Voikeren-Zondag te Utrecht. Gevraagd en aangeboden llaot Ü/ifMk RECLAME-OPTOCHT MAANDAG 10 MEI 1937 HAARLEM'S DAGBLAD Druk bezoek aan „Marquette". Lentefeest in het oude park. Hoewel het weer zich Zondagmorgen niet zoo goed liet aanzien, klaarde het tegen den middag toch weer op. Het bezoek aan de ten toonstelling werd dan ook zeer druk Hoewel de narcissen uitgebloeid raken staan de tulpen er thans schitterend bij en ook ver schillende soorten hyacinten zijn nog te be wonderen. Het jonge ontluikende groen en de bloeiende heesters accentueeren dit lentefeest. 's Middags werd door Wormerveer's man nenkoor een concert gegeven dat vooral ook door de goede acoustiek uitstekend tot zijn recht kwam. Met de beide Pinksterdagen wordt veel bezoek verwacht. Minister Slingenberg bezoekt Diiitscliland. 's GRAVENHAGE, 8 Mei. Naar wij verne men, zal minister Slingenberg, vergezeld van enkele ambtenaren van verschillende depar tementen zich de volgende week naar Duitsch land begeven, teneinde eenige groepen van Nederlandsche landarbeiders, die in Duitsch- land werk hebben gevonden, te bezoeken, en voorts eenige groote ontginningswerken te bezichtigen. Genootschap Kinderlierstellings- en Vacantiekolonies. Voor één jaar proef met centrale kleeding. Onder voorzitterschap van dr. A. Schuckink Kool was Zaterdagmiddag het centraal genoot schap voor kinderherstellings- en vacantie kolonies in algemeene- jaarvergadering bijeen. Tot lid van den raad van toezicht werd in de vacature P. Mulder benoemd prof. F. G. Scheltema te Amsterdam. Dr. J. Leydensdorff lid van het dagelijksch bestuur, werd herko zen. In de vacature, mevr. Westrikvan Popta werd gekozen zr. Van Zetel te Heemstede, in de vacature A. J. van Roessel, de heer W. M. Metman te 's Gravenhage. Daarna was aan de orde het rapport der commissie, belast met het onderzoek naar de wenschelijkheid van een centrale kleeding in de koloniehuizen. De vergadering besloot voor één jaar gedurende de drie zomergroepen een proef met centrale kleeding (openluchtklee- ding in alle huizen) waarvan de prijs in den verpleegprijs wordt berekend, te nemen en voorts te trachten ook geleidelijk voor de an dere maanden van het jaar een hygiënische kleeding te ontwerpen, waarvan de kosten niet zoo zwaar op de verpleging zouden drukken. Daarna was aan de orde herziening van het huishoudelijk reglement. Bedoelend paal en perk te stellen aan het uitzenden van kinderen naar koloniehuizen, die niet bij het genoot schap zijn aangesloten. Verschillende afge vaardigden van kleine plaatsen wilden de be voegdheid houden, kinderen naar Christelijke of Katholieke tehuizen te zenden indien de ouders dit wenschen. Na toezegging van het hoofdbestuur slechts in overleg met de afdeelingen te zullen hande len, werd het voorstel van het bestuur aange nomen. Jaarvergadering Ned. Visschers- bond. Toestand kustvisscherij nog slecht. Onder voorzitterschap van den heer Joh. W. Stevenson hield de Nedei-landsche Vis- schersbond Zaterdag in Café Boschlust te 's Gravenhage zijn jaarvergadering. In zijn openingswoord heette de voorzitter in het bijzonder welkom den heer P. C. Groen als vertegenwoordiger van den minister van landbouw en visseherij. In het jaarverslag wordt geconstateerd, dat de bond thans 16 afdeelingen telt, over 5 gewesten verdeeld. De toestand thans over het algemeen baart nog veel zorg, ondanks het contact, dat verkregen werd met de Ned. Visseherij Centrale en het Verkoopkantoor voor garnalen. De vergadering ging hierna over tot een bespreking van den toestand in de kustvis scherij. De voorzitter leidde dit punt in. Over de trawlvisscherij (het kleine zeevischbedrijf) zeide hij, dat de