De ideale pnvé-secretaresse Na den opstand in Catalonië R THIJS IJS EN HET HANENEI ALPHE^AAE'S PIANOHANDEL Kruisweg 49 M A A N D A G 10 MEI 193/' HAARLEM'S DAGBLAD Burgerbevolking wordt ontwapend. Franco spoorf de Basken tot overgave aan. Uit Valencia: De Spaansche ministerraad ■heeft den toestand in Catalonië onder oogen gezien. Na afloop van de zitting van den mi nisterraad werd een communiqé gepubliceerd, waarin o.m. wordt verklaard: Ten einde een herhaling van soortgelijke gebeurtenissen te voorkomen zal een onderzoek moeten worden ingesteld om met alle gestrengheid alle oproe rige daden, die werden gepleegd, te straffen. Men zal op krachtige wijze voortgaan met de volkomen ontwapening der achter het front verblijvende burgerbevolking. De regeering maakt bekend, dat zij uiterst gestrenge wettelijke sancties zal toepassen op hen, die zouden weigeren hun wapens uit te leveren. De regeering heeft den minister van binnen- landsche zaken opgedragen zoo spoedig moge lijk de controleposten aan de grenzen en in de havens, die niet direct onder zijn gezag staan, te doen verdwijnen. De regeering hoopt, dat alle vakvereenigings- organisaties en politieke vereenigingen volle- digen steun zullen verleenen bij de toepassing dezer maatregelen, die beoogen den vrede en de rust achter het front te verzekeren. Een speciale verslaggever van Havas meldt, dat de reehtschen Zaterdag aan het einde van den dag er in zijn geslaagd door te dringen tot stellingen in het Sollube-gebergte in den sec tor van Bermeo. De regeeringstroepen trokken zich in hun tweede linies terug De generale staf van het Noordelijke leger der Loyalen deelt daarentegen mede, dat de regeeringstroepen in Noord-Biskaje bij den berg Sollube tot den tegenaanval zijn overge gaan en door het bezetten van eenige hellin gen hun stellingen hebben verbeterd. De aan vallen van den vijand in dezen sector misluk ten. Ook in Rigoitio is een aanval der opstan delingen, die gesteund werd door luchtmacht en geschut, afgeslagen. De aanvallers lieten volgens deze mededeeling meer dan honderd dooden achter. Generaal Franco heeft opnieuw een oproep tot de Basken gericht, dien vliegtuigen Zater dag overal boven het nog in handen der regee ring zijnde gebied hebben uitgeworpen. In dezen oproep wordt o.a. gezegd: .,Wij staan voor de poorten van Bilbao. De Krijgskansen zijn tegen u. Het is nog tijd om nieuwe onheilen te voorkomen. Legt de wa pens neer, voordat Biscaje door geweld zal zijn veroverd, want anders zullen wij gedwongen zijn, op u het recht van den overwinnaar op overwonnene toe te passen". Regeering bericht vorderingen in GïLadalajara. In het Noorden van de provincie Guadalajara zijn naai- Havas uit Madrid meldt de troepen van Franco verrast door een aanval der regeeringsstrijdkrachten, waardoor zij ge noodzaakt werden zich terug te trekken tot links van Cogolludo, een dorp gelegen ten wes- - ten van den Aragonweg. De regeeringsaanval werd geopend met een reeks invallen in het kamp van den tegenstan der. De troepen van Franco moesten zich daarop terugtrekken. Kort daarop hervatten de re geeringstroepen hun aanvallen met tanks en artillerie. Regeeringsvliegtuigen cirkelden bo ven het terrein van het gevecht om onver- wachtsche bewegingen van den vijand te voor komen. Andere vliegtuigen bombardeerden in middels de achterste linies. De krijgsverrich tingen werden des middags voortgezet. Protesten tegen het bombar dement van Guernica. Vijfenzeventig vooraanstaande personen uit Amerikaansche politieke en godsdienstige kringen hebben een „beroep op het geweten der wereld" geteekend, waarin geprotesteerd wordt tegen het bombardement van