BOEKHOUDEN 1 Pas op. Tandarts Van Doorn Tandarts Van der Wal Het Amerikaansche Huis Waar zoek ik Kamers met of zonder Pension? KENNEMER PENSiON- HOUDERSBOND Omdat dit de Bond is Mercurius- en Praktijkdipl. STENO TYPISTE) INST. PONT Alfred Sarot Gevraagd en aangeboden CORRESPONDENTIECLUB FA. A. H. DE WILDE PENSION Woningruil ZATERDAG 5 JUNI 1937 HAAREEM'S DAGBLAD 2 De hoofdstad bereidt zich voor. Alles wordt gedaan om de komende feestweek te doen slagen. AMSTERDAM, 4 Juni. Met krachtige handen heeft de Vereeniging voor Vreemde lingenverkeer te Amsterdam de propaganda voor de komende feestweek aangegrepen. Met alle haar ten dienste staande middelen poogt zij de bewoners van de provincie op te wekken een bezoek aan onze hoofdstad te brengen. De medewerking van de Nederlandsche Spoorwegen, speciaal van den heer G. van Meurs, chef van de afdeeling vervoer te Am sterdam, is hierbij van groot belang geweest. Bijzonder retourkaarten, z.g. avondretours, die geldig zijn voor alle treinen, welke na zes uur 'des avonds vertrekken en bovendien nog op sommige dagtreinen zullen worden uitgege ven. De Nederlandsche Spoorwegen hebben speciale biljetten laten drukken, waardoor de reizigers op ieder station kunnen zien voor welke treinen en tegen welken prijs deze re tours worden verstrekt. Bovendien zal in een wijden kring rond Am sterdam aan ieder station een aantrekkelijke brochure door de V.V.V. te Amsterdam uitgege ven. aan de loketten beschikbaar worden ge steld. Deze brochure, die een kort overzicht geeft van de vele attracties die de hoofdstad aan den vreemdeling biedt, wordt in een op laag van 35000 exemplaren voorts nog in ver schillende plaatsen 't Gooi. de Zaanstreek en Haarlem en omstreken verspreid. Reeds nu kan gezegd worden, dat de be langstelling voor Amsterdam onverwacht groot is. Van ver buiten Amsterdam tot be neden den Moerdijk bereikten de V.V.V. hrieven van menschen, die een bezoek aan de hoofdstad wilden brengen. Om het de bezoekers van Amsterdam zoo ge makkelijk mogelijk te maken, zal een officieel feestprogramma worden uitgegeven, waarin een plattegrond je van de binnenstad is opge nomen, dat de verlichte straten en gebouwen en dit zijn er vele aangeeft. Rondritten per touringcars door de versier de straten zullen dagelijks van 9 uur des mor gens af worden gehouden. Zoo wordt alles in het werk gesteld om Am sterdam voor den vreemdeling aantrekkelijk te maken. En nog is de feesttooi niet gereed. Het particulier initiatief gaat op het laatste oogenblik nog een woordje meespreken. Het aantal gebouwen, dat verlicht wordt is nog steeds stijgende en verwacht mag worden, dat, is eenmaal de feestweek aangebroken, Amster dam een bijzonder fraaien aanblik zal geven. CHR. VEREEN. VOOR VERPLEGING VAN LIJDERS AAN VALLENDE ZIEKTE. In de jaarvergadering van de Chr. Vereen, voor verpleging van lijders aan vallende ziek te, die op 4 Juni gehouden werd in „Bethesda Sarepta" te Haarlem brachten de secretaris, de geneesheer-directeur en de penningmees ter hun verslagen uit. Hieraan is het vol gende ontleend: De bemoeiingen der vereeniging hebben zich in.het jaar 1936 uitgestrekt over totaal ongeveer 300 epileptici, waarvan er op 31 Dec. 1936 474 in de beide inrichtingen Meerenbosch en Bethesda Sarepta aanwezig waren, terwijl de overigen hetzij op de beide consultatiebureaux in Haarlem en