-SL 6 D MODERNE GLAZEN SCHAAL1 z DINSDAG 1 JUNI 1937 HAARLEM'S DAGBLAD Jamboree-uitzending voor Indië. Is een succes geworden. (Van onzen G.P.D.-redacteur) „Nog enkele seconden jongens, en dan be ginnen De Jamboree-kampvuurleider commissaris Van Voorthuysen monstert voor de laatste maal het zangkoor van de afdeeling Utrecht der Ned. Chr. Ver. van Padvinders en de leden van groep 8 der N.C.P.V. De roode lamp is reeds aangegloeid Waar we zijn? In de Phohi-studio te Hilver sum en we staan rond den, in het midden op- gestelden microfoon. Daar piept de deur open, de omroeper, de heer L. G. Wybrands, treedt binnen. Even later kondigt hij de speciaal voor Nederlandsch-Indië gearrangeerde Jamboree uitzending aan. Dan is men reeds begonnen. Het is nu 16.10 minuten. In Indië is het al weer lang avond. Daar zitten nu vaders en moeders, broers en zusters van de reeds uit Indië ver trokken Jamboree-deelnemers, te luisteren. Reeds lang was het idee gerezen om een spe ciale Jamboree-uitzending voor Nederlandsch- Indië in elkaar te zetten. Baron C. R. T. Krayenhoff, commissaris der afdeeling Pers en Propaganda, had het er al eens over gehad en de omroeper der Phohi, zelf een oud-voortrek ker, had er dadelijk iets in gezien. En de Utrechtsche Padvinders, welpen, ver kenners en waterverkenners voelden er even eens veel voor. Zóó had de uitzending dan Za terdagmiddag plaats, waarbij de heer J. v. d. Rovaart als leider van de zangers fungeerde. De indeeling van deze uitzending was origineel. Stel U voor; baron Krayenhoff is op verken ning uit om stof op te doen bij de diverse Jam boree-commissariaten. En nu is hij terecht ge komen bij den kampvuurleider. Deze noodigt hem uit een vooroefening van de kampvuur- oefeningen bij te wonen. Natuurlijk slaat baron Krayenhoff dit niet af. Na de begroeting klinkt het forsch uit den mond van den heer Voorthuysen; Hallo, hallo, verkenners. Eerst de Jamboree-Yell". De verkenners zijn paraat. Onmiddellijk ant woorden zij. Dan volgt het Jamboree-liedje van Hopman Schaap. Zacht zet de muziek in. Even later vallen de padvinders in. Frisch, vroolijk, vlot, klinken de woorden door de studio. Kent U dit liedje, dat, behalve in de Fransche en Engel- sche taal, ook al in diverse andere is vertaald? Hier volgt het eerste couplet met refrein: In één, negen, drie, zeven, dan zal je wat beleven. Dan komt de Jamboree in Nederland Dan staat uit alle landen van alle ras en standen De jeugd van blank en bruin hier hand in hand. Dan zingen scouts uit Labrador, Japan en Op Nederlandsch grondgebied, heel vroolijk met elkaar. Jamboree, Jamboree, J. A. M. B. O. R. E. E. Jamboree, Jamboree, Wij zijn verkenner van B. P. Gezongen met eerste en tweede stem, klinkt dit liedje zoo vroolijk, dat iedereen van den weeromstuit vroolijk gaat kijken. Natuurlijk blijft het daar"niet bij. Even la ter zijn het de voortrekkers van de Baden Po well Stam, die met eigen muzikale begelei ding den Hollandschen tekst zingen van een Fransche canon: „De uil zat in de olmen, Bij 't vallen van den nacht, En over gindsche heuv'len Antwoord de koekoek zacht: Koekoek. Twee Zuid Afrikaansche kampvuurliedjes volgden. In de controle-kamer der Phohi knikten de hoofden de maat mede. Ook hier tevreden gezichten. De uitzending wordt een succes. Muziek, liedjes, een praatje. Ook dit laat ste ontbreekt niet. Baron Krayenhoff vertelt een en ander over het voorbereidende Jambo ree-werk, daarbij mededeelende, dat men te Vogelenzang thans met man en macht in de weer is om alles op tijd in orde te hebben. Voorts deelt de Commissaris van de afdeeling Pers en Propaganda nog even mede, hoeveel deelnemers er uit elk land afzonderlijk te ver wachten zijn. Hierna zingt het N. C. V. P.