Guernica. De bisschop van New York, mgr. Mc. Connell, die den tekst heeft opgesteld, schrijft daarin: „Het- lijkt ongelooflijk en onmogelijk, dat de Amerikanen onverschillig zijn en blijven Hoogterecord gevestigd. Italiaansch vlieger* stijgt tot 15.655 M. Uit Rome, 8 Mei: Het wereldhoogterecord is boven de lucht haven Motecello verbeterd door lt. kol. Mario Pezzi, die met een eenpersoons tweedekker een hoogte van 15.566 M. bereikte; het be staande wereldrecord werd daardoor met 432 M. overtroffen. ECHTSCHEIDING VAN DEN GRAAF VAN CAVADONGA UITGESPROKEN. De gravin van Cavadonga heeft, naar Reu ter uit Londen meldt, echtscheiding verkre gen. Naar men gelooft, zal de graaf, die ver stek liet gaan, terstond hertrouwen met Martha Rocaford, de dochter van een tandarts te Havana. Amerikaansch vlieger voor Londen gestart. Met de kroningsfilm terug naar Amerika. De Amerikaansche vlieger Dick Meril is Zondag te New-Yoi'k opgestegen voor een oceaanvlucht. Hij is voornemens op Croydon te landen en vandaar weer naar Amerika - den Oceaan over te steken met foto's en films van de kroningsfeesten. Uit New-York, 10 Mei: Te 9.15 deelde .Dick'Merrill per radio mede, dat hij het .eiland St.-Pierre passeerde, terwijl hij we gens den regen op zijn instrumenten vloog. .Merrill, die in gezelschap van Jack Lambie is, wil in 19 uur over Boston en New-Found- ,land naar Croydon vliegen om daar films van de ramp van de „Hindenburg" te bren gen. Hij heeft het voornemen, daarna naai de Vereenigde Staten terug te vliegen met •de rolprenten van de kroning. „Tot Donder dagavond" riep hij tot zijn vrienden, toen hij vertrok. Te 6.27 Greenwichtijd seinde de vlieger, 'dat hij zich boven zee bevond, op 1508 mijl van New-York. Merrill heeft naar men zich herinnert in September van het vorige jaar met Rich- man een tocht van New-York naar Wales ge maakt. i zwijgen tegenover zulk een misdaad". De ver klaring is onder meer geteekend door zeven senatoren, onder wie Nye en Borah, vijf afge vaardigden en den vroegeren candidaat voor het presidentsschap Land on. Het „Duitsch-Amerikaansche comité voor hulp aan Spanje" deelt mede, dat het de re geering vergunning zou vragen om 500 Baski- sche kinderen naar de Vereenigde Staten te doen overkomen. De president van het comité zeide, dat men daarmede de „trouw van het Duitsche volk aan de traditie van mensche lijkheid, die geschonden is door de Hitleriaan- sche vliegers, wil toonen". Duitscli Nationalen treden toe tot Nat. Soc. Vplhsdagfractie. De Duitsch-nationale afgevaardigden heb ben besloten, toe te treden tot de Nationaal- socialistische Volksdagfractie. Joden wordt de doctorsgraad ontzegd. De rijksminister van onderwijs heeft be paald, dat Joden, die Duitsch onderdaan zijn, niet meer toegelaten zullen worden tot exa mens voor den doctorsgraad en dat hun doc torsdiploma's niet meer zullen worden ver nieuwd. De promotie van Joodsche „hafbloe den" blijft geoorloofd, met de toevoeging, dat de „halfbloeden" die medicijnen of tantheel- kunde studeeren en reeds thans niet licht tot de promotie kunnen worden toegelaten, omdat zij niet kunnen rekenen op de daarvoor ver- eischte aanstelling als arts of tandarts, noch tans gelegenheid krijgen tot de promotie te worden toegelaten, voor zoover zij daarna het Rijk willen verlaten en in het buitenland een vaste betrekking hebben aangenomen. Italië Journalisten uit Engeland teruggeroepen. Officieel wordt uit Rome medege deeld dat de Italiaansehe journalis ten uit Engeland zijn teruggeroepen. Het agentschap Stefani deelt ver der mede, dat in verband met de houding, welke bijna de geheele Britsche pers heeft aangenomen ten aanzien