Apel doorn. hetzij door de nazorg behandeld wer den. Het aantal nazorg patiënten bedraagt nu reeds 181, deze patiënten, die na een kor ter of langer verblijf weer ontslagen werden, worden door de reizende broeders bezocht en blijven dus nog onder toezicht; voor dezen nazorgdienst wordt geen enkele vergoeding ontvangen. Het werk nam weer in omvang toe, de ver- pleegdagen vermeerderden met 3235 dagen zoodat het totaal nu 163756 bedroeg. De ar- beidstherapie werd wederom met kracht door gevoerd. zoödat de mattenvlechterij vergroot moest worden. Een derde arts moest worden aangesteld. De inkomsten wijzen een kleine verminde ring uit. Geconstateerd werd dat de op brengst van de Halvestuiversvereeniging „De Macht van het Kleine" iets teruggeloopen was, maar toch met groote dankbaarheid aar de vele gevers en ijverige collectanten een hechte basis voor de voortzetting van het werk vormde. De vraag om steun uit de sup- pletiekas, waaruit on- en minvermogende patiënten kunnen worden gesteund, was grooter dan ooit. Door spaarzaamheid te be trachten was het gelukt de kosten per hoofd te doen dalen. De bouw van een nieuwe kli niek voor Bethesda Sarepta is zeer noodza kelijk, hoewel het bestuur zich niet ont veinst dat daartoe een beroep op de vrienden der vereeniging gedaan zal moeten worden. Het afgeloopen jaar was een jaar van gezon den groei. AGENDA Heden: ZATERDAG 5 JUNI Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Luxor Sound Theater: „Massa-Justitie", van Fritz Lang. 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „The Music goes round" met o.a. Rochelle Hudson, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: Kay Francis in „Il lusie". 2.30, 7 fen 9.15 uur. Rembrandt Theater: „We zijn toch alle maal geen engelen" met Heinz Rilhmann. 2.3'0, 7 en 9.15 uur. Teylei^s Museum. Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Heemstede: Landgoed Meer en Berg. Openluchtbijeenkomst Kerk en Vrede. 3 uur. ZONDAG 6 JUNI Bakenessergracht 13: Openbare voordracht Rozekruïsers Genootschap. 7.15 uur n.m. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Heemstede: Concert „St. Michaël" in Groenendaal. 79 uur. MAANDAG 7 JUNI Café-Restaurant Brinkmann: Buitenge wone algemeene vergadering IJsclub voor Haarlem en Omstreken. 8.30 uur. Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. ROOSTER VAN APOTHEKEN (Samengesteld door den Inspecteur der Volksgezondheid.) Voor de apotheken, die toestemming ge vraagd hebben, om 's avonds en 's nachts en Zondags te sluiten, is door den Inspecteur der Volksgezondheid een sluitingsrooster op gemaakt. Van Zaterdag 5 Juni 's avonds 8 uur tot en met Vrijdag 11 Juni zijn de volgende apo theken op Zondag, 's avonds na acht uur én des nachts geopend. J. M. A. Hegland, firma Th. A. Klinkhamer. Koninginneweg 69, Tel. 11596. C. J. Fischer,' firma Grijseels en van Hees. Lange Veerstraat 14. Tel. 11090. L. Schoorl, Frans Hals Apotheek. Frans Halsplein 1. Tel. 11180. VOOR DEN- I -POLITIERECHTER Een spaak in het wiel. Een meisje reed op haar fiets door Hille- gom, toen een jongen haar naderde en pro beerde een stok tusschen de spaken van haar rijwiel te steken, wat een eenigszins gevaar lijke manier is om een fietser tot stilstand te brengen. Deed die jongen dat uit bal dadigheid? 