- Na de kroningsleesten te Londen. Het Roode Kenteeken Lente In het hartje der stad Utrecht. Een Na de kroningsfeesten te magnolia in een der stadstuinen in bloei L°nt)sn De stadsreiniging had op Parliament Square heel wat op te ruimen De Oostenrijksche en italiaansche ge nanten brachten met minister Gelissen Donderdag een bezoek aan een der aardewerkfabrieken te Maastricht Mr. W. Veniet te Haarlem, die be noemd is tot secretaris-penningmeester der Kon. Ned. Athletiek Unie De voorbereidingen voor de tentoonstelling op voedingsgebied in de nieuwe tentoonstellingshallen op Houtrust te Den Haag. Een typisch detail Bij hun aankomst te Pauillac werden 300 Spaansche vluchtelingen aan boord van het Engelsche schip „Marviz" van voedsel voorzien, daar velen in twee dagen tijd niets gegeten hadden Uit landjong Priok vertrok vorige week een bij de Droogdok Mij. .Tandjong Priok" gebouwde tinbaggermolen, welke be stemd is voor de tinwinnina oo het eiland Banka De Maharadja van Travancore (Br. Indië) arriveerde met de „Marnix van St. Aldegonde' te Batavia voor een bezoek aan Ned Indië. De Maharadja na aankomst te Tandjong Priok FEUILLETON ottwell binns. (Nadruk verboden) 88) Terry, die zich als Laocoön voelde met de slangen om hem heengekronkeld, deed een wanhopige poging en struikelde in de richting van de deur, maar eindigde met een schouder tegen den muur om niet te vallen en Miss Wakinshaw bracht hijgend haar ultimatum uit: „Als jij gaat, ga ik ookSnap je?... Ik klem me aan je vast als klimoptegen een muurEn als we buiten zijn ga ik gillenFijn zal je d'r uit zienals de politie komt. Ik in mijn onderkleeren er. jij als de aanrander. Dat zal ik volhouden!" Terry had een visioen van zichzelf in den hotelgang met deze popperige schoonheid, „een eerbare dame, die groot onrecht aange daan is", als een klis aan zijn lijf. gemeene beschuldigingen uitgillend, die ze met tranen zou ondersteunen. Het leek hem verre van aangenaam. Bovendien had hij de bureauliste omgekocht hem zonder dat hij zijn naam op behoefde te geven, naar boven te laten gaan Het vooruitzicht was genoeg om een fatsoen lijk man te doen huiveren. Waarom zou hij aan de zaak ruchtbaarheid geven? Hij had het gezicht dat hij achter de deur gezien had. herkend en de kerel was nu toch in ieder geval ver weg. Dus koos hij den wijsten weg en gaf zich over. „In orde. Taney" hijgde hij „Je kunt op houden met me te liefkoozen. ik zal wel niei blijven". De gespannen ledematen verslapten plotse ling en met de .nelheid van een vogel sprong de on w naar -le deur, draaide den sleutel om en haalde hem uit 't slot. Toen keek ze hem met een triomfantelijken blik in haar blauwe oogen aan. Haar borst ging hijgend op en neer. Haar poppengezicht was donkerrood van in spanning, haar rozeroode lipjes lachten uit dagend en ze stond naar hem te kijken, terwijl ze weer op adem trachtte te komen. „Dat zat je niet glad, hè?" Het kleine vrouwtje borrelde over van triomf en Terry kreeg zin daar een einde aan te maken. „Dacht je nu werkelijk, dat je het spel voor me bedorven had, Janey", vroeg hij glim lachend. „En of", antwoordde zij. „Hm! Dat weet ik nog zoo net niet. Ik heb dien vriend van je al eens eerder gezien, weet Je en hem daarnet wel herkend". De triomfantelijke uitdrukking verdween van het babygezicht en een oogenblik ver scheen er een blik van groote ontsteltenis in de blauwe oogen. Toen herstelde ze zich en lachte weer. „Bluf! Dat gaat toch niet op". „Dat gaat het wel", zei Terry opgewekt, „want het is geen bluf. Ik heb dien heer met het roofvogelgezicht in Kowloon gezien in ge zelschap van ons beider vriend kapitein Amos en dien gebochelden adder Chan". De lach verstierf op Miss Wakinshaw's lip pen toen Terry's woorden haar ervan over tuigden, dat hij inderdaad niet gebluft had en Terry ging op denzelfden opgewekten toon verder- „Ze vormden een vreemdsoortig trio. Men moest ze wel opmerken, zelfs al wist men evenals ik. toen ik ze vooi het eerst zag. niets van ze af. Amos en Chan waren een eigen aardig span. maar dat elegante heerschap paste er wel heelemaal niet bij Ik vroeg me toen al af. wat hij met dat kostbare stel te maken had, maar nu, na alles wat ei gebeurd Is en door dc inlichtingen die ik gekregen heb weet ik het". „Je vindt jezelf zeker nogal een snuggere Piet, nietwaar?hoonde Miss Wakin shaw. ,Dat nu niet direct", lachte Terry. „Maar ja zie je, ik kan wel twee en twee bij elkaar optellen. „Wat een knappe kop! En wat krijg je eruit?" „Wel, ik wil je wel vertellen, dat het in de millioenen loopt". „Millioenen!" „De Van Houten millioenen. die de man met den scherpen neus in wacht hoopt te slepen, zoodra de kleine erfgenaam verdwenen is Ik zie, dat je begrijpt, Janey". Dat viel niet te betwijfelen. Haar geheele houding drukte dat uit en vertelde Terry, dat het schot, dat hij op