-koor onder lei ding van den heer v. d. Rovaart nog „De zwer ver" van Ramshorst en „Ons eigen land" van Charles Heynen, twee leuke, vroolijke wijsjes, die dagen lang in de ooren blijven naklinken. Commissaris van Voorthuysen sluit de uit zending met een kort woord. Hij richt zich daarbij speciaal tot de deelnemers van het Indische contingent. Daarbij zegt hij o.m. straks in de mooie duinvallei van Vogelenzang met zeer veel genoegen de kampvuurnummers van de Indische padvinders te zullen aan kondigen. „Ik ben ervan overtuigd", aldus spr., „dat ze goed zullen zijn". Even valt er een stilte in de studio. Dan wordt door het N. C. V. P.-koor het Wilhelmus ingezet, waarmede de uitzending die, ongeveer 20 minuten duur de, geëindigd is. Stellig mag deze Jamboree-uitzending zeer, zeer geslaagd genoemd worden. De medewer kenden, die lang en veel repeteerden t hebben den luisterenden in Indië ongetwijfeld een groot genoegen bereid, ook al omdat men in een dergelijken, origineelen vorm voor den mi crofoon optrad. Het optreden der padvinders had juist plaats na dat van de microfoondebutantjes. Bij de Phohi zijn dat kinderen, wier ouders in Indië zitten en die met behulp van „Tante Mary" door de radio laten hooren wat zij zoo al beleven. Hierdoor brengt de Phohi een regel recht contact met onzen Oost tot stand. En dit contact is nu al weer versterkt door deze Jam boree-uitzending. De familieleden van de deelnemers aan de Jamboree konden nu alvast eens hooren, wat hun zoons of broers in Vo gelenzang zullen medemaken. Het is, vertelde de heer Wijbrands na de uitzending, waarnaar hijzelf met zooveel genoegen had zitten luis teren, niet uitgesloten, dat, wanneer het Gou vernement daartoe permissie geeft, via den esperimenteelen zender, later nog uitzendin gen zullen plaats hebben verzorgd door buï- tenlandsche Jamboree-deelnemers. In Indië zal men dat vast en zeker op hoogen prijs stellen, vooral nu gebleken is, dat men zoo ontzaggelijk met alles wat de Jamboree, betreft, medeleeft. VOETBALWEDSTRIJD FEIJENOORD ARSENAL. De Nederlandsche Spoorwegen stellen voor den wedstrijd FeijenoordArsenal speciale retourkaarten tegen het bekende lage gezel schapstarief naar Rotterdam verkrijgbaar bij reisbureaux en sportadressen. OPENLUCHT-SAMENKOMST. Wederom is door het gemeentebestuur toe stemming verleend aan Stads Evangelisatie Openluchtbijeenkomsten te houden in den Haarlemmerhout. Zondagmiddag is de eerste gehouden. a.s. Woensdagavond 2 Juni zal de eerste avond-samenkomst plaats hebben (aanvang 8 uur), het onderwerp zal wezen: Is het redelijk in God te gelooven". Sprekers zijn de Evangelist J. F. Snoeks en Rnderen, VOOR DEN- -POLITIERECHTER Op kwartjes belust. De man was 25 jaar geleden naar Amerika geëmigreerd, heel vrijwillig, zoo hij zei. Hij was in Canada begonnen en tenslotte in Hollywood terecht gekomen; filmster was hij niet geworden, maar hij was als tooneelbe- diende werkzaam geweest en tenslotte even aim uit Amerika gekomen als hij er heen ge- gan was. Eén ding had hij uit de Nieuwe Wereld echter meegebracht en dat was zijn voorliefde voor whisky en dergelijke wat hem nu nog in het moederland voor den rechter zou brengen. Hij kwam namelijk op de ver keerde gedachte, toen hij veel trek in een borrel had en zijn beurs plat was, om de kwartjes uit de muntgasmeter te halen, en daar die kwartjes het eigendom der ge meente Bloemendaal waren, die zoo doende voor een goede 9 gulden benadeeld werd, stond de man nu voor diefstal terecht. De officier vroeg een maand gevangenisstraf, omdat de gemeentelijke geldbakken be schermd moeten worden, maar de politie