méêj~"êkmA Nationalisten melden verdere vordering' in het Noorden. en Cocostaplgt esi Samoa matten THIJS IJS EN HET HANENEI Tandheelkundig Instituut GEHEEL GEBIT DINSDAG 11 MET 1937 De Spaansche burgeroorlog. Strijd om Toledo hervat? Uit Salamanca, 11 Mei: In de officieele me- dedeelingen van het groote hoofdkwartier der opstandelingen wordt gezegd, dat aan het front in Biskaje de rechtsche opmarsch ten zuiden van den berg Sollube wordt voortge zet. Santa Cruz de Rigoitia, de hoogten ten zuidwesten en ten noordwesten van dit dorp en die ten noorden van Biscarriz werden ge nomen. Het dorp Rigoitia is door de linksehén in brand gestoken. De vijand leed zware ver liezen en liet meer dan 200 dooden op het slagveld achter, terwijl veel oorlogstuig door de troepen van Mola werd buitgemaakt. Er werden 147 gevangenen gemaakt. De linkschen verloren vele dooden bij een mislukten aanval bij Amorebieta. Noordelijk van den berg Sollube zijn de troepen van Mola tot voorbij Basigo de Baquio opgerukt. Een linksche aanval bij Cilleruelo de Bricia werd afgeslagen met zware verliezen. In den sector Toledo aan het Madrileensche front zijn de linksche troepen tot een krach- tigen aanval tegen de door de rechtschen be zette stellingen overgegaan, ongetwijfeld aldus het legerbericht öm hun onjuiste mededeelingen der laatste dagen te recht vaardigen. De vijand werd met zware verlie zen teruggeslagen, hoewel hij veel oorlogstuig en troepen had bijeengebracht en zijn artil lerie een groote bedrijvigheid aan den dag had gelegd. Krijgsgevangenen verklaarden, dat de regeeringstroepën meer dan 2000 man verloren hadden. In den middag trokken de linksche troepen in wanorde terug, achter volgd door de troepen van Franco. Ook bij het Escoriaal is een aanval afgeslagen: hier werd een linksch vliegtuig neergeschoten. Over den strijd aan het front van Toledo wordt daarentegen uit Madrid vernomen, dat de regeeringstroepen over één kilometer de stellingen verbeterd hebben, die Zondag ten oosten en westen van den weg van Arges naar Toledo bezet werden. De voorposten der loyalen bevinden zich thans nabij de stad. Men verzekert, dat tengevolge van dezen op marsch Toledo bijna geheel omsingeld is. Er zou den opstandelingen nog slechts één uit weg overblijven: de weg. naar Talavera, die eveneens onder het vuur van de regeerings troepen ligt. De strijd heeft den geheelen Maandagmiddag geduurd en werd in het be gin van den nacht nog voortgezet. Geduren de de geheele actie hééft de loyale artillerie gevuurd op de militaire gebouwen van de be legerde stad. Aguirre belast met het commando in Baskenland. Krachtens een decreet is Jose Antonio Aguirre, president der Baskïsehe regeering en raadsheer voor de verdediging, belast met het onmiddellijke legercommando. Een ander decreet hervormt het kader van den generalen staf en benoemt Ernesti Lafuente tot chef van den staf. Tevens zal deze de leiding der krijgsverrichtingen op zich nemen. Galabanket op liet Buckingham Paleis. Prinses Juliana en Prins Bernhard behoorden tot de aanzittenden. De Londensche kroningsfeesten hebben in de laatste dagen, voorafgaande aan den kronings dag een steeds grootere menigte naar de Brit- sche hoofdstad getrokken, waar Maandag in den namiddag en ook in den avond zelfs de breede verkeerswegen van het Westend en ten deele ook in de City nauwelijk meer den ont zaglijken stroom van voetgangers en voertui gen kon verwerken. Des avonds concentreerde de belangstelling zich voornamelijk langs die straten en pleinen, waar de groote openbare gebouwen liggen, die voornamelijk met „flood light" geïllumineerd zijn. Een dichte menigte verdrong zich omstreeks acht uur voor het Buckingham Paleis, dat eveneens met „floodlight" was geïllumineerd en waar des avonds het grootste galabanket werd gehouden, dat men zich in de laatste der tig jaar herinnert. Tot de aanzittenden behoorden de eere- gasten van het Britsche kroningspaar, dus ook Prinses Juliana en Prins Bernhard. 