Engelsch-Fransch initiatief voor wapenstilstand. THIJS IJS EN HET HANENEI Witboekover de buitenlandsche inmenging. Uit den Spaanschen broederkrijg V R IJ D A G 21 MEI 1937 H A A R L E M'S DAGBLAD De Spaansche burgeroorlog. 9) Volgens den diplomatieken redac teur van de Morning Post" zou het Britsche kabinet, dat zich verzekerd heeft van de principieele instem ming van Frankrijk met het voorstel tot opschorting der vijandelijkhe den in Spanje, wachten tot ook Rus land, Duitschland en Italië hun instemming met dit voorstel hebben betuigd om dan te Burgos en Valencia stappen te ondernemen. Het plan heeft evenwel naar zijn meening op het oogenblik weinig kans van slagen. Tijdens de besprekingen, die de Fransche minister Delbos onlangs te Londen met En- gelsche staatslieden heeft gehad, had men de meening geuit, dat het terugtrekken der bui tenlandsche vrijwilligers onder geen betere omstandigheden zou kunnen geschieden, dan nadat te voren de strijd onderbroken zou zijn. Het Britsche ministerie had zich er daarom mede belast de door de leidende persoonlijk heden te Parijs op bevestigende wijze beant woorde vraag, aan de belanghebbende regee ringen voor te leggen. Del Vayo met „witboek" naar Genève. Alvarez del Vayo, eerste afgevaardigde der Spaansche regeering bij den Volkenbond, is gisteren per vliegtuig naar Parijs vertrokken. Hij heeft een „witboek" bij zich, dat hij den Volkenbondsraad op 24 Mei zal overhandigen. Dit witboek, dat bestaat uit fotografieën van vele documenten die opltaliaansche krijgsgevan genen zijn gevonden of op het slagveld in Guadalajara zijn verzameld na den terug tocht der Italiaansche troepen, is aldus ver klaart men in officieele kringen te Valencia een onweerlegbaar bewijs van de werkelijkheid en de beteekenis der Italiaansche militaire inmenging in Spanje. Manguia nog niet genomen. Niettegenstaande een bombardement van twee dagen zijn de troepen van Franco er nog niet in geslaagd het stadje Manguia, een be langrijk strategisch punt ten noord-oosten van Bilbao aan een tweesprong van wegen naar Plencia en Bermeo, in te nemen, aldus een Reuterbericht uit Bilbao. De Baskische militaire autoriteiten hebben verklaard, dat de rechtschen nog nergens zijn gestooten op de fortenlinie rond Bilbao. Gistermiddag zijn in stroomenden regen vierduizend kinderen ingescheept op de ,,Ha- bana" om uit Bilbao te worden weggevoerd. De nieuwe minister-president van de re geering te Valencia. Negrin. heeft aan buiten landsche journalisten verklaard, dat er geen. sprake van kan zijn van bemiddeling in het Spaansche conflict. De haven van Bilbao gebombardeerd De Voz de Espana meldt, dat rechtsehe vliegtuigen schepen, die op de rivier bij Bilbao gemeerd waren, hebben gebombardeerd. Ver scheiden schepen werden ernstig beschadigd. Zij zullen voor geruim en tijd. onbruikbaar zijn. Een speciale Havas-correspondent meldt uit Bilbao: Het proces tegen de twee Duitsche vliegers, Walter Kinzle en Gunther Schultze, is Don derdag aangevangen. De beide piloten zijn aan het front van Ochandiano op 5 April j.l. gevangen genomen. Uit hun verhoor bleek, dat Kinzle 24 jaar is en als luitenant vlie ger ingedeeld is bij het Duitsche leger. In Fe bruari werd hij te Cadiz ontscheept. Kinzle gaf een opsomming van de krijgsverrichtin gen, waaraan hij heeft deelgenomen, doch ontkende betrokken te zijn geweest bij het bombardement van Durango. Alle onder zijn bevelen geplaatste piloten waren Duitschers. Hij had te Berlijn een overeenkomst aange gaan met een