rechter wilde het nog eens met den man, die een heel fatsoenlijken indruk maakte, pro- beeren, waarom hem een maand voorwaar delijk werd opgelegd met f 15 boete. De man zwoer den drank af. Buren liefde. Een huis in Zandvoort was, als zoovele, in tweeën verhuurd en dat was voor die twee families een omstandigheid, welke haar de lust om weer een halve woning te betrekken heeft benomen, want het gaf haken en oogen. Toen nu de eene juffrouw op een keer thuis kwam en meende te constateeren, dat de benedenbewoners in haar woning waren ge weest, wat door een gelijk- en gelijkvormig heid der sleutels was vergemakkelijkt, ging zij naar de politie en die gaf haar den goeden raad thuis te blijven. Dat huisarrest behoef de niet lang te duren, want de buren waren al bezig hun boeltje te pakken. Maar de opsluiting bracht gisting in het ge moed der juffrouw en men weet, hoe het met gisting gaat. Dichtte niet Vader Cats reeds' „Als de most te nauw bedwongen, Leit en worstelt, leit en zucht, Zonder adem, zonder lucht, Zie, dat maakt ze vreemde sprongen". Zoo was 't ook met de juffrouw, die den buurman ging uitschelden voor inbreker met een superlatief en de buruman klaagde haar aan. De juffrouw ontkende voor den politierech ter het superlatief en vond, dat zij door de politie bij de buren ten achter was gesteld, maar het woord inbreker kon ze niet goed praten en zelfs de aanwezigheid van haar drie-jarig dochtertje, dat zij had meegeno men, maar in de gang moest wachten en daar hartroerend om haar moeder riep, ter wijl het oP de deur trommelde zelfs dat lieve kind, waarover de deurwaarder met va derlijke zorg ging, vermocht haar geen vrijspraak te bezorgen. Tien gulden boete werd gegeven, de officier had er 15 geëischt en de juffrouw was blij, dat ze er met een tientje af kwam. Slecht beloonde hulpvaardigheid. Wanneer men zich heeft voorgenomen zich het lot zijner gevallen of afgedwaalde medemenschen aan te trekken, moet men zich niet te groote illusie maken van den dank, dien men daarbij inoogsten zal, maar het goede werk doen, omdat het goed is. De Vincentiusvereeniging is ook een van die instellingen van maatschappelijke hulp, maar ook al weer geen instelling, die altijd en onder alle omstandigheden kan helpen. En zoo moest de man, die zich daar op een keer aan de Groenmarkt vervoegde, dan ook vernemen, dat hij zich om steun bij het Burgerlijk Armbestuur moest vervoegen, maar dat hij moest beginnen met zich als inwoner van Haarlem te laten inschrijven. De vereeniging was hem daarbij behulp zaam, maar schoot niet op, omdat de man niet vertelde waar hij alzoo gewoond had. Hij had daar zijn reden voor, want hij was al, schoon hij nog betrekkelijk jong was. elf maal veroordeeld. De vereeniging kon hem dus niet helpen en toen begon de man uit een ander vaatje te tappen. Hij stapte weer naar de Groen markt en zei, terwijl hij een halven klinker liet zien: Als ik nu niet geholpen wordt, gaat die steen door de ruiten. De heer, die hem te woord stond, bracht hem onder het oog, dat zijn kans op steun door dat optre den niet vermeerderde en daarop ging de steen door een spiegelruit, waardoor een schade van f 20 werd berokkend. De man stond nu terecht en deed niets om de sympathie van den rechter te winnen, de officier was van meening, dat dergelijke menschen gevoelig gestraft moeten worden en eischte een gevangenisstraf van 2 maan den. Als twaalfde vonnis kreeg hij een maand. VOLKSDANSFEEST. Woensdagavond zal op het Gem. Speelter rein aan de Kleverlaan het jaarlijksche Volks dansfeest worden gehouden, waaraan zullen medewerken de Haarlemsche Volksdans en -Zangvereeniging. de Trekkersbond, de Roode Wachten