ZATERDAG 22 MEI 1937 HAAREEM'S DAGBLAD 13 IAAT/TE JBERICH1IN Het bezoek van Prinses Juliana en Prins Bernhard. Per auto langs het Kanaal naar Velsen. IJMUIDEN Zaterdag In verband met de komst van den kruiser „Java" met Prinses Juliana en Prins Bernhard aan boord vernemen wij dat de kruiser tus- schen zes en acht uur hedenavond alhier wordt verwacht. De „Java" zal aan de toeristen steiger worden vastgelegd, waar het prinselijk paar van boord zal gaan om per auto naar Soestdijk terug te keeren. De auto neemt de volgende route: Sluisplein, Steigerweg, Rij wielpad langs het Noordzeekanaal, Velserbrug- weg. Stationsweg naar de pont en de Rijksweg. Van het Sluisplein tot den kop van de vis- schershaven wordt geen publiek langs den wa terkant toegelaten, ook niet langs den Stei gerweg. FRANSCHE VLIEGERS OP WEG NAAR TOKIO. DE BOURGET, 22 Mei (Havas) De vlie gers Dor et en Mieheletti zijn vanmorgen te zes uur van Le Bourget vertrokken met be stemming naar Tokio. DE VOORSTELLING VAN HET LEIDSCH STÜDENTENTOONEEL. Men deelt ons mede. dat van de liefdadig heidsvoorstelling van het Leidsch Studenten- tooneel, die hedenavond in den Stadsschouw burg gegeven wordt ten bate van „Groot Kijk duin" te Zandvoort, nog plaatsen verkrijgbaar zijn. HEEMSTEDE PERSONALIA. Op het te Utrecht gehouden examen van den Schoolraad voor de scholen met den Bijbel is o.m. geslaagd mej. H. v. d. Wey, on derwijzeres met h. a. alhier. MEIFEEST DER KRUISVAART. Morgen, Zondag 23 Mei zal de wielerbaan te Heemstede haar poorten openen voor 1000 Kruisvaarders en hun leiders, die aan dui zenden het streven van deze Katholieke Jeugdbeweging zullen duidelijk maken. Het zal een feest zijn van lied, spel en dans, een goede gelegenheid dus om eens nader met de Kruisvaart kennis te maken. De middagopvoering wordt gegeven van 35 uur; de avondopvoering van 79 uur. CASTRICUM Het vertrek van Du. A. M. Benders. Dr. A. M. Benders Na een ruim veertig-jarige ambtsvervulling zal Dr. A. M. Benders, eerste geneesheerdirec teur van het provinciaal ziekenhuis ..Duin en Bosch" te Bakkum op 1 Juni a.s. uit zijn functie treden, na deze gedurende bijna 16 jaren te hebben vervuld. Voor deze ambts periode was Dr. Benders een kwart eeuiy als afdeelings-geneesheer verbonden aan het pro vinciaal ziekenhuis te Santpoort. De provincie Noord-Holland verliest in hem een vooraanstaand hoofd van een tak van dienst, de verpleegden en het personeel van het ziekenhuis zullen in hem een zeer gewaardeer- den geneesheer-directeur missen. Een groote mate van plichtsbetrachting, strikte eerlijk heid en correctheid sierden dezen verdienste lijken ambtenaar. Tijdens zijn directie werd ook in „Duin en Bosch" de geneeskundige behandeling veel verbeterd; onder zijn toegewijde leiding ge noten de verpleegden een uitstekende ver zorging. De hooge opvatting van zijn plicht had tot gevolge dat de verantwoordelijkheid voor deze aan zijn hoede toevertrouwde menschen hem nimmer losliet. Voor alles en allen in het zie kenhuis had hij steeds zorg en belangstelling. Zijn optreden jegens het personeel was ge streng, maar strikt rechtvaardig en vaderlijk. Hij was altijd bereid zijn medewerking te ver- leenen, wanneer het gold de bevordering^van de saamhoorigheid en de kameraadschap on der het personeel. Ook