onbekende, volgens welke hij 600 pesetas per maand zou ontvangen. Schultze is 22 jaar. Hij maakte deel uit van de afdeeling van Kinzle, en was 30 December te Lissabon aan land gestapt. Ook hij ont kende deel te hebben genomen aan het bombardement van Durango. Om redenen Japansche vliegers aan het einddoel. „Goddelijke Wind" te Tokio geland. Naar Havas uit Tokio meldt, is het vliegtuig „Goddelijke Wind" heden om 12.26 (plaatse lijke tijd) te Osaka geland, waar de menigte de vliegers enthousiast toejuichte. Even later steeg het vliegtuig op met bestemming Tokio, waar het om 15.44 uur landde. Einde van den opstand in Albanië. Bevolking in het opstandige gebied gekalmeerd. Naar het Albaneesche persbureau meldt, heeft de minister-president uit Argyracastro een telegram ontvangen, waarin het gemeen tebestuur zijn afkeuring over den opstand uit spreekt. De bevolking, zoo wordt in het telegram gezegd, is thans volkomen gekal meerd en zij heeft met onbeschrijflijk enthou siasme de nationale troepen ontvangen, die een einde aan den opstand hebben gemaakt. Ongeluk met Duitsch verkeers vliegtuig. Lid der bemanning en passagier om het leven gekomen. Een verkeersvliegtuig van de lijn Stuttgart— Friedrichshafen is gistermiddag na het op stijgen te Boeblingen met den grond in aan raking gekomen en zwaar beschadigd, meldt het D. N. B. De werktuigkundige-telegrafist en een pasagier zijn om het leven gekomen. De bestuurder werd ernstig gewond, terwijl drie passagiers lichtere verwondingen opliepen. van discipline weigerde hij mededeelingen te doen over de plaats, waar vrijwilligers in Duitschland werden aangenomen, en over de wijze, waarop men daarbij te werk ging. Kinzle verklaarde nog, dat alle vliegers en toestellen te Vitoria van Duitschen oorsprong- zijn. Tot de getuigen behoorde de Duitsche vlie ger Wandel, die een week geleden is gear resteerd. Deze weerlegde enkele verklaringen der beklaagden, o.a. ten aanzien van de na tionaliteit der- vliegtuigen. De officier eischte tóepassing van artikel 237 van de krijgswet, dat met levenslange opsluiting.bedreigt. Italiaansch vliegeskader door Franco onderscheiden. Uit Rome wordt vernomen, dat een Fiat- jachteskader, bestaande uit Italiaansche vrij willigers van generaal Franco een militaire medaille heeft gekregen voor moedige daden. Het eskader heeft 54 toestellen der regee- ringsstrijdkrachten omlaaggeschoten Amerijksi Morgenthau tegen een monetaire conferentie Volgens vooraanstaande ambtenaren van het ministerie van. Financiën is Morgenthau tegen een algemeene monetaire conferentie, waaraan ook de buitenlandsche mogendhe den deelnemen. Het schijnt, dat hij van mee ning is, dat iedere overeenkomst tot stabili satie zou moeten worden uitgewerkt door di recte besprekingen met de verschillende mo gendheden. Frankrijk Rechtsehe partijen vormen een „vrijheids front9 Het persbureau der Fransche Volkspartij- deelt mede, dat naar aanleiding van den op roep der partij, onder leiding van Doriot een vergadering is gehouden door afgevaardigden der Republikeinsche Federatie, der Nationale en Sociale Republikeinsche Partij, der Boeren partij, en der Fransche Volkspartij. Men was het volkomen eens met de plannen tot vorming van een „vrijheidsfront", waarbij iedere partij vrij blijft ten aanzien van doctrine, programma en propaganda, aldus het persbureau. Italië Bewapening veroorzaakt een aanzienlijk tekort. In de Kamer heeft de minister van Finan ciën, Thaon de Revel, gistermiddag een uit een. uiteenzetting gegeven