OERZpN Onze Indische Luchtpostbrief. net afwaschmeisje Oostwald rs 1ste verkoopster Dr. van Waveren IS DAT NOG WEL GOED? Belangrijke Faillissementsveiling WINST!! V R IJ D A G 21 M E I 1937 H A A R t E M'S DAGBIAD Het keurkorps Prajoda. De mis vatting omtrent Nagoya. Sensa- tioneele polïtie-inval bij dobbelaars. Het Decentralisatie-congres te Batavia. Onze Indische correspondent schrijft ons fl.d. 12 Mei uit Batavia: Bij zijn terugkomst van het eiland Bali, dat de Gouverneur-Generaal zoo juist heeft be zocht, sprak Zijne Excellentie in het bijzon der zijn bewondering uit over den fieren in druk, dien het corps Prajoda aldaar maakte. Het daaropvolgend bezoek per Glenn-Martin van den Legercommandant te Den Pasar leid de tot een conferentie met den kapitein van dit jonge keurcorps en enkele andere autori teiten, waarvan het resultaat was, dat beslo ten werd voor 1938 tot uitbreiding over te gaan en de sterkte zoo spoedig mogelijk op te voeren tot 1300 man. Deze nieuwe troepenafdeeling werd opge richt in 1936 in verband met de in dat jaar op velerlei gebied ondernomen maatregelen tot verbetering van de weermacht. Als voorziening in een tekort bij eenige legeronderdeelen aan geoefende dienstplichtigen, zal ter zijner tijd het corps Prajoda bestemd zijn voor den dienst achter het front en de bewaking van de ver bindingswegen. Op dezelfde wijze als wij reeds de keurtroepen der Barisans op Madoera ken nen en het legioen van den nagkoenegoro in Solo, welke beide Inlandsche corpsen op histo- rischen grond zijn geworteld en als steun van het leger in dat jaar eveneens uitbreiding kre gen, werd deze vrijwillige militaire dienst gaar ne door de Balineezen aanvaard. De bevolking- immers had deze corpsen vroeger reeds ge kend in den vorm van een gedwongen krijgs dienst bij det Inlandsche vorsten, overeen komstig het „pengajah dalem" instituut (lijf wacht). Ook na de volledige onderwei-ping bleven de vroegere vorsten een in zekeren zin gedwongen lijfwacht vormen, zonder betaling. Deze historische basis blijkt thans bijzonder bevorderlijk voor de deugdelijkheid dezer corpsen, waarvan eenig Europeesch beroeps- personeel aan het hoofd staat. Op Prinsessedag had in Kloengkoeng (Zuid- Bali) een parade van het nieuwe detachement plaats op de feestelijk versierde aloon-aloon (dorpsplein). Velen waren van heinde en ver gekomen om dit schouwspel, dat juist 29 jaar geleden voor het laatst daar ter plaatse was gezien, weer te aanschouwen. En daarmee werd het meest sprekend bewijs geleverd van de op Bali doorgevoerde pacificatie sinds onze compagnieën in April 1908 zich met de bajo net hier een doortocht moesten banen door dit in opstand gekomen Vorstendom, waar vijf gouvernementsambtenaren door de be volking waren vermoord. Toen de middelen om den vorst zonder bloedvergieten tot on derwerping te brengen hadden gefaald, moest het noodlot zich wel over het vorstengeslacht van Kloengkoeng gaan voltrekken en heeft de vorst met zijn familie en getrouwen volgens de Balische opvattingen van vorsteneer, in een laatsten strijd den dood gezocht. In witte kleeren gehuld en in een overspannen gees testoestand lieten zij zich in den avond van 26 April 1908 door de fuseliers neerschieten en beroofden de overgeblevenen zichzelf van het leven. Bij het begin van dit bloedbad werd een jongetje van 12 jaar door een schot in het been ernstig gewond, doch zijn leven bleef ge spaard. Dit is nu de huidige vorst van Kloeng koeng en zijn zoon Alit is