eikenstraat 8 en Amelung, Hoofmanstraat 13. Hondenriem: Feits, Eindenhoutstraat 19. Ring met sleutels: Wiersma, Oost-Indiëstraat 126. Heerenrijwiel: de Vries, Sterreboschstraat 32. Rijwieltaschje met inhoud: Politiebureau Smedestraat. Com binatietang: Hoving, Vergierdeweg 191. Dames- tasch met inhoud: Jutten, Ceciliasteeg 8. Vul penhouder: v. Leeuwen, Gen. Jouberstraat 33, Andriessen, Prof. v. d. Waalstraat 33 en De Jong, Julianalaan 310. Weegtoestel; Houtkamp, Goltzlusstraat 9. Zak met aardappelen, v. Kips hagen, Timorstraat 53. Zweep, Smits, de Clercqstraat 127. Rentezegels: Pastor, Tessel- schadestraat 27. K ben 30 Jaar en ge- trouwd, heb vier lieve kin deren, dus niet veel tijd om stil te zitten. Nu zult U den ken, dat ik dan 's avonds wel mijn voeten voel. Neen hoor, ik draag TIMTUR- schoenen. Ze zitten verruk kelijk en behouden altijd him eleganten pasvorm. A propos TIMTUR heeft een interessant boekje uit gegeven over het kapittel «schoenen", dat bij de win keliers en aan de fabriek te Waalwijk gratis verkrijgbaar is. Daarin lees je, hoe je een schoen moet beoordeelen en buitendien kun je met een éénige prijsvraag f 250.— verdienen. Neem dat van mij aan: Wie prijs stelt op goed schoeisel, koopt: PROGRAMMA VAN DE HAARDEMSCHE RADIOCENTRALE OP DONDERDAG 6 MEI. Wijzigingen voorbehouden Progr. 1: Hilversum I. Progr. 2; Hilversum H. Progr. 3: 8.00 Parijs Radio. 12.20 Vlaamsch Brussel. 12.30 Keulen. 2.05 Vlaamsch Brussel. 2.20 Parijs Radio. 2.50 Londen Regional. 3.20 Keulen. 6.50 Parijs Radio. 7.20 Fransch Brussel. 8.20 Beromunster. 9.35 Boedapest. 11.20 Diver sen. Progr. 4: 8.00 Vlaamsch Brussel. 9.20 Keulen 9.35 Droitwich. 9.50 Keulen. 10.20 Londen Re gional. 2.35 Droitwich. 5.40 Londen Regional. 6,00 Droitwich. 11.20 Diversen Progr. 5: 8.007.00 Diversen. 7.Eigen gramofoonplaten concert: Piano-Orgel: 1. Walz Medley; 2. Dixonland No. 8; 3. Fifty years of song; 4. Kitten on the Keys; 5. Tango Medley; 6. Walz Memories; 7. Nola Polly; 8. Blackpool Song Mixture No. 9: 9. Through foonmuziek. Hierna Schriftlezing. 8.0012.Diversen. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO CENTRALE OP VRIJDAG 7 MEI Wijzigingen voorbehouden! Progr. 1: Hilversum I. Progr. 2: Hilversum H. Progr. 3: 8Keulen, 9.20 Pauze, 10.10 Deutschlandsender 10.35 Pauze, 11.05 Parijs Radio, 12.20 Vlaamsch Brussel, 12.35 Keulen, 2.20 Danmarks Radio, 3.20 Keulen, 4.20 Fransch Brussel, 4.40 Keulen, 5.05 Parijs Ra dio, 5.20 Vlaamsch Brussel, 5.35 Keulen. 7.20 London Regional, 9.20 Fransch Brussel, 9.40 Weenen, 10.05 Fransch Brussel, 10.20 Parijs Radio. Progr. 4: 8.— Vlaamsch Brussel. 8.20 Pauze, 9.35 London Regional, 4,20 Droitwich, 8.40 Di versen, 10.20 Droitwich, 11.20 Diversen. Progr. 5: 8.007.00 Diversen. 7.Eigen gramofoonplatenconcert: Wals en Marsch. 1. Radetzky Marsch; 2. Das ist Johann Strauss, 3. Mattinata; 4. Deutschmeister Re giments Marsch; 5. Torgauer Marsch; 6. Lon don Bridge; 7. Drei Strausse; 8 Satervalsen- 9. Feuert Los; 10. Poranek; 11. Acceleratio- nen; 12. lom so glad; 13. In twon tonight. k 8.00—12.Diversen. j WVWAlWWWVVVWyWWW (Adv. ingez. Wied.) DE NATIONALE BIJEENKOMST VAN DE OXFORDGROEP. Speciale treinen. Ter gelegenheid van de nationale bijeen komst van de Oxfordgroep van 6 tot 17 Mei zal er morgen (Hemelvaartsdag) een spe ciale trein loopen welke uit Haarlem ver trekt om 8.43 uur v.m. Terug vertrek uit Utrecht om 4.20 uur. Spoorkaartjes voor dezen speeialen trein, retour HaarlemUtrecht, zijn verkrijgbaar Wilhelminastraat 30 en Delistraat. 