van de begrooting. Hij verklaarde, dat het.rythme van de gel delijke inspanning voor de loopende begroo- tingniet verlaagd kan worden, onder meer door nieuwe uitbreiding der bewapening, die noodzakelijk is voor de verdediging van het rijk. Daardoor zal de begrooting 1936'37 met een tekort sluiten. Dit tekort zal echter tot een vrijwel te verwaarloozen bedrag worden verkleind, dank zij buitengewonen inkom sten uit het te gelde maken van goud en de viezen, die het Italiaansche volk het vader land heeft aangeboden, zoodat men mag verwachten, dat de begrooting zal sluiten met een overschot van meer dan een mil liard lire, hetgeen het mogelijk maakt, dat men aandacht schenkt aan de buitengewone uitgaven. Ten aanzien van de begrooting 1937'38 verklaarde de minister een tekort van 3.173.000 lire te verwach ten. Dit tekort komt in hoofdzaak op rekening van de uitgaven voor Oost-Afrika en de defensie. De begrooting zal echter in evenwicht ge bracht worden door de gevolgen van de ver betering van den economischen toestand van het belastingstelsel. De minister besloot met te betoogen, dat de fascistische financiën volkomen berekend zijn voor de taak, die vervuld moet worden. Massa-executie in Siberië. Thans 44 terechtstellingen. MOSKOU, 20 Mei. De krijgsraad van het hooggerechtshof der Sovjet Unie te Svobodny in Siberië heeft vandaag 44 personen, waaronder een vrouw, onder beschuldiging van spion- nage en vernieling van spoorwegen, op aanzetten van de Duitsche en Japansche spionnagediensten, ter dood veroordeeld. De veroordeelden zijn onmiddellijk terechtgesteld Hevige brand op Luzon. Aantal gewonden moet zeer groot zijn. NEW YORK, 20 Mei (D.N.B.) Uit Manilla wordt gemeld, dat de stad Paracal op het eiland Luzon (Philippijnen) in brand staat. Het aantal gewonden moet zeer groot zijn. Hoeveel personen bij den brand om het leven zijn ge komen staat nog niet vast. Paracal telt 10.000 inwoners. MUNITIE VOOR SPANJE IN BESLAG GENOMEN. PERPIGNAN, 20 Mei (D.N.B.) Op het sta tion van Banyuls sur Mer zijn 25 kisten met 40.000 lonten in beslag genomen. Men ver moedt, dat zij voor de regeering van Valencia bestemd waren. De zaak wordt onderzocht door de ambtenaren der controlecommissie. 8 BUM Cl AAP is weer rustig en UW dLMMi Uw zenuwen worden gekalmeerd en gesterkt door het gebruik van Mijnhardf's Zenuwtabletten. Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. (Adv. lngez. Med.) Llewellyn heeft weer pech. Bij poging het record LondenKaapstad v.v. te verbeteren. Reuter meldt uit Londen 20 MeiDe Britsche vlieger Llewellyn, die vanochtend om 8 uur 42 br. tijd was opgestegen om te trachten het record over den afstand EngelandKaapstad v.v. tè verbeteren is, na zes uur vliegen, we gens een defect aan de schroef van zijn toe stel, op Croydon teruggekeerd. VLAMMENZEE IN POOLSCHE STAD. In den nacht van Woensdag op Donderda; is de bliksem geslagen in een alcohol-reser voir van een distilleerderij te Poznan in Polen, waardoor enkele tienduizenden liters alcohol vlam. vatten. Het vuur breidde zich snel uit en binnen korten tijd stonden alle huizen binnen een straal van honderd meter om de fabriek in vlammen. Acht personen liepen brandwon den op, de materieele schade bedraagt onge veer tien millioen gulden. Het alcohol-reser voir bleeft nog langen tijd branden, verder kon de brand gebluscht worden. Van Zeeland de volgende maand naar Amerika. Te Brussel wordt bevestigd, dat minister president Van Zeeland waarschijnlijk op 11 Juni van Brussel naar New York zal