Thijs !Js en de booze kabouter Een jaarVolksfrontregeering in Frankrijk Een zomerjurk Bureau der ontwapeningsconferentie bijeen. MA A N D A G 7 J U N I 1937 HAARLEM'S DAGBLAD 4 Léon Blum en Jouhaux aan het woord. Ter gelegenheid van den eersten verjaar dag van het ministerie-Blum heeft de depar tementale commissie van het Fransche Volks front te Clermont Ferrand een demonstratie georganiseerd, waarop de leider van het Vak verbond Jouhaux een rede heeft gehouden. Het vakverbond, zeide hij, zal naast de re geering b lijven staan, doch het vakverbond is niet afhankelijk van een der partijen en indien de regeering door parlementaire ge beurtenissen ten val zal worden gebracht, zou het vakverbond dit niet aanvaarden. De tegenstanders van het vakverbond heb ben nog niet ontwapend, een van beiden moet de overwinning behalen en dat zal het vak verbond zijn. Het zal in Frankrijk en in de geheele we reld de vooruitgang en de sociale rechtvaar digheid doorvoeren. Het vakverbond staat naast het Volksfront en het heeft een spe ciale opdracht op zich genomen waarvan vrede en vrijheid de prijs zullen zijn, aldus Jouhaux. Te Parijs is het woord gevoerd door minis ter-president Léon Blum. Hij zeide, dat zonder buiten de wet te zijn getreden in zeer korten tijd een geheel van maatregelen tot stand is gebracht, welke dieper in gegrepen hebben in het menschelijk bestaan en dat der arbeiders klasse dan de regeering zelve had bemerkt. Niet alleen de materieele toestand der ar- beidersklascse, ook haar moreele en juridische is thans gewijzigd. Wij hebben gewerkt, al dus spr., en werken en zullen blijven werken zoowel voor den boer als den handelsman en den handwerker. Tegelijkertijd wekten wij het begin van het economisch herstel op, nog on voldoende, zoodat het nog geconsolideerd en verruimd moet worden. Ondanks alle moei lijkheden is een financieel en monetaire crisis vermeden. Te midden van de gevaar lijkste crisis, die Europa ooit heeft gekend, hebben wij den vrede gehandhaafd en wij zullen hem blijven handhaven, met behoud van de onaantastbaarheid van alle essen- tieele belangen des lands. De moeilijkheden zullen zich blijven voordoen. Dagelijks kan de regeering voor nieuwe hinderpalen komen te staan. Laten wij ons daarom dit voorbehou den: wij moeten zoodanig handelen, dat wan neer wij morgen zouden ophouden te be staan als regeering hetgeen ik geenszins verwacht wij ondanks alles een voorspoe diger Frankrijk achterlaten, een beter ge- solideerde vrijheid, een hechter versterkten vrede en een sterker socialistische partij. De rad.-socialisten en het Volksfront. Aan een diner te Saint-Gaudens, ter gele genheid van een congres van de radicaal-so cialistische partij heeft oud-minister Dala- dier o.a. gezegd, dat de partij met de overige democratische krachten de republiek be schermt. De radicaal-socialisten zullen eer lijk samenwerken met de regeering van het een bleeke huiskleur, dat past niet bij elkaar. AMHJDA ZONNEBRUTN doet Uw huiskleur spoedig werken. Doos 25 en 50 ct. Tube 60 ct. Flacon 90 ct. (Adv. Ingez. Med.) Slaking in de Mexicaansche olie- industrie ten einde? Werk zou heden worden hervat. Naar Reuter meldt schijnt de staking in de Mexicaansche petroleumindustrie haar einde te naderen. De regeeringsafdeeling deelt mede opdracht te hebben gekregen het publiek mede te deelen, dat de staking