GARAGE„RABO Dr.Van Schuylenburch V R IJ D A G 28 MEI 1937 HAARLEM'S DAGBLAD 2 Boottochten van Snelverband. De eerste verantwoording. Gezien de groote deelname aan de boottoch ten voor lichamelijk gebrekkigen, die dit jaar gehouden zullen worden op Woensdag 16 en Dondei'dag 17 Juni. doen wij een beroep op de autobezitters (sters) om zich beschikbaar te willen stellen voor het vervoer der patiënten van en naar de boot. De secretaresse, mej. G. W. Bout, Hofdijk straat 50. zou dan gaarne een berichtje willen ontvangen. Leden van ..Snelverband" die nog inteeken- lijsten in hun bezit hebben, worden verzocht, deze zoo spoedig mogelijk in te leveren. Reeds kwamen de volgende lijsten binnen: Mej. H. K. f 15.40, Hr. J. v. D. f 6.75, Hr. B. v. K. f 10.80. Hr. D. B. f 5, Mej. W. f 2.55, Incasso- dienst f 61.50, Mevr. v. d. B. f 9.75, Mej. A. H. f 12.35, Mej. C. C. K. f 5. Hr. N. H. f 7.65, Hr. G. v. 't H. f 7.98, Hr. H. G. f 11.10, Hr. C. L. H. f 3.55, Hr. J. H. R. f 24.10, Haarlems Politie f 28, Mej. N. H. f 2.87y2, Mevr. A. C. R. f 7, Hr. J. V. f 4.35, Hr. J. E. M. f 3, Mej. J. S. f 2.80, Hr. J. S. f 1.05, Hr. D. B. f 1.25, Hr. D. H. K. f 3.50, Gem. Reiniging Delistraat f 1.25, Hr. C. d. V. f 4.95, Haarlem's Dagblad f 1.95, Mej. E. S. f 3.40, Mevr. F. f 1.65, Mej. R. H. f 4.60. Mej. A. d. G. f 3.80. Mevr. L. E. f 4, Mej. M. G. f 24, Hr. G. C. L. f 4.40, Mej. A. C. f 14.70, Hr. M. G. V. te H. f 5, Hr. Th. H. H. te H. f 2.50. Hr. L. H. de H. te H. f 1, Hr. W. G. K. te H. f 1.50, Hr. W. W. f 4.30, Mej. W. K. f 7.25, Mevr. G. A. S. D. f 18.50, Hr. A. J. S. f 21.77, Personeel Droste f 58, Gem. Reiniging f 7.60, Mej. J. v. H. f 1.75, Hr. J. M. G. f 1. Dames J. C. L. f 12.50. Mej. D. f 1.95. Mej. A. d. B. f 2.65, Mej. H. K. f 5.05, Mej. M. B. f 12.73Va Hr. T V. f 13.55, Mej. G. C. f 6.50. Mej. S. f 25, Mej. J. B. f 1.40, Mej. K. H. f 2.95Vj». Mej. M. M. f 6.90. JUBILEUM P. ELSHOUT. Zaterdag herdenkt de heer P. Elshout den dag, waarop hij voor 12Yz jaar in dienst trad bij de Perolin Company. Bakenesserkracht 14, waar hij de laatste jaren als expeditiechef werkzaam is. Ongetwijfeld zal het hem dien dag niet aan belangstelling ontbreken. KUNSTAVOND TEN BATE VAN HET SPAANSCHE KIND. Het Huisvestigings Comité „Spaansche Kin deren" organiseert Zaterdagavond 5 Juni in de zaal Brassine, Raamsingel, een „Kunst avond ten bate van het Spaansche Kind". Hieraan zal worden medegewerkt door het ballet .Tilly Sylon", het duo van Donn Oosthout. declamatie en muziek en mevr. Mies Snijders, zang. Het muzikale gedeelte van het programma zal verzorgd worden door het Trio Brandon uit Amsterdam. BIJEENKOMST VAN HET HOOFD STEMBUREAU. Hedenmorgen vergaderde ten stadhuize het Hoofdstembureau ter vaststelling van den eind uitslag der gehouden verkiezingen, De vergadering had een normaal verloop en alles is in orde bevonden. VERLOF TOT AANVAARDING VAN HET RAADSLIDMAATSCHAP. Naar wij vernemen heeft de heer A. G. C. En- gelgeer, accountant bij de Directe Belastingen, aanwewezen als opvolger van wijlen den heer W. Roodenburg als lid van den Haarlemschen Gemeenteraad, van het Departement van Fi nanciën bericht ontvangen, dat hem verlof is gegeven het raadslidmaatschap te aanvaar den. DE STRIJD TEGEN