THIJS IJS EN HET HANENEI De buitenlandsche vrijwilligers in Spaanschen burgeroorlog. den! Nederland op de Parijsche Jaarbeurs. Tandheelkundig instituut GEHEEL GEBIT RADIO, gr^ni DTNS D AG 25 MEI 1937 Het Duitsche standpunt De gunstige ontvangst, die Duitsche poli tieke kringen Zaterdag het Britsche voorstel tot terugtrekking der buitenlandsche vrijwil ligers en het sluiten van een wapenstilstand in den Spaanschen burgeroorlog ten deel hebben doen vallen, is, naar het schijnt, van korten duur geweest, aldus meldt Havas uit Berlijn. Gisteren verklaarden officieuze kringen in de Wilhelmstrasse, dat het hier een misver stand betreft Deze plotselinge wijziging in de houding valt samen met den terugkeer van Hitier te Berlijn. In diplomatieke krin gen gaat het gerucht, dat Mussolini persoon lijk bij Hitier een stap zou hebben onder nomen. Daar het ontwijfelbaar is, aldus Havas. dat Duitschland op het oogenblik zijn betrekkingen met Engeland wenscht te ver beteren, is het waarschijnlijk, dat de luid ruchtige bedenkingen, die Berlijn tegen de afwikkeling van het Spaansche avontuur, die men Zaterdag nog bereid was te aan vaarden, heeft laten hoor en, voortvloeien uit den wensch zoolang mogelijk den spil Ber lijnRome te handhaven, dooli ongetwijfeld ook uit prestige overwegingen. Tijdens de Maandgmiddag gehouden ver gadering zijn in het Britsche Lagerhuis tal van vragen gesteld met betrekking tot de Spaansche kwestie. De onderstaatssecretaris van Buitenlandsche Zaken, Lord Cranbornè, antwoordde met een algemeene verklaring, waarin hij mededeeling deed van het voor stel der Britsche regeering inzake een wa penstilstand in Spanje. De regeering, aldus Cranbornè, is van meening, dat het terug trekken der vrijwilligers uit Spanje tijdens de vijandelijkheden niet dan met groote j moeite zou kunnen geschieden. Cranbornè voegde er aan toe, dat het door de non-interventie-commisie ingestelde con trolesysteem voor zoover hij wist nog steeds op bevredigende wijze werkte. Ten aanzien van het verzoek der Baski- sche regeer ing, een onderzoek in te stellen inzake de verwoesting van Guernica, deelde Cranbornè mede, dat de Britsche regeering aan de regeeringën van Frankrijk, Duitsch- Roosëvelt stelt nieuwe 'Arbeids wetten voor. President Roosevelt heeft een bijzondere boodschap gericht tot het congres, waarin hij de nieuwe arbeidswetten, welke een minimum loon, een minimum arbeidstijd en een ver bod van kinderarbeid bevatten, aanbeveelt. Bovendien verbiedt de wet het in dienst nemen van ongeorganiseerde arbeiders. In zijn boodschap noemt president Roose velt geen cijfers voor arbeidstijd en loon, dit moet door het congres worden geregeld. Senator Black en het Congreslid Connery bereiden een wetsontwerp voor, dat in beide Huizen van het congres zal worden ingediend. Het ontwerp voorziet in een min. uurloon van veertig dollarcent en een werkweek van 35 tot 40 uur. Een raad van vijf personen zou de toe passing van deze wet moeten controleeren en deze raad zou in sommige gevallen ook wijzigingen kunnen brengen in bovengenoem de cijfers voor sommige industrieën. Het wetsontwerp staat gelijk met een herstel van de N.R.A. inzake de arbeidsstandaarden. Lewis heeft reeds den steun van de commissie tot, industrieels organisatie toegezegd, de houding van het Amerikaansch vakverbond is evenwel meer twijfelachtig. Werkloosheidsverzekeringswet grondwettig. Het Opperste Gerechtshof te Washington heeft met vijf tegen vier stemmen bepaald, dat de wet op de verzekering tegen werkloos heid grondwettig