Prinselijk Paar Zaterdag weer naar ons land Oslo-Conventie ook een politieke kant? Aspirin 0> Kunst in Haarlem en daarbuiten. Rijksmiddelen meer opbrengst. De Eerste-Kamer- verkiezingen. WOENSDAG 19 MEI 1937 HAAELE M'S DAGBLAD 3 Thans de gasten van onzen Gezant te Londen. Maandagmorgen zijn Prinses Juliana en Prins Bernhard te Londen teruggekeerd om daar wederom aan diverse feestelijkheden ter gelegenheid van de kroning van het Brit- sche Koningspaar deel te nemen. Zij hadden de Pinksterdagen te Norfolk doorgebracht ten huize van Sir John Maffey. Zondag woonden de Prinses en de Prins den kerkdienst bij in het schilderachtige San- dringham, van oudsher een der landgoederen der Engelsche koningsfamilie. Na den dienst werd in gezelschap van koningin Maud van Noorwegen een zuster van wijlen koning Geox-ge V den tuin van haar buitenver blijf te Sandringham bezichtigd. Prinses Juliana en Prins Bernhard zijn thans de gasten van Jhr. mr. R. de Marees van Swinderen, Nederlandsche gezant te Londen. Te hunner eere werd Dinsdagmiddag in het Nederlandseh gezantschap een receptie ge houden, waar honderden leden van de Neder landsche kolonie te Londen voorbij het prin selijk paar defileerden, De Prixises, gekleed in een charmant namiddag-toilet van diep rose zijde, nam met innemende vi-iendelijkheid de bewijzen van eerbied in ontvangst. Dinsdag avond hebben de Prinses en de Prins het diner ten huize van Lord Londonderry bij gewoond om daarna den dag te besluiten met een bal dat door lady Sutherland werd gege ven. Heden zou het prinselijk paar mede aanzit ten aan een diner ten huize van den Neder- landschen gezant, welk diner door een recep tie zou worden gevolgd, waarop verscheidene leden der Engelsche society aan het Prinse lijk Paar zouden worden voorgesteld. Het Prinselijk Paar zal Donderdag de vloot revue te Spithead bijwonen. Zaterdag zal per Hr. Ms. „Java" via Harwich, de terugreis naar het vaderland worden ondernomen. Zevende Nederlandsche Katholiekendag. Demonstratie tegen het ongeloof. Te Utrecht is de zevende Nederlandsche Katholiekendag gehouden, welke door tal van hoogwaardigheidsbekleeders en duizen den uit het geheele land is bijgewoond. Het onderwerp, dat op wensch van het epis copaat op dezen Katholiekendag aan de orde was gesteld, was hetzelfde als dat van het schrijven, dat de bisschoppen op 10 Septem ber j.l. aan de Nederlandsche Katholieken hebben gericht: „de aldoor wassende vloed van godloosheid en heidendom, die de we reld met ondergang bedreigt". Dertiendui zend personen kwamen Maandagochtend bijeen op een terrein aan de Croeselaan, waar een altaar was opgesteld in een presbyterium, dat in latijnschen stijl naar een ontwerp van Willem Maas was uitgevoerd. De schilder Chai'les Eyk had het presbyterium met deco ratieve voorstellingen; van de apostelen Petrus en Paulus versierd. Te elf uur droeg de aartsbisschop van Utrecht mgr. dr. J. de Jong een pontificale Mis op. Tot tekstwoord had de bisschop gekozen de spreuk uit Joh. IH 16 „Al wie in Hem gelooft, zal het eeuwige leven hebben". Aan het einde van de predikatie legden de duizenden een geloofsbelijdenis en een eed van trouw aan de kerk af door gezamenlijk op de hun door den bisschop gestelde vragen te antwoorden met een luid „Wij gelooven": en „wij zweren". Hetzelfde terrein aan de Croeselaan was des middags zoo goed als gevuld, toen, na het gezamenlijk zingen van het „Veni Creator", prof. dr. A. K. M. Noyons, voorzitter