HET VERKEERS LAWAAI. Proefprocessen-verbaal opgemaakt. In de motor- en rijwielbeschikking staat precies aangegeven aan welke geluidscapa citeiten de signaalhoorns minimaal moeten en maximaal mogen voldoen. Ook de uitlaat mag niet teveel leven maken anders zou ons bij de groote intensiteit van het verkeer hoo- ren en /zien vergaan. Deze geluidsterkte wordt gemeten in decibels. Prof. Zwikker heeft hiertoe een klein handig toestelletje geconstrueerd, niet grooter dan een fototoe stel, waarop de sterkte van een geluidsbron onmiddellijk kan worden afgelezen. Donderdagmiddag zijn op de Ruyterkade te Amsterdam een tweetal proefprocessen- verbaal opgemaakt om tot in hoogste in stantie te zien uitgemaakt wat kantonge recht. rechtbank en Hooge Raad denken van deze wijze van „geluidmeten". VIERJARIG JONGETJE DOOR VRACHT AUTO OVERREDEN EN GEDOOD. Omstreeks drie uur is Donderdagmiddag op den hoek van de Spoorstraat en Heg straat te Geleen het vierjarig zoontje van de familie B. te Geleen bij het oversteken van den rijweg door een vrachtauto, bestuurd door den 26-jarigen J. van D. te Sittard, overreden en op slag gedood. Den chauffeur treft geen schuld, daar deze het knaapje niet kon zien, omdat dit achter een kar vandaan kwam. AGENDA Heden: VRIJDAG 28 MEI Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Nieuw programma. N.V. Handelmij. Reesink, jaarlijksche alge- meene vergadering, Brinkmann, Gr. Markt, 8 uur. Frans Hals Theater: Joe Brown in „Jan Ongeluk" en Winterolympiade 1937. „Sind- bad de Zeeman", 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Als je verliefd bent" met Grace Moore. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: William Powell in „My man Godfrey", 2.30. 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „De Spin" met Willy Bü- gel, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZATERDAG 29 MEI Stadsschouwburg: Rotterd. Hofstad-Too- neel „Kinderzegen", 8 uur. Concertgebouw: Padvindersrevue „Dat wist U niet". 8 uur. N.V. Bouw en Expl. Mij. Zuid-Haarlem, Alg. verg. van aandeelhouders, Verspronckweg 31, 7 uur. NV. Handelmij. Westexport. Alg. verg. van aandeelhouders, Verspronckweg 31, 7.30 uur. La Gaité, Raaks: Nachtfeest van 8—3 uur. Palace Filmac: 11--5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Hl ITA Dl lAETiy? Ja' maar dan zelf chauffeeren èn U KIJI/CiW een BETROUWBARE AUTO uit 77 CASTHUISVEST 11 HAARLEM - TELEF. 17266 (Adv. Ingez. Med.) Geringere deelneming aan de verkiezingen. Bij de vorige Tweede-Kamerverkiezing in April bedroeg het aantal kiezers 4.126.490. van wie 3.899.655 (94,/2 pet) aan de stemming heb- den deelgenomen. In April 1935, bij de verkiezing voor de Provinciale Staten, nam 93.09 pet. (3.945.456 van de 4.238.446) aan de stemming deel. Woensdag brachten naar het Vaderland meldt 4.059.576 van de 4.452.484 kiezers hun stem uit, d. i. 91.19 pet. Bij de eerste Kamerverkiezing onder het algemeen mannen- en vrouwenkiesrecht, in 1922, beliep dit cijfer slechts 2.929.569, een stij ging dus in 15 jaren met niet minder dan 1.130.007 stemmen. Dr. Colijn „Beslissende strijd is gestreden.' Snel verval van de N. S. B.? De minister-president dr. H. Colijn heeft gisteravond in den Haag een aantal anti-rev. kiezers