't Schijnt, dat er nog wat anders achter zat, een zekere vijandigheid tusschen de familie van den jongen en die van het meisje. Immers het meisje vertelde, dat de familie van den jongen zelfs in de kerk niet kon nalaten de tong tegen haar uit te ste ken, wat den officier deed vragen: Een heel rijtje uitgestoken tongen? Hoe het zij, er blijkt wel uit, dat wanneer in het huis des vredes zelfs blijken van min achting worden gegeven, er een tamelijke vijandschap moet bestaan. Zoodoende zal men de poging van den jongen om een spaak in 't wiel te steken niet als een bloot-e baldadigheid kunnen beschou wen. Nu was dat meisje uit Hillegom niet ver legen of bang en daarom stapte zij van de fiets en viel den jongen aan om hem den stok af te nemen en wellicht wilde zij op haar beurt dit voorwerp tegen den jongen gebruiken. Er moet wel een zekere dreiging van haar zijn uitgegaan, anders is niet te ver klaren, waarom de vader van den jongen opeens kwam toeschieten gewapend met een stok. waarmee men zeisen scherpt en daar mee het meisje slagen op lijf. armen, ja zelfs op den neus toebracht, zooals het meisje ver telde. Zij was namelijk als getuige verschenen tegen den vader van den jongen en de wet- stok was aanwezig, maar de man en zijn zoon niet. De zaak werd zoodoende eenigszins een- zijdiigdig belicht, maar er was nog een ge tuige, die gezien had, dat de man het meisje met den stok sloeg en daarom, vorderde de of ficier een geldboete van f20. De rechter gaf f 12 boete. Een bloemenplakker. Als men in het voorjaar de bollenvelden als een veelkleurig tapijt heeft gezien en dan wat later constateert, dat die bloemen op een hoop aan den slootkant liggen, zal menig stadsmensch zuchten: „Had ik er maar wat afgeplukt om mijn kamertje te ver sieren. Maar een bewoner van het bollenland weet. dat ook het afsnijden een deskundig werk is en dat de bloemen er niet worden geteeld om de bloemen maar om de bollen. Worden de bloemen te kort afgesneden, wat allicht gebeurt, wanneer iemand ze thuis in een vaas wil zetten, dan bestaat er kans voor inwatering, wat schade voor den bol kan opleveren, 't Is daarom, dat de bollenkwee- kers het publiek niet de beschikking van de bloemen kunnen geven en er voor moeten waken, dat geen onbevoegden ze afsnijden. Een Hillegommer had narcissen afgesne den en er zijn kamer mee versierd en daar voor stond hij terecht. Hij mocht zeggen, dat hij geen bollenkweeker was en van de kweekerij geen verstand had, de politie rechter zei, dat hij als bewoner van het bol lenland heel goed wist, dat het afsnijden verboden was en schade, kon opleveren. De eigenaar van het veld deeldë mede, dat hij en zijlij collega's wel een bewakingsdienst moohten instellen, als de bollen bloeien, want dat er nog te veel kapers op de kust komen. De' officier was dan ook van mee ning, dat er 'een waarschuwend voorbeeld gesteld moest worden; men moest begrijpen dat een bloempje plukken geen onschuldig werk was en daarom eischte hij een maand gevangenisstraf voorwaardelijk. Dat voor waardelijk moge' ook een waarschuwing zijn voor anderen, die, als zij er niet naar luiste ren, wel eens onvoorwaardelijk kunnen krij gen. De politierechter nam in aanmerking, dat hier maar een handvol bloemen was geplukt en dat het geen diefstal was geweest om te verkoopen, maar een Hillegommer weet, dat het niet mag en daarom werd 2 weken ge vangenisstraf voorwaardelijk opgelegd. Een oude veete. Een