toestand zeer zorgelijk is. De haringvangst liep helaas zeer uiteen. Vooral in den Helder was de vangst slecht. Dit is het gevolg van een wijziging in de stroomsnelheid De voorzitter gelooft, dat haring en ansjo vis hun besten tijd hebben gehad. Over den toestand in de garnalenvisscherij zal de bond een speciale plaatselijke vergade ring uitschrijven. Het beeld van de kustvisscherij is over het algemeen verre van schitterend en het zal noodig zijn, dat de bond in het komende jaar verschillende acties op touw zal zetten. De heer Huinink, burgemeester van Veere, maakte enkele opmerkingen over de garnalen visseherij. De consumptie in het binnenland heeft nog niet het gewenschte peil bereikt. De pufvangst daarentegen was zeer gunstig. Spr. is verheugd, dat de regeering voornemens is propaganda te maken voor uitbreiding van de binnenlandsche consumptie. Buitengewoon gering was de expori De Zeeuwsche bond, die zich bij dezen bond zal aansluiten, heeft niet stilgezeten De op brengst blijft evenwel verre beneden de be staansgrens en varieert van 84 cent per week tot f 4.44. Met de opbrengst van de pufvangst bedragen deze cijfers resp. f 1.18 tot f 8.88. Zelfs met den bedrijfssteun, hoe hoog op gevoerd, zouden de kleinere vaartuigen niet geholpen worden. Steun van het departement van Sociale Zaken, want hier is sprake van socialen nood, acht spr. gewenscht. De heer van Dijk, van de Ned. Visseherij - centrale, zeide, dat de centrale met de behan deling van het Zeeuwsche plan bijna gereed is. Spr. kan er nog niet veel van zeggen, maar wees op het bezwaar, dat bij garandeering van een zeker minimumloon, de prikkel om andere vangsten te beoefenen zou komen te vervallen. De garnalenvisscherij heeft de voortduren de zorg van de centrale een basis van een loonende uitoefening van het bedrijf moet ge vonden worden. Het productie-apparaat acht spr, beslist te groot, zoodat inkrimping van dit bedrijf in overweging dient genomen te worden. Nadat nog enkele aanwezigen over de maaswijdte "der netten en de verdeeling dei- garnalen door het verkoopkantoor gespro- hen hadden sloot de voorzitter de discussie over dit punt. Des middags kwam de vergadering nog bij een ter behandeling van enkele punten van meer huishoudelijken aard. Landdag van „Rotary International". In den Stadsschouwburg te Maastricht is de landdag van het 59ste district van Rotary In ternationaal gehouden. De gouverneur, prof. J. Klopper herdacht de door den dood aan het district ontvallen Rotariërs en deelde mede dat er 105 nieuwe leden zijn toegetreden, ter wijl het aantal clubs met drie is vermeerderd, n.l. Delft, Almelo en Doetinchem, en daarmede op 28 is gekomen. Op andere plaatsen wordt de vorming van een club nog voorbereid. Door opwekking van hieruit, is ook in Curacao een club tot stand gekomen. Spreker herinnerde ook aan de oprichting der vereeniging van oud-Rotariërs, wier voorzitter, ir. L. Asjes, met eenige leden dezen landdag bijwoonde, evenals de presidente der Nederlandsche Unie van Soroptimistenelubs, mevr. Van Dobben. Spreker betreurde, dat het den katholieken medeburgers zoo moeilijk wordt gemaakt, om mede te werken aan de verwezenlijking der doeleinden van Rotary, en dit temeer, wijl in vele andere landen die medewerking tot voor deel van alle betrokkenen wel mogelijk is. Telegram aan H.M. de Koningin. Een telegram, waarin de eerbiedige gevoe lens van verknochtheid en trouw aan H.M. de Koningin tot uitdrukking gebracht werden, werd voor den gouverneur voorgelezen, evenals een schriftelijke boodschap van den president van Rotary International. Director Fred. W. Gray, vertegenwaardiger van Rotary International uit Nottingham, sprak