's Morgens hadden de Prinses en de Prins een bezoek gebracht aan Koningin Mary in Marlborough House, waar de Prinses haar echtgenoot aan de Koningin voorstelde. De feesten in Buckingham-Palace droegen een schitterend karakter. Meer dan 450 gasten zaten a'an in de groote galabalzaal en de aan grenzende koninklijke eetzaal. In beide zalen stond een lange tafel, terwijl verder in de beide zalen ronde tafels voor 12 en 16 personen ge dekt stonden. In de balzaal zat de Koning aan het hoofd van de lange tafel met de konink lijke eeregasten om zich heen in de souper zaal zat de Koningin aan het hoofd van de lange tafel, eveneens met de voorname gasten om zich heen geschaard. Behalve het Neder- landsche Prinselijke Paar zaten aan deze hoofdtafel aan, Koningin Mary en alle leden van de Britsche Koninklijke familie, Konin gin Maud van Noorwegen, de Kroonprins en de Kroonprinses van Noorwegen, de Kroon prins en de Kroonprinses van Zweden, Prins Paul van Joego-Slavië, Kroonprins Michael van Roemenië en verschillende Indische vor sten. Aan de overige tafels zaten de vertegen woordigers van den hoogsten Britschen adel, alle leden der regeering. de hoogste autoritei ten van leger en vloot, de leden van het diplo matieke corps en de officieele vertegenwoordi gers der vreemde mogendheden bij de kro ningsfeesten. De beide zalen met hun prachtige kronings luchters. de schitterend gedekte tafels versierd met een schat van bloemen, leverden een prachtigen aanblik. Aan de hoofdtafel serveer de men met het gouden servies, dat tot de kroonjuweelen behoort en met het kostbare porcelein, dat behoort tot de regalia van de Orde van den Kouseband. In de Westminster Abdij is alles voor de kroning gereed. Toen de Koninklijke Familie gisteren een bezoek aan de Westminster Abdij bracht, vond zij daar alles tot in de kleinste bijzonderheden voor de kroning in gereedheid gebracht. De abdij is veranderd in een symphonie van licht blauw, grijs en goud. Tot op groote hoogte ver heffen zich aan alle zijden in rijen 8.000 zetels. Rechts van sacrarium bevindt zich de konink lijke loge, die in het grijs is gehouden, en waarin Koningin Mary haar zoon zal zien kro nen. Aan haar zijde zullen de prinsesjes Elisa beth en Margaret Rose en andere leden van het koninklijke gezelschap plaats nemen. Franco ontslaat voormaligen leider der Spaansche Phalanx. Generaal" Franco heeft een decreet onder teekend, waarbij de vroegere leider van de Spaansche Phalanx, Manuel Hedilla, van zijn functie van lid van het politieke secretariaat van de onlangs opgerichte arbeiderspartij wordt ontheven en vervangen door Fernando Gonzalez Velez. Hedenochtend zijn de „Carimare" en „Cha teau Palmer" met vluchtelingen uit Bilbao te Pauillac aangekomen. Volgens de passa giers is de toestand te Bilbao normaal. De trams rijden en de bioscopen zijn geopend, doch steeds vliegen toestellen van de recht schen over de stad. De Baskische regeering kan geen vliegtuigen hier meer tegenover stellen Sedert de aankomst van de Britsche sche pen is de levensmiddelenvoorzienïng verbe terd. Toen de „Carimare" zich tien mijl uit de kust bevond, stoomde een gewapende trawler van Franco op het schip af, doch toen dit scheepje de Fransche oorlogsschepen zag, maakte het rechts om keert. Ook de „Almi- rante Cervera" die het schip wilde tegenhou den, zag hiervan af, toen het de