toegesproken. Spr. bracht dank aan God, aan de menschen en vooral aan de wer kers uit de partij voor den uitslag der verkie zingen. Voorts deelde hij mede uit vijf landen telegrammen te hebben ontvangen om het land geluk te wenschen met dezen uitslag. Verder zeide hij volgens de Tel. o.m.: Men gevoelde het alom dat hier, na het plaatselijke duel Van ZeelandDegrelle, een beslissende strijd werd gestreden. Het orde en rust liefhebbende volk heeft revolutionnairen van rechts en linksch overtuigend verslagen. Zij zijn geen gevaar kunnen worden voor onze hoogste volksgoederen. Sedert Woensdag, zoo heeft men mij verteld, vervolgde dr. Colijn, is de nat.-soc. groet met den arm naar beneden. De stormloop is mis lukt en nu zal ongetwijfeld een snel verval in treden. Moesten wij de volgende week weer stemmen, dan haalde de N.S.B. ten hoogste twee zetels. En dat, terwijl verleden week in sommige kringen nog 16 zetels voorspeld wer den! Er is in deze moeilijke jaren meer waardee ring gekomen voor onze beginselen; dat maak te het in het verleden en maakt het in de toe komst gemakkelijker om het roer van het schip van staat in de hand te houden. De 30e Lighaluitvoering. Men schrijft ons: De heer A. J. Meijerink heeft zich ondanks zijn uittreden uit het actieve schoolleven, toch weer belast met de financiën van bovenge noemde uitvoering. Met de 29 voorafgaande uitvoeringen is in totaal 55.560.81 bijeen ge bracht en nu wil de heer Meijerink te ge legenheid van deze 30e uitvoering dit totaal bedrag op 60.000 zien te brengen. Een aantal leerlingen der U.L.O.-scholen zullen hem helpen om dit ideaal te bereiken. Hiervoor zijn deze jongelui er met inteeken- lijsten op uitgetrokken om giften voor dat doel te verzamelen. Als ieder dit nobele werk naar vermogen steunt, zal de poging van den heer Meijerink met zijn staf zoo al nite ten volle dan toch voor een groot gedeelte slagen; alle kinderen, die op de lijst staan, zullen dit jaar zes weken volop genieten van licht, lucht en goede voeding in „Brederodeduin". COMMUNISTISCHE PARTIJ HOLLAND. Men vrzoek ons mede te deelen. dat het be stuurslid van C.P.N., afd. Haarlem, die op de vergadering van Zaterdag 15 Mei het woord voerde, niet J., doch H. P. van der Pligt heet. De heer J. v. d. Pligt heeft geen enkele ver binding met de C.P.N. 25 JAAR OCTROOIWET IN NEDERLAND. De vereenigde octrooibureaux hebben een boekje uitgegeven „25 jaar octrooiwet in Nederland en Koloniën". Op 1 Juni 1912 werd de Octrooiwet van kracht. Op heldere wijze wordt in het boekje uiteengezet hoe de octrooiwet werkt. De Nederlandsche Octrooiwet is gebaseerd op het beginsel, dat slechts voor die uitvindin gen octrooi wordt verleend, welke op het tijd stip van de indiening der aanvrage om octrooi (of op het tijdstip van het bij de indiening in geroepen recht van voorrang) blijken nieuw te zijn, d.w.z. op dat tijdstip niet door een be schrijving of op andere wijze in binnen- of buitenland reeds van voldoende openbare be kendheid kunnen zijn om door een deskundige toegepast te kunnen worden. Verder moet de uitvinding, om octrooieerbaar te zijn, strekken tot het verkrijgen van eenige uitkomst op het gebied van de nijverheid. Voor een stof op zich zelf