heden Maan dag geëindigd zou zijn. Werkwilligen moeten staal fabrieken verlaten. Ultimatum van den burgemeester van Chicago. Reuter meldt uit Chicago, 5 Juni. De burgemeester van Chicago heeft de republic steel corporation medegedeeld, dat zij, wan neer zij werkwilligen in har fabrieken her bergt, de bepalinge betreffende logemen ten en volksgezondheid overtreedt, in ver band waarmede hij deze maatschappij gelast heeft, de gebouwen binnen 48 uur door de werkwilligen te doen ontruimen. AMELIA EARHART te NATAL GELAND. Amelia Earhart is gisterochtend 11.50 uur Greenwichtijd te Natal gedaald. Nieuwe reeks vliegtuigongelukken in Engeland. Een der toestellen stortte neer op een kerkhof Uit Londen: De Brltsche luchtvaart heeft den laatsten tijd met veel tegenslagen te kam pen. Gedurende het weekeinde zijn twee mili taire vliegtuigen op de grens tusschen Cum berland en Westmoreland gevallen, waarbij vier inzittenden om het leven kwamen. Elders zijn twee militaire vliegtuigen verongelukt, hetgeen drie menschen het leven kostte. Een burgervlieger is met zijn toestel neergestort op het kerkhof van Bromley in Kent. Ook hij kwam om. Gedurende de tien laatste dagen heeft de luchtvaart niet minder dan 25 dooden geëischt (Reuter). John D. Rockefeller's nalaten schap. „Slechts" 25 millioen dollar. Uit New York. 5 Juni E-enige verwon dering is gewekt door het feit, dat John D Rockefeller, die langen tijd bekend stond als de rijkste man ter wereld, niet meer heeft nagelaten dan 25 millioen dollar, waarvan de successierechten wellicht drievijfden zullen opeischen. De inkomsten uit het overschot heeft Rockefeller in haar geheel vermaakt aan zijn kleindochter markiezin Margaret de Cuevas. Dat de vroegere ootróleumkoning zoo be- tre&kelïik weinig heeft nagelaten, vindt zijn oorzaak in de giften aan liefdadigheidsinstel lingen en de overdracht van tal van zijn be zittingen aan zijn zoon John D. Jr. Volksfront. Spreker drong verder aan op het handhaven van de orde. Vervolgens wees hij er op, dat in de overige landen grooter voorspoed heerscht dan in Frankrijk. De Fransche industrieën kunnen slechts met de grootste .inspanning van krachten voldoen aan hun sociale en fiscale verplichtingen. Noch de dictatuur van een mensch of een partij, noch de dictatuur van de massa kan het land welvaart schenken. Frankrijk is op het oogenblik sterk door zijn wapenen, doch het moet thans ook door me- thodischen arbeid zijn economische kracht versterken. Luxemburg. Kamer tegen ontbinding der Communistische Partij. Bij het referendum over de wet op de open bare orde, waarbij de Communistische Partij verboden zou worden, hebben 54 pCt. der kie zers zich tegen deze wet uitgesjproken en 46 pCt. er voor. De Kamerverkiezingen, die tegelijkertijd ge houden worden, hebben den socialisten een winst van drie of vier zetels opgeleverd. De liberalen hebben twee zetels verloren, terwijl de katholieken in stemmental achteruitgin gen. Meer dan 30 Nationaal-sodalis ten gearresteerd. Ook de Oostenrijksche bladen berichten thans dat een samenzwering tegen bondskan selier Schuschnigg zou zijn ontdekt. Een zekere Woitsche is in verband hiermede ge arresteerd. Tegelijkertijd zijn 31 leden van een SS-afdeeling in Oostenrijk gearresteerd. Men legt verband tusschen deze beide arrestaties. DmtseMsumd Het Duitsche antwoord op de Britsche