thans adspirant- officier bij het corps Prajoda. Het kan ver- keeren. Velen zijn er geweest, die de duifjes op het reclameschild van de Pan-Pacific-Peace Exhi bition te Nagoya hebben aangezien voor vre desduiven, instede van in werkelijkheid mili taire vliegmachines.Ook in Indië zijn de oogen over het werkelijke doel dezer tentoonstelling te laat opengegaan, heeft men een kostbare inzending- daarvoor samengesteld, twee offi- cieele vertegenwoordigers gestuurd waarvan er één reeds thans is teruggekeerd, ofschoon de tentoonstelling tot ultimo Mei geopend blijft en is een paviljoen gebouwd in In- dischen stijl, om tenslotte te ervaren, dat de uitnoodigingen tot deelneming geen ander doel hebben gehad dan om Japan te laten öomineeren. Vele welingelichte naties hebben geweigerd om zich hier als vergelijkingsmateriaal voor Japan te laten gebruiken en ook Nederland- sehe instanties in Japan en Den Haag advi seerden tegen de deelneming, doch de aan drang uit Batavia, waar men onjuist schijnt te zijn voorgelicht, was zoo sterk, dat men ten slotte is gezwicht. Al heeft het onlangs van een dienstreis naar Japan teruggekeerde Hoofd van het Kantoor voor Oost-Aziatische Zaken hieromtrent niets willen vertellen, om dat „uiteraard" alles wat Japan betreft, door dit Kantoor geheim wordt behandeld, toch staan de feiten omtrent Nagoa onomstoote- lijk vast en schijnt het Kantoor voor Oost- Aziatische Zaken als voorlichter der Indische regeering tekort te zijn geschoten. Men hoopt bier nu slechts algemeen, dat er een volgen de maal met 's Lands gelden voorzichtiger zal worden omgesprongen. Bij onze deelneming aan deze tentoonstel- bug is van de zijde van Japan niets dan tegen werking ondervonden. Al het materiaal werd bij de Japansche douane zoolang opgehouden, nageplozen en beschadigd, dat de opening van ons paviljoen op 15 Maart niet tijdig kon plaats hebben. Inzendingen uit de cultures waren verdwenen, de wajang-wong werd ver boden, platen werd gecensureerd en afge keurd. In één woord, de inzendingen werden beschouwd alsof ze afkomstig waren van een smokkelhandel, instede van op officieele uit nodiging door de Japansche regeering, sa Deze houding van Japan is voor ons een nieuwe, harde les geweest; erkend wordt thans, dat men ons heeft laten deelne men aan een onderneming, die met een we zenlijke Pacific expositie niets te maken had, «at staan met „Vrede", en als dank heeft men ons nog tegengewerkt en gekrenkt. Wat n.l. pas later in het bijzonder bleek is, dat deze vredestentoonstelling door Japan op een bepaald gebied het best verzorgd was, n.l. °P dat der oorlogspropaganda. Door een com binatie van panorama en geluidsfilm werden nier de ontploffende granaten op het slagveld gedemonstreerd, is een zeeslag vertoond en kon men een bom- en gasaanval in werking men, alles toegelicht door loudspeakers, die erop wezen dat men goed nioést begrijpen, dat de zorg voor afweermaatregelen dringend boodig was. Maar om hieraan deel te nemen ons Indië toch nog te goedook al zijn de verhoudingen met Japan sinds de confe rentie van 1932 in Batavia dank zij een on verzettelijke houding aanzienlijk verbeterd en hebben wij, behalve de preferentie voor Ja- vasuiker, ook nog faciliteiten verkregen voor andere Indische exportproducten, zooals voor copra, vezel, koffie, gommen, harsen, rotan en palmolie. Onder de platen, die de Japansche censuur niet konden pasceeren, was er ook een van enkele domino-spelende Javanen, welk verbod was gebaseerd op