ift&ei ik't Waar©ii f ült ie U niet wel URODONAL -SPECIALISTEN GR.HOUTSTR.hoekGR.MARKT HAARLEM TEMPELIERSSTR. 32 V R T T DAG 21 MET 1937 H A A R I E M'S DAGBLAD Athteftekwedstrijtien der Nederlandsche studenten Hun Engelsche collega's bekampen elkaar in White City Stadion,- De British Athletic Games; lilden over de toekomst van het Hoilandsche tennis Hoopvolle ïeekenen bij de H, L. T. C. Over individueel® records bij voetbal-inferlandmatches, Eindelijk hebben dan ook de Nederlandsche studenten de ..spikes" aangetrokken om el kaar in de eerste inter-academiale atletiek wedstrijden te bekampen. Wat in Engeland. Amerika en bijna alle West-Europeesche lan den reeds lange jaren als iets vanzelfspre kends wordt beschouwd, is ten slotte ook in ons land na veel moeite en vele vruchtelooze pogingen tot stand gekomen. Te Leiden op het terrein van A. S. C. hebben de vertegenwoordigers van onze universiteiten elkander strijd geleverd en hoewel het aantal deelnemers niet bizonder groot was en de prestaties over het algemeen niet boven het middelmatige uitkwamen, stemt het toch tot verheugenis, dat onze studenten thans het nut en de waarde van athletiek-beoefening blij ken in te zien. Met geregelde training in de aan de inter-academiale wedstrijden vooraf gaande maanden zullen de resultaten onge twijfeld sterk verbeteren, wanneer men al thans kan besluiten, zich onder deskundige leiding te stellen en de raadgevingen van den bevoegden trainer stipt op te volgen. Drie jachten, welke hébhen deelgenomen aan den Zeilwedstrijd BurnhamHelgoland. Hei Nederlandsche jacht „Zeearend" heeft in deze race de vijfde plaats bezet. Op de 100 meter sloeg de winnaar Bergsma (Leiden) met een tijd van 11 1/10 seconde lang geen slecht figuur, terwijl zijn 24 seconden voor de 200 meter eveneens hoop voor de toe komst geven. Bij het kogelstooten kwam He- berlein (Utrecht) ruim boven de 10 meter; bij het speerwerpen bracht Hub er (Utrecht) het tot 35 meter en ook Snellen van "Vollenhoven (Wageningen) toonde aanleg door den discus bijna 30 meter weg te slingeren. In vergelijking daarmede waren de overige prestaties zeer matig; de 800 meter gingen in 2 min. 14 sec. (de Olympische winnares van 1928, de Duitsche Frau Radtke, legde dezen afstand in 2 min. 16 sec. af), de 400 meter kon er met 55 sec. nog mee door, doch de 1500 Meter vorderde niet minder dan 5 min. 16 sec, (Lovelock te Berlijn 3 min. 47 2/5). Ook het hoogspringen met 1.58 1/2 meter „mag geen naam hebben". Natuurlijk is het in de eerste plaats de techniek, die verbetering behoeft, waarna de resultaten automatisch fraaier zullen worden. Intussehen hebben ook de Engelsche stu denten hun jaarlijksche wedstrijden gehou den. Hi het White City Stadion vonden Zater dag j.l. de Universities' Athletic Union Cham pionships plaats, waarbij enkele records voor dit soort matches werden verbeterd. Holmes ('Manchester) won de 100 yards in 9 4/5 sec. en de 220 yards in 21 7/10, twee re cords op denzelfden dag, ofschoon de weers- condities allesbehalve gunstig waren. Ook de 440 yards hindernissen en het kogelstooten brachten topprestaties en tenslotte ging Cambridge met het team-kampioenschap strijken. De ploeg behaalde 80 punten tegen Oxford 66 en Londen 63. Voorts®namen nog deel de universiteiten van Manchester, Edin- burg, Nottingham, Liverpool, Glasgow, Dur ham, Leeds, Bristol en Bangor. Ruim 50.000 toeschouwers woonden op