FOTO- KEIP Dat valt op De verkiezingen voor de Tweede Kamer. Het belangrijkste 54c JAARGANG No. 16526 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestda'getT. MAANDAG 1" MKT 1937 HAARLEM S DAGBLAD Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM Uitgave Lourens Coster Maatschappij voor Courant-Uitgave en Algemeene Drukkerij N.V. HoofdredacteurROBERT PEEREBOOM ABONNEMENTENper week 0.25, per maand 1.10, per 3 maanden ƒ3.25, franco per post ƒ3.55, losse nrs. 0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week ƒ0.05, p. maand 0.22, p. 3 mnd. ƒ0.65, franco p. post 0.72>/s. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buiten Spaame 12 Telefoon Nos.Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10132, 12713 Administratie 10724, 14825 Postgiro 38810 Bijkantoor: Soendaplein 37, Haarlem-Noord. Telefoon 12230 ADVERTENTIëN 1—5 regels 1.75, elke regel meer 0.35. Reclames ƒ0.60 per regel. Tarieven regelabonnementen op aanvraag. Vraag en aanbod 14 regels ƒ0.60, elke regel meer ƒ0.15. Onze Groentjes zie hoofd rubriek. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnès. Levenslange ongeschiktheid f 2000.—, overlijden f 400.—, verlies van hand, voet of oog 200.—, beide leden duim 100.—, één lid duim 50.alle leden wijsvinger 60.—, één of twee leden wijsvinger ƒ25.—, alle leden anderen vinger ƒ15.—, één of twee leden anderen vinger ƒ5.—, arm- of beenbreuk ƒ30enkelbreuk ƒ15.—, polsbreuk ƒ15.—. r i\T 'Q Nog afzonderlijke verzekering voor abonnés op het Geïllus treerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. Jri_bL>ll-\ 14 1 A(jii\.\ o. Jhr. F. Teding van Berkhout Sr. 80 jaar. lijir Op Zondag 16 Mei a.s. hoopt Jhr. F. Teding van Berkhout Sr. zijn tachtigsten verjaardag- te vieren en het zal velen met ons verheugen dat het hem gegeven is een zoo hoogen leeftijd in zoo goeden welstand te bereiken. Want voor de zeer velen die hem ontmoet en gekend hebben in zijn langdurige bankiersloopbaan en veelvuldige maatschappelijke werkzaam heden en voor de velen die hem in deze laat ste capaciteiten nog steeds plegen te ontmoe ten want hij is nog actief in verschillende functies is dit immer een voorrecht ge weest, Sinds enkele jaren woont hij in Aerden- hout; dat neemt niet weg dat hij levendig be lang in Haarlem is blijven stellen en dat ieder die hem kent hem is blijven beschouwen als een Haarlemmer op wien onze stad trotsch is. Alleen de zeer sterken bereiken zulk een hoo gen leeftijd in zoo ongebroken levenskracht; die kracht moet bij hem wel wortelen in het rustige bewustzijn naar beste weten te hebben geleefd en veel voor anderen te zijn geweest en nog te zijn. Jhr. Teding van Berkhout, op 16 Mei 1857 te Haarlem geboren, bezocht hier de Lagere School en de eerste drie klassen van de H. B. S., daania te Amsterdam de Handelsschool. Zijn leerjaren in het effectenvak maakte hij door op een Amsterdamsch effectenkan toor en in 1882 werd hij medebeheerend ven noot van de Commanditaire Vennootschap de Haarlemsche Bankvereeniging Teding van Berkhout en de Clercq. In 1917, na de fusie met de Hollandsche Crediet- en Depositobank Mees en Ritsema, werd hij directeur van de toen gevormde Naamlooze Vennootschap. In 1930 werd de N.V. overgenomen door de Twent- sche Bank; na zijn altreden als directeur be kleedde jhr. Teding van Berkhout tot 1936 nog de functie van commissaris der Twentsche Bank. Zijn belangstelling voor het maatschappelijk leven en voor zijn medemenschen heeft hem vele functies op zich doen nemen, die hij alle lang en met toewijding heeft vervuld. Zoo was hij gedurende vele jaren lid van de Commissie van