IBIS SUA© Uit Haarlem's Gemeenteraad. CEBUTOBUREAU i@bhelfif<ann ftitkr.mtsn? DONDERDAG 13 MEI 1937 HAARLEM'S DAGBLAD De Commissaris van Politie krijgt f 1000 toe lage per jaar als Hoofd van de Luchtbescher- ming. De Oude Groenmarkt wordt gereorga niseerd voor het parkeeren van auto's. Woensdagmiddag half twee kwam de gemeen teraad van Haarlem in openbare vergadering bijeen. Voorzitter: de heer C. Maarschalk, burge meester. Mededeelingen en ingekomen stukken. Ingekomen is een verzoekschrift van B. H. J. Evers om eervol ontslag als tijdelijk leeraar aan de Gemeentelijke Avondschool voor Han delsonderwijs. Wordt eervol verleend. Verder is ingekomen een verzoekschrift van den arts J. W. Lindenbergh om eervol ontslag als geneeskundige bij den Gemeente lijken Geneeskundigen- en Gezondheidsdienst Wordt eervol verleend. De kwestie-Posthumus— Weustink. De heer Weustink (r.-k.) vroeg of de voorzitter er mede accoord gaat, dat hij op de nota Posthumus een schriftelijk antwoord aan den raad geeft ter inleiding der discussie daarover. De voorzitter gaf een toestemmend antwoord. Revue van hamerstukken, Zonder discussie werden de volgende voor stellen goedgekeurd. B. en W. hebben een aanbieding ontvangen van een aan deze gemeente te verstrekken geldleening groot f 133.000, aan te gaan op onderhandsche schuldbekentenis a pari, tegen een rente van 3y2 pet. per jaar en met een looptijd van 20 jaar. Zij achten de voor waarden van dien aard, dat zij den raad voor stellen, bedoelde aanbieding te aanvaarden en met de opbrengst van deze geldleening het. restant van een A]/2 pet leening te con- verteeren. Voorstel tot verkoop van grond aan: a. H. Bijl, Delftlaan; to. J. de Vos en A. van der Laan de Vries, Trompstraat; c. H. Mulder, Uranusstraat; d. N.V. Vondelkwartier, Muiderslotweg. Voorstel tot vernieuwing der bestrating van de Linschotenstraat en de Zuiderhoutlaan. Voorstel tot aankoop van de Amsterdamsche Watermeterfabriek van een stuk grond aan den Schalkwijkerweg voor f 19.000. Voorstel tot aankoop van perceel Spaarne 32 voor verbetering van den hoek Damstraat van een stuk Voorstel tot aanvaarding grond aan de Westkolk. Voorstel tot huur van de binnenplaats van het „Hofje van Oirsohot" en die in bruik leen te geven aan de Vereeniging Instituut „Oranje Nassau" voor ontspanning en opber gen van rijwielen der leerlingen van deze school. Voorstel om de N.V. Technisch Bureau voorheen Nierstrasz te Amsterdam te ont slaan van de huur van een stuik grond aan den Harmenjansweg. Ten einde den toegang naar den weg langs de zuidzijde van de Jan Gijzenvaart, ten oos ten van den Rijksstraatweg, al dadelijk meer in overeenstemming te kunnen brengen met het uitbreidingsplan, is het noodzakelijk, dat de gemeente den eigendom verkrijgt van den grond met opstallen ten zuid-oosten van de brug over de Jan Gijzenvaart. B. en W. stellen voor goed te keuren een plan totonteigening van dezen grond, om dat de eigenares niet bereid is een en ander tegen een redelijken prijs aan de gemeente in eigendom over te dragen. B. en W. stellen voor toe te treden tot de gemeenschappelijke regeling inzake de stich ting en de exploitatie van een destructor te Punnerend, ingevolge de Vleeschkeurings- wet 1919, St. 524. Verder willen zij totdat deze genoemde