Je vrijheid raak je gauwer kwijt Dan een dictator. Dat kost tijd! Eenheid Door Democratie Tienduizenden begroetten het Prinselijk Paar in IJmuiden. MAANDAG 24 MEI 1937 HA ARE EM'S DAGBEAD" S Groote gemeenten confereeren met Mr. Slingenberg. Over wijzigingen in de steun regeling. Verandering: inzake den steun voor kleeding en dekking. Zaterdag is onder leiding van den minister van Sociale Zaken op diens departement een conferentie gehou den met de wethouders van sociale aangelegenheden en eenige hoofd ambtenaren van de gemeenten boven de 100.000 inwoners ter bespreking van eenige punten, verband hou dende met de uitvoering van de steunregeling voor werkloozen, mede naar aanleiding van de circulaire van den minister, waarbij wijziging in den aftrek wegens inkomsten van gezinsleden werd gebracht. Van de zijde der vertegenwoordigers dezer gemeenten werden eenige wenschen naar voren gebracht, o.a. ten aanzien van den steun van z.g. „zelfstandigen", die door verminde ring van de koopkracht in behoef tige omstandigheden zijn geraakt en voor wie het rijk geen steun ver leent, voorts de kwestie van den 33- steun (voor kleeüÈiiig en dekking) en o.a de uniformiteit der toeslagen voor Inwonende jjtinderen, waarbij verzocht werd rekening te houden met leeftijdsverschillen. Omtrent het resultaat van deze conferentie vernemen wij, dat de minister, met het oog op de komen de kabinetswisseling, geen positieve toezeggingen heeft gedaan, doch dat hij eenige tegemoetkoming inzake den steun voor kleeding en dekking in overweging zou nemen. POGING TOT DOODSLAG. Twee personen gestoken. Een 37-Jarige bewoner van de Lindegracht te Amsterdam had eenigen tijd met een 38- jarige wouw samengewoond, maar de vrouw beviel dit leven niet omdat zij naar haar zeggen te veel slaag kreeg, en eenige weken geleden ging de vrouw weer haar eigen weg. De man kon zulks niet verkroppen en zon op wraak. Toen hij Zaterdagavond de vrouw in de Goudsbloemdwarsstraat ontmoette, trok hij een dolk te voorschijn en bracht de vrouw een viertal steken toe. Een 49-jarige badmeester, die de vrouw te hulp snelde, werd door den woesteling in neus en kin gestoken. Hevig bloedend werden beide gestekenen- naar het Wilhelmina gasthuis vervoerd om verbonden te worden. Zij zijn daarna per auto naar huis gebracht. De dader is in het politiebureau aan de Marnixstraat ingesloten. De „Tromp" te water gelaten. Nieuw type voor onze Marine. Snelheid van 32.5 knoop. De dag van heden, waarop H.M. de Ko ningin het nieuwe schip voor de koninklijke marine, dat den naam draagt der beroemde Nederlandsche vlootvoogden Maarten Har- pertz. en Cornelis Tromp, te water heeft ge laten, heeft aan onze defensie een modern en bewegelijk schip geschonken. Op 17 Januari 1936 is op de werf der N.V. Nederlandsche Scheepsbouw-maatschappij aan de noordzijde van het IJ te Amsterdam de kiel van het schip gelegd. In December a.s. moet het gereed zijn voor het houden van de proeftochten. Er is dus in snel tempo gebouwd. De „Tromp" harer majesteits eerste flot- tieljeleider, vormt een voor de Nederlandsche marine geheel nieuw scheepstype. Het schip is grooter en zwaarder bewapend en bepant- serd dan een torpedojager. Zooals de naam aangeeft, is de oorspronkelijke bestemming van het type als leider van een flottielje jagers dienst te doen. In het buitenland, vooral in Frankrijk, heeft zich het type echter los van die oorspronkelijke bestemming ontwikkeld. De „Leader" is gegroeid tot een schip, dat den lichten kruiser nadert. De lengte is 132 meter, de breedte 12.40 meter, de diepgang 4.50 meter en de water verplaatsing bedraagt geheel uitgerust 4200 ton. De bewapening bestaat uit zes 15 cM. ka nonnen, vier anti-luchtvaart-mitrailleurs van 40 m.M. en vier mitrailleurs van 12,7 m.M., terwijl twee drievoudige torpedo-lanceer-in richtingen voor 53 c.M. torpedo's worden opgesteld. Tenslotte wordt de „Tromp" nog