18, Haar lem-Noord van 7.3010 uur hedenavond. De bijeenkomsten in Utrecht zullen ge houden worden om 10.30 uur v.m., 3 uur n.m., 7.15 uur n.m. in het gebouw van de Groente veiling, einde Croeselaan. SECRETARIS SCHOONHEIDS COMMISSIE. Naar wij vernemen is Ir. G. Friedhoff, hoofdingenieur ibij Openbare Werken alhier, benoemd tot secretaris van de Schoonheids commissie alhier, in plaats van wijlen ir. De Bordes. ALG. NED. VERBOND. Voor de afd. Haarlem en omstreken van het Alg. Ned. Verbond zal Maandagavond 10 Mei in de tuinzaal van het Gem. Concert gebouw de heer M. C. de Jong, districts commissaris van ,De Kennemer Padvinders" spreken over: „De padvindersbeweging en de Wereldjamboree 1937". faillissementen; Door de Arrondissements-Rechtbank te Haarlem zijn de volgende faillissementen uit gesproken op Dinsdag 4 Mei 1937. 1. Simon Vet, slager, wonende te Zaandam Ged. Gracht 97. Curator Mr. Jan Lieuwen, wonende te Pur- merend. 3. N. Kat, rijwielhandelaar, wonende te Velser.-N Burgemeester Weertstraat 14. Curator Mr J. van der Hoeven, wonende te Haarlem. 3. K. Clay, manufacturier, wonennde te Hillegom, Meerstraat 64. Curator Mi'. F. van Berlekom te Haarlem. 4. A. A. de Gans, schoenmaker, wonende te Haarlemmermeer, Hillegommerdijk 318. Curator Mr P. Tideman te Haarlem. 5. J. Fruytier, zonder beroep, wonende te IJmuiden, gemeente Velsen, thans Kanaal straat 62 rood, vroeger no. 12. Curator Mr. L. S. Römelingh te Haarlem. 6. De Handelsvennootschap onder firma Sigarenfabriek „Gevali" gevestigd te Bever wijk, Heemskerkerweg 183 en hare firman ten: 1. C. van Lint, sigarenfabrikant, 2. H. van Lint, sigarenfabrikant, beiden wonende te Beverwijk, Heemskerkerweg 183, Curator Mr. P. J. Prinsen Geerligs te Haarlem. Recihter-Oommissaris in al deze faillis sementen Mr. S. J. Pit te Haarlem. Op 4 Mei 1937 is door bovengenoemde Rechtbank afgewezen het verzoek van H. A. de Bruin, industrieel en vleesöhconserven- fabrikant, wonende te Santpoort, gemeente Velsen, Rijksstraatweg 448, strekkende tot het bekomen van surseance van betaling. Wegens het verbindend worden der eenlge uitdeelingslijst zijn geëindigd de faillissemen ten van: 1. A. van Zadel H. J.zn., wonende te Wijk aan Duin, gemeente Beverwijk. Curator Mr. J. Deenik te Haarlem. 2. H. J. van Zadel, wonende te Wijk aan Duin, gemeente Beverwijk. Curator Mr. J. Deenik te Haarlem. 3. Chr. K. Eisohenhardt echtgenoote J. A. de Vries, openbare koopvrouw, wonende te Zand- voort, Stationsplein 57. Curator Mr. C. Blankevoort te Haarlem. 4. KI. Kuiper, handelaar in comestibles, wonende te Zaandam, Curator Mr. H. E. Prinsen Geerligs te Haarlem. 