Detective-film Oei... bril kapot Daydeij's Bloemenmagazijn De man zonder hart Een avond in Mei Moederdag De Oxfordgroep verovert Utrecht. VRIJDAG 7 MEI 1937 HAARLEM'S DAGBIAn 2 Fransch-Hollandsche speelfilm Daar worden we deze week opeens verrast met twee Hollandschp films, al is er een niet geheel en al van tt-1 TZ vreemde smetten JrirailS Hals -vrij.. Die vreemde smetten zijn in de eerste plaats de scenarioschrijver, Alfred Machard, de regis seur Joannon en de componist Jean Wiener, die we hierbij even en passant een pluim op den hoed willen steken voor de knappe mu ziek. Louis ae Bree geeft een knappe creatie in de France-Europefilm „De man zonder hart". (Frans Hals). Maar naast die Fransche namen zien we een heel rijtje Hollandsche namen, die bovendien in onze tooneelwereld een uitstekenden klank hebben. Dat is het Hollandsche element, met de factor, dat in deze film Hollandsch gespro ken wordt. Doch dat is dan ook tevens wel het eenig Hollandsche aan deze film, die in Parijs speelt en daar door de France-Europe filmmaat schappij naar een Franch scenario, in Hol landsche versie werd vervaardigd. Verder kon het even goed een Fransche, Duitsche of Ame- rikaansche film zijn, wat o.i. het etiket „Ne- derlandsche film" een beetje ongemotiveerd doet zijn. Wat niet wegneemt, dat „De man zonder hart" een film is, die dramatische spanning bezit en waarin de hoofdrol door Louis de Bree op knappe wijze gespeeld wordt. De andere artisten, Dolly Mollinger uitgezonderd, zijn een beetje op den achtergrond gebleven. De handeling gaat, vooral in het laatste en verreweg beste deel van deze film, tusschen de beide genoemde spelers en de jeugdige Greta Eigenfeldt, die op natuurlijke, ongedwongen wijze een sympathiek kinderrolletje vervult. Het verhaaltje, dat zooals gezegd gelukkig Houdt zich goed ondanks zijn 70 jaar. Eens hulpeloos door rheumatische pijnen. Een oude man vrijwaart zich voor goed van rheumatische pijnen„Mijn vader gebruikt Kruschen Salts reeds gedurende een paar jaren en zou er voor geen geld ter wereld buiten willen. Vroeger was hij beslist hulpeloos door de rheumatische pijnen, doch ik kan ge rust beweren, dat Kruschen Salts een nieuwe man van hem gemaakt heeft. Hij is bijna 70 jaar en dat hij kras is nou, dat beloof ik IJ." Mevr. F. G. Kruschen Salts is een mengsel van zes minerale zouten, waarvan elk een directe of indirecte werking heeft bij de bestrijding van rheumatische aandoeningen. Een enkele fla con Kruschen Salts zal U overtuigen, dat rheumatische pijnen eenvoudig niet bestaan kunnen in een lichaam, dat zijn „kleine dage-, lijksche dosis" krijgt. Kruschen Salts is ver krijgbaar bij alle apothekers en erkende dro gisten a ƒ0.40, ƒ0.75 en ƒ1.60 per flacon. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Mij., Amsterdam, voorkomt. (Adv. Ingez. Med.) AGENDA Heden: VRIJDAG 7 MEI Stadsschouwburg, Wilsonsplein: A. B. C.- Cabaret „Menschen kijken u aan," 8.15 uur. Gemeentelijk Concertgebouw: Openbare vergadering der af deelingen Haarlem, Bloe- mendaal en Heemstede van den Vrijheidsbond 8.15 uur. Veilinggebouw Kleine Houtweg: Tentoon stelling „Opbloei". 1017.30 en van 19.3023 uur. Kloppersingel: Concert door de Harmonie Crescendo. 8.15 uur, IPalace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Rembrandt Theater: „Onder het asphalt van een wereldstad", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „De man zonder hart" 2.30, 7 en 9,15 uur. Cinema Palace: „Op een avond in Mei", 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: William Powell in Ziegfeld, de Revuekoning, geprolongeerd. 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Museum: Tentoonstelling Kunst Zij Ons Doel. 104 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZATERDAG 8 MEI Veilinggebouw Kleine Houtweg: Tentoon stelling „Opbloei". 