de vereenigingen, die dit bevorderden, konden zonder onderscheid op zijn medewerking rekenen. Verzoeken om ont spanning en faciliteiten werden altijd inge willigd. wanneer zij niet in strijd waren met de belangen van het ziekenhuis. Als medicus is Dr. Benders menigmaal op den voorgrond getreden. Onder meer had de erfelijkheidsleer zijn groote belangstelling. Vele malen verschenen over dit onderwerp be langwekkende artikelen van zijn hand in ge neeskundige tijdschriften. Dr. Benders hoopt van zijn rust in zijn oude academiestad, Utrecht, te genieten. IJMUIDEN De vacature van Directeur M. H. Veel sollicitanten. Naar wij vernemen hebben zich voor de vacante betrekking van directeur van Maat schappelijk Hulpbetoon ruim 200 sollicitan ten aangemeld. Teleurgestelde werkloozen. Reeds de geheele week geen goedkoope groenten verkrijgbaar. Het is voor het land- en tuinbouwbedrijf buitengewoon prettig, dat de groenteprijzen thans van dien aard zijn, dat er deze week op de onderscheidene veilingen geen groen ten „doorgedraaid zijn" Maar van de werkloozen, die in de beschik baarstelling van goedkoope „doorgedraaide" groenten een zekere vergoeding zagen voor een verlaagden steun is het feit, dat de geheele week in de gemeentelijke winkels geen goed koope groenten verkrijgbaar zijn geweest, een groote teleurstelling. Zij moeten nu, wil len ze van de malsche nieuwe groenten profi- teeren de gewone winkelprijzen betalen en die zijn voor velen veel te hoog. Het is ons bekend, dat men van de zijde van het gemeentebestuur alles' gedaan heeft, om groenten voor de winkels te verkrij gen. Alle moeite was echter tevergeefs. Initiatief van IJmuiden's Bloei. Oprichting van een vereeniging ter bevordering van belangen van erfpachters en huurders. Het vraagstuk der hooge erfpachten en huren van terreinen en gebouwen, behooren- tot het Staatsvisschershavenbedrijf is zoo oud als het bedrijf zelve. Doch de laatste jaren is het, als gevolg van de voor de betrokkenen ontstane moeilijkheden, tengevolge van de crisis urgenter dan ooit. Het ligt niet aan ons te beoordeelen, of het bedrijf met zijn erfpachten en huren te duur is naar ver houding van de geïnvesteerde bedragen, doch wel kunnen wij constateeren, dat de lasten die door deze onkosten op de verschillende ondernemingen drukken, veel te hoog zijn. Betrekkelijk kleine ondernemingen zien hun budget gedrukt door hooge uitgaven voor erfpachten en huren, uitgaven die vooral thans onevenredig hoog zijn en mede een zaak van de moeilijkheden waarin zoovele zaken verkeeren. En is meermalen bij de regeering op ver laging van de erfpachtscanon aangedrongen, echter zonder succes. Nog dezer dagen is door het lid van de Tweede Kamer de heer Van Kempen de aandacht op deze zaak gevestigd. Tot nu toe was er bij de belanghebbenden van een samenwerking geen sprake. Thans heeft echter IJmuidens Bloei het initiatief genomen om belanghebbenden bijeen te roe pen ten einde te komen tot de oprichting van een vereeniging ter bevordering der be langen van erfpachters en huurders. Voor dit doel zal Donderdagavond 27 Mei a.s. een vergadering in Hotel Augusta worden ge houden. Waar deze aangelegenheid voor de betrok kenen van groot belang is, mag op een druk bezoek worden gerekend. Alle erfpachters en huurders van rijksgronden en rijksgebouwen zijn voor deze vergadering opgeroepen. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Maandagmarkt. Witte Zee, IJM 67, vangst: 10 m. schelvisch, 50 m. braadschelvisch. 60 m. radio, 20 m. tar bot, 15 m. gr. schol, 5 m. kl. schol, 10 m. wijting, 2 m. makreel, 20 m. wolf en poon, 10 m. kool- visch en gullen. Totaal 202 manden 'benevens 100 st. ijskabeljauw en 780 st. stijve kabel jauw. Carolie IJM 26. Vangst: 140 m. groote hake, 35 m. kl. hake, 15 m. braadschelvisch, 5 m. platvisch, 45 m. gul en leng. 115 m. koolvisch, 20 m. paling, 20 m. radio, 20 m. varia. Totaal 415 manden benevens 135 st. stijve kabeljauw. Claesje RO 46. Vangst: 110 m. knappe hake, 10 m. pufhake, 15 m. braadschelvisch, 60 m. gul, leng en lom, 60 m. koolvisch, 45 m. varia. Totaal 300 manden, benevens 235 st. stijve kabeljauw. BESOMMINGEN. Loggers: KW 42 f810; KW 159 f1410. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 0,78—f 0,55 Griet per 50 K.G. f 25—f 13 Tongen per K.G. f 0,70f 0.61 Zetschol per 50 K.G. f 15—f 14 Kleine schol per 50 K.G. f 15f 3,60 Schar per 50 K.G. f 7.50—f 2,50 Kleine poon per 50 K.G. f 9f 2,40 Kl. schelvisch per 50 K.G. f 13—f 5 Kabeljauw per 125 K.G. f52,50—f23 Groote gullen per 50 K.G. f8,50 Kleine gullen per 50 K.G. f 8,50f 6 Wijting per 50 K.G. f 7—f 5 Heilbot per K.G. f 1,15—1,05 HILLECOM VERVOERSTAKING VAN KORTEN DUUR Bij de steenfabriek „Arnoud" was een groote drukte te bespeuren, ongeveer 40 vrachtauto's waren daar gestationneerd, en kele beladen met steenen, doch geen enkele der wagens reed weg. Drukke gesprekken werden er gevoerd; de expediteurs waren tot de conclusie gekomen dat de vrachtprijzen der fabriek geen enkele winstmogelijkheid lieten en nadat men vergaderd had werd be sloten niet meer voor deze prijzen te rijden. De directie der fabriek wenschte echter de te vervoeren steenen, ongeveer 10 millioen stuks, nog voor het oude tarief te doen ver voeren, hetgeen geweigerd werd. Eindelijk kwam men tot elkander met e enverhooging der prijzen met 25 pet., die op den ontvanger moest worden verhaald, met dien verstande dat de fabriek bij niet-betaling voor het meerdere garant bleef, zoodat deze staking niet al te lang duurde. OPBRENGST VEILING. De bloemboUenveiling. Vrijdagmiddag ge houden ten bate der armen en kerk der St. Martinus-parochie heeft f 1800 opgebracht. Vergadering S. D. A. P. Critiek op het regeeringsbeleid. Voor een stampvolle zaal sprak Vrijdagavond in hotel Sistermans het Tweede Kamerlid W. Drees voor de afdeeling Hillegom der S.DA.P. over het onderwerp „Arbeid, Welvaart en Vrij heid". Bestaansonzekerheid, aldus spr.; is de kern van dezen tijd, waarin het risico voor den en keling niet te dragen is. Tegenover de onplan matige methoden der overheid stelt de S.D.A.P. het stelselmatig uitgewerkte plan van den Ar beid, waarin als grondgedachte bestaanszeker heid voor het individu domineert. Tegenover de beschuldiging van doeleinden- verheimelijking door de Liberalen stelt zij de conclusie dat deze tot lijfwacht van dr. Colijn zijn gedegradeerd, terwijl de kerkelijke partijen een liberaal-kapitalistische politiek voeren. De kern moet echter zijn een krachtig eco nomisch beleid en spr. concludeert dat het Kabinet-Colijn daarin is te kort geschoten. Door