ver trekken. De minister-president zal zich op 12 Juni te Cherbourg inschepen aan boord van de Be- rengaria, welk schip op 18 Juni in de Ver- eenigde Staten zal aankomen. De heer Van Zeeland zal op zijn reis ver gezeld zijn van zijn echtgenoote en zijn par ticulier secretaris. De Belgische premier zal een dag of twaalf in Amerika blijven. De vlootschouw bij Spithead. „Java" maakte een uitstekenden indruk. Uit Londen 20 Mei. Hedenmiddag te vijf minuten over drie verliet het koninklijk jacht „Victoria and Albert" de haven van Portsmouth om zich naar Spithead te begeven. De koning, die gekleed was in groot tenue van admiraal, de koningin en prinses Elizabeth stonden op de brug. Zij werden door de dui zenden toeschouwers op de kade toegejuicht. Even na het verlaten van de haven werden aan de groote mast drie wimpels geheschen als signaal van den koning aan zijn vloot. Deze beantwoordde dit onmiddellijk met het losbranden van het geschut. De vlammen en witte rookwolken spoten uit de vuurmonden en donderend rolde het saluut aan den koning over. de wateren van Spithead. Het koninklijk jacht passeerde vervolgens tusschen het slagschip Queen Elisabeth" en den kruiser „Londön", de eerste schepen van de vierde en vijfde linie en voer zoo langs alle schepen. De weg van deze inspectie was twaalf mijl lang. Telkens wanneer het koninklijk jacht een der oorlogsbodems passeerde zwaai den de matrozen met hun witte mutsen en weerklonk het „leve de koning" over het wa ter, hetgeen door den koning werd beantwoord met salueeren. Na de vloot te hebben geschouwd, ging het koninklijke jacht voor anker en de luchtmacht vloog in formatie over het jacht om den ko ning te begroeten. De vertegenwoordiger van Reuter, die zich aan boord van het schip bevond, waarmede de pers het koninklijk jacht volgde, wijst met nadruk op den onberispelijken aanblik, dien de buitenlandsche oorlogsbodems bij de vloot schouw boden, in het bijzonder de Nederland- sche kruiser „Java", de Estlandsche onder zeeër „Kalev", de Poolsche torpedojager „Burza", de Turksehe jager „Kocatepe", "de Zweedsche kruiser „Drottning Victoria", de beide Deensche kustverdedigingsvaartuigen en het Finsche schip „Vainamoinen". Al deze schepen deden de vlootschouw eer aan. Vuurwerk en verlichte schepen. Tot besluit van de vlootrevue waren de schepen gisteravond verlicht en werd vuur werk afgestoken, hetgeen een fantastisch schouwspel bood en de talrijke toeschouwers in hooge mate boeide. Na afloop van het vuurwerk verspeidde het publiek zich en te middernacht werden alle lichten gedoofd. De historische dag was geëindigd. Broodnood. 't Is Zondagmorgen. Met onze dorpsgenoo- ten zijn wij de jongere leden der familie dan voor zonsopgang uit de veeren ge sprongen en spoeden ons nu, over de nauwe lijks ontwakende velden naar de kleine dorps bakkerij. Wij hoopten de eersten te zijn, maaroch lieve hemeldaar staan en zitten ze al, onze vlijtige dorpsvrouwen, vóór den winkel, in een lange rij zóó dicht, dat er geen speld meer tusschen kan en wach ten op de verdeeling van het brood, het voor al voor den Zuiderling onontbeerlijke voe dingsmiddel, die om een uur of 8 beginnen zal. Feitelijk moest er voor iedereen brood beschikbaar zijn, daar sinds eenigen tijd rantsoeneering bestaat, maar er is nu een maal een tekort en 't is onzeker, of de lang slapers nog iets zullen kunnen krijgen. Zie daar de reden van dit vreemde, bonte beeld in de dorpsstraat op den vroegen morgen. Ook wij nemen plaats in de rij en probeeren een