Toezicht op het Provinciaal Ziekenhuis te Santpoort, gedurende ruim 25 jaar Regent van het St. Elisabeths Gasthuis, langen tijd lid van de Commissie van Toezicht op het M. O. en van de Gezondheiscommissie. Thans is hij nog steeds lid van het Dagelijksch Bestuur van de Hollandsche Maatschappij v. Wetenschappen, commissaris van de Kweekschool voor de Zee vaart te Amsterdam, bestuurslid van de Ver- eeniging Weldadigheid naar Vermogen, die hij Indertijd mee hielp oprichten, eere-voorzitter van de afdeeling Haarlem van de Vereeniging voor Volkenbond en Vrede, president-commis saris van de Haarlemsche Machinefabriek v/h Gebr. Figee en commissaris van de Brandver zekering Mij. Holland van 1859. In 1934 trad hij wegens het bereiken van de leeftijdsgrens af als voorzitter van het bestuur van de Noord en Zuid-Spaarndammerpolder. Wij mogen er wel bijvoegen dat hij zeer veel gedaan heeft en nog doet voor de Nederland- sche blinden, dat hij al een tw^riftal boeken voor hen in Braille-schrift heeft overgezet en dat dit werk hem bijzonder na aan het hart ligt. En dat hij zich onvermoeid voeltDat deze altijd vriendelijke, opgewekte man nog steeds kerngezond, van zichzelf met iets als verwondering getuigt: „zooveel menschen schijnen tegenwoordig altijd vermoeid te zijn en ik ben het eigenlijk nooit, ook niet na een lange vergadering, ook niet als ik, zooals gis teren, zeven kwartier in de duinen heb gewan deld"Het is niet alleen benijdenswaard. Voor heel veel jongeren lijkt het ook heel leer zaam. In een lang en nuttig leven, een leven dat veel voor den medemensch heeft opgeleverd en dat den eerbied verdient die het algemeen ten deel valt zal a.s. Zondag een nieuwe mijl paal worden bereikt. Wij vernemen dat de ju bilaris na halfvier 's middags te zijnen huize Zandvoortschelaan 62 Aerdenhout, recipieeren zal. OUDERAVOND SCHOOL 3. In school 3 (Botermarkt) wordt Dinsdag 11 Mei een ouderavond gehouden. Mevr. Blomberg —Zeeman zal spreken over de „Lectuur van het kind". PINKSTERSAMENKOMST. Door de Gereformeerde Evangelisatie wordt op Dinsdagavond 11 Mei in de Kloppersingel kerk een Pinkstersamenkomst gehouden onder leiding van Ds. C. Veenhof, met medewerking van het Gereformeerd Evangeliesatiekoor. De Haarlemsche Gemeente bedrijven. Het resultaat van het eerste kwartaal 1937. Het electriciteitsbedrijf leverde in het le kwartaal van 1937 af 11.346.207 KWU. tegen 10.660.543 KWU in denzelfden tijd van 1036. Alzoo een vermeerdering van 685.674 KWU. De gasfabriek boekte geen vooruitgang. Er werden door de fabriek nu afgeleverd 6.268.361 M3., tegen 6.311.826 M3. in het le kwartaal van 1936. Een achteruitgang dus van 43.465 M3. De waterleiding pompte op 497.443 M3. tegen 490.737 in het le kwartaal stijging dus. 1 van 1936. Een kleine De werkloosheid te Haarlem. Over het le kwartaal nog geen bezuiniging in uitgaven. In April van dit jaar waren te Haarlem zonder werk jongens onder de 20 jaar 357, mannen van 21 tot en met 30 jaar 1577, 3164 jaar en ouder 113. Tezamen dus 6062, tegen 6355 in April 1936. Aan valide werkloozen werd in dat kwartaal uitgekeerd 850.375.68, tegen 809.344.55 in dezelfde maanden van 1936. Als is dus het aantal werkloozen te Haarlem in dit kwartaal wat minder dan in 1936, het blijkt, dat de uitkeeringen die uit de over heidskassen gedaan moeten worden voor de werkloozen nog met meer dan 40.000 ge stegen zijn. Bij de tijdelijke werkgelegenheid geheel of gedeeltelijk voor rekening der gemeente ge boden, waren in April 296 werkloozen werk zaam, tegen 466 een jaar geleden. Jeanne d'Arc herdacht. Ongeregeldheden bij de herdenking te Toulouse. Zondag