regeling zal zijn goedge keurd, met het bestuur van het destructor- district Purmerend een overeenkomst sluiten, waarbij wordt bepaald, dat de destructie van afgekeurd vee en vleesch uit Haarlem zal ge schieden in den destructor, welke te Pur merend is gesticht op de voorwaarden, neer gelegd in de gemeenschappelijke regeling. B. en W. stellen aan den raad voor over te gaan tot vaststelling van een grondcomplex voor het terrein ten N. van de Pijlslaan tus- schen de spoorbaan en de Houtvaart. Het be drag dat de gemeente moet uitgeven voor in directe kosten van openbare werken is be groot op f 52,720, terwijl f 217,790 uitgegeven moet worden aan directe kosten. Voor verbetering van de bergruimte van de bij de politie in gebruik zijnde auto en moto ren stellen B. en W. voor het perceel Lange Wijngaardstraat bij het Politiebureau te trek ken en het voor dit doel te verbouwen tot een bedrag van f 1600. Voorstel om f 1000 ter beschikking van B. en W. te stellen voor uitbreiding van het sportterrein aan den Vergierdeweg. Ten einde een belangrijke en duurzame be zuiniging te verkrijgen in de kosten van ver warming stellen B. en W. aan den raad voor f 14.000 te besteden voor een wijziging van de ketelinstallaties der centrale verwarmingen in de schoolgebouwen 41 (Allard Piersonstraat) 42 (Wilgenstraat), 43 (Weltevredenplein) en de Centrale school no. 1 (ook Weltevreden- plein) Parkeerterrein Oude Groenmarkt. Het komt aan B. en W. gewenscht voor, op de Oude Groenmarkt een parkeergelegenheid in te richten. Het ligt in de bedoeling langs het kerkgebouw c.a. een trottoir te doen aan leggen, opdat de parkeerende auto's op vol doenden afstand van dit gebouwencomplex worden gehouden. Voorts zal het trottoir langs de perceelen aan de Zuidzijde van de Oude Groenmarkt, alsmede een gedeelte van het trottoir aan de zuidzijde van de Spekstraat, zoodanig worden versmald, dat er te allen tijde, naast de parkeerruimte, een rijweg vrij blijft ter breedte van minstens 6 M. Bij de winkeltjes en de kosterij zal het par keeren overdag niet geoorloofd zijn. De kos ten van den aanleg van-het parkeerterrein zijn geraamd op f 4000. Mevrouw Scheltema (V.B.) vond het voorstel om de Oude Groenmarkt in te rich ten tot parkeerterrein heel goed. Kan men de boden-wagens die er nu staan, zonder meer verwijzen naar het Begijnehof? Thans is het parkeeren op de Oude Groenmarkt kosteloos, hoe zal dat nu in de toekomst zijn? Op den dag is er blijkbaar wel parkeerruimte genoeg op de Groote Markt, dus het gaat feitelijk al leen over de avonduren. Voor drukke avonden zal het dan evenwel moeilijk zijn om een goe de regeling te maken. Het zou dan beter zijn het parkeeren daar vrij te maken. Het par keeren tegen betaling heeft bij den Stads schouwburg slechte ervaringen opgeleverd. De automobilisten zijn gauw geprikkeld en dat moet de gemeente voorkomen. De heer Re in al da (S.D.A.P.) wethouder, zei dat het verpachte parkeerterrein op de Groote Markt door de reorganisatie kleiner geworden is. De vraag die nu bij B. en W. in behandeling is omvat de volgende punten: moet het parkeerterrein van de Groenmarkt aan den pachter van de Groote Markt als vergoeding gegeven worden? Moet de Groen markt aan een anderen pachter gegeven wor den, moet het parkeerterreinop