de devaluatie zijn de groote offers, door dr. Colijn aan ons volk opgelegd met zijn aan passingspolitiek, nutteloos geworden. Becriti- seerd werden de werkloosheid, steunverlaging, ontwrichting van het volksonderwijs, terwijl de uitlatingen in het bekende boek „Het Wer kende Land" onjuist zijn, evenals in de film „Nederland aan den arbeid" die als een ver kapte verkiezingscampagne van de regeering- Colijn te beschouwen is. De conclusie werd door spr. getrokken dat de regeering de wer king van het Werkfonds en de uitvoering van verschillende werken door dit fonds steeds heeft belemmerd en geremd, terwijl ook de door dr. Colijn gebezigde uitdrukkingen „per manente werkloozen" en „residu der samen leving" onder de loupe werden genomen. De S.D.A.P. heeft ernstige grieven en critiek op het regeeringsbeleid. Zij klaagt geen be paald beleid aan, doch het maatschappelijk stelsel van heden, dat tot deze toestanden leidt. Zij stelt hier tegenover haar Plan van den Arbeid. Tot eiken prijs wenscht zij de vrij heid te behouden om langs legalen weg te strij den voor haar rechten en daarom wenscht zij geen samenwerking met partijen die een dic tatuur, welke ook, voorstaan. Het nationalisme der N.S.B. werd hiermede scherp becritiseerd. Van communistische zijde werd debat ge voerd door den heer van der Plicht, die een heid van leiding tusschen beide partijen be pleitte ter bestrijding van het fascisme, welke door den heer Drees in zijn antwoord werd af gewezen met verwijzing naar Rusland waar ook, zij het op andere wijze, de dictatuur de macht in handen heeft. SCHAAKCLUB „DE UIL". Donderdagavond werd de eerste ronde ge speeld in den wedstrijd om het kampioen schap van Hillegom en Omstreken tusschen de winnaars der voorronden: De uitslagen waren: C. Smits—J. Brauckmann 1o P. G. A. HofkesJ. Schoenmaker VzZz C. v. d. LipP. L. v. d. Vlies 10 H. GogollD. Buis 01 TENTOONSTELLING Vrijdag 28 en Zaterdag 29 Mei houdt de Speeltuinvereeniging „Patrimonium" in Ho tel Sistermans haar jaarlijksche tentoonstel ling van werkstukken, vervaardigd op de on- schoolsche samenkomsten der kinderen ge durende den afgeloopen winter. DE WERKLOOSHEID Naar wij vernemen is er bij de arbeidsbeurs zeer veel aanvraag naar jonge werkkrachten, zoowel mannelijk als vrouwelijk, op verschil lend terrein, waaraan door gebrek aan inge schrevenen niet kan worden voldaan. In de afgeloopen week vertoonde de werk loosheid een kleine stijging tegenover de vo rige week, namelijk van 403 op 412. waaron der 277 bloemistarbeiders. Toch is het cijfer vergeleken bij verleden jaar, veel gunstiger, toen was het totaal aantal 519. OPBRENGST SPELDJESDAG De speldjesdag, gehouden door de Vereeni ging „Draagt elkanders lasten" ten bate van het T. B. C.-fonds heeft f 75 opgebracht. BENNEBROEK VERKEERSONGELUK. Vrijdagmiddag te omstreeks drie uur heeft alhier, bij de woning van den Burgemeester een botsing plaats gehad tusschen een van Haarlem komende personen-auto en een van Hillegom naderende motorrijder met duo- passagier. De motorrijder bekwam een ernstige been breuk en is per ziekenauto naar het Diaco- nessenhuis in Haarlem vervoerd. De duo-rei ziger, maakte wel een salto over de auto, doch kwam er zonder verwondingen af. De politie onderzoekt de oorzaken. ZANDVOORT TWEE