Fransche en Britsche oorlogsbodems zag. Franco en Mussolini wisselen telegrammen ROME, 10 Mei. Generaal Franco heeft Mussolini het volgende telegram gezonden: „Bij den verjaardag van de stichting van het fascistische keizerrijk zend ik uwe excellentie uit naam van het eeuwige ware Spanje, dat overwinnend strijd tegen het communisme, de uitdrukking van mijn bewondering en toe genegenheid voor het edele, roemrijke Ita- liaansche volk, dat onder geniale leiding van uwe Excellentie de grootheid van het insterfelijke Rome weerziet". Mussolini heeft hierop geantwoord: „Ik ben diep erkentelijk voor het telegram, waar mede uwe Excellentie de gevoelens van op rechte vriendschap hebben willen bevestigen vai het edele Spanje jegens het Italiaansche volk. Hartelijk uwe Exellentie dank zeggende uit naam van de fascistische regeering en.uit mijn eigen naam wil ik de vurigste wenschen voor dén triomf van dé nationale Spaansche zaak hernieuwen." (Havas.) Merrill en Lambie op Croydon, geland. Slecht weer tijdens den overtocht. De Oceaanvliegers Merrill en Lam bie zijn Maandag om 17,58 Amster- damsche tijd op Croydon geland. Van te voren hadden zij. een landing ge maakt te Northwald in Essex en het .opont houd van enkele miunten aldaar mede'gere- kend, hebben zij de vlucht New York naar Croydon volbracht in 21 uur en 33 minuten. De vliegers verklaarden, dat de weersomstan digheden zeer ongunstig waren ,en dat zij met een gemiddelde uursnëlheid van 256 K.M. had den gevlogen. Gemeld wordt nog, dat Merrill en Lambie te Northwald een landing maakten omdat zij verdwaald waar en. De Joden in Duitschland. Het einde der kleine Joodsche gemeenten. In de „Jüdische Rundschau" van 30 April j.l. geeft dr. Arno Herzberg een overzicht over de situatie dér kleine Joodsche gemeenschap pen in de Duitsche provinciesteden. Door de gebeurtenissen van den laatsten tijd is alles hier radicaal veranderd; de meest elementaire dingen van het gemeenschappelijk leven moe ten opnieuw worden gevormd. Men heeft een ander gevoel voor de toekomst gekregen, de lente schijnt anders te zijn en ook de men- schen zelf zijn sterk veranderd: zij zijn oud geworden. Uiterlijk zijn zij van vroeger niet meer te herkennen; niet meer aan hun klee ding en niet meer aan hun houding. De uit stooting uit beroep en bedrijf leidt ertoe, dat mannen in de kracht van hun leven niets kunnen doen. Onder deze omstandigheden is de persoonlijkheid van den rabbijn of leer- aar beslissend geworden. Van hem hangt eigenlijk geheel af, wat er van de gemeente nog terecht zal komen. De bevolkingsbeweging der kleine gemeen ten is in drie perioden te onderscheiden. Van 1933 tot 1935 vertrokken de jonge en middel bare leeftijdsgroepen naar de groote steden of naar het buitenland. Van 1935 tot '36 kan men een sterke binnenlandsche migratie waar nemen van de middelbare leeftijdsgroepen, terwijl emigratie naar het buitenland vooral door familieleden van reeds geëmigreerden plaats vindt. Thans is deze beweging grooten- deels tot stilstand gekomen; zij, die in de groo te stad kunnen leven, zijn daar reeds geves tigd. De bevolkingsbeweging der kleine Jood sche gemeenten is thans in haar derde phase gekomen: binnenlandsche migratie en emigra tie zijn nog slechts vertrek van familieleden; overigens is een statische toestand ontstaan. Nauwkeurig kan men thans overzien, wie zooals de gemeenteleden zelf zeggen moet achterblijven, omdat hij niet in staat of on geschikt is om te vertrekken; deze overblij vende» kunnen niet naar de groote stad, om dat zij daartoe niet voldoende middelen be zitten, emigreeren kunnen zij niet, omdat zij te oud zijn of omdat zij geen familieleden of