5. G. W. Kors, timmerman, wonende te Haarlem. Curator Mr. Julius Hoog te Haarlem. BEëEDIGD. Maandag werd bij de Haarlemsche Recht bank beëedigd als advocaat en procureur Mr. J. D. de Haan, wonende te Haarlem. MUZIEK Haarlem's Muziek-lnstituut 27ste Leerlingen-Uitvoering. Hoofdnummer van de uitvoering van Dins dagavond was het fragment uit Ghick's „Or pheus", waarbij opera- en orkestklasse onder de leiding van den heer W. Rettich samen werkten, terwijl de Orpheus-partij door de altzangeres mevr. H. Preyer vertolkt werd. De heer F. Primo, die de regie in handen had, gaf van te voren een kort overzicht van den inhoud der opera „Orpheus" en in 't bijzonder van het op te voeren fragment, dat de aankomst van Orpheus bij den toegang der onderwereld en zijn smeekingen om be vrijding zijner gade Euridice schildert, ter wijl de geesten van de onderwereld voorals nog een afwijzende houding aannemen. De vertolking van dit operafragment mocht in menig opzicht zeer verdienstelijk genoemd worden. Zeer bevredigend was de samenwerking tusschen orkest, koor en so liste, en door dat een deel van het geesten koor in de orkestruimte opgesteld was, werd het onderwereldlij ke effect van den geesten zang aanmerkelijk vergroot. De vrouwelijke geesten, in sombere, zwarte, uniforme klee- dij gestoken, zongen en acteerden op het tooneel; hun bewegingen iwaren afgemeten, maar leken me soms wat te veel gestyleerd. Daarentegen toonde mevrouw Preyer de voor de uitbeelding harer rol noodige vrij heid van actie; ook haar vocale interpreta tie was te prijzen. Lofwaardig werk leverde de aangevulde orkestklasse ook met de begeleiding van het eerste hoofddeel van Mozart's Vioolconcert in A gr. t., waarvan de Iheer C. Borawitz vaardig en zeker de solopartij speelde. De dirigent W. Rettich zorgde voor goede aansluiting van solo- en orkestpartij. Niet zoo goed gelukte de uitvoering van Mozart's Ouverture „Les petits riens": hier yankelde het samenspel van het orkest nog al eens; maar Mozart is dan ook lang niet gemakkelijk, omdat zelfs de kleinste oneffen heid in de vertolking zijner werken zich di rect openbaart. De bovengenoemde nummers werden na de pauze gegeven. Het eerste gedeelte van den avond werd gevuld door tal van solistische voordrachten door leerlingen van de heeren Jan Couvée (piano), Th. Canivez (cello), J. Stroomenbergh en Ed. v. d. Ploeg (beiden solozang). Van het gros der leerlingen, die hun taak naar behooren vervulden, onder scheidden enkelen zich door de demonstratie van uitgesproken aanleg en, in een paar ge vallen, ook al van merkwaardig gevorderde technische bekwaamheid. Dit laatste was wel het geval met de alt, die een Recitatief en Aria van Handel met volkomen egalisatie der registers en zuiverheid zong, te merkwaar diger, wijl zij nog maar korten tijd studies heeft gemaakt; het was ook het geval met den tenor, die met de Italianen bleek te kun nen rivaliseeren in stemmateriaal. Enkele piano voordrachten toonden goede pianisti sche dispositie;een der celloleerlingen be wees ook een speeialen aanleg te hebben; de zuiverheid van zijn intonaties was zeer te roemen. Ondanks het uitgebreide programma was deze avond betrekkelijk niet laat geëindigd. K. DE JONG. PROGRAMMA DONDERDAG 6 MEI, HILVERSUM I, 1875 M. 8.30 KRO. 9.30 NCRV. 12.15 KRO. 2.00 NCRV. 8.30 Morgenwijding. 9.30 Lof- en dankstond v$n het Leger des Heils. 11.30 Gramofoonmu- ziek. 12.15 KRO-orkest en gramofoonmuziek. 2.00 Gramofoonmuziek. 2.15 Bondsdag v. d. Ned. Bond van Jongelings-Vereenigingen op Geref. Grondslag. 4.30 Gramofoonmuziek. 5.00 Jubileum-Cantate door het Leger des Heils. 6.00 Gramofoonmuziek. 7.00 NCRV-orkest. 7.45 Reportage. 8.00 Berichten ANP. Herh. SOS- Berichten. 8.15 Vervolg concert. 9.00 „De nood van dezen tijd", causerie. 