werd in geheel Frankrijk Jeanne d'Arc herdacht, hetgeen zooals gebruikelijk, aanleiding gaf tot eenig militair vertoon bij het standbeeld op de Place der Pyramydes te Parijs, waar kransen werden gelegd. Optochten waren verboden. Er werd druk Bij het standbeeld van Jeanne d'Arc op de Place des Augustins had men een passende versiering aangebracht. Te Toulouse hebben zich op drie plaatsen tijdens de feesten relletjes voorgedaan, waar bij een twintigtal gewonden is gevallen. Er was een optocht gevormd, gedeeltelijk bestaande uit aanhangers van de Action Franqais, ge deeltelijk uit leden van de Parti Social Fran cais. De betoogers raakten in botsing met tegenbetoogers. Ten slotte slaagde de politie er m een einde te maken aan de vechtpartijen. Tegen 12 uur was de rust weergekeerd. Eenige arrestaties zijn verricht. Dienst van de „Graf Zeppelin" voorloopig gestaakt. Geen nieuwe tocht zonder heliumgas. Havas meldt uit Berlijn 9 Mei: Volgens een verklaring van kapitein Schil ler van het luchtschip Graf Zeppelin zal dit zonder heliumgas geen nieuwen tocht over den Oceaan maken. De Zeppelin zal dus niet in Mei uit Frank fort naar Rio de Janeiro vertrekken. De offi- cieele beslissing van de staking van den dienst is niet bekend. Schiller zeide, dat Friedrichs- hafen geen voldoende hoeveelheden he lium bezit en dat de stopzetting van den dienst van langen duur zal kunnen zijn. Heliumvulling zal belangrijke technische wijzigingen noodig maken. Geen uitvoer van helium uit de Ver. Staten. De Amerikaansche vlootautoriteiten heb ben in den Senaat te kennen gegeven, dat zij er zich ondanks de ramp van de Hindenburg tegen zouden verzetten, indien groote hoe veelheden heliumgas zouden worden uitge voerd, tenzij blijkt, dat aan de eigen behoef ten voldaan is. Ramp eïschte tot nu toe 35 dooden. De officieele balans van den ondergang van den „Hindenburg" luidt als volgt: 12 passagiers zijn omgekomen, zeven hun ner zijn definitief geïdentificieerd. Een lid van de landingsploeg is gedood. Totaal aan tal dooden 35. In het ziekenhuis zijn 35 personen opgenomen; 16 leden der beman ning en 15 passagiers, benevens twee per sonen, die op" het landingsterrein stonden. 11 hunner verkeerden in levensgevaar, 22 zijn minder ernstig gewond. In totaal 32 gered den onder wie 9 passagiers. Achtte Lehman blikseminslag oorzaak? Kapitein Lehmann heeft volgens den jour nalist Leonhardt Adelt die met de Hindenburg de reis over den Atlantischen Oceaan heeft gemaakt, direct nadat zich de eerste ontplof fing aan boord van het luchtschip had voor gedaan. verklaard, dat de bliksem de ramp veroorzaakt heeft. De journalist stond vlak bij Lehmann. Nummering der lijsten. 's GRAVENHAGE, 10 Mei. Heden heeft het Centraal Stembureau een openbare zitting gehouden ter numme ring van de voor de Tweede Kamer verkiezingen ingediende candidaten- lijsten. Bij deze nummering gelden lijsten, welke tot een groep zijn verbonden en eveneens de gelijkluidende lijsten als één lijst, zoodat deze in alle kieskrin gen, waarin zij zijn ingediend, hetzelf de nummer krijgen. De verbinding van lijsten. Het resultaat van de gedurende vier dagen bestaand hebbende gelegenheid tot verbinding van lijsten is als volgt: Vex'bonden in alle kieskringen zijn de lijsten van de volgende partijen: R.K. Staatspartij; S. D. A. P.; A.R. Partij; Chr. Hist. Unie; Vrijheidsbond; Vrijz. Dem. Bond; Comm. Partij; Staatk. Geref. Partij; Rev. Soc. Arb. Partij; Nat. Boeren-, Tuinders- en Midd. Partij; Algemeen Belang; Kath. Dein. Partij; Nat. Soc. Beweging; Nationaal Herstel; Herv. Geref. Staatspartij; Chr. Dem. Unie; Zwart