het daarop voorkomende aanwakkeren der speelzucht. Nu weet men, dat het dobbelen hier een ingeworteld kwaad is. In meer gereglementeerde banen geleid, ontmoeten de liefhebbers elke maand de lo ten verkoopers, die in de groote loterij ons een kans op de honderdduizend willen geven of waagt men op de races één keer per kwartaal een gokje. Dit heeft tenminste, nog eenig nut, omdat de opbrengst ervan voor 20 pCt. als belasting in handen van het gouvernement komt en voor 30 pCt. ten bate van liefdadige instellingen of ten algemeenen nutte. Dit weerhoudt echter een groot gedeelte der be volking natuurlijk niet ervan om klandestien nog eens een gokje te wagen, hetzij bij een hanengevecht of bij de meer gebruikelijke roulette of baccarat. Zoo heeft de politie in Bandoeng onlangs een goeden slag geslagen bij een overval van een door een Europeaan beheerd speelhol. Niet minder dan 10 Europea nen, 8 Inlanders en 5 Chineezen werden hier bij gearresteerd ondanks dat een vernuftig alarmsignaal was aangelegd. De uitgezette wachtposten hadden maar op een gummi bal letje den voet te zetten om het sein te doen overgaan. Doch de politie had van alle kanten het huis zoo volkomen omsingeld, dat er geen ontkomen meer aan was. Een formeele vecht partij ontstond, een gedeelte trachtte door een onderaardsche gang te ontsnappen, een ander gedeelte had zich snel ontkleed, was in bed gekropen en meldde een zware ziekte, ter wijl men ten slotte zich achter kasten en deu ren of onder bedden trachtte te verschuilen, daar alle uitgangen afgesloten waren. Zoo had men het kaartspel in een oogwenk verwisseld met het verstoppertjespelen, waar bij de politiemenschen hun best deden de verborgenen te vinden. De huiseigenaar ver klaarde op de vraag, waarom iedereen had ge tracht te ontvluchten, dat men dacht dat er brand was uitgebroken, waarop het nuchter antwoord van de politie, waarom men zich dan wilde verbergen, al heel weinig speling liet. Het naspel zal zich natuurlijk voor den rechter afspelen en waarschijnlijk nog het minst aangename zijn. Deze week is het 27ste Decentralisatiecon gres gehouden, tegelijk met het congres van de vereenigingen van Locale Belangen en van Regentschappen, in de hoofdplaats van Indië, van waaruit zooals de voorzitter memoreer de, de aanslagen op de zelfstandigheid der autonome gebiedsdeelen plegen voort te ko men, doch vanwaar uit ook eenmaal de de centralisatie in haar tegenwoordigen vorm aan een groot deel van Indië was geschonken. Het stelsel der decentralisatie is gericht op autonomie en medebewind in de verschillen de gebiedsdeelen ter* verlichting van de cen trale overheidstaak en ter bevordering van dc behartiging der locale belangen waarbij over eigen, daartoe afgezonderde, financiën kan worden beschikt. Als eerste uitvloeisel van deze decentralisatiewetgeving kwam de instel ling der Gemeenten in 1905, waarvan er thans 32 op Java en in de Buitengewesten bestaan. Batavia, Mr. Cornelis en Buitenzorg waren de eerste. Daarop volgen de Gewestelijke raden in 1907 en 1908, die in 1925 en 1926 op Java werden samengesmolten in de provinciën Oost-, Midden- en West-Java, terwijl in de Buitengewesten eveneens, en reeds in 1909, eenige plaatselijke raden werden opgericht; voorts was in 1924 de autonomie der regent schappen geregeld. Het motief voor deze decentralisatie ligt voor de hand, en wel dat de specifieke belangen van een bepaald gewest of het centrale landsbe stuur behartigd kunnen worden. Vooral voor