contrólevoorstellen. Het Duitsche antwoord op de voorstellen, die de Britsche regeering Woensdagavond aan Berlijn, Parijs en Rome heeft voorgelegd, is thans te Londen overhandigd. Het is volgens de inlichtingen, die in politieke kringen te Berlijn te verkrijgen waren, minder ongunstig, dan de toon van de pers deed vermoeden. On danks het incident met de „Deutschland" wil Duitschland de controle opnieuw in werking gesteld zien. Omtrent het antwoord worden de volgende bijzonderheden vernomen: 1. De instelling van veiligheids zones voor de schepen, die aan de controle deelnemen, wordt zonder voorbehoud door Berlijn goedgekeurd. 2. Wat de door de beide partijen in den Spaanschen burgeroorlog te ver strekken waarborgen betreft, heeft Duitschland slechts matig vertrou wen in de garantie, die Valencia zou kunnen geven. Dit punt levert slechts formeele moeilijkheden op. 3. Ten aanzien van de derde kwes tie,, die van de absolute veiligheid der schepen, die aan de controle deel nemen, zijn de moeilijkheden grooter. Het schijnt, dat men te Berlijn het voorstel, dat de vier bevelhebbers der vloten onderling overleg moeten plegen, niet voldoende acht. Zulk overleg, zegt men, vergt tijd en maakt het niet mogelijk, dat onmiddellijk op even- tueele agressie geantwoord wordt. Berlijn wil verder gaan en verlangt, dat. zoo als in het geval van de „Deutschland" de vlootcommandanten zelf represaille-maatrege len kunnen nemen tegen overtreders van het internationale recht. Hitler over de Duitsche herbeivapening. Voor een nationaal-socialistisch congres te Regensburg heeft Hitier een rede uitgespro ken, waarin hij o.m. zeide: „Men vraagt Duitschland waarom het niet ontwapent. Dat komt omdat Duitsch land wantrouwig is geworden. Het is nu aan anderen de eerste stappen te doen, Eenige jaren geleden was Duitschland ontwapend. De andere mogendheden zouden gemakkelijk heb ben kunnen profiteeren van de weldaden der ontwapening. Zij hebben zich daar geen rekenschap van gegeven. Thans merken zij, dat Duitschland herbewapend is. Verder zei de Rijkskanselier oa„ dat hij geen godsdiensttwisten in Duitschland zou dulden. God heeft op dit gebied geen ver deeldheid gezaaid, maar de menschen. De Almachtige heeft ons werk, aldus Hitier, ge- gezegend en het geweld onzer vijanden zal er niet in slagen dit teniet te doen. Voorts oefende spreker uit de democratieën, die z.i. een tooneel van stakingen en sociale onrust vormen. Wijzende op de aanwezigheid van talrijke Oostenrijkers zeide Hitier tenslotte: onze ge meenschappelijke taal dwingt onze nationale eenheid af. Italië Von Blomberg bevestigde de „spil" Rome—Berlijn. De reis van Von Blomberg, den Duitschen minister van oorlog, heeft in diplomatiek opzicht niets nieuws gebracht, meldt Havas uit Rome. In politiek opzicht heeft zij de kracht van den spil RomeBerlijn beves tigd. Ei- is geen militair bondgenootschap ge- teekend, evenmin als het bezoek, dat Ciano in October aan Berlijn heeft gebracht, geleid heeft tot een verdrag, in de oude beteeke- nis van het woord. Doch, zoo merkt Havas op, het bezoek van Ciano beteekende in feite het begin van een dagelijksch politiek contact en dat van Von Blomberg is de voorbode van voortdurend overleg tusschen de generale staven. Het verschil met een militair ver drag is, dat geen enkele automatische ver plichting is aanvaard en dat de