Front. Voorts zijn verbonden de lijsten van de vol gende partijen: Door pccli achtervolgd. In den reclame-optocht, die ter gelegen heid van de Bel-week te Haarlem werd ge houden, reed ook een wagen mede van de Zandvoortscihe Handelsvereeniging. Op de heenreis kreeg deze wagen even voorbij Bent veld een lekke band.Daar het onmogelijk bleek, den met zand en schelpen gevulde wagen met een gewone krik omhoog te krij gen, werd getelefoneerd om een oliedruk- krik. In een personenauto werd deze in al lerijl naar Bentveld gebracht, doch bij het remimen slipte deze wagen door en botste tegen den reclamewagen waardoor het ach terste gedeelte van de versiering ernstig be schadigd werd. Nadat de lekke band gerepareerd en de versiering zoo goed mogelijk hersteld was, kon de wagen zijn weg vervolgen. Wel kwam de wagen iets te laat in Haarlem aan, doch het grootste deel van den weg kon hij toch. nog in den optocht meerij den. Een auto van de firma N.V. Bouvy en Zoon kwam in Amsterdam in botsing met een wagen van de gemeentetram en werd aan de voorzijde zoodanig beschadigd, dat deel name aan den optocht uitgesloten was. Per soonlijke ongevallen kwamen gelukkig niet voor. Ook tijdens den optocht kwamen nog en kele ongelukjes voor. De fraaie Greta Garbo- wagen van het Rembrandt Theater viel in het Kleverpark als slachtoffer van den straf fen wind en stortte gedeeltelijk in elkaar. Bovendien maakte op het Soendaplein de berijder van de hooge fiets een leelijke tui meling, toen het vehikel brak. Doch voor zoo ver wij konden zien, liep ook dat ongevalletje goed af. OPBRENGST COLLECTE. De bloemendag, gehouden door de Vereen, tot bevordering der gezondheid in de grafi sche vakken, op Zondag 9 Mei heeft opgebracht desom ma van f892,76. Prins Bernliard weer in functie bij de Handelmaatschappij. Na zijn terugkeer uit Engeland. 's GRAVENHAGE, 10 Mei. Wij vernemen, dat Prins Bernliard binnenkort in hoedanig heid van Koninklijk Commissaris zijn werk zaamheden zal aanvangen bij de Koninklijke Vereeniging tot het houden van Jaarbeurzen in Nederland. Na zijn terugkeer uit Engeland zal Prins Bernhard wederom gedurende eenigen tijd werkzaam zijn op de Nederlandsche Handel maatschappij te Amsterdam. S. J. Pothuis overleden. Lid van Prov. Staten. In den ouderdom van ruim 63 jaar is gis teravond in een ziekenhuis te Amsterdam de heer S. J. Pothuis, lid van de Provinciale Sta ten van Noord-Holland overleden. De heer Pothuis werd 30 September 1873 te Amster dam geboren en was aanvankelijk werkzaam in de diamantindustdie. In 1907 werd hij voor de S.DA..P. gekozen tot lid van den ge meenteraad, waarin hij tot 1935 onafgebro ken zitting had. Eveneens in 1907 werd hij gekozen tot lid van de Provinciale Staten, waarin hij op het oogenblik van zijn overlijden nog zitting had. De heer Pothuis was een bekende figuur in de Amsterdamsche arbeidersbeweging. Chr. Nat. Actie in de Kieskringen 1 tot en met 17. Ac'lle-Bouwman in de iKeskringen 1, 2, 3, 4, 9, 15, 17 en 18; N. S. N. A. P. in de Kies kringen 2, 3. 5, 11 en 15. Ten slotte zijn ingediend de volgende op zich zelf staande lijsten: N. S. N. A. P. in Kieskring 6; N. S. N. A. P. in Kieskring 18. De nummering. Allereerst werden genummerd de lijsten, welke door aftredende amerleden voor een voorkeurnummer zijn aanbevolen, en wel in de volgorde, te beginnen met no. 1, van het grootst aantal aanbevelingen. Aanbevolen waren de lijsten der volgende partijen: R.K. Staatspartij door 28 leden; S. D. A. P. door 21 leden; A. R. Partij door 14 leden; Chr. Hist. Unie door 10 leden; Vrijheidsbond door 7 leden; Vrijz. Dem. Bond door 6 leden; Comm. Partij door 4 leden; Staatk. Geref. Partij door 3 leden; Rev. Soc. Arb. Partij door 1 lid; Nat. Boeren- T. en M. Partij door 1 lid. Het Centraal Stembureau kende derhalve de nummers 1 tot en met 8 toe als volgt: 1.R.K. Staatspartij (in alle kieskringen). 