uitgerust met een watervliegtuig voor verkenningsdoel einden. Ter bescherming tegen granaatscherven is het schip voorzien van een licht pantserdek, terwijl ook een gedeelte van de huid en enkele langsschotten van pantsermatriaal vervaar digd zijn. Zooals tegenwoordig voor oorlogsschepen gebruikelijk, is het schip geheel samenge steld uit onbrandbare materialen en is het gebruik van hout tot het uiterste minimum beperkt, bij de constructie van hutwanden, meubels enz. is in ruime mate gebruik ge maakt van aluminium, mede in verband met de gewichtsbesparing, welke van zoo groot belang is bij dit type schip, dat een groote snelheid moet kunnen ontwikkelen om aan het doel, verdrijven van vijandelijke torpedo- pagers, te beantwoorden. Mede ter besparing van gewicht is bij de constructie op uitge breide wijze gebruik gemaakt van electrisch gelaschte verbindingen. De geheele vorm van het schip wijst er overigens op, dat de snelheid een belangrijke factor heeft ge vormd bij het ontwerpen van dit scheeps type. Het door twee turbine-installaties ont wikkelde vermogen van 56000 p.k. wordt over gebracht op twee schroeven, die het schip met een snelheid van niet minder dan 32,5 ■mijl per uur het water zullen doen klieven. De bemanning zal bestaan uit 21 officie ren. 20 adelborsten, 36 onder-officieren en 232 manschappen. De tewaterlating door H. M. de Koningin *ou hedenmiddag te drie uur geschieden. (Ado. Ingez. Med.) Met enthousiasme en blijde gezichten. Langs een 3 K.M. lange haag van menschen verlieten Prinses en Prins IJmuiden. IJmuiden weet wat massabezoek is. Reeds menigmaal trokken belangrijke gebeurtenissen duizenden vreemde lingen naar onze plaats en vooral naar onze havens en er zijn maar weinig reizende Nederlanders, die nog nooit een der IJmuïdensche hoogtij dagen hebben meegemaakt. De sluis bouw en alles wat daarmee verband hield, bezoek van toeristenschepen, het schouwspel van de wilde golven, hebben vaak IJmuiden gevuld met vreemdelingen. Maar zooveel menschen als er Za terdagmiddag in IJmuiden waren om het prinselijk paar te zien en te begroeten bij zijn terugkeer van het bezoek aan Engeland, hebben we haast nog nooit gezien. Duizenden en nog eens duizenden stonden langs den weg geschaard, waarlangs de Prinses en de Prins IJmuiden zouden verla ten. Van het Sluisplein tot de spoor brug, een afstand van ca. 3 K.M. stond een breede haag van menschen, waar van velen eenige uren geduldig de komst der hooge bezoekers hebben afgewacht. Reeds om 5 uur des middags was het te zien, dat er in IJmuiden weer wat bijzonders te doen was. En dat ging door, totdat einde lijk de saluutschoten, die eenige minuten lang tienvoudig weerkaatst de lucht en de trom melvliezen deden trillen, verkondigden, dat het jonge paar de Java verlaten had. Te zeven uur werd de Java verwacht; maar ook een oorlogsbodem is geen spoortrein en de tijd van aankomst van alles wat qp zee vaart, kan nu eenmaal niet met eenige ze kerheid worden aangegeven. De Chr. Muziek- vereeniging „Wilhelmina" verkortte het wach ten met het spelen van vaderlandsche liede ren. Want eerst te half negen gleed de Java de haven in. In de buitenhaven lagen reeds de Stentor en de Hector van Bureau Wijs muller te wachten, die spoedig aan den krui ser vast maakten. Het zonnetje, dat zoo zijn best had gedaan, om de wachtenden met zijn laatste stralen te koesteren, was al bij de kim, toen de Java zoo dichtbij was dat er aan dek wat viel te on derscheiden. Duizenden halzen rekten zich uit. En toen het drijvende fort het pantserfort voorbij was en ter hoogte van den kop van de Visschers- haven kwam, steeg een luid gejuich op; hoe den werden gezwaaid. Op de commandobrug staan de twee jonge menschen, voor wie al die be langstelling geldt. De Prinses wuift, Prins Bernhard, in de uniform van luit. ter zee le klasse, brengt de hand aan zijn witte uniformpet. Het wordt een