even geduldig gezicht te trekken als de menschen vóór en achter ons, hoewel de uren, die we hier zullen moeten doorbren gen, een eeuw schijnen. De bakker zelf, een koddig, klein mannetje met groot hoofd en ietwat stotterende stem, die sinds er gebrek aan brood heerscht, een van dè gewichtigste personages in het dorp geworden is, kijkt al eens slaperig om den hoek en wordt met ge juich begroet, maar hij houdt 't toch maar voor beter de deur van zijn winkel gesloten te houden; wat zal hij ook beginnen, als de ongeduldige schaar bij hem binnendringt? Ondertusschen blijft in onze „cola" zoo heet zoo'n rij van wachtenden de vrede niet altijd bewaard. Een enkele kwajongen, met moeders broodmand bewapend, wil zich een paar plaatsen vooruitdringen en groote protestbetuigingen doen hem weer druip staartend verdwijnen. De eene vrouw wil de andere overtuigen, dat zij vóór moet gaan, omdat zij meer kinderen heeft dan deze, maar een brutal dikzak, die 't gelukt is num mer één te zijn staat aan de deur der bak kerij, als de engel met het vlammende zwaard aan de poort van het Paradijs en wee dege ne, die met haar te doen krijgt. Ik heb een stoel gekregen van een vriendelijke vrouw aan den overkant en zat naast een oud. vis- schertje, dat krampachtig zijn broodmandje vasthoudt en achter me staat een frissche 12-jarige bengel, die door zijn grappigheid alle omstanders vermaakt. Steeds maar weer verbaas ik me over het bewonderenswaar dige uithoudingsvermogen van onze dorps- vrouwen; de meesten zijn niet eens gaan zit ten! Zooveel te onaangenamer valt een bru tale, oudere kerel op, de „Madrileen" ge noemd, die sinds eenige maanden hier op kosten van het dorp huist en daarbij nog op alles aanmerkingen heeft. Nog nooit had hij zoowat gezien, de Regeering hoorde voor brood te zorgen enz. enz. Ik ben er zeker van, dat hij in Madrid nog nooit een dak boven zijn hoofd bezeten heeft, maar nu hij tot de door de Regeering geëvacueerden be hoort, heeft hij praats gekregen. Met zijn leegen broodzak zwaaiend, loopt hij dreigend op en neer, iedereen vijandig monsterend. Steeds langer wordt de rij. De oorlog heeft de sociale grenzen doorbroken. Naast de vrouw van den schoenmaker staat die van den dokter, die haar dienstbode afgeschaft heeft. Een paard en wagen (alle particuliere auto's zijn voor oorlogsdoeleinden gerequi- reerd) brengt de bewoners van de luxueuse buitenhuisjes van het nieuwe zeestrand, die door een ongelukkig toeval, hun aandeel aan brood hier bij ons, op een uur afstand, moe ten komen halen. Er bestaat weinig hoop voor hen ook nog iets te zullen krijgen. Maar wat gebeurt daar? Een klein aantal vrouwen heeft zich naar voren gedrongen en verlangt 't eerst geholpen te worden. Ze schijnen gewichtige gronden te hebben voor haar. actie, zelfs gaan ze den burgemeester halen. Op ,het oogenblik burgemeester te zijn, is waarachtig niet alles en zeker denkt dat ook de goedige boer, die ginds, half ach ter den veldwachter verscholen, haast voor uitgeschoven door de schreeuwende vrou wen, komt aanzetten. Met wat onzekere stem (want wat is gevaarlijker dan een troep vrouwen, die brood voor haar gezin komt eisehen) verkondigt de veldwachter des bur gervaders besluit: „Deze vrouwen hebben gisteren bij de verdeeling niets meer gekre gen izij gaan vandaag voor". Een gebrom en gemopper gaat de rij, sommigen klagen luid, enkelen huilen, maar er helpt niets aan. De- goede burgemeester verdwijnt heel wat vluggerdan hij gekomen is ën de veldwachter loopt nu achter