de Groen markt vrijgelaten worden? B. en W. hebben nog geen beslissing genomen. De zaak wordt nog bekeken. Het zal een groote verbetering op de Groenmarkt zijn dat er langs de kerk een trottoir van iy2 Meter breedte komt. Het autoverkeer neemt nog steeds toe, als de opleving doorzet zal de toeneming zeer groot zijn. Daarom moet de gemeente haar weinige parkeerruimte die zij heeft zoo goed mogelijk besteden. Dit brengt mede, dat de bodenwagens niet op de Groenmarkt zullen kunnen blijven. Het Begijnhof is feitelijk te klein voor alle bodenwagens. Er zal ge tracht worden een goed terrein te vinden, dat grooter is. Mevr. Scheltema zei slechts gedeeltelijk voldaan te zijn. Parkeeren tegen geld raadde zij nogmaals af. Laat men zoo noodig den pachter van de Groote Markt financieel scha deloosstellen. De heer Reinalda zei dat Haarlem de automobilisten niet afstoot. De heffing van rechten is te Haarlem thans zeer dragelijk. Op de vrije parkeerplaatsen betalen de auto mobilisten ook vrijwillig gaarne een dubbeltje CEBÏITO reizen. Een ongeëvenaarde massakeus. Ervaren leiders, schitterende touringcars, 1e rangs hotels, geen hótelfooien, geen gemiste treinen, geen moeilijkheden met de taal. U kunt onbe kommerd genieten. CEBUTO regelt alles, denkt om alles, zorgt voor alles. Inlichtingen en Reisgids bij JAC. HEEMSKERK Houtplein 34 - HAARLEM - Tel. 1 6448 Reizen zoiKïei' zorgen (Adv. Ingez. Med.) voor de bewaking. Op de Groenmarkt zal ook zeker niet meer gevraagd worden. Het voorstel van B. en W. werd aangeno men. De Luchtbeschermings dienst. B. en W. stellen den Raad voor, aan den Commissaris van Politie, als Hoofd van den Luchtbeschermingsdienst in deze gemeente, met ingang van 1937 een toelage toe te ken nen van f 1000 per jaar. De heer Noordhof f (s.d.a.p.) deed een voorstel tot aanhouding van dit voorstel. Ook al houdt men het aan, dan kan het toch nog wel behandeld worden onder de leiding van den tegenwaardigen burgemeester. De soc. dem. fractie zou eerst gaarne inlichtingen hebben over de regelingen die over de leiding van de luchtbescherming in andere steden bestaan. De voorzitter wees er op dat het voor stel ook reeds bij de begrooting is aangehou den. Ik zou reeds van de gevraagde inlichtin gen kunnen geven, want B. en W. hebben die. Bij het ontwerpen van het voorstel hebben B. en W. het belang der gemeente op het oog gehad. Aan onzen Commissaris zou een ver goeding van f 1000 gegeven worden. Utrecht heeft drie commissarissen, een commissaris is aan het gewone werk ont trokken om zich te wijden aan de luchtbe scherming. Zijn andere arbeid is over de andere twee commissarissen verdeeld. Groningen en Arnhem hebben een gepen - sionneerd officier aangesteld als hoofd der luchtbescherming waaraan ook f 1000 sa laris wordt gegeven. Groningen heeft boven dien nog f 250 administratiekosten. (Bovenstaande is reeds in een deel onzer vorige oplage opgenomen.) De heer van Kessel. (R.K.) zei, dat als B. en W. reeds bij de begrooting met hun schriftelijke toelichting op hun voorstel geko men waren, dan zou de raad vermoedelijk met een het voorstel aangenomen hebben. Uit de mondelinge toelichting van den burgemeester is nu evenwel gèbleken, dat ook een afzonder lijk hoofd van den luchtbeschermingsdienst benoemd kan