1 DINSDAG S JUNI 1937 HAARLEM'S DAGBLAD 7 7£ VOOR DEN- CZ -POLITIERECHTER Een dure autorit. „Ben bedrieger bedriegt zichzelf", verklaar de een wijsgeer en deze waarheid werd ook heden weer duidelijk, maar 't ongelukkige is, dat ook anderen als gewoonlijk de nadee- lige gevolgen van de bedriegerijen onder vonden. De jongen, die terecht stond had 't in de wereld zoover gebracht, dat hij een auto kon besturen en cigaretten rooken en nu meen de hij dat zijn vorming voltooid was. Hij achtte zich ook gerechtigd er een meisje op na te houden, maar verder vond hij het niet noodig serieuze pogingen aan te wenden om zich een bestaan te veroveren. Hij vond het al heel mooi, dat hij een ondernemer van een heel klein autobedrijfje had weten te bewegen hem een enkelen keer voor invaller aan te nemen en dat verschafte hem dan een paar centen voor cigaretten. Tegenover het meisje deed hij zich echter voor als een, die in de wereld al heel wat bereikt had en hij liet het voorkomen of hij minstens deelge noot in een autobedrijf was en dus de vrije beschikking over een wagentje had. Het meisje vond dat reuze en dol als vele meisjes op autoritjes zijn, drong zij er op aan een tochtje te maken. Het spreekt, dat hij hier onmiddellijk voor te vinden was. Toen zette hij zijn fantasie aan het werk en hij belde de woning van den baas op, toen deze niet thuis was, deed zich voor als een garagehou der, die een wagen te kort kwam eil vroeg, of er dadelijk een in een bepaalde straat ge stuurd kon worden. De vrouw van den baas, tuk op een vrachtje, want het bedrijf leverde niet te veel op, beloofde den wagen te zullen sturen en keek uit of haar man thuis kwam. Die kwam niet, maar toevallig zag zij den invaller, die daar schijnbaar doelloos rond liep en dus als geroepen kwam. Hij nam dus plaats in het wagentje en reed weg, maar 't was alleen, om het meisje op te halen en met haar een tocht in de omstre ken te gaan maken. Toen hij eenige uren la ter den wagen terug bracht, vertelde hij, dat hij den volgenden dag weer moest rijden en dat ging zoo eenige dagen voort. Op 't eind van de maand zou de garagehouder afreke nen, die deed dat altijd zoo. Maar toen de maand om was, kwam na tuurlijk de bedriegerij uit en nu bleek, dat de jongen zijn baas voor een f 25 benadeeld had, wat meehielp aan het wankele bedrijf den genadestoot te geven. Nu moest de jongen zich voor die bedriegerij verantwoorden en al zijn fantasie en zijn grootdoenerij was verdwenen, hij vroeg heel benepen, of hij geen voorwaardelijke straf kon krijgen. De officier en de politierechter voelden er niets voor, want de jongen was al eerder voor den rechter geweest en had toen een voorwaardelijke straf gekregen, waarvan de proeftijd nog niet om was. De officier eischte dan ook 8 weken gevangenis straf onvoorwaardelijk, maar de rechter vond het zoo slecht, wat de jongen gedaan had, dat hij hem tien weken gevangenisstraf op legde. De bedrieger kwam dus wel bedrogen uit Een tientje voor één woord. Een heer had tegen een anderen heer op de tram naar Heemstede schoft gezegd en dat kostte hem een tientje, 't Is gemakkelij ker tientjes te verspelen dan ze te verdie nen, want waar is de man, die voor een enkel woord tien gulden krijgt? Toch vond de heer die het tientje betalen moet, "dien prijs niet hoog, want hij glimlachte en tastte direct in den zak alsof hij de zaak met den rechter wilde afmaken. Hij had dus volstrekt geen spijt van zijn tientje blijkbaar zit hij er niet om verlegen maar wel had hij er, zoo hij zei, spijt van, dat hij in zich in drift dat woord had laten ontvallen, doch dat was begrijpelijk, vond hij. Immers de heer, tegen wien dat woord gericht was, had aan verschillende personen geschre ven, dat de ander dronken was geweest en dat was niet waar. Hij had geen last van den drank gehad maar wel van de zenuwen en die zenuwen hadden hem eenige dagen in de Mariastichting doen verblijven. Er zat wat anders achter meende de heer; de briefschrijver zou verstoord zijn geworden, omdat hij gewipt was als bestuurslid van een vereeniging, waarvan de zenuwachtige heer secretaris was en een andere heer, die nu als getuige a décharge optrad, voorzitter. Jaