DINSDAG 25 MEI 1937 HAAKLEM'S DAGBLAD 8 VOETBAL. HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG Kampioenschap van Nederland. Go aheadAjax en Be QuickP. S. V. Af deeling I. Promotie tweede klasse (twee de beslissingswedstrijd)'t Gooi—Hilversum (Sportpark te Hilversum, 6 uur). Promotie vierde klasse: SoplaB. V. C. SwiftGer maan; OosterparkA. P. G. S. Af deeling II: Promotie derde klasse: E. D. .S—De Hollandiaan; Fluks—The Rising Hope. Af deeling IV: Promotie tweede klasse: Mi randaMiddelburg; Willem HM. V. V. Pro motie derde klasse: R. C. S.Terneuzen; Ti- voliE. S. V.: HeerlenWillem I. Afdeeling V: Eerste klasse: G. V. A. V. Leeuwarden. Om den Ned. Voetbalbeker: Zesde ronde: C. v. V.—B. M. T. Halve eindstrijd: De Ken- nemersEindhoven. Promotiecompetitie 4de klasse. HALFWEG—SWIFT (1—0). Halfweg speelde Zondag haar laatsten de- gradatie-wedstrijd en wist een benauwde, doch verdiende 10 overwinning te behalen. Na 4 minuten gaat bij een gevaarlijken Swift-aanval het schot van den middenvoor net over. Halfweg antwoordt met een goed opgezetten tegenaanval, maar de kopbal van P. van Huy- 2en wordt op goede wijze door den Swift-keeper gehouden. Na 38 minuten -geeft P. v. d. Oordt, de linksbuiten van Halfweg, een goeden voor zet, die door C. Tienstra in een onhoudbaar doelpunt wordt omgezet (10). Na, de thee weer hetzelfde spelbeeld. Halfweg is steeds iets meer in den aanval. Zij krijgt nog een goede kans als Van Aalst den bal naar v. Huy- zen plaatst; deze laatste heeft echter met zijn kopbal geen succes. De stand blijft ongewijzigd. De stand in deze competitie luidt: gesp. gew. gel. verl. pnt. v.t. gem. Halfweg 4 12 14 45 1. Germaan 3 1113 4—3 1. Swift 3 1113 33 1. HULDIGING H. F. C. „HEEMSTEDE". Zooals bekend is „Heemstede" kampioen ge worden der 2e kl. Haarl. Voetbalbond afd. B, Zij werd Zondag gehuldigd door donateurs en (trices). Door een donatrice werden elftal en bestuur toegesproken; er werd een fraaie kampioens- vlag aangeboden. Ook de bestuursleden kregen een draag- medaille. Met een hoera werd de vlag ge- heschen. Hierna werd D. C. O., welke voor deze gele genheid uitgenoodigd was een huldigings wedstrijd te komen spelen, door bestuur en le den van Heemstede gehuldigd, eveneens met het door haar behaalde kampioenschap afd. C 2e kl. H. V. B. Na een toespraak door Heemstede's voorzit ter ontving D. C. O. een zeer fraaie bloemen hulde. De aanvoerder van D, C. O. hield een toe spraak tot de vereeniging „Heemstede"; haar werd eveneens een fraai bloemstuk over handigd. Hierna volgde de wedstrijd „Heemstede"— ,J>. C. O.". Het begin was voor D. C. O, maar Heem stede komt gaandeweg los; na een kwartier neemt zij de leiding (10). D. C. O.'s rechtsbuiten maakte met een hard schot gelijk (11). D. C. O. bleef in den aanval, spoedig weet haar linksbuiten zijn club de leiding te be zorgen (12). Heemstede komt nu weer in den aanval en maakt wederom gelijk (22). Kort hierop herneemt D. C. O. de leiding (23). Heemstede weet kort na elkaar twee doel punten te scoren, zoodat de rust met 43 komt. Na rust kunnen de voorhoeden het juiste schot niet vinden. Tegen het einde komt D. C. O. steeds voor het Heemstede-doel, doch op wonderlijke wijze ontkomt Heemstede aan doelpunten. Het einde komt dus met 43 voor Heemstede. Na afloop gingen beide clubs feestvieren. Er werden toespraken door beide voorzitters gehouden, waarin op de goede verstandhou-'1 ding der clubs gewezen werd. Heirna werd aan D. C. O. nog een prachtige herinneringsmedaille aangeboden, welke on der luid applaus door D. C. O. aanvaard werd. De avond werd in een prettige stemming door gebracht. Hij werd opgeluisterd