is. Ook de heffing op de loonen teneinde deze maatregelen te finan cieren werd goedgekeurd. Het hooggerechtshof heeft eveneens het ontwerp inzake ouderdomsrente, vervat in de wet nopens sociale voorziening, grondwettig verklaard. DmtscMand Pogingen 'tot het vormen van een Nationale Katholieke Kerk", In de Pinkster week heeft de „Beweging tot vorming van een Nationale Katholieke Kerk" te Mannheim haar eerste rijkscongres ge houden, meldt het D.N.B. Het congres besprak de stichting van een Duitsche Volkskerk, los van Rome. De centrale leider van de beweging, Huetwohl, uit Essen zette het doel van de be weging uiteen. Hij zeide o.a., dat in den strijd om de eenheid van volk en land, naast de nationaal-politieke eenheid, ook de eenheid op godsdienstig gebied moet worden gevonden. De gedachte aan een Katholieke Volkskerk veronderstelt een losmaken van het Duitsche katholicisme van den Paus, aangezien het in lijven van de katholieke kerk in de volksge meenschap in strijd is met de wereldlijke heerschappij van de kerk. De Nationale Katholieke Kerk verzet zich tegen ieder „politiseeren" van de geestelijk heid en tegen elke inmenging van de kerk in het staatsbestel. Frankrijk Doriot wil alle niet-Marxistische partijen vereenigen. Maandag is het Parijsche avondblad „La Liberté" voor het eerst verschenen onder lei ding van Jacques Doriot, den leider van de Parti Populaire Francais. In een hoofdarti kel wordt medegedeeld, dat het blad een strijdorgaan zal zijn. „La Liberté staat een vereeniging van alle anti-Marxistische partijen voor, de kolom men van het .blad staan wijd open voor allen, die met ons een „vrijheidsfront" willen vor men. De symbolische naam van het blad zal het teeken van de vereeniging van alle Fran- schen zijn, die niet willen vallen onder de dictatuur van Moskou, aldus Doriot. land, Italië, Rusland en Portugal verzocht heeft, haar meening omtrent dit verzoek uit te spreken, en er daarbij op gewezen heeft, dat, indien deze regeeringen voor een zooda nig onderzoek waren, dit uitgebreid zou kun nen worden tot nieuwe gevallen van soort gelijken aard, en dat zij van haar Ikant be reid was, aan dit onderzoek mede te werken, hoe uitgebreid dit ook zou mogen zijn. Op de talrijke vragen betreffende het zenden van vliegtuigen naar Spanje door verschillende buitenlandsche regeeringen, waarover bepaalde kranten de laatste we ken hebben geschreven, gaf de onderstaats secretaris ontwijkende antwoorden, waarbij hij wees op de ernst van deze kwesties, die de volle aandacht van de niet-inmengings- kwestie hebben. De Parijsche Wereldtentoon- stelling geopend. Toespraken van president Lebrun en minister Bastid. De president van de Fransche repu bliek heeft Maandag plechtig de In ternationale Tentoonstelling van Kunst en Techniek in het moderne Leven te Parijs geopend. Aan deze tentoonstelling nemen 42 landen en meer dan zeshonderd cate gorieën exposanten uit Frankrijk en de koloniën deel. In zijn openingsrede dankte presi dent Lebrun de deelnemers en gaf den wensch te kennen, dat deze tentoon stelling eens te meer de menschheid zal bewijzen, dat de wereld alleen waardig kan leven in een geest van wederkeerig begrijpen van de behoef ten, de verlangens en het kunnen van andere landen, dat welvaart slechts kan heerschen bij een intensieve uit wisseling van producten en denkbeel den en dat het geluk slechts kan be staan in een gezonde samenwerking en internationalen vrede. Door een stralend licht overgoten lag de tentoonstelling gereed langs de beide zijden van de Seine en om den Eiffeltoren, toen de president van de Republiek om half drie, aan den ingang van het Museum voor Moderne Kunst, door minister-president Blum werd ontvangen. Na een rondgang door het ge bouw werd het museum weer verlaten, waar na de auto van Lebrun, waarin ook .Leon Blum had plaats genomen, begeleid door de tachementen van de garde, zich naar den hoofdingang van de tentoonstelling begaf op het plein van het Trocadéro. Enorme vlag gen wapperden van de in marmer opgetrok ken gebouwen en van de enorme vredeszuil, die, omringd door de vlaggen van alle deel nemende naties, juist voor de ingang is op gericht. Terwijl de muziek van de cavalerie zich liet hooren, betrad president Lebrun de ten toonstellingsterreinen, waar hij werd opge wacht door de leden van de regeering en andere hooggeplaatste regeeringsambtena- ren, de buitenlandsche gezanten onder wie onze Nederlandsche gezant jhr. J. Loudon, de secretarissen-generaal en regeeringsafge- vaardigden der diverse landen met voor Ne- derland jhr. I. L. van den Bergh van Heem stede en ir. J. de Bie Leuvelink Tjeenk, ver volgens de prefect van de Sein©? politie-amb- tenaren enz. Nadat president Lebrun zich langzaam naar zijn tri'ouné had begeven, omringd door het publiek, dat het enorme gebouw met zijn in wit en blauw uitgevoerde decoratie ge heel vulde, weerklonk de Marseillaise, die werd uitgevoerd door de verzamelde orkes ten van de Garde Répblicaine en 't Conser vatorium. met medewerking van het koor der Parijsche opera. De Fransche secretaris generaal van de tentoonstelling.. Edmond Labbe en de deken der buitenlandsche secretarissen-generaal, de Italiaansche generaal Piecio voerde ver volgens het woord, waarna de Fransche mi nister van Handel, Paul Bastid, het spreek gestoelte beklom. „Wat wij willen trachten te bereiken", al dus zeide Bastid, „is het bij elkaar brengen van de beste krachten, professoren en ge leerden, studenten en jonge athleten, in- dustrieelen en kunstenaars, Wanneer zij elkaar beter leeren kennen, dan hoop ik dat zij van dit feest het rwerk, een feest van wereldeenheid zullen kunnen maken. De Fransche regeering is verheugd te zien, dat kunst en techniek hun ware plaats naast elkaar innemen. De tentoonstelling van 1937 zal aantoonen, dat de schoonheid niet meer een gunst voor enkelen is, doch thans het geheele sociale leven versiert, tusschen „mooi" en „nuttig" zijn de grenzen wegge vallen". Hierna verklaarde president Lebrun de tentoonstelling officieel geopend en onder de tonen van de Marche Héroique van Saint Saens begaf men zich naar buiten, waar de echo van de laatsten der 101 kanonschoten, die het Fransche volk en de wereld mede deeling hadden gedaan van de opening, langs de Seineoevers voortrolde. Parijs heeft haar poorten voor de wereld geopend. De expeditie van prof. Schmidt. Het ijs drijft in Westelijke richting. Van den Russischen prof. Schmidt, die naar men weet met een expeditie aan de Noord pool vertoeft, is een telegram ontvangen, waarin hij mededeelt: „Wij gaan voort met arbeid op het ijs, dat drie meter dik is en onbetrouwbaar lijkt om lang op te vertoeven. Het draagt ons voorloopig met den wind naar het westen, gerekend van den Rudolfmeridi- aan met een snelheid van een halve mijl per uur. Wij zijn aan de andere zijde van de Pool aangeland, maar waren reeds op den avond van den landingsdag op 21 Mei op 87 graden westerlengte, 89 graden 411 minuten noorder breedte. In den nacht van 23 Mei waren wij op 58 graden W.L., 89 graden 35 minuten N.B. Sinds dien hebben wij, aangezien