AUTO'S IN ELKAAR VERWARD. Vrijdagavond botste op de Kostverloren- straat een zes persoons Aubum. bestuurd door den heer N. Lagerwey uit Haarlem, tegen een Ford personen auto, bestuurd door den heer Van Keulen, die uit de Nieuwstraat komen de, de Kostverlorenstraat wilde oprijden. De botsing was zoo hevig, dat de wagens met spatborden en wielen in elkaar ver-waard raakten. Het kostte meer dan een half uur noesten arbeid om de wagens van elkaar te bevrijden en den weg vrij te maken. De materieele schade aan beide wagens is groot, doch persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. RUITEN INGEDRUKT. Al stoeiende werd Vrijdagavond de 17-ja- rige H. door de groote spiegelruit van een lingeriewinkel in de Haltestraat geduwd. Ten gevolge van een stoeipartij op het Tramplein werd de 15-jarige D. door een ruit van de ijstent van „Kees" gedrukt. BURGERLIJKE STAND Geboren: Dina Klazina, d. van KI. Paap en Kr. van der Plas. Noorderstraat 45. Overleden: C. Donker geb. Dabroek, 49 j. Ondertrouwd: J. H. P. E. Kniphorst en J. J. Cremer; L. Drommel en D. G. Keur; P. J, Overmans en L. Opbroek. Gehuwd: G. van Duijn en A. K. Renzel. CHRIST.-DEM. UNIE. Vrijdagavond belegde de Christ. Dem. Unie in Ons Huis een openbare vergadering waar als eerste sprak de heer Stekete, over de be ginselen der CJD.U. Spr. zeide o.a., dat wij leven in een wereld, waarin het individualistisch beginsel „ieder voor zich" in onverzoenlijken strijd is met het woord van God. dat allen voor allen stelt. Vooral de radicale hervorming van het wereldleven, die de C.D.U. wil, wekte verzet bij vele ander partijen. Volgens spreker moet dit eenige verwondering wekken, omdat vele van deze partijen niet meer gelooven in de tegenwoordige wereldorde en daarom ook zelf verschillende veranderingen wenschen. Een van de belangrijkste kwesties is wel het werkloo'zenvraagstuk. Met cijfers toonde spre ker aan, dat zelfs wanneer de productie van de bedrijven werd opgevoerd tot de hoogte van voor de crisis toch nog een groot aantal arbeiders werkloos zou blijven. Door een steeds verder doorgevoerde rationalisatie en mechanisatie van de bedrijven werd de pro ductie per arbeider steeds hooger opgevoerd. Het aantal arbeiders kon beperkt worden, door de jeugd was later in het productie proces op te nemen en de 65-jarigen met Staats- of bedrijfspensioen uit het produc tieproces te nemen. Indien we niet radicaal van richting ver anderen, zoo zei de spreker, zal er na ieder tijdperk van hoogconjunctuur onherroepelijk weer een crisis met de matelooze ellende van werkloosheid volgen. De tegenwoordige re geering weet dit en gaat niettegenstaande dat, toch op den ingeslagen weg voort. Wie hiervoor geen verantwoordelijkheid wil dra gen, stemme onder de leuze allen voor allen op de lijst van de C.D.U. Hierna kreeg Ds. Van der Voet uit Haar lem het woord, die in een korte rede een scherp protest liet hooren tegen militaire vereering. Niet de weermacht maar de weer kracht van een volk moet verhoogd worden. Indien het geld voor de weermacht, voor de militaire doeleinden, uitgegeven, werd be steed voor sociale en cultureele doeleinden, zou dit de weerkracht van het volk ten goede komen. De C.D.U. wenscht een fier protest te la ten hooren tegen den militairen -waanzin. Staande