2. S. D. A. P. (in alle kieskringen). 3. A. R. Partij (in alle kieskringen). 4. Chr. Hist. Unie (in alle kieskringen). 5. Vrijheidsbond (in alle kieskringen). 6. Vrijz. Dem. Bond (in alle kieskringen). 7. Comm. Partij (in alle kieskringen). 8. Staatk. Geref. Partij (in alle kieskringen). Daarna werden bij loting toegekend de num mers 9 en 10 aan de lijsten, welke door slechts een lid waren aanbevolen. De uitslag hiervan was, dat deze nummers als volgt werden toegewezen: 9. R. S. A. P. (in alle kieskringen). 10. Nat. Boeren-, T. en M. Partij (in alle kies kringen) Vervolgens kwamen voor nummering in aan merking de overige lij stengroepen of stellen gelijkluidende lijsten: Voor deze werden de nummers: 11. Kath. Dem. Partij (in alle kieskringen) 11. N. S. N. A. P. (in kieskr. 2, 3, 5, 11 en 15) 13. Chr. Dem. Unie (in alle kieskringen) 14. Algemeen Belang (in alle kieskringen) 15. Nat. Soc. Beweging (in alle kieskringen) 16. Herv. Geref. Staatspartij (in alle kieskr.) 17. Chr. Nat. Actie (in de kieskr. 1 t/m. 17) 78. Actie-Bouwman (in kieskringen 1, 2, 3, 4, 9, 15, 17 en 18) 19. Nationaal Herstel (in alle kieskringen) 20. Zwart Front (in alle kieskringen). Ten slotte werd overgegaan tot toekenning per kieskring van de nog niet toegewezen nummers aan de op zich zelf staande lijsten, waarvan het resultaat was: 12. N. S .N A. P. (in kieskring 6) 12. N. S. N. A. P. (in kieskring 18) De stembiljetten. De stembiljetten zullen voor de kieskringen Amsterdam den Helder en Haarlem het vol gende beeld toonen, waarbij achter den naam van de partij telkens de naam van den eersten op de lijst voorkomenden candidaat is vermeld: KIESKRING IX (Amsterdam) 1. R.K. Staatspartij (Goseling) 2. S. D. A. P. Albarda) 3. A. R. partij (Colijn) 4. Chr. Hist. Unie (De Geer) 5. Vrijheidsbond (Vos) 6. Vrijz. Dem. Bond (Oud) 7. Comm. partij (De Visser) 8. Staatk. Geref. partij (Kersten) 9. R. S. A. P. (Sneevliet) 10. Nat. B. T. en M. partij (Vervoorn) 11. Kath. Dem. partij (Arts) 13. Chr. Dem. Unie (Van Houten) 14. Algemeen Belang (Weiman) 15. N. S. B. (Mussert) 16. Herv. Ger. Staatspartij (Lingbeek) 17. Chr. Nat. Actie (Visscher) 18. Actie-Bouwman (Bouwman) 19. Nationaal Herstel (Emmens> 20. Zwart Front (Meyer) KIESKRING X (Den Helder) 1. R.K. Staatspartij (Beaufort) 2. S. D. A. P. (Albarda) 3. A. R. partij (Colijn) 4. Chr. Hist. Unie (De Geer) 5. Vrijheidsbond (Bierema) 6. Vrijz. Dem. Bond (Oud) 7. Comm. partij (De Visser) 8. Staatk. Geref. partij (Kersten) 9. R. S. A. P. (Sneevliet) 10. Nat. B. T. en M. partij (Vervoorn) 11. Kat. Dem. Bond (Arts) 13. Chr. Dem. Unie (Van Houten) 14. Algemeen Belang (Van Kampen) 15. N. S. B. (Mussert) 16. Herv. Ger. Staatspartij (Lingbeek) 17. Chr. Nat. Actie (Visscher) 19. Nationaal Herstel (Emmens) 20. Zwart Front (Meyer) KIESKRING XI (Haarlem) 1. R.K. Staatspartij (Beaufort) 2. S. D. A. P. (Albarda) 3. A. R. partij (Colijn) 4. Chr. Hist. Unie (De Geer) 5. Vrijheidsbond (van Lidt de Jeude) 6. Vrijz. Dem. Bond (Oud) 7. Comm. partij (De Visser) 8. Staatk. Geref. partij (Kersten) 9. R. S. A. P. (Sneevliet) 10. Nat. B. T. en M. partij (Vervoorn) 11. Kat. Dem. Bond (Arts) 12. N. S. N. A. P. (Kruyt) 13. Chr. Dem. Unie (Van Houten) 14. Algemeen Belang (Weiman^ 15 N. S. B. (Mussert) 16. Herv. Ger. Staatspartij 'Lingbeek) 17. Chr. Nat. Actie (Visscher.) 