de zon niet boven de horizon kwam, geen stand opgenomen. Het weer stelt de vliegtuigen niet in staat hierheen te vliegen". Abcssynië en de Volkenbond. Vooraanstaande Britten protesteeren tegen mogelijke uitsluiting. LONDEN, 24 Mei. tHavas-A.N.P.) In een schrijven aan de redactie van de „Times" protesteeren verscheidene vooraanstaande personen tegen de mogelijke schrapping van Abessynië uit den Volkenbond. Zij herinneren aan de rol, die de Bond als bewaker van de internationale moraal heeft te spelen. Zal men zoo vragen zij zoo ver gaan, de gedachte van de moreele sanctie te laten va ren? Indien de bond na van 't gebruik maken van geweld te hebben afgezien, zelfs niet langer den geest van rechtvaardigheid ver tegenwoordigt, wat zal hij dan in de toe komst beteekenen? Als men zich op den grondslag van 'trealisme plaatst om Abessynië 't recht van vertegen woordigd te zijn te ontzeggen zal de aan valler de overwinning behaald hebben. Dit protest is o.a. onderteekend door Lloyd George, Sir Archibald Sinclair, Lord Davies, de hertogin, van Atholl, miss Tathbone, VI- vyan Adams en Norman Angell. FRANSCHE VLIEGERS OP WEG NAAR TOKIO. LONDEN, 24 Mei. (Reuter). -- Uit Allaha bad wordt gemeld, dat de Fransche vliegers Doret en Micheletti te 1.15 uur plaatselijken tijd te Bamboeli zijn geland. Te 5.15 uur ver trokken zij met bestemming naar Hanoi. De vliegers zijn, naar men weet, op weg naar Tokio. DORET EN MICHELETTI TE HANOI. Maandagmiddag vijf minuten voor drie uur Greenwichtijd zijn Doret en Micheletti te Hanoi geland. Noodlanding in de woestijn. Reddingsexpeditie pas over enkele dagen ter plaatse. SYDNEY, 22 Mei (D.N.B.P.) De geoloog Sir Herbert Gepp, die met vier metgezellen in een vliegtuig van de Australische luchtmacht luchtfoto's maakt in de onbekende gebieden van Centraal Australië, heeft Vrijdag een noodlanding moeten verrichten. Pas Zondag- werden zij door een ander militair vliegtuig- na langdurig zoeken in het woestijngebied op ruim 200 K.M. van het meest nabije plaatsje gevonden. Het vliegtuig wierp levens middelen omlaag en haalde hulp. Echter zal het nog eenige dagen duren eer een reddingsexpeditie, die met vrachtauto's en kameelen het onbekende gebied moet be treden, het veróngelukte toestel bereiken kan. HEEFT LINDBERG WEER EEN ZOON? De Amerikaansche dagbladen plubiceeren uitvoerige berichten over de geboorte van een zoon van het echtpaar Lindbergh in den nacht van den twaalfdon Mei. Zij halen daarbij de verklaringen aan van mej. Anne Cutter, een tante van mevrouw Lindbergh, die in Cleve land in Ohio woont. Zij heeft verklaard, dat het desbetreffende bericht haar bekend is ge maakt in een schrijven, dat mevrouw Charles L. Cutter, de grootmoeder van mevrouw Lindbergh, gekregen heeft van haar dochter, mevrouw Dwinght Morrow, die weer de moe der is van mevrouw Lindbergh. EEN BOEK VAN STALIN ALS ANTWOORD OP „ME IN KAMPF" In-de herfst van "dit jaar zal in Moskou, onder de titel „Communisme en Hitlerianis- me" een boek verschijnen van Stalin, dat be doeld is als antwoord op het boek „Mein Kampf" van Adolf Hitier. Dit boek zal gepubliceerd worden in is talen en krijgt een oplage van 30 millioen exem plaren. Dit boek zal moeten aantoonen dat „Mei Kampf" van Hitier een gevaar is voor de Sovjetmacht en de democratie. (IK.W.R.) ALLES WEL OP DE „ENDEAVOUR"? NANTUCKET, 24 Mei. (Havas) Het jacht „Endeavour", dat uit Southampton was ver trokken om deel te nemen aan den wedstrijd om den Amerikabeker, is op zestig kilometer van Nantucket door een vliegtuig gezien. De bestuurder verklaarde, dat alles op het schip in orde scheen te zijn. Men was min of meer ongerust, nadat het sleeptouw, dat het jacht met de „Viva" verbond, gebroken was. Verscheidene watervliegtuuigen waren op gestegen om op onderzoek uit te gaan. OVERSTROOMINGEN IN POLEN EISCHEN VELE SLACHTOFFERS. WAJRSCHAU, 24 Mei (P.A.T.