wordt geen octrooi verleend; wel kan een werkwijze voor de bereiding van een stof voor octrooieering in aanmerking komen, waarbij dan het verleende octrooi zich uit strekt tot de stof, mits volgens die werkwijze bereid. Teneinde na te gaan of een aanvrage om octrooi aan de vorenvermelde en verdere door de Wet gestelde voorwaarden voldoet, wordt zij, na indiening bij den Octrooiraad in han den gesteld van een met het ambtelijk voor onderzoek belasten ambtenaar (Vooronder zoeker). Dit vooronderzoek, waarvan het ver loop onder alle omstandigheden voor derden geheim blijft, kan leiden óf tot afwijzing der octrooiaanvrage óf tot de geheele of gedeelte lijke openbaarmaking daarvan. In het laatst bedoelde geval wordt, na storting van de daar voor bepaalde tax, de openbaarmaking der octrooiaanvrage aangekondigd in „De In- dustrieele Eigendom", het officieele orgaan van den Octrooiraad. Tegelijkertijd worden dan afdrukken van de octrooiaanvrage ver krijgbaar gesteld en gedurende vier maanden ter visie van het publiek gelegd. Wanneer ge durende dezen termijn door derden geen be zwaar- of verzoekschriften ten aanzien van de aanvrage zijn ingediend, geldt het octrooi als te zijn verleend. Het aldus verkregen oc trooi kan gedurende 18 jaren in stand worden gehouden door het betalen van de daarvoor vastgestelde jaartaxes. Verder wordt in het boekje een overzicht gegeven van de historische ontwikkeling van het beschermen van octrooi of patenten. Dat reeds in vroegere tijden een stelsel ter be scherming van patenten bekend was blijkt uit een historische bijlage uit het jaar 1576 waarin een octrooi verleend wordt. Een drietal statistische bijlagen verduide lijken den tekst. De Bilt voorspelt: Zwakken tot matigen Zuidwestelijken tot Zuidelijken of Zuidoostelijken wind, licht tot half bewolkt, droog weer, warmer. BAROMETERSTAND Hoogste 771.9 m.M. te Maastricht. Laagste 745.0 m.M. te Kuopio in Finland. Het hoogedruk-gebied heeft zich in omvang toenemende, naar onze omgeving verplaatst en brendt zich nog Oostwaarts uit. De depres sie in het Noorden is bij het Oostwaarts trek ken sterp in diepte toegenomen, zoodat in bijna geheel Scandinavië krachtige tot stormachtige winden waaien en bij Denemarken volle storm voorkomt. Aan de Noorsche kust stijgt de baro meter weer snel, zoodat uitbreiding van de hooge drukking naar deze zijde zal volgen. Ten Westen van Ierland nadert een vrij diepe depressie, die zich ook Zuidoostwaarts uit breidt. Ierland en Schotland hebben lichten regen onder invloed van deze depressie. In Engeland is het weer opgeklaard. In Scandinavië brengt de depressie ook veel regen of betrokken lucht, met vrij sterke afkoeling. In Noord-Duitsch- land neemt de wind ook tot krachtig toe. maar de lucht blijft slechts gedeeltelijk bewolkt en de temperatuur, die in het Oosten sterk ge daald is, zal, vooral in het Ziuden, weer gaan stijgen. Frankrijk heeft rustig en meest zonnig weer met hooge temperatuur in het Zuiden, ook in Zwitserland is de regen opgehouden en zijn de toppen helder, bij temperatuur boven nul graden Celsius. Aanvankelijk is nog zonnig en warm weer te wachten, waarbij de wind geleidelijk naar Zuidoost loopt. BAROMETERSTAND: Vorige stand 772 m.M. Stand