van Italië en het Italiaan sehe leger, alle Engelsche bladen in Italië zijn verboden, behalve de Daily Mail, de Evening News en de Observer. Reuter verneemt uit Londen, dat officieele Britsche kringen geen kennisgeving gekre gen hebben van het besluit tot terugtrekking der Italiaansehe dagbladcorrespondenten. Derhalve ziet men in deze kringen af van eenig commentaar. Instemming van Duitsche zijde. De terugroeping der Italiaansehe journa listen uit Engeland is voor de Duitsche pers aanleiding geworden haar aanvallen op En geland te hervatten. De bladen verklaren, dat het besluit van Italië in Duitschland warm begroet zal worden. De „Voelkischer Beobachter" noemt de houding van de En gelsche pers onwaardig en schrijft, „dat zich in sommige landen onder den dekmantel van de persvrijheid een internationaal leu genstelsel heeft gevormd, dat een bedreiging beteekent voor de vreedzame samenwerking der volkeren". Londen in „kronings-stemming". Groote belangstelling voor de laatste repetitie van den kroningsstoet. Deze Zaterdag en Zondag vormden het laatste week-end voor de groote kroningsplechtigheid, waarvan op het oogenblik geheel Londen vervuld is en wie Zaterdag en Zondag het ver keer en de menigte in de Londensche straten heeft gadegeslagen, vraagt zich met verbazing af, wat er zal ge beuren als de drukte en de belang stelling Woensdag a.s. een climax be reiken. wat ongetwijfeld het geval zal zijn. Alle bezoekers die van veraf komen hadden ge zorgd vóór dit „coronation-weekend" in Lon den te zijn gearriveerd, en ook de halve pro vincie scheen naar Londen te zijn gestroomd. Het waren Zaterdag en Zondag dan ook voor al de provincialen, die het overgrootste deel vormden van de menigte, die zich op de spits uren vooral langs sommige straten in het Westend voetje voor voetje voortbewoog, elke eet- en drankgelegenheid vullend tot de laat ste plaats en schuifelend langs de meer of minder geslaagde versieringen van openbare en particuliere gebouwen. Dè belangstelling concentreerde zich voor namelijk in de omgeving van Buckingham Palace, Westminster en Hyde Park en in de avonduren in het bijzonder om Oxford Street en Piccadily. Ondanks de uitmuntende ver keersregeling, die de Londensche politie ook in deze buitengewoon moeilijke dagen weet te handhaven, kon niet voorkomen worden, dat in de buurt van genoemde punten zich lange rijen van auto's vormden, die slechts langzaam vooruitkropen, zoodat men eigenlijk beter kon loopen. Het aantal voetgangers zou trouwens, ook zonder de vele bezoekers van buiten, ten gevolge van de busstaking-toch al abnormaal groot zijn geweest, want al maken velen, die anders de bus nemen, thans van tram en „underground" gebruik, talloozen, die juist voor de kortere trajecten gewoonlijk de bus gebruiken gaan nu loopen. Men vraagt zich trouwens af, hoe de politie kans zal zien den reusachtigen stroom van voertuigen nog in goede banen te leiden, als de groote, roode bussen hun plaats in het verkeer weer gaan innemen. De Londen Metropolitan Police heeft in middels versterking gekregen van politie- manschappen uit verschillende andere groote steden, die in deze week-end-drukte hun eer ste Londensche training hebben gehad. Het gevolg was. dat tal van bezoekers uit de pro vincie, die meenden bij een politieman inlich tingen te kunnen vragen omtrent beziens waardigheden en hoe daar te komen, teleur gesteld werden omdat de agenten zelf nog niet op de hoogte waren, maar overal, waar dat noodig was, waren de Londensche ..Bobbies'" ter plaatse om bij te springen. Zaterdag, toen de zon scheen, boden de ver sierde straten in het centrum der stad met de dichte, beweeglijke