Kampioenschap van Nederland. KON. NED. VOETBALBOND HONKBAL AUTOMOBILISME MAANDAG 10 MEI 1937 HAARLEM'S DAGBLAD Voor het landskampioenschap behaalt Feijenoord een 6-1- overwinning op P. S. V. Be Quick klopt Go Ahead voor de tweede maal. R. C. H. degra deert naar de tweede klas. Hengelo, D.W.V. en Gouda pro- moveeren. - Beverwijk uit- gebekerd. DE UITSLAGEN. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND Go aheadBe Quick 12 Feijenoord—P. S. V. 6—1 Afdeeling I. Promotie twee klasse: R. C. H.'t Gooi 14 Promotie derde klasse: D. W. V.—O. V. V. O. 2—0 Derde klasse C: Oosterpark—Watergraafsmeer 4—1 V. V. A.S. D. Z. 2—0 Promotie vierde klasse: A. P. G. S.Aalsmeer 21 TexelAlkmaar 32 Sopla—A. P. W. C. 2—3 Promotie reserve tweede klasse: A. t. C. 2—Zeeburgia 2 40 Afdeeling II. Promotie derde klasse: Gouda—V. I. O. S. 2—1 Afdeeling III. Promotie twee klasse; QuickHengelo 24 Promotie derde klasse: AlmeloU. D. T. E. C.—Theole Afdeeling IV. Promotie derde klasse: R. C. S.Axel 32 E. S. V.—Tivoli 3—1 GudokT. O. P. 12 Kerkrade—Willem I 2—1 Afdeeling V. Promotie twee klasse; W. V. V.Friesland 20 Tweede klasse A: M. S. C.Frisia 2—3 Om den Ned. Voetbalbeker: S. D. W.De Kennemers 04 BeverwijkExcelsior 35 RANGLIJSTJES. Kampioenschap van Nederland gesp.gew.gel.verl.pnt. v.-t. gem. Ajax 5 4 0 1 8 13—9 1.60 Feijenoord 5 3 0 2 6 13—7 1.20 Be Quick 5 3 0 2 6 9—10 1.20 Go ahead 5 2 0 3 4 7—7 0.80 P. S. V. 6 1 0 5 2 10—19 0.33 PROMOTIE TWEEDE KLASSE 't Gooi 4 2 115 12—6 1.25 Hilversum 3 1113 4—7 1.— R. C. H. 3 1 0 2 2 5—8 0.67 PROMOTIE DERDE KLASSE Eindstand. H. V. C. 4 3 1 0 7 19—8 1.75 Volewijckers 4 2 115 14—16 1.25 Bloemendaal 4 0 0 4 0 6—15 0.— Afdeeling II. PROMOTIE TWEEDE KLASSE Eindstand. K. F. C. 4 4 0 0 8 16—3 2— Z- F. C. 4 1 1 2 3 3—7 0.75 S. V. V. 4 0 1 3 1 3—12 0.25 AFDEELING III. PROMOTIE TWEEDE KLASSE Hengelo (a) 5 3 117 16—14 1.40 Quick (a) 5 2 1 2 5 14r-13 1.— Enseh. Boys 4 1 0 3 2 11—14 0.50 0—1 3—0 (a) Na het spelen van een beslissingswed strijd. Afdeeling V. PROMOTIE TWEEDE KLASSE w. V. V. 3 2 0 1 4 8—3 1.33 Heer en veen 2 10 12 56 1. Friesland 3 1 0 2 2 4—8 0.67 GO AHEAD-BE QUICK (1-2) Be Quick heeft ook den tweeden wedstrijd tegen Go ahead gewonnen, ditmaal echter niet door een sprekende meerderheid, maar door twee groote fouten van doelman Halle, die aan de Groningers daarmede twee doel punten cadeau gaf. In de eerste helft plaatste Wilkens den bal na ruim 25 minuten met een boog in den doelmond; Halle, die ten onrechte meende dat het leder over de lat z-ou gaan, stak ei- geen hand naar uit. Tot zijn grooten schrik zag hij den bal in den rechter bovenhoek verdwijnen. De gasten kregen daarmede de leiding. Het duurde echter niet lang of Th. de Kreek bouwde een aanval op langs den rech ter vleugel en werkte dien op keurige wijze af. Wagenvoort gaf een voorzet en onhoud baar schoot De Kreek het leder in het net (1—1). Er waren toen dertig minuten gespeeld. Go ahead was den tegenslag dus spoedig te boven en zou bijna een voorsprong nemen, toen De Vries op het Groningsche doel af rende en buiten bereik van Wachters tegen den paal schoot. In de eerste helft kwam echter geen ver andering meer in den stand. De Deventenaren pakten dadelijk na de hervatting energiek aan; wanneer Wagen voort den door De Vries hard voorgezetten bal niet had gemist, zou het er