-A.N.P.) De overstroomingen richten groote schade aan. Reeds thans zijn berichten ontvangen over 31 verdrinkingsgevallen. 120 huizen zijn ver woest, 300 huizen beschadigd. Een groot aan tal boerderijen is vernield. Eckener over de ramp met de Hindenburg' Sabotage slechts een theoretische mogelijkheid. Dr. Eckener heeft voor de Amerikaansche commissie, die een onderzoek instelt naar de ooi-zaak van de ramp van de „Hinden burg", verklaard, dat naar zijn overtuiging door een nog niet opgehelderde oorzaak in het achterschip een lek is ontstaan, waardoor zich gas heeft kunnen ophoopen. Het gas is naar boven ontsnapt, heeft de ruimte tusschen de cellen in het achterschip en het omhulsel van het luchtschip gevuld en is tenslotte door een statische vonk ontbrand. Deze is blijk baar afkomstig geweest uit de luchtmassa's boven de „Hindenburg" die tengevolge van een onweer hooger geladen waren den het lucht schip. Ondervraagd omtrent de mogelijkheid, dat de ramp van de „Hindenburg" een gevolg zou zijn van sabotage, haalde dr. Eckener de schouders op. „Er is" zeide hij, „geen be paalde aanwijzing die een dergel,ijke veron derstelling zou wettigen. Ik kan sabotage -dan ook slechts als een theoretische mogelijkheid aannemen". TRAANGASBOM NAAR HET RIJTUIG VAN DEN CHILEENSCHEN PRESIDENT GEWORPEN. SANTIAGO, 22 Mei (A.N.P.) Onbekend ge bleven personen hebben gisteren een traan gasboom naar het open rijtuig van president Alessandri geworpen. De president keerde te rug van de zitting van het congres, die hij met het voorlezen van zijn jaarlijksche bood schap geopend had. DE „ENDEAVOUR" BEREIKT DE AMERIKAANSCHE KUST. Het Engelsche jacht „Endeavour", dat uit Southampton was vertrokken om deel te ne men aan den strijd om den Amerika-beker en midden op den Atlantischen Oceaan in een storm was geraakt, is te Newport aan gekomen. Kleine doch goede vertegen woordiging. President Lebrun bewondert Mooi-Nederland. (Van onzen Parijschen correspondent.) President Lebrun heeft Zaterdagmorgen over en tusschen bergen pakpapier en houtwol zijn traditioneale inaugureele rondwande ling op de Parijsche Jaarbeurs gedaan. Een jaarbeurs, die, niettegenstaande de onzekere toekomst, weer eens uitgebreider is dan het vorige jaar en niet minder dan 8350 exposan ten vereenigt, onder wie 800 vertegenwoordi gers van 35 vreemde landen, terwijl de op pervlakte van het tentoonstellingsterrein 400.000 M2 bedraagt. Tusschen al" deze stands-in-opbouw maakt de Nederlandsche af deeling wel eén zeer gun stige uitzondering. Een allerlaatste hand moest nog wel hier en daar gelegd worden, doch over 't algemeen zag dat stukje Holland- sche bodem in den vreemde er keurig-ver- zorgd is, toen de President der Republiek tij- diens zijn vluchtige rondtocht de vaderland- sche producten in oogenschouw nam. En toen in den middag minister Gelissen, verge zeld door den Nederlandschen gezant te Parijs jhr. dr. Loudon, de Nederlandsche afdeeling met een bezoek vereerde, kon mr. G. E. F. RIJKSSTRAATWEG 16 HAARLEM-NOORD, TELEF. 16726 Pijnloos trekken inbegrepen. Tegen onze bekende LAGE TARIEVEN. (Met garantie). BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING. Spreekuren alle werkdagen van 9—12 en 1—4 uur, Zaterd. 