de vergadering gaven zich velen als lid op voor de C.D.U. afd. Zandvoort. HAARLEMMERMEER GEGUND De bouw vani een groote garage aan den Hoofdweg te Hoofddorp, voor rekening van de heeren Gebr. de Boo (bouwkundige de heer L. Kraak) is gegund aan de firma Hollander en Esselink aldaar, voor de som van f 8450. INBRAAK. Vrijdagmorgen ontdekte de landbouwer de G., wonende aan den Aalsmeerderweg bij den Venneperweg alhier, dat er des nachts in zijn woning was ingebroken. De dief of dieven had den zich door de voordeur, die ze vermoede lijk met een valschen sluetel geopend hebben, toegang tot het huis verschaft en uit 'n in een der vertrekken staand cylinderbureau een zak ontvreemd waarin ongeveer f 40 aan koper geld was geborgen, zijnde de opbrengst van collecten, die de heer de G. in zijn kwaliteit als penningmeester van de Geref. Kerk met het oog op de in den laatsten tijd in Haarlemmermeer gepleegde kerkinbraken voorzichtigheidshalve niet in de kerk achter liet. Een gouden broche werd ook door de inbrekers meegenomen. BURGERLIJKE STAND Geboren: Eldert, z. van H. W. Schneider en S. M. Alleijn; Gerrit Theodorus, z. van D. Lamboo en H. M. van Ruiten; Jacobus Petrus, z. van N. J. Zwager en A. M. Zoetelief; Trijn tje, d. van G. Café en A. Noordhoek; Abelis, z. van J. de Kooker en S. Jonker; Mientje Eli zabeth, d. van J. Hofman en P. Scheepmaker; Leo Anton, z. van L. A. Staby en M. C. W. Ge- nis: Antje Maria Willemina. d. van G. Rip en J. van den Heuvel; Willem, z. van G. van 't Hof en N. Dol; Aaltje, d. van J. Doets en A. C. Sprangers; Jacobus Dirk, z. van L. Breetveld en J. M. Dolderman. Ondertrouwd: Gerrit Wolters 31 j. en Wijtske A. Loddema 19 j. Gerardus Hoender dos 32 j. en Cecilia A. van Saase 25 j.; Willem Lanser 30 j. en Grietje P. Willems 22 j.; Gerrit G. Petri 26 j. en Adriaantje Groot 25 j.: An- thonius J. Huïjsmans 27 j. en Antonia G. Wakker 22 j.; Albertus Schreurs 22 j. en Wil- helmina J. Biokker 19 j„ Cornells R. van Ham 27 j. en Wilhelmina A. Thuis 27 j. Gehuwd: Spaargaren Willem 25 j. en Antje Eveleens 23 j„ Jan Wittekoe 23 j. en Adriana G. Bax 23 j.; Comelis Treffers 24 j. en Geer- truida Zoeteman 19 j.; Gerardus Elshout 25 j. en Franciska Knol 22 j.; Hendrikus J. Wol ters 27 j. en Aafje T. Schönhage 24 j.; Come lis Broertjes 23 j. en Fina Hameteman 22 j., Pieter van Beem 31 j. en Huiverdina de Rijk 26 j.; Evert J. den Daas 28 j. en Cornelia G. van Andel 30 j.; Hendrik V. Thomas 29 j. en Adriaantje Busscher 27 j. Overleden: Pietertje Huijzei'S 62 j. geh. met J. J. van Hal; Magdalena Cornelia Bette 64 j. geh. met J. Potman; Anna Elisabeth Duij- ker, 72 j. wed. van J. van den Bergen. STAMBOEK- EN PREMIEKEURINGEN Vanwege de provinciale regelingscommissie voor 'de paardenfokkerij in Noord-Holland zullen op Donderdag 1 Juli op de keuringsba- nen van het gemeentelijk concoursterrein te Hoofddorp, de keiu'ingen plaats hebben voor het Stamboek voor het Nederl. Trekpaard, voor opneming van merriën in het keurstam- boek en van merriën van het type Trekpaard. BAD- EN ZWEMINRICHTING Tot badmeester-instructeur voor de Bad en Zweminrichting „Hoofddorp", is voor het seizoen 1937 benoemd de heer F. Stappel te Amsterdam. VELSEN Dr. H. FABER NAAR SCHIEDAM. Naar wij vernemen heeft dr. H. Faber. voor ganger der