DELFTSCHE SLAOLIE INDISCHE BLUE GILLETTE MM!? Mesjes DE KRUISVAART. BLUF MAANDAG 24 MEI 1937 HA ARC EM'S DAGBLAD 9 Nederlandsche Danssportbond. Geslaagde Balavond. In het Gemeentelijk Concertgebouw hielden de afdeelingen Amsterdam, Haarlem, Leiden, Den Haag en Rotterdam, Zaterdagavond een zeer geslaagd reünie en bal, dat onder leiding stond van den Haarlemschen dansleeraar H. Kwekkeboom. Deze opende, als voorzitter van den bond den avond, met een hartelijk woord van wel kom, in het bizonder tot de leden van de af deelingen buiten Haarlem. Voor de aanwezige niet-leden van den bond gaf spr. nog een korte uiteenzetting van het streven, n.l. om het dansen op een hooger en beschaafder peil te brengen. Spr. besloot met de opwekking, om mede te werken tot groei en bloei van den bond. •Hierna volgde een vroolijke promenade, waarbij gehost en gedanst en gezongen werd en die, zoals het een promenade betaamt, over ging in een vroolijke foxtrot. De tien-mans band van John Lon, uit den Haag, zorgde op uitstekende wijze voor beschaafde dansmuziek, waarbij vooral de goede vertolking van 't po pulaire „Harlem" opviel. Tijdens het dansen was het duidelijk te constateeren, dat het werken van den bond niet vergeefsch is ge weest. Er werd beschaafd en stijlvol gedanst, waarbij de tallooze variaties als je je laatste danslessen al enkele jaren achter den rug hebt sta je verbaasd dat er zooveel varia ties zijn op keurige wijze werden toegepast. De demonstraties van verschillende moderne dansen vormden een aangename afwisseling- van het programma, en werden geopend met een door de Haarlemsche leerlingen op keurige wijze uitgevoerde „formation-dance", een in Engeland zeer populaire vorm van dansen, die hier voor de eerste maal in Nederland ge demonstreerd werd en een welverdiend ap plaus oogstte. Van de andere demonstraties noemen wij nog een paar aardig uitgevoerde tap-nummers door zeer jeugdige leerlingen en een keurig gedanste rumba. Tot twee uur bleef men gezellig bijeen en voor velen zal het klokje van gehoorzaam heid eigenlijk nog wel veel te vroeg geslagen hebben. PERSONALIA. Tot griffier bij het Kantongerecht te Beet- sterawaag is benoemd Mr. R. H. van Houten, gewezen griffier bij het voormalig Kantonge recht te Kampen, thans tijdelijk adjunct-in specteur der directe belastingen te Haarlem. Tot substituut-griffier bij de Arr. Recht bank te Haarlem is benoemd Mr. R. W. J. C. van der Wall Bake, waarnemend griffier bij de Arr. Rechtbank te Amsterdam. Holl. Mij «Ier Wetenschappen. De algemeene vergadering te Haarlem. Zaterdagmiddag werd te Haarlem de alge meene vergadering gehouden van de Holland- sche Maatschappij der Wetenschappen onder voorzitterschap van mr. dr. A. baron Röell, commissaris der Koningin in Noord-Holland. In zijn openingsrede herdacht de voorzit ter de in den loop van het vereenigingsjaar gestorven leden. De Voorzitter wilde niet van een „opleving" spreken in den zin, waarin dit woord in de laatste maanden vaak wordt gebezigd, wan neer van economische verhouding wordt ge sproken. Integendeel, de monetaire maat regelen van de Regeeripg, waarin velen een van de oorzaken dezer opleving zien, hebben zei spreker voor den materieelen toe stand van de Maatschappij het tegendeel van „opleving" tot gevolg gehad. Conversies en aflossing met de minder voordeelig her beleggingen, die hiervan dikwijls het gevolg- waren, hebben hun nadeeligen invloed op inkomsten der Maatschappij niet gemist, en het maken van een sluitende begrooting is, willen de wetenschappelijke oogmerken, die zij nastreeft niet in het gedrang komen, een vraagstuk, dat aan het bestuur veel hoofd brekens kost. De financiën zijn een bron van toenemende zorg. Ik mag dit niet verzwij gen, zei spreker, omdat tal van aanvragen om geldelijken