van het plaatselijk comité van voorbereiding eenige woorden ter verwelkoming sprak. De voorzitter van het hoofdbestuur der Ne derlandsche Katholiekendagen, mr. A. I. M J. baron van Wijnbergen sprak de openings rede uit. Spr. begroette den aartsbisschop en den burgemeester van Utrecht. Juist in dezen tijd, zoo betoogde hij, waarin de meening, dat men 't zonder God stellen kan, hand over hand toeneemt, moeten allen, die in God en Christus gelooven, openlijk hun afhankelijkheid van God getuigen. Telegrammen van trouw en aanhankelijk heid werden vervolgens verzonden aan den Paus en aan H. M. de Koningin. Prof. dr. Gerard Brom uit Nijmegen begon zijn rede over ..de eer van God" met een lof prijzing van de majesteit Gods. Na de rede van prof. Brom sprak de aarts bisschop, mgr. dr. J. de Jong, een opwekkend woord om in den strijd tusschen goed en kwaad dien wij thans beleven, als Katholie ken door voorbeeld en gebed de eer Gods te bevorderen. Receptie ten stadhuize. De vier bisschoppen en de pauselijke inter nuntius, vergezeld van minister van Schaik, het hoofdbestuur der Nederlandsche Katho liekendagen en het plaatselijk comité van voorbereiding zijn na afloop der middag bijeenkomst ten stadhuize door het gemeen tebestuur ontvangen. In de avondvergadering, welke in de groote zaal van Tivoli werd gehouden, sprak prof. mag. dr. F. Weve, O.P., over „de Godsont- eering, waarbij hij terugging op de eerste onteering Gods, den opstand van Satan. In de aantasting van Gods rechten ziet spr. de hand van den duivel. Bij zijn betoog over de propaganda der god- loozen deed de spreker mededeeling van een voor Katholieken zeer grievend feit. Dien avond had een priester, die in de Kathedraal van Utrecht tijdens het Lof de Eucharistie wilde uitstellen, achter het gordijn van het ta bernakel een pamflet aangetroffen, dat als titel had: .,De misdaden van God", en waarin tegen de kerk bedreigingen werden geuit. Dinsdag heeft men in Tivoli vergaderd. Mr. A. Diepenbrock heeft daar gesproken over „Terugkeer tot God". De algemeene voorzitter Mr. A. I. M. I. baron Van Wijnbergen, sprak een woord van dank aan alle medewei-kenden. Mgr. dr. J. de Jong. aartsbisschop van Utrecht, gaf de vergadering zijn zegen. Des middags is in de kerk aan de Biltstraat een plechtig Lof gecelebreerd. HOOFDBESTUUR NEDERLANDSCHE R.K. MIDDENSTANDSBOND. In de te Utrecht gehouden vergadering van het centraal bestuur van den Nederlandschen R.K. Middenstandsbond, was aan de oi'de de verkiezing van den voorzitter, wegens pex'io- dieke aftreding en tevens de verkiezing van vier leden van het hoofdbestuur, eveneens we gens periodieke aftreding. Alle aftredenden wex'den herkozen, zoodat het hoofdbestuur van den Nederlandschen R.K. Middenstandsbond thans bestaat uit de hee- ren: J. A. Koops te Venlo, voorzitter; C. Burger te Amsterdam, W. van de Kar te 's-Hertogen- bosch, H. J. L. Klein Schiphoi'st te Haarlem, J. H. vah Langen te Delft, E. Lockefeer te Hulst. H. G. J. van de Sand te Arnhem. E. J. M. Stum- pel te Hoorn en G. A. van Swieten te 's-Gra- venhage. Breuk van stuurstang oorzaak van ongeluk. Onderzoek naar het gebeurde te Alphen a. d. Rijn. Uit het door de politie ingesteld onderzoek naar de oorzaak van het auto-ongeluk te Alphen a/d Rijn, waarbij zes personen, die van den N.S.B.