de Gemeenten heeft dit nog al eenige bezwa ren .meegebracht, omdat men deze meer zag als behartigende speciaal de Europeesche be langen, ook al was het. ipeerendeel der ge meentenaren Inlander. Daarnaast kwam het gebrek aan geld, of liever gezegd, de contro verse, dat het Land een te groot deel van het belastinggebied voor zichzelf reserveerde en de locale ressorten met het overschot liet wer ken. Uiteindelijke tekorten werden ten slotte toch weer door het Land gedragen, hetgeen echter weer leidt tot tawarren (afdingen) tus- schen Gouvernement en Locale .ressorten. De prae-adviezen, die werden uitgebracht betroffen vooral de financiën, altijd een zeer teer punt met het oog op autonomie. Eener- zijds werd gewezen op de weinig rooskleurige financiën der gemeenten en de groote schul den der provincies. Anderzijds had de crisis ook hier voorzichtigheid geleerd. Zij, die iets in de goede oude tijden hebben gereserveerd, zijn ook het minst gehavend uit den strijd ge komen. Mogen de locale ressorten, nu wij een nieuwe periode ingaan van betere conjunc tuur, geleerd hebben ook over het algemeen niet meer zoo hard van stapel te loopen als in het begin. (Nadruk verboden). HET TOONEEL Door Inspanning Uitspanning „HET LAND VAN BELOFTE." Het seizoen 36/37 wordt uitgeluid. Gister avond gaven twee dilettantenvereenigingen hun laatste voorstelling, „D.I.U." in den Stadsschouwburg en „Vooruitgang" in het gebov.'.v St. Bavo. Beide clubs hadden vele werkloozen uitgenoodigd? zoodat in breeden •kring van deze opvoeringea werd genoten. Haarlem's oudste rederijkerskamer had voor dezen avond beslag gelegd op een nog nooit in ons land gespeeld 6tuk van Somer set Maugham. Een première dus. die te be langrijker was, omdat het hier een stuk gold van een der bekendste Engelsche schrijvers. Een „modern thema" op Shakespeare's „Ge temde Feeks" werd Het Land van Belofte in het programma genoemd. Kate heet hier Nora Marsh en is een Ehgelsch meisje, dat door moeilijke levensomstandigheden ge dwongen wordt naar Canada te gaan en daar, tot het uiterste gebracht door haar liefdelooze schoonzuster, in het huwelijk treedt met Frank Taylor, een jongen far mer, die geheel alleen in een hut te midden van de prairiën bij Manitoba leeft. Hij is een ruwe kerel met oer-instincten, zij, een be schaafd Engelsch meisje, maar even onver zettelijk van wil als de man en de botsing van deze twee ongelijke naturen kan dan ook niet uitblijven. Het valt Frank niet ge makkelijk Norah te temmen en het is ten slotte de waarachtige liefde, die deze twee menschen tot elkander brengt. Van een schrijver als Somerset Maugham konden wij verwachten, dat hij dit gegeven met feller kleuren zou dramatiseeren. Het eerste bedrijf met zijn te weinige handeling is niet het beste deel van het stuk, maar er komt leven en beweging in, zoodra wij in Canada zijn. Het ruwe farmersmilieu is kleur rijk geschilderd, al is de handeling de bot sing tusschen Nora en haar schoonzuster wel wat erg opzettelijk. Den climax bereikt Somerset Maugham in de derde acte, waarin Frank en Norah tegenover elkander komen te staan en hoewel als geheel wat grof van tee- kening, is deze scène sterk tooneel. En zij kwam volkomen tot haar recht door het zeer krachtige spel van Bep de Mon en Arie Mourik. De heer Mourik is in dit soort rollen altijd op zijn best. Hij treft ons dan door zijn natuurlijk spel, waarin hij ook drama tische spanning weet te brengen. De heer Mourik zoekt zijn kracht nooit in een