door accor deon muziek van Herman Theunissen. Na afloop dankte de heer Umans, voorzitter van D. C. O., de vereeniging „Heemstede" voor den genoeglijken dag. CRICKET IN ENGELAND. Lancashire 3586 (Hopwood 98 Place 81) behaalde de eerse overwinning met innings, op Warwickshire 124 en 110 (Sibbles 531). Glamorgan 2158 wint met innings van Northamptonshire 84 en 77 (Clay 743. De stand van de overige wedstrijden is: Op Lord's Noord 271 tegen Zuid 300 (C. W. V. Robins 70). Yorkshire 465 tegen Sussex 4076 (Jas Langridge 166). Essex 149 (Her man 757) en 1404 tegen Hampshire 136. Leicestershire 92 en 1324 tegen Somerset 186. Notts 237 (Keeton 80) en 1081 tegen Worcestershire 186. Middlesex 341 (R. Fel- ton 171, Hulme 96) en 1272 tegen Cambridge 231. The Army 251 en 1108 tegen Oxford 137 (J. W. A. Stephenson 660). Kent 100 en 1021 tegen Derbyshire 239 (Alderman 89) en 88 (Watt 634). Nieuw-Zeeland 119 en 91 tegen Staffordshire 68 (J. A. Dunning 8—26). WIELRIJDEN. DE RONDE VAN LUXEMBURG. Uit Diekirch: Onder groote belangstelling is de ronde van Luxemburg begonnen met het traject van Luxemburg naar Diekirch over een afstand van 213 K.M. in deze zware eer ste étappe heeft zich vooral onze landgenoot J, Braspenning jr. goed geweerd. Steeds was hij in de voorste gelederen te vinden; her haalde malen ontketende hij den strijd met een uitlooppoging. Tegen het einde zakte hij iets af, maar toch eindigde hij op de zesde plaats met een achterstand van niet meer dan ruim drie minuten op den winnaar Matthias Clemens, die in de eindsprint zijn broer Pierre met een lengte klopte. Van de andere Nederlandsche renners eindigde Piet van Nek op de 35ste, Bronger op 55ste en Kroese op de 92ste plaats. De uitslag van de eerste étappe luidde: Matthias Clemens (Lux.) 213 km. in 5 uur 49 min. 34 sec. 2. Pierre Clemens (Lux.) op een lengte; 3. Tersago (België) in 5 uur 51 min. 29 sec.; 4. Michielsen (België) op een lengte; 6. Braspenning Jr (Nederland): 7 Oubi*on 'Fr.). B. van den Driessche (Belg'ë). zelfde tijd.) 35. Van Nek (Nederland) tijd 6 uur 2 min. 11 sec. 55. Bronger (Nederland) 6 uur 11 min. 14 sec.; 92. Kroese (Nederland) 6 uur 45 min. 20 sec. PAARDENSPORT. HET CONCOURS-HIPPIQUE TE AMSTERDAM Verschenen is het programma van het Vde internationale concours-hippique, dat van 24 tot en met 27 Juni a.s. wederom in het Olym pisch Stadion te Amsterdam zal plaats heb ben. Het uitvoerende comité heeft van de be trokken autoriteiten de mededeeling ontvan gen. dat het muziekcorps van het 2e half- regiment huzaren te Deventer toestemming heeft gekregen, dit evenement op hippisch gebied muzikaal op te luisteren. Dit muziek corps komt te paard van Deventer naar Am sterdam, op zichzelf al een sportieve praes- tatie. Donderdag- en Vrijdagavond zal het een taptoe met fakkellicht te bewonderen ge ven op het stadion-terrein. Er bestaan bovendien plannen voor een taptoe op den Dam, waarvoor reeds de toe stemming van den burgemeester is aange vraagd. HONKBAL. EEN AMERIKAANSCHE TORPEDOJAGER IN AMSTERDAM. Vermoedelijk arriveert deze week in de haven van Amsterdam een Amerikaansche torpedo jager. Als gewoonlijk is het bestuur van den N.H.B. al bezig te trachten één of meer wed strijden tot stand te brengen. Het is nog niet zeker of de bemanning één of twee negentallen op de been brengen kan. Kunnen er twee negentallen worden gevormd, dan wordt zoo wel in Haarlem als in Amsterdam een wed strijd gespeeld, beide op Zondag a.s. Kan er maar één wedstrijd gespeeld worden, dan heeft die in Haarlem plaats. Voor beide mogelijkheden is door de negen talcommissie een negental samengesteld. Wordt er één wedstrijd gespeeld dan speelt