militaire sa menwerking geheel afhangt van de politieke opportuniteit. Volgens bepaalde geruchten zou Von Blomberg persoonlijk gekant zijn te gen een militair verdrag, aangezien dit den spil Rome-Berlijn zou isoleeren en een even- tueele toenadering tot andere mogendhe den bemoeilijken. De logeerkamer, waar U straks Uw lieve gasten zult ontvangen, moet het toon beeld zijn van rust en be schaving. jWij hebben op dit gebied een j "kolossale sorteering: practi-^ sche opklap- en divanbedden, leuke, complete logeerkamers, solide en tóch niet duur, in diverse bewerkingen, verder de moderne stalen meubelen, zoowel in chromo als gelakt Wanneer U dus deze week gasten verwacht moet U morgen beslist eens komen kijken Kiest v&oc vm 'utiecieuc afa adviseuc BARTEUORISSTRAAT 13-17 HAARLEM Opgericht 1853 (Adv. Ingez. Med.) Genève, 1 Juni 1937 (Van onzen correspondent) Ja, werkelijk! deze brief over de „Ontwape ningsconferentie" is er niet een, die ruim twee jaren bij de post zoek is geweest of dien ik. bij ongeluk al dien tijd in een mijner zakken had laten rusten in plaats van hem in de brie venbus te werpen, en die thans merkwaardig- heidshalve als een „stem uit het verleden" nog een plaats in dit blad verkregen heeft! Deze brief is heusch eerst in de maand Juni van het jaar 1937 geschreven en heeft betrek king op een bijeenkomst der Ontwapenings conferentie, die op den laatsten dag van de maand Mei van dit jaar hier heeft plaats ge vonden! De Ontwapeningsconferentie leeft werkelijk nog, al heeft het Bureau der con ferentie ook besloten zijn gedurende ruim twee jaren ononderbroken voortgeduurd hebbenden slaap voorloopig maar weder voor onbepaal- den tijd voort te zetten. Het Bureau had waarlijk geen ongunstiger oogenblik voor zijn eerste bijeenkomst na twee-en-een-half jaar kunnen uitkiezen dan dat van Maandag 31 Mei, des voormiddags om elf uur. De leden van het Bureau kwamen juist bijeen, toen de eerste berichten Genève bereikt hadden over de bombardeering van de Spaansehe haven van Almeria door Duitsche oorlogsschepen als vergeldingsmaatregel voor de bommen, die Spaansehe vliegtuigen op het Duitsche oorlogsschip „Deutschland" gewor pen hadden. Velen- dachten terug aan de even tragische begeleidende muziek van de opening der Ontwapeningsconferentie zelf op 2 Fe bruari 1932, toen men met eenige fantasie tij dens Arthur Henderson's openingswoord met zijn lofspraak derontwapening het gedonder der Japansche kanonnen in China kon verne men! Ditmaal was de bezorgdheid over de mo gelijke ontwikkeling van den internationalen toestand zoo ernstig, dat menig gedelegeerde zich als het ware schaamde om op dat oogen blik zijn zorgvuldig voorbereide redevoering over ontwapeningskansen voor de toekomst voor te lezen en dat ook menig Volkenbonds journalist het niet aandurfde zijn lezers iets over de Geneefsche ontwapeningsbesprekingen voor te zetten! Vandaag is de hoop gelukkig weder her leefd, dat de Europeesche vrede ook deze be proeving van het Duitsch-Spaansche „inci dent" zal weten te doorstaan. Men heeft daarom weder iets meer belangstelling voor de gisteren in het Bureau der Ontwapenings conferentie gehouden redevoeringen en de door het Bureau genomen besluiten. De Een onzuivere huid. Witte Purol zuivert de huid van alle onzuiverheden, zoo als vetwormpjes, pukkels, vlekjes en uitslag. Doos 30, Tube 