gefor ceerd uitzetten van zijn stem of overdreven actie; hij blijft steeds binnen de grenzen, zoo dat hij geen moment melodramatisch wordt. En Bep de Mon sloot zich bij dit spel voortref felijk aan. Zij was een vrouwtje met tempera ment, dat ook in haar woede-uitbarstingen toch nooit vergat, dat zij voor Frank de „lady" was. Zoo kreeg dit bedrijf kleur en gloed en was het van sterk dramatische werking. D. I. U. had van deze voorstelling ook ver der veel werk gemaakt. Wij zagen zelfs zoo waar Frank en Norah in een door een paard getrokken boerenwagentje op hun farm ko men en het farmersmilieu in n was aller aardigst getroffen. Zeer goed waren daarin Tiny Smit als de ruwe farmers vrouw, jan van Dam als de wat goedige Edward Marsh, die niet tegen zijn vrouw op kon en Klaas Schoon als de in dit milieu zoo weinig passende En- gelschman Hornby. Het eerste bedrijf werd wat zwakker ge speeld, maar toch kunnen wij het debuut van de dames Rina Juut en Neeltje van Konings- brugge loven. De heer Jan Bok typeerde heel verdienste lijk den schijnheiligen James Wickham en de heer Wouda kon met zijn routine volstaan in'het kleine rolletje van den notaris. Als geheel een voorstelling, waarmee D. I. u. alle eer heeft ingelegd en die dan ook bij de volle zaal een zeer groot succes had. VOORUITGANG. DE WONDERDOKTOOR. IDe arbeiders tooneelvereeniging Vooruit gang had ook zooals- wij van deze club ge woon zijn een nog nooit door dilettanten te Haarlem gespeeld stuk voor haar slotvoor- stelling gekozen, namelijk het indertijd door het Rotterdamsch-Hofstad gespeelde Vlaam- sche blijspel De Wonderdoktoor. van Jan Janssen. Dr. L. Heyermans uit Amsterdam heeft deze voorstelling ingeleid met een causerie over de kwakzalverij waarin hij zijn toehoorders waarschuwde voor de praktijken van de door velen nog steeds al te zeer vertrouwde kwak zalvers. Het was een warm pleidooi voor de systematische voorlichting van het voik en voor de wetenschap. Slechts door vertrouwen in de werkelijke artsen zou het volgens Dr. Heyermans-mogelijk zijn het publiek uit de handen van de zoogenaamde „wonder dokters" te houden. Door de voorstelling van D.I.U. konden wij van De Wonderdokter alleen maar het laat ste bedrijf zien. De opvoering van Vooruit gang leek niet zoo verzorgd als die van haar zustervereeniging, wat voor een deel aan min der goede rolkennis te wijten was. Maar ook het Vlaamsch dialect bleek voor de meeste spelers een struikelblok te zijn. Het kwam er niet sappig genoeg uit en klonk in onze ooren dan ook meer als aangeleerd dan echt. De heer Cor Zwart, die de regie heeft ge voerd, had voor zich zelf een der hoofdrollen die van den jongen dokter uitgekozen en dat is altijd een gevaar, omdat daardoor of het spel of de regie min of meer in het ge drang, komt. Dit was gisteren, ook wel duide lijk te merken. Cor Zwart wist althans in het laatste bedrijf niet zuiver den toon van den jongen dorpsdokter te treffen. Man ten Boone, het koeboertje, maakte ook niet bepaald den indruk van een boer van het platteland en Dokus Geeraert, de „wonder dokter", hoewel niet onverdienstelijk ge speeld, zocht het wat te veel in het roman tische. Maar het stuk van Janssen, met zijn gees- tigen spot op de kwakzalverij op het platte land deed het toch wel in de goed bezette zaal, zoodat er dikwijls hartelijk gelachen werd. En wij brengen Vooruitgang gaarne hulde voor haar stukkenkeuze, die ook nu weer in gunstigen zin afweek van die der andere arbeiderstooneelvereenigingen. J. B. SOHUIL. Gevraagd een flink werkmeisje, boven 18 jaar, v. g. g. v. Intern. Loon 28 p. mnd. Aanmelden 's av. 7—8 uur bij portier van café restaurant Gebrs. Brinkmann, Groote Markt. Voor direct gevraagd: in damesconfectiezaak, zelfst. k. werken. Aanmelden heden avond tusschen 8 en half 9 bij Chic, Gen. Cronjéstr. 