worden. Waarom dan den Com missaris met dit werk te belasten? Haarlem breidt zich steeds uit en Haarlem heeft recht op den volledigen arbeidstijd van den com missaris voor het politiewerk. Door den tijd zou Haarlem toch een afzonderlijk hoofd van de luchtbescherming moeten benoemen. Daar om is het aan te bevelen daar nu onmiddellijk toe te besluiten. Het geheele gemeentepersoneel heeft in den loop der jaren vermindering van inkomsten moeten aanvaarden. Waarom zal men nu de verlaging voor de hoofdambtenaren ongedaan maken door het geven van bijbetrekkingen. Nu hebben B. en W. een hoofdingenieur van Openbare Werken weer benoemd tot secretaris van de Schouwburgcommissie. Dat is ook een betaalde functie. De heer van T et erin g (R.K.) zal voor het voorstel stemmen, het is in het belang dei- gemeente. De Commissaris moet steeds inge schakeld blijven in het werk voor den lucht beschermingsdienst. Het voorstel dat B. en W. hu gedaan hebben is het goedkoopste. De heer Noordhoff was het eens met hetgeen de heer van Kessel heeft gezegd. Bij de behandeling der begrooting is de raad ten op zichte van het gemeentepersoneel zoo zuinig mogelijk geweést. Alle verbeteringen zijn im mers afgewezen. De heer Visser (C.H.) zei dat Utrecht met i.OOO inwoners meer 3 commissarissen heeft, terwijl Haarlem er nog steeds slechts 1 heeft. Het Haarlemsche politiecorps is te klein. Daar om is het verkeerd den Commissaris met extra werk te belasten. Is het geen goede oplossing dat voor dit jaar de toelage aan den Commis saris wordt gegeven en dat dan het volgend jaar een ambtenaar bij de politie wordt aan gesteld die de luchtbescherming zal beharti gen. De heer Sehaafsma (C.D.U.) was tegen het voorstel van B. en W. De heer Noordewier was tegen de lucht bescherming in het algemeen, j Spreker is wel voor de luchtbescherming, maar dan moet die ook goed zijn. Men wil de I Haarlemmers blijkbaar alleen geruststellen met de idee, dat er „iets" gedaan wordt voor hun veiligheid. Maar zoo krijgt men geen goeden luchtbeschermingsdienst. Te Haarlem is nog geen enkele schuilkelder ingericht. Het moet uit zijn met het maken van plannen, de plan- nen moeten uitgevoerd worden. Er moet een hoofd van den dienst komen die zich geheel daaraan geeft. De heer Reinalda (s.d.a.p.) wethouder, zei dat men de quaestie moet bekijken los van de cumulatie van betrekkingen. De vraag is wat is het beste en het goedkoopste voor de gemeente. Aan de luchtbescherming moet elk militair karakter ontnomen wor den. Daarom moet er een oud-officier aan het hoofd gesteld worden. De geheele bevol king moet in dezen vredestijd medewerken VOOR DE PIJP (Adv. Ingez. Med.) om de luchtbescherming izoo goed mogelijk te maken. De commissaris, is een zeer ge schikt persoon om als leider op te treden. Ook in verband met zijn functie. Hij neemt het waar geheel buiten zijn politiefunctie. Het is billijk, dat de gemeente daarvoor een vergoeding geeft. Wij moeten opkomen te gen de gedachte dat de raad de hooge amb tenaren tegemoet komt in verband met de salariskortingen. Maar dat is onjuist. Ook de hooge ambtenaren zijn gekort. Bovendien zijn enkele hoofdambtenaren indertijd te kort gedaan. In het nieuwe gebouw van den Genees kundigen Dienst is een schuilkelder geko men. Ook voor elk groot