steun voor wetenschappelijke doeleinden, die het bestuur gaarne zou hel pen bevorderen, moeten worden afgewezen en het slechts met groote moeite aan het bestuur' gelukt het arbeidsveld, waarop de Maatschappij zich nog bewegen kan, niet in te krimpen. Indien dan ook teleurgestelden zouden meenen, dat onze vereeniging haar alouden roep niet handhaaft van voor de we tenschappen op de bres te staan, moet ik bij voorbaat het bestuur tegen dit verwijt ver dedigen, „Laat mij de hoop mogen uitspreken, dat ook dit jaar de ouderen, die mogen terugzien op een welbesteed verleden, met de jongeren, voor wie nog een schoone toekomst open ligt, weder banden mogen knoopen of vernieu wen, die ten goede mogen komen aan het krachtige leven van onze Maatschappij, die slechts door eendrachtige samenwerking en door de inspanning van alle krachten kan blijven bloeien." Prof. dr. A. F. Holleman, secretaris, bracht het jaarverslag uit, waarin hij memoreerde, dat het 19e deel van de Oeuvres Completes de Christiaan Huygens in den loop van/dit jaar gereed zal kunnen komen. Naar schat-v ting zullen er nog drie verdere deelen moe ten verschijnen, dus in het geheel 22. Het ge- heele werk kan over acht jaar gereed zijn. In verband met den sterfdag van dr. M. van Marum, 100 jaar geleden, werden aan ver schillende personen, portefeuilles uit het ar chief van Van Marum ter raadpleging in de bibliotheek verstrekt. De secretaris memo reert met enkele woorden dr. M. van Marum, die in 1794 benoemd was tot secretaris dei- Maatschappij en deze functie tot zijn dood heeft vervuld. In het archief bevindt zich zijn correspondentie met de meest vooraan staande geleerden van zijn tijd. Of de corres pondentie geheel of gedeeltelijk geschikt is, om te worden gepubliceerd, zal. te zijner tijd nader dienen te worden onderzocht. Het verslag der commissie van het Pieter Langerhuizen Lambertus-fonds werd goed gekeurd. Hierna heeft dr. ir. J. A. Ringers een lezing- gehouden over: de vroeger door de Holland- sche maatschappij der wetenschappen uitge schreven prijsvragen op het gebied van den waterstaat, in den loop der tijden beant woord. Benoemingen. Tot directeuren zijn sedert de vorige alge meene vergadering benoemd de heeren J. F. van Hengel, P. Reineke, mr. H. Reymers, jhr. D. C. Röell. mr. W. E. baron van Till, mr. H. Daniels, mr. G. C. B. van der Feen van Lille van Heilo, W. H. de Monchy en ir F. G. Wal ler. Tot leden zijn benoemd de heeren dr. W. L Doeters van Leeuwen, dr. J. van Ginneken, dr. E. Hertzsprung. dr. A. P. H. A. de Kleyn, mr. P. Scholten en dr. C. Schoute. Tot buitenlandsche leden werden benoemd: z.exc. J. G. Guerrero, prof. P. Sabatier, prof. J. E. Versciiaffelt. CALVÉ- KWALITEIT (Adv. Ingez. Med.j Rev. Soc. Arb. Partij. Openlucht-Meeting in Den Hout. Zaterdagavond had de afd. Haarlem van de Rev. Soc. Arb. Partij een openluchtmee ting georganiseerd in het park aan de Pa viljoenslaan. Medewerking werd verleend door de muziekvereeniging .Apollo". Als sprekers traden op de partij-secretaris Stan. Poppe en de heer D. Sehilp. De voorzitter der afdeeling Haarlem, de heer p. Koper opende de bijeenkomst met een korte toespraak waarna hij direct het woord verleende aan den heer Stan. Poppe. Spreker begon zijn rede met er op te wij zen dat deze verkiezingen daarom van zoo groot belang zijn omdat ditmaal voor het eerst de fascistische partijen aan den stem busstrijd meedoen. Het verweer van de arbeidersklasse tegen de in de afgeloopen vier jaren opgelegde be- lastingverhoogingen en verlaging van den werkloozensteun noemde spreker zeer ma tig. De geheele arbeidersbeweging is op het oogenblik zoek, alleen de arbeidersorganisa ties die geen enkele actie voeren bestaan nog. Spreker becritiseerde scherp de houding van de Sociaal-Democraten