het Bondsnegental. Dit bestaat uit; Lammens, werper, J. Baas, vanger. Van den Heuvel Rein- ders, eerste honk, M. C. Bakker, tweede honk, Meenhorst of Van Pareeren, korte stop, Wulf horst, derde honk, C. Hunik en Vonk, Jaap Hartog, Van der Putten, verre velders Waar twee namen genoemd zijn is de bedoe ling dat iedere speler een halven wedstrijd speelt. Voor het andere geval is een Haar- lemsch negental samengesteld. Dit bestaat uit: Pijnakker, werper, J. Baas, vanger, Van den Heuvel Reinders, eerste honk, C. Kloos, tweede honk, Hofstra, korte stop, Wulfhorst, derde honk, C. Hunik, Jaap Hartog en Van der Put ten verre velders. Reserves zijn: Jan Hartog, C. v. d. Schalie en J. Veenhof. NED. HONKBALBOND 25 JAAR. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van den Ned. Honkbalbond zal het bestuur Za terdag 29 Mei, van drie tot vijf uur, receptie houden in Hotel „Victoria" aan het Damrak te Amsterdam. LAWNTENNIS. DE INT. FRANSCHE TENNISKAMPIOEN SCHAPPEN. Van Swol verliest van Boussus. Nederlandsche dames winnen. Uit Parijs: Maandag werden de internatio nale Fransche tenniskampioenschappen voortgezet. In de morgenuren speelden de Nederlandsche dames; beiden wonnen zij hun partij. Mej. Terwindt kwam tegen de Oostenrijkse he speelster mevr. Wolf uit. In de eerste set moest de Nederlandsche kam pioene zich nog inspelen; hiervan maakte haar tegenstandster gebruik om met 62 te winnen. Mej. Terwindt kwam er echter daar na steeds beter in; zij had dan ook vrijwel geen moeite met de volgende sets, die zij met 60, 60 won. Mej. Rollin Couquerque speelde tegen de Fransche speelster mej. Goldsehmidt. Spoe dig was het 40 in het voordeel van onze landgenoote, toen mej. Goldsehmidt opgaf. Van Swol moest tegen den Franschen Davis-cupspeler Boussus aantreden; hoewel hij vooral in de eerste set uitstekend partij gaf, kon hij toch niet verhinderen, dat de sterke Franschman hem met 63, 63, 64 uitschakelde. De belangijkste uitslagen luidden: Heeren-enkeïspel (derde ronde) Boussuus sl. van Swol 63, 6—-3, 64; De Stefani sl. Galeppe 6—2, 9—7, 6—1, Kirby' sl. Kukuljevic 5—7, 6—2, 8—6, 2—6, 6—3; Hen kei sl. Langanay 6—1, 6—3, 6—2; Farquhar- son 'sl. Shayes 6—0, 61, 6—3; Austin sl. Maneff 7—5, 61, 6—2. Destremeau sl. Ca- napelle 75, 61, 61. Dames-enkelspel (tweede ronde) Mej. Hom sl. mej. Simon 86, 75; mej. Terwindt sl. mevr. Wolf 26, 60, 60; mej. Rollin Couquerque sl. mej. Goldsehmidt 40 opgegeven. Mevr. Henrotin sl. Lady Doreen Bouvery 63, 2—6, 6—2; mej. Helen Jacobs sl. mej .'Barber 6—1, 3—6. 6—1, mevr. Mathieu sl. mej. Waver 6—2, 6—0; mevr. De la Val- dene sl. mej. Lebailly 61, 62. Gemengd dubbelspel (halve eindstrijd): Mej. Horn en Journu sl. mej. Dearman en Hughes 64, 64. HONDENSPORT. OM DEN KENNEMERLAND-BEKER. Onder auspiciën van de Kon. Ned. Politie honden Vereeniging zal de jaarlijksehe wed strijd om den „Kennemerlandbeker" worden gehouden op 30 Mei a.s. op het landgoed „Schoonenberg" te Driehvis. toebehoorend aan den heer W. de Vries. Aan dezen wedstrijd zal worden deelgenomen door de Politiehonden- dresseerclubs „Zuiderhout" en „Kent U zelf" te Haarlem: „Oefening Baart Kunst" en „Onder Ons" te IJmuiden en „Castricum" te Castricum. Als keurmeesters zullen fungeeren de heeren W. van Prattenburg te Zeist, G. van Oort te Bussum, H. W. Heykamp te Utrecht. Helper-pakwerker is de heer Van Unen te Zeist. DAMMEN. „JOSEPH BLANKENAAR" WINT DEN MASSAKAMP TEGEN DAMCLUB „HAARLEM". Te Amsterdam had de jaarlijksehe massa kamp plaats tusschen de Damvereeniging „Joseph Blankenaar" en de Damclub „Haar lem" om den De Louw's wisselbeker. De uitslag luidt: „Joseph Blankenaar Damclub Haarlem. F. RamanH. W. Zitman 