Zaandammer was eenigen tijd geleden in zijn woonplaats in een café in gezelschap van een meisje en dat wist toen f 25 uit zijn portefeuille te rollen. Dat zat dien Zaandammer altijd nog wat dwars en hij was na dien tijd de houdster van het café niet welgezind. Die slechte ge zindheid kwam vooral tot uiting als hij wat te veel had gedronken en dan had hij wat meer moed. Heelemaal onbegrijpelijk is het niet dat hij zijn moed wat kunstmatig wilde versterken, want de juffrouw uit het café is een struische vrouw, die er niet naar uitziet, dat zij zich dadelijk laat overbluffen en die men niet zoo gemakkelijk in een hoek drukt. Toen dan de Zaandammer op 3 Mei den noodigen moed had ingedronken, stapte hij het café binnen en vroeg bier. De juffrouw wilde hem geen bier geven en dat was voor hem aanleiding den aanval te beginnen. Eerst met scheldwoorden, maar de tegen partij nam dit niet en maakt aanstalten om den bezoeker buiten de deur te brengen. Het bier begon nog meer te gisten en de bezoeker raakte aan 't vechten, waarbij de juffrouw over een stoel rolde, in den arm werd geknepen en haar fraai gebloemd schort in flarden ging. Zij had het als stuk van overtuiging meegenomen en het zag er uit als een vlag na een storm. De man, die nu terecht moest- staan voor het drievoudig misdrijf van beleediging, mis handeling en vernieling was niet verschenen, zoodat we niet weten, of hij nog iets anders te zijner verdediging had aan te voeren dan zijn dronkenschap, waarop hij zich bij de politie had beroepen. De officier vroeg f 25 boete, de politierech ter ecarteerde de beleediging omdat de klacht daarover niet volgens de wet was opgenomen en gaf voor de beide andere delicten f 15 boete. ALGEMEENE VERGADERING „ONZE VLOOT". De Kon. Ned. Vereeniging „Onze Vloot" houdt op Woensdag 9 Juni haar jaarlijksche algemeene vergadering, die om half vijf in hotel „Lion d'Or" zal aanvangen. De agenda vermeldt verkiezing van verschillende be stuursleden en benoeming van een afgevaar digde naar de algemeene vergadering. PARSIFAL. De tweede opvoering van het leekenspel Parsifal door de Plaatselijke Federatie Haar lem zal plaats vinden op Huize Bloemenoord (ook bekend onder den naam Dennenheuvel) Kadijk Heemstede op heden. Zaterdag 5 Juni. Bij regenweer is de opvoering in het ge bouw voor Christelijke Belangen te Heem stede. De Bi it voorspelt: Zwakken tot matigen Zuidwestelijken tot Zuidoostelijken wind, meest licht be wolkt, droog weer, warmer. BAROMETERSTAND Hoogste 767.0 m.M. te Boedapest. Laagste 748.2 m.M. te Reykjavik. BAROMETERSTAND Vorige stand 765 m.M. Stand van heden 768 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: Fa. KUIPERS ZN.. Opticiens Zijlstraat 97 Telefoon 12726 HOOG WATER TE ZANDVOORT Zaterdag v.m. 11.28 uur; n.m. uur. Strand berijdbaar van 16.30—22.00 uur. Zondag v.m. 0.05 uur; n.m. 12.34 uur. Strand berijdbaar van 5.00—10.30 uur. Maandag v.m. 0.55 uur: n.m. 13.29 uur. Strand berijdbaar van 6.0011.30 uur. De Dieren. Een afscheid dat ontroerde. Het werd mij verteld door den onder-direc teur van het Slachthuis, die door het geval diep getroffen was. Eenige dagen geleden werd een paard in het Slachthuis binnengebracht, dat moest wor den afgemaakt. Het dier werd afgeladen en een hond sprong mede uit de auto. „Die gaat zeker w«er mee terug?" sprak de ambtenaar. „Dat zal niet gemakkelijk