die steeds maar weer bereid waren om aanpassingspolitiek te voeren. De Sociaal-Democraten hebben ook hun ontwapeningspolitiek laten varen. Ook de Com. Beweging heeft op bevel van Moskou haar koers gewijzigd en is zelfs voor landsverdediging. De R.S.A.P. is de eenige partij die den strijd klasse tegen klasse blijft verdedigen. Spreker wekte daarom alle aanwezigen op om bij de aanstaande verkiezingen op de lijst van deze partij te stemmen. Vervolgens sprak de heer D. Schilp over: „Waarom R.S.A.P.?" De N.S.B. komt op voor den arbeid, aldus ving spreker zijn rede aan. maar in Duitsch land zitten duizenden arbeiders in concen tratiekampen. Dat toch nog vele arbeiders bij de N.S.B. zijn aangesloten is te danken aan de verwording van de arbeidersbewe ging. Spreker was van meening dat zich in Ne derland een zelfden toestand ontwikkelde als indertijd in Duitschland. Alleen Ihet ware socialisme dat onverzoenlijk is in den strijd tegen het kapitalisme kan de redding bren gen. De communisten schermen nu wel met een eenheidsfront met de burgerlijke par tijen tegen het fascisme, doch volgens spre- ker's meening kiezen de burgerlijke partijen bij een scherpe tegenstelling socialisme of nationaal-socialisme toch het nationaal-so- Het kabinet Colijn onderdrukt volgens spr.. de sociale arbeidersbeweging. Spr. voorziet dan ook dat dit eenheidsfront de beste voe dingsbodem voor het fascisme is. Het een heidsfront in Frankrijk heeft geen andere beteekenis dan beperking en indamming van het solidarisme. Alleen de R.S.A.P. zet den grooten strijd van de Bolsjewisten van 1918 voort. Ook deze spreker wekte daarom met kracht op om op de lijst van de Rev. Soc. Arb. Partij te stemmen. De meeting was niet bijzonder druk be zocht en werd door ongeveer 150 menschen bijgewoond. Centrale Tandheelk. Kliniek KEN'AUPARK 26 A TELEF. 12644 KUNSTTANDEN EN GEBITTEN ZIEKENFONDSTARIEF Spreekuren: 911 en 12. Dinsdagavonds 6.30—8.30 uur. (Adv. Ingez. Med.) Haarlemsche Speeltuiiifederatie. Tentoonstelling- van het winterwerk. De Haarlemsche Speeltuinfederatie had dit jaar besloten, haar leden elk afzonderlijk een tentoonstelling aan het winterwerk te laten organiseeren, in tegenstelling tot andere jaren, toen men meestal samen in een groote ruimte in het centrum van de stad exposeerde. Dit had het voordeel, dat elke vereeniging daar door weer gelegenheid had, het eigen werk zoo goed mogelijk te doen uitkomen, wat in een door velen gedeeld lokaal meestal niet zoo gemakkelijk gaat. Het bestuur van de federatie was zoo vrien delijk. ons in de gelegenheid te stellen, deze verschillende tentoonstellingen te bezoeken, zoodat we in enkele uren ons een algemeenen indruk van het Haarlemsche speeltuinwerk konden vormen. Het zou ondoenlijk zijn. elke tentoonstelling afzonderlijk en uitvoering te bespreken, zoodat we slechts dat zullen aanstippen, wat ons bizonder trof. Dat was bij ..Meerlebosch". aan de Nachtegaalstraat ongetwijfeld-het steen bouwwerk. De jeugdige deelnemers aan dit werk hadden met zelfgevormde minatuursteen- tjes resultaten weten te bereiken, die uit aesthetisch oogpunt werkelijk zeer fraai waren. „Weltevreden" aan de Cheribonstraat had een wat bescheidener tentoonstelling, die ech ter blijk gaf van het optimisme en den goeden wil van bestuur en leiders. Hier trof ons in het bizonder het handdrij'fwerk in bladtin, waar mede ook heel aardige resultaten bereikt waren. _,Te Zaanen", exposeerende in de school aan de Overtonstraat spande ongetwijfeld de kroon, met een keurige tentoonstelling die een prach tige demonstratie was, van wat er op het ge bied van het speeltuinwezen te bereiken was. Hier moeten wij in het bizonder het frissche, zyn beter, omdat de snijkanten harder sterker scherper duurzamer zyn. GILLETTE SLEUF MESJES