Pinkster-Maandag in White City Stadion de British Athletic Games bij, waaraan de ver tegenwoordigers van 25 Engelsche provincies hun medewerking verleenden. Velen waren gekomen om den bekenden looper Godfrey Brown, die een tweeden prijs te Berlijn won, zijn aanval op het record over 300 yards te zien ondernemen, maar door een lichte ver wonding- werd deze poging uitgesteld. Des ondanks won Brown de kwart-mijl in den re cordtijd van 49 7/10 sec. Merkwaardig was het succes van den vete raan Rangeley, die reeds aan drie Olympische Spelen, te Amsterdam, Los Angeles en Ber lijn, heeft deelgenomen en nog immer een kracht is, waarmede terdege rekening moet worden gehouden. Zijn overwinning op de 220 yards in 22 4/5 sec. was een bewijs van wat men met een goed getraind lichaam en een juisten stijl zelfs op een voor athletiek ge vorderden leeftijd kan bereiken. De ook in ons land welbekende hordenlooper Finlay (Essex) won de 120 yards in den recordtijd van 15 1/10 sec. Het resultaat van deze 15e British Games was, dat de hegemonie van Middlesex, dat sinds 1925 negen keer het hoogste aantal pun ten had behaald, door Surrey werd gebroken. Surrey eindigde met 67 punten vóór Lan cashire met 54, Middlesex met 51, waarop Hertfordshire, Devon en Essex volgden. Het zal wel niet dikwijls voorkomen, dat een snelwandelwedstrijd met een voorsprong van twee mijlen wordt gewonnen. De Olympi sche kampioen Harold Whitlock zegevierde voor de derde achtereenvolgende maal in de over een afstand van 321/4 mijl (bijna 52 kilometer) gehouden Bradford-walk. Zijn tijd, 4 uur 50 min. 44 sec. was 19 minuten sneller dan die van den tweeden-prijs-winnaar. De fameuze tennisspeler „Big Bill" Tilden heeft bij zijn bezoek aan ons land zijn mee ning te kennen gegeven over de wijze, waarop het spelpeil van de Nederlandsche tennissers kan worden opgevoerd en speciaal jongere krachten op internationaal niveau kunnen worden gebracht. Tielden legde den nadruk op de noodzake lijkheid van intensieve training onder gere gelde deskundige voorlichting. De wisselende en dikwijls ongeschikte weersomstandigheden zijn echter oorzaak, dat deze training te vaak moet worden onderbroken, terwijl de koude, doch vooral de wind aan de oefeningen veel afbreuk zullen doen. Overdekte banen zijn daarom een eerste vereischte om spelers van top-klasse te kweeken, doch de in ons land in gebruik zijnde banen met houten opper vlak zijn voor dit doel ongeschikt. Zij moeten van hetzelfde materiaal vervaardigd worden als de buitenbanen, waarop de spelers onder gunstige weersomstandigheden gewend zijn te oefenen, opdat de leerlingen niet door het verschil in „sprong" en effect van den bal hun vastheid verliezen. „Men zal zich bij den aanleg van dergelijke banen het bezwaar van de hooge bouwkosten moeten getroosten in het vooruitzicht, dat de later daarop te houden tournooien meer pu bliek zullen trekken dan thans het geval is, omdat de tennis-enthousiasten dan verze kerd zijn van de betere kansen onzer land- genooten in den strijd tegen de sterkste bui tenlanders. Bovendien zal de vooruitgang in ons spelpeil ook een gunstigen invloed op het aantal en de recettes van de Davis Cup-mat ches uitoefenen. Ook hier geldt het spreek woord: „De cost gaat voor de baet uyt". Het is een verblijdend teeken, dat het le dental van onze oudste Haarlemsche tennis club, de H. L. T. C., een stijgende lijn vertoont en dat ook het spelpeil