9.30 Orgelspel (Om 10.00 Berichten A.N.P.). 10.3012.00 Gramo foonmuzeik. Hierna Schriftlezing. HILVERSUM H, 301 M. AVRO- uitzending. 8.00 Gramofoonmuziek. 9.00 Morgenwijding. 9.15 AVRO-octet. 10.30 Groninger orkestver- eeniging, soliste en gramofoonmuziek. 12.30 Kovacs Lajos' orkest. 1.15 Gramofoonmuziek. 2.00 AVRO-appèldag. 2.45 Sportreportage, af gewisseld door gramofoonmuziek. 3.50 AVRO- VOOR DE PUP Dobbelmannl lekker... mam! Rookt IBIS bij voorkeur uit een IBIS-pijp. Bij Uw winkelier verkrijgbaar. (Adv. Ingez. Med.) Een Familiekwestie Eén blik op Gerardus Huizinga en u wist, dat hij tot het tegenwooi'dig zeldzame ras van model-jongemannen behoorde. Hij was pijn lijk netjes, had geen slechte gewoonten en ook geen vrienden. Hij bewoonde kamers van een pension „alleen voor nette Heeren". Het waren geen kostbare appartementen, want Ge rardus Huizinga spaarde. Voor zijn toekomst. Eens zou hij zich inkoopen bij de firma., waarvoor hij werkte. Eens, als de juiste vrouw kwam, zou hij trouwen. Zoo was Gerardus Huizinga's toekomst uitgestippeld als de Indië-route van de K. L. M. Zorgzuldig uitge rekend. Zijn toekomstige vrouw. Natuurlijk moest het een ideale vrouw zijn. Als hij haar de eer aanbood zijn naam te deelen, zou zij aan de volgende voorwaarden moeten voldoen: Een aantrekkelijk uiterlijk, een verstandig inner lijk, rijk en van eerbiedwaardige afkomst. Dus was Gerardus Huizinga op 35-jarigen leeftijd nog steeds een vrijgezel Het wonder gebeurde. Zij heette Helga van Voorthuysen en Gerardus ontmoette haar op een stijfstatig bal. Hij bracht haar thuis, dien avond en meer avonden. Gerardus Huizinga was verliefd. Geen liefde echter op het eerste gezicht. Zorgvuldig was Helga gewogen en niet te licht bevonden. Pas daarna besloot Gerardus, dat hij met een aan zekerheid grenzende waar schijnlijkheid veilig verliefd kon raken. Immers, zij was buitengewoon aantrekke lijk. Uit haar gesprekken was het niet moei lijk haar op hoog peil staande geestelijke ont wikkeling te raden. Haar appartementen wa ren kostbaar ingericht en altijd tot in de puntjes in orde. Zij was blond en aantrekke lijk, verstandig en rijk. Ontegenzeggelijk de levensgezellin voor Gerardus Huizinga, die zijn naam waardig zou dragen. Misschien verwondert het u, waarom onze vriend onder deze omstandigheden zich niet openlijk uitsprak met Helga. Er waren oogen- blikken, dat hij er veel voor voelde. Dan kwam echter altijd zyn gezonde verstand weer bo ven. Het huwelijk was een ernstige zaak en er zijn altijd dingen aan verbonden, waar men nog niet alles van af weet- Helga's familie bijvoorbeeld. Zij sprak er nooit veel over. Soms had zij het over een zuster, of sprak over een brief, dien haar moeder schreef. Als Helga uit de stad ging om haar familie op te zoeken, stelde zij Gerardus nooit voor mee te gaan. Waarschijnlijk wacht te zij op Gerardus' officiëele verklaring. Maar Gerardus wachtte, tot hij haar fami lie ontmoet had. Op zekeren avond kreeg Gerardus bezoek. Een vriendelijk optimistisch uitziende heer met grijze haren stelde zich hoffelijk voor als Helga's vader. „Mijn naam is van Voorthuy sen", sprak hij met beschaafde stem. „Zoo dikwijls hoorde ik Helga over u vertellen als zij thuis was. Vandaag was ik voor zaken in de stad en besloot een handdruk met u te