vroolijke begroeting over- en-weer, zoolang tot de Java aan den toeristensteiger vastgemeerd ligt. Langzaam valt de avond over de haven. Maar nog is het. licht genoeg om de interes sante bedrijvigheid aan boord van den kruiser van den wal af te kunnen volgen. Fluit signalen weerklinken, rappe handen halen de trossen strak, steeds dichter komt de grijs blauwe „bodem" naar den steiger. Zware rookpluimen stijgen op uit de schoorsteenen van de Java en van de naarstig manoeuvree- rende sleepbooten. Hoog aan den mast van de Java wapperen de prinselijke standaard en de admiraalsvlag. Want ook vice-admiraal Kruys is aan boord. Na de eerste begroeting hadden de Prinses en de Prins het dek verlaten en zich in hunne apartementen teruggetrokken. Maar even na dat de Java aan den steiger was vastgelegd en de loopplank was uitgelegd, klonk opnieuw een signaal. „Alle hens aan dek". En eenige seconden later stond de geheele bemanning overal waar maar matrozen staan kunnen, als een eerewacht opgesteld. Toen Prinses en Prins even later weer aan dek verschenen, steeg opnieuw een gejuich op. Trommels roffelden, mariniers presenteerden het geweer, de matrozen, keurig in het gelid geschaard, salueerden. De scheepskapel zette het Wilhelmus in, dat weldra door de duizen den aan den wal met ontbloot hoofd werd meegezongen. Het is een plechtig oogenblik als even later na een kort afscheid de Prinses en de Prins den vaderlandschen bodem betreden. Weer klink een fluitsignaal; de prinselijke stan daard gaat omlaag; even later hangen van mast tot mast lange lijnen met tallooze vlag gen. Vice-admiraal Kruijs en de commandant van de Java kap. t. zee Van Staveren volgen hun gasten op den steiger, waar burgemeester Kwint, de heeren Ir. C. Wolterbeek, hoofd ingenieur van den Rijkswaterstaat, C. Oud. di recteur van het Staatsvisschershavenbedrijf en J. Seijffert, havenmeester, ter begroeting aanwezig zijn. Een felle straal flitst uit een der vuurmon den van de Java, een scherpe knal doet de menigte opschrikken: nauwelyk is de weer klank, die in alle richtingen over de haven dreunt, verstomd, om reeds valt een tweede schot. Zoo dreunen met korte tusschenpoozen de 33 saluutschoten over de havens. De Prins staat roerloos, in stramme houding, de hand aan de pet. De Prinses, onder den indruk van dit plechtige afscheid wacht met opgeheven hoofd het laatste schot af. En op de Java staat de geheele bemanning stram in de houding. Dan neemt het Prinselijk Paar afscheid van zijn gastheeren, vice-admiraal Kruijs en com mandant van Staveren en van den burge meester. En onder het zich over de lange rijen van toeschouwers voortplantende gejuich stappen beiden in hun auto, om dan langs de lange en breede rijen van de duizendkop pige menigte langs het kanaal IJmuiden te verlaten. Op den tocht door de gemeente werd de prinselijke auto voorafgegaan door een motor van de motorbrigade en de auto van den commissaris van politie. Dank zij de uitstekende politiemaatregelen kon de kleine auto-karavaan ongestoord haar tocht langs de duizenden volbrengen. Ge meentepolitie, versterkt met Rijkspolitie en marechaussees te paard van de brigade te Wormerveer hadden voor een flinke afzetting Dat niet alleen IJmuiden met deze gebeur tenis meeleefde bleek uit de vele auto's die uit de omliggende provincies waren gekomen. Niet alleen langs den kanaalkant en op het Sluisplein, ook op de Zuiderpier en het Sluis- eiland stonden honderden om de aankomst van den kruiser af te wachten. Maar lang duurde het niet of IJmuiden zag er weer uit als op een gewonen Zaterdag avond. Want iedereen ^o-langde naar een beetje rust na zooveel uren van wachten. Het Prinselijk paar te Soestdijk. Om vijf minuten voor half elf is het Prinse lijk Paar ten paleize Soestdijk gearriveerd. On danks het late uur had zich een tweehonderd tal personen bij den ingang van het hek opge steld om van de aankomst