zichtbaar verbetert, Naast de oude getrouwen, wier enthousiasme niet door de jaren wordt gebluscht, zijn het tevens de jongeren die zich beijveren, zoo goed mogelijke resultaten te bereiken en zich voor het deelnemen aan tournooien te be kwamen. Deze animo kan niet nalaten, gunstigen in vloed op de prestaties en op het clubleven uit te oefenen, wat dan ook bij het Pinkster- tournooi duidelijk tot uiting kwam. Ondanks het ongunstige weer en de voor het tennis- seizoen vroege datum was het aantal inschrij vingen bevredigend, terwijl het spel van een aantal jongeren een belofte voor de toekomst inhield. De overwinning van mej. Olga Jonge- neel met Hartevelt in de mixed-double B was daarvan een voorbeeld. De verwachting, dat de H. L. T. C. binnen niet al te langen tijd weder een vooraanstaan de rol in de Nederlandsche tenniswereld zal innemen, zoowel wat d-e individueele prestaties harer leden als het succes van haar team in de competitie betreft, zal dan ook zeker wor den bewaarheid. In verband met het onlangs door Puck van Heel gevestigde record voor het deenemen aan interlandwedstrijden van ons nationale voet balelftal, welk record de Feyenoord-speler met een aantal van 57 op zijn naam bracht, is de vraag gesteld, of dit getal in verhou ding tot soortgelijke prestaties in andere lan den bizonder hoog was. Deze vraag is moeilijk met een enkele bevestiging of ontkenning te beantwoorden, omdat verschillende omstan digheden daarbij in oogenschouw moeten worden genomen. In Engeland, Schotland, Ierland en Wales volgt men b.v. het systeem, slechts die spe lers in vertegenwoordigende elftallen te kie zen. waarvan men door hun prestaties in de onmiddellijk aan den interlandwedstrijd voor afgaande competitiematohes overtuigd is, dat zij in topvorm zijn. Daarbij speelt het feit, dat deze professionals bijna zonder uitzondering over ruim voldoende technische capaciteiten beschikken, een belangrijke rol. In ons land, met zijn beperkt aantal spelers van interna tionale en zelfs van topklasse volgt men daar entegen het systeem van steeds weer een be roep te doen op de oude, beproefde krachten, waarbij in den regel de vorm, dien zij in den laatsten interlandwedstrijd, ook al is deze vijf of zes maanden geleden gespeeld, getoond hebben, als maatstaf geldt. Daardoor hebben deze spelers eerder de kans, een groot aantal internationale matches op hun naam te brengen dan hun Engelsche collega's. Als basis mag men echter 'aannemen, dat, hoe beperkter het aantal beschikbare krach ten, des te grooter het aantal landenwedstrij- den is, waarvoor een bepaald speler zal wor den gekozen. In Oostenrijk, waar de hoofd stad Weenen feitelijk het e-enige voetbalcen trum van beteeltenis is heeft de First Vienna- speler Rayner, herinneren we ons wel, meer dan 70 interlandmatches op zijn naam, ter wijl eenigen zijner clubgenooten meer dan 50 maal voor het nationale elftal zijn uitgekomen o.a. de spil Hoffmann. Voor Groot-Brittannië zijn de record-cijfers als volgt: Engeland: Robert Crompton (Blackburn Rovers) 34 matches; Schotland: Alan Morton (Glasgow Rangers) 30; Ierland: O.M. Stan- field (Belfast Distillery) 30; Wales: William Meredith (Manchester City en Manchester United) 51 wedstrijden. Meredith, die niet spelen kon zonder een tandenstoker tusschen de lippen, speelde in 1924 nog op 50-jarigen leeftijd rechtsbuiten voor Manchester City in een bekerwedstrijd tegen Brighton, waarin