een geestig en opwekkend woord, waarin hij zijn afkeer uitdrukte van de gewoonte, om altijd maar te spreken van „this diseased world". Zonder verkiezing werd de heer R. Stevens van de Amsterdamsehe club tot Governor- nominee aangewezen. De nieuwbenoemde gouverneur werd geko zen als vertegenwoordiger in de E.A.C. en de aftredende wordt, traditie-getrouw, zijn plaatsvervanger. Als plaats voor de districts conferentie 1938 werd Amsterdam gekozen. De heer B. D. W. J. van Garderen, voorzitter van de Haagsche club, hield hierna een voor dracht over „Rotary in Nederlandsch Oost- Indië. De heer W. A. F. H. Rijpma uit Hengelo, be handelde als plaatsvervanger van prof. ir. De Vos uit Arnhem, die ongesteld was, het onder werp: „Internationale samenwerking". Hierna zette mevrouw Van Dobben, namens de Nederlandsche Unie van Soroptimisten, het doel van deze organisatie uiteen. De voorzitter van de vereeniging van oud- Rotariërs, de heer Asjes, deed insgelijks voor zijn organisatie. De laatste spreker was de heer J. Visser van de Amsterdamsehe Rotary club. Hij voerde het woord over „Rotary en ethiek". Van alle deelen der wereld naar de Oxford-meetings. Motorrijder bij aanrijding doodelijk gewond. Op de Hartveldsehebrug bij Diemen is Za terdag een motorfiets in botsing gekomen met een auto. De motorrijder en zijn duopassagier moesten resp. met een hersenschudding en in wendige kneuzingen naar het Burgerzieken huis worden gebracht,, waar de motorrijder Zondag is overleden. EÉN TERREIN-QUAE STIETTE SPAARNDAM. Bij raadsbesluit van 22 April 1936 werd aan Tj,Wijn ja, alhier, in koop afgestaan de voormalige dokterswoning aan de Westkolk no. 44 te Spaarndam. Dit perceel grenst aan grondperceel, eigendom dezer gemeente, waarop een nieuwe dokterswoning is ge bouwd. Door deze begrenzing en voorname lijk door het feit, dat de voormalige dokters woning geruimen tijd onbewoond is geweest, is bij het plaatsen van afscheidingen tus- schen de beide perceelen geen rekening ge houden met de kadastrale grens, hetgeen tot gevolg heeft gehad, dat een gedeelte van het verkochte perceel, ter grootte van pl.m. 15 M2. als tuin in gebruik is bij de nieuwe dok terswoning. Wijnja is bereid deze strook grond om niet aan de gemeente in eigendom over te dra gen mits deze een gedeelte van haar perceel, thans in gebruik bij de gemeentewoningen aan de Kerklaan, bestemd als uitgangspad naar- en van de Kerklaan, voor deze ge meentewoningen en naar de woningen aan de Westkolk. Deze transactie is ook in het belang van de gemeente, omdat het in den vooruitgangspad te bestemmen grond gele gen riool, waarop thans eenige schuxirtjes e.d. zijn geplaatst, dan weder geheel vrij zal komen. LOS WERKMAN AANGEHOUDEN. Verdacht van rijwieldiefstal. Zaterdag heeft de recherche een 35-jarigen los-werkman uit Haarlem aangehouden, ver dacht van diefstal van een rijwiel. De aange houdene, die hardnekkig ontkent, is in bewa ring gesteld. Het onderzoek wordt inmiddels voortgezet. COMITé WINTERHULPACTIE VAN DEN R.K. VOLKSBOND. Het jaarverslag van 1936. Aan het jaarverslag 1936 van het Comité Winterhulpactie van den R.K. Volksbond, afd. Haarlem ontleenen wij het volgende: De verschillende acties die in het afgeloo- pen jaar werden gevoerd bestonden uit: Dloempjesdag aan de kerken op 6 Juli; huis aan huis collecte op 8 September en een bazar op 6, 7, 8 en 9 November. In de samenstelling van het comité kwam weinig verandering. Wegens drukke werkzaamheden nam de heer L. Mol als lid ontslag. Door het bestuur van den R.K. Volksbond werd als opvolger aan gewezen de heer Dekkers, die deze functie aanvaard heeft. Binnengekomen waren 558 aanvragen. Toe gewezen zijn 497 gevallen met een totaal be drag van f3281. De toewijzingen bestonden in hoofdzaak uit boven- en onderkleeding, schoeisel en beddegoed. Uit onderstaand staatje blijkt wel duidelijk dat de nood bij de bouwvakarbeiders en transportarbeiders het grootste was. Afd. Bouwvakarbeiders. 