-landdag te Lunteren terugkeerden, om het leven zijn gekomen, is komen vast te staan, dat deze moet worden toegeschreven aan een defect van de stuurinrichting. De rechter stuurstang van de stuurinrichting ver toonde een breuk, welke voor een gedeelte x-eeds lang aanwezig moet zijn geweest. Kort voor het ongeluk is de stang geheel doorge broken en dit heeft ten gevolge gehad, dat de heer Jongejan, die den wagen bestuurde, de auto niet meer naar rechts kon krijgen. De auto geraakte aan de linkerzijde van den weg op den berm en toen de bestuux'der dit be merkte, heeft hij zoo krachtig geremd, dat de auto over den kop sloeg en in de sloot terecht kwam. Dr. H. Colijn treedt driemaal op één avond op. De minister-president, dr. H. Colijn, is Dins dagavond achtereenvolgens voor drie drukbe zochte bijeenkomsten van de anti-revolution- naire kiesvereeniging „Nederland en Oranje" te 's-Gravenhage als verkiezingsredenaar opge treden, ni. in het gebouw voor K. en W., in het circusgebouw te Scheveningen en in het kerk gebouw aan de Kockstraat. In het gebouw voor K. en W. leidde de heer Smitskamp de samenkomst, bij de opening waarvan hij constateerde, dat dr. Colijn in deze weken van verkiezingsvoorbereiding reeds aan zijn 39ste rede toe'was en een 150.000 per sonen hem in de betreffende vergaderingen hebben aangehoord. Een mooie gezonde huid De huidzuiverende, huidgenezende en huid- voedende kracht van Purol, maakt de huid niet alleen mooi, gezond en fluweelzacht, maar verwijdert tevens vetwormpjes, pukkels en uitslag. Gebruik voor gelaatsverzorging witte Purol. Deze is na inwrijving onzichtbaar op de huid en daarom ook zeer geschikt voor gebruik overdag. Doos 30 en 60 cl. Tube 45 ct. Bij Apoth. en Drogisten. (Adv. Ingez. Med.j MinisterKoht oppert de mogelijkheid. Bedoeling is controle op de bewapening. Per vliegtuig reisde de Noorsche minister van buitenlandsche zaken, de heer H. Koht, Dinsdag van Oslo naar Amsterdam. In Ko penhagen stapte hij over in een toestel van de K.L.M., dat Dinsdagmiddag omstreeks half drie op Schiphol landde. Op het vlieg veld wachtte de heer Raeder, de Noorsche zaakgelastigde in oils land, den minister op en de beide heeren i-eden per auto naar Hotel des Indes in Den Haag, waar de heer Kotht zijn intrek heeft genomen en waar een ver slaggever van het Algemeen Nederlandsch Persbureau in den namiddag gelegenheid kreeg den minister enkele vragen te stellen. Gevraagd naar het doel van zijn reis ant woordde de heer Koht hierop ongeveer als volgt: Op 26 dezer komt de assemblée van den Volkenbond te Genève bijeen. De agenda be vat geen puntexx van groot belang: slechts het verzoek van Egypte om als lid van den bond te worden aangenomen en de verkiezing van een rechter in het permanente Hof van Internationale Justitie. „Het is echter zeer goed mogelijk, aldus mi- nister Koht, dat er andere, belangrijker pun ten van bespreking in Genève aan de orde zullen komen". Verwacht wordt, zeide de Noorsche minister, dat de Abessynische kwestie weer aan de orde zal komen. In wel ken vorm weet niemand, maar nu dit verwacht wordt, leek het mij ge- wenscht, eens met mijn Nederland sche en Belgische ambtgenooten van gedachten te wisselen over de houding die de kleine staten in dat geval zullen aannemen." Dan is er xxog een ander punt, dat minister Koht met de heeren de Graeff en Spaak zou wenschen te bespreken. Het lijkt hem gewenscht de moge lijkheid te onderzoeken of de Oslo conventie niet zou kunnen worden aangevuld met een overeenkomst van politieken aard, in dier voege, dat de onderteekenaars een conventie zou den opstellen met