van heden 774 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: Fa. KUIPERS ZN., Opticiens Zijlstraat 97 Telefoon 12726 Bril gebroken, glas of montuur? Webermaakt'fvlug,nietduur! GR. HOUTSTRAAT 166, bij de Houtbrug. Ziekenfondsleverancier. (Adv. Ingez. Med.) De Iindeman verrukking, die een Zeereis U schenkt, begint U reeds te smakén bij het lezen van het Zeereizen-boekje der bekende REISBUREAUX LISSONELINDEMANI Barteljorisstraat 3 Telefoon 12679 (Adv. Ingez. Med.) Indisclie Pers over de verkiezingen BATAVIA, 27 Mei. (Aneta-A.N.P.) In haar beschouwing over den uitslag der ver kiezingen verklaart de redactie van het „Bat. Nieuwsblad", dat Mussert nog net pre cies binnen de grens van zijn eigen schatting is gebleven, welke luidde ..tusschen 4 en 24", waaruit men zien kan, dat zelfs een adspi- rant-dictato» zich nooit vergist. Op de vraag „Geef Mussert een kans", ant woordde het Nederlandsche volk door hem de kans niet te geven. De aangenaamste verrassing der verkie zingen noemt het blad den terugval van de communisten tot drie zetels. De leuze, dat het gaat tusschen Mussert en Moskou, krijgt haast een humoristisch karakter: 93 procent van ïfet Nederlandsche volk heeft aan deze keuze geen behoefte. Uitvoerig staat het blad voorts stil bij het fenomenaal succes van Colijn en zijn partij, wat bewijst, dat Colijn's nuchtere en oppor tunistische politiek toch eigenlijk het beste past bij onzen volksaard. Het blad onthoudt zich, evenals anderen, van het geven van prognoses. „De Koerier" CR.-K.) acht deze verkiezin gen van katholiek standpunt bezien zeer gunstig: zij overtreffen de sterkste verwach tingen. Het blad acht de conclusie niet gewaagd, dat mogelijk de vroegere coalitie hersteld wordt. „De Javabode" constateert dat het Neder landsche volk noch van rechtsche noch van linksche uitersten wil weten. Het blad meent, dat het landsbelang het best wordt gediend door een nieuw nationaal kabinet, waarin ook de vrijzinnigen zetelen. Het verwacht, dat Colijn wederom zal optre den als kabinetsformateur. Wellicht zou zoo meent de „Java-Bode" voorts het aan staande kabinet principieel een rechtsch ka binet worden, hetgeen stellig niet de wensch zou zijn van velen, die op Colijn hebben ge stemd. VOCELENZANG AUTO IN BRAND. Donderdagmiddag even voor tweeën is te Vogelenzang een D.K.W.-bestelauto geladen met chocolade- en suikerwerken in brand gevlogen. De bestuurder, de 41-jarige koop man G. F. uit Amsterdam, reed op den Vo- gelenzangscheweg in de richting Aerden- hout en bemerkte plotseling, dat zijn rug warm werd, Hij stopte en opende de achter deuren van de laadruimte. Hierop sloeg met een een groote vlam uit de bak Politie en brandweer werden telefonisch gewaarschuwd. Doch ondanks het werk van de laatste verbrandde het achterste deel van de auto geheel. Slechts de motor met kap en de voorwielen bleven gespaard. De eigenaar had den wagen verzekerd. Kerkelijk hoogleeraar te Groningen. Dr. K .H. Miskotte te Haarlem opnieuw op het drietal. De commissie van voordracht voor de be noeming van kerkelijke hoogleeraren aan de Rijksuniversiteiten, vanwege de Ned. Herv. Kerk heeft in haar heden te 's-Gravenhage gehouden vergadering, in de vacature, ont staan dood het