131 gevallen met een totaal bedrag van f 832,35 Afd. Grafische Bond. 20 gevallen met eer totaal bedrag van f 187,10 Afd. H. K. W. 15 gevallen met een totaal bedrag van f 194,35 Afd. Houtbewerkers Bond. 12 gevallen met een totaal bedrag van f 128,90 Afd. Landarbeidersbond. 33 gevallen met een totaal bedrag van f 225, Afd. Metaalbewerkersbond. 94 gevallen met een totaal bedrag van f 471,30 Afd. Transportarbeidersbond. 78 gevallen met een totaal bedrag van f 511,— R. K. Volksbond. 114 gevallen met een totaal bedrag van f 731, Hieronder zijn de gevallen van kleinere af-1 deelingen zooals Kleermakersbonds, Bakkers- bond, Fabrieksarbeidersbond, losse leden van den Volksbond enz. Totaal uitgegeven f 3281, Ontroerende momenten. (Van onzen G.P.D.-redacteur). Er zijn stellig vele hoogtepunten geweest in de bijeenkomsten van de Oxfordgroep in Utrecht. Als eerste mag daarbij de officieele ontvangst door B. en W. in het Centraal Mu seum. waar Zaterdagmiddag enkele honder den Oxford-aanhangsters en -aanhangers zich door den burgemeester, mr. dr. G. A. W. ter Pelkwijk, in het Engelsch, een harte lijk gemeend welkom hoorden toeroepen ge memoreerd worden. En daarnaast moeten natuurlijk de mee tingen, welke gisteren in de Groentenveiling werden gehouden, genoemd worden. Ook nu was dit groote gebouw tot in de uiterste hoe ken gevuld. „Volkeren-Zondag", zoo noemde men den dag van gisteren. Inderdaad: deze naam was uitstekend gekozen, want er wa ren vertegenwoordigers uit welhaast alle lan den bijeen. Ir. F. M. Philips leidde de meeting welke 's morgens om half elf aanving, nadat eerst het Bruggesbouwlied, waarvan de woorden velen uit het hart gegrepen zijn en dat dan ook door iedereen, zonder uitzondering, werd medegezongen, door het gebouw had ge schald. Velen hebben van deze gelegenheid weder om gebruik gemaakt om te getuigen van hun nieuwe geloof. Een der ontroerendste oogenblikken was wel toen Surya Sena, een operazanger uit Ces'lon, met „Lord. I want to be a Christian in my' heart", de rij van sprekers opende. Hij zong dit lied zonder muzikale begeleiding, De meer dan 8000 aan wezigen luisterden met een stille aandacht, enthousiast gehoor gevende aan zijn verzoek om van dezen negro-spiritual den eenen rgeel „In my heart" mede te zingen. Neen, het is niet noodig de sprekers op den voet te volgen. Wel mag hier even naar voren gehaald worden op welk een ongemeen humoristische wijze captain A. S. Loudon Hamilton vertelde, hoe hij in aanraking kwam met Dr. F. Buchman'in Oxford in het jaar 1921. Hierbij zeide hij o.m. dat hij ge hoopt had door een uitgèbreid Engelsch ont bijt dr. Buchman te vei'hinderen over zijn ziel te praten. „Daar hield hij bij het ont bijt niet van". Maar dr. Buchinan deed dat niet. En toch wist hij Hamilton den weg te wijzen en van een spotter, een levensgenie ter, een overtuigd volgeling te maken. De middagmeeting in het Groentenveiling- gebouw overtrof nog die ook wat het aan tal belangstellenden betreft welke 's mor gens was gehouden. Men heeft tot op het laatste oogénblik met stoelen gesjouwd om iedereen zooveel mogelijk een plaatsje te ver schaffen. En nog stonden er zeer velen, die van half 3 tot ruim 5 uur zijn. blijven staan. Dr. F. Buchman, de stichter der Oxford- beweging, leidde deze meeting zelf, introdu ceerde de verschillende sprekers om hier tusschendoor zelf het een en ander te zeg gen. Welk een