toereikende middelen bezitten. Men kan uitre kenen wanneer de laatste zal zijn gestor ven Dit alles klinkt hard en ongevoelig, doch het is de waarheid: de gemeenten in de provincie sterven uit. In een kleine gemeente, die vroe ger 400 zielen telde, en thans nog 200 leden omvat, zijn 320 personen dus meer dan de helft meer dan 50 jaar oud. Van hen heeft wederom het meerendeel het 60ste levensjaar overschreden, Er zijn nog slechts 30 jeugdige personen in den leeftijd tot 20 jaar. Met deze vragen van getal en orde bevindt zich de kleine gemeente in een stadium van ontwikkeling, dat zich thans ook langzaam bij de groote gemeenten aankondigt. Ook in de groote ste den begint men soortgelijke moeilijkheden te voelen. Zoowel in de groote als kleine Joodsche gemeenschappen wijz teeke nen erop, dat. de ontbinding van litsche Jodendom met rasse schreden In deze moderne vloerbedekking ont vingen wij de nieuwste dessins! Zij is ijzersterk en dus zéér voordeelig in het gebruik! COMPLETE WONINGINRICHTING BARTEUORISSTRAAT 13-17 - HAARLEM (Adv. Ingez. Staking in het Londensche autobusbedrijf. Voorstel van den Transport Board verworpen. Uit Londen: Na de Maandag gehouden con ferentie van de gedelegeerden van het auto- buspersoneel, verklaarde Be vin, dat de auto buschauffeurs en conducteurs mededeeling hebben gedaan van het besluit, dat op de bij eenkomsten van hun afdeelingen is genomen en dat het voorstel van den Transport Board met 47 tegen 3 stemmen is verworpen. Het voorstel de staking tot de andere diensten uit te breiden, is voorgelegd aan den uitvoerenden raad van den Transportarbeidersbond, tusschen zullen de trams, trolleybus- en an dere diensten blijven werken. De staking van het autobuspersoneel duurt dus voort. Prins Karei van Zweden verloofd. De broer van wijlen koningin Astrid. STOCKHOLM, 1,0 Mei. Officieel wordt dé verloving bekend gemaakt van prins Karei, den jongstèn neef van den koning, met gravin Elsa von Rosen, de dochter van den diplomaat Eugene von Rosen. Prins Karei werd in 1-912 geboren. Hij .is een broer van wijlen koningin Astrid van België. ONTDEKKING IN HET HOOGE NOORDEN. ARCHANGEL, 10 Mei. (Tass-A.N.P.) De leider der Russische expeditie die in het Noord-Westen van het Dickson-eiland over wintert, heeft per radiomedegedeeld, dat de expeditie vier nieuwe eilanden en vijf zeeëngten ontdekt heeft. Het is gebleken, dat het eiland Taimir, dat op de kaart als een ~;eheel is aangegeven, uit zes eilanden be- Het conflict met de Amerikaansche filmacteurs. Overeenstemming met de producenten. HOLLYWOOD, 10 Mei (Havas). Robert Montgomery, voorzitter der organisatie van filmartisten, heeft medegedeeld dat de acteurs tot overeen stemming met de producenten zijn gekomen. Een overeenkomst op schrift is echter nog niet tot stand gekomen. Minister Slingenberg in Duitsch- land. Toespraken van Darré en Hiérl. Het A.N.P. meldt uit Berlijn, dat de rijks boerenleider Darré gisteravond ter gelegen heid van het bezoek van -minister Slingen berg een receptie heeft gehouden, w-aar hij den Nederlandschen gast uit naam van de Duitsche boeren en het levensmiddelenbe- drijf hartelijk begroette. Spreker bracht tot uitdrukking, dat hij er van overtuigd was, dat de reis naar Duitschland van minister Slingenberg niét slechts zal leiden tot een levendige gedachtenwisseling over de zaken, die op het terrein van spreker en den mi nister liggen, maar tevens tot een verdieping der betrekkingen tusschen Nederland en Duitschland. In aansluiting op de toespraak van Darré begroette de rijksarbeidsleider Hierl de Ne- derlandsche gasten en verklaarde: Zooals wij in Duitschland in eerlijke arbeidskameraad- schap den