Frankrijk verliest met 14-4 jHet 40-jarig jubileum van E. D.O. SPORTBLAD VAN HAARLEM'S DAGBLAD Honkbalzege voor Nederland MAANDAG 7 JUNI 1937 HAARLEM'S DAGBLAD 5 Het Honkbalnegental van Schoten. V. 1. n. r.: Schotman, Van Maas, Hoedt, Wolters, Willemse, Hetem, Klomp, A. H. W. Geurtz, A. J. A. Geurtz. (Van onzen medewerker) Zondagmiddag werd in het Ajax-stadion te Amsterdam de ontmoeting Nederland-Frank rijk gespeeld. De verwachtingen waren hoog gespannen, maar het peil van den wedstrijd was hieraan niet evenredig. Aan den man op de werpplaat, Rosenthal, heeft het niet gele gen. Die wierp een bal, die door de Hollan ders maar eens een enkelen keer geraakt werd. Het aantal honkslagen is dan ook zeer klein. Van de overige Franschen waren nog wel enkele goed, maar het meerendeel speel de toch niet op internationaal peil. Er zijn b.v. honken verkregen en zelfs wel punten ge maakt op doorgeschoten ballen. De Nederlanders gingen eerst aan slag, daal de Fransche captain verkoos eerst te fielden. De drie nullen in deze beurt vielen alle op drie slag, maar er waren negen menschen voor noodig. Meenhorst begon met een honkslag, Bosscher en Wilders kwamen door een fout op het eerste honk. De honkslag van Bakker hielp twee man naar binnen, terwijl Van dei- Putten, die ook al door een fout op het eerste was gekomen, door den honkslag van Hartog binnen kwam. Zoo kwam Holland aan vijf runs. De Franschen gaven op het wei-pen van Lammers twee honkslagen. Berthet ging op het eerste honk uit, maar als Van Heeswijk den bal beter vast had gehad had een dub belspel kunnen worden genoteerd. Nu zorg de Baas voor de tweede nul door een pracht worp naar het tweede honk, waar Buso als slachtoffer viel. Door een vang van Lammers was de beurt nu spoedig geëindigd. De Fran schen hadden slechts één man binnen. Hierna hadden de Hollanders echter langen tijd niets in te brengen. Rosenthal begon de tweede beurt met vier wijd aan Meenhorst, maar vlak er op kregen Boscher, Wilders en van Hees- wijk drie slag. In de derde beurt wierp Ro senthal slechts acht maal. Toen was Lammers uit op het eerste honk en waren Bakker en v. d. Putten r^et drie slag aan den kant. Ook in de vierde en vijfde beurt komen telkens slechts vier man aan slag. Toch wordt Ro senthal wat minder, want Hartog en Meen horst krijgen vier wijd. Hartog sneuvelt echter doordat hij over het tweede honk heen loopt en maakt dus ook geen punt. Het zesde punt komt pas door Van Heeswijk, die van eenige fouten profiteert. Ook de Franschen schieten in deze beurtejj maar één punt op. Lammers geeft ook eenige keeren vier wijd en wordt door Rivière, Goul- ka, E. Martin en Berthet geslagen. Het veld werk der Hollanders is echter zoo goed dat vrijwel niet gerund kan worden. In dezen tijd heeft Baas nogmaals succes met een worp naar Wilders op het tweede. Hierna zakt het peil van den wedstrijd. De Hollanders weten nog steeds den bal van Rosenthal niet te raken en het veldwerk van de Franschen wemelt van fouten. Een goed bewijs daarvoor is het punt dat Van der Put ten scoort. Die speler komt op het eerste honk door vier wijd, haalt het tweede op eigen re kening, maar komt op het derde door een doorgeschoten bal en thuis door een wijdbal, minstens een meter naast de plaat. Maar ook het veldwerk der Hollanders raakt van streek. Bakker en Meenhorst loopen elkaar in den weg bij een vangbal, Bosscher mist een vang- kans in het verre veld en Lammers een in het binnenveld. In de negende beurt wordt het spel weer wat beter. Van Heeswijk geeft een Iweehonkslag evenals Van der Putten en Lammers een eenhonkslag. Baas had uitge- vangen kunnen worden door den korten stop, maar die mist. Even