1017.30 en van 19.3023 uur. Reclameoptocht B. E. L.-week. 4 uur. StadsschouwburgKinderuitvoering met medewerking van Ruth Tobi en Yoma Sas burg, 2.30 uur, iPalace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Frans Hals Museum: Tentoonstelling Kunst Zij Ons Doel. 10.4 uur. iiiiii niet Hollandsch is, is wat sentimenteel, en wat erg „op het publiek gespeeld". Dat de film ons desondanks boeit is de bijzondere verdienste van Louis de Bree en Dolly Mollinger, die ons met haar gevoelig gezichtje en ongedwongen wijze van bewegen een kracht lijkt, wie een beter scenario toekomt. Resumeerende is „De man zonder hart" een aardige speelfilm, niet beter of slechter dan het gemiddelde buitenlandsche product, doch met de attractie dat men het gesprokene, ook zon der storende filmteksten, woord voor woord kan volgen. Vlotte amusementsfilm De tweede Hollandsche film is een product van Loet C. Barnstijn's Filmstad, dus wel van Hollandsche afkomst, doch naar inhoud al even internationaal als de andere. „Op een avond in Mei" speelt beurtelings in Weenen, Den Haag en Antwerpen, en bevat een luch tige liefdeshistorie zooals er twaalf in een dozijn gaan. Niettemin hebben we volop genoten van dit luchtige, charmante product van de Hol landsche filmindustrie, waarvan de makers niet hoog grepen, doch daardoor ook ver meden, té hoog te grijpen. Een film, met vroo- lijke muziek, aardige zang, goede fotografie daarvoor is de naam van Akos Farkas trou wens borg en een uitstekende rolbezetting. Een genoeglijke creatie geeft Adolphe Engers van (UUinie ma den huisknecht Johan, die minstens één maal per dag ontslagen wordt, welk ontslag even vaak geannuleerd wordt, en in deze film zelfs zijn 500ste ontslag op gepaste wijze viert. Een goed getroffen, soms een wei nig gechargeerde, doch meestal kostelijk ge speelde rol. Johan Elsensohn is dr. Hermann, de tand arts en als zoodanig volkomen aanvaardbaar, al doet zijn accent ons soms nog wel eens even aan zijn laatste Jordaanilim denken. Cissy van Bennekom, die tegenwoordig Francisca Bennekom schijn te heeten, is een lieftallige en charmante Daisy, en haar spel in deze film wettigt het vermoeden dat deze film wel niet haar laatste zal zijn. Henk Speyer geeft een sympathieke typeering van den jongen zanger Peter Gruber. en als we dan nog Marie Westerhoven, Minny Erfman en Henri de Vries noemen, is het tableaux de la troupe compleet. Over den inhoud zullen we weinig verklap pen. Natuurlijk krijgen „ze" elkaar, maar voor het zoover is, zijn er allerlei misverstanden en hindernissen, waarvan de oplossing en uit den weg ruiming allergenoegelijkst bezig houdt. Een film, die geen andere pretentie heeft, dan amusement te geven, en als zoo danig ten volle geslaagd is te noemen. Ziegfeld geprolongeerd De directie van het Luxor Theater heeft zich genoodzaakt gezien de grootsche show film „Ziegfeld, de revue koning" nog een week te pro- longeeren. Een film, die belangrijk is om de manifestatie van het kunnen van de Amerikaansche filmindustrie, doch vooral ook om de gevoelige en uiterst mooie creatie van Luise Rainer als Anna Heldt. Luxor Onder het asphalt van een wereldstad Gustav Fröhlich speelt in „Onder het asphalt van een wereldstad" een van zijn beste rollen. Deze spannende film, die onder de voortreffe lijke regie van Robert Stemmle vervaardigd is, speelt zich af in Berlijn, voornamelijk op het station Gleisdreieck der ondergrondsche en in de tunnels der U-bahn. De perronchef van het station Gleisdreieck weet op het nippertje te verhinderen, dat een jong meisje zich voor een binnenlij denden trein werpt. Uit die redding ontstaat een na dere kennismaking, die leidt tot een groote liefde tusschen den perronchef, Gustav Frölich en het meisje. Heli Finkenzeller, die manne quin is. Het