ko men wisselen". Gerardus Huizinga stelde zich correct voor en bood zijn gast een stoel aan. De man zag er eerbiedwaardig genoeg uit. Rustig en be scheiden, maar toch met een zekere vrijheid van optreden, dat het kenteeken is van een all-round gentleman. Helga's vader kuchte en begon weer te spre ken. „Ik aarzel, om u dit te vragen. Ik voel echter, dat, nu u Helga's vriend bent, u ook de mijne zijt. De kwestie is deze: Ik had vandaag veel onkosten en te weinig geld van huis mee genomen. Naar Helga ga ik in dit geval niet graag. Zoudt u zoo vriendelijk willen zijn, mij een 25 gulden te willen leenen. Slechts heel kort". Gerardus Huizing slikte. Hij probeerde te praten, maar kon niet. „U kunt er absoluut op rekenen, dat u ze overmorgen terug hebt", hernam de grijze heer. „Ik zal open kaart met u spelen". Hij zweeg even, schraapte zijn keel, als om moed te verzamelen en ging verder: „Ziet u, ik ben zonder werk op het oogenblikHet is zoo moeilijk weer werk te krijgen als men. als de straftijd om is". Gerardus Huizinga's hart sloeg twee keer over. Toen pas kon hij woorden vinden. „U be doelt", fluisterde hij„U bedoelt, dat u in de gevangenis hebt gezeten?" „Zoo is het" kwam het antwoord, brutaler nu het hooge woord er uit was. Gerard Huizinga nam 25 gulden uit zijn portefeuille en de vader verdween met kwieke is. Helga's vader een gevangenisboef. Gerardus was verslagen. Het was ongelooflijk, maar de man had het immers zelf verteld. Dus eindig de Gerardus de heele episode op de eenvou digste wijze: hij ging niet meer naar Helga toe. Toch was het moeilijk voor hem, omdat hij werkelijk liefde voor haar ging voelen. Een ontslagen gevangene als schoonvader? Neen, dat was te veel. Zes maanden duurde het voor zij elkaar weer zagen. Helga had hem ontelbare malen opgebeld, maar hij gaf niet thuis. En nu, na een half jaar ontmoette hij haar op een och tendwandeling in het lente belovende stads park. Gerardus' liefde zat toch dieper, dan hij gedacht had. Want toen zij op hem toestapte bonsde zijn hart luidruchtig. „Wat is er ge beurd?" vroeg Helga recht op den man af. „Waarom ben je ineens weggebleven? Zeg het mij toch". Gerardus stamelde en kuchte, wil de zijn mond open doen zei eerst niets, maar vertelde ten slotte toch wat hem was overko men. „Mijn vader", riep Helga opgewonden uit. „Een kleine heer? Grijs haar? Hij probeerde je geld te leenen! Oh, nu begrijp ik het Helga nam hem mee naar een leegstaande bank. „Luister", zei ze, „mijn vader is groot, heeft zwart haar en wandelt altijd met een wandelstok. De man, dien jij op bezoek kreeg, was mijn vader niet. Hij is Gerrit Haan, een ontslagen gevangene. lederen keer weer lapt hij het ons, om naar menschen te gaan, waar hij ons over hoort spreken. Wij hebben hem al zoo dikwijls gewaarschuwd, hem zelfs be dreigd met politie-aangifte. Toch hebben wij medelijden met hem en daarom Oh, Gerardus, en jij dacht, dat het mijn va der was Dat zinnetje stak Gerardus door het hart. Hij kon aan niets anders denken, dan aan de grove onrechtvaardigheid, die hij begaan had. Hij vroeg haar vergiffenis, verklaarde haar zijn liefde en hoe hij er naar verlangde met haar getrouwd te zijn. Een maand later waren zij getrouwd. Op de huwelijksreis was Gerardus de ideaal minnende echtgenoot.. Bovendien had hij zijn