hij het eerste van de vier doelpunten scoorde. De welbekende amateur Vivian Woodward kwam in 60 interlandmatches uit, doch daar onder waren ettelijke amateur-internationals, o.a. tegen Holland, Denemarken en Frankrijk. In 1909 scoorde hij voor het Engelsche ama teur-elftal tegen Holland op Stamford Bridge 6 van de 9 doelpunten, in 1907 maakte hij er 5 van de 15 tegen Frankrijk. Woodward speel de in de competitie voor Tottenham Hotspur en Chelsea. Waarom verliest ge Uw goed humeur en voelt ge U steeds zoo slap. Omdat Uw organisme een reinigingskuur noodig heeft, die de achtergebleven gifstoffen, die de goede functionne- ering belemmeren, verwijdert. Deze inwendige douche wordt keurig verricht door Urodonal, dat, door tot in de kleinste cellen door te dringen, alle schadelijke bestanddeel en ver jaagt en in t bijzonder het urinezuur, dat zooveel schade doet. beste- smfö-rbetsmaSóciuim (Adv, Ingez. Mee ZWEMMEN. NED. ARBEIDERS SPORTBOND. De zwemgr-oep „Watervreugd" van den Ned. Arbeiders Sportbond organiseert a.s. Zondagmiddag in het Sportfondsenbad weel een zwemfeest. ZWEMFEEST HAARLEM—ZIGNEA. A.s. Zondagmiddag wordt bovengenoemd propa ga nd a - z w am f eest georganiseerd in Stoop's Overdekt Bad. STOOP's OVERDEKT- EN ©PENS.UCHTBAD A.s. Zondag is het OPENLUCHT BAD den geheelen dag (8 v.m.6 n.m.) ge opend. De overdekte inrichting is alleen tot 1.50 n.m. geopend. (Adv. Ingez. Med.) CRICKET. HET PROGRAMMA VOOR ZATERDAG. In verband met den regen kon er j.l. Zater dag niet gespeeld worden, zoodat morgen de eerste wedstrijden van den Haarl. Cricketbond plaats hebben. De competitieleider heeft een volledig programma vastgesteld, waardoor alle elftallen in het veld komen. De belangrijkste wedstrijd is wel R.C.H. Haarlem 3. R.C.H., dat dit seizoen slechts één elftal in het veld brengt, beschikt over een sterk team. Als de ongeoefendheid niet een al te groote rol speelt, kan er een spannende wedstrijd verwacht worden. Bloemendaal achten wij sterk genoeg van Haarlem 4 te winnen. Deze wedstrijd wordt op het Kennemer Lyeeumveld gespeeld. Aan den Schoterweg ontvangt Haarlem 5, Rood en Wit 3. Laatstgenoemde zal wel als overwinnaar uit het strijdperk treden. Rood en Wit 4 en C.V.H. 4 zijn twee gelijk waardige elftallen. Een draw zal hier wel het resultaat zijn. Tenslotte spelen in Heemstede C.V.H. 3 en Rood en Wit 5 tegen elkaar. Rood en Wit 5, dat hoofdzakelijk uit spelers bestaat, die nog niet in competitieverband hebben gespeeld, geven wij weinig kans. BILJARTEN. HEINEKENS-BEKER. Bij de Haarlemsche biljartclub „D.E.S." werden Donderdagavond de wedstrijden om bovengenoemden wisselprijs vervolgd. De vèreeniging „H.E.T.E.IJ" was de tegenpartij De uitslag luidt als volgt: (De spelers van „H.E.T.E.IJ." staan bovenaan). pnt. brt. h.s. gem, Magnin 150 35 34 4.28 Osterthun 135 34 18 3.97 Barfcels 100 37 12 2.70 Uittenbogaard 68 36 7 1.88 100 39 82 100 24 23 4.12 1.69 2.21 2.70 42 12 1.90 41 6 1.46 CRICKET EN ENGELAND. Sussex 3659 behaalde te Hove een 4e over winning, thans met innings, op Northampton shire 69 en 168. Oxford University 251 en 1624 tegen Nieuw Zeeland 335. Kimpton scoorde 72 (11x4) uit 88 in 56 minuten. Sur rey 186 tegen Essex 653. Yorkshire 429 (Smailes 109) tegen Warwickshire 2822 (Croom 109). Hampshire 280 en 162—7 tegen Lancashire 224. Gloucestershire 246 tegen Middlesex 176. Glamorgan 469 (Dyson en E. Davies scoorden 251 voor het 1ste