minder goed voor de gasten hebben uitgezien. De Be Quick-aohterhoede met Pienter aan het hoofd gaf echter geen krimp en retour neerde het leder telkens. Daarbij deden de Groningers dikwijls gevaralijke uitvallen; toen Roelofs in de vijftiende minuut een duel met Blij ham te ver doorvoerde en den bal kwijt raakte, loste Hazeweyer een hard schot. Tot niet geringe verbazing van de duizenden toeschouwers viel Halle over het leder heen, zoodat Be Quick opnieuw de leiding had, om die zooals later zou blijken, niet weder af te- staan (12). Want wat Go ahead ook daarna probeerde en hoe ver het de gasten in de verdediging dreef, steeds ontkwam het Groningsche doel aan een tegenpunt. Van dit oogenblik af is het een voort durende strijd geweest tuschen de hechte Groningsche defensie en den weinig produc tieven aanval der thuisclub, die bovendien nog met pech te kampen had. De Groningsche aanval was voor de rust gevaarlijker dan daarna. De buitenspelers brachten snel op en gaven menigen goeden voorzet, maar hier stond het binnentrio tegenover een sterke defensie, die een vlotte combinatie vrijwel onmigelijk maakte. Van fraai positiespel heeft men in deze ontmoeting dan ook niet dikwijls kunnen- genieten. Wel werden de attaques soms vlug uitgevoerd en hadden zij niet zelden een ge vaarlijk karakter. 'Go ahead heeft de nederlaag te wijten aan twee ernstige fouten van Halle en aan te kortkomingen in de voorhoede, welke niet bij machte was, doelpunten te maken. FEIJENOORD--P. S. V. (6-1) Ook den tweeden thuiswedstrijd in de com petitie om het nationale kampioenschap heeft Feijenoord gewonnen en op fraaie wijze, want P.S.V. werd met een 61 nederlaag naar Eind hoven toegestuurd. Het eigenaardige geval deed zich voor, dat bij de rust nog lang niet vaststond, dat het op een overwinning voor de thuisclub zou uitloo- pen, want na drie kwartier stond het pas 10 voor Feijenoord, waarbij nog kwam, dat dit eene doelpunt in de eerste minuut gemaakt werd. Hoewel Feijenoord in het eerste gedeelte beter gespeeld had, was haar overmacht toch niet zoo groot geweest, dat ze dit in doelpunten- tot uitdrukking- wist te brengen. Even leek het in de eerste minuten, dat Feijenoord de tegenpartij onder den voet zou loopen, maar weldra waren de P.S.V.-'ers over den eersten schrik heen en toen begonnen zij zoo kordaat van zich af te bijten, dat de voor hoede van Feijenoord niet zoo heel veel kan sen meer kreeg. Van Run en Lanegger stonden in de verdediging stevig te spelen, waarbij zij goed gesteund werden door den spil Hermens; verder bewees Boumans onder de lat, dat hij wel voor zijn taak berekend was. P.S.V. heeft zelfs meer dan eens kans gehad om gelijk te maken, want feilloos was, wat de Feijenoord-verdediging liet zien, zeker niet.. Van Heel fungeerde als linksback. Sinke, die de linksmiddenplaats bezette, kon maar geen vat krijgen op het spel van den Eindhoven- schen rechtervleugel. Fortuinlijk was P.S.V. niet, want anders was de rust met een achterstand zeker niet inge gaan. De tweede helft gaf een heel ander spel te zien. Direct wist Feijenoord den voorsprong te vergrooten; daarna heeft ze het publiek, dat ongeveer 40.000 koppen sterk was, een spelletje voorgezet, om van te smullen, Er waren perio den, dat P.S.V. nagenoeg geen been aan den grond kreeg en hoe dapper de Eindhovensche verdediging ook tot het einde toe heeft volge houden, zij kon toch niet verhinderen, dat de voorhoede van Feijenoord den P.S.V.