11 J. MutzF, A. Berkemeier 11 J. de KrijgerChr. F. Visse 20 K. KnolTh. van Wamel 02 E. HubelmeijerC. v. d. Werff 11 O. J. B. v. d. SleenP. van Wamel 20 P. Goezinnen—JK. P. Kraaijer 1 H. GorterF. Mollema 1 J. van BarkG. P. Roet 1- J. WestenborgH. A. van Abs 1- D. WestendorpG. M. Eising 1- G. Verwoerd—J. Hartel 1 A. QueridoB. Gabliël 20 A. BoerlageJ. H. Burghout 20 E. PopelsdorffR. Groos 11 W. GoezinnenA. Russ 20 B. BarendL. P. Huges 11 ArtmnnrJ—H. W Mol 02 J. Mos—F. H. Verpoorten 11 C. BoogaartR. C. Broekmeijer 20 Totaal 24—16 J. W. VAN DARTELEN DOOR LIMBURG. In Augustus a.s. zal de heer J. W. van Dar telen een simultaantournée ondernemen door Limburg. De laatste jaren breidt de damsport zich in Limburg steeds uit (alleen Maastricht heeft reeds zeven damvereenigingen), wat tot gevolg heeft gehad dat de Zuid-Limburgsche Dambond zich bij den Ned. Dambond heeft aangesloten. Teneinde nu ook de Noord- Limburgsche clubs voor den Ned. Dambond te winnen, zal deze simultaantournée door den heer Van Dartelen worden ondernomen. DAMCLUB HET NOORDEN In het clubgebouw aan de Berkenstraat 10 werden de volgende partijen gespeeld: Wintercompetitie le klasse: J. Dienske Jr.W. Reinhardt 2—0 2e klasse: J. HerbenB. Mooij 02 Zomercompetitie 2e klasse: H. SoilL. Poots 11; S. G. HoekstraG. v. d. Meulen 20; A. BronJ. Harmsen 11. Thuisdammerscompetitie J. SchotmanV. D. Vermeer 11; A. J. v. d. LaagTh. Weiland 11; L. v. LeuffenB. Vrugt 20; J. MastenbroekJ. Merks afgebr. J. WesselingJ. Stekelenburg 20, C. Steen bakkerW. v. Raaij 20; W. v, RaaijW. v. Leuffen 02; J. StekelenburgC. Steen bakker 02; J. SchotmanJ. Wesseling 11; J. MerksV. D. Vermeer 20; B. Vrugt—A. J v. d. Laag 02; W. v. LeuffenL. v. Leuffen 2—0. KANOSPORT. DE TREKVOGELS. Zondag heeft de Kanovereeniging Trekvo gels uit Haarlem medegevaren in een Kano- pagaai-betrouwbaarheidstocht uitgeschreven door de Kanovereeniging De Geuzen te Zaan dam. Het meer dan 40 K.M. lange traject werd afgelegd met slechts een uitvaller; zoodoende kon beslag gelegd worden op den Cup, die uit geloofd was aan de vereeniging, welke met het meeste aantal deelnemers het eindpunt be reikte. GYMNASTIEK. DE LIGHAL-UITVOERING Onder eerevoorzitterschap van den heer C. Maarschalk, burgemeester van Haarlem, heeft zich een comité van aanbeveling ge vormd voor de gymnastiek-uitvoering, welke 12 Juni a.s. gegeven zal worden op het „Haar- lem"-terrein aan den Rijksstraatweg ten bate van het Haarlemsche Lighalfonds. Deze uitvoering wordt gegeven door een groot deel der Haarlemsche schooljeugd en de leden van den Kermemer Turnkring. Het comité van aanbeveling bestaat uit: A. G. Boes, Wethouder van onderwijs; E. Geerts, voorzitter N. O. G.; C. J. Rijkers, voorz. Bond v. Ned. Onderwijzers; T. Hellinga voorz. Vereen, v. Hoofden v. scholen; J. A. L. Doijer, voorz. Ambtel. Vereen, v. Hoofden v. scholen; J. Hop, Ondervoorz. K. N. G. V.; H. v. d. Weijer, Inspecteur L. O.; W. J. B. v. Liemt, Wethouder voorz. v. Haarl. Bloei; W. B. Smit, Directeur Gem. Geneesk. en Gez. dienst; Dr. L C. Kersbergen, voorz. Haarl. Vereen, t. bestr. der tuberculose; Dr. A. A. G. Land, Secretaris, Haarl. Vereen, tot bestr. der T.B'C.; S, J. van Slooten, Directeur v. h. Con sultatie-bureau; Jhr. F. Teding v. Berkhout Jr,, penningmeester Haarl. Ver. t. bestr. der tuberculose; E. v. d. Wall, lid Gemeenteraad; R. Verwers, voorz. afd. Haarlem v. d. Ver. v. Leeraren en onderw. in de Lich. Opv. in Ne derland. CONCORDIA. De Gymnastiek- en Schermvereeniging „Concordia" deelt ons mede, dat de zomer- traning begonnen is. Gedurende de zomer maanden wordt het handbalspel beoefend op Maandagavond van 79 