noodlot van die twee wordt de broer van het meisje, die misdadi ger is en zoo juist uit de gevangenis ontslagen. Deze broer maakt zich meester van de vereenigingsgelden, die de perronchef onder zijn berusting heeft. Alleen tegen afgifte voor een paar uren van den sleutel van een bepaalde schaoht, welke de perronchef onder zijn berusting heeft, kan hij het geld terugkrijgen. De toegang tot die schacht heeft de broer met zijn kornuiten noo- dig voor een misdadig plan. Hans, de perron chef, ziet op het oogenblik geen ander middel om het geld te krijgen en hij stemt na lang aarzelen toe, maar al heel gauw heeft hij spijt hij waarschuwt de politie en de achtervolging der boeven vangt aan. Hans gaat vooruit, en hij zal geregeld de politie telefonisch op de hoogte houden. Eenige keeren achter elkaar is zijn boodschap: tot nu, niets bijzonders", tot plots de berichten ophouden; de politie komt in actie en ze vinden Hans knock-out geslagen ergens liggen, de boeven zijn niet ver en kunnen juist nog worden ingerekend, de broer die gevlucht is, wordt tenslotte ook in gehaald en neergeschoten. Een aardige bijzonderheid van deze film is, dat het heele personeel der Berlijnsche U-bahn zijn medewerking er aan heeft verleend. Naast het voortreffelijk spel van Fröhlich moeten we het meisje van Heli Finkenzeller, den broer van Paul Hoffmann en den kort aangebonden vader van Otto Wernicke roe men. Zonder eenig voorbehoud kunnen we zeggen een prachtige film vol spanning, die U zoo nu en dan alles om U heen zal doen vergeten. Een mooi voorprogramma met o.a. den voet balwedstrijd van Zondag en een bijzonder be langwekkend cultuurfilmpje over min of meer bekende visschen en hoe ze leven, Dat zal Moeder heerlijk vinden! Op Moederdag zoo'n trommeltje fijn geurige 3 Chineesjes Thee (39 ct. per ons) of een pakje Dessert Koffie met Turksch Aroma (65 cent per Va pond) Wij exposeeren tal van aardige luxe-voorwerpen in onze Japan- en China-afdeeling. Daar., is ook vast iets bij wat Moeder bijzonder op prijs zal stellen (Adv. Ingez. Med.) De Bilt voorspelt: Zwakken tot matigen Westelijken tot Noordelijken wind, zwaar bewolkt tot betrokken, aanvankelijk tijdelijk regen, weinig verandering in temperatuur. BAROMETERSTAND Hoogste 771.7 m.M. te Abisko. Laagste 755.4 m.M. te Isafjord. Sinds Woensdag maakte de depressie in het Noorden plaats voor een gebied van hoogen luchtdruk, dat nog steeds in beteekenis toe neemt. Het gebied van hoogen luchtdruk in het Zuidwesten breidde zich over Centraal- Eurfopa uit, doch neemt niet in beteekenis toe. Het minimum, dat gistermorgen voor het Kattegat lag, trekt langzaam naar het Zuid- Oosten en blijft den weerstoestand in onze omgeving beheerschen. Van een Oceaan-prepressie, die gistermor gen bij IJsland naderde, splitste zich een se cundaire depressie af, die thans over het Wes ten van Engeland ligt en zieh eveneens naar het Zuid-Oosten beweegt. In onze omgeving zijn de buiige .winden sterk afgenomen en in het Kanaal en ten Zui den daarvan ligt een regengebied, dat het Zui delijke deel der Noordzee en het Zuidwesten van ons alnd omvat. In Centraal-Europa is het weer helder en mooi, evenzoo in Midden- en Zuid-Frankrijk en in Zwitserland. De groote warmte in het Oosten verdween. Sinds gisteren is het veel warmer geworden op IJsland. Het is te voorzien, dat in ons land de wind tusschen Zuidwest en Noord zal blijven,-met betrokken en somber weer en tijdelijk regen. BAROMETERSTAND Vorige stand 767 m.M. Stand van heden 768 m.M. Neiging: Achteruit. Opgave van; Fa. KUIPERS ZN., Opticiens Zijlstraat 97 Telefoon 12726 HOOG WATER TE ZANDVOORT: Zaterdag v.m. 0,38 uur; n.m. 13.10 uur. Strand .berijdbaar van 5.3011.00 uur.- WEBER maakt hef! Vlug, goed, voordeelig. GR. HOUTSTRAAT 166, bij de Houtbrug. Ziekenfondsleverancier. (Adv. Ingez. Med.) jg J? UN'S Bloemendag! loemenmagazijn GIERSTRAAT 75 (Adv. Ingez. Med.) De A. V. R. O.