knappe vrouw onrecht gedaan. Daar om besloot hij pas op den laatsten dag van hun wittebroodsweken er over te praten. „Nu we weer terug gaan naar de stad, lieve ling", zei hij, „heb ik graag, dat je dien Ger rit Haan aangeeft wegens oplichting. Zoo iemand moet onmiddellijk opgesloten worden. „Neen, dat kan ik niet over mijn hart ver krijgen". Helga schudde beslist haar hoofd. „Vader is erg op Gerrit Haan gesteld. Zij zijn jarenlang vrienden geweest...." Zij glimlachte. nadat vader zijn laatsten slag sloeg. Hij en Gerrit waren cel-kameraden. (Adv. Ingez. Med.) appèldag. 4.00 Voor zieken en thuiszittenden. 4.20 Gramofoonmuzeik. 4.40 Voor groote kin deren. 5.00 AVRO-appèldag. 5.30 AVRO-Aeoli- an-orkest. 6.30 Sportpraatje en sportreportage. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Orgelconcert. 7.35 „Blijdschap in donkere dagen", causerie. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.10 Gevari eerd programma. 9.30 Declamatie. 9.50 Gra mofoonmuziek. 10.15 Renova-kwintet. 11.00 Berichten ANP. Hierna tot 12.00 AVRO-Dans- orkest. DROITWICH, 1500 M. 10.05 „At home today", causerie. 10.2510.50 Dansmuziek (gr. pl.) 11.10 BBC-Welsch-orkest mmv solist. 12.05 BBC-zangers. 12.351.20 Het Athol-Ensemble. 2.10 „It occurs to me", cau serie. 2.35 Het Stedelijk orkest van Bourne mouth mmv. soliste. 4.05 Gramofoonmuzeik. 4.35 BBC-dansorkest. 5.20 Berichten. 5.40 Cau serie „This and that". 6.00 Zang. 6.20 Het BBC-Schotsche orkest. 7.10 Gevarieerd pro gramma. 8.00 „Law in daily language", cau serie. 8.20 Berichten. 8.40 BBC-orkest, Londen Select Koor en declamator. 9.20 Kerkdienst. 9.40 BBC-theaterorkest mmv. solist. 10.35 Het Grosvenor House Dansorkest. 10.5011.20 Dansmuziek (gr. pl.). KEULEN, 456 M. 5.20 Havenconcert. 7.35 Westduitsch Kamer orkest. 9.20 Gramofoonmuziek. 10.40 Otters- baeh-Trio. 11.20 Verst. Theater, orkest. 1.20 Omroepschrammelensemble. 3.20 Omroepklein orkest en Nord-West-orkest. 6.05 Gramofoon muziek. 7.20 Omroeporkest en -koor. 9.50 11.20 Landesorkest Gouw Baden en solisten. BRUSSEL, 322 M. 8.20 Gramofoonmuziek. 9.20 Plechtig Mis. 11.30 Gramofoonmuziek. 11.50 Zang. 12.00 Kleinorkest. 12.30 Salonorkest. 12.50 Zang. 1.00 1.20 Gramofoonmuziek. 1.35 Pianovoor dracht. 2.05 Gramofoonmuzeik. 2.20 Reportage 4.20 Omroeporkest. 5.50 Gramofoonmuziek. 7.20 Omroep-Symphonieorkest. 8.20 Radiotoo- neel met muziek. 9.30 Gramofoonmuziek. 10.2011.20 Dansmuziek (gr. pl.) BRUSSEL 484 M. 8.20 Gramofoonmuziek. 9.20 J. Schyders' or kest. 10.20 Gramofoonmuziek. 10.35 Vervolg concert. 11.20 Gramofoonmuziek. 11.50 Salon orkest. 12.30 Kleineorkest. 12.50 Gramofoon muziek. 1.20 Accordeonmuziek. 1.50 Mandoli ne-kwintet. 2.20 Zang, viool en piano. 3.20 Gramofoonmuziek. 3.35 Clemor and his Lucky Stars. 4.20 Gramofoonmuziek. 5.50 en 6.35 dito. 7.20 Omroeporkest. 8.35 Omroeporkest en Gra mofoonmuziek. 9.30 Solistenconcert.10.201 11.20 Salonorkest. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Het Omroeporkest mmv. Militairorkest. 9.20 Behichten. 9.50 Sportreportage. 10.05 Weerbericht. 10.2012.15 Ad. Lutter's dans orkest. VRIJDAG 7 MEI HILVERSUM I, 1875 M. Algemeen programma, verzorgd door de NCRV. 8.00 Schriftlezing, meditatie, gewijde mu ziek (Gr.pl.) 8.30 Gramofoonplaten. 9.30 Ge- lukwenschen 9.45 Gramofoonplaten 10.30 Morgendienstll.Sorpaan en piano. 