Ver. van Vrijz. Herv. alhier, het beroep van den Ned. Prot. Bond te Schiedam aangenomen. BEVERWIJK De werkloosheid neemt af. 200 werkloozen minder dan ïn 1936. Hoewel het aantal bij den gemeentelijken dienst der werkloosheidsverzekering en ar beidsbemiddeling ingeschreven werkzoekenden in de afgeloopen week een kleine stijging vertoonde, blijft het toch nog ongeveer 200 minder, dan in de overeenkomende week van het vorige jaar. Ingeschreven waren in totaal 952 werkzoe kenden tegen 930 aan het einde der vorige week. Daarvan waren er 864 (vorige week 846) in Beverwijk en 88 (vorige week 84) in Heemskerk woonachtig. In de overeenkomende week van het jaar 1936 waren 1127 werkzoekenden ingeschre ven,. Verkiezingsvergadering Anti-Rev. Partij. Rede van Mr. D. van Baaren. Vrijdagavond hield de Anti-Revolution- naire kiesvereeniging een propagandaverga- dering voor de verkiezingen in het Ned. Herv. Vereenigingsgebouw. Na lezing van Psalm 46 en opening met gebed sprak de heer N. Pas- schier een kort openingswoord, waarin hij de weinige aanwezigen verwelkomde. De heer mr. D. van Baaren, burgemeester van Delft, die als spreker optrad, begon zijn rede met er aan te herinneren, dat de Anti- revolutiomiairen gewend zijn aan een klein getal, want toen de partij in 1878 werd opge richt waren er negen menschen aanwezig. Het kabinet-Colijn heeft een zware periode achter den rug, aldus spr. Voor Nederland was het des te moeilijker, omdat het zijn bo demproducten niet kon uitvoeren. Dr. Colijn heeft zijn aanpassingspolitiek doorgezet. Spr. gaf het een sociaal-democraat en ook Van Houten van de C.D.U. te doen om in een verkiezingsvergadering te komen zonder een „zak vol beloften". De anti-revolutionnairen hebben slechts hun beginselen en zij komen zonder beloften. Uit de practijk yan het le ven kunnen zij thans de practische bruik baarheid van deze beginselen aantoonen. Laten wij het voetspoor volgen van Colijn, zoo eindigde spr. en het Nederlandsche volk terug roepen tot de christelijke beginselen, omdat daarvan alleen heil te verwachten is. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: S. Waagmeester en C. Q. M. Haarmans, C. W. Hilbers en J. S. Geerling, P. H. Hommes en M. J. Priester, C. Winkel en H. E. Waterdrinker. Getrouwd: J. Koster en L. Eiland, A. E. Lamm en M. J. van Noort. A. van Huijssteden en M. Loos. Th. van Bugnum en E. M. v. d. Heuvel, J. Ph. Bakker en P. C. Hoogland, J. Blokker en E. Steenbeek. Geboorten d. van M. BruinsJoosten; d. van J. RomeijnVelstra: z. van A. A. HaverDui ker; z. van M. Schik—Wetzel; z. van H. L. ScheffersAmme; z. van E. L. Niesten Tromp; z. van W. Joostenvan de Weerd. Overleden: M. Kelder, oud 78 jaar, geh. met E. van Beek iwedr.). H. Groeneveld, oud 86 j., geh. met M. Valens (wedr.). A. Y. Louwe, oud 63 j.. geh. met G. van Amersfoort (wed.), J. M. Wagenaar oud 88 j., geh. met J. J. Mol (wed.) MARKTBERICHTEN. Spinazie per kist 3080 ct. Postelein per K.G. 1013 ct. Andijvie per kist 1.251.75. Raapstelen per 100 bos 23 Radijs per 100 bos 1.503. Wortelen per K.G. 1016 ct. Komkommers, per 100 816. Asperges per bos. wit. 30—45 ct. Idem, blauw 2636 ct. Idem. dun 1020 ct. Aardappelen klein per K.G. IZz5Yz ct. Roode kool per 100 8. Bloemkool per 100 816. Uien per K.G. 48 ct. Prei per K.G. 46 