betrekking tot de regeling van de controle op de bewa pening in hun landen. Tegelijk met de Assemblée komt immers te Genève het bureau van de ontwapeningscon ferentie bijeen. Van de werkzaamheden van dit bureau heeft minister Koht geen gx-oote verwachtingen. Wel heeft hij vertrouwen in de beraadslagingen van de kleine staten on derling over het vraagstuk der ontwapening, die dan het initiatief zouden kunnen nemen tot een conventie als hierboven bedoeld. „Het is een oriënteeringsreis, die ik op weg naar Genève heb ondernomen en die mij, naar ik hoop, in staat zal stellen op de hoogte te komen van de inzichten van mijn Nederlandsche en Belgische ambtgenooten over vraagstukken van internationale betee- kenis, die te Genève in bespreking kunnen komen". ieM.<joe(h wi'<uuL„ zal U steeds bij rheumatische pijnen en verkoudheid aanraden Aspirin te nemen. Hij zal er echter tegelijk bij zeggen, dat Aspirin alleen echt is met het 'ï&ay&i -kruis. HET PRODUCT VAN VERTROUWEN! Uitsluitend verkrijgbaar in buisjes met oranje-band van 20 tabl. 75 ct. en oranje-zakjes van 2 tabl. 10 ct. (Adv. Ingez. Med.) Versierde ramen op Schiphol onthuld. De hoofdstedelijke luchthaven Schiphol is weer een bezienswaardigheid rijker geworden. In het fraaie en gezellige bovenrestaxxrant in het stationsgebouw zijn tusschen bar en groote zaal drie fraaie glas-in-lood ramen naar het ontwerp van den kunstenaar Jaap Gidding aangebracht. Drie toepasselijke ramen, die het toch reeds aanlokkelijke in- tei'ieur nog aanmerkelijk verfraaien. Het lin kergedeelte is een gestyleerde waargave van de bekende KX..M.-affiche, waarop de Vlie gende Hollander staat agfebeeld, waarboven een machtig K.L.M.-verkeersvliegtuig zwaaft. Het middengedeelte van het raam wordt ingenomen door een deel van de wereldkaart, waarop de K.L.M.-route AmsterdamBatavia is aangegeven en waarop de wapens van beide gemeenten prijken. Het rechtsche vak bevat een gestyleerden Nederlandschen Leeuw, waaronder de woor den „Nationaal Luchtvaartfonds". Generaal Snijders heeft de ramen aan wet houder Kropman overgedragen. Vliegfeesten te Eelde. Op het vliegveld Eelde zijn op de beide Pinksterdagen de traditioneele vliegfeesten ge houden, waarvan de organisatie in handen was van de Noordnederlandsche Aero Club. De demonstraties en wedstrijden werden door eexx enorme menschenmassa bezocht. Het hoogtepunt van het programma was de wed strijd in het kunstvliegen, welke Maandag middag werd gehouden. Deelnemers waxen de vliegers luit. D. L. Asjes, H. M. Schmidt Crans, beiden instructeurs van de Nationale Lucht vaart School, mej. Vera von Bissing, Paul Foerster, Helmut Kalkstein, Rudolf Loechner, allen uit Duitschland en de Roemeen Manu- lescu. De wedstrijd ging om den „Prijs van Eelde" welke verbonden is aan het kampioen schap van Nederland. Winnaar werd de Duit- scher Loechner, met 54 punten, gevolgd door zijn landgenoot Helmut Kalkstein met 53 pun ten, terwijl Schmidt Crans op de derde plaats eindigde met 49 punten. Heemstede, voor honderd vijftig jaar. Een teekening door Jacob Cats. (Uit den Atlas J. M. C. Hoog.) Laten wij beginnen met een misverstand uit den weg te ruimen, dat mogelijkerwijs bij een lezer kan opkomen. Hij zou de eerste niet zijn, die na ons opschrift te hebben gelezen, opmerkt dat het hem onbekend was, dat Va der Cats ook schilderde. Maar daaraan heeft Vader Cats zich ook index-daad nooit schuldig gemaakt; onze Jacob Cats is een andere, zelfs geen