gaan", zeide de eigenaar van het paard, „Zij waren altijd sa men. Laat u den hond maar stil rondloopen, u zult geen last hebben, gevaarlijk is hij niet. Als alles afgeloopen is komt hij wel weer bij zijn baas terug". Het paard werd naar den stal gebracht (eerst den volgenden morgen zou het vonnis worden voltrokken) de hond volgde. Toen men 's avonds eten en drinken ging brengen lagen beiden vriendschappelijk bij elkaar. De morgen brak aan, en daarmede het oogenblik dat het afscheid aanstaande was. Het paard werd uit den stal gehaald en naar de slachtplaats geleid, de hond bleef achter. Hij wilde mee, maar de deur werd gesloten. Toen knalde het schot en zieltoogend lag de trouwe viervoeter op den grond. De hond werd onrustig. De stal werd geopend en fluks sprong het dier de deur uit, zag het paard, vlijde zich naast hem neer, likte hem. Het personeel ontroerde bij het zien van dit ta- freeltjeZoo groote aanhankelijkheid had den zij nimmer gezien. „Hondentrouw". De hond werd zenuwachtig, ging overal snuffelen, de landerijen in den omtrek werden doorzocht, maar zijn oude kameraad was hij kwijt en nu voorgoed. Alléén ging hij nu terug naar zijn baas; een vriendelijke ontvangst wachtte hem. Ook ik was onder den indruk, toen ik het hoorde vertellen en dacht goed te doen, dit ge val in een klein stukje vast te leggen. Te midden van veel ontrouw die men ont moet, doet het goed even te worden bepaald bij den trouwdie men dikwijls onder dieren vindt. ..SERNé. VEREENIGING VAN DIRECTEUREN VAN GEMEENTEWERKEN. Op 4 en 5 Juni hield zooals gemeld de Vereeniging van Directeuren van Gemeente werken, Openbare Werken, Bouw- en Woning toezicht en Woningdienst haar jaarvergade ring te Haarlem. Vrijdagmorgen gaf ir. M. H. Maas, directeur van Openbare Werken alhier, een uiteenzetting over de ontwikkeling van Haarlem, waarbij hij uitvoerig stilstond bij de inrichting en beteekenis van het Haarlemsche uitbreidingsplan en een overzicht gaf van de verschillende technische en stedebouwkundige vraagstukken, waarvoor men bij een zoo krachtig groeiende stad als Haarlem geplaatst wordt. Daarna deelde ir. D. Kruijf, directeur van Bouw- en Woningtoezicht en van het Gem. Woningbedrijf alhier, een en ander mede over de volkshuisvesting te dezer stede, waarbij hij uitvoerig de bemoeienis van de gemeente voor den arbeiderswoningbouw en voor de huis vesting van ouden van dagen, sociaal-zwak ken en financieel-zwakken uiteenzette, terwijl hij op de groote voordeelen en de ruime toe passing van de ééngezinswoningen in Haar lem de aandacht vestigde. Zooals wij reeds meldden had daarna in het Stadhuis de ontvangst door het gemeente bestuur plaats. 's Middags werd 'n rondrit door Haai-lem en omgeving gemaakt. Daarbij werden het com plex woningen voor ouden van dagen aan de Zomervaart en de Aula op de Nieuwe Begraaf plaats aan den Vergierdeweg bezichtigd. Met een orgelspel in de „St. Bavo" werd het offi- cieele gedeelte van het programma voor dien dag besloten. De Zaterdag werd besteed aaii een boottocht naar de Kager meren, waarbij de indruk van. den vorigen dag, dat Haarlem in 'n aan natuur schoon zeer rijke streek ligt, weer op een an dere wijze bevestigd werd. HAARLEMSCHE TOONEELVEREENIGING V. Z. O. D. V.Z.D.D. heeft haar jaarvergadering ge houden. Het jaarverslag werd goedgekeurd. Besproken werd de agenda voor