en Roode Valken van de A. J. C. en de Driehoekmeisjes. Er zal een keur van In ternationale dansen worden gedemonstreerd en talrijke dansen zullen door alle leden van deze jeugdvereenigingen gezamenlijk ten beste worden gegeven. GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN. Inlichtingen aan het bureau van Politie, Smedestraat; uitsluitend tusschen 11 en '13 uur. Terug te krijgen bij: Handschoenen en ceinturen, zwempak, Po litiebureau, Smedestraat; boeken (Fransche en Duitsche). Grille, Celebesstraat 15; beurs met inhoud, Spaargaren. Merkmansstraat 19; bril, Bertholee, Lange Heerenstraat 11; balk. Vonk, Patrimoniumstraat 5; bus met terpen tijn, Smal, le Zuid Polderstraat 80; notitie boekje, Rose. Zomerkade 137; bal. Dijkstra, Westerhoutstraat 30: broche, Schultze Kool, Olmenstraat 53; hond, Vergérs, Brouwers straat 56; horloge, Zwart, Iordensstraat 57; hondje, Prins, Kruisstraat 18; idem, Qui- vooy, Oude Weg 179; damespolshorloge, van Staveren, Gasthuislaan 98; idem, Brosens, Gen. Cronjéstraat 148; armbandhorloge, Nachtegeller, Gasthuislaan 100; hond. Berg- gren, Schouwtjeslaan 92; dameshoed, Mole naar. Tugelastraat 68; hond, de Bie, Deli- straat 80; jasje, de Vries, Lange Wijngaard straat 15; regenjas, Kruijff, Lange Margare- thastraat 20; kat. Prof. v. d. Waalsstraat 76: idem, Fortgens, Spaarnwouderstraat 78; id. Bötger, Hertzogstraat 13; kindermuts, Klaas- sen, Saenredamstraat 41 zw.; manteltje. Po lak, Luzacstraat 8; idem, Joosten, Nieuwe Weg 18. Hoofddorp; nummerplaat, v. Andel, Allanstraat 76; idem. Bruin, Timorstraat 16; portemonnaie met inhoud. Boerhorst, Brou wersstraat 30 rd., idem, Voortman, Nassau- laan 82 rood; idem, Dollé, Middenweg 6; id., Kolb, Engelszstraat 3; portefeuille met in houd, Duvenvoordestraat 72; pakje met kin- derkleeding. Sluiter, Berkenlaan 17. Heem stede: parasol, Spronk, Rijksstraatweg 467; penning van speeltuinver., Lucas, Hooger- woerdstraat 38; gouden ring, de Vita, Tem peliersstraat 16: rijwielplaatje, Hofste, Oost- vest 44; idem. Preijde, Jansstraat 57; rozen krans. v. Bakel, Westerstraat 45; sjaal, Gok- kes, Gen. Cronjéstraat 120; schop, v. d. Kuil, Leidschestraat 146; damestasch met inhoud, de Groot, Tempeliersstraat 47; idem, Paarde- kooper, Damaststraat 37, zweepje, v. Veen, Leidscheplein 33. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO-CENTRALE OP WOENSDAG 2 JUNI 1937. Programma I: Hilversum I. Programma II: Hilversum II. Programma III: 8.00 Keulen. 10.20 Pauze. 11.05 Londen Regional. 12,35 Vlaamsch Brus sel. 1.35 Keulen. 3.20 Parijs Radio. 3.35 London Regional. 4.50 Keulen. 6.20 London Regional. 7.20 Diversen. 7.50 Londen Regional. 8.35 Keulen. 10.20 Vlaamsch Brussel. 10.40 Keu len. 11,20 Berlijn. Programma TV: 8.00 Vlaamsch Brussel. 9.20 Pauze. 10.35 Droitwich. 6.45 Vlaamsch Brussel. 7.00 Droitwich. Programma V: 8.007.00 Diversen. 7.00 Eigen gramofoonplatenconcert: Gevarieerd programma, l. Die Klosterglocken. Marcel Pa- lotti; 2. Waltz Medley, 2 vleugels; 3. Bayrische Volkstanze, Boeren danskapel; 4. I've got pain in my sawdust, Mae Questal. 5. Siamesische Wachtparade, Odeon orkest. 6. Take me back, Bing Crosby. 7. Der Rozenkranz, Mar cel Palotti. 8. The lonesome road, Boswell Sisters. 9. Parade der Zinnsoldaten, Odeon or kest; 10. Polly-Wolly-Doodle, Mae Questal. 11. Amoureuse, Pierre Palla; 12. Ontreasure Is land, Bing Crosby; 13. Perfume of the past, Pierre Palla. 14. Leichte Cavallerie. Sympho- nie orkest. 15. Going home. Boswell Sisters. 