-keeper nog vier maal passeerde. P.S.V. moest het verder van een enkelen uitval hebben, doch de combinatie was zóó slordig opgezet, dat aan Van Male moeilijk heden bespaard bleven. Opnieuw heeft Vente getoond, dat Feijenoord in hem een bijzonder groote aanwinst heeft gekregen. Hij was door zijn positie kiezen, zijn snelle rushes, zijn hard en zuiver schot en door zijn scherpe kopballen een doorloopend gevaar voor de P.S.V.-verdediging. Links en rechts knalde hij de ballen hard in; het was voor P.S.V. maar gelukkig, dat Boumans zijn doel zoo voortreffelijk verdedigd heeft, daar anders de nederlaag voor de bezoekers nog veel groo- ter zou zijn geweest. Maar het was niet alleen Vente, die een su blieme partij speelde; ook de vleugel Linssen— Kantebeen en Vrauwdeunt hebben voortreffe lijk werd verricht. In de middenlinie blonk Paauwe uit. P.S.V. mag dan weinig geluk gehad hebben, na de rust was er zeker een klasse verschil tus- schen haar spel en dat van Feijenoord. De ploeg heeft dapper volgehouden, maar tegen zulk een overmacht was ze niet opgewassen. H. V. C.-Stormvogels. Zaterdag a.s. speelt Stormvogels op uitnoo- diging der Amersfoortsche Chr. Voetbalver- eenlging aldaar een propaganda-wedstrijd te gen H. V. C. Hongarije—Joego-Sïavië (1—1) Uit Boedapest: Voor 18.000 toeschouwers speelde het Hongaarsche elftal Zondag tegen Joego Slavië, welke wedstrijd in een 1—1 gelijk spel eindigde. Ned Bondselftal-Westham United (2-3) Bovengenoemde wedstrijd, die Zaterdag te Leeuwarden gespeeld werd, eindigde met een 32-overwinning voor de Engelschen; met rust hadden zij reeds een 2—0-voorsprong. Het Nederlandsehe doel werd op uitstekende wijze door Hollen-berg (Stormvogels) verde- Oostenrijk-Schotland 1-1 Uit Weenen: Ruim 60.000 toeschouwers woonden Zondag den landenwedstrijd Oosten rijkSchotland bij, welke ontmoeting in een 1—1 gelijk spel eindigde. Amst. elftal—Stoke City (0—1) Niet minder dan 30.000 toeschouwers woon den Zondag den wedstrijd tusschen het Am- sterdamsch elftal en de Engelsche le divisie club Stoke City bij, welke ontmoeting door Stoke met 10 gewonnen werd. Het eenige doelpunt kwam in de tweede helft, toen een kwartier voor het einde de midvoor een hard en zuiver schot in den hoek loste, dat on houdbaar was. Direct daarna miste Wilders een strafschop door tegen de lat te schieten. PROMOTIE TWEEDE KLASSE. R. C. H.-T GOOI (1-4) DE RACINGCLUB DEGRADEERT. Het was gisteren een zwarte dag in de ge schiedenis van de R.C.H. Na een onafgebro ken zestienjarig verblijf in de eerste klasse is na een zeer onprettigen wedstrijd haar lot bezegeld. Het volgend seizoen zal het geluk in de tweede klasse beproefd moeten worden. Vele duizenden waren getuige van den strijd in het Heemsteedsche Sportpark, die in een verdiende zege is uitgeloopen voor de geelzwarte Hilversummers, verdiend, omdat door hen over het algemeen wel wat beter spel vertoond werd, zij het ook dat dit be tere spel waarschijnlijk alleen het gevolg is geweest van een zekere mate van vrees, die bij sommige R.C.H.'ers viel waar te nemen voor het dikwijls' te zware spel van een deel der Gooi-spelers; waarbij scheidsrechter Stasse het bijzonder moeilijk had. Door dit te forsche spel moesten Van dei- Horst en keeper Bergsma het veld ruimen; aanvoerder Prevost liep gedurende den strijd een hoofdwonde op. Ook enkele R.C.H.'ers speelden te forsch. R.C.H. heeft niet gespeeld, zooals verwacht werd, hoewel reeds in de eerste minuut een fraai doelpunt van Van der Horst een groote moreele steun beteekende. Het had er den schijn van alsof een deel der spelers niet op gewassen bleek tegen het gewicht van den strijd, vooral niet omdat de R.C.H.