menigte en de fleurige versieringen een levendigen vroolijken aanblik. In Oxford Street en Bond Street hebben de groote winkelzaken zeer veel zorg aan de ver siering besteed, die in sommige gevallen ech ter een te bont of te overdadig karakter draagt, dat vooral daar opvalt, v^aar de een heid ontbreekt. Dit in tegenstelling met de versiering van Den Haag tijdens de feesten bij het huwelijk van Prinses Juliana. De beste versieringen vindt men in de buurt van Westminster, en vooral Whitehall ziet er goed uit, met de vele met zorg versierde re- geeringsgebouwen, die zijn voorzien van roode, goud-omzoomde draperieën en waaraan op ge lukkige wijze bloemversieringen, voor een groot deel bestaande uit Primula en Hortensia, zijn aangebracht. Rondom de Westminster Abbey zijn op alle beschikbare plaatsen tribunes gebouwd. Nog veertien dagen geleden boden de vele staken en palen waarachter de fraaie puien van Abbey en Houses of Parliament schuil gingen 'n afschuwelijken aanblik. Nu alles evenwel in de nationale kleuren is versierd, en gedrapeerd met veel rood en goud, is dat veel beter ge worden en doet Parliament Square met zijn vierkante open ruimte, omgeven door fraai versierde, overdekte tribunes, denken aan een Middeleeuwsch tournooiveld. De laatste repetitie van den kroningsstoet. Zal de publieke belangstelling Woensdag a.s. zoo groot worden als sommigen verwach ten, die spreken van drie millioen bezoekers van buiten Londen op dien dag? Zondagoch tend vroeg heeft men op deze vraag een ant woord gekregen, waaruit men slechts een be vestigende conclusie kan trekken. Te zes uur in den morgen is n;l. de laatste generale re petitie gehouden van den stoet, die van Buckingham Palace naar Westminster Abbey zal trekken. Omdat de ervaring bij deze repe tities geleerd had, dat het publiek ook daar voor groote belangstelling had, besloot men, de tribunes langs de te volgen route toegan kelijk te stellen tegen den ei-vielen prijs van threepence per plaats. Het gevolg was ver bazingwekkend. Zaterdagavond voor twaalf uur had men reeds meer dan 16.000 plaatsen verkocht en begon het publiek zich te instal- leeren op de tribunes' rondom Parliament Square, later vooral ook langs de Mali. Dui zenden hebben de nacht op de tribunes door gebracht. En wat hebben zij gezien? Een zeer sober schouwspel, dat zeker niet de moeite van een nachtwake in de open lucht loonde en dat door het grauwe regenweer de weinige glans, die het had kunnen hebben, verloor. Precies op den vastgestelden tijd, te half zeven, ver trok het politie-eskadron, dat den stoet opende, van voor Buckingham Palace, ge volgd door eenige bereden muziekcorpsen van verschillende regimenten en door detache menten van verschillende wapens, die het contingent voorstelden, dat van deze troe pen in den werkelijken stoet zal meeloopen. Dan volgden de rijtuigen, waarin de eerste ministers van de verschillende doelen van het Britsche Rijk in den stoet zullen meerijden, elk gevolgd door vier man van de desbe treffende, voor de kroning naar Engeland overgekomen detachementen, welke vier man bij deze generale repetitie het geheele deta chement moeten voorstellen. De vertegen woordigers van de koloniale troepen werden door het publiek luide toegejuicht, vooral de Indiërs met hun fraai gewonden tulband schijnen zich in een groote populariteit te mogen verheugen; !Een aantal hooge officieren te paard stelden de verschillende hooge dig nitarissen voor. die in den stoet zullen mee rijden, en tenslotte volgde, onder gejuich van het publiek, getrokken door acht palfreniers aan den teugel geleide schimmels, de leege gouden koets, waarin het koninklijk