8.0012.00 Diversen. tets heel bijzonders voor de trouwe verbruikstér* van tux en Vfm, Jere sTerTijke^ glazen schaal, waar iedere huisvrouw trots op zal zijn. Voor slechts 20 ge schenkenbons van Lux en Vim stellen wij vanaf 1 t/m 12 Juni 1937 deze fraai# schaal beschikbaar. De inwisseling dezer bons kan uitsluitend geschieden a## het bekende SUNLIGHT GESCHENKENDEPOT, KRUISWEG 57, HAARLEM Gedurende dezelfde termijn zijn in het Sunlight Geschenkendepot de volgend# artikelen verkrijgbaar tegen een uiterst laag aantal bons 2 handige vatendoekjes 5 bons Rond kanten kleedje 7 bons Antimoon doosje7 bons Fantasie schortje...-.1 5 bons Kunstzijden kleedje 80x80 cm20 bons Voor deze speciale aanbieding zijn alleen geldig de bons van Lux er? Vim. Zoals U weet, bevat het gewone pak Lux een halve bon en het reuzenpak een hele bon, terwijl de standaardbus Vim een hele geschenkenbon en d# reuzenbus een bon van dubbele waarde bevat. Koop dus gauw wat Lux en Vim, om vóór 12 Juni van deze schitterende gelegenheid te profiteren en bedenk zo wel van Lux als van Vim is de grote verpakking de voordeligste, ter- m M 'Mlf- wijl tevens de boa M m JÊf i de gewone verpakking. SPAAR DE BONS VOOR FRAAIE GESCHENKEN f>GS.ee-09iif De geschenken moeten persoonlijk worden afgehaald aan boven genoemd adres en worden niet toegexonden. (Adv. Ingez. Med.) Jkr. Mr. A. F. de Savornin Lokman geëerd. Bij de herdenking van zijn lOOsten geboortedag. In de Martinikerk te Groningen heeft Maandagavond een plechtige bijeenkomst plaats gehad, ter herdenking van het feit dat het 29 Mei jl. 100 jaar geleden was, dat Jhr. A- F. de Savornin Lohman te Groningen werd geboren. Het ruime kerkgebouw was nagenoeg geheel met belangstellenden ge vuld. Tot hen behoorden behalve familie leden van den staatsman,vele leden van 't voor deze herdenking onder voorzitterschap van Jhr. mr. D. J. de Geer gevormde eere-comité en tal van andere autoriteiten, in het bijzon der op onderwijsgebied. De bijeenkomst welke werd opgeluisterd door zang van het Christelijk Mannenkoor De Suikertante Door J. P. BALJé. Het was niet mooi van Rinus de Waal, dat hij met zooveel wrevel aan een stervende dacht, maar tante Cathrien had hem juist de grootste teleurstelling van z'n leven bezorgd, en het was dus wel een klein beetje te begrij pen, dat zijn gedachten niet van de vriende lijkste waren. Tante Cathrien, hij herinnerde het zich uit zijn prilste jeugdjaren, was altijd met bijzon der ontzag en met suikerzoete attenties be handeld, want tante was niet getrouwd en ze had een aardig spaarpotje. Als tante Cathrien op visite kwam, zette iedereen z'n beste been tje voor en tante's felste critiek werd met een honingzoete glimlach in ontvangst genomen. Nu kon tante buitengewoon vinnig zijn. Ze had er haar heele leven lang een zeker genoe gen in gevonden, de familie op de raakste manier de waarheid te zeggen, en juist die dingen te doen, die een ander niet graag had. Zoo had Rinus er hij voorbeeld een onbe schrijflijke hekel aan, door ooms of tantes ge kust te worden, en dus plakte tante Cathrien steevast bij iedere visite, zoowel bij het ko men als bij het weggaan, twee dikke zoenen on z'n wangen. Of hij zich al verschool bij tante's vertrek, het hielp hem nooit, tante ging niet weg, voor Rinus was „opgevischt" en hij zijn twee zoenen had geïncasseerd. Tóch had Rinus nooit een antipathie tegen tante Ca thrien gehad, want hij mócht de oprecht heid wel. waarmee ze zekere dingen wist te zeggen. Maar van middagtja, dat was de grootste ontgoocheling van z'n leven gewor den. Tante Cathrien lag in bed, en je kon met je oogen dicht wel zien. dat ze het niet lang meer zou maken. Het mensch was bovendien niet zoo jong meer en het is dus geen wonder, dat Rinus zekere berekeningen was gaan maken den laatsten tijd. Het was zoo goed als zekér, dat hij tante's