binnenlandsohen vrede verworven hebben, zoo ook wenscht Duiteehland. dat de Europeeschë volkeren jn eerlijke 'arbeidska- meraa'dsehap in Bunvwerk tot elkander mo gen komen om hun gemeenschappelijke cul tuurgoederen tegen gemeenschappelijke ge varen te beschermen. Minister Slingenberg zeide namens de Nederlandsche gasten dank voor de harte lijke ontvangst, die hem in Duitschland was bereid MEVR. SIMPSON HEET THANS MEVR. WALLIS WARFDELD. Op het kasteel Candé heeft de heer Rogers aan de vertegenwoordigers van de pers ver klaard, dat volgens een reehtuitspraak me vrouw Simpson dezen naam verliest en in den vervolge mevr. Wallis Warfield heet. Zij wenscht slechts met dezen naam te worden aangeduid. Maandag zullen mededeelingen worden gedaan ten aanzien van de defini tieve huwelijksplannen. ONDERHANDELINGEN IN HET ENGELSCHE MIJNBEDRIJF VASTGELOOPEN. Reuter meldt uit Londen, dat de onderhan delingen inzake het conflict in het mijnbedrijf in Nottinghamshire te regelen en te voorko men, dat op 29 Mei het werk overal in het land wordt neergelegd, op een mislukking uitgeloopen zijn. De impasse duurt voort als gevolg van de weigering der mijneigenaren en der Industrieele Unie van mijnwerkèrs om on voorwaardelijk toe te stemmen in een bespre king met den Bond van Mijnwerkers. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. Onderzoek naar de ramp van de „Hindenburg". Weersomstandigheden waren normaal tijdens de landing. Het D.N.B. meldt uit New-York l'O Mei: In het onderzoek inzake de ramp vari de „Hindenburg" is als eerste getuige comman dant Rosendahl van de marine luchthaven Lakehurst gehoord. Rosendahl, die als een der belangrijkste luchtschip-deskundigen van de Amerikaan sche marine geldt, beschreef de landings manoeuvre van de „Hindenburg" als nor maal, en noemde de weersomstandigheden tijdens de landing bevredigend. Hij had tijdens de landingsmanoeuvre niets ongewoons bemerkt. Hoe de brand ont staan was kon hij niet zeggen. Na de eerste kleine steekvla-m was het geheele achterschip in vlammen opgegaan. Het had hem ten zeerste verbaasd, dat hij niet meer en niet krachtiger ontploffingen had gehoord. De weinige zwakke ontploffingen tijdens den brand waren naar zijn meening hoofdzake lijk een gevolgvan de vertering van het luchtschip door de gasvlammen. De heer Rosendahl zeide nog, dat de lan dingskabels reeds vier minuten voor de ont ploffing met den bodem in aanraking waren gekomen. Dat de ontlading van statische eiectriciteit de oorzaak van den brand ,was geweest, achtte hij uitgesloten. Woensdag zal voor de commissie van on derzoek de film van de ramp worden ver toond. In de middagzitting is gehoord de vice-pre sident van de „American Zeppelin Transport Co." en de Amerikaansche vertegenwoordi ger van de „Luftschiffbau Zeppelin", Von Meister. Deze verklaarde o.a. dat het lucht schip voldoende snelheid had om te landen en zoo goed als stilgelegen had, toen de touwen van het achterschip neergelaten werden. Na het ui'twerpen van den waterbal- last van het achterschip heeft Von Meister allereerst een zeer sterk licht in het boven ste deel van het luchtschip opgemerkt. Pas daarna was een vlam. uit .de bakboordzijde van het achterschip 'geslagen. RIJKSSTRAATWEG 16 HAARLEM-NOORD, TELEF. 16726 Pijnloos trekken inbegrepen. Tegen onze bekende LAGE TARIEVEN. (Met garantie). BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING. Spreekuren alle werkdagen van 9—12 en 1—4 uur, Zaterd. 