hem, een pak is hem van het hart. Een jongeman in werkmanskleeding, die een intelligenten indruk maakt spreekt met de opgewonden menschenmenigte. Niemand kan 't zoo erg hebben als hij. Zijn vrouw is ziek en daar hij zijn werk niet in den steek kan laten, heeft hij zijn oudste kind, een meisje van 6 jaar, eerst naar de cola ge stuurd. Maar door het algemeene gedrang is het kleintje nu al twee avonden met leege handen thuis gekomen, zoodat hij nu zelf maar gegaan is en een half dagloon ver ONZE DACEUJKSCHE KINDERVERTELLINC liest. Het eenige wat zijn zieke vrouw eet, is nog een stukje geweekt brood. Zijn woorden hebben wel uitwerking. Velen zwijgen en schamen zich. Het brutale egoisme, waartoe de nood drijft, maakt weer voor een oogen blik voor betere gevoelens plaats.Waar achtig, men is al aan het uitdeelen! Lang zaam schuifelt de rij voorwaarts. In de verte ziet men verlokkend de goudbruine brooden liggen, terwijl de geur van warm verscli brood de lucht vervult. Iedereen krijgt nu honger. Nog 30 voor ons, nog 20, nog 10, maar o ongeluk!, het brood is op. Wie de schuld dragt, weet niemand, maar het treurige feit staat onherroepelijk vast. Groot protest. De cola gaat uit elkaar. De bakker wordt met vragen bestormd; zal hij vandaag nog eens bakken? Neen, dat kan op den Zondag toch wel niemand van hem ver langen. Dan maar weer naar den burge meester, klinkt een vastbesloten stem. Ik beklaag den arme, die alweer in zijn rust gestoord zal worden. Maar ditmaal zinkt den vrouwen de moed toch in de schoenen, want de burgervader is op het raadhuis. De groep, die juist nog uit 20 huismoeders be stond, is dadelijk al tot 10 samengesmolten en opeens ziet de wakkere aanvoerdster zich alleen voor de deur van het huis der gemeen te. Nu draait zij toch ook maar liever om. De strandbewoners verdwijnen teleurgesteld in hun karretje. De dorpsmoeders staan radeloos. Ook wij vertrekken, maar zijn er zeker van, dat de burgemeester ook thans raad schaffen zal en de menschen door den moeilijken tijd heen helpen. En ons vertrouwen is niet beschaamd er is 's middags weer wat brood geweest. C. B. Londensch trampersoneel niet in wilde staking. Wel bereid tot actie met den Bond van Transportarbeiders. De vertegenwoordigers van het tramperso neel te Londen hebben eenstemmig een re solutie aangenomen waarbij wordt ver klaard, dat het trampersoneel niet in wilde staking zal gaan, doch wel bereid is deel te nemen aan iedere actie, waartoe het be stuur van den Bond van Transportarbeiders zal besluiten. Vandaag zal een commissie van stakend personeel van de autobussen het bestuur van den Bond van Transportarbeiders trachten over te halen zijn besluit van 11 Mei jl. te wijzigen. VERONGELUKT. Uit Weenen, 20 Mei. De Duitsche sportvlie ger graaf Arco Zinneberg, is vanmiddag kort na zijn vertrek van het vliegveld Aspern ver ongelukt. Hij was op slag dood. PKOOBAMMA Van zijn schuilplaats uit kan Thijs zien, hoe Hanedis brieschend en blazend rondloopt, woedend dat hem de prooi ontgaan is. Thijs kan hem heel goed zien, maar de draak ziet zelfs geen haar van Thijs! Als de draak een eindje uit de buurt is, neemt Thijs zijn kans waar. Hij wipt vlug achter den steen vandaan en weet zonder door den draak te worden opgemerkt, de poort van de grot te bereiken. „Ziezoo," denkt Thijs, „nu zal het monster me wel niets meer doen. Maar ik moet toch iets verzinnen om hem onschadelijk te maken." ZATERDAG 32 MEI 1937. HILVERSUM I, 1875 M. KRO-Uïtzending. 