overlijden van prof. dr. A. van Veldhuizen en voortdurend door het bedanken van dr. F. J. Fokkema te Oegstgeest, aan de Renksuniversiteit te Groningen, een nieuw drietal geformeerd. Dit bestaat thans uit de Ned. Herv. predi kanten: dr. G. P. van Itterzon, den Haag, dr. K. H. Miskotte, Haarlem en dr. J. H. Semme- link, Almen (Gld.) De algemeene synode der Ned. Herv. Kerk zal op 24 Juni bijeenkomen, om haar keuze te doen uit dit drietal. Dr. Miskotte kwam ook voor op het vorige drietal, waaruit toen dr. Fokkema gekozen werd. Na de verkiezingen Feestvergadering R.-K. Staatspartij. Donderdagavond werd in een feestvergade- rinsr in de Gemeentelijke Concertzaal door de R.-K. Staatspartij het voor deze partij zoo gunstig resultaat der verkiezingen op feeste lijke wijze herdacht. De belangstelling was heel groot. De bijeenkomst werd geopend door Dr. Th. Th. Koot. die een geestdriftig welkomstwoord sprak. Hij merkte op, dat de R.-K. kiezers over den afloop der verkiezingen natuurlijk bijzon der tevreden zijn. maar hij merkte op, dat nu de verantwoordelijkheid ook groot is. Pater Dr. L. J. C. Beaufort zei, dat het gun stige resultaat alleen te danken is aan God, Die immers het heelal regeert en zonder Wiens wil niets kan geschieden. Spreker be loofde dat hij zijn volle medewerking zou verleenen om het program der R.-K. Staats partij uit te voeren. De heer A. J. Loerakker onderschreef ten volle de woorden van Pater Beaufort en sprak vervolgens op de van hem bekende gemoede lijke wijze een propagandistisch woord. Dit zelfde geschiedde ook door Mr. J. B. Bomans, Mi'. Dr. P. J. Wïtteman en Prof. Dr. A. Steger. Dr. Koot bracht dank aan den heer en me vrouw J. J. Brinkman, die gedurende langen tijd zulk een ijzerige propaganda hadden ge maakt. Ook dankte spreker de talrijke jonge ren. die met de propaganda zoo actief hebben meegeleefd, wat hij een verblijdend teeken noemde. Te half elf werd de bijeenkomst gesloten. COÖPERATIEVE BOUWVEREENIGING „DE EENDRACHT" W. A. Men schrijft ons: In de Donderdagavond gehouden ledenver gadering van bovengenoemde bouwvereeni- ging werd de jaarrekening over 1936 goed gekeurd. De daarna volgende periodieke bestuurs- evrkiezing had een bijzondere beteekenis. De heer H. van Brederode Jr., die ruim veertig jaar lang de vereeniging als penningmees ter heeft gediend heeft gemeend zijn functie te moeten neerleggen omdat het werk hem te .moeilijk begon te worden. Brederode heeft in die veertig jaar zeer veel voor de vereeniging gedaan Als accu raat en vertrouwd penningmeester heeft hij de belangen van de vereeniging zeer veel dienst bewezen en het is geen wonder dat de ledenvergadering hiervan getuigde. Het stelsel waarop deze vereeniging is opge bouwd bestaat hier niet meer. Het is het oude systeem waarnaar verschillende bouwver- eenigen vroeger werden opgebouwd, maar dat nu niet meer geldt. De' „Eendracht" is op de oude grondslagen blijven voortgaan en geen der overgebleven leden heeft zich daar over te beklagen gehad. Hieraan heeft de heer van Brederode veertig jaar ijverig me degewerkt met als resultaat een bloeiende vereeniging, die thans met leedwezen af scheid van zijn trouwe functionaris heeft moeten nemen. In zijn plaats is gekozen