familie, en de onze heeft de tweede helft van de achttiende eeuw dooi'leefd, toen de dichter wel reeds verdweixerx, maar nog lang niet vergeten was. Dat blijkt al uit een lof zang, door een Van der Willigen bij het por tret van onzen teekenaar aangeheven: „Twee malen werd de xxaam vaxx Jacob Cats geschreven, Met letteren van goud, in Neerlandsch kunstenkoor; Hij werd twee kunstenaars, lang xia elkaar, gegeven; Deez' dicht voor 't keurigst oog, die schildert voor het oor. Hoewel het beeld van den achttiende-eeuwer die met zijn ooren van een schilderij geniet, ons eenigszins vreemd lijkt, op het eerste ge zicht, wordt het ons dra duidelijk dat de lof zanger in onzen teekenaar een dichter en in den familiaren moralist een schilder heeft willen zien. Wat hem gaarne gegund blijve, al zij ónze opvatting van het geval een andere. Want de gemoedelijkheid van onzen teekenaar van knus dorpsleven, zoowel als de huiselijk heid van Cats' rijmregels hebben een andere verdienste dan die wij thans gewend zijn in dichterlijken kunst te zoeken, al is die ver dienste er in haar soort niet minder om. Cats' kunst en nu blijven wij verder bij onzen teekenaar is een grondig burgerlijke kunst, maar in die beperking van een uiterst zuiver gehalte. Zijn geheele levenshouding en levensloop zijn die van den eerlijken arti san den man die zijn kunsthandwerk lief heeft en het technisch volkomen beheerseht zonder daarin de troebelen van zijn zielele- ven die hij ook wel gekend zal hebben te willen uitspreken. Zijn kunst is hem prach tige vakbeoefeningzijn leven naar het uiterlijk simpel eenvoudig. Hij ishoewel toevallig in Hamburg ge boren Hollander in merg en been. Zijn va der. Johannes, al evenzeer. Die was boek handelaar geweest in Amsterdam en had zich ook voor theologische quaesties van zijn tijd geïnteresseerd en bovendien een of an dere brochure geschreven waarin, nog al ta melijk van het gangbare afwijkend, inzicht, verkondigd wei'd. Men i'ied hem toen aan maar rustig zijn biezen te pakken en hij volgt dien raad door naar Hamburg uit te wijken en daar wordt dan Jacob geboren. Na een paar jaar is men in Amsterdam de brochure ver geten, de Cats'en komen terug en vader Jo- hannes moet daar voor zoon Jacob een be- i roep gaan zoeken. Jacob teekent graag, maar Icie oude heer voelt daar niet veel voor. Niet solide genoeg, waarschijnlijk, vindt de vader het kunstbedrijf en toont voorkeur voor den handel, waarom hij Jacob bij een bevrienderx winkelier in lakens in de leer doet. Doch van daar komt Jacob bij een boekbinder, daarna bij een plaatsnijder en dan komt hij al aardig in de buurt van de Muzen. Het is alles nog wel erg bescheiden, want die plaatsnijder, zekeren Abraham Starre, oefent zijn bedrijf in een kelder uit en de voornaamste gebeurtenis uit Jacob's leertijd daar, is het feit. dat er op een mooien morgen een koebeest kwam binnen vallen, maar in de te nauwe keldertrap han gen bleef, zoodat er niemand meer uit- of in- kon. Maar eindelijk krijgt Jacob dan toch les van een echten teekenmeester. een zekeren Louw en door dien krijgt hij 'n plaatsje op een behangselschilders-wex-kplaats. Dan is het moeilijkste eerste stapje op den weg naar de faam gemaakt. Hij wisselt nog een paar malen van patroon, komt tenslotte op de beroemde fabriek van Troost van Groe- nendaalen terecht en leert daar nog een massa van knappe collega's als Xavery en Schultz en eindigt met voor eigen rekening opdrachten voor vermogende