echtpaar zal plaats nemen. Voor het publiek moge het geboden schouw spel eenigszins teleurstellend zijn geweest, voor de organisatoren en in het bijzonder voor den voor alles verantwoordelijken Lord Chamberlain, den hertog van Norfolk, was het ver-loop der repetitie uiterst bevredigend. UITNOODIGING Een ieder die interesse heeft voor een PIANO of ORGEL, noodigen wij uit tot een bezoek aan ons magazijn. Momen teel hebben wij grooter en beter keuze in NIEUWE en GEBRUIKTE PIANO'S dan ooit, in de meest varieer en de prijzen De schaduwen van Shaw, MacDonald en Wells (Adv. Ingez. Med.) imsay MacDonald, een van de opmer kelijkste staatslieden van Engeland, zal tegelijk met Stanley Baldwin over eenige weken met pensioen gaan, hij zal van de politieke arena verwijnen. Men wijdt thans reeds lange schriften aan zijn politieke loopbaan en eert hem als een van de zeer groote staatslieden van Europa. Zijn medewerkers vergeet men ook niet. Men herinnert aan Arthur Henderson, zijn ver dienstelijken minister van buitenlandsche zaken, aan Lansbury, aan Snowden, den ijzeren „kanselier" en aan nog andere vroe gere partijgenooten. Slechts één persoon, die zijn opkomst beleefd heeft en misschien zelfs voor eenige politieke daden verantwoor delijk is, vergeet men: niemand denkt aan Rose Rosenberg. Miss Rosenberg, de charmante vrouw met de donkere oogen weet alle geheimen van de Engelsche politiek van de laatste vijftien jaar, zij kent alle geheime documenten, die behalve aan de ministers slechts aan eenige andere personen bekend zijn, zij kent het verloop van alle conferenties, die in Downing- street gehouden zijn. Zij moest al haar her inneringen maar eens waarheidsgetrouw op schrijven en aan een uitgever geven en de wereld zou verbaasd staan. Maar Miss Rosen berg is zwijgzamer dan ieder geheim archief. Zij heeft duizenden geheime documenten in het geheugen, zij kent iederen samenhang van alle groote politieke gebeurtenissen, scherpe debatten tusschen de verantwoor delijke mannen des lands, beleedigingen, onthullingen van buitenlandsche mogend heden. MacDonald is sinds twee jaar geen pre mier meer. Maar Miss Rosenberg is een toonaangevende figuur in het ministerie ge bleven. Ministers komen en gaan, zij weten slechts iets over hun eigen ambtsperiode. Miss Rosenberg is echter het levende archief van vijftien jaar belangrijke Engelsche poli tiek. Men moet zich tot haar wenden, wan neer men oude documenten wenscht te vin den. Niemand zal Miss Rosenberg er ooit toe kunnen overhalen haar geheimen prijs te geven. Zij verlaat in de volgende weken Whitehall, de straat der ministerieën. Een paar maanden zal zij kunnen uitrusten, veel lezen en musiceeren. Zij heeft een zwak voor ernstige litteratuur en goede muziek verder stelt zij weinig eisohen aan het leven. Zij is gewend hard te werken. Vaak begint de dag reeds 's morgens om zes uur en eindigt pas twee uur 's nachts. Haar officieele salaris is betrekkelijk gering. Van het rijk ontvangt zij niet meer dan 400 pond per jaar.. Maar een rijke vriend van MacDonald geeft er nog 600 pond per jaar bij, zoodat zij een jaar inkomen van 1000 pond heeft. Daardoor is zij een van de best betaalde vrouwen in Enge land en zéker d-e best betaalde secretaresse. De andere ministers hebben geen secre taresse. De meeste politici schijnen geen ver trouwen in vrouwen te hebben en hebben slechts mannelijke secretarissen. Baldwin heeft er drie, Lloyd George twee en Cham berlain krijgt er vier. Morrison, de tegen woordige minister van landbouw, die als toe komstige premier genoemd wordt, 'heeft ech ter een secretaresse, die zich meten kan met. Miss Rosenberg. Veertien jaar