uur aan de Van Oosten de Bruynstraat en de athletiek op Donderdagavond van 79 uur aan de Klever laan. De vereeniging is er ingeslaagd, voor het handballen twee uitstekende trainers te vinden n.l. de heeren J. v. d. Pol en D. van Santen. De athletiek-leiding beruts bij mevr. A. Hazevoet—Tijm en bij den heer Snappe. De adspixanten, die reeds enkele jaren de athletiek beoefenen, zullen dit seizoen voor de eerste maal worden getraind in het hand ballen. DE AANSLAG OP IR. MUSSERT. De pers-dienst der N.S.B. meldt ons: Woensdagochtend heeft Ir. A. A. Mussert, Algemeen Leider der N.S.B., vergezeld van zijn raadsman. Mr. A. J. v. Vessem, op zijn verzoek een onderhoud gehad met den Officier van Justitie te Amsterdam, waarbij hij zich be klaagd heeft over de eenzijdige houding der politie ten gunste der roode aanvallers, die z.i. bij het politioneel onderzoek tot uiting kwam o.a. door de ongewoon lange verhooren, die op Zaterdag 15 dezer aan hem en zijn chauffeur waren afgenomen. Ook beklaagde Ir. Mussert zich over de door de politie aan de Pers ver strekte inlichtingen, die dezelfde strekking ver- toonen. De Officier van Justitie sprak als zijn mee ning uit, dat het politioneel onderzoek zonder politieke vooringenomenheid werd uitgevoerd. Volgens den Officier van Justitie werden door de Politie geen inlichtingen aan de Pers ver strekt en waren de oogenschijnlijk van de zijde der Politie komende inlichtingen afkomstig van door de Politie gehoorde getuigen uit de om geving van den man, door wien Ir. Mussert werd aangevallen. Beekvervuiling in het Reggegehied Oplossing van het vraagstuk in zicht. Reeds jaren is men in Twente bezig met de bestudeering van het vraagstuk om te geraken tot opheffing van de vervuiling der stroomen in het gebied van de Regge. De oplossing van het vraagstuk is thans in zicht, want de regeering heeft toegezegd, dat de gemeenten met financieelen steun van de overheid vermoedelijk het Werkwonds reinigingsinsallaties kunnen bouwen, waardoor het afvalwater gereinigd wordt. De minister van Sociale Zaken heeft deze toezegging ge daan. PROPAGANDIST DER N.S.B. GEARRESTEERD De heer Veltmeijer, propagandist van de Na tionaal Socialistische Beweging, die dezer dagen een rede te Assen heeft gehouden, waar in hij de regeering heeft beleedigd, is Maan dagavond te Bussum, toen hij aldaar een rede wilde uitspreken, gearresteerd. Rotterdam leeft op. Er komen meer zeeschepen. Het aantal Rotterdam bezoekende zee schepen bedroeg in het eerste kwartaal van dit jaar 3.420 (2.919) metende 5.753.426 (4.900.005) registertons netto. Het aandeel van Rotterdam aan het scheepvaartverkeer van het geheele koninkrijk bedroeg 52.97 pet., (50.75 pet.) van de schepen en 63.79 pet. (60.5 pet.) van hun inhoud. Het goederenvervoer ter zee van Rot terdam heeft in het eerste kwartaal van 1937 omvat 9.584.075 (8.336.893) tons van 1000 K.G. (De cijfers tusschen haakjes hebben betrekking op het eerste kwartaal van 1936). VERDACHTE IN DE MILLIOENEN-ERFENIS DOET AFSTAND VAN CASSATIE. Naar wij vernemen heeft de Mijdrechtsche kweeker J. B., die onlangs door het gerechts hof te Amsterdam voor de tweede maal we gens valschheid in geschrifte was veroordeeld en wel tot een gevangenisstraf van een jaar, afstand gedaan van cassatie. De man had ge poogd door middel van stukken, welke de Jus titie als valsch beschouwde, zich meester te maken van de millioenen-erfenis, nagelaten door mevrouw de weduwe van Wieringen. Hij heeft steeds zijn onschuld volgehouden. Hij was reeds voor andere stukken, die hij met dezelfde bedoeling had geproduceerd, veroordeeling tot vier jaar gevangenisstraf. Besproeien van aardappelen