wicket) tegen Leicestershire 216 en 522. Cambridge University 359 tegen Notts 370. DAMMEN. PERSOONLIJKE KAMPIOENSCHAPPEN VAN HAARLEM EN OMSTREKEN. In de wedstrijden om de persoonlijke kam pioenschappen van Haarlem en omstreken zijn thans verschillende beslissingen gevallen. In de hoofdklasse werd de titel behaald door H. W. Zitman (Damclub „Haarlem") en in de eerste klasse door W. van Pelt (Damclub Oosterkwartier") Eén van de mooiste zomersportenin een kano op de wijde watervlakte HAARLEMSCHE VOETBALBOND WEDSTRIJDPROGRAMMA. VOOR ZATERDAG 22 MEI. Wedstrijd tusschen twee proefelftallen der Zaterdagmiddag-competitie, 3.30 uur. Scheids rechter is S. de Boer (grensrechters: N. de Haan en M. Kruijff). Deze wedstrijd wordt gespeeld op het ter rein van „Schoten" aan den Vergierdeweg. Haarlem-N. CLUBDAG I.V.O.—D.W.O. Zondag organiseert bovengenoemde ver- eeniging op het I.V.O.-terrein aan den Mui- derslotweg in Haarlem-Noord, haar clubdag voor leden en adspi-ranten. Pr zal om fraaie prijzen worden gestreden, waaraan Levens het clubkampioenschap verbonden is. Ook zullen er sixes plaats hebben. Aanvang half 11. Wanders Uittenbogaard Meisman L. Vlug Wouda Tuninga Roelofs 44 40 8 1.10 Wesseling 75 40 15 1.87 Hetresultaat was, dat „H.E.T.E.IJ" 556 en „D.E.S. 477 caramboles maakte. De totaal stand luidt nu: „.H.E.T.E.IJ." 1132 en „D.E.S." 1106 punten, zoodat de Amsterdammers won nen met 26 punten. Dinsdag a.s. komt „Onder Ons" uit Am sterdam op bezoek als voorlaatste vereeni ging. OM DEN „MOLLERUS-BEKER". Het bestuur der Biljartvereeniging der Sociëteit Vereeniging heeft bseloten de ver leden jaar voor het eerst gehouden drieban den-wedstrijd om den zilveren „Mollerus- beker" weder te organiseeren; het noodigde daartoe uit: „Rotterdam", dat den beker ver dedigt; „Insulinde"; „K.R.A.S." en „H.E.T. E.IJ". elk met twee spelers. Voor de B.C. dei- Sociëteit Vereeniging komen haar leden C. Visser en D. A. de Foeljaeger uit. Het tournooi begint Zaterdagmiddag 29 Mei met den wedstrijd B.C. der Sociëteit Vereeni gingInsulinde. Wereldmerken zooals- STETSON. PENN-CRAFT. BOSTONIA. BORSALINO. HABIG etc. Géróut i neerd vakkundig, personeel PRIJZEN 76.50 JOT mm (Adv. Ingez. Med.) WIELRÏJDEN. „ACHILLES". A.s. Zondag wordt de eerste rit van de re cordcompetitie gehouden over 70 K.M. voor A- en B-klasse en 35 K.M. voor C-klasse en juniores. Vertrek 10 uur Houtplein. Dinsdagavond a.s. beginnen wederom de wekelijkse he club-baanwedstrijden op de Heemsteedsche wielerbaan. GYMNASTIEK. B.G.V. TURNLUST—OLYMPIA. Gelet op het feit, dat Olympia (IJmuiden) het laatste jaar sterk is vooruitgegaan, was een spannende strijd te wachten tegen de Beverwijksehe G V. Turnlust. En inderdaad was tot het laatste oogenblik onzeker, welke vereeniging als overwinnares uit den strijd zou komen. Het verschil bleef ten slotte be perkt tot slechts enkele percenten. De wedstrijd was gericht op oefeningen naar keuze aan de vief hoofdtoestellen. Van elke zijde werd deelgenomen door 8 dames en 8 heeren. Op elk onderdeel golden de 6 beste prestaties van elke ploeg. Turnlust won zoowel bij de dames als bij de heeren met 4,5 punt voorsprong. Bij de dames was de uitslag: Turnlust 178.5 p., Olym pia 174 p., en bij de heeren: Turnlust 177.5 p., Olympia 173 p. Het totaal was dus voor Turn lust 356 p. en voor Olympia 347 p. Het gehalte van dc- door de Beverwijkers uit gevoerde oefeningen bleek iets zwaarder, ter