9—12 uur Avondspreekuren Dinsdag, Woensd. en Donderd. v. 79 u. (Adv. Ingez. Med.) ONZE DACELIJKSCHE KADERVERTELLING. „Ja," zegt Sim, „dat staat als een paal boven water. Eb' moet iets gedaan worden voor de dochter van graaf Gruttenpapper. Dat arme kind mag daar maar niet zoo in de macht van den toovenaar en den draak blijven. Weet je, ik geloof, dat ik al een aardig plannetje bedacht heb." Als de zon ter kimme gezonken is, begeven Thijs en Sim zich gezamenlijk op weg naar de spelonk. Sim heeft een mandje bij zich, zooals je ziet, maar wat daar in zit, hoor je later pas. Manuel, landenchef van den Economischen Voorlichtingsdienst, in een „schoon huis" de honneurs waarnemen. Het is niet gemakkelijk geweest de nauwe pijpenla, die Nederland was toegewezen, op aantrekkelijke wijze aan te kleeden, doch op werkelijk voortreffelijke wijze is de heer H. Pieck hierin geslaagd. Hij heeft doodeen voudig die pijpenla in mootjes gesneden, in elk mootje een stand ingericht, terwijl langs de wanden op sobere wijze handel, industrie, scheepvaart en Indië gesymboliseerd zijn. Een zonnig en toch deftig-modern geheel. Talrijk zijn dit jaar de Nederlanders niet, die oip de Parijsche jaarbeurs exposeeren. In de eerste plaats vinden wij er de stand van den Economischen Voorlichtingsdienst, waar met duidelijke lichtkaarten de Nederlandsche productie en handelsbeweging wordt gede monstreerd. Eén druk op een knopje en on middellijk flikkeren kleine lichtjes aan, die aanduiden, waar wollen stoffen worden ge weven, waar steenkolen worden gedelf-d, waar diamanten worden geslepen, waar va- derlandsche drank wordt gedistilleerd. Een spinneweb van veelkleurige draden over een aardbol gespannen, stelt de diverse mone taire verhoudingen van -bijna alle landen aan schouwelijk voor. Doch op dit gebied spant de kroon een wonderlijk fraai in plastiek geboet seerde kaart van Nederlandsch-Indië volgens ontwerp van den heer Pieck. Het grondidee van een lichtkaart is hierbij bewaard, doch de uitvoering van dit au fond droog statistisch gegeven is met motieven van oud en modern verkeer buitengewoon aantrekkelijk ge maakt. Om deze zuiver informatieve stand aange vuld door die van de Koninklijke Nederland sche Jaarbeurs, waar de heeren den Tex en Terpstra de gevraagde inlichtingen verschaf fen, zijn de andere stands met producten van Nederlandsch fabrikaat gegroepeerd. Midden in de Nederlandsche afdee ling, als het ware op de eereplaats, staat de stand van het A. N. V. V. met een kern collectie foto's van Mooi-Nederland. Een fo tograaf, die dergelijk werk levert, moest gede coreerd worden: nog nooit hebben wij zulke fraaie foto's van ons land gezien, van de pit toreske hoekjes van Nederland, Veere, Volen- dam, van het werkend Nederland ook, waai een Zuiderzee wordt drooggelegd en een nieuwe provincie aan het land wordt toege voegd. Als men dergelijke foto's ziet van een land, dan krijgt men onwillekeurig zin ei heen te gaan: er is iets moois te zien, er is iets te leeren. En wel heel opvallend was het, dat de President-der Republiek, die protoco lair aan een bepaald wandeltempo gebon den is, toch niet kon nalaten even bij de fo to's stil te staan en misschien in zichzelf te verzuchten: was ik maar vrijkon ik er ook maar eens heengaan! Zoo'n fotograaf is een propagandist van Nederland en hij zou er voor beloond moeten worden ook. Nederland is op deze Parijsche jaarbeurs, al is het slechts met enkele exposanten, toch in ieder geval waardig vertegenwoordigd en het is te hopen, wanneer betere tijden aanbreken, dat de ondernemende durvers, die Holland's naam in het buitenland hoog houden, er ten volle de vruchten van zullen mogen plukken. PROGRAMMA WOENSDAG 26 MEI 1937. HILVERSUM I, 1875 M. NCRV—Uitzending. 