van de Prinses en den Prins getuige te zijn. Luide toegejuicht door deze vrij talrijke schare reed het Prinse lijk Paar het hek van zijn woning binnen aan de zijde van Soest, waar zich juist het minste publiek bevond. Zoodra de vorstelijke personen de auto hadden verlaten, werden zij op het bordes van het paleis begroet door den inten dant, jhr. J. A. de Jonge van Zwijnsbergen. en werd de standaard op het paleis geheschen. Luide toegejuicht door de belangstellenden gingen Prinses en Prins hun woning binnen. Pijn in rug en lendenen? Dat las tige gevolg van 'n zittend leven behoeft Uw dag niet te beder ven of U beletten uil te gaan. Neem daarvoor 'n "AKKERTJE" en Ge zijt geholpen. Neem IMiWdl AKKER-CACHETS in huis, ze Product bomen telkens van pas bij Hoofdpijn, Kiespijn, Zenuwpijn, Rheumatische pijnen, enz., enz. Per 12 stuks slechts 52 cent. AKKERTJES Volgens recept van Apotheker Dumorrt (Adv. Ingez. Med.) TUINSTOELEN vanaf f 0.79 PARASOLS f 1-95 VAN WEERT, Cierstr. 23, Tel. 14651 (Adv. Ingez. Med.) Eindelijk zomerweer. Duizenden kwamen naar de badplaats. Gezellige drukte op de boulevards. Toen we Zondagamorgen de eerste groepjes fietsers Zandvoort binnen zagen komen, voor spelden we reeds een drukken dag voor de badplaats, en weldra bleek, dat we gelijk kre gen. De afzonderlijke groepjes volgden elkaar met steedss kleinere tusschenruimten op en te gen half elf was 't een onafgebroken stroom van fietsers, die kwam aanrijden en zich over Zandvoort verspreidde. Treinen en trams ook de extra diensten kwamen vol aan en vertrokken bijna geheel leeg. De groote stroom van auto's kwam zooals gewoonlijk pas tegen den middag en daarna. Vooral in den namiddag was het op de beide boulevards zeer druk. Op de café-terrassen was nauwelijks een plaatsje te vinden. De terrassen van Noorder- en Zuiderbad trok ken ook de noodige belangstelling. Velen waagden zich zelfs aan een zonne bad, doch hoe aanlokkelijk het bij helder water er ook uitzag, het aantal baders bleef tot eenige tientallen beperkt. Toch waren het juist deze kleine groepjes badenden, die met de pootjesbadende jeugd aan zee en strand zoo'n echt zomersch cachet gaven. Toen de menigte zich 's middags over het uitgestrekte strand verspreid had, was het er nog wel niet vol, doch de strandpachters hebben toch eindelijk eens wat verdiend. In het tentendorp was alles leven en be drijvigheid. De ouderen genoten van het mooie zomerweer, rustig zittend voor hun linnen huis. De jeugd, voor het grootste deel in badpakken gestoken, plaste en ploeterde, voet-, hand- en korfbalde, sprong haasje- over en van het duin. Want de dag was haast te kort om alle levensvreugde te kunnen uiten. Tegen vijf uur begon de stroom van be zoekers langzamerhand weer weg te trekken. Voor ihet heengaan werd door velen nog een „ijsje gepikt" bij Kees. 't Gevolg was dat het Tramplein vol was met likkende en zuigende menschen, groot en klein. Dit moge welis waar een allesbehalve verheffend gezicht zijn, het schonk toch wel echt de suggestie, dat de zomer voorgoed in het land was. Nog voor de avond daalde begonnen de strandpachters hun stoelen weer op hoopen te zetten en toen later op den avond nog slechts een lichte plek in het Noordwesten aanwees waar de zon was ondergegaan, ver rieden de kalme verlatenheid van het strand en het rustige gekabbel van de zee niets van de duizenden die daar hadden genoten van zon en zee, van licht en lucht. Begrafenis C. Swarttouw. Zaterdagmiddag is op de algemeene be graafplaats Crooswijk te Rotterdam ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den heer C. Swarttouw Sr., in leven oprichter en ge delegeerd commissaris van de N.V. C. Swart- touw's Stuwadoor Maatschappij, overleden te Aerdenhout. Onder de talrijke aanwezigen bevonden zich de heeren Mr. H. P. van Vliet, consul-generaal van Japan te Rotterdam, D. P. van Wagenin- gen, secretaris van de vereeniging