particulier gebouw dat gezet wordt bekijkt de Commissaris of het gewenscht is een schuilkelder daarbij te maken. Als de gemeente een ander hoofd voor den luchtbeschermingsdienst zou aanstellen, zou zeker meer dan f 1000 betaald moeten wor den, vermoedelijk f (2500, f 3000 of f 4000. De voorzitter had aan dit betoog wei nig toe te voegen. Luchtbescherming is een burgerlijk belang, het militaire cachet moet er van worden af gehouden. De Commissaris is de aangewezen man voor de benoeming tot hoofd. Het is niet mogelijk er een onder commissaris voor te benoemen. Een inspec teur zou niet het noodige prestige hebben. De heer Blankevoort (V.B.) was voor de aanneming van het voorstel. De heer Noordhoff zei dat nu hij de argumenten die aangevoerd zijn ter verde diging van het vooi-stel gehoord heeft, dat hij voor een moeilijk geval staat, te meer omdat er al werkzaamheden door den Com missaris zijn verricht. Hij zou daarom voor het voorstel stemmen. Het voorstel van B. en W. werd daarop aangenomen met 21 tegen 14 stemmen. Tegen: Westerveld, Peper, Drilsma, Sehaafs ma, Albrecht, Mars, Castricum, Noordewier, van Boekhoven, mevr. Geerlings, van Kessel, v. d. Veldt, mevr. Maarschall en Van Engelen. Benoemingen In de vacatures in de commissie van Toe zicht op het L. O. worden herbenoemd en be noemd: de heer G. A. van Schaik, mevrouw D. J. ThielVan der Harst, Mevrouw A. Rol Swaagstra, de heer C. A. Brandenburg, de heer E. H. Dik, de heer S. Bosnia, de heer H. A. Reith en de heer M. I. Petzon. Benoemd wordt tot leerkracht aan school no. 46 (Junoplantsoen) mej. A. Oosten broek. Tot deskundige voor de herschatting van lokaliteiten voor vergunningsrecht wordt be noemd H. J. H. in den Bosch. BURENTWIST. Hedenmorgen geraakten twee buren in he vige twist, doordat de ene haai- stoffig Kleed in de tuin klopte, terwijl de andere bezig was haar wasgoed op te hangen. De twist liep zo hoog, dat ze beiden een houten mes grepen, elkaar vreselijk verwondden, zodat ze bloed den als meelzakken. Dit drama had voorko men kunnen worden door een „Primo" te hu ren a 60 cent per week van de stofzuiger cen trale Hageman, Ged. Oude Gracht 52, tel 12762 zonder langdurige verpichting en gratis onder houd en reparaties. (Adv. Ingez. Med.) Provinciaal Ziekenhuis Duinen* bosch te Bakkum. HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor 8 ct. en 25% zwaarder jan jé meeste andere. (Adv. Ingez. Med.) De Man met den baard. Mannen met baarden komen in onze mo derne maatschappij niet veel meer voor en een jonge man met een baard, wel wat zou dat anders kunnen zijn dan een kunste naar? En inderdaad, Ronald Higget was een kunstenaar en niet alléén omdat hij een •baard droeg, want behalve dat hij de drager was van dit bij uitstek mannelijke sieraad, schreef Ronald Higget gedichten en novel len. Weliswaar werd zijn werk niet veel ge plaatst, maar ja, meer beroemde schrijvers en dichters hebben onder hetzelfde euvel ge leden. Het is dan ook niet te verwonderen, dat toen Ronald Higget een brief kreeg van de firma Hayfish, uitgevers te Londen, of hij bij gelegenheid eens aan kwarp loopen, hij zich niet lang bedacht en nog dienzelf den morgen voor het kantoor van die firma stond. Hij werd in het kantoor gelaten met de mededeeling dat de directrice gauw zou