de heer J. J. Kan, terwijl het aftredende bestuurslid A. Koeman werd herkozen. PER ÏÏMS» jHBM§É«gSÏ NAAR AMERIKA s.s. „MonhaHon" „Woshinglon" „President Harding" „President Roosevelt". Wekelijksche verbinding tusschen HAMBURG - SOUTHAMPTON - LE HAVRE - NEW YORK Relourpassage vanaf Rotterdam, in de uitmuntende touristenklasse 229 dollar (2 jaor geldig) Volledige inlormaties, passageprijzen, geïllustreerde brochures, etc. bij de Generaal Agenten voor Holland: N.V. Rotterdam Oceaan Scheepvaart Mij. Atlantic Huis - Westplein 2 - Rotterdam (Adv. Ingez. Med.) JUBILEUM A. KLEIN DE GROOT. Zooals wij meldden is het heden 25 jaar ge leden dat de heer A. Klein de Groot, thans denurwaarder bij de gemeentebelastigen al hier, in dienst der gemeente Haarlem trad. Hedenmorgen werd de jubilaris in het door de goede zorgen van den Dienst van Den Hout en de Plantsoenen feestelijk versierde kantoor von den Gemeenteontvanger door dezen toe gesproken. Als stoffelijk blijk van waardeering bood spr. den heer Klein de Groot een horlogeketting aan. De waarnemende ge meente ontvanger voerde ook het woord en bood den jubilaris namens het geheele per soneel een pendule aan. De heer Klein de Groot werd voorts heden morgen ten Stadhuize zeer waardeerend toe gesproken door den burgemeester, die hem namens de gemeente het gebruikelijke ge schenk een enveloppe met inhoud over handigde. De jubilaris mocht nog vele felicitaties in ontvangst nemen van ambtenaren en kennis sen en ontving ook véle schriftelijke bewij zen van belangstelling. Hij zette het feest voort in den huiselijken kring, waar heden middag het bestuur der afdeeling Haarlem van het Nationaal Verbond van Gemeente ambtenaren hem zou komen gelukwenschen. NIEUWE UITGAVEN. Van de hand van Dr. Th. von Zwehl en E. von Weitzenbeck verschenen bij de Zuid- Hollandsche Uitgevers Maatschappij weer een zestal dieetkookboeken in de vertaling van Dr. P. H. van der Hoog. Zij zijn getiteld „Wat mag ik eten?" en bevatten beschrijvin gen en recepten van dieet bij ziekte der nie ren, suikerziekte, jicht, koorts en herstel, zwangerschap, en voor rauwkost-eters en vegetariërs. Bij H. D. Tjeenk Willink en Zoon N.V. te Haarlem verscheen, een „Beknopt overzicht der Ekonomie" van Mr. F. Vorstman. Dit boek is bedoeld om dienst te doen in scho len waar voor Ekonomie slechts beperkte tijd aanwezig is. De boeken van Mr. Vorst man die zich door hun duidelijkheid en overzichtelijkheid een zeer goeden naam hebben verworven, zijn niet alleen aan te be velen voor Middelbare Scholen, doch ook hen die van een H.B.S. (B) af, Ekonomie willen gaan studeeren zouden wij willen aanraden om deze hoeken te bestudeeren. Zij vormen een hechte en degelijke basis die voor een grondige studie der Ekonomische weten schappen onontbeerlijk is. Ook dit nieuwe boek van Mr. Vorstman dat naast zijn be kende „Hoofdlijnen der Ekonomie" verscheen mogen wij een warme aanbeveling niet ont houden. Alleen hadden wi; graag gezien dat de schrijver in nieuwe drukken van zijn boe ken iets meer aandacht zou willen besteden aan de „Geschiedenis der Ekonomische stel sels" en met name aan de twee stroomingen die in onzen tijd zoo op den voorgrond tre den het bolsjewisme en het