Amsterdammers uit te voe ren. Een van zijn eerste klanten was de ver mogende liefhebher-artist' Goll, (van wien in de verzameling-Hoog toevallig ook een tee kening voorhanden is). Hij krijgt daar zoo groote kunde en vaardigheid in dat het ver haal gaat, hoe hij in een wandschildering een landschap met vee aanbracht en daarin een stiertje zoo prachtig schilderde, dat een lief hebber hem tweehondei'd gulden bood, zoo hij dat stiertje eruit snijden en het hem ver- koopen wilde. Hij is inmiddels huisvader geworden, werkt hard, doet van alles: geeft teekenles, etst, graveert, schildert de stoffage in het werk van anderen (voor de landschappen van Egbert van Drielst bij voox-beeld) en is een bi-aaf en erkend kunstenaar der hoofdstad. Maar voor al voor zijn waarlijk zeer fraaie en uitvoerige teekeningen vond hij gemakkelijk afzet bij de kunstminnende liefhebbers, die daarvoor in de achttiende eeuw gemakkelijker te vinden waren dan tegenwoordig. Men kan van dien tijd veel kwaad spreken en dien ook een beetje belachelijk makm, maar ik geloof, dat de ge negenheid voor kunst veel spontaner en een voudiger zich openbaarde. Laten wij ons in dezen tijd eens een genootschap van schil ders en liefhebbers voorstellen, dat onder de zin spreuk „Pax artium nutrix" (de vrede is de voedster der kunsten) in een herberg op den Nieuwendijk bijeenkwam, om onder het genot van een gouwenaar en een glaasje, el- kaars belangen te bespreken. Het is sindsdien voor dergelijke intimiteit te uitgebreid ter rein geworden, maar er zat toch veel aardigs en hartelijks in. En dat zat ook in de teekeningen van Cats. Nog geheel afgezien van de verdienstelijke techniek is de hier gereproduceerde teekening een kenmerkend specimen van de rustige genegenheid waarmee de schilder het xrog dorpsche leven gadesloeg op de plaats waar nu geen schaap zonder uiterst levensgevaar den weg kan oversteken. En met het verdwijnen van die mogelijk heid is ook de wijze, waarop de kunstenaar het leven gadeslaat, grondig gewijzigd. Waar voor alles voldoende tijd vooi-handen schijnt is geen plaats voor wonderbaarlijk gejacht en gejakker, en nooit zal door een klik van het filmapparaat de „sferisehe" samenhang van een geschreven teekening vervangen kunnen worden. Door een rustige beschouwing van deze teekening kan men zich in een tijd in werken, die ver achter ons ligt doch waarvan de hoofd-substanties: rust en kalmte, ons wel een beetje teveel afhandig gemaakt zijn, en waarvan wij de kunst, om haar waardeer bare arbeidsprestatie toch ook niet te veel moeten blijven vex-onachtzamen. J. H. DE BOIS. geven Ook April weer een goede maand. Tot nu toe zal minister Oud zeker tevreden zijn geweest over de opbrengst der Rijksmid delen in 1937 en de cijfers over April zullen zijn tevredenheid zeker nog hebben versterkt, want de Overige Midde- I e n hebben in April ƒ5.783.843 meer opgebracht dan in 1936, waardoor de hoogere op brengst over de eerste vier maanden van dit jaar reeds bijna ƒ19 millioen bedraagt. De totale opbrengst der Overige Middelen was over de eerste vier maanden van 1936 f 115 017.688 en thans f 133.704.525. Hoewel de Omzetbelasting in Maart meer heeft opgebracht dan in April is de op brengst toch gunstig geweest vergeleken bij 1936. De accijnzen op wijn, bier, gedistil- leerd en tabak bleven alle boven de raming. Ook de rechten op den invoer had den een belangrijk aandeel in de verbeterde toevloeiing van gelden in 's lands