45 ct. Bij Apoth. en Drogisten. (Adv. Ingez. Med.) wijsheid daarvan, gegeven de tegenwoordige omstandigheden, wordt thans vrij algemeen erkend. Het Bureau der Ontwapeningsconferentie heeft in de eerste plaats natuurlijk moeten vaststellen, dat de algemeene politieke en economische toestand niet geschikt is, om een hervatting van het geheele werk der Ontwa peningsconferentie raadzaam te maken. Met diplomatieke hoffelijkheid heeft het Bureau voor deze uitspraak den euphemistischen vorm gekozen, dat het tegenwoordige oogenblik niet geschikt is, om „het succes van een hervat ting der Ontwapeningsconferentie te verze keren"! Wanneer het eenige gebrek van dit tijdstip slechts hierin zou bestaan, dat bij hervatting der Ontwapeningsconferentie het succes ervan niet „verzekerd" zou zijn, dan zouden wij nog tevreden kunnen zijn en zou menigeen misschien denken, dat men het toch maar eens zou moeten wagen! De waar heid omtrent den tegenwoordigen toestand is helaas, dat bij hervatting van het werk dei- Ontwapeningsconferentie een nieuwe misluk king zeker zou zijn. Niemand heeft dan ook, zelfs niet op den meest aarzelenden toon, een voortzetting van de werkzaamheden der Ont wapeningsconferentie durven aanbevelen. Deze eenstemmigheid over de onmogelijk heid, om het werk weder op te nemen daar waar het in November 1934 was blijven lig gen, heeft echter niet verhinderd, dat het Bureau even eenstemmig van oordeel was, dat de Ontwapeningsconferentie desniette min moest blijven voortbestaan. Het voordeel hiervan is, dat zoodra later een gunstiger tijdstip voor het ontwapeningsstreven weder zal aanbreken, de Ontwapeningsconferentie terstond weder aan het werk zal kunnen gaan, zonder dat het noodig zal zijn eerst weer in langdurige diplomatieke en politieke besprekingen te vervallen, wie de conferentie zal bijeenroepen, hoe deze georganiseerd zal worden, enz. enz. „Wij hebben nu eenmaal de machinerie voor het ontwapeningswerk", zeide de vertegenwoordiger van de Ameri- kaansche regeering Hugh Wilson, „laten wij deze organisatie in stand houden, opdat wij zonder verder tijdverlies onze taak weder kunnen hervatten, zoodra economische ont spanning een gunstiger politieke atmosfeer zal geschapen hebben". Deze verklaring van den Amerikaanschen vertegenwoordiger ten gunste van het be houd der Geneefsche ontwapenings-organi- satie heeft hier de aandacht getrokken, om dat er uit bleek, dat President Roosevelt geen lust heeft ter wille van Mussolini het initia tief tot een nieuwe Ontwapeningsconferentie te nemen, die dan te Washington zou plaats vinden. Mussolini had de vorige week door een verklaring aan een Amerikaansch blad over zijn bereidwilligheid tot ondersteuning van een nieuw Amerikaansch initiatief tot bewapeningsbeperking blijkbaar getracht den Volkenbond en Genève als centrum van toekomstige ontwapeningsbesprekingen oiit ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. Zoo liepen ze weer een tijdje zwijgend voort en Dickie dacht ernstig na over hetgeen hem net verteld was. Hij dacht aan al die kleine kaboutertjes, die nu zoo hard moesten werken, om van den winter te kunnen leven! En plotseling, toen hij opkeek, zag hij een kabouter loopen. Hij schrok en trok Thijs bij den arm en wees hem het kleine manneke aan. Maar Thijs lachte. Hij had al dadelijk zijn vriend Paddekwist herkend. „Zoo te