verplicht gesteld. Herhaaldelijk is het reeds voorgekomen, dat het optreden van ziekte in de vroege aardappelen een uiterst nadeeligen invloed had op den uitvoer. De exporteurs waren vaak huiverig om te koopen, omdat enkele zieke aardappels in een partij in weinige dagen den geheelen voorraad onverkoopbaar kunnen maken. Het vorige jaar zijn zelfs heele scheepsladingen om deze reden afge keurd. In het besproeien van het aardappelgewas met ontsmettende stoffen tijdens den groei bezit men een middel om het optreden van den schimmel, die de ziekte veroorzaakt (phytophtora infestans) tegen te gaan. Een exporteur koopt echter groote partijen tege lijk en daarbij komen dan door elkaar niet en wei-besproeide aardappelen. De aanwe zigheid van de niet-besproeide maakt het be sproeien van de andere aardappelen vrijwel waardeloos, omdat de prijzen over de geheele linie gedrukt worden als er ziekte optreedt. Ten einde dit euvel te bestrijden heeft de provinciale commissie uit de veilingen in Noord-Holland besloten het sproeien met ontsmettende middelen verplicht te stellen voor een ieder, die vroege aardappelen op de Noord-Hollandsche veilingen wil aanvoeren. Men wenscht de belangen van de meerder heid der kweekers, die wel sproeit niet lan ger op te offeren aan de minderheid die dezen voorzorgsmaatregel niet neemt. INGEZONKEN #¥U«KIN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. De saneering van den brand stof fenliandel. Geachte redactie, In uw blad van 3 Mei jl. komt voor een bericht „De saneering van den brandstoffen- handel, en de bezwaren tegen de Coöpera ties B." Op alle punten van het bericht in gaan zou te veel vergen van uw plaatsruim te, dus volsta ik met een enkelen greep. Dat de saneering op het punt stond ineen te storten verwekt bij mij geen verwondering. Vroeg of laat zal dat toch ikomen als men nagaat hoe zij tot stand is gekomen. Indien dat geschiedt heeft dat geen nationale ramp ten gevolge. Als voorzitter van de Brandstof - fenvereeniging „Excelsior" is het mij niet bekend dat ook wij met het etiket B zijn be stempeld. Men zit bij de saneering blijkbaar hoog te paard om zijn medeburgers in A, of B te verdeelen. Van eenig overleg of zeggen schap is geen sprake. Men dicteert en be veelt. In het Parlement is daar voldoende op gewezen; er heerscht een soort dictatuur. De Minister heeft bepaald, dat aan de B Coöpe raties 10 pet. omzetvermeerdering is toege staan over het kolenjaar 1935—1936. Dit is toe te juichen. Dat de middenstandsbonden hierin een onbillijkheid zien is hun zaak. De Minister toont een helder begrip en een open oog voor de belangen van iederen burger in Nederland. Het verschil tusschen Coöperaties A en B is niet geheel juist weergegeven. Zij hebben dit gemeen, dat door beide orders worden verzameld en uitgevoerd. Een B-Coöperatie kan zoo noodig ook een normale bedrijfs- functie uitvoeren door opslagplaatsen en voorraden te exploiteeren. Dus welk verschil blijft er dan over? De kolenconventie heeft beperkende be palingen aangelegd voor de B-Coöperaties. Volgens de middenstandsbonden gaven deze blijk van een juist inzicht. Hier steekt men een pluim op eigen hoed; waarheid is dat die bepalingen voor de B-Coöperaties kleineerend zijn en indruischen tegen elk be grip van een juisten burgerzin. Thans is hieraan door den Minister blijkbaar een ein de gemaakt en de vermoorde onschuld roept om wraak, door den Minister te verzoeken te willen medewerken om de werkzaamheden der Coöperaties B te beperken. (Eigen be lang speelt hierin wellicht een rol)Wij ver trouwen dat de Minister aan dat verzoek niet zal voldoen. Tot slot dit: door groote advertenties