-appèldag een blij familiefeest. Prettige bijeenkomst in het Stadion te Amsterdam De vlag van de A.V.R.O. woei Hemelvaarts dag van den Marathontoren en vele A.V.R.O.- vlaggetjes wuifden boven de dertigduizend hoofden in het Olympisch Stadion te Amster dam. De A.V.R.O. had familiefeest met ha-ar luistervinken. „.Vandaag" zoo zeide de heer W. Vogt In een rede, welke hij na de openingsrede van den heer G. de Clercq uitspraak, „vandaag is niet in de eerste plaats het omroepinstituut aan het woord, de voortbrengster van de klanken, die Duizenden bezoeken de bijeenkomsten. Velen getuigen van hun geloof. (Van onzen G.P.D.-redacteur). UTRECHT, 6 Mei. Schouder aan schouder zitten zij in het immens groote gebouw van de Groenten veiling aan de Croeselaan. Mannen en vrouwen van alle rangen en standen zijn •daar samen gekomen om te luisteren naar het geen de Oxfordbeweging hun te zeggen heeft. Het is heel stil wanneer de heer A. K. C. de Brauw, advocaat in Den Haag, zich. via de ge luidsversterker-installatie totde massale schare toehoorders richt. De zon wordt door de gouden kappen van de uit Leeuwarden gekomen groep Oxfordgroep- aanhangsters en -aanhangers, die in natio naal costuum zijn, weerspiegeld. Het scheen van morgen tegen half elf dat er geen mensch meer in- het Veilinggebouw kon worden toege laten. En het bleef maar stroomen. Steeds meer belangstellenden schuifelden door de zaal, meteen gepakt door de op groote doeken geschilderde leuzen: „Door God geleid, Het land bevrijd."; „Een nieuw volk, een nieuwe wereld."; „Iedere man, iedere vrouw, ieder kind door God geleid". En niet alleen daar door worden zij gepakt. Neen, er treft hen nog iets. Is het soms het opgewekte, vriendelijke, dat iedereen warm schijnt te omvangen en dat van iedere Oxfordgroep-vrouw of -man uit straalt? Wie zal het zeggen, wie kan het zeg gen? Een feit is intusschen, dat eerst wanneer 8000 menschen in het gebouw zijn gezeten, de stroom van belangstellenden trager gaat vloeien, om tenslotte geheel op te houden, wanneer de toegangsdeuren zijn gesloten. Bui ten heeft men echter evenmin stil gezeten. Ook daar hangen luidsprekers, ook daar kan men volgen wat in het gebouw gezegd wordt. Er is, in het uur, dat men 's morgens samen was, veel gezegd. Of liever, de overtuigde Oxford - aanhangers hebben kort en krachtig hun over tuiging uitgesproken. De heer de Brauw ving aan met een woord van welkom. Daarna verzocht hij om ter eere van de aanwezige Friezen en Friezinnen het Friesche Volkslied te zingen. En daarop liet men het Wilhelmus volgen. En eerst dan vangt Mr. de 'Brauw aan met zijn korte toespraak, waarin hij aangeeft naar Utrecht te zijn gekomen om Nieuw-Ne- derland van stapel te zien loopen. Wat dit wil zeggen? Een Nederland, waarmede God aan de wereld wil laten zien hoe een land is dat door hem bestuurd wordt. God verlangt van Nederland, dat het een voorbeeld zal zijn voor Europa en de geheele wereld. .En dat kan, mits men allen mededoet. Als elk Verwen Uw Moeder Heusch het mag Stuur haar een bloem Op Moederdag. Ruime keuze voor dit geschenk etaleert GROOTE HOUTSTRAAT 112 - TELER 10859 (Adv. Ingez. Med.) onze huiskamers vullen, vandaag wordt het accent gelegd op de A.V.R.O. als schoon maat schappelijk en cultureel bouwwerk". Voor de vele duizenden, die naar het stadion waren gekomen, beteekende het appel een reünie in den eigenlijken zin des woords: een persoonlijk contact met degenen, die hun slechts ten halve als stemmen zonder ge zicht door de radio bekend waren. De hei- kenningswedstrijd, welke tusschen de bedrij ven door werd gehouden, was misschien voor de bijeenkomst het meest kenmerkend. De luistervinken wilden nu eèns iets meer dan alleeen