later is Baas echter het slachtoffer van een goeden worp van zijn Franschen collega. Ook de Franschen beginnen hun laatste beurt met een honkslag, maar verder gebeurt er niets. Ozenne en E. Martin zijn beiden het slachtoffer van een gedwongen loop en Boscher vangt op keurige wijze Buso uit. Daar mee is de wedstrijd, die niet gebracht heeft wat er van verwacht werd, geëindigd. De cijfers der innings zijn: Nederland Frankrijk: 500013104 totaal 14 10010 0 200 totaal 4 Nederland kwam uit met: Meenhorst, Boscher, Wilders. Van Heeswijk, Lammers, Bakker, Van der Putten, Hartog en J. Baas. H. H. C.-V. V. G. (6-8) Het gaat dit seizoen niet best met de kam pioensclub van het vorige. H. H. C. heeft Za terdag in Amsterdam verloren van V. V. G. A., welk negental toch niet bepaald tot de sterk ste behoort. "TTh7 C. verscheen zonder Van den Heuvel Reynders, J. Baas en Panman, voor wie Noordhof, Oosterveld en Van der Landen in vielen. Voor H. H. C. stond eerst Moll en later Pijn akker op de werpplaat. Zij waren echter geen van beiden erg op dreef. Vooral hun succes met drie slag was zeer matig, terwijl daaren tegen heel wat keeren vier wijd en dus een vrije loop werd gegeven. Alleen al dit feit gaf voldoende reden om V. V. G. A. te doen win nen. Daar kwam nog bij dat de H. H. C.'ers het dezen keer ook niet vinden konden met het werpen van Besanger. In de eerste beurt had deze al twee maal succes met drie slag, waar aan Mulder en Noordhof als slachtoffers vie len. In de tweede beurt was Besanger na één maal drie slag de richting kwijt. Liefst vier maal vier wijd volgde op dat eene succes. Een goede aangooi van Bouman deed Oosterveld echter op het tweede honk sneuvelen. Daar door kreeg H. H. C. uit deze beurt toch nog maar één punt. Ook in de latere beurten was Besanger nog wel eens zwak, maar toch niet zoo dat H. H. C. er voordeel van behalen kon. Te minder daar er dezen keer door de rood- witten zeer weinig geslagen is. Het liep H.H.C. ook niet mee want eenige keeren viel de der de nul toen er nog twee spelers op de honken waren. In de achtste beurt wisten de H. H. C.'ers. bij wie in de vijfde beurt J. Baas Mulder had vervangen, den stand van 6—2 op. te voeren tot 6—6. Besanger slaagde er echter in zelf twee punten te scoren en de negende beurt van H. H. C. met nul te doen eindigen. Zoo behoefden de ambtenaren niet meer te slaan en wonnen zij toch. De cijfers der innings zijn: H. H. C.: 0 1 1 0 0 0 0 4 0 totaal 6 V. V. G. A.: 2 0 2 0 2 0 0 2 x totaal 8 Haarlem--Quick (37-5) Haarlem heeft beter gedaan dan haar stad- genoote en haar overwinningenreeks voortge zet. Wel telde Quick eenige invallers, maar ook Haai'lem was niet volledig. Voor Quick stond eerst Vonk, daarna T. Postma op de werpplaat. In de laatste inning hanteerde Mo lenaar den bal. Voor geen van hen toonde Haarlem echter ontzag. Er werd lustig op los geslagen. Kloos sloeg een homerun en Lange- reis, Wulfhorst, Hunik en Parson produceer den twee honkslagen. Daardoor leverde de tweede beurt al zeven runs op. Erger werd het toen, vooral in de zesde beurt, het veldwerk van Quick bepaald slecht werd. Korte stop en verre velders misten opgelegde kansen en het gevolg was dat in deze beurt zes en twintig zwarten aan slag kwamen, waarvan er een en twintig het thuishonk passeerden. Voor Haarlem stond Veenhof op de werp plaat. In het begin leek Quick nog wel eenige kans te maken, maar al spoedig was Veenhof uitstekend op dreef. Ook het geheele binnen veld speelde een uitstekende partij. Kloos had als achtervanger eenige keeren succes met een worp naar het tweede honk en daarna probeerde Quick maar niet meer om het honk te stelen. Geslagen werd er zeer