wor den bekend gemaakt de prijsnoteeringen der brandstoffen door den samenwerkenden ko lenhandel en coöperaties. De schijn zou kunnen worden gewekt als zou door „Excel sior" zijn medegewerkt aan deze noteering. In wezen zijn dat maar twee Coöperaties, zoogenaamd A, en een vereeniging die op denzelfden grondslag berust als „Excelsior" dus ook Coöperatie B is. Men beweert, dat de Coöperaties B op een unfaire wijze den han del beconcurreeren; och ik vraag u, beeren steekt eens de hand in eigen .boezem. De af nemers van de Coöperaties moeten eerst te veel betalen om later een (bedrag te kunnen restitueeren. Of doet de handel dat ook? Tiet bewijst, dat de kolenprijzen te hoog zijn. 11 Tot dank voor de plaatsing J. C. MOL, Voorzitter Brandstoffenvereeniging „Excelsior" Graafschapstraat 53. Haarlem, 23 Mei 1937. „BEAUTY PARLOUR" NELL DE BOER. Wetenschapp. Huidverzorging. Gezichtsmassage. Bodymassage. Manicure. Pedicure, enz .enz. Geopend dagelijks 912 1.305 uur en volgens afspraak. GROOTE HOUTSTRAAT 110 - Telef. 11633 tegenover Cinema Palace. (Adv. Ingez. Med.) Komnginneharing is er thans. Wel heeft het publiek zich al meer dan een week vergast op het nieuwe Hollandsche zeebanket maar hoe goed 't ook was, 't werd toch door den keurmeester te Vlaardingen nog niet waardig geacht aan HM. de Ko ningin te worden aangeboden. Thans is ook dat gebeurd. Gistermiddag bracht de VL 197 in Vlaardingen aan de vangst van de VL 195. De kwaliteit van deze visch was zoo supe rieur, dat de keurmeester niet aarzelde haar den veelbegeerden titel van Koninginneha ring te verleenen. Schipper van de VL 195 is A. Poot, het schip is eigendom van de reederij „Dogger- Maatschappij", dir. A. Hoogendijk. De haring zou heden aan de Koningin worden aangeboden. 474e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 6de lijst Trekking van Dinsdag 25 Mei 1937 Hooge Prijzen 1500.— 5334 8602 1000.— 1217 5066 8149 12537 15873 16288 400.— 974 17245 200.— 15239 19174 100.— 949 3281 3320 4488 5069 6990 7263 7321 9786 10620 11493 10555 12356 l'J304 19733 20806 Prijzen van 70.— 139 147 461 577 610 81É 884 914 931 1041 1077 1152 1167 1181 1338 1379 1429 1712 1735 2066 2067 2191 2202 2259 2426 2457 2462 2466 2510 2523 2560 2587 2629 2677 2717 2844 2900 2945 2969 2935 3127 3176 3179 3571 3683 3850 3859 3916 3950 3959 3999 4014 4237 4284 4336 4382 4385 4470 4639 4846 4884 5043 5248 5598 5670 5717 5751 5824 5891 6018 6123 6310 6315 6412 6420 6424 6439 6522 6669 6671' 6680 6718 6836 6901 7057 7163 7180 7218 7387 7423 7585 7892 7941 7981 8040 8043 8190 8211 8222 8391 8403 8424 8442 8473 8497 8781 8852 8876 8907 8919 9042 9132 9161 9254 92'62 9263 9316 9482 9598 9612 9775 9998 10027 10077 10159 10180 10288 10332 10420 10533 10596 10618 10659 10705 10778 10874 10897 10918 11117 11287 11395 11432 11537 11593 11650 11701 12066 12358 12440 12522 12686 12735 12854 12933 12943 12945 13009 13027 13106 13183 13196 13236 13361 13402 13529 13543 13615 13688 13751 13752 13782 14000 14035 14053 14192 14205 14260 14356 14466 14574 14577 14646 14722 14961' 14983 15265 15407 15538 15567 15621 15652 15675' 15756 15990 16032 16089 16165 16264 16499 16668 16900 16988 17304 17330 17342 17382 17449 17460 17599 17637 17665 17714 17836 17861 17927 17949 18009 18068 18139 18412 18472 18611 18678 1875Q 18771 18852 18961 18979 19015 19020 19098 19101' 19119 19212 19246 19297 19541 19559 19944 19972 20070 20509 20574 20634 20638 20718 20748 20754 20813 Nieten, 1 36 65. 