8.00—9.15 en 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 De KRO-Melodisten en solist. 1.00 Gramofoon muziek. 1.15 Het KRO-orkest. 2.00 Voor de rij pere jeugd. 2.30 Gramofoonmuziek. 3.00 Kin deruur. 4.00 KRO-orkest en gramofoonmuziek, 5.30 Esperantonieuws. 5.45 Voor Katholieke padvinders. 6.15 Gramofoonmuziek. 6.20 Jour nalistiek weekoverzicht. 6.45 Gramofoonmu ziek. 7.00 Berichten. 7.15 Paedagogische cau serie. 7.35 Actueele aetherflitsen. 8.00 Berich ten A.N.P. Mededeelingen. 8.15 Overpeinzing met muzikale omlijsting. 8.35 Accordeon-trio. KRO-Melodisten en solisten. 10.30 Berichten A.N.P. 10.40 Filmpraatje. 10.5512.00 Gramo foonmuziek. HILVERSUM II, 301 M. VARA-Uitzending. 10.00—10.30 v.m. en 7.30 00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Gevarieerd programma (gr.pl.) en gra mofoonmuziek. 12.00—1.35 Gramofoonmuziek, 2.00 Filmpraatje. 2.15 „Les Ménétriers". 3.15 Schaakpraatje. 3.30 Bont programma. 4.15 Oudei'avonden, causerie. 4.30 Gramofoonmu ziek. 5.40 Boekbespreking. 6.00 Orgelspel. 6.30 Gramofoonmuziek. 7.00 Filmland. 7.30 De Oxford-beweging, causerie. 8.05 Herhaling SOS-Berichten. 8.07 ANP. VARA-Varia. 8.20 Gevarieerd programma m.m.v. VARA-orkest, „Fantasia" en solisten. 9.15 Gramofoonmu ziek. 9.30 Onder het mes. 9.50 Gramofoonhu- ziek. 10.00 Berichten A.N.P. 10.05 Vervolgd ge varieerd programma. 11.30 Berichten. 11.35— 12.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 11.05 Voor de vrouw. 11.20 Orgelspel. 11.50 BBC-Northern orkest en solist. 12.50 BCBC- Dansorkest. 1.20 Commodore Grandorkest. 2.23 Het Parkingtonkwintet. 2,50 Eugene Pini's tango-orkest. 3.20 Orgelspel. 3,50 BBC-Har- monie-orkest. 4.30 These made me laugh, cau serie. 4,60 Pianovoordracht. 5.20 Ambrose en zijn Band. 6.20 Berichten. 6,35 Sportnieuws. 6.50 Welsch intermezzo. 7.05 BBC-orkest en solist. 7,50 ABC-Caibaret. 8,20 Variété-program ma. 9.20 Berichten. 9.40 Radiotooneel. 11,10 Heth Bridgewaterkwintet. 11,35 BBC-Dans- orkest en solisten. 11,50 Berichten. 12.0012.20 Henry Hali's Music Makers. RADIO PARIS 1648 M. 7.10 en 8,20 Gramofoonmuziek. 12.20 Der- veaux-orkest en zang. 3.20 Koorconcert. 4,50 Visciano-orkest. 8,05 Zang. 8,35 Pianovoor dracht. 8,50 Omroeporkest. 10,50 Gramofoon muziek. 11,201,20 J. Bouillon's dansorkest. KEULEN, 456 M. 6,50 Omroepkleinorkest. 8,50 Omroep-Amu- sementsorkest. 9.50 Gramofoonmuziek. 12.20 Hindenburger Symphonie-orkest. 2.35 Gramo foonmuziek. 4,20 West-Duitsch Kamerorkest, Omroepschrammelensemble en solisten. 6,25 Omroepkwintet en solisten. 8,30 Vroolijk pro gramma. 9,5012,20 Omroepdansorkest en Hawaian-duo. BRUSSEL, 332 M. 1.30 Salonorkest. 1,50 Gramofoonmuziek. 2,23 Pianovoordracht. 2,50 Beethovenconcert uit Aalst. 4,20 Zang en piano. 5,05 Gramofoonmu ziek. 5,20 Dansmuziek (gr.pl.) 6,20 Zang. 6,55 Pianovoordracht. 7,20 Dito. 7,35 Gramofoon muziek. 8,20 Cabaret. 9.20 Kleinorkest. 10,30 Gramofoonmuziek. 11,35—12,20 Omroepdans orkest. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12,50 Salonorkest. 1,30 Kleinorkest. 1,50 Gramofoonmuziek. 2,23 Vervolg concert. 4,35 Salonorkest en soliste. Clemor and his Lucky Stars. 3.05 Zang. 3,20 5,35 Zang. 6.00 Cembalomuziek. 6.35 Gramo foonmuziek. 8,20 Omroeporkest. 9,20 Gramo foonmuziek. 9.35 Omroeporkest. 10,30 Omroep dansorkest. 11,20—12,20 Gramofoonmuziek DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.30 Gevarieerd programma. 10.20 Berichten. 10,50 Trioconcert. 11,05 Weerbericht. 11,20—1,15 Ad. Lutter's dansorkest m.m.v. solisten.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6