de algemee ne vergadering van den Ned. Dilettanten- Tooneelbond. Besloten werd dat bij de be stuursverkiezing door de afdeeling Haarlem de heer Dammiaans canaidaat gesteld zal worden. Daarna kwam aan de orde de stukken- keuze voor het nieuwe seizoen. Als eerste stuk werd gekozen „De Katjangs" naar het bekende boek van J. B. Schuil. Vervolgens kwam ter sprake het vijftienjarig bestaan op 6 Maart 1938, waarbij de heer en mevrouw van den Eijkhof tevens hun vijftienjarig lid maatschap vieren. Hiervoor werd een com missie aangewezen. Betreffende den a.s. autotocht werd be sloten. dit jaar naar Arnhem te gaan op Zondag 15 Augustus, met twee touringcars. AFWIJZENDE BESCHIKKING VOOR GESTELD. Naar aanleiding van het in de Raadsverga dering van 3 Maart j.l. in handen vn B. en W. om praeadvies gesteld verzoekschrift van de Landelijke Federatie van Bouwvakarbei ders stellen B. en W. voor daarop afwijzend te beschikken. (Het geldt hier het verzoekschrift van bo vengenoemde Federatie om teruggave van het door haar betaalde bedrag van f 338.29 als vergoeding voor de door een penning meester gepleegde fraude.) „Betere verzorging van het duin noodzakelijk". Beroep van dr. Jac. P. Thijsse. Vandaag is in het Casino te Noordwijk aan Zee de twaalfde Monumentendag gehouden. Nadat de voorzitter van de commissie voor den Monumentendag prof. dr. A. W. Bijvanck, een openingsrede had uitgesproken, was het woord aan dr. Jac. P. Thijsse, die een voor dracht hield over: „Het duinlandschap met zijn flora en fauna". Rede dr. Thijsse. Dr. Thijsse schetste in het kort het ontstaan van het duin en zijn verdere lotgevallen. De duinen munten uit door een groote ver scheidenheid van grondgesteldheid en ligging. Er zijn vruchtbare en onvruchtbare, kalkrijke en kalkarme gronden, natte bodem, hooge droge bodem, hellingen op allerlei windrich ting en in allerlei hellingsgraad. Geen wonder dus, dat de duinen een vege tatie vertoonen die door haar aanpassingen haar soortenrijkdom, en door de aanwezigheid van zeldzame planten elk ander landschap in Nederland overtreft en door onze bijzondere ligging ook voor heel Europa een bijzondere plaats bekleedt. Het spreekt vanzelf, dat een zoo rijke vege tatie ook een overvloedige fauna met zich brengt. Van de 172 soorten van Nederlandsche broedvogels worden er niet minder dan 130 in onze duinen aangetroffen, meest in grooten overvloed. Dit overvloedig vogelleven duidt meteen op een rijkelijk voorkomen van insec ten en andere lagere dieren. De duinen zijn dus een waar lustoord en hun moderne bestemming zou moeten zijn die van een groot nationaal park aan de monden van Schelde, Maas en Rijn. Helaas hebben zij van de vroegste tijden af. zoolang de duinstreek door menschen is bewoond, te lij den gehad van allerlei wanbeheer. Vernietigend voor de toch zoo onontbeerlijke vegetatie was de beweiding met vee, en de aan wezigheid van het konijn. De onbegrijpelijke kortzichtigheid om ter wille van de jacht dit dier te behouden, te behoeden, zelfs aan te kweeken, kan niet genoeg worden gelaakt. Een overbevolking van konijnen beteekent den ondergang van nagenoeg de geheele flora. Daarmee gaat natuurlijk de fauna even zeer achteruit. Iedere plantensoort heeft zijn be geleiders uit het dierenrijk, voornamelijk in secten en deze vormen weer voedselvoorraad voor de vogels. Wij zien dan ook in het