PASSEN OP ALLE GILLETTE APPARATEN H.G.3. (Adv. Ingez. Med.) HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor 8 ct. en 25% zwaarder dan de meeste andere. (Adv. Ingez. Med.) Bij stralend lenteweer heeft de Kruisvaart Zondagmiddag op het terrein van de Wieler baan te Heemstede haar Meifeest gegeven. De tribunes waren tot de laatste plaats be zet en onder de genoodigden zagen wij o.a. Mgr. M. P. J. Möllman, oud-vicaris-generaal van het Bisdom Haarlem, Jhr. J. P. W. van Doorn, burgemeester, Dr. E. A. M. Droog, wethouder van Heemstede, Prof. N. Ammer- laan, regent van het Seminarie Hageveld en prof. dr. A. M. A. A. Steger. Het feest zette in met de Kruisvereering van alle leden van de Kruisvaart. Van de trappen daalden de jonge lieden, allen ge kleed in het groen, af en vulden het midden terrein, waar zij in stervorm zich plaatsten om het hooge en zwarte kruis, dat in het midden was opgesteld. Het was een indruk wekkend gezicht, deze 1200 jongens en jonge mannen, daar om het kruis geschaard, hoog ernstig en vol wij duig, zingend hun lied van „De Kruisvaart treedt aan". Toen maakten de groepen zich los en vormden zij twee groote kringen om het kruis. De vlaggen daalden neer en plechtig klonk het Wilhel mus over het terrein. Na dezen ernstigen inzet werd het feest lichter en vroolijker van aard. Met verschil lende bewegingsspelen symboliseerden de jongens het doelstreven van de Kruisvaart. Zeer geslaagd bijvoorbeeld in haar eenvoud was de voorstelling van den „gemeenschaps zin", waarbij lange rijen van jongens, die de handen op elkanders schouders hadden ge legd, op het rhythme der muziek van de RK. Harmonie St. Caecilia een rondegang uit voerden op het terrein. De voorstelling van den „arbeid" was wat te chaotisch om sterken indruk te maken, maar heel aardig en frisch was weer de daar opvolgende reidans, die in 4 groote kringen werd uitgevoerd. Over het algemeen slaagden die voorstel lingen het best, waarvan de groepen het meest gelijkvormig en de bewegingen het minst in gewikkeld waren. Een zeer komisch inter mezzo vormde het versierde wagenrennen, dat kleurrijk en origineel van vondst was. En ook de „galopdans" met al die nagemaakte paar den had bij het publiek een zeer groot succes. Dat deze dans werd begeleid door muziek van Monnikendam op het vers „Het Geluk" van Adema van Scheltema leek ons minder geluk kig. De muziek van Monnikendam was zeker karakteristiek maar Adema van Scheltema heeft zeker nooit gedroomd dat zijn gedicht Het Geluk, nog eens op deze wijze door een groote massa jongens zou worden „gedanst". Veel geslaagder was dan ook de ballonnen wedstrijd op het eenvoudige kinderlied Hein Hooger van Wim Snitker, waarvan de muziek eveneens door Marius Monnikendam was ge componeerd. Vooral het slot, toen al die hon derden kleurige ballonnetjes de lucht in gin gen, maakte een alleraardigst effect. Na de pauze kregen wij de Maria-Hulde. een leekenspel met tekst van Gabriël Smit en mu ziek van Pater Arthur Mertens O. F. M. Ook nu weer marcheerden de jongens in groote groepen het terrein op en in afwisseling werd spreekkoren gezegd. Bloemen, groenten en ae tekst zeer goed door een solostem en vruchten werden door verschillende stoeten aangedragen en gelegd aan den voet van een hooge estrade, waarboven een zware bronzen klok in een toren was gehangen. Guirlandes van groen werden om de zware houten balken gehangen en nadat een jongenskoor een bloe- menlied a cappella had gezongen, viel het doek onder de klok neer en werd het beeld van Maria zichtbaar. Een litanie en een „Wees Gegroet" werd door allen gezongen en het spel eindigde met een lied, gewijd aan Maria, de Koningin van de Kruisvaart. Deze Maria-Hulde maakte diepen indruk op de talrijke aanwezigen. Wat wij bij de Kruis vaart echter