geleden kwam zij in dienst, toen zij nog privé-secretaresse bij het Gerechtshof was. Een jaar latei- trouwde zij met den advocaat van het hof. „Hij zal eens premier worden", zei zij tot haar vriendinnen. En sinds dien tijd werkt zij als zijn privé-secretaresse, terwijl zij daarbij de verzorging van haar man en drie zoons niet verwaarloost. Op mevrouw Morrison mag men wel eens letten. Zij zal net zoo beroemd worden als mevrouw Baldwin. En omdat wij nu toch in Whitehall zijn, bezoeken wij snel den beroemdsten Engelsc'nen schrijver, die thans leeft. Op de vierde verdieping van het machtige Whitehall Court zit een oude heer voor zijn schrijftafel. Op den achtergrond zit een keurige dame, met grijs haar, zeer ele gant, maar onopvallend gekleed. Mag ik misschien voorstellen? Miss Dorothy Patch, sedert meer dan twintig paar de privé-secre taresse van George Bernhard Shaw. Ook Miss Patch weet alles. Zij zou veel kunnen vertel len Miss Patch beantwoordt de telefoon, zij doet de correspondentie af, alle zaken, maar slechts met toestemming van haar chef. Shaw is 81 jaar oud, maar nog levendig genoeg, om zich met alles te bemoeien, Hij noemt Miss Patch de ideale privé-secretaresse, die veel meer is dan de titel aangeeft Zij kent iederen regel van Shaw's literaire productie van de laatste tientallen jaren. Zij kent het ont staan van zijn stukken, van het ontwerp tot het stuk zelf. Shaw dicteert nooit. Hij schrijft alles op, stenografeert beter dan de snelste ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. stenograaf. Ook schrijft hij nooit met potlood, altijd met inkt. Zijn stenografie is voor een niet ingewijde ternauwernood te ontcijferen, maar Miss Patch kent de beteekenis van ai deze hieroglyphen, die zij op de schrijf, machine overbrengt. Ter onderscheiding var. de andere schrijvers kan Shaw ook op de schrijfmachine werken en bovendien is zijn handschrift zoo duidelijk, dat zijn manuscrip. ten direct naar den uitgever gebracht kunnen worden. Overigens wordt Shaw ook de per- fecte secretaris genoemd, omdat hij alles kan, wat men van een uitstekenden secretaris verlangt. „Alleen zwijgen kan hij niet", hij van zich zelf en noemt daarbij tevens het hoofdkenmerk van een ideale secretaresse, die alles weten en alles verzwijgen moet. Edgar Wallace had gedurende de laatste jaren van zijn leven een eigen privé-secreta- resse, om zich ongewenschte bezoekers van het lijf te houden. Hij noemde haar steeds Miss „Cerberus", hoewel zij zeer vriendelijk en aardig was. Zijn collega, Philips Oppen- heim, de beroemde schrijvers van detective verhalen, noemt zijn secretaresse Miss „Sphinx", omdat zij zoo uitstekend de kunst van zwijgen verstaat. Een van de bekoorlijk ste secretaressen is Marjorie Wells, de schoon dochter van den schrijver H. W. Wells, die al zijn zaken waarneemt. Ook andere secreta ressen maakten carrière, zooals Stella Char- naud. die de markiezin van Reading werd, na dat zij als secretaresse bij haar toekomstigen echtgenoot, den onderkoning van Britsch- Indië, gewerkt had. Hiervan weet de wereld echter niets of na- genoeg niets. Zij zijn overal bij tegenwoordig, en toch onzichtbaar, zij werken in de scha duw van groote mannen, wier namen overal in de wereld bekend zijn. M. V. (Nadruk verboden.) UITNOODIGING 12 MEI 1937 tot bijwoning der schitterende KRONINGSPLECHTIGHEDEN van Koning George VI. U zult voor de aller eerste maal o.a. een Brifcschen Koning kunnen hooren die enkele uren na ziin kroning het woord zal richten tot ziin onder danen in alle deeier. der wereld, k STOK noodigt u uit om gratis In uw eigen huis deze wereldgebeurtenis te beluisteren en stelt daartoe zonder eenige koopverplichting beschikbaar 50 PHILIPS RADIO-TOESTELLEN nooren cue d ®p e- Haast U, want de vraag i STOK'sTZaken KAMPERVEST 1, ,H.