78 84 118 119 124' 132 172 214 232 260 331 338 373 396 419 459 465 505 590 608 630 653 677 725 730 759 833 851 860 880 930 940 1017 1043 1076 1088 1105 1118 1154 1158 1220 1271 1289 1340 1345 1351 1364 1378 1411 1493 1549 1617 1645 1711 1756 1791 1851 1859 1870 1875 1895; 1908 1995 1996 2015 2030 2031 2063 2069 2125 2145 2146 2182 2184 2188 2312 2373 2400 2419 2446 2452 2532 2599 2627 2649 2648 2657 2736 2805 2810 2902 2909 2931' 2982 3041 3055 3058 3060 3085 3122 3131: 3173 3182 3191 3204 3278 3289 3293 3368 3382 3383 3436 3495 3514 3537 3596 3629 3637 3710 3717 3758 3770 3772 3781 3928 3965 4066 4070 4073 4160 4245 4247 4273 4276 4278 4292 4296 4304 4319 4332 4362 4364 4388 4390 4423 4441 4455 4468 4473 4474 4634 4641 4652 4671 4733 4751 4763 4845 4849 4897 4902 4946 5075 5162 5185 5190 5200 5204 5230 5235 5271 5296 5298 5302 5370 5381 5388 5412 5420 5421 5448 5466 5496 5497 5517 5561 5577 5658 5679 5712 5728 5814 5849 6022 6109 6140 6171 6236 6260 6277 6285 6313 6325 6369 6371 6395 6481 6494 6526 6538 6543 6606 6618 6635 6645 6649 6712 6723 676Q 6793 6854 6873 6887 6900 6931 6935 6943 6974 6986 7007 7037 7078 7083 7140 7144 7214 7260 7267 7300 7309 7329 7346 7451 7473 7476 7486 7511 7535 7550 7579 7615 7628 7667 7703 7759 7807 7849 7952 8032 8036 8083 8087 8139 8154 8191 8213 8223 8501 8503 8609 8705 8760 8797 8807 8884 8893 8903 8979 8996 8998 9099 9134 9140 9141 9245 9266 9273 9276 9280 9303 9394 9400 9407 9421 9435 9440 9463 9477 9495 9519 9529 9565 9587 9590 9597 9694 9698 9708 9717 9732 9779 9809 9810 9897 8968 9979 9999 10011 10018 10028 10041 10062 10080 10093 10284 10306 10335 10352 10371 10503 10536 10604 10614 10628 10656 10759 10780 10784 10827 10828 10935 10946 10978 11005 11136 11138 11164 11224 11231 11250 11283 11376 11410 11418 11430 11442 11470 11481 11557 11592 11604 11615 11641 11646 11670 11684 11686 11722 11741 11850 11854 11869 11911 11917 11943 11954 11973 11994 12001 12046 12062 12083 12166 12182 12235 12236 12241 12247 12277 12363 12380 12457 12481 12483 12685 12697 12719 32768 12790 12810 12833 12899 12970 13035 13048 13050 13063 13082 13092 13095 13112 13128 13190 13200 13231 13233 13249 13270 13348 13370 1337* 13424 13431 13440 13479 13498 13518 13573 13655 13694 13730 13786 13794 13800 13840 13845 13858 13860 13869 13882 13950 13990 14012 14015 14019 14065 14112 14206 14236 14243 14269 14377 14391 14410 14424 14448 14483 14516 14632 14648 14679 14718 14760 14878 14896 14972 15040 15075 15080 15121 15162 15202 15204 15208 15312 15321 15360 15373 15425 15452 15553 15616 15702 15706 15717 15748 15778 15789 15796 15838 15839 15842 15844 15900 15930 15948 15980 15993 16038 16040 16115 16119 16124 16131 16134 16158 16177 16182 16252 16274 16344 16378 16406 16433 16441 16502 16516 16606 16608 16672 16725 16737 16755 16758 16771 16781 16784 16793 16802 16850 16866 16867 16869 16903 16908 16909 16958 16959 16996 17084 17100 17109 17142 17171 17190 17207 17240 17262 17283 17306 17317 17340 17354 17397 17418 17433 17464 17467 17485 17523 17545 17570 17574 17630 1768Ö 17740 17744 17762 17767 17774 17842 17869 17895 17919 17942 17961 17967 17972 17993 18047 18072 18120 18197 18341 18346 18366 18443 18502 18519 18526 18549 18563 18567 18614 18628 18648 18832 18833 18836 18848 18872 18894 18918 18933 18987 19048 19112 19149 19202 19243 19265 19268 19338 19349 19372 19377 19409 19428 19506 19548 19567 19588 19608 19616 19624 19646 19661 19714 19739 19764 19778 19808 19815 19853 19854 19868 19928 19980 20012 20041 20061 20103 20148 20163 20168 20195 20200 20216 '20228 20237 20250 20260 20292 "324 20330 20401 20410 20531 20650 20650 20721 :0739 20835 20893 20905 20924 20927 20946 20989 Verbeter. 5e klas, 5e lijst: 8402 m. z. 8413; 15305 m. z. 15315; 19586 m. z. 19585.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 14