konij neduin allerlei vogelsoorten gaandeweg ver dwijnen. Voorts hebben de duinen geleden door ont watering. Door allerlei oorzaken is de grond waterspiegel in de duinen tusschen den Haag en Schoorl gedaald met bedragen van 2 tot 4 meter. De planten van de natte valleien kun nen de gewone seizoendalingen en zelfs de be- (De Hoofdconsul voor de Kust van den Nederl. Bond tot het- redden van drenkelingen waar schuwt de zioemmers voor het gevaar van den „trek" in de zee.) Als gij in uw zomervrijheid Strandwaarts gaat, het badpak mee, Met een groot gevoel van blijheid En een ergen „trek" in zee Zie dan in de koele baren, Glinstrend in den zonneschijn, Naast genot ook de gevaren, Die er dikwijls kunnen zijn. Want uw trek in zee is prachtig, Maar de trek in zee der zee, Werd reeds menigeen te machtig, Sleurde menig zwemmer mee. Denk niet: mij kan niets passeeren, Want ik zwem zoo bijster goed, Heusch, de zee kan trek presteeren, Waar zelfs gij niets tegen doet. Trekt de zee u? Ach, dat voel ik, 't Is volkomen mijn idee, Maar ga, als zij trekt, bedoel ik, Niet te ver met zee in zee. Ga naar 't strand en zwem en baad er, Maar de zee wordt soms een graf Door haar trek, dat wascht het water Van de heele zee niet af. P. GASUS. kende elfjarige schommelingen van neerslag maxima en minima gerust doorstaan. Doch een blijvend lager peil doet de flora van de natte pannen geheel verdwijnen, zooals dat van den Haag tot Velsen dan ook nu het geval is. Met elkander beslaan die laagten een groot deel van het duin, meer dan de helft. Wij kunnen dus zeggen, dat de water- onttrekking het grootste deel van het gebied beroofd heeft van een schoone en belangrijke flora. Wat daarvoor in 'de plaats komt of kan komen staat daarbij verre ten achter. Ook voor eenigszins hooger gelegen gronden heeft een snelle daling van het grondwater een on gunstige uitwerking. Behalve door wateronttrekking hebben som mige waterleidingbedrijven het landschap ook geschaad door het systeem van open kanalen en puttenreeksen. Alles roept om een betere verzorging van het duin. Behalve door bestrijding van het konijn en door de zorg voor het waterkapitaal vindt men die ook in doelmatige duinbepanting. Lezing ir. J. G. Bijl. De heer ir. J. G. Bijl, vervolgens een water staatkundige beschouwing gevend, betoogt de noodzakelijkheid om in het verleden te kijken, wanneer men het heden begrijpen wil. Aufgebot Die Ehe wollen miteinander eingehen: 1. Der Bergmann Johannes Mirbach, wohnhaft in Massen. Kirchstrasse 63, 2. die Hausgehilfin Anna Westbrock, wohnhaft in Hövel. Peterstrasse 8. Hövel, Post Radbad. am 3 Juni 1937 DER STANDESBEAMTE AFWEZIG TOT 28 JUNI Spoedgevallen Collega's Paesie en Rodrigues Pereira. AFWEZIG van 5 tot 16 Juni voor Kampeerartikelen Groote sorteering Tenten 24 Barteljorisstraat 24 JACK MORRIS Tel. 13439 VERPLAATST: Praktijk TINE ROOZENDAAL, Tandarts Doet. Dent. Surg, van J. M. Coenenstr. 