^R5lïi: Amsterdam: ZES Zaken. Kosteloos advies, zélfs na afloop fabrieksgar. (Adv. ingez. Med.) RADS® PROGRAMMA Thijs en Sim hollen en hollen tot ze haast geen adem meer kunnen halen. Op het laatst kunnen ze werkelijk geen stap meer doen. Voor zichtig kijkt Thijs om en ontdekt.dat Hanedis in geen velden of wegen meer te bekennen is. Het monster had al een heelen tijd de achtervolging gestaakt, want hij vond die twee niet de moeite waard om zooveel drukte van te maken. Uitgeput vallen de twee vriendjes neer en Thijs zegt„Wie had ooit kunnen denken, dat uit dat ei zoo'n monster kon groeien!" DINSDAG 11 MEI 1937. HILVERSUM I 1875 M. KRO-Uitzending. 8.009.15 en 10.Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.Berichten. 12.15 De KiRO-Melodisten m.m.v. solist en gramo foonmuziek. 2.Vrouwenuur. 3.Modecur sus. 4.Gramofoonmuziek. 4.15 KRO-orkest en Gramofoonmuziek. 5.45 Felicitatiebezoek. 6-rKRO-orkest. 7,Berichten. 7.15 „De religie der primitieven in Ned.-Indië, causerie 7.35 Sporthalfuur. 8.Berichten A. N. P. Mededeelingen. 8.15 Stedelijk orkest Maas tricht m.m.v. solisten. 9.3-0 Gramofoonmuziek 9.50 De KRO-Melodisten m.m.v. solist. 10.30 Berichten A.N.P. 10.40 Sportreportage. 11.15- 1200 Gramofonomuziek. HILVERSUM II 301 M. AVRO-Uitzending. 6.25—6.55 R.V.U. 8aGramofoonmuziek. 10.Morgenwijding 10.15 Gramofoonmuzieik. 10.30 Kovacs Lajos' orkest. 11.Huishoudelijke wenken. 11.30 Het Lyra Trio. 12.15 Gramofoonmuziek. 1.Het Omroeporkest. 2.Gramofoonmuziek. 2.15 Het Omroeporkest. 3.Knipcursus. 4.Piano voordracht. 4.30 Kinderkoorzang. 5.Voor de kinderen. 5.30 Het Omroeporkest. 6.25 Causerie „Gedachten-complexen uit dezen tijd". 7 Voor de kinderen. 7.05 Kinderkoor „Zanglust", 7.30 Engelsche les. 8.Berichten A.N.P. Mede- deelingen. 8.10 Gramofoonmuziek. 8.30 Bonte Dinsdagavondtrein. 10.15 Actualiteitsflitsen, 10.30 Gramofoonmuziek. 11.00 Berichten A.N.P. Hierna tot 12.AVRO-Dansorkest. DROITWICH 1500 M. 1.15 „Arranging picnics", causerie. 1.20 Orgel spel. 11.10 Gramofoonmuziek. 11.50 BBC- Midland-orkest. 12.351.20 Staforkest v. h. Leger des Heils. 2.20 BBC-Zangers. 2.50 Het Lasbury Sextet. 3.20 Actueele causerie. 3.40 Gramofoonmuziek. 3.50 Revue-programma, 4.35 D. Hogben's Vocaal en instrumentaal ensemble. 5.20 Berichten. 5.40 BBC-orkest 6.50 Vroolijke voordracht. 7.Interview. 7.20 Revue-programma. 8.50 Berichten. 9.10 Causerie over de Kroning van wijlen George V. 9.25 Het Spencer Dy-ke strijkkwartet. 10.20 I-Iarry Roy en zijn Band. 1-0.5011.20 Dans muziek (-gr.pl) RADIO PARIS 1648 M. 6.10 en 7.20 Gramofoonmuziek. 11.20 J. Ibos- orkest en zang. 2.20 en 3.50 Gramofonomuziek 4.50 Zang.5.05 Pianovoorkdracht. 5.50 Zang.6.05 Pianovoordracht 7.5011.05 Oprette-uitzen- ding. KEULEN 456 M. 5.50 Orkestconcert. 7.50 Westduitsch Kamer orkest. 11.20 SA-Orkest. 12.35 Omroeporkest. 3.20 Omroep-Amusementsorkest. 4.35 Geva- rieerd concert. 6.Gramofoonmuziek. 8.— Radiotooneel met muziek. 10.25—11.20 A. Ferraresi's orkest. BRUSSEL 322 en 484 M. 322 M.: 11.20 Gramofoonmuziek. 11.50 Klein- orkest. 12.30 Salonorkest. 12.50 Gramofoon muziek. (tot 1.20). 4.20 Salonorkest. 5.50 Zang 6.20 Gramofoonmuziek. 6.30 Zang. 6.40 Gra mofoonmuziek. 7.20 Uitzending t. g. v. den Moederdag. 9.2010.20 Gramofoonmuziek. 484 M.: 11.20 Gramofoonmuziek. 11.50 Sa- lonorkest. 12.30 Kleinorkest. 12.50 Gramofoon muziek. 4.20 Omroepdansorkest. 5.50 Gramo foonmuziek. 6.35 Zang. 7.20 Omroepsympo- nieorkest. 9.3010.20 Gramofoonmuziek.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6