51 Gevraagd flink DAGMEISJE in kl. gezin, v. 8—5 of 7 uur, v. g. mondelinge g. v. Julianalaan 91, Over veen. Gevraagd voor 1 Juli NET MEISJE, zelfstandig, in kl. gezin. Hoog loon. Heemst. Dreef 72, Heemst. Gevraagd voor direct voor Lunchroombedrijf, Haar lem. Loon 9.00 per week, van 9—8 uur. Zaterdags tot 10 uur, Zondags vrij. Brieven met opg. van leeftijd onder no. 6851 bur. van dit blad Deze week de 1ste V olvette Graskaas Boter en Kaas tegelijk slechts 25 Cent per pond GRASBOTER verpakt 76 ct. p.p. V.v! LUNCHKAASJES r. 1 Ko. 52 cent. EIEREN met lichte dooiers, uit eigen hoenderpark, 10 stuks 28 cent. Potten JAM. 12 smaken 22 cent. SAMSON GIERSTRAAT 44 Op 6 Juni a.s. hopen mijn ge liefde ouders, de Heer en Me vrouw VAN ZOMEREN—VAN VARK den dag te gedenken, dat zij vóór 25 jaar in den echt werden verbonden. Hun dankbare dochter TRUIDA. Zijlweg 3911. Geboren: ROSINA THERESIA Dochter van TH. B. F. JANSEN en R. M. JANSEN— DE GROOT In plaats van kaarten. Verloofd: HANS HEIS en HUGO WENNAGEL (architect) Haarlem, Rijksstraatweg 3 Sarona, Jaffa. 23 Mei 1937. Geen ontvangdag. Geboren: YVONNE SAMPLONIUS Mevr. E. J. SAMPLONIUS- BOL Drs. J. SAMPLONIUS, apotheker Kruisweg 30, Apotheek Bege- mann en Sneltj es. Tot onze groote droef heid overleed heden, zacht en kalm, onze geliefde Echtgenoot en Pleegvader Corns. Swarttouw Sr. in den ouderdom van bij na 78 jaar. A. G. M. SWARTTOUW- DIJKHUIZEN INA RENNIE DIES Aerdenhout, 19 Mei 1937 Zandvoorterweg 30 De teraardebestelling zal plaats hebben Zaterdag a.s. te 12 uur op de al- gemeene begraafplaats Crooswijk te Rotterdam. Vertrek van het woon huis Heemraadssingel 86 te 11.30 uur. ZOEKT U EEN 2de h. rijwiel? Stel dan niet langer uit maar komt u eens kijken bij A. KOELEMEIJER, Br eestraat 3. De prijzen zijn nu nog niet verhoogd, maar verhoo ging zal niet uitblijven. Wij heb ben een ruime gegarandeerde sorteering, w.o. Ie ld. merken, Wij verruilen, verhuren en re- pareeren. Tel. 12647, Gev. se dert 1912. Vrijdagsavonds geen spreekuur gedurende de zomermaanden. Heden is door mij de eenige uitdeelingslijst in het faillisse ment van Joh. M. van Houten te Hillegom gedeponeerd ter Griffie van de Arrondissements Rechtbank te Haarlem, om al daar gedurende 10 dagen ter inzage van crediteuren te lig gen. De curatrice: Mr. D. M. 'T HOOFT Aalsmeer, Aalsmeerderdijk 400. Hoort U, vooral 's zomers, deze vraag niet in elke keuken? Wij hebben IJSkasten (voor vulling met gebroken ijs) i in moderne uitvoering en KOELkasten fabr. Kelvinator vol automatisch electrisch. - *een£ outstrgg aarfem Tel. 13926 Mag. open: v.m. 8—n.m. 6 u. Zaterdag-s tot 9 uur. NETTE JONGEN GEVRAAGD voor wasscherij, leeftijd circa 16 jaar. Aanmelden na 6 uur Wasscherij Duijn, Amsterdam- schevaart 20. Eenige handige JONGENS gevraagd uit nette gezinnen, leeft. 16—18 j. Aanmelden Re gentessela an 40, 6—7 uur n.m. NETTE JONGEN GEVRAAGD pl.m. 14 jaar. Aan te melden P. RUTTE, Bloemend.weg 59, Bid. Partij karkassen TE KOOP aangeboden. Anthoniestr. 