weinig en Quick ging dan ook vijfmaal achtereen voor nul uit. Toen er zes innings gespeeld waren en en kele spelers al naar het kleedhuis verdwenen waren, werd ontdekt dat de tijd nog niet ver streken was. Daarom werd ook nog een zeven de inning gespeeld, al was 't niet met groote animo. Vandaar nog drie punten voor Quick. De cijfers der innings zijn: Haarlem: 2 7 1 0 5 21 1 totaal 37 Quick: 200000 03 totaal 5 Druk bezochte receptie en uitstekend geslaagde feestavond. Ontelbaar aantal bloemstukken. Jubileumvlag van den K. N. V. B. De feestavond, 's Avonds werd in de Gemeentelijke Concert zaal feest gevierd. Vele bekende artisten werk ten mede. De heer Jan Rozenkrans begeleidde hen op voortreffelijke wijze. Het muzikale ge deelte werd verzorgd door een band, die de goede stemming er in hield. Ook een snel- teekenaar oogstte veel bijval. Vooral de artist Zaterdag hield de voetbalvereeniging E.D.O. ter gelegenheid van haar 40-jarig bestaan een receptie in de tuinzaal van het Gemeentelijk Concertgebouw. Reeds bij het binnenkomen in ,de zaal was het te zien, welk een belangstelling getoond werd voor dit jubileum. Het podium, waarop het bestuur had plaats genomen, was keurig versierd en er stond een schat van bloemstukken. Een strijkje zorgde mede voor een gezellige stemming. De voorzitter van E.D.O.de heer J. H. Luyken, heette met een korte toespraak de aanwezigen welkom. Tal van afgevaardigden waren aanwezig om E.D.O. te complimenteeren. Dr. C. Spoelder en Jhr. Dr. J. C. Mollerus kwamen namens H.F.C, Eerstgenoemde roemde de vriendschap, welke altijd had bestaan tusschen H.F.C. en E.D.O. Hij hoopte en was er van overtuigd, dat als E.D.O. op deze wijze blijft voortgaan, het niet kan uitblijven of er komt weer een periode van bloei. De Haarlemsche Voetbalbond was vertegen woordigd door de heeren A. van der Aart. B. Kluit, H. Scheen en Ch. Boeree. De heer Van der Aart herinnerde er aan, dat E.D.O. reeds 38 jaar lid van den bond is en prees de goede en prettige samenwerking tusschen E.D.O. en den H.V.B. Hij roemde het pionierswerk, dat E.D.O. als echte volksclub in al die jaren had verricht. Het Haarlemsche gemeentebestuur was ver tegenwoordigd door wethouder M. A. Reinalda. Deze merkte op, dat het 40-jarig jubileum van E.D.O. niet onopgemerkt voorbij kon gaan. Hij sprak woorden van lof voor allen, die zich in den loop der jaren voor E.D.O. verdienstelijk gemaakt hadden. Spreker betreurde het, 'dat E.D.O. thans een zeer moeilijken tijd door maakt, maar sprak de hoop uit, dat het tegen woordige bestuur er in mocht slagen, de club weer in betere positie te brengen. Namens de H.F.C. „Haarlem" kwamen de heeren J. P. van Balen Blanken en A. M. Tijs- seling. Eerstgenoemde merkte op, dat het als van zelf sprak, dat je als naaste buur bij een jubileum als dit niet mag ontbreken; ook hij memoreerde de prettige verstandhouding, welke tusschen Haarlem en E.D.O. bestaat en sprak den wensch uit, dat dit zoo zal blijven. Namens het Centraal Comité voor jeugdige werkloozen sprak de heer H. Luyken. Hij her innerde er aan, dat E.D.O. de eerste club was, die tegen zeer verlaagden prijs de werkloozen in staat stelde, de voetbalwedstrijden te be zoeken. Namens de eereleden en leden van verdien- De voetbalvereeniging E. D. O. bestaat 40 jaar. Het bestuur in de bloemen tijdens de Zaterdagmiddag gehouden receptie. Zittend v. 1. n. r.: W. Hirs, secretaris, J. H. Luyken. voorzitter, W. F. Zeijl, penningmeester; staande P. Schijvenaar, H. V. B.