hooren. Zij wilden de lijfelijke perso nen aanschouwen, die zij van stem en van foto's zoo goed kennen, zij wilden juichen voor de heeren De Clercq, Vogt, Weitzel, Han Hol lander, Jacob Hamel en-zijn. kinderen, en zij wilden bovendien zich met hun mede-luister- vinken één voelen. Te twee uur sprak de voorzitter van de A.V.R.O., de heer G. de Clercq, de openings rede, gevolg door een toespraak van den heer Vogt. Een ballon-opstijging ging niet door wegens de neerslaande winden. In ruil daar voor gaven de ballonvaarders, de heeren Ch. Dollfus, J. J. den Outer, ir. M. ten Bosch en Snoek een uiteenzetting achter de microfoon. Het A.V.R.O.-kinderkoor onder leiding van Jacob Hamel zong zijn populairste wijsjes en de sulkeyrennen waren een succes. Het kleur rijk schouwspel van den schaakwedstrijd, ge leid door dr. Euwe en dr. Aljechin, in roman tische vermomming, eindigde stichtelijk in een remise, als. leerend voorbeeld van vreedzaam heid. Tusschen dit alles door: gemeenschap pelijke zarig en vroolïjkheid en stralend zo merweer. De begrafenis van het stoffelijk overschot van ar. J. J. van dén Hóek. De waarn. directeur der 2e H. B. S. B. de heer M. J. Bleeker, voert het woord. mensch hier aanwezig, aldus zet spreker uit een, verandert, dan kan Nederland verande ren. Wanneer iedereen het besluit neemt, om te worden, zooals God wil, dat hij of zij zal worden, dan spreekt morgen geheel Europa daarvan. God zal ons zeggen, wat wij moe ten doen, tenminste als wij willen luisteren. Nauwelijks heeft Mr. de Brauw gesproken, of twee Friezen, een tandarts uit Leeuwar den en daarna diens vrouw treden naar vo ren. En dit echtpaar is de inleiding van een serie sprekers en spreeksters, die allen een voudigweg, ja haast -kinderlijk, -hun streven, hun levensdoel belijden. Geboeid luistert men, zoowel naar het drie tal werkloozen uit Waardenburg, dat zich geheel in dienst van de beweging heeft ge steld als naar een slager ruit Rotterdam, die hier komt vertellen, dat hij een enorm groot geloof in zichzelf had, dat hij zich alleen wist te amuseeren tenkoste van anderen, tot hij tenslotte Christus in zijn leven zag komen en den moed kreeg om een totale opruiming te houden. En men luistert vervolgens even stil en aandachtig naar den burgemeester van Waardenburg, den heer v. d. Wijk als naar de eenvoudige arbeidersvrouw uit IJmuiden en het personeel en directeur van een fa briek in IJmuiden. Zij allen vertellen van de Oxford-beweging, die in hun leven is ge komen en daar een verandering in heeft ge bracht. Dat zij thans eerlijk tegenover elkaar staan, met volle liefde hun werk doen, ver trouwen in elkaar hebben omdat God hun leiding' geeft. Tien, twintig menschen ko men om de ibeurt naar voren. De een is een eenvoudige fabrieksarbeider, de ander is de directeur. Maar zij uiten zich allen over het zelfde, zij spreken alleen eenzelfde taal. En er is pas ruim een uur voorbij wanneer de laatste spreker reeds naar voren treedt. Hij is een onderwijzer uit Den Haag, die in het onderwijs de kans ziet om de jeugd, aan wie de toekomst is te bereiken. Spr. ziet de kinderen straks, geleid door God, de school verlaten. Hij bemerkt hoe de kinderen nu reeds achter de klas in de toekomst de mo gelijkheden zien, die voor hen open liggen. En dan verzoekt deze onderwijzer enkele oogenblikken om stilte. Over de 8000 ln en de 5000 buiten het gebouw valt die stilte als een volkomenheid. Slechts het tsjilpen der rnus- schen, in de balken van -het veilinggebouw is te hooren. Dan klinkt het amen: de eerste meeting van de Oxfordbeweging is voorbij. Nauwelijks heeft men bemerkt dat er zoo veel belangstelling voor de meetingen is, of er wordt besloten om ook Tivoli te huren, zoodat er 's middags zoowel daar als in dé Groehtenveiling een bijeenkomst is. Tegen half drie