eenige erfgenaam zou worden. Dat zou hem betrekkelijk koud hebben gela ten, maar zes weken geleden had hij Conny leeren kennen en dat had een heele omwen teling in zijn leven en denken teweeggebracht. Conny de Bree, was er een tweede meisje in de wereld, dat ook maar eventjes in haar schaduw zou kunnen staan? Geen sprake van! Zij was de gepersonifieerde liefheid en aan- minnelijkheid, ze was een snoes in één woord. Rinus was hals over kop op haar verliefd ge worden en wat hij zelf het merkwaardigste had gevonden: dit volmaakte wezentje had hem in genade geaccepteerd en gezegd, dat ze met hem trouwen wilde. Trouwentja, dat was een ander pro bleem. Rinus was achtentwintig, hij had er dus den leeftijd voor, maar zijn salaris van kantoorbediende, ajasses, dat leek nergens op. Iets meer dan honderd harde guldens in de maand. En met de opslagen was het ook hui len. In geen jaren zou hij nog aan trouwen kunnen denken, als hij alleen op zijn salaris zou kunnen rekenen. Voor het eerst was hij toen aan de mogelijke erfenis van tante Ca thrien gaan denken, en toen ze ziek werd, en de dokter zei, dat ze het hoogstwaarschijn lijk niet zoo lang meer zou maken, had hij naast een zeker medelijden met tante, dat heusch niet gefingeerd was, toch ook telkens weer die gedachte voelen opkomen, die hij krachtig trachtte te onderdrukken, maar die niet tegen te houden was; als hij van tante erfde, dan kón hij met Conny trouwen. En nu vanmiddag, scheen tante er een ple zier in gehad te hebben, hem zoo diep moge lijk te krenken en te ergeren. Zelfs in haar laatste uren kon ze het nog niet laten scherp te zijn. Hij zag nog haar zuurzoet lachje: „Je denkt natuurlijk, Rinus, dat je nu mijn geld erft. is 't niet? Tja-ja. ik ken jullie. Tan te Cathrien vóór en tante Cathrien na. koekjes voor tante Cathrien en kopjes thee. Maar 't is allemaal te doen om 't lieve geldje. Mooi weer spelen van mijn centen, niet, Rinus? Borrel tjes drinken, pierewaaien, een gokje op de beurs en de centen zijn op. Een lui leventje leiden van het erfenisje van tante Cathrien. Dat deugt niet, jongen, beslist niet! Een flinke jonge kerel moet werken, zélf zijn geld ver dienen, aanpakken en niet azen op erfenisjes van ouwe tantes! Dat kan soms ook wel eens tegenvallen. Er z ij n oude tantes. Rinus. die haar vermogen nalaten aan de kerk aan een vereeniging tot bescherming van kanarievo gels of een drankbestrijdlngsfonds." En toen had tante Cathrien bepaald betee- kenisvol gelachen, net of ze een binnenpretje had. Op dat moment zag Rinus zijn lucht- kasteelen in het niet verdwijnen. Hij dacht aan Conny, en hij had wel kunnen huilen „Conny!" zei hij zachtjes, toen hij haar dien avond ontmoette, „Conny, meisje, ikeh... ik wou je je ring teruggevenHeteh. moest maarehuit zijn...." Heel bleek keek Conny hem aan. Rinus!" zei ze, en hij voelde zijn hart bijna vaneen scheuren bij den diepen klank van haar stem metje. Rinus! Mèèn je dat?" Toen vertelde Rinus van zijn ellendig sala- risje, van zijn gedachten, van tante Cathrien en hoe daar nu niets van zou komen. En dat hij haar niet mócht binden, 't Kon jaren du ren, en in dien tijd zou ze wel een anderen, flinken. aardigen jongen vinden Plotseling waren er twee armen om zijn hals, en een mondje fluisterde aan zijn oor: „Ik wil geen ander, Rinus, jou wil ik, al moet ik jaren op je wachten!" En een klein neusje snuffelde verdacht in zijn hals, net alsof ze stiekum schreide Twee dagen later stierf tante Cathrien. En toen haar testament werd opengemaakt, bleek dat Rinus de Waal haar universeele erfgenaam was! De eerste, die Rinus hiervan in kennis stelde was natuurlijk Conny. „Een prachtig kapitaaltje, schat", zei Ri nus, „die goeie, ouwe tante Cathrien. 