ver schijnen. Even later kwam een bekoorlijk jong meis je binnen, dat met groote verbazing naar Ronald's baard keek. „Hoe is het mogelijk", mompelde ze zacht. „Pardon?" „O, ja, ik vergat mij voor te stellen. Mijn naam is Hilde Hayfish, iik ben leidster van het reclame-kantoor dat aan onze uitgeverij is verbonden. De kwestie is deze, meneer Higget. ik denk wel dat ik uw werk voor re clame-doeleinden kan gebruiken". „Hoe bedoelt u?" vroeg Ronald stom ver baasd. „Wel in uw laatste gedicht dat u ons zond Ode aan de maangodin komen eenige strophen voor, die wel geschikt zijn voor re clame-doeleinden. Zoo heb ik het begin: „En zij spon haar zacht zijden lokken Bij den klank van zilveren klokken", al verkocht aan het Puddington Haarwasch- syndicaat. Wat is er, voelt u zich niet goed?" Ronald was doodsbleek geworden. „U zult het toch niet wagen", zei hij „om mijn gedichten als reclame voor een haar- waschmiddel te gebruiken?" „Maar meneer Higget, weest u toch niet zoo ouderwetsch. de ehèque heb ik hier al voor u klaar". Maar wat Hilde uit ervaring wist, dat een ehèque altijd op een beginnend kunstenaar een kalmeerende uitwerking heeft, ging hier niet op. „U moet dat contract annuleeren", foriesch- te [Ronald. „En u hoeft niet zoo te schreeuwen. Geen wonder dat u zoo ouderwetsch bent, iemand met een baard", en in dat laatste woord leg de Hilde al de verachting die ze koesterde voor iemand met ouderwetsche en dus be krompen ideeën. Ronald was nu van doodsbleek vuurrood geworden. „Wilt u alstublieft niet persoonlijk wor den". „O, het spijt me, ik zal uw contract annu leeren, adieu meneer Higget", en zonder hem verder met een blik te verwaardigen liep Hilde het kantoortje uit. Weken gingen voorbij en Ronald hoorde niets van de firma Hayfish en nog minder van haar lieftallige directrice. Wel kreeg hij een uitnoodiging van zijn tante in Lancashire om bij haar het komen de weekend door te brengen. Er komt nog een aardig meisje bij me logeeren, had tante geschreven, een dochter van een oude vrien din van me, ze is erg modern. Je mag je baard dus wel afscheren En of het nu tante's vermanende woorden waren óf de verachting, die Hilde Hayfish voor een man met een baard aan den dag gelegd had, wist Ronald zelf niet, maar hij besloot zijn baard af te scheren. En zoo Kwam er dus een baardlooze Ronald Higget bij tante Gertie in Lancashire. Be grijpelijkerwijs was het eerste wat Ronald vroeg toen hij aankwam: „Waar is nu dat aardige logeetje van u tante?" „Geduld maar jongen, die zal je straks aan het diner wel zien, maar wacht, er staat een foto van haar in de krant als reclame. Ik schreef je al dat het een heel modern meis je was". En voor Ronald's verbaasde oogen spreidde tante Gertie „The Lancashire Post" open, waar een geheele pagina werd ingenomen door een advertentie van het Puddingtons Haarwasch-syndicaat met in het midden een foto vanniemand minder dan Hilde Hayfish. Bovenaan stond in kleine letters geschreven: „En zij spon haar zijden lokken Bij den klank van zilveren klokken", terwijl onder de foto stond: „Brengen uw haren uw man ook tot dich terlijke ontboezemingen? Zoo niet, gebruik dan het Puddingtonsch haarwaschmiddel!" Ronald stond op het punt in woede uit te barsten, toen tot zijn groote verwondering Hilde