schatkist. Bij de directe belastingen steeg het netto-kohierbedrag voor den dienst 1937 van f 41.082.774 per ultimo Maart tot f 42.253.259 per einde April (Vorig jaar 43.830.098). Weinig veranderde ook de stand van de I n- koms ten belas tin g. Per ultimo April was op het kohier gebracht f 22.442.644 (vorig jaar f 24.055.113). De achterstand, die de vo rige maand reeds bestond, is dus nog iets grooter geworden. Over het eindresultaat van deze belastingen valt overigens nog heel wei nig te zeggen, ZOMERPOSTZEGELS. De nieuwe zomerpostzegels, waarvan de extra-opbrengst voor de helft aan cultureele en voor de helft aan sociale belangen ten goede komt, zullen van 1 Juni af tot en met 16 Juli verkrijgbaar zijn. Zij dragen de beeltenissen van Jacob Ma- ris, de le Boe Sylvius, Vondel en van Leeu wenhoek. De postzegels blijven geldig tot en met 31 December 1942, zoodat men gerust een flinke hoeveelheid kan inslaan. HEEMSTEDE VÖOR 150 JAAR. Een teekening van Jacob Cats. Nummering der candidatenlijsten. Het centraal stembureau heeft Maandag een openbare zitting gehouden ter numme ring van de voor de Eerste-Kamerverkiezin- gen ingediende candidatenlijsten. De uitslag hiervan is als volgt: Groep 1 (omvattende de provincies Noord- Brabant, Zeeland, Utrecht en Limburg). 1. R.K. lijst van Sasse van iJsselt (inge diend in Noord-Brabant). 2. V. D. B. (gelijkluidende lijsten in Zeeland en Utrecht.) 3. Staatk. Ger. partij (gelijkluidende lijs ten in Zeeland en Utrecht). 4. R.K. lijst mr. Janssen (ingediend in Limburg.) 5. R.K. lijst Michiels van Kessenich (inge diend in Limburg.) 6. R.K. lijst-de Bruijn (ingediend in Zee land en Utrecht). 7. R.K. lijst van Lanschot (ingediend in N. Brabant). 8. Kath. Dem. Partij (ingediend in N.-Bra- bant). 9. Chr. Hist. Unie (gelijkluidende lijsten in N.-Brabant, Zeeland en Utrecht). 10. N. S. B 11. Vrijheidsbond (gelijkluidende lijsten in Zeeland en Utrecht). 12. S. D. A. P. (gelijkluidende lijsten in N. Brabant, Zeeland, Utrecht en Limburg). 13. A. R. Partij (gelijkluidende lijsten in N.-Brabant, Zeeland en Utrecht). Groep 2, omvattende de provincies Gelder land, Overijsel, Groningen en Drente. 1. Chr. Dem. Unie (gelijkluidende lijsten in Overijsel. Gi'oningen en Drente). 2. Staatk. Ger. Partij (gelijkluidende lijsten in Gelderland en Overijsel). 3. R.K. Lijstengroep. bestaande uit de ge lijkluidende lijsten-Schoemaker (Ingediend in Overijsel, Groningen en Drente) en de lijst van Voorst tot Voorst (ingediend in Gelder land). 4. V. D. B. 5. Vrijheidsbond 6. N. S. B. 7. Chr. Hist. Unie 8. S. D. A. P. 9. A.-R. Partij 10. Kath. Dem. Partij (ingediend in Over ijsel) Gi'oep 3, omvattende de provincies Noord- Holland en Friesland 1. Kath. Dem. partij (ingediend in Noord- Holland). 2. Comm. Partij 3. S. D. A. P. 4. Vrijheidsbond 5. N. S. B. 6. RK. 7. Lijstengroep A.-R. Partij, bestaande uit gelijkluidende lijsten-De Vlugt en gelijklui dende lijsten-Pollema, waarbij aan het lijs- tenstel-de Vlugt tevens de letter a werd toe gekend en aan het stel-Pollema de letter b. 8. S. D. A. P. (gelijkluidende lijsten-de la Bella).' 9. Chr. Dem. Unie 10 V. D. B. O Groep 4, omvattende, de provincie Zuid- Holland: 1. Chr. Hist. Unie. 2. Kath. Dem. Partij. 3. R.K. Staatspartij 4. Vrijheidsbond 5. S. D. A. P. 6. N. S. B. 7. Staatk. Ger. Partij. 8. A.-R. Partij. 9 V. D. B. Gelijkluidende lijsten in alle tot de groep behoorende provincies.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 5