6.307.00 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. 8.00 Schriftlezing, meditatie, gewijde muziek (gr. pl.). 8.30 Gramofoonmuziek. 9.30 Geluk- wenschen. 9.45 Gramofoonmuziek. 10.30 Mor gendienst. 11.00 Harmonium en sopraan. 12.00 Berichten. 12.15 Ensemble Van der Horst. 1.45 Gramofoonmuziek. 2.00 Bas en piano. 3.00 Christelijke lectuur. 3.30 Gramofoonmuziek. 3.45 Pianovoordracht. 4.45 Felicitaties. 5.00 Kinderuur. 6.00 Gramofoonmuziek. 6.30 Cau serie over het Binnenaanvaringsreglement en stoommachines. 7.00 Berichten. 7.15 Land- bouwhalfuur. 7.45 Reportage. 8.00 Berichten A.N.P. Herhaling S.O.S.-Berichten. 8.15 De Gooilanders. In de pauze's: Verkiezingsuit slagen. 11.0012.00 Gramofoonmuziek. Hierna: Schriftlezing. HILVERSUM II, 301 M. VARA-Uitzending. 10.00 v.m.10.20 en 7.00— 7.30 VPRO. ;.00 Gramofoonmuziek. 8.06 Orgelspel. 8.30 Gramofoonmuziek. 9.30 Keukenpraatje. 10.00 Morgenwijding. 10.20 „Fantasia", juridische lezing (gr. pl.) en gramofoonmuziek. 11.30 Uitzending voor de werkloozen, causerie. 12.00 De Flierefluiters en solist. 12,45 Orgelspel. 1.151.45 Vervolg concert. 2.00 „Melody Cir cle". 2.30 Voor de vrouw. 3.00 Voor de kinde ren. 5.30 VARA-orkest. 6.30 Gramofoonmuziek, 7.00 Consequenties van ons geloof in het da- gelijksch leven, causerie. 7.30 Berichten ANP. 7.35 Verkiezingsuitslagen, afgewisseld met gramofoonmuziek (tot 12.00). DROITWICH, 1500 M. 11.05 Orgelspel. 11.35—11.50 Gramofoon muziek. 12,05 BBC-orkest en soliste. 12,50 Het Coventry Hippodrome-orkest. 1,35 Cricket- nieuws. 1,502.20 Gramofoonmuziek. 3.10 Het Cambome Town-orkest. 3.50 Pianorecital. 4.20 Kerkdienst. 5.10 Gramofoonmuziek. 5.20 Cricketreportage. 5.35 BBC-Dansorkest. 6.20 Berichten. 6.40 Fransche causerie. 7.00 BBC- Zangers, 7.20 BBC-Harmonie-orkest. 7,50 BBC-dansorkest. 8.35 Symphonie-orkest. 9.25 Berichten. 9.45 Vervolg concert. 10.45 Het Bridgewater-kwintet. 11.30 Billy Cotton's Band.. 11,50—12,20 Jazzmuziek (gr.pl.). RADIO PARIS, 1648 M. 7.10 en 8.20 Gramofoonmuziek. 12.20 An- dolfi-orkest en soliste. 2.20 Gramofoonmuziek. 3.20 Lyons kwartet. 4.50 Zang. 5.05 Gramo foonmuziek. 5.50 Zang. 6.05 Gramofoon muziek. 5.50 Zang. 6.05 Gramofoonmuziek. 8.35 Pianovoordracht. 8,50 Nationaal Orkest, en solisten. 10.50 Gramofoonmuziek. KEULEN, 456 M. 6.50 Westduitsch Kamerorkest. 8.50 Gramo foonmuziek. 12,20 SS-Orkest. 1,35 Landesor- kest Goud Baden. 2.35 Gevarieerd concert. 4.50 Westmark-orkest 6.50 Solistenconcert. 8.30 Omroepklein orkest. 10.5012,20 Omroepor- kleinorkest. 10.50—12.20 Omroepklein-orkest. BRUSSEL 322 M. 12,20 Gramofoonmuziek. 12,50 Salonor kest. 1.30 Omroeporkest. 1,50—2.20 Gramofoon muziek. 6.20 Pianovoordracht. 6.50 Vlaamsche liederen. 7.05 Pianovoordracht. 7.20 Salon- orfkest. 8.20 „Die Czardasfürstin", operette 10.30—11.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12,50 Omroepor kest. 1.30 Salonorkest. 1.50-2.20 Gramofoon muziek. 5.25 Clemor and his lucky stars. 6.25 Gramofoonmuziek. 6.50 Omroeporkest. 8.20 Omroepsymphonie-orkest en koor m.m.v. so listen. 10.3011,20 Jazzmuziek, (gr. pl.) DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.30 Walsen- en marschenconcert. 10.20 Be richten. 10,50 Trioconcert. 11.05 Weerbericht. 11.2012.20 Het Berlijnsche Omroepkleinor- kest.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6