ct. Sla per 100 krop 3—7. Rabarber, per 100 stuks f 47. Pieterselie per bos 2 ct. Selderie per bos 2Vz ct. Aardbeien per doosje 3755 ct Brusselsch lof 1222 ct. VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMER- LANDEN VRIJE VEILING. Spinazie per kist f 0.361.00. Sla (100 stuks) f 1.60— 3.10. Postelein per kist f 0.500.55. Wortelen per bos f 0.110.15. Rabarber per bos f 0.020.04Vz- Raapstelen per bos f 0.010.01 V2. Radijs per bos f 0.020.02 1/2. Peterselie per bos f 0.020.03. Selderie per bos f 0.02—0.03. Prei per bos f 0.060.10. Bloemkool le per stuk f 0.120.16. Bloemkool 2e per stuk f 0.06—-0.08. Witlof per K.G. f 0.08—0.12. Snijboonen per K.G. f 0.50. Asperges le wit per bos f 0.260.40. Asperges 2e wit per bos f 0.140.16. Asperges le bl. per bos f 0.140.25. Asperges 2e bl. per bos f 0.12—0.15. Aardbeien per doosje f 0.300.45. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 22 Mei Ondertrouwd: 20 Mei, W. C. Barthel en A. Druijf. Bevallen- 19 Mei. A. Kroonenburg—Bakker, z„ 20 Mei," T. Sacher—v. Asperen, z.f M. R. Jansen—de Groot, d., 21 Mei. H. C. Wïggers— Oudolf. z., M. C. de Zwager—Barnhoorn, d., 22 Mei, G. K. Klooster—Elfrink, z. Overleden: 20 Mei, J. J. Bernard, 56 j„ Indi- schestraat, 21' Mei, A. G. Antonisse—v. d. Berg, 61 j„ Teding van Berkhoutstraat, A. Mul Smit. 76 j„ Oranjeboomstraat. VELSEN. Ondertrouwd: M. Lettenmeijer en J. Dem- mers, Doodweg 20, Velsen N„ A. van Polancn en T. de Ronde, Breesaapstraat 5, iJmuiden; J. J. Rutte en M. C. Sintenie, Haarlem; P. Ree kers en J. M. Stigter, Frogerstraat 12. IJmui- den, Neptunusstraat 9 rd„ IJmuiden; L. van Dam en T. Brantsma, Eindhoven; A. J. Mooij en A. Michels, Melklaan 5, Velsen N., Wester wijkstraat la, Velsen N.; K. Schaap en M. Broeren, Tasmanplein 17, IJmuiden, Plancius- straat 52, IJmuiden; J. Dijkstra en H. J. J. Luijken, Kanaalkade 8, Velsen N.; M. Foppen en J. de Kan, Harderwijk; C. van Dijk en E. C. van Roden, Linschotenstraat 7, IJmuiden, Leeuweriklaan 39, IJmuiden; D. de Vries en G. L. van Rijswijk, Kruisstraat 16, Velsen N., Wijkerstraatweg 3, Velsen N. Getrouwd: J. Bos en G. Goedhart, le Maire- straat 15, IJmuiden; B. Iskes en J. J. Otto, de Weerdstraat 5, Umuiden; C. Korthouwer en O. K. K. de Haan, Narcissenstraat 32, Sant poort; D. J. M. Hierkens en C. M. Duineveld, Beverwijk; A. Rietdijk en Ch. M. de Jong, Ter schelling; J. Blenk en E. A. Haver, Alb. Cuijp- straat 6, IJmuiden; A. Rasmussens en A. Zwaan, Bloemstraat 20. IJmuiden. Bevallen: W. KeïjmanHuijbers, d., Pla- tanenstraat 45, IJmuiden; W. C. BalmJonge nelis, z„ Heerenduinweg 54, IJmuiden; M. Th. van Ettenvan den Wijngaart, d„ Schaep- manlaan 1, IJmuiden; F. Brouwervan Wit- zenburg, z„ Kompasstraat 31, IJmuiden; G. AdmiraalKieft, z„ Eschdoornstraat 8, IJmui den; G. King—Zegel, d„ Visseringstraat 25, IJmuiden; M. A. KruismanKraaijkamp, z., Hagelingerweg 10 Santpoort; M HonigWil- derom, d., K. Zegelstraat 3, IJmuiden; M. C. Aarts—Kuijpers. z„ Mahustraat 45. IJmuiden. Overleden: Ch. C. P. Bisschop, 58 j., echt- genoote v. G. P. Luttikhuizen, Doodweg 39 Velsen; C. Versteeg, 60 j.. echtgenoote v. P. van Deijck, Stationsweg 22, IJmuiden: C. G. Veld man, 37 j„ echtgenoote v. T. Schol, Cypressen- str. 25, IJmuiden.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 7