12 A. te Santpoort (Station) van Litslaan 39, op DINSDAG 25 MEI 1937, v.m. 10 uur ten verzoeke van den curator Mr. J. O. Baron te Beverwijk, van een completen schitteren den inboedel, als salon-, eetka mer- en slaapkamerameuble menten, pianino, eenige kostba re Indische kunstvoorwerpen, keukeninventaris, enz. enz. Bezichtiging Zondag 23 Mei van 2—5 uur en Maandag 24 Mei van 10—5 uur. J. HOLLENBERG deurwaarder Haarlem, Hasselaersplein no. 29 Oproeping; tot de Jaarl. Alg. Verg. v. Aandeelh. in de N.V. Drukkerij De Erven Loosjes te Haarlem te houden op Donder dag 3 Juni 1937, des morgens 11 uur, ten kantore dér Venn. Ged. Oude Gracht 88. De punten van behandeling liggen vanaf heden tot en met den dag der verg. ten kantore der Venn, ter inzage voor Aan deelh. Aandeelh. kunnen slechts toegelaten worden mits zij hun Aandeelen uiterlijk 31 Mei 1937 voor 12 uur ten kant. der Venn. hebben gedeponeerd. DE DIRECTIE Haarlem, 21 Mei 1937 TE KOOP GEVRAAGD Ivan particulier, zuinige, geslo-1 ten auto, 4 deurs, pl.m. 200. Brieven met voll. opg. no. 6854 Bij vonnis van de Arrondisse- ments-Rechtbank te Haarlem d.d. 27 April 1937 is in staat van faillissement verklaard H. DE WILDE, rijwielhandelaar, wo nende te Haarlem, de Clerq- straat 104, met benoeming van den E.A. Heer Mr. A. L. M. van Berckel tot Rechter-Commissa- ris en van ondergeteekende tot curator. Door den E. A. Heer Rechter commissaris is bepaald: lo. dat de schuldvorderingen in genoemd faillissement vóór 8 Juni a.s. bij den curator moe ten worden ingediend; 2o. dat de verificatievergade ring gehouden zal worden op Woensdag 23 Juni 1937, des voormiddags te 101/4 uur in het Paleis van Justitie, Jansstraat 81 te Haarlem. De curator: Mr. G. J. PARé Groote Houtstr. 26 rd. Haarlem De Rechter-Commissaris in het faillissement van R. R. E. SEILER, wonende te Santpoort aan de Litslaan 110. 39, heeft bepaald: lo. dat de schuldvorderingen vóór 8 Juni 1937 bij den curator moeten worden ingediend; 2o. dat de verificatie-verga dering zal plaats hebben op Woensdag 23 Juni 1937 's voor middags om 9.45 uur in het Pa leis van Justitie aan de Jans straat no. -81 te Haarlem. De curator: Mr. J. O. BARON Beverwijk, 20 Mei 1937 Breestraat 95. BELASTINGAANGIFTE 1937/'38 Uw boekhouding inger. Uw be lastingbiljet juist ingevuld door erv. Boekhouder. Winkel- en kleinbeilr. spec. tar. Jarenl. ref. Tel. 17170 ALGEMEEN VERKOOPLOKAAL Nieuwe Gracht 74 Makelaar P. HOOGEVEEN Lz. INBOEDEL- en MEUBILAIR VEILING VRIJDAG 28 HIEL Voor deze veiling kunnen dage lijks tot en met Woensdag Meu bilaire Goederen en gedeeltel. Inboedels worden ingebracht of afgehaald. Tel. 13845 Jaarsma HAARD te koop, z. g. a. n. 40. Wand- geyser 25.—. Badkuip 10.—. Brandkast 30. Gashaard 6. Kampersingel 42, Tel. 16009 ZAAK TE KOOP Wegens bijzondere omstandig heden zaak waar veel perspec tief in zit te koop aangeboden. Verkooper is genegen voldoende in te werken. Br. no. 6853 bur. TE KOOP woonhuis met naastgelegen werkplaats en ruim 200 M2. grond, op goeden stand. Koop som 6600. Te bevr. Atjehstr. 93, Haarlem Delen wij met onze cliëntèle. Let op wat we u in ons regelma tig adverteren mededelen. T.Kroou, Riv.vlsclim. 5. tel. 11911 VOOR NAAR KRUISSTRAAT 11 TELEFOON 11491 WASSCHERIJ 'T KLEVERPARK, Santpoorterstraat' 41, vraagt BEKWAME MANGELSTERS. MODERNE DRIEHOEK-SHAWL van dunne wol met veel kleurige broderie JABOT van prima kwaliteit georgette, zeer fraai verwerkt, wit en diverse modekleuren ORGANDI-KRAAG met jabot, modern bewerkt, alléén in wit verkrijgbaar LINNEN WAND ELTAS gegarneerd met fraai gekleurd motief Uw Modehuis

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 3