van Rot- terdamsche stuwadoors en van de Scheep- vaartvereeniging Zuid, ir. N. Th. Koomans, directeur van het gemeentelijk havenbedrijf, C. J. B. Doude van Troostwijk, secretaris van de stichting havenbelangen en J. Stakenburg, secretaris van den bond van werkgevers in de koopvaardij. Toen de kist met vele bloemen bedekt de kapel werd binnengedragen, speelde het orgel de marche funèbre van Beethoven. Als eerste spreker voerde het woord de heer mr. H. J. F. Heyman, president commissaris van de N.V. C. Swarttouw's Stuwadoor Mij., die herdacht wat de overledene voor deze on derneming heeft beteekend. De heer C. L. Verpoorten vertolkte de ge voelens van het personeel der N.V. C. Swart touw's machinefabrieken en constructiewerk plaatsen te Schiedam, waarvan de overledene de oprichter is geweest. Verder spraken nog de heeren W. P. de Beukelaar, directeur der stuwadoor maat schappij, W. ten Hooven, procuratiehouder, uit naam van het geheele personeel, Charles Geyr. als vertegenwoordiger van de firma C. Swarttouw's Antwerp Stevedoring Company. F. Mieghout namens het bedrijf te Amsterdam en dr. S. P. van der Chijs. Aan de groeve heeft dr. van der Chijs na mens de familie voor de betoonde belangstel ling dank gezegd. Ko van Dijk overleden. Zondagmiddag om vijf uur is te Groet, een dorpje in de buurt van Schoorl, waar hij de zomermaanden op een oude molen placht door te brengen, plotseling overleden de tooneel- speler Ko van Dijk. Ko van Dijk is 57 jaar oud geworden. In Augustus 1898 kwam hij aan het tooneel. Hij debuteerde bij het „Oude Neêrlandsch". Daar speelde hij tal van belangrijke rollen. Daarna is hij bij Royaards en Louis de Vries geweest, tot hij in 1918 toetrad tot „Het Schouwtoo- neel". Toen, na veertien jaar, dit gezelschap uiteenviel vormde hij met een aantal collega's „Het Nieuw Schouwtooneel". Van zijn rollen noemen wij „Cassius" in Julius Caesar. „IJsbrand" in Frederik van Eeden's gelijknamige stuk, Kaïn in „De Para dijsvloek". Mathijs de Sterke in „De opgaan de zon", de grenswachter in „De duivel in de vrouw", de pastoor in „Kinderen van ons volk", de titelrol in „De fakir", de hoofdrollen in Coolen's beide laatste stukken „De vreemde ling" en „De klokkengieter". Straforel in Ros tand's „Romanesk". Een halve eeuw geleden Uit Haarlem's Dagblad van 1887 24 Mei: Zaterdag hield de Hollandsche Maat schappij der Wetenschappen haar alge meene vergadering, welke door een vijf tigtal directeuren en leden werd bij gewoond. De voorzitter, jhr. mr. J. W. M. Schorer, opende de bijeenkomst met een toespraak, waarin hij het binnenlandsch lid dr. C. M. van der Sande Lacoste en de vóór weinige dagen overleden buiten- landsche leden A. W. Eicher. te Berlijn en B. Studer, te Bern, herdacht, en in het bijzonder verwelkomde de nieuw benoemde directeuren, mr. E. N. Ra- husen, mr. J. de Clercq van Weel, en G. Campbell, die voor de eerste maal de algemeene vergadering bijwoonden. De voorzitter berichtte, dat op de prijsvraag, luidende „De Maatschappij vraagt een systematisch, organogene- tisch en biologisch onderzoek naar de plantaardige parasieten, welke aan de haren van den luiaard worden aan getroffen", een antwoord was ingeko men onder de zinspreuk „In nature's infinite book of secrecy a little we can read". Nadat de adviezen der rapporteurs, de heeren prof. C. A. J. A. Oudemans, prof. F. R. W. Suringar en prof. C. K. Hoff mann, waren voorgelezen, werd op voor stel van directeuren eenparig besloten, aan deze verhandeling den gouden eere- prijs der Maatschappij toe te kennen. De opening van het naambriefje deed als schrijver kennen mevrouw Weber, geb. Van Bosse, te Amsterdam. Nadat nieuwe prijsvragen waren vast gesteld, werd op voordracht van direc teuren tot lid benoemd dr. W. N. du Rieu. bibliothecaris der Universiteit te Leiden. Directeuren en leden vereenigden zich later aan een gemeenschappelijken maaltijd