-ploeg lichamelijk niet tegen de mèerendeels fo'r- schere Gooi-spelers op kon. Ondanks den tegenwind trok de Racing direct ten aanval en reeds na een halve mi nuut had Van der Horst succes met een on verwacht schot, dat via den doelpaal achter Cohen verdween. (19). De verwachte uitwerking van dit succes bleef echter uit; 't Gooi daarentegen nam het spel in handen en bedreigde herhaalde lijk het R.C.H.-doel, waarbij 'vooral Van Thiel uitnemend werk deed. Zes minuten later echter was de stand reeds gelijk, toen eerst Prevost Sr. gepasseerd werd, waarna een voorzet volgde van den rechtsbuiten, die door Peeters in een goal omgezet werd, waarbij zoowel v. d. Bel als Bergsma niet geheel vrijuit gingen. (11). 't Gooi blijft nog geruimen tijd de over hand behouden, doch de R.C.H.-verdediging houdt stand; langzaam maar zeker wint de thuisclub weer terrein. Sommige Hilversum mers spelen echter te onbesuisd; zoo moet gestopt worden voor Bergsma en Prevost, die beiden min of meer gewond raken. Tegen rust is R.C.H. in de meerderheid, doch keeper Cohen weet op de meest won derbaarlijke wijze tot tweemaal toe een ze ker schijnend doelpunt te voorkomen. Rust komt met 11. Na de hervatting moet eerst Bergsma di rect handelend optreden, waarna Kedde hard tegen den paal schiet, doch reeds na vier mi nuten heeft Cohen succes als in de R.C.H.- achterhoede niet voldoende opgelet wordt. (1—2). Na elf minuten moet Van der Horst het veld ruimen, na een botsing; Troost komt het elftal completeeren. Hoewel nog her haaldelijk door R.C.H. aanvallen opgezet worden, is de goed ingrijpende achterhoede van 't Gooi de situatie volkomen meester. Na twintig minuten scoort Winthorst num mer drie voor zijn club, wederom na een schromelijk misverstand in de verdediging der Racing; hoe R.C.Hy ook werkt, succes, blijft uit. Bergsma moét dan het veld uit wegens te forsch aanvallen van linksbuiten Peeters. Als Winthorst met een hard schot uit een vrijen trap ten 4den male den R.C.H,-keeper Van Zonneveld passeert, is het met de Ra cing volkomen gedaan. De resteerende tijd wordt uitgespeeld, zon der dat een der partijen nog scoort. Het slot brengt een 41 zege voor de Hil versummers en degradatie voor R.C.H. Er werd gespeeld tusschen: R. C. H.: Bergsma, Van Thiel, Prevost, v. d. Bel, Slot, Prevost. Pa-ape, v. d. Horst, Kedde, Hoogendoorn, Lenselink. 't Gooi: Peeters, Cohen, Cohen, Kok, Winthorst, Van Es, Dorland. Cregten, Van Rhenen, Spaans- Cohen. OM DEN K. N. V. B.