nationaal-socia- lisme. Wij zijn er ons zeer goed van bewust dat een leerboek en zeker een leerboek der Eko nomie voor alles beknopt moet zijn, maar toch meenen wij dat ook onder de jeugd de belangstelling voor deze stroomingen van dien aard is, dat een duidelijke uiteenzetting van hun streven niet anders dan verhelde rend kan werken Geboren: BEATRIJS Dochter van FRANS F. J. HIN en JACQUELINE HIN— VAN BAAR 25 Mei 1937, Bengkalis, Pakanbaroe, Sumatra-O.K. Heden overleed, rustig en kalm, na een korte on gesteldheid, onze geliefde Echtgenoote en Moeder Constance Marie Henriêtte Artz geb. Quellhorst m den ouderdom van 54 jaar. Amersfoort: M. D. L. ARTZ Batavia: J. ARTZ AijLsterdam E. ARTZ Amersfoort: L. ARTZ Amersfoort, 27 Mei 1937 Ternatestraat 30 AFWEZIG tot nader aankondig. P. v. d. VUURST DE VREES Tandarts BLOEMEND AAL L. P. C. VAN RIJN Tandarts AFWEZIG van 29 Mei tot en met 5 Juni. Spoedgevallen tandarts Planteydt. HEEFT DE PRAKTIJK HERVAT. Gevraagd voor 1 Juni te Aer- denhout: NET MEISJE voor d. en n., goed kunn. koken en werken, 30 p. m. Lief voor kinderen. Br. no. 6898 bur. van dit blad KRUIDENIERSBEDIENDE GEVRAAGD, bij W. VAN AMERONGEN, Zijlweg 80. KOUSENFABRiEKEN HIN N.V. Wij vragen voor eenige onzer afdeelingen EENIGE HANDIGE JONGENS. Leeftijd 16 a 18 jaar. Aanmelden bij den portier vóór 6 uur nam, behalve Zaterdagsmiddags. WAARSCHUWING Een gepatenteerd merk op een 2de handsch rijwiel is niet ge noeg. De leverancier moet be trouwbaar zijn, dat is hoofd zaak. Wij zijn reeds 25 jaren ge vestigd en bedotten u niet. Wij houden een groote sort. 2e h. rijwielen, w.o. Ie kl. merken. Zie de étalage. Wij repareeren, emailleeren, verruilen en ver huren. A. KOELEMEIJER, Breestraat 3 Besch. juffr., P.G., z. z. g. gepl. als HUISHOUDSTER g. k. k. en bek. m. 1. verpl. Br. no. 6893 bur van dit blad Gevraagd 1 Juni flink DAGMEISJE 6 per week. Keukenmeisje aanwezig. Telef. 22384. NET MEISJE, gevraagd, in klein gezin v. d. en n., Ramplaan 60. Aanm. tus schen 8 en 9 uur n.m. Winkeljuffrouw gevraagd (boven 18 jaar). DE JONG, Gr. Houts.tr. 82-84 Winkeljuffrouw gevraagd Aanmelden na 8 uur J. MUYS, Ged. Oude Gracht 103. Kantoorboek en Papierhandel. HUWELIJK Twee nette meisjes zoeken lane? dezen weg kennismaking mei twee nette Heeren, leeftijd 2! tot 30 j. Br. met foto, strikte geheimhouding, no. 6894 van dit blad GEVRAAGD flink meisje v. direct, v. g. g. V. Niet ben. 18 jaar. Zelfst. k. ken. Loon 4 a 5 p. w. 7.45—4 u. Adr. Zaanenlaan 1W Direct gevraagd: FLINK DAGMEISJE 8—6 u- Goed loon. Aanm. vod 6 uur Zijlweg 158. PICCOLO Voor dir. gevr. een fl. nette jongen, n. ouder d. 15 j., ofl boodsch. te doen en verder al! piccolo aan de zaak te zijn Pers. Aanm. bij VOGELZAïïG Gr. Houtstr. 26—30. Beschaafd Persoon oud 21 j„ alg. ontw., zoekt kan* toor- en/of andere werkzaam* heden met eenig perspect. Hooi aanv.salaris geen vereischte. Br. no. 6897 bur. van dit blad Op g. st. in H.-Z. wordt te* gen Juli of Aug. bij dame m. d. PENSION AANCEB. aan beschaafde dame of heel of dame, b.b.h.h., als alL-JnW. Br. no. 6899 bur. v. d. blad De lezers van een dagblad uit, naar wat ook gij aan te ble* den hebt. Laat het hun wetejl door te adverteeren.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 2