12. Berichten 12.15 Gramofoonmuziek 1.Trio van der Horst 2.30 Christ. Lectuur. 3.Hobo en piano. 4.15 Orgelspel 5.15 Uitzending t. g. v. de Moederdag 6.25 Causerie „Mooie Mei- bloeiende heesters 7.Berichten 7.15 Literair halfuur 7.45 Reportage 3.Berichten ANP. Herh. SOS-ber. 8.15 Kamerorkest „Ars Nova et Antiqua" en solisten. (Om 9.05 causerie „Gezinspolitiek", en om 10.05 Berichten ANP) 10.3012.Gramofoonmuziek. Hierna Schriftlezing. HILVERSUM II, 301 M. 8.— VARA 10.— VPRO 10.20 VARA 12AVRO 4.— VARA 7.30 VPRO 9.VARA 10.40 VPRO 11VARA 8.Gramofoonplaten 10.Morgenwijding 10.20 Declamatie 10.40 Gramofoonplaten 11.10 Vervolg declamatie. 11.30 Orgelspel 12.Ko vacs Lajos' orkest en Gramofoonplaten 2. Modepraatje 2.20 Orgel en zang 3.15 AVRO- Dansorkest 4.„Melody Circle" en gramo foonplaten 5.Kinderuurtje 5.30 De Fliere fluiters en solist 6.30 Politiek radiojournaal 6.50 Gramofoonplaten 7.Causerie over de hoofdmomenten uit de geschiedenis der Ne- derlandsche Arbeidersbeweging 7.20 Gramo foonplaten 7.30 „Jeugd naar de kampen", causerie 7.45 „Lezen in den Bijbel", causerie 8.15 Gramofoonplaten 8.30 Causerie over de Zuiderzeewerken. 9.Gramofoonplaten 9.30 VARA-Orkest 10.30 Berichten ANP. 10.40 Avondwijding 11.Jazzmuziek (Gr.pl.) 11.30 12.Gramofoonplaten. DROITWICH, 1500 M. 10.4010.50 Pianosoli 11.10 Orgelconcert 11,'50 BBC-Dansorkest 12.35—1.20 Cello en piano. 3.20 Radiotooneel 3.50 Het Heater Sextet. 4.20 Gramofoonplaten. 4.35 Reg. King en zijn orkest. 5.20 Berichten, 5.45 BBC-Or- kest. 6.30 Voor tuinliefhebbers. 6.50 Louis Levy en zijn orkest. 7.20 Radiotooneel met muziek. 8.20 Berichten. 8.40 „Responsibilities of Empire", causerie. 8.55 Mexicaansche mu ziek (Gr.pl.) 9.20 Het Laurance Turner Strijk kwartet 10.20 Bram Martin's dansorkest 10.50 11.20 Dansmuziek (Gr.pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 6,10 en 7.20 Gramofoonplaten 11.35 Pasde- loup-orkest, en zang. 3.20 Casadesus-Trio. 4.50 Pianoconcert 5.05 Vioolconcert 5.50 Pianocon cert. 605 Vioolconcert. 6.20 en 7.05 Zang. 7.50 Fluit, piano, en klarinet, 8.20 Zang. hierna re vue-programma. 9.50 Gramofoonplaten. 10.20 12.20 Orkestconcert. KEULEN, 456 M. 5.50 Politiemuziekkorps. 6.30 Gramofoon platen. 7.50 Omroep-Amusementsorkest 8.50 Gramofoonplaten 11.20 Militair concert 12.35 Omroepkleinorkest 3.20 Omroeporkest 4.40 Sopraan, viool en piano. 5.35 Omroeporkest 7.30 Voor soldaten 9.50 Solistenconcert 10.30 11.20 Omroep-Amusemewfcsorkest. BRUSSEL, 322 M. 11.20 Gramofoonplaten 11.50 Kleinorkest 12.30 Salonorkest 12.501.20 Gramofoonpla ten 4.20 Omroepdansorkest 5.20 Gramofoon platen 6.20 Salonorkest 7.20 Omroepsympho- nie-orkest en radiotooneel ,Om 8.20 Gramo foonplaten). 9.30—10.20 Gramofoonplaten. BRUSSEL, 484 M. 11.20 Voordracht en gramofoonplaten 11.50 Salonorkest 12 30 Kleinorkest 12.50 Zang. 1.00 —1.20 Gramofoonplaten4.20 Accordeonmu ziek 5.— Pianovoordracht 5.35 Gramofoon platen 5.50 Pianovoordracht 6.35 Zang. 7.20 Kleinorkest en solisten 9.30—10.20 Gramo foonplaten. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Mandoline- en accordeonorkest 820 Gevarieerd maandoverzicht 9.20 Berichten 9.40 Economische causerie 9.50 Sportrepor tage. 10.05 Weerbericht 10.20—11.20 Omroep- Amusementsorkest.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 10