19. Nationaal Herstel (Emmens) 20. Zwart Front (Meyer) Het woord is aan Jim Mollison: Als ik werkelijk eens vol- toassen ben geworden, ga ik een ivandeltocht om de heele zoereld maken, om ook eens iets menschelijks te beleven. Ik vlieg nu al veertien jaar, van mijn zeventiende jaar af, en ik heb nog nooit iets ge zien. De Conductrices. Over de ervaring van een week. De conductrices op de tramwagens der N. Z. H. hebben nu een week onder toezicht van een conducteur gewerkt. Een van de acht die te Haarlem dienst deden is het werk blijkbaar tegengevallen, zij heeft haar ont slag genomen. Haar plaats zal evenwel door een ander worden ingenomen. Van de zijde der N.Z.H. vernemen wij, dat de meisjes het eenvoudige werk dat haar opgedragen is goed gaan leeren. Vermoedelijk zullen zij in het laatst van deze week. of anders na Pinkster zelfstandig gaan werken. Een klein gedeelte van het reizend publiek treedt evenwel zeer onwellevend tegenover de conductrices op. Er worden uitdrukkingen gebzezigd, zooals „ga naar huis om je kousen te stoppen", of „ga thuis aardappelen schil len". Toen een man zag, dat er op de wagen een conductrice dienst deed, stapte, hij weer onmiddellijk uit onder het zeggen: „ik ga c. niet met zoo'n juffrouw mee". Andere passagiers teekenen meermalen protest aan tegen zulke gedragingen van tegenstanders van den nieuwen maatregel van de tramdirectie. Aan de zijde der N.Z.H. meent men, dat dit verzet van het kleine gedeelte van de pas sagiers dat zich zoo onwelwillend jegens de conductrices gedraagt, wel zal verflauwen. Zij die zich zoo uiten hebben ook met den steun van de passagiers die het op zich zelf beteuren, dat de tramdirectie tot aanstelling van vrouwelijk personeel is overgegaan. Meer en meer zal de overtuiging veld winnen, dat de N.Z.H. door de financieelen toestand ge dwongen was om dien maatregel in te voeren, waarvan ook zij aanvankelijk geen voor standster was. Maar er moet bezuinigd wor den. Als zoo werd gezegd de conduc trices niet gekomen waren, zou er iets anders moeten zijn gedaan om op de personeels uitgaven te besparen. Als tot de invoering van eenmanswagens was overgegaan, zou dit ontslag beteekend hebben aan 32 conduc teurs. Dat heeft men willen voorkomen. KWALITEITSWERK ONTWIKKELEN, AFDRUKKEN, VERGROOTEN GROOTE HOUTSTRAAT naast Luxor (Adv. Ingez. Med.) Behang van BAKKER valt op in den gunstigen zin van het woord. Het is mooi en voornaam, rustig en modern, gezellig en aangenaam. Toch.... en dat is het mooie, zijn onze prijzen zéér laag. Lager dan bij ieder ander. H.M.Bakker,Cen.Cronjestr.135,Tel.l1657 <Adv. ingezy Mea.j De uitgaven ingevolge de werkloosheid zijn over het eerste kwartaal van dit jaar te Haarlem nog niet gedaald. 1 De nummering van de candidatenlijsten voor de a.s. verkiezingen is heden be kend gemaakt. 1 Prinses Juliana en Prins Bernliard zijn Zondagavond in Londen gearriveerd. 3 Zweden verhoogt het invoerrecht op druiven. 3 De bemanning van de „Hordena" wordt te Ferrol gevangen gehouden. 3 De reclamestoet een waardig slot van de B.E.L.-week te Haarlem 3 De Italiaansche regecring heeft de Ita- liaansche journalisten uit Engeland teruggeroepen. 4 Na den opstand in Catalonië: de burger bevolking wordt ontwapend. 4 Bij de zwemwedstrijden te Rotterdam zijn vier Nederlandsche records verbe terd. 5 ARTIKELEN, ENZ. M. V.: De ideale priveé-secretaresse. 4 J. B. Schuil: Mevrouw Ruth Tobi. 8 J. B. Schuil: Mevrouw Lily Orgodet. 8 K. de Jong: Fanfare-orkest „Kunstgenot" 9 II. D. Vertelling: De Operatic. 9 De Burgerlijke Stand van Haarlem is oo- genomen op 2

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 1