-BEKER. Beverwijk—Excelsior (2—5) Excelsior forceert na den aftrap een hoek schop waaruit een strafschop ontstaat, die be nut wordt (01). De afwerking van de Beverwijksche aan vallen laat wel Iets te wenschen over. Toch moet de keeper van Excelsior handelend op treden wat echter ten gevolge heeft, dat de be zoekers even ruim baan krijgen; onhoudbaar voor Hogewerff kogelt Niehoff hard in (02). Keeper Hogewerff verdedigt zijn doel naar be- hooren. In 't veld is Excelsior sterker, dan de Wijkers, maar het duurt nog geruimen tijd eer de stand 03 wordt, waarmede van doel verwisseld wordt. Na de rust gaat de strijd eenigen tijd gelijk op, maar dan komt Excelsior weer in den aanval; nadat zij een vrijen trap hoog over heeft gekogeld, weet zij na een cor ner op keurige wijze den stand op 04 te brengen. Het dapper volhouden van de Bever wij kers wordt beloond, want na een goed op gezetten aanval zorgt Vessies met 'n keurigen kopbal voor het eerste tegenpunt. De Wij kers zijn nu de aanvallende partij. Steeds zijn zij voor het Excelsior-doel; succes blijft- niet uit. Maenhout scoort na een goede pass van Markx (24). Uit een doorbraak scoort Excelsior het vijfde doelpunt (25). Met deze nederlaag is Beverwijk voor den beker uitgeschakeld. S. V. W.—De Kennemers (0—4) Voor de vierde Bekerronde trokken de Ken nemers naar Gorinchem; zij wisten op den 3de-klasser een 4o overwinning te behalen. De thuisclub speelde een robust spelletje doch de Wijkers waren technisch zooveel beter, zoo dat de S.V.W.-verdediging moeilijk werk kreeg. Boom weet na 15 minuten te scoren 01, waarna Veenstra den stand mooi op 02 brengt. Na enkele vinnige S.V.W. aanvallen komt de rust. Na de rust hebben de rood-zwarten weer het beste van het spel. Horeman brengt den stand op 03. Van Urk redt dan enkele keeren heel goed. Dinkla en Bos kunnen het werk thans wel af, zoodat Steeman, Vessies en v. d. Wal hun voorhoede aan het werk zetten. Heideman brengt den eindstand op 04. Het einde komt met een keurige overwinning voor de Kenne mers. die zonder Groot speelden. BUITEN DE COMPETITIE Velox-Haarlem (3-4) Ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan van Velox werd Zondag in Utrecht bovenge noemde ontmoeting gespeeld. Reeds onmid dellijk na het begin zetten de roodbroeken een serie aanvallen op, die gevaarlijk waren. Toen na ongeveer tien minuten ook Velox ten aanval ging en de Haarlem-achterhoede bij een vermeend geval van outbal niet verder speelde, kreeg de Velox-middenvoor een vrije kans, die hij benutte (10). Tot aan de rust heeft Haarlem hierna steeds getracht den gelijkmaker te scoren, maar de verdediging van Velox weerde zich dapper. Na de hervatting was het weer Velox dat het eerst scoorde toen Verhappen een strafschop had veroorzaakt, die ingeschoten werd (20). Wel maakte Smit, die met Dankelman van plaats had gewisseld er 21 van, maar toen nam Velox weer een 31 voorsprong. Haarlem bleef echter den toon aangeven; voortdurend werd de Velox-verdediging aan het werk gezet. Na goed werk van Smit kopt Dankelman in (32). Een hard schot na een vrijen trap van Kammeijer komt tegen de lat Telkens weer komt de Haarlem-aanval terug; als de keeper opnieuw een hard schot van Kammeijer niet kan wegwerken, is het Van Daalen Jr., die den stand gelijk maakt. Velox komt dan sporadisch op de Haarlem-helft. Smit maakt er tenslotte 3—4 van. Verdiend wint Haarlem den wedstrijd. CPxiCKE' C. V. H.