wijl bij de IJmuidenaren de afwerking beter verzorgd was. Dat Turnlust ten slotte won, heeft deze vereeniging aan haar beter rekturnen te dan ken, vooral bij de heeren. Persoonlijk was de volgorde: Dames: 1 A. v. d. Voort (T.), 2. T. van Leeuwen (O.), 3. M. Los (T.). Heeren 1. J. Dibbets (T.), 2. L. Visscher (T.) en S. Klees (T.)3 A. van Nie- kerken (O.). Als jury-leden traden op de heeren P. J. Wa- gemans en J. Verkes uit Haarlem en G. de Rie en F. G. Nol uit Alkmaar. Na afloop van den wedstrijd werden dooi den heer Marx enkele belangwekkende film pjes vertoond van toestel-oefeningen, uitge voerd door de beste Duitsche tmners, als Kleine, Winter, Steffens en Sandrock. POSTDUIVEN. H. A. K. De uitslag van de wedvlucht van Noyon (Frankrijk) is als volgt: G. H. Stouten 1, 5, 7, 8, 9, 10, 12, 13, 14, 18, 19. H. J. Petter 2, 21, 27, J. Terhorst, 3, 6, 17, C. Koning 4, 11,15, 26, S. Heitlager 16, 23, 24, M. v. d. Molen 20, J. H. Koning 22, C. v. Meiu's 25. HONKBAL. HET PROGRAMMA. Het programma van deze week vermeld voor de Haarlemsche negentallen de volgende wed strijden: Zaterdag: Tweede klasse: ZeeburgiaHaarlem II. Derde klasse: E.D.O. IV—H.H.C. III. Zondag: Eerste klasse H.H.C. I—E.D.O. I. Haarlem I—V.V.G.A. I. Tweede klasse: D.E.V. I—H.H.C. n. E.D.O. II—D.E.C. Derde klasse: SwastikaHaarlem III. Schoten II—R.C.H. III. En zijn Zondag dus twee wedstrijden in Haarlem, waarin alle drie Haarlemsche eerste klasse negentallen uitkomen, 's Morgens half tien begint op het gem. sportterrein aan de Van Nesstraat de ontmoeting Haarlem I V.V.G.A. I en des middags kwart over twee op hetzelfde terrein H.H.C. I—E.D.O. I. D.E.V.—H.H.C. II wordt Zondagmiddag op het terrein van E. H, S. aan den Vergierde- weg gespeeld en E.D.O. nD.E.C. des morgens op het E.D.O.-terrein in het N. Sportpark. Op verzoek deelen wij mede dat de toe gangsprijs door E.D.O. voor alle honkbalwed strijden thans ook tot 10 cent verlaagd is. FRANKRIJK—NEERLAND? De Ned. Honkbalbond ontving van de Fédé- I ration Frangaise de Base Ball een uitnoodiging j om op Zondag 20 Juni met een negental deë te nemen aan een groote sportdemonstratie ii het Pershing Stadion te Parijs. Hoewel d< Fransche bond aangeboden heeft een deel dei kosten te dragen zal om financieele redener toch wel niet aan het verzoek kunnen worder, voldaan. HANDELSBLAD GRATIS Zij, die zich thans abonneeren ont vangen het Handelsblad deze maand GRATIS. Abonnementen ƒ1.90 per maand en 5.50 per kwartaal. Buiten Amsterdam verhoogd met 20 cent per maand voor verzending. Abonnementen op te geven foij het Bijkantoor Handelsblad (WENSING'S Alg. Adv.-Bureau) Telefoon 10209. (Adv. Ingez, Med.) 474e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 4de lijst Trekking van Vrijdag 21 Mei 1937 Hooge Prijzen 1000— 12566 17019 400.— 15489 15610 16956 200.— 9393 17073 100.— 466 3282 8467 11862 13656 Prijzen van 70. 32 123 261 274 429 468 658 721 909 953 1386 1485 1508 1679 1691 1733 1794 2013 2056 2081 2308 2365 2536 2567 2602 2741 2763 3097 3117 3203 3326 3430 3436 3752 3792 3794 3799 3829- 3983 3995 4084 4143 4225. 4375 4481 4745 4789 4806 4832 5170 5405 5690 5744 5759 5831 5841 5967 6070 6120 6349 6375 6509 6755' 6787 6816 6842 6848 6895 6918 7038 7364 7370 7454 7485 7710 8157 8219 8232 8556 8562 8647 8773 8819 8826 8827 9033 9079 9226 9257 9286 9304 9314 9569 9639 9687 9715 9814 9930 9944 10051 10076 10465 10476 10776 10974 11042 11337 11426 11440 11578 11724 11855 11982 12285 12391 12474 12912 12913 12940 12976. 