Hayfish zelf de kamer binnen kwam. „Oh, meneer Higget, wat een verrassing u zonder baard te zien Mag ik aannemen dat met uw baard ook uw ouderwetsche ideeën verdwenen zijn?" „Ik, wel om u de waarheid te zeggen.... ik", Ronald had zich nog nooit van zijn le ven zoo verward gevoeld. „Wel, kinderen", zei tante Gertie fijntjes lachend, „jullie kennen elkaar al, niet? Ik geloof dat ik noodig even naar het eten moet kijken" Blozend haalde Hilde uit haar taschje een ehèque. „Ik wilde je toch zoo graag helpen", zei ze zacht. „Zou je nu heusch het contract niet willen onderteekenen?" „Jawel", zei Ronald over zijn glad gescho ren kin strijkend, „als jij met mij een ander contract wilt sluiten". Het diner bij tante Gertie begon dien avond een uur te laat B. KORSTEN. Aanbeveling ter benoeming van een Eersten Geneesheer-Directeur. Ter voorziening in de vacature, welke op 1 Juni e.k. zal ontstaan tengevolge van het met ingang van dien datum aan den heer Dr. A. M. Benders verleende eervol ontslag, hebben Ged. Staten van Noord Holland aan de Prov. Staten de volgende aanbeveling ter benoeming van een Eersten Geneesheer-Directeur van het Provinciaal Ziekenhuis Duinenbosch te Bak kum aangeboden. 1. Dr. P. E. M. Teenstra, geneesheer aan de psychiatrische inrichting der gemeente Rot terdam, „Maasoord", te Poortugaal; 2. Dr. H. C. Jelgersma, 2e geneesheer aan de inrichtingen Endegeest, Voorgeest en Rhyn- geest, te Oegstgeest. R.K. BRIDGE-CLUB „HAARLEM". Dezer dagen werd in het gebouw van den Haarlemschen Kegelbond aan de Tempeliers straat te Haarlem de Nationale Bridge-drive voor R.K. gehouden. Deze bridge-drive, voor het eerst in zoo'n groot verband gespeeld, was georganiseerd door de bridge-vereeniging „Haarlem" voor R.K. Het aantal deelnemers (sters) bedroeg 128 personen, uit alle deelen van de provincies Noord- en Zuid-Holland. Om kwart over een opende de heer Hommers de bijeenkomst en heette alle aanwezigen na mens het bestuur der vereeniging „Haarlem" welkom. Hij memoreerde, dat dit de eerste bridge-drive was die in Katholiek verband was georganiseerd en sprak de hoop uit, dat zij aanleiding mocht worden yoor meerdere dergelijke bridge-drives en leiden tot oprich ting van R.K. Bridge-clubs in die plaatsen daar deze nog niet zijn. Na vervolgens enkele technische kwesties omtrent het verloop der match besproken te hebben, gaf spreker het sein tot beginnen. Direct werd in vlot tempo begonnen, zoodat om 4.40 uur, 20 minuten pauze werd gegeven. Daarna werd het spel hervat en om 6 uur waren alle partijen beëindigd. Hierna sprak de voorzitter nog een kort afscheidswoord en wekte allen op zich aan te sluiten bij de be staande R.K. Bridge-clubs. Hierna volgde de .uitdeeling der fraaie prijzen. De uitslagen waren als volgt: le Prijs: de heeren v. d. Tuin en partner, Amsterdam; de heeren Adank en Witteman, Haarlem; Mej. Boerlage, Haarlem en de heer Boon, Beverwijk; de heer en mevrouw A. van Groeningen, Amsterdam; de heeren G. en B Stevenhage, Haarlem; de heeren C. v. d. Salni en J. Schwart, Den Haag; de heeren A. Nijssen en E. Asselbergs, Amsterdam; de heeren T. Rooijers en A. Kaandorp, Haarlem; de heeren L. Luijten en N. Eijkhoff, Haarlem. 