vast geloof moet in dezen, toch zoo eenvoudigen mensch. schuilen. Hoe zeker moet hij zijn van de overwinning van zijn beweging. Zie hem daar staan, in zijn eenvoudig costuum. De oogen achter de bril- leglazen schitteren van een levensmoed en blijmoedigheid die iedereen treft enme- desleept. De intocht van de deelnemers met hun vlaggen was een prachtig begin der meeting. Voorop marcheerden de Friezen en Friezin nen in hun nationaal gewaad. Zij werden be groet met het Friesche volkslied. Daarna volgden de dragers van alle plaatselijke vlaggen in ons land. Het fiere Rood-wit- blauw sloot de rij En nauwelijks stonden de twee mannen die onze vlag droegen vóór het podium of plechtig weerklonk het Wilhelmus. Het Vereenigd Oostersehe front trok het laatst naar binnen. Toen was ook het po dium prop en prop vol. In deze middagmeeting waren er wederom velen, die van hun geloof, hun nieuwe le vensrichting getuigden. En onder hem moet in de eerste plaats de Metropoliet van Britsch-Indië, hoofd van de Kerk daar te lande genoemd worden. Verder spraken er 3 generaals, een vakvereenigingsbestuurder, een parlementslid en zijn echtgenoote uit Australië en tenslotteDr. Buchman. Hij zeide slechts een paar woorden. Hij vroeg eerst aan iedereen om het antwoord te no- teeren op de vraag wat de Oxfordbewe ging eigenlijk is. Hij omschreef het als volgt: ,/t Kan zijn dat het de grootste revolutie is van alle tijden, waardoor het kruis van Christus de wereld zal veranderen". Dr. Buchman gaf ook nog antwoord op een onuitgesproken vraag en wel over het ontstaan van deze beweging. „Zij is ont staan toen ik een vizioen had van Christus aan het ki-uis. Voor dien tijd was m'n leven verdeeld door zelfzucht, jalouzie enz. enz. Dat waren de dingen die mij weghielden van die groote ervaringen. God heeft deze slechte gedachten overwonnen. En wanneer Hij dat bij individuen tot stand brengt, dan kan Hij dat ook bij naties. Men moet aan ieder een vragen om naar den levenden God te luisteren. Hij moet ons huis, onze werkloo- zen, onze landbouwers, ons parlement en onze regeering leiden, zóó dat alle volken door God geleid worden". Na deze woorden verzocht Dr. Buchman enkele minuten süilte. Toen baden de duizen den in dit gebouw gezamenlijk het „Onze Vader". Onbeschrijflijk plechtig klonken de eenvoudige woorden uit aller mond. grootsch. adembeklememnd. Het was voor de velen hier tezamen, ee noogenblik, dat men zich één, volkomen één, voelde. En 's avonds op de derde meeting in het Groentenveilinggebouw marcheerde de éér ste afdeeling Scandinaviërs een wederom tot alle hoekjes en gaatjes gevulde zaal bin nen. Om even half acht, deden „deze Noor mannen" hun inval teneinde een vereenigd front van Oslo-staten te bouwen. Het ontketende een storm van enthousias me. deze intocht van blijmoedige Noren, De nen. Zweden en Finnen, die heelemaal naar Utrecht kwam om daar aan hun rotsvast geloof in een door God geleid leven, uiting te geven. Voor de Oxfordbeweging zijn de belang rijkste dagen thans aangebroken. Met de komst van Dr. Buchman en de Scandinaviërs beleefde men enkele hoogtepunten van een beweging, die de aandacht van het geheele land. van de geheele wereld op zich gevestigd beeft. In het middelpunt der belangstelling, Zóó en niet anders moet men de Oxfordbeweging. na enkele dagen van samenkomsten in het centrum van ons land, zien. NED. NATUURHISTORISCHE VEREENIGING Bezoek aan kweekerij Zwanenburg. Zaterdagmidag hebben een 40-tal leden van de afd. Haarlem der Ned. Natuurhistori sche Vereeniging, weer genoten van het vele dat op de uitgestrekte kweekerij der N.V. C. G. van Tubergen te zien valt. Het gezelschap werd in twee groepen