misten, dat was het kleurrijke, zonnige van de graal. Vergeleken bij de voor stellingen van de graal met haar felle, prach tige kleuren was dit effen groen van al die geuniformde jongens wat somber en een-tonig. Maar in hun wijding en vroomheid gaven de jongens aan de meisjes niets toe en zoo is dit feest van de Kruisvaart 'bij dit ideale lente weer dan ook in alle opzichten geslaagd. Onze corr. meldt ons nog: De publieke belangstelling voor dit feest, waarvan de leiding bij den heer Ant. Sweers berustte, was zeer groot. De belangstelling voor de tweede voorstelling, welke 's avonds werd gegeven, was wel niet zoo groot, maar toch zeker bevredigend. J. B. SCHUIL. De Leidsche Studenten hebben Zaterdag avond in onzen Stadsschouwburg een too- neelvoorstelling gegeven ten bate van het kinderhuis „Groot-Kijkduin" te Zandvoort en daardoor zooals de penningmeester van deze stichting, de heer Elffers in zijn ope ningswoord terecht mocht zeggen de Haar lemmers aan zich verplicht. Velen hadden aan den oproep om deze liefdadigheidsvoorstel ling bij te wonen voldaan, zoodat de Leidsche Studenten voor een met een select publiek gevulde zaal hebben gespeeld. „Bluf" van George Delance is een Fransch blijspel van het soort zooals wij een jaar of tien geleden veel uit Parijs kregen. Gilbert Lancy heeft op zijn bank-conto nog 36 francs staan. Dat is zijn heele bezit, wat hem niet belet om op de weldadigheidsmatinee van de gravin de Montigny tot 100.000 francs te bie den voor een kus aan de zangeres de Paoli. Den volgenden morgen schrijven alle kranten over tjeze kus van 100.000 francs en zoowel de Lancy die intusschen den titel van prins ook maar vast heeft aangenomen als madame de Paoli staan opeens midden in de belangstelling der Par ij zenaars. Maar intus schen is het bezit van Gilbert nog steeds niet meer dan 36 francs en de wissel voor de dure kus blijft ongedekt. Wij behoeven echter niet te vreezen, dat de Lancy de gevangenis in zal draaien, want Bluf is tenslotte niet voor niets een blijspel. Met zijn brutaliteit weet Gilbert den Amerikaanschen multi-million- nair Randson zoo te overtroeven, dat deze hem ten slotte tot associé in zijn zaak op neemt. Als het scherm voor het laatst zakt is de wissel gedekt en heeft Gilbert zelfs ge noeg crediet om twee tickets naar de Rivièra voor madame de Paoli en hem te bestellen. Een luchtig geval dus, dat wij vooral niet te veel au sérieux moeten nemen. Hoe het bij voorbeeld met dién aangenomen prinselijken titel moet gaan, daar vragen wij in zoo'n blij spelletje maar niet naar. Het is immers al les „blague", ook van den schrijver. Maar het blijspel biedt genoeg komische situaties en ook gelegenheid tot spel om het publiek een avond aangenaam bezig te houden. Vooral in het laatste bedrijf. Een deugd van dit Fransche stuk is, dat er climax in zit. Het begin is nog al slepend van handeling en het gelukte de Leidsche dames en heeren ook niet deze fout in het stuk te cacheeren. „Eigen regie" stond er in het pro gramma vermeld en het was vooral in dat eer ste bedrijf wel duidelijk te merken, dat er geen vakman achter dit spel zat. Zoo zou van de scène van den verkoop van de kus ongetwijfeld bij goede regie veel meer gemaakt hebben kunnen worden en ontbrak er ook nog al iets aan het samenspel op deze weldadigheidsmatinée. Maar in II en nog meer in III, toen wij voornamelijk „scènes a deux" kregen,werd het veel beter. De heer A. W. Kist kwam er als Gilbert toen ook veel meer in. Deze dilettant bezat genoeg aplomb voor de rol van dezen faiseur en zijn spel won vooral, wanneer hij zittend kon spelen. En omdat Gilbert voorna melijk het spel in handen had, wist hij leven en kleur te brengen in de scènes met Rand son en Marguerite La Paoli. De heer Kist over troefde den