in het hotel Funckler. Twee beruchte inbrekers gearresteerd. Verdacht van inbraak in het „Ringenhuis" te 's-Gravenhage. De Haagsche politie heeft twee beruchte in brekers gearresteerd en ingesloten, van wie vermoed wordt, dat zij de daders zijn van de inbraak in het „Ringenhuis" aan de Prinse straat hoek Korte Molenstraat te 's-Graven hage, waarbij de dieven een buit aan sieraden ter waarde van ongeveer f 17.000 hebben be machtigd. Het zijn de 23-jarige M. R. en de 44-jarige A. V., beiden zeer goede bekenden van de politie. De gearresteerden blijven hardnekkig ont kennen iets met de inbraak te maken te heb ben. Tot dusver is het nog niet mogen geluk ken op den buit beslag te leggen. Salarisregeling personeel Haarlemmermeerpolder. Vragen van den heer Drop. De heer Drop heeft tot de ministers van Binnenlandsche Zaken en van Waterstaat de volgende vragen gericht: 1. Ls het waar. dat vanwege de regeering door het provinciaal bestuur van Noord-Hol land langdurig overleg is gepleegd met het bestuur van den Haarlemmermeerpolder, over de salarisregeling voor het personeel, in dienst van genoemden polder en dat door het pro vinciaal bestuur namens de ministers van binnenlandsche zaken en waterstaat bij schrijven van 12 Februari 1936 op het oor spronkelijke ontwerp van het polderbestuur de volgende verbeteringen in overweging zijn gegeven a. dat de loonen van de dagbrug-, pont- en sluiswachters, de nachtbrug-, pont- en sluis wachters en de verdere arbeiders niet onder worpen behooren te worden aan de kortin gen, welke hoofdingelanden in hun vergade ringen van 20 December 1933 en 3 Juli 1935 besloten daarop toe te passen, terwijl de loonen van vorengenoemde categorieën, ter gedeeltelijke compensatie van het verplichte pensioenverhaal, met 7'/2 pet. dienen te wor den verhoogd; b. dat aan de voorgeschreven compensatie voor pensioenverhaal terugwerkende kracht zal moeten worden verleend, in dier voege, dat met terugwerkende kracht tot 1 Juli 1934 een vergoeding van 7V2 pet. en met terug werkende kracht tot 1 Januari 1933 een ver goeding van 6 pet. zal moeten worden toege kend. omdat naar de meening van de regee ring de toegepaste kortingen ten onrechte hebben plaats gehad en deze daarom onge daan behooren te worden gemaakt? 2. Is het waar. dat de hoofdingelanden van den Haarlemmermeerpolder a. op 6 Augustus 1936 ten slotte een sala risregeling voor het personeel hebben vast gesteld, waarin wel de door de regeering aan gegeven verlagingen en veranderingen voor de opzichters, den bode-schrijver-concierge en de overige ambztenaren (behalve voor den eersten, tweeden en derden ambtenaar ter secretarie), en de loonen der machinis ten enz. zijn aanvaard en opgenomen, doch waarin de verbeteringen, in vraag 1, geme moreerd, voor het resteerende personeel niet zijn aanvaard; b. dat de vakvereeniging van dit personeel, de Nederlandsche bond van personeel in overheidsdienst, de gelegenheid heeft ge vraagd om de hierdoor ontstane situatie met de ministers te bespreken op 25 November 1936 en 19 Februari 1937, doch dit verzoek bij schrijven van 29 April 1937 is afgewezen? 3. Zijn de ministers niet van oordeel, ook in verband met de door den minister van bin nenlandsche zaken herhaaldelijk gegeven verzekering, dat hij van zijn ï-echt op toe zicht op de o.a. door de waterschappen vast te stellen arbeidsvoorwaarden ook gebruik wenschte te maken om loonen. die z.i. te laag waren, te verbeteren, dat in dit geval tegen over het bestuur behoort te worden gemaakt om de in vraag 1 aangegeven veranderingen alsnog in de salarisverordening voor het per soneel van den Haarlemmermeerpolder aan te bi*engen? 4. Willen de ministers alsnog het noodige als bedoeld in VTaag 3 doen verrichten en, zoo neexx. om welke gewichtige reden wordt dan in dit geval artikel 126 ambtenarenwet niet toegepast?

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 5