9—12 uur Avondspreekuren Dinsdag, Woensd. en Donderd. v. 79 u. (Adv. Ingez. Med.) PROGRAMMA Zoo zijn Thijs en Sim bij de achtervolging nog juist den dans ont sprongen! Hanedis laat zich niet meer zien. De twee vrienden zijn daar erg blij over en hebben er niet het flauwste idee van, dat het monster nog wel eens kon opduiken. Op een dag loopt Thijs met Dickie in de stad te winkelen, als ze luid trompetgeschal vernemen. Twee herauten naderen en roepen met forsche stem „Boeren, burgers en buitenlui, luistert naar mij, want je kunt een groote belooning verdienen graaf Gruttenpapper's dochter is op een draak ontvoerd door den boozen toovenaar Tinge ling. Wie haar bij haar vader terugbrengt ontvangt acht en negentig ducaten!" WOENSDAG 12 MEI 1937. HILVERSUM I, 1875 M. NCRV-Uitzending. 6.307.00 Onderwijsfonds voor de Scheépvaart,. 8.00 Morgendienst'. 8.30 Gramofoonmuziek. 9.30 Gelukwenschen. 9.45 Gramofoonmuziek. 9.5'0 Reportage van de Kroningsplechtigheid te Londen. 1.30 Gramofoonmuziek. 2.00 Be richten. 2.15 Orgelspel. 3.00 Christ, lectuur. 3.30 Gramofoonmuziek. 4.00 Sopraan en piano 4.45 Felicitaties. 5.00 Kinderuur. 6.00 Gramo foonmuziek. 6.30 Causerie over het Binnen- aanvaringsreglement en stoommachines. 7.00 Berichten. 7.15 Landbouwhalfuur. 7.45 Repor tage. 8.00 Berichten A.N.P. Herhaling SOS- berichien.- 8.15 Duitsche Evangelische Kerk dienst (gram.opn.) 10.00 Berichten A.N.P.. 10.05 Herhaling van de reportage uit Londen (gr. pl.), 11.0012.00 Gramofoonmuziek. Hier na: Schriftlezing. HILVERSUM II, 301 M. VARA-uitzending. 10.00—10.20 v.m. en 7.30- 8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek. (Om 8.05 Toe spraak). 9.30 Keukenpraatje. 10.00 Morgen wijding. 10.20 Causerie over de geschiedenis der Nederlandsche Arbeidersbeweging (gr. pi.) en gramofoonmuziek. 11.30 Voor de werk- loozen, .causerie. 12.00 „Melody Circle". 12,45 Gramofoonmuziek. 1.001.45 „De Fliereflui ters en solist. 2.00 Gramofoonmuziek. 2.30 Voor de vrouw 3.00 Voor de kinderen. 5.30 VARA- Orkest. 6.30 Gramofoonmuziek. 7.00 Zang. 7.30 Vrijzinnig Protestantisme, nationaal, eau serie. 8.00 Herhaling SOS-berichten. 8.03 Be richten ANP, VARA-varia. 8.15 „Musica". 8.45 Radiotooneel. 10.00 Berichten A.N.P. 10.05 VARA-Groot-orkest. 11.00 Revue-programma. 11.3012.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 9.35 Reportage van de Kroningsplechtigheid. 2.50 BBC-Northem Ireland-orkest. 3.35 Jack Wilson's kwintet. 4.20 Sportreportage. 5.20 Berichten. 5.30 Declamatie. 5.50 Orgelcon cert. 6.40 Huldebetuiging van het Britsche Im perium. 7.20 Rede door Z.M. Koning George VI. 7.35 Revue-programma. 8.50 Berichten. 9.35 Concert m.m.v. solisten. BBC-koor en het Londensche symphonie-orkest. 10.0512.20 Dansmuziek door verschillende bands. RADIO PARIS 1648 M. 6.10 en 7.20 Gramofoonmuziek. 9.50 Repor tage van de Kroningsplechtigheir te Londen. 1.20 Engelsche muziek. 2.20 Vervolg reporta ge, 3.05 Zang. 4.05 Gramofoonmuziek. 4.50 Pianovoordracht. 7.35 Zang. 7.50 Omroep orkest, Noyon-koor en solisten. 9.50 Gramo foonmuziek. KEULEN, 456 M. 5.50 Westduitsch Kamerorkest. 7.50 Gramo foonmuziek. 11,20 Concert 12,35 Landesorkest. Gouw Boden. 1,35 Gevarieerd concert. 3.50 Ruhrland-orkest. 5.50 Omroepkleinorkest. 7.30 Farkas Miska's orkest. 8.20 Dansmuziek (gr. platen). 9.50 Zang. 10.3011.20 Omroep- klein orkest. BRUSSEL, 322 M. 9.50 Reportage van de Kroningsplechtig heid te Londen. 5,20 Kamermuziek. 6.20 Gra mofoonmuziek. 7.20 St. Romboutskoor en orgel. 9.05 Gramofoonmuziek. 9.30>0.20 Omroepdansorkest. BRUSSEL, 484 M. 9.50 Zie 322 M., 4.25 Omroepdansorkest. 5.35 Salonorkest. 6.05 Gramofoonmuziek. 7.20 Om roeporkest. 8.20 Radiotooneel. 8.35 Omroer orkest. 9.3010.20 Gramofoonmuziek DEUTSCHLANDSENDEK 1571 V 7.30 Gramofoonmuziek. S.r Berichten. 9.50 Cello en piat. richt. 10.20—11.20 Ad. Lutte;

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6