multi-millionnair in alle opzich ten, ook in spel. zoodat hij zijn overwinning aannemelijk maakte. En het gelukte den heer Van Duyl ook wel van den Amerikaan vooral in II toen hij goed tegenspel gaf een type te maken, al bleef hij dan ook min of meer in de carricatuur. Mej. J. C. Blom gaf ook in II en III haar beste spel. Voor een Francaise mocht zij wat te gereserveerd zijn ook Gilbert was trou wens meer faiseur dan amant zij speelde met prettige distinctie en charme en de scènes van Gilbert en Madame La Paoli deden het bij het publiek dan ook zeer goed. Zoo zat er evenals in het stuk ook climax in de voorstelling en het warme applaus aan het slot ging dan ook regelrecht naar de spelers uit. De spelerslijst vermeldde heel wat namen, maar de rollen waren bijna alle van weinig beteekenis. De heer L. P. Nijenbandring de Boer was als Bourdin, de advocaat, wel een der besten. Hij speelde met een aangenaam aandoende rust en zekerheid. Dit kunnen wij eveneens zeggen van den dirigent van den heer R. Muller. En heel aardig was ook de drukke, levendige gérant van den heer Wichers. De chasseur had met zijn verschijning alleen reeds een daverend succes. Hij steeg in den werkelijken zin van het woord boven allen uit en zou in de 18de eeuw zeker in aanmerking gekomen zijn voor Pruisisch grenadier. Van de decors en aankleeding was in n en Hl veel werk gemaakt. Het Parijsche restau rant had cachet en het moderne apartement van Madame La Paoli kreeg terecht een apart „open doekje". Na afloop der voorstelling werden de dames en heeren met kransen en bloemen gehuldigd. Ook mevrouw Van der Merschde Bie Leu- veling Tjeenk, die als presidente van het uit voerend comité zoo veel had gedaan voor het welslagen van dezen avond, werd met harte lijk applaus in de huldiging betrokken. De avond eindigde met het lo Vivat, doorl het publiek staande meegezongen. J. B. SCHUIL. onconventioneeie figuurzaagwerk van dc jon gens en het keurige handwerk van de meisjes vermelden. „Flora" exposeerde in haar eigen keurige ge bouw aan de Jasmijnstraat. Van het tentoon gestelde verdienen in het bizonder de vliegtuig modellen, waarvan de deugdelijkheid binnen kort in de praktijk geproefd zal worden, en de koperplastiek een eervolle vermelding. „Het Rozenpriëel" had weer een wat beschei dener expositie, die echter toch van hard wer ken getuigde. Opmerkelijk was hier dc hengel sport afdeeling zou er wel één beuurt in Haarlem zijn, waar zooveel hengelaars wonen, als juist in het Rozenprieel? van de Jeugd- en adspirantvischclub „De Rietvoorn". In den tuin bewonderden wij nog een keurige draai molen, door enkele leden in vier dagen tij ds vervaardigd. Tenslotte hebben we bij het „Oosterkwar tier". dat reeds eerder exposeerde en daardoor nu slechts een kleine collectie bijeengebracht had, het keurige timmerwerk kunnen bewon deren, evenals enkele fraaie producten van koperplastiek. Dit globale overzicht gaf ons den indruk, dat er in het afgeloopen seizoen door de besturen en de talrijke leiders en leidsters hard en met liefde gewerkt is. waarvan de tentoonstellin gen de vaak verrassende resultaten demon streerden. Uit de verschillende openingsrede voeringen stippen wij nog aan, dat de belang stelling voor het speeltuinwerk nog steeds groeiend is. zoozeeer zelfs, dat één der aange sloten vereenigingen in enkele weken tijds, 70 nieuwe leden kon boeken. De onderlinge sa menwerking is uitstekend en het is dan ook te verwachten, dat het speeltuinwerk in Haarlem steeds beter en uitgebeider kan worden geor ganiseerd, werk, dat ieders sympathie ten volle verdient. HAARLEMSCHE REDDINGS BRIGADE. Zondagmorgen 10 uur verzamelde zich in tvaart een groot aantal dames- en heerenleden der bri gade om de zomeroefeningen te beginnen. Bij verhindering van den