zien, heeft hij niet veel te doen." merkte Dickie op, die nu heelemaa] niet. bang meer was. „We zullen het hem eens gaan vragen," zei Thijs en liep op den kabouter toe. En al spoedig waren ze druk aan het praten. Het ver veelde Dickie een beetje, het was zoo'n alledaagsch gesprek! te schakelen. De Amerikaansche regeering, die ook onder President Hoover steeds een loyaal medewerker aan het ontwapenings streven van den Volkenbond was geweest, heeft gisteren bij monde van Hugh Wilson duidelijk te kennen gegeven, dat zij aan Mussolini dit pleizier niet wil doen. Tenslotte nog een enkel woord over een beslissing van het Bureau, die voldoening schenkt aan de velen in verschillende landen die wenschten, dat de Ontwapeningsconfe rentie niet slechts zo ublijven voortbestaan, doch bovendien in afwachting van betere tijden niet jheelemaal zou blijven slapen. Het Bureau heeft vooral op aandringen van de regeeringen van Frankrijk en van de groep der Oslo-staten besloten, dat de Ontwape ningsconferentie ondanks de ongunst der tijden toch eenig teëken van leven zou ge- ven zij het ook op een zeer bescheiden ge- bied. De allerijverigste van de vele commissies, die in den loop der jaren door de Ontwape ningsconferentie zijn ingesteld, is ongetwij feld de commissie voor de openbaarheid in- zake de militaire uitgaven geweest Deze com missie is na maandenlangen arbeid er in ge- slaagd een ontwerp-conventie te redigeeren, dat uniforme regelen over de methode van openbaarmaking der militaire uitgaven be vat, opdat deze internationaal vergelijkbaar zullen worden. Dit ontwerpconventie, dat in 1934 door alle leden der commissie (ook het Italiaansche lid) was goedgekeurd, zal thans aan alle regeeringen, die nog deel van de Ontwapeningsconferentie uitmaken, en ook aan de in October 1933 uitgetreden Duitsche regeering worden toegezonden, met verzoek te willen mededeelen, of zij bereid zouden zijn tot een zoodanige conventie toe te tre den. Het Bureau zal over eenige maanden weder bijeenkomen, om van de antwoorden der regeeringen kennis te nemen en dan te overwegen, of de Ontwapeningsconferentie met eenige kans op succes weder zou kun nen bijeenkomen met het uitsluitende doel een conventie van deze strekking tot stand te brengen. Op het oogenblik schijnen zelfs hiervoor de kansen niet rooskleurig. Doch de interna tionale ontspanning, waarvan men de vorige week hier de eerste voorboden aanwezig achtte, doch die helaas door het gebeurde met de „Deutschland" weer is teruggeweken, laat ons hopen slechts tijdelijk, kan wellicht maken, dat over een half jaar de verschil lende Staten aan de wereld een gemeen schappelijk gebaar van goeden wil en toe- komsthoop zouden willen maken. Daarvoor zou een vraagstuk, als dat der „openbaar heid der militaire uitgaven" dan juist uit stekend kunnen dienen. In ieder geval heeft het Bureau der Ontwapeningsconferentie door zijn besluit, om weer eens een voorstel, zij het ook van zeer bescheiden aard, tot alle regeeringen te richten, willen symboliseeren, dat de Ontwapeningsconferentie nog steeds leeft en dat de in het Bureau vertegenwoor digde regeeringen nog steeds de hoop koeste ren, dat de door de stichting van den Vol kenbond in 1919 begonnen ontwikkeling in de richting van internationale organisatie en ontwapening na eenige jaren weder zal kunnen worden voortgezet. B. DE JONG VAN BEEK EN DONK DINSDAG 8 JUNI 1937. HILVERSUM I, 1875 M. KRO-uitzending. 