gesplitst, elk onder leiding van een employé der firma. Vooral de Freesia-kas met de talrijke soorten, die thans van dit Kaapsche bolgewas worden ge kweekt. wekte bewondering. Buiten bloeide Lewisia. Leucojum aestivrun ft zomerklokje) jonquille Narcis, voorts een buitengewoon grootbloemige, halfdubbele Aubrietia. Van het vele in de kassen noe men wij Glosiosa Rothschildiana, Haeranthis multiflorus (de roodbloemige „poederkwast") het teere klokbloempje van Sandersomia. de buitengewoon fraai geaderde bladen van Ca- ladium, een enkele mooie bloem van Amaryl lis, een zeer mooi geteekende Regeliocyclus- Iris en een mooie collectie tulpen. BEZUINIGING OP VERWARMING IN SCHOLEN Ten einde een belangrijke en duurzame be zuiniging te verkrijgen in de kosten van ver warming stellen B. en W. aan den raad voor 14.000 te besteden voor een wijziging van de ketelinstallaties der centrale verwarmingen in de schoolgebouwen 41 'Allard Piersonstraat), 42 (Wilgenstraat), 43 (Weltevredenplein) en de Centrale school no. 1 (ook Weltevreden plein) CONVERSIE. B. en W. hebben een aanbieding ontvangen voor een aan deze gemeente te verstrekken geldleening groot f 133.000, aan te gaan op onderhandsche schuldbekentenis a pari, te gen een rente van ZVz pet. per jaar en met een looptijd van 20 jaar. Zij achten de voor waarden van dien aard, dat zij den raad voorstellen bedoelde aanbieding te aanvaar den en met de opbrengst van deze geldlee ning het restant van een iVo pet. leening te converteer en. DE WONINGEN CTIR. NAT. WERKMANS BOND. Zaterdagmiddag werden de nieuwe wonin gen van de afd. Bloemendaal van den Chr. Nat, Werkmansbond aan de Boschlaan in het gebouw Maranatha officieel in gebruik geno men. De voorzitter der afd., de heer K. Koopman heette allen welkom. Wij zijn hier bijeengekomen, zei spr., voor de nieuwe woningen, die inmiddels betrokken zijn, officieel te openen. Als wij terugzien op dit mooie sociale werk, zijn wij vervuld van groote dankbaarheid. De moeilijkheden, die zich onverwacht voor deden. schenen onoverkomenlijk, maar het bestuur zette door. En nu de woningen klaar zijn, denken wij aan hen, die ons in moeilijke tijden terzijde hebben gestaan en zonder wier hulp het werk niet tot stand zou zijn gekomen. Spreker brengt dank aan B. en W. van Bloe mendaal, aan den staf van Bouw- en Woning toezicht en speciaal den heer Van Es, aan heer Jongepier, directeur Gemeente Gas- en Wa terleiding, het Architectenbureau Mulder en Van Asdonk, den aannemer Van Dijk, den heer IJzerman en den eere-voorzitter ds. J. C. van Dijk. Gestreefd is om moderne, geriefelijke hui zen te bouwen tegen een billijke huur. Spreker wil bovenal God danken en hoopt, dat zijn zegen op dit werk moge rusten tot in lengte van dagen (applaus). De heer Mulder dankt hierop het bestuur, den aannemer Van Es en biedt een teekening in lijst van de woningen aan. Gelukwenschen werden hierop aangeboden door den heer Visser namens het hoofdbestuur den heer Van der Ploeg namens het Prov. Comité, den heer Van Dal en namens de afd. Haarlem en door den eere-voorzitter ds. J. C. van Dijk. Deze bood zijn gelukwenschen aan namens den Kerkeraad en gaf in een persoon lijk woord uiting aan zijn groote bewondering voor dit werk. Moge de bouw bijdragen tot bloei der afd.; tot het geluk van vele men- schen en moge Gods zegen op dezen bouw rusten, eindigde spr. Na de thee gingen allen het complex bezichtigen. Heden overleed tot onze diepe droefheid onze in nig geliefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mevrouw Emma Oostwald geboren De Lugt, in den ouderdom van 73 jaar. W. OOSTWALD A. C. BEKKER— OOSTWALD J. F. BEKKER en kinderen E. A. OOSTWALD