't Was dus enkel maar plagen van haar." Dan keek hij Conny in de oogen en zijn heele gezicht lachte. „Nu kunnen we trouwen, liefste. Maar dat vind ik nog niet eens het heerlijkste. Het fijnste vind ik, dat je van me hield, schat, toen ik nog een armoedzaaier was, die geen cent te verwachten had. Dat je op me wilde wachten! O, Conny En hij trok haar in zijn armen. En Conny bleef daar liggen met neergeslagen oogen en een lief glimlachje om het aardige mondje. En onder haar blonde krulletjes gingen haar ge dachten terug naar den saaien, vervelenden middag, toen ze als secretaresse van notaris Koopman dat testament had moeten tikken van Cathrien de Waal. waarbij Rinus tot universeel erfgenaam werd benoemd. Tóch maar goed. dat Rinus niet wist, dat ze secretaresse bij notaris Koopman was ge weest „Laus Deo", werd geopend met het lezen van den 90sten Psalm en gebed door prof. dr. W. J. Aalders, waarna de voorzitter van het her denkingscomité, mr. E. J. Thomassen a Thuessink van der Hoop van Slochteren, een woord van welkom heeft gesproken en het doel en de beteekenis van de samenkomst in het kort heeft uiteengezet. Jhr. mr. D. J. de Geer heeft vervolgens een herdenkings rede uitgesproken, waarin hij schetste, hoe het leven van de Savornin Lohman gebloeid lieeft naar vele zijden en hoe het is samen- geweven met de staatkundige, kerkelijke en wetenschappelijke geschiedenis van ons va derland van de laatste driekwart eeuw. Dr. C. Bouma, voorzitter van het Gerefor meerd Schoolverband in Den Haag, heeft ten slotte de indrukwekkende bijeenkomst met dankgebed gesloten. WEEK-END VEREENIGING VAN JONG- HERVORMDEN HAARLEM. Dit jaar zal het Week-end gehouden worden op 5 en 6 Juni a-s. in het fraaie buitenverblijf ,,De Vonk" te Noordwijk. Het programma is als volgt samengesteld: Zaterdag 5 Juni vertrek per fiets van het Kennemerplein om 14.30 uur en per bus om 15 uur. 16.15 uur welkomstwoord door den voorzit ter; 's avonds inleiding door den heer G. E. Noordhof van Bloemendaal over: „Geestelijke Gezondheid": daarna avondwandeling. Zondagmorgen 10.30 uur Morgenwijding te leiden door den heer H. Bijkerk, 's Middags wandeling naar Noordwijk aan Zee. Zondagavond zang, muziek, declamatie enz. Om 21.30 uur sluiting door den voorzitter. POLITIE SPORTVEREENIGING „HAARLEM". Tien leden en een leider van de Politie Sport - vereeniging ..Haarlem" hebben deelgenomen aan den derden jaarlijkschen Comenius-her- denkingsmarsch. uitgeschreven door de Bus- sumsche Wandelsportvereeniging ,JDe Kievit". Er waren op beide dagen. Zaterdag en Zondag, 1500 deelnemersDe Haarlemsche politie mannen hebben den marsch Zaterdag zonder uitvallers volbracht; ze kwamen in aanmer king voor een groepsprijs. Voor den besten al- gemeenen indruk kreeg onze politie den der den prijs met 131 punten, zijnde een bronzen legmedallle van de gemeente Bussum. De eer ste prijs werd behaald door de Marine uit Den Helder met 141'/< p. en de tweede prijs door de infanterie uit Amersfoort met 134% p. SUCCESSEN VAN HARMONIE- EN FANFARECORPSEN. Aan het Zondag te Zaandam begonnen na tionale concours voor Harmonie- en Fanfare corpsen dat is uitgeschreven door Verkade's Harmonie, hebben ook een aantal corpsen uit Haarlem en omgeving deelgenomen. Zij be haalden de volgende resultaten. Marschwedstrijd, le prijs „Oosterkwartier", Haarlem met 99 p., 2e prijs „Apollo", Haarlem met 87 p. 3e afdeeling Fanfare: le prijs .Oosterkwar tier". Haarlem. le afdeeling Harmonie: 2e prijs „Eensge zindheid" Halfweg, met 112 p.; 3e prijs „Apol lo", Haarlem, met 84 p.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 11