21, A'dam naar: PROF. v. VLOTEN WEG 5 BLOEMEND AAL. Natuurlijk bij den KONINKL. GOEDGEKEURDEN voor goede en beschaafde adres sen. Inlichtingen gratis kantoor Zijlweg 53, Tel. 11712 en Haar lem's Bloei, Stationsplein. Grondige opleid., privaatles 6 p.m., voor 2 pers. 4 p.m. p. p. 5 van de 7 mijner leerlingen slaagden in December j.l. N. J. TH. SCHMIDT Leer. M.O. Boekh., Accountant Wilhelminalaan 4 Hrl. tel. 14506 Frans - Duits - Engels Conv. en Berlitz Meth. d. Dame Tevens Speciale opl. voor verbl in 't buïtenl. in eenige maanden Privaatles 4.50 p.m.. 2 p. S. Br. Mej. N GROOTENBOER Riviervischmarkt ll rd. STENO, clubles 3.5(1 privéles 6.50 p. mnd. TTPEN S en 11 Juni aanr,, lesg. 10 to la al. Prosp. gratis. Onde Gracht 71 Schriftverbetering voor Volwassenen, Een goed handschrift is niet alleen een prettig, maar te vens ook 'n nuttig bezit. Attesten ter inzage. INST. REIBER-NAN KI. Houtweg 8, Ao 1899, Hrl. Duitsch, Franseh, Engelsch Opl. voor Akte L. O. en alle Praktijk-Examens Or. OTTO KLIPP Kleverparkweg 142 Tel. 13269 professeur de francais (diplome de Paris) GASTHUISSINGEL 26 R. Telefoon 14.110 T aleninstituut „MERCATOR" Kleverparkweg 80, Telef. 16107 HUWELIJK. Eenv. nette R.K. juffr., 50 jaar, wenscht kenn. met dito persoon, ongev. zelfd. leeft. Br. met eenige inl. no. 6938 bur. v. d. blad keuken-werkmeisjes, 2de, alleen en dagmeisjes, v. g. g. v. Boogaard's Plaatsingbureau Jansstraat 56 rd. Tel. 14170 Gevraagd: SEIZOEN-VERKOOPSTER in Lingerie-zaak, met het vak bekend. Kerkstraat 32, Zand- voort. Mevr. VELTMAN, Midden Duin en Daalscheweg 12, Bloemen- daal, vraagt p. 1 Aug. een bekw. KEUKENMEID P.G., genegen huiswerk te ver richten, v. g. g. v. Dames en Heeren, die kennis making wenschen, of om welke andere reden dan ook, kunnen lid worden. Leden üi alle kringen over 't geheele land, ook in Ned. Oost- en West-Indië, Zuid- Afrika etc. Kosteloos inlicht, onder bijvoeging van postzegel voor antwoord aan Postbus 285, Den Haag. Gevr. per 1 Juli a.s. NET DAGMEISJE boven 18 j., van 8—7 uur, liefst k. k. Aanmelden Julianalaan 3 Overveen. Wegens Sterfgeval zullen onze Magazijnen A.s. MAANDAG 7 Juni tot 3 uur GESLOTEN zijn TURFMARKT h. Kampervest. Jongeman gevraagd, min. 19 jaar, ongê« huwd, voor het wasschen van wagens, schoonhouden show room etc. Aanmelden 7 Juni 8.30 v.m. Loon 9— per week. Amsterd. Rijtuig Mij., Plein 21 Omgeving Lorentzplein te huul PARTERRE Z1T-SLAAPK. event. Zit- en Slaapk. met volL pension en verpleging. Prijs: 75 of 125.— p. md. Prima refer. Brieven onder no. 6923 bur. van dit blad TE HUUR op goeden stand GESTOFF. VRIJE le ETAGE best. uit ineenl. zit-slaap-bad- kamer. Prijs met prima volledig pension, verzorg, event, verpleg, 1 pers. 125.—, 2 pers. 200.-. Br. no. 6924 bur. van dit blad In villa te Overveen nabij sta tion, halte Bus en Zeeweg, voor alleen-inwonende, 2 kamers met volledig pension aangeboden bij heer (forens), welke met ver pleegster samen woont. Br. no. 6944 bur. van dit blad Onderwijzer te Arnhem wenst zijn woning heel huis met tuin In nieuwe buitenwijk de le helfi van Augustus te ruilen tegen wo ning in badplaats. Brieven i 6943 bur. van dit blad Een jaren g. b. st. MEUBEL ZAAK levert uitsl. a. pers. m. g. pos. le kl. meubelen op langen term. z. verh. v. kosten. Discr. verz. Br. no. 6935 bur. v.d. blad RUIM BOVENHUIS voor direct TE HUUR, gelegen in de omgev. v. h. Spaarne. met fraai uitzicht. Huur ƒ5.- p. W. Te bevr.: Harmenjansweg 11. Predikantsgezin v. 3 pers, (z. k.) vraagt 15 Juli—1 Sept. Klein Gemeub. Huisje in Haarlem of omstreken. Br. met uitv. inlichtingen en prijs* opg. no. 6946 bur. van dit blad De lezers van een dagblad zien uit, naar wat ook gij aan te bieden hebt. Laat het hun weten door te adverteeren.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 2