W. OOSTWALD Jr. en Verloofde Haarlem, 10 Mei 1937 KI. Houtstraat 138 hoek Gasthuisvest De teraardebestelling zal plaats vinden op Woens dag 12 Mei a.s. te 12 uur op de Algemeene Begraaf plaats aan de Kleverlaan. Verzoeke geen bezoek. Volstrekt eenige en alge meene kennisgeving- Heden overleed tot onze diepe droefheid onze lieve Man en Vader Jacobus Broerse Onder-Directeur der Hol- landsche Bank-Unie N.V. te Amsterdam in den ouderdom van 54 jaar. Haarlem: J. E. BROERSE— RINGK Calcutta: C. BROERSE 's-Gravenhage: E. BROERSE Johannesburg: A. F. BROERSE Haarlem: J. BROERSE Jr. Haarlem, 8 Mei 1937 Bosch en Hovenstraat 22 De teraardebestelling zal plaats hebben Woensdag 12 Mei a.s. tegen 1.30 uur op de Algemeene Begraaf plaats te Heemstede. Heden overleed tot onze diepe droefheid onze lieve Moeder en a.s. Behuwd- moeder Jacomina Keegstra geboren Reuvecamp, in den ouderdom van bij na 73 jaar. W. C. G. H. KEEGSTRA S. VEENHOF Haarlem. 8 Mei 1937 Langendijkstraat 26 Geen bezoek De teraardebestelling zal plaats hebben op Woens dag 12 Mei a.s. om 12 uur op de Algemeene Begraaf plaats te Haarlem (ingang Kleverlaan). INDIEN U EEN nieuw of 2e h. rijwiel zoekt, komt u dan bij ons eens kijken. Wij hebben nog le kl. merken w.o. B.S.A., Simplex, Fongers, Burgers, Rover, Raleigh enz., in- en uitwendig als nieuw. Zie de étalage. A. KOELEMEIJER, Breestr. 3, gev. sed. 1912. Email- leeren, Verruilen, Verhuren. 't Tractatiemannetje toont zijn goede hart Spaart plaatjes voor onze albums! Heden overleed na een kortstondig lijden onze ge liefde Vader, Behuwd- en Grootvader Karei Wilhelmus du Chatenier in den ouderdom van 79 jaar. Den Haag: C. DU CHATENIER J. G. A. BOEREE— DU CHATENIER W. H. BOEREE en kleinkind Haarlem, 8 Mei 1937 Hooimarkt 18 De teraardebestelling zal plaats hebben op Dinsdag 11 Mei a.s. te 11.30 uur op de Algemeene Begraaf plaats, ingang Kleverlaan. Doet U dat óók eenstracteer thuis onverwachts op die verrassend-lekkere DROSTE-Pastilles. U kunt ze per doos èn per ons koopen. En... ze zijn altijd welkom! ALTIJD WELKOM! keuken-, werkmeisjes, alleen. 2de en dagmeisjes, v. g. g. v. Boogaarcl's Plaalsingbureau Jansstraat 56 rd. Tel. 14170 M. C. Hilbrink, Arts AFWEZIG van 11—17 Mei. Praktijk wordt waargenomen door de doktoren Brat, Wilhel- minastraat. De Jong, Schoter singel, v. Tetering, Frans Hals plein. Voortaan alleen spreekuur: ZIJL WEG 56 Fonds 8.15-9 uur, 1-1.30. Parti culieren 1.30-2.30 en volgens afspraak JAGER GERLINGS Spaarne 8b" Telet 10112 REMBRANDT- THEATER en PALACE FILMAC VANAF HEDEN DE DER BEL-WEEK SPECIALE OPNAME! PINKSTERPROGRAMMA: 2/ dag VALKENBURGGEUL DAL 14.— p. p. 2dag KÖNIGSWINTER AHR- DAL 18— p. p. 2«/2 dag BRUSSEL en DINANT 18— p. p. Deze reizen zijn geheel verzorgd Eéndaagsche uitstapjes op lsten Pinksterdag BETUWE via Tiel.. 2— p. p. Ouwehand's Dierenpark te Rhenen met entrees 2.15 p. p. ANTWERPEN over de Nieuwe Moerdijkbrug en Boottocht op de Schelde3.50 p. p. Geen pas noodig Wegens de groote belangstelling voor deze uitstapjes is spoedige bespreking aanbevolen. Reisbureau DU MEE KRUISWEG 27 Telef. 16166 Garage Rozenstraat 13 tel. 12566 Stoomwasscherij FEMINA, Re- gentesselaan 40, Haarl., vraagt aank. meisjes, bekwame mangelsters en vouwsters Behoorlijk loon en premie. Aan melden na 5 uur. Hulp in de Huishouding gevraagd van half negen tot drie uur. Zondags vrij. Aanm. Dinsdag- of Vrijdagavond van 8 tot 9 uur Deckerstraat 5. MEISJE GEVRAAGD van 8—2 uur, kunnende koken. In klein gezin. Br. no. 6788 bur. van dit blad Hebt gij als particulier Iets te vragen of aan te bieden. Een GROENTJE in HAAR. LEM'S DAGBLAD is het beste middel.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 3