2e Prijs: de heeren G. Gijzeb en Pas, Den Haag; de heeren L. Koekoek en Gadelïe, Am sterdam; de heeren Fr. de Kleermaeker en Van Gugten, Den Haag; de heeren N. v. Ruyven en A. Bruyn, Den Haag; de heeren B. v. Batum en A. v. d. Akker, Den Haag; de heer en mevrouw Kubatz, Haarlem; de heeren Zendveld en Nieuwenhuis, Egmond a. d. Hoef; de heeren M. Goudsblom en Jb. Zijpe, N. en Z. Scharwoude en de heer en mevrouw Beyer, Haarlem. VERBETERING ECONOMISCHE TOESTAND GEESTMERAMBACHT. Ged. Staten van Noord-Holland stellen Prov, Staten voor, in den polder Geestmer- ambacht (Oosterdijk en Molengeerzen) een tweetal proefpolders te stichten, de werk zaamheden. aan de stichting van de voren bedoelde proefpolders verbonden, voor reke ning van de provincie te doen uitvoeren en over te gaan tot het in eigendom krijgen van de hiervoor noodige gronden, zoo noo dig langs den weg van onteigening. PROVINCIAAL SUBSIDIE BORGSTELLINGS FQNDSEN MIDDENSTAND. Ged. Staten van Noord-Holland stellen Prov. Staten voor, aan de in de provincie Noordholland gevestigde en nog te vestigen .borgstellingsfondsen voor den middenstand, welke als zoodanig door de Regeering zijn erkend, over elk der jaren 1937, 1938 en 1939 uit de provinciale kas een subsidie toe te kennen, berekend naar 1 cent per inwoner der Noordhollandsche gemeenten, welke ten minste een gelijke of gelijkwaardige bijdrage over hetzelfde jaar aan het betreffende fonds verleenen, met dien verstande, dat daarbij het vastgestelde bevolkingscijfer van bedoelde gemeenten op 31 December van elk der jaren 1936, 1937 en 1938 als grondslag zal worden genomen. GROENTEMARKT HAARLEM. Lof f 0.12—f 0.22 per K.G. Knakpeen f 0.04—f 0.06 per K.G. Spinazie f 0.25f 0.70 per kist. Andijvie f 0.45f 1.10 per kist. Postelein f 0.00f 1 per kist. Raapstelen f 1,—f 1.50 per 100 bos. Sla f 2.50f 6 per 100 krop. Komkommer f 0.10—f 0.14 per stuk Bloemkool f 0.06f 0.12 per stuk Radijs f 0.01f 0.03 per bos. Rabarber f 0.05f 0.07 per bos Asperges f 0.35f 0.40 per bos. Prei f 0.02f 0.05 per bos. Selderie f 0.02—f 0.05 per bos Peterselie f 0.05f 0.15 per bos. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO CENTRALE OP VRIJDAG 14 MEI Progr. 1Hilversum I. Progr. 2: Hilversum II Progr. 3: 8 00 Keulen, 9.20 Pauze 10.20 Droit- wich 11.05 Parijs Radio 12.20 Vlaamsch Brus sel, 12.50 Parijs Radio 1.20 Keulen 2.20 London Regional 3.05 Deutschlandsender 3.20 Keulen 4.20 Vlaamsch Brussel; 5.20 Keulen 7.05 Pa rijs Radio 7.20 London Regional 9.20 Fransch Brussel 10.20 Parijs Radio. Progr. 4: 8.Vlaamsch Brussel 8.20 Pauze 9.35 London Regional 2.20 Droitwich 5.40 Lon don Regional 6.Droitwich 11.20 Diversen. Progr. 5: 8.007.00 Diversen. 7.Eigen gramofoonplatenconcert: Populair concert. 1. La Locumba, L. P. Accoi'deon Band; 2. Blue Bird, Gino Bordin; 3. Would You, L. P. Ac cordeon Band; 4. Blackpool Switchback, Re ginald Dixon; 5. Dancing Romany, L. P. Ac cordeon Band; 6. Au Luxembourg, Emile Va- cher met orkest; 7. Piano Medley No. 17, Charley Kunz; 8. in Vienna one night, Gino Bordin, 9. Piano Medley No. 12, Charley Kunz, 10. Welcoming them, L. P. Accordeon Band; 11. A walz was born in Vienna, L. P. Accordeon Band; 12 Le roi de musette, Emile Vacher met orkest; 13. Piano Medley no. 15, Charley Kunz; 14. Au revoir, L. P. Accordeon band. 8.0012.Diversen.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 10