8.009.15 en 10.Gramofoonplaten. 11.30 Godsdienstig halfuur. 11.55 Ontvangst van H.M. de Koningin te Amsterdam. 12.30 De KRO-Melodisten en solist. 1.— Berichten. 1.20 KRO-Orkest. 2.Blijde incomste van HU. K.K. HH. Prinses Juliana en Prins Bernhard. 3.30 Gramofoonmüziek. 4.00 K.R.O.-Orkest, 4.45 Gramofoonmüziek. 5.— KRO-Melodisten en solist. 5.45 Felicitatiebezoek. 6.15 Zwem- cursus. 6.30 KRO-Melodisten. 7.Berichten 7.15 „De heiligdomsvaart een eenige traditie in Nederland", causerie. 7.35 Sporthalfuur. 8.00 Berichten A.N.P., Mededeelingen. 8.15 Het bezoek van het Prinselijk Paar aan Am sterdam. 9.40 Intermezzo. 9.45 Sted. Orkest Maastricht. 10.30 Berichten A.N.P. 10.40 Gra mofoonmüziek. 11.40—12.00 dito. HILVERSUM H, 301 M. AVRO-uitzending 6.307.00 RVU. 8.Gramofoonplaten. 9.Omroeporkest. 10.Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmüziek 10.30 Omroeporkest. 11.— Huish. wenken. 11.30 Omroeporkest. 11.— Huish. wenken. 11.30 Gramofoonmüziek. 12.Reportage v. d. aan komst van H.M. Koningin Wilhelmina. 12,30 Kovacs Lajos en zijn orkest. 1.30 Gramofoon müziek. 2.— Feestelijke intocht van H.K.H. Prinses Juliana en ZKJH. Prins Bernhard in Amsterdam. 4.— Altvioolvoordracht. 4.30 Kin derkoorzang. 5.— Kinderhalfuur. 5.30 Kovacs Lajos' orkest. 6.30 Biologische causerie. 7,00 AVRO-Dansorkest. 7.40 Causerie „De Rijks opleiding voor de luchtvaart in 1937". 8.- Berichten A.NR. mededeelingen. 8.15 Gra mofoonmüziek. 8.30 Bonte Dinsdagavond- trein. 10.15 „Uit feestend Amsterdam", repor tage. 11.— Berichten A.N.P. Hierna AVRO- Dansorkest. DROITWICH, 1500 M. 11.2011.30 Orgelspel. 12.10 Gramofoon müziek. 12.35 BBC-Northern-Ireland-orkest en solist 1.35—2.20 Het Londensche Brand weermuziekcorps. 4.20 Economische causerie 4.40 Het Hungaria Zigeunerorkest. 5.05 Jack Wilson's kwintet. 5.35 Het Reynolds Octet. 6.05 Causerie over de schooluitzendingen. 6.20 Berichten. 6.45 Gramofoonmüziek. 7.20 Car roll Gibbens en zijn Band. 7.50 „Summer butterflies", causerie. 8.10 Orgelconcert. 8,35 BBC-Theaterorkest, BBC-Revuekoor en solis ten. 9.20 Berichten. 9.40 Causerie over Ameri ka. 10.00 Orgelspel. 10.25 3e acte „Falstaff" opera. 11.20 Maurice Winnick's dansorkst. 11.5012.20 Dansmuziek (Gr.pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 7.10 en 8.20 Gramofoonmüziek. 12.20 Sym- phonieorkest en soliste. 2.50 en 4.50 Gramo foonmüziek. 5.50 Zang. 8.50 Radiotooneel met muziek. 10.50 Gramofoonmüziek. KEULEN, 456 M. 6.50 Militair concert. 8.50 Westduitsch Ka* merorkest. 12.20 Orkestconcert. 1.35 Omroep orkest en -schrammelensemble. 4.35 Omroep* strijkkwartet. 5.35 Omroepkleinorkest en so listen. 8.20 Uit Warschau: Omroeporkest, -koor solisten. 9.05 Voordracht. 9.50 Gramofoon müziek. 11.2012.20 Nedersaksisch Symphonie orkest. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmüziek. 12.50 Kleinorkest I.30 Salonorkest. 1.502.20 Gramofoonmüziek. 5.20 Omroeporkest. 6.50 en 7.20 Gramofoon müziek. 8.20 Concert en gramofoonmüziek. 9.20 Omroeporkest. 10.3011.20 Gramofoon platen. BRUSSEL 484 M. 12.20 Gramofoonmüziek. 12.50 Salonorkest I.30 Kleinorkest. 1.502.20 Gramofoonplaten 5.20 Salonorkest. 6.35 en 7.35 Gramofoon müziek. 8.20 Omroepsymphonie-orkesl. 10.30- II.20 Gramofoonmüziek.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6