voorzitter, den heer Joh. M. Schmidt, sprak de heer P. Wap- stra, secretaris, een woord van welkom; hij bracht het gemeentebestuur dank voor het beschikbaar stellen der inrichting op Zon dagmorgen van 10 tot 11 uur. De heer Meijerink, oud-voorzitter, sprak op verzoek der leden nog een enkel woord. Hij drong aan op vlijtig en vooral geregeld oefenen, om steeds paraat te zijn. Hierop gingen de leden te water. Zij genoten zichtbaar van het frissche nat. Aan het einde van het oefenuur nam de hoofdleider het woord en deelde mee dat de eerstvolgende examens gehouden zullen wor den op 13 en 27 Juni a.s. In verband met deze examens zal eiken avond van half zes tot zeven uur en ook van zeven uur tot aan den sleutingstijd een instructeur der brigade aan wezig zijn voor de technische opleiding van candidaten. Een groot aantal gaf zich op voor de verschillende examens. Zondagmorgen zal gekleed gezwommen worden; de oefeningen in het Sportfond- senbad op Woensdagavond, blijven, óók ge durende het zomerseizoen gehandhaafd. SLUITINGSAVOND DER OVERIJSKLSCHE ONTSPANNINGSVEREENIGING. In de zaal van café-restaurant „Dreefzicht" hield de Overijselsche Ontspanningsvereeni- ging Zaterdagavond haar sluitingsavond, waarvoor veel belangstelling bleek te bestaan. Er was een gevarieerd programma samenge steld, dat voor een groot deel ingenomen werd door de Johez Jeugd Harmonie onder leiding van den heer J. A. Meng en het Mannenkwar- tet Orpheus, directeur de heer N. de Zwager. Zoowel het jeugdige muziekensemble als de vier geroutineerde zangers hebben zich van hun beste zijde doen kennen en vonden dan ook een zeer aandachtig gehoor. Waar het hier een feestavond betrof kon natuurlijk ook de luim niet ontbreken en daar om had het bestuur voor de noodige vroolijk- heid ter afwisseling gezorgd. Zoo waren er dc gebroeders Klipper, snelteekenaars met bij zonder talent, die met hun bizarre, in een oogwenk op papier gebrachte conterfeitsels al gemeenen bijval oogstten. De voorzitter der vereeniging, de heer J. Westervoorde, hield een rede. waarin hij zich in sappig Overijselsch tot de aanwezigen richtte. Uit zijn speech viel op te maken, dat de O. O. V. zich in een bloeiend vereenigings- leven mag verheugen en dat er met animo ge werkt wordt om de banden zoo mogelijk nog sterker aan te halen. Met een bal, dat tot twee uur duurde, werd deze geslaagde kunst- en cabaretavond be sloten JICHT- EN RHEUMATIEKKRUIDEN „JAVA" wetenschappelijk samengesteld, verwijderen de pijnlijke URINEZUREN langs den natuur- lijken weg. Per doos 0.75 INDISCH SMEERSEL „PANASOL", verzacht onmiddellijk Jicht-, Rheumatiek-, Gewrichts-, Rug-, Lende- en Spierpijnen. Per flacon ƒ0.75 IND. KRUIDEN-LABORATORIUM „JAVA", GARENKOKERSKADE 82. Telefoon 12305, en bij de Drogisten v. EDEN. ENDENBURG, BENDE. SCHOLTEN. KOOY. (Adv. Ingez. Med.) AGENDA MAANDAG 24 MEI Prinsen Bolwerk: Schaefer's Lilliputterstad Frans Hals Theater: ..Hollywood zoekt een prinses" en „Sindbad de Zeeman". 2.30 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Marguerite Gautier" 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Lasteraars". 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Slechts een vrouw", 7 en 9.15 uur. Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur. behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Ged. Oude Gracht 66: Auto-tentoonstelling Skodamodellen. 10—10 uur. DINSDAG 25 MEI Groote Kerk: Orgelbespeling 8.1S—9.15 uur Koningstraat 39: Bak- en kookdemonstra tie firma K. Hoesbergen. 2.30 uur. Ged. Oude Gracht 66: Auto-tentoonstellm^ Skodamodellen. 1010 uur. Bioscoopvoorstellingen "s middags en des avonds. Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Prinsen Bolwerk: Schaefer's Lilliputterstad

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 7