-secretaris, M. Hirs, commissaris, A. Formanoij, 2de secretaris, G. Timmer mans, 2de penningmeester, P. Luyken, adspirantenleider (C. van der Kuyl ontbreekt). Overige uitslagen. The Catchers: 9 2 6 2 1 1 3 totaal 24 D. E. V.: 0 1 7 0 0 0 0 totaal 8 A.M.V.J. I: 5 1 0 0 0 1 0 2 1 totaal 10 Haarlem n: 4 0 0230207 totaal 18 Schoten: 410031022 totaal 13 R.C.H. H: 362153260 totaal 28 R.C.H. Hl: 1 0 7 1 0 0 4 0 3 totaal 16 ED.O. III: 230320232 totaal 17 Schoten II: 3 2 6 1 5 3 11 totaal 31 Swastika 0 0 1 0 3 5 3 totaal 12 H.H.C. III 7 1 1 10 3 3 2 2 totaal 29 T.H.B. 2 11 1 1 1 0 1 totaal 8 ste sprak de heer D. H. Pigge; hij bood een wisselbeker aan, om onder de adspiranten te laten verspelen. Verder waren er afgevaardigden van Z.F.C. (Zaandam). Alcmaria Victrix, HJR.C., de mu- ziekvereeniging „Harmonie Crescendo", de heer Van Heeswijk namens Blauw Wit, Stormvogels, de heer Mul namens H.B.S.; de voorzitter van den Ned. Honkbalbond, de heer Bleesing; Spartaan, Zeeburgia; de heeren H. Scheen en Jac. de Geus namens R.C.H.; de heer Hoek van de Nederlandsche Schei'dsrechtersvereeniging; de heeren Potharst en Immer namens Bloe- mendaal; H.V.C. uit Amersfoort, Hilversum: de heer Van der Ree van de Honkbalclub E.D.O.; de heeren Dorp en Jansen namens de Kennemers, de heer Keur van TH.B.; de heer J. Valkenier namens de Haarlemsche Politie Sportvereeniging; de heer Lohmann van Schoten; 't Gooi. Spaarnestad; de heer De Korte namens de Haarlemsche Scheidsrech- tersvereeniging, enz. Alle sprekers boden bloemstukken of een blijvend aandenken aan. De K.N.V.B. kon 's middags niet aanwezig znjn wegens een vergadering in Amsterdam. Er was een bericht gekomen, dat er 's avonds op het feest een afgevaardigde zou komen. Gelukwenschen en telegrammen waren in gekomen van den heer E. H. Tenckinck, Com missaris van Politie. E.H.S., N.A.C., Heemstede. H.V.V., Kennemerland. Eindhoven. Ripperda. V.U.C., Feijenoord, Wilhelmina, B.V.V., Go ahead, V.O.C., Zandvoort, Sparta. A.F.C., Hil- linen, H.R.C., Ajax, D.E.C., V.V.H., Hermes- D.V.S., Tu'bantia, van den heer J. Steenkist, oud-voorzitter van E.D.O., T.O.G.. Mr. E. G. van Bisselick. West-Frisia, Droste, D.W.O., D.F.C., A.D.O., Be Quick (Zutphen). D.H.C., Hercules (Utrecht), Spaarnevogels, B.F.C., Hollandia, D.C.O.. Velox en Excelsior. De voorzitter van E.D.O., de heer J. H. Luy ken, antwoordde alle sprekers op enthousiaste wijze elk afzonderlijk. Albert Klein heeft veel gedaan om het gezel schap te amuseeren. In den loop van den avond kwam voor E.D.O. het plechtigste gedeelte van het heele feest. De heer Sajet, afgevaardigde van den K.N.V.B. overhandigde aan den E.D.O.-voorzitter de bondsvlag met een toepasselijk woord Na afloop was er bal onder leiding van Jack Funny, dat tot vroeg in den morgen duurde. E.D.O. kan op een schitterend geslaagd feest terugzien. Golf Keiinemer Golfclub. Zaterdag en Zondag had op de banen van de Kennemer Golf en Country Club te Zand voort de maandelijksche wedstrijd plaats, 18 holes handicap medalplay. De Damesprijs werd gewonnen door mevr. Rothbarth (23) 64; tweede werd mevr. N. Hij mans (30) 65. De Heerenprijs werd gewonnen door Wal ter Rothbarth (30) 62. Verder waren er goede scores van mr. E. de Vlugt '26) 66. C. N. Nien- huys (15) 67 en J. de Kadt (22) 69. Kaatsen Kaatsparlij „Frisia". Onder begunstiging van prachtig zomer weer hield de kaatsvereeniging „Frisia" Zon dag een groote kaatspartij door elkaar loten voor de buitenafdeelingen. De eerste prijs werd gewonnen door R. Hibma, Haarlem, K. Ronner, Haarlem en G. de Groot, Amsterdam. Tweede prijs: J. de Jong, Zaanstreek, L. de Graaf, Haarlem en J. Visser, Amsterdam. Derde prijs: J. Kuit, Haarlem, H. v. d. Mo len, Zeist en J. Bijlsma, Amsterdam. Vierde prijs: N. Bosma, Haarlem, R. Ham ming, Amersfoort en W. Nauta, Amsterdam.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 9