13062 13140 13208 13244 13324 13520 13631 13731 14501 14513 14592 14686 14732 14898 15025 15081 15157 15198 15963 16087 16100 16430 16440 16504 16520 16657 16719 17135 17586 17651 17689 17691 17800 17830 17898 18059 18097 18234 18279 18607 18671 18695 18752 18842 19067 19123 19125 19244 19273 19283 19371 19487 19499 19511 19520 19555 19625 19756 19825 19938 19999 20185 20212 20339 20482 20503 20521 20534 20685 20827 20897 20972 Nieten 106 121 28 415 420 428 436 546 562 605 61L 669 703 727 733 789 805 933 946 1085 1140 1175 1192 1292 1454 1470 1550 1567 1580 1594 1597 1655 1723 1762 1829 1879 1883 1929 2012 2044 2072 2087 2088 2092 2110 2337 2401 2428 2444 2487 2501 2539 2686 2689 2690 2705 2789 2861 2862 2870 2893 2899 2968 3083 3159 3190 3260 3272 3314 3360 3335 3392 3443 3454 3532 3574 3635 3672 3676 3688 3720 3732 3788 3871 3882 3835 3949 3988 4015 4017 4100 4140 4162 4200 4207 4279 4297 430$ 4413 4483 4504 4553 4559 4564 4628 4672 4699 4744 4840 4875 4910 4987 5121 5219 5351 5358 5404 5417 5533 5544 5547 5576 5595 5636 5680 5736 5755 5776 5784 5810 5861 5880 5884 5962 6075 6036 6106 6132 6179 6213 6215 6216 6218 6237 6286 6323 6455 6479 6489 6512 6549 6643 6749 6769 6796 6869 6877 6912 6958 6999 7075 7124 7127 7133 7228 7320 7324 7334 7428 7494 7525 7558 7596 7609 7680 7684 7697 7816 7936 7938 8039 8073 8146 8229 8287 8356 8379 8385 8456 8471 8510 8512 8529 8578 8610 8623 8676 8748 8771 8775 8806 8836 8905 8976 8997 9005 9073 9085 9114 9163 9181 9239 9259 9277 9341 9347 9373 9390 9521 9525 9557 9594 9607 9617 9622 9676 9696 9736 9854 9876 9923 9928 9943 9981 9990 10066 10171 10184 10210 10215 10229 10268 10370 10403 10462 10469 10499 10526 10647 10655 10686 10696 10773 10788 10793 10910 10962 10977 11003 11007 11008 11023 11137 11160 11196 11229 11236 11243 11260 11313 11326 11400 11465 11498 11511 11543 11554 11681 11683 11687 11717 11725 11732 11839 11887 11899 11923 11924 11940 11971 12031 12032 12048 12059 12060 12069 12086 12096 12150 12222 12254 12265 12296 12373 12411 12458 12472 12484 12544 12578 12602 12629 12692 12752 12754 12782 12795 12796 12879 12885 12898 12918 12938 12952 12953 12963 12980 13060 13101 13150 13167 13195 13220 13253 13283 13340 13352 13388 13611 13715 13749 13876 13920 13963 14050 14072 14080 14218 14349 14350 14382 14412 14468 14472 14473 14481 14566 14572 14580 14607 14642 14660 14692 14728 14743 14768 14777 14784 14790 14840 14935 15070 15091 15138 15148 15151 1.5186 15262 15266 15307 15323 15547 15582 15583 15666 15674 15739 15754 15819 15953 15956 16027 16097 16102 16150 16220 16245 16261 16295 16360 16459 16462 16469 16537 16586 166Ó9 16759 16760 16800 16875 16879 17009 17031 17056 17120 17242 17300 17451 17473 17496 17513 17519 17593 17679 17723 17746 17761 17784 17835 17876 17935 18002 18046 18307 18397 18451 18461 18468 18490 18580 18587 18598 18605 18609 18616 18623 18659 18679 18726 18801 18839 18927 18936 18957 18960 18970 18995 19036 19078 19118 19145 19191 19214 19225 19250 19312 19386 19403 19494 19517 19667 19851 19910 19963 20089 20093 20198 20220 20254 20205 20340 20356 20414 20453 20481 20501 20535 ?0649 20655 20711 20744 20817 20331 20920 2'0947 Verbet. 5de klas, 3de lijst. 1431 m z. 1431 70—; 14679 m. z. 14677; 14166 70.— m. Z. IdIGR; f 70— m. z. 15385.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 14