goed geluk gelost had, zijn doel geraakt had. Het bleek nu. dat, zooals hij meer dan eens vermoed had, de man, dien hij te Kowloon gezien had en die zich zoo snel bij de waarschuwende kreet van de vrouw te rug getrokken had. de leider was van de samenzwering tegen den kleinen erfgenaam van de Van Houten millioenen. „O, ik begrijp je best", antwoordde Miss Wakinshaw met een stem waar alle uitdaging uit verdwenen was. „En waarschijnlijk weet je ook precies zijn naam en toenaam". „Nee", zei Terry opgewekt. ..Dat weet ik niet. Maar ik denk niet, dat het moeilijk is daar achter te komen. Op een kopie van het testa ment van den ouden Van Houten of een lijst van zijn bloedverwanten in de Staten zal den naam van het heerschap wel voor komen". Weer bleek uit Miss Wakinshaw's houding, dat hij gelijk had en hij stond net op het punt daar iets van te zeggen, toen in een kamer, die uitkwam op die waar zij tegenover elkaar stonden, het luide gerinkel van een telefoonschel weerklonk. Het dametje keek om „Ik word opgebeld" zei ze. .Excuseei me een oogenblik!" Terry had geen keus. Miss Wakinshaw liep de kamer door, wierp een deur open van wat blijkbaar haar slaapvertrek was, ging naar binnen, en sloeg de deur met een smak achter zich dicht. Hij keek geamuseerd naar de ge sloten deur en toen kwam er een peinzenden uitdrukking in zijn oogen. Hij wierp een blik op het fantasie-klokje op de tafel en zag dat het zeven minuten voor middernacht was en de vraag schoot hem te binnen, wie ter wereld Miss Janey Wakinshaw op dit uur van den nacht op kon bellen? Hij trachtte te raden. De man met het roofvogelgezicht, die zich zoo haastig uit de voeten gemaakt had? Dat leek hem zeer waarschijnlijk. De kerel was natuurlijk be nieuwd wat Janey's korte doch dringende waarschuwing te beteekenen had. En de tele foon was het gemakkelijkst middel om daar achter te komen. Zoodoende kon hij vanuit het volgende hotel, of zelfs vanuit een ver dieping lager, met het meisje in aanraking komen. Overtuigd dat dit de verklaring van het geval was, sloop Terry op zijn teenen naar de deur van de slaapkamer. Hij had geen ge wetensbezwaren om onder de omstandigheden, waar hij zich in bevond, luistervinkje te spelen. Hij was hier om zooveel mogelijk te weten te komen en nu zijn maandenoude verdenking eindelijk bewaarheid geworden was, moest hij. wat hij maar kon. van dien geheimzinni- gen samenzweerder zien uit te vinden. Tot zijn groote ergernis hoorde hij echter weinig of niets. Miss Wakinshaw sprak vlug, eentonig en grootendeels onverstaanbaar Slechts twee keer verhief haar stem zich zoodal hij iets kon ver staan. Eenmaal hoorde hij een energiek uit gesproken „Ja!" en daarna een deel van een zin. „Maak je maar niet bezorgd. Ik zal den kerel wel vasthouden tot Hij twijfelde er niet aan, of hij was de kerel'" die vastgehouden moest worden en zijn geest hield zich bezig met de mogelijk heden. die er achter dat tot" lagen. Moest hy in de kamer opgesloten blijven totdat de man die zich zoo haastig uit de voeten ge maakt had zichzelf voor ontdekking gevrij waard had? Misschien, maar er waren duis terder mogelijkheden, zooals hij wel wist. Hij had met gewetenlooze menschen te maken mannen en zeker één vrouw, die een men- schenleven niet veel waard achten. Was het de bedoeling hem vast te houden totdal da man die verdwenen was, toebereidselen ge mankt had om met hem af te rekenen? Dit was even waarschijnlijk als de andere moge lijkheid e- bij die gedachte keek hij de kamer rond of hij op een ander wijze uit het elegante vertrek kon ontsnappen dan door de deur, daar die immers afgesloten was. Hij vond niets. Er waren wel ramen, maar, tenzij men zoo lenig was als een inbreker, was het niet praciisch een raam op de derde verdieping als nooduitgang ce gebruiken. Hij liep langs de ramen in de hoop. dat aan één een brand ladder zou zijn. maar zag er geen. Tenzij hij haar de sleutel met geweld afhandig maakte, was hij gedwongen Janey Wakinshaw's gezel schap tc deelen, totdat ze de deur verkoos open te sluiten Achtei de deur hoorde hij geluiden, die erop wezen, dat ze de telefoon verlaten had en hij liep naar den divan waar ze gezeten had op het oogenblik. dat hij binnenkwam. Toen hij ging zitten, kwam zijn hand met iets hards en kouds in aanraking. Hij tilde hei op en lachte zachtjes in zichzelf, toen hij be merkte, dat het het pistool was. waar hij een paar minuten geleden mee bedreigd was. Hij stopte het ding in den zak van zijn witte jasje, verhuisde naar een stoel en wachtte gelaten, totdat miss Wakinshaw uit haar slaapkamer te voorschijn zou komen. HIJ moest langer wachten dan hij gedacht had en toen ze tenslotte weer verscheen, begreep hij de reden van het lange uitstel. Ze was gekleed om uit te gaan. (Wordt vervolgd)

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 9