was in Tivoli bijna geen plaats meer onbezet toen de bijeenkomst ge opend werd met het zingen van „Nieuw-Ne- derland". Baron G. H. L. van Wassenaer, die deze samenkomst leidde, verzocht hierom. En er was niemand, die niet spontaan mede- zong. Op de wijze van „In naam van Oranje doe open de poort" zong men het uit drie coupletten bestaande lied. Het eerste couplet luidt: „We luiden nu juichend Nieuw-Nederland in, We stellen de wereld een daad. Omver emt de wallen dit is het begin Het einde van tweedracht en haat. We willen een leven aan eenheid gewijd, We willen een volk dat door God is geleid: Nieuw-Nederland vrij in God's plan. Het zal! En het moet! En het kan!" En duizenden samengestroomd in de be nedenzaal en op de balcons van Tivoli zon gen het lied met een vaste overtuiging, zon gen het met blijde overgave. En daarna sprak Baron van Wassenaer, eer hij anderen het woord gaf, nog even over het ontstaan van de Oxford-beweging in Nederland, daarbij o.m. vermeldende, hoe de man, die als stichter er van bekend staat, Frank Buchman nu al weer 1.2 jaar geleden bij een familie in Holland kwam om daar zijn opvattingen te verkondigen. Verschil lende samenkomsten heeft hij daarna in ons land gehouden, maar het scheen dat hij voor doovemans-ooren sprak. Slechts één zag, dat Dr. Buchman een nieuwe leven bracht. Daarom ging zij naar een samenkomst !in het buitenland en be legde toen zelf een dergelijke samenkomst in ons land. Zoo is de Oxfordbeweging in ons land ont staan, aanvankelijk slechts door een enkeling begroet als een oplossing, waardoor alle ver houdingen, zoowel op staatkundig, econo misch als zedelijk terrein gezuiverd konden worden van haat, angst, wantrouwen en alle elementen, die maken dat de machine van onze samenleving steeds meer hapert. En die enkelen, die het begrepen, hebben het ver der gebracht, zoodat thans gezegd kan wor den dat deze nieuwe geest onder alle rangen en standen, zoowel in ons land als in de koloniën zich voortgeplant heeft. En na baron Van Wassenaer kwamen wederom een groot aantal aanwezigen naar voren om te getuigen van hun veranderde levensopvatting Een schoolmeisje, een moeder, een student, enz. enz. allen openlijk vertellende, waarom zij tot de Oxfordbeweging .toetraden. Van Tiivoli met zijn massa belangstellen den weer naar het gebouw van de Groenten- veiling. En daar treft wederom die massale opkomst van duizenden menschen, die zelf willen hooren, wat de Oxfordgroep-aanhan- gers te zeggen hebben. Aandachtig werd er geluisterd. Ethousiast begroette men den lord-mayor van Newcastle on Tyne, den heer W. J. Locke, die in het Engelsch de luisterenden toesprak. Hij verhaalde van de vele problemen, waarmede hij als burge meester te maken had, speciaal, de werkloos heid. Dat deed hem er aan twijfelen of God wel bestond. Al jaren geleden, aldus spreker, had ik het vertrouwen in Godsdienstige ver- eeniigingen verloren. Tenslotte ben ik gaan kijken bij de Oxford groep. Toen ontdekte ik met heele practische menschen te doen te hebben, die niet zeiden dat iemand anders zich moest veranderen doe.h dat ieder zelf de goede verstandhou ding met God moest vinden. Ik wist dat zij het ware hadden gevonden en.dat ik zelf ook zoo moest worden, grootscher dan om zuiver te staan tegenover God en werkelijk een veranderd leven te leiden Dit was één der laatste sprekers op deze meeting, die besloten werd met het zingen van het Wilhelmus. Langzaam stroomde de zaal leeg, langzaam begaf men zich naar buiten. 's Avonds werd in het gebouw van de Groentenveiling opnieuw een meeting ge houden, geheel op dezelfde wijze, als die van 's morgens en 's middags. En wederom viel daarbij te constateeren hoe groot het aantal belangstellenden was voor de Oxfordbewe ging.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 2