—Haarlem. Bovengenoemde chibs speelden een nut tigen oefenwedstrijd in het Heemsteedsche Sportpark, die op regelmatige wijze door de eerste-klassers werd gewonnen. C.V.H. gaat fielden en opent den aanval met Roodt en Zeeuiwe op Healey en Voogd. Het batten gaat zeer weifelend, waaraan on geoefendheid niet vreemd is. Reeds op 3 boekt Zeeuwe zijn eerste succes als na een mislukten slag Voogd door Whitehead wordt uitgevangen. De hierna inkomende Allart valt direct op zeer goede wijze aan; diverse mooie slagen, vooral op leg, komen van zijn bat. Het wordt een behoorlijke stand, die eerst op 43 wordt verbroken, als Allart Lb.w. Zeeuwe gaat. Het is hierna vrijwel een komen en gaan, waarop alleen De Boer, die er flink op los ranselt, een uitzondering maakt. Eenige zeer harde slagen laat hij noteeren, o.a. 3 zessen achtereen. Met den laatsten man in wil hij te veel forceeren; hij wordt na een vuurpijl door keeper v. Orden gevangen. Het totaal is 108, waarvan Allart 34 en De Boer 45. Bowlingcijfers C.V.H. G. Zeeuwe 643. A. Roodt 325, G. van Lan gelaar 13C Bij C.V.H. is het batten niet veel fraais. Wel bowlden Allart bij Haarlem een goeden bal, maar een dusdanige processie was niet noodig geweest, Alleen v. Langelaar en v. d. Meer lieten behoorlijk batten zien; de rest deed niet veel bijzonders. Speciale vermelding verdient een hattrick van Allart die met drie achtereenvolgende ballen de wickets van Zeeuwe, Whitehead en v. Orden velde. Met den laatsten man op de mat wil ook v. d. Meer het spel teveel forceeren; hij wordt keurig door Voogd gestumped. Totaal is slechts 45, waarvan v. Langelaar 15 en J. v. d. Meer 16. Bowlingcijfers Haax-lem: P. de Ruig 1—12, J. Allart 5—11, H. Healey 17, C. Dekker 110 en O. Abendanon 20. Haarlem bleef das met 63 runs in de meer derheid NEDERL. CRICKETBOND. Rood en Wit 2 a—Rood en Wit 2 b Rood en Wat 2 b wint defi toss en gaat eerst batten. Zij opent met A. J. de Haan en Van Rossean op het bowlen van Kaptein den Bouwmeester en Francken. Reeds met den tweeden bal van K. den Bouwmeester wordt de Haan gebowld. Nijihuis zet met v. Rossem een stand op. Hij slaat o.a. den inmiddels aangezetten De Vries voor zes. Als beiden verdwenen zijn, weten alleen nog Berend sen, v. d. Berg en Langeraar eenige runs te scoren. Het totaal wordt met inbegrip van 7 extra's 93. In de dubbele cijfers kwamen: v. Rossean 12, Nijihuis 15, Berendsen 13, v. d. Berg 14, Langeraar 21 (2x4,1x6). Bowlingcijfers K. den Bouwmeester 1,18, Francken 327, de Vries 534, Bosschart 0—10. Rood en Wit 2a brengt het hierna tot 85. Alle eerste batsmen faalden, met uitzondering van Poederbaöh. die een kalme 21 scoorde. Bij den stand 845 zag het er weinig hoop vol uit. Wegerif en P. Frehi weten het nu door zeer vorzichtig spel tot 79 te brengen, op welk totaal P. Freni voor een goede 22 door Elfers gebowld werd. Zes runs later ging de elfde man run out, nadat het niet aan de noodige spanning- had ontbroken. Wegerif bleef met, 14 not out, Extra's 5. Bowlingcijfers: Meeuwenoord 227, El fers 527 Berendsen 10, Ohapon 13, Nij- huis 07, P. Ligbenstein 06. Met nog voldoenden speeltijd probeert R. en W. 2a het nog eens op de 2e innings. Ook nu komen de runs in een langzaam tempo. Met nog 20 minuten speeltijd wordt van verder spelen afgezien. Er waren toen 74 runs voor het verlies van 9 wickets. Lich- tenstein 13, Cliapon 12, v. d. Berg 14 en de Haan met een geduldige 13 .not out wisten de dubbele cijfers te bereiken. Extra's 3. BowlingcijfersFrancken 124, de Vries 633, Haekenitz 22, K. den Bouwmeester 010, Bosschart 02. Rood en Wit 2b wint dus dezen wedstrijd met slechts 8 runs. CRICKET IN ENGELAND. De stand van de Zaterdag begonnen coun ty-matches is als volgt: Surrey 149 tegen Nieuw Zeeland 1065, Op Lord's: Northamp tonshire 2448 tegen Middlesex, Derbyshire 242 tegen Worcestershire, Somerset 223 tegen Essex 734 Leicestershire 3145 (Prentice 162) tegen Hampshire, Sussex 232 tegen Notts te Nottingham. Gloucestershire, 3298 (Bar- nett 115, zijn 2de achtereenvolgende centu ry, Hammond 122) tegen Glamorgan te Bris tol. Oxford 720 tegen Lancashire 149 (R. C. Kimpton 443). Haarlem—E. B. O. (17—16) Haarlem en E.D.O. hebben Zondagmorgen een bijzonder spannende partij gespeeld. Voor Haarlem wierp-eerst De Mon. Zijn suc ces was echter niet groot. Hij gaf eenige kee ren vier wijd en in de derde en vierde inning werd hij geducht geslagen. Van den Bom, Van der Putten, Augustinus en Schijvenaar gaven opeenvolgend honkslagen, later gevolgd door Van der Schalie, Kelder en nog eens Van den Born. In de eerste inning deed een keurige vang van Wulfhorst een dubbelspel ontstaan, doordat Van den Born te vroeg was gaan loo pen. In de tweede beurt sloeg Schijvenaar den bal recht in de handen van De Mon. In tegenstelling- met E.D.O. was Haarlem meteen al hard van stapel geloopen. Kloos, Parson, Veenhof, Wulfhorst, Langereis en Dijkhuizen haalden, op het bowlen van Van den Bom, door goede slagen het eerste honk. Ook Schijvenaar bracht er de vrees nog niet in. Na twee innings stond Haarlem met 7—1 voor. Daarna kwamen echter maar drie Haar lemmers aan slag. Van den Born gaf twee maal drie slag en Hofstra deed een keurige vang. Toen was Van den Born er echter weer uit. Goed werk van Van der Putten redde ech ter de situatie voor E.D.O. en na vier innings was de stand 98 voor E.D.O. Door een honk- slag wist Beets op de honken te komen en zorgde daarmee voor het gelijkmakende punt. De Mon, Hunik en Kloos gingen n.l. allen op het eerste honk uit. Ondanks fouten in het veldwerk van Haarlem maakte E.D.O. geen punt. voornamelijk dank zij een nogmaals door Wulfhorst geforceerd dubbelspel. Zoo was de stand nu 9—9 en was nog alles te verwachten. Ondertusschen was de plaats op de werp- plaat ingenomen door Veenhof. Bijzonder succesvol was hij niet, maar geslagen werd hij vrijwel ook niet. Wat later gaven Kelder en Augustinus schitterende driehonkslagen, Schijvenaar een van twee honken en Van Esch en Van der Schalie van één honk. Toen begon het er voor Haarlem donker uit te zien. E.D.O. maakte een beurt van vijf runs. Vlak hierna wierp Veenhof echter in alle kalmte drie maal drie slag. Van den Born was er op het laatst vrijwel heelemaal uit. In de achtste innings kregen Hunik, Kloos en Langereis vier wijd. Parson en Wulfhorst hielpen door honkslagen een paar spelers binnen. De tik van Veenhof had beter verdiend, maar Zandstra in het verre veld deed keurig zijn plicht. Het gevolg van een en ander was dat Haarlem ook vijf runs haalde, waardoor de stand nogmaals gelijk, 14—14 werd. Er was nog tijd, zoodat de laatste inning de beslissing moest brengen. E.D.O. voegde nog twee runs aan het totaal toe. Veenhof gaf tweemaal drie slag en Hunik deed een keurige vang in het verre veld. Zoo moest Haarlem dus om te winnen drie runs maken. Hunik en Kloos gaven goede tikken. Hunik kwam ook binnen, maar Kloos werd op het thuishonk uitverklaard. Parson sneuvelde door een goeden aangooi van Hofstra, zoodat er al twee nullen waren gevallen. Na goede sla gen van Veenhof en Wulfhorst gaf Van den Born echter drie maal achtereen vier wijd. Veenhof maakte het gelijkmakende punt en Wulfhorst moest wegens vier wijd opschuiven en scoorde dus de winnende run. De tijd was ondertusschen verstreken en dus werd deze zeer spannende wedstrijd gestaakt. De uitslag in innings is: E.D.O.: 105300502 totaal 16. Haarlem.: 430110 0 53 totaal 17 Quick-H. H. C. (18-13) H.H.C. heeft Zaterdagmiddag tegen aller verwachting in van Quick verloren. Quick speelde wel beter dan verleden week tegen E.D.O., maar toch niet zoo dat H.H.C. daar van het slachtoffer had behoeven te worden. De voornaamste oorzaak is dan ook wel het falen van de H.H.C.-werpers. Eerst stond Moll op de werpplaat, maar veel succces had hij niet. Het geluk was echter met H.H.C., want van de achte Quick-spelers, die in twee beur ten aan slag kwamen werden er drie uitge vangen. Later werd Moll echter geducht gesla- gen.Pijnakker verving hem maar had voorloopig ook geen succes, Postma gaf op zijn werpen een keurigen driehonkslag. Aan den anderen kant boezemde ook Vonk geen vrees in. We noteerden honkslagen van Van den Heuvel, Reinders, Jac Hartog en D. Baas en Jan Hartog. Mede door eenige keeren vier wijd slaagde H. H. C. er in een voorsprong te behalen. Door een slechte beurt van Pijn akker kon Quick den achterstand echter in- ïoopen en toen vier innings gespeelde waren was de stand 9—8 voor Quick. Heuvel Reinders had in deze vierde beurt de situatie nog moe ten redden. Van drie spelers kregen er twee drie slag. In de rest van den wedstrijd gingen de par tijen vrijwel gelijk op, met een klein verschil ten gunste van Quick. Voor Quick wierp nu T. Postma en van de gevreesde slageapacitei- ten der Haarlemmers bleek niets. J. Baas en Mulder wisten het eerste honk te halen op een goeden slag, Van den Heuvel Reinders kwam zelfs op het derde, maar dat waren alle slagen in de 'laatste drie beurten. Bij Quick werd ook niet veel geslagen, maar het bowlen was zoo zwak, dat toch spelers bin nen kwamen. Vonk, Postma, Molenaar en Buil kregen in één inning vier wijd. Er werden ook een paar fouten gemaakt in het veldwerk en zoo wist Quick den voorsprong te verstevigen. Na acht innings kwam dan ook het einde met den stand 18—13. De uitslag in innings is: H. II. C. I: 3 2 2 1 0 1 4 0 totaal 13 Quick I: 10530612 totaal 18 Uitslagen tweede klasse. Shell 20111011 totaal 7 Haarlem II: 5 2 1 0 1 8 3 x totaal 20 H. H. C. n: D. W. S. I: 7 8 3 9 1 1 11 totaal 40 3 0 0 1 0 2 2 totaal 8 Te Catchers I: 504 0 0001 tot. 10 R. C. H. I: 0 8 1 1 8 4 3 3 tot. 28 E. D. O. II: Z. R. C.: 12 1 2 0 0 5 x totaal 20 0 3 0 0 1 0 0 totaal 4 Groote prijs van Tripolis. Uit Tripolis: De groote prijs van Tripolis, de eerste groote autorace van 'dit seizoen, werd Zondag gewonnen door H. Lang met Mercedes-Benz, een der jongere Duitsche cou reurs, die voor het eerst in zijn loopbaan een groote race heeft gewonnen. De tijd van den winnaar bedroeg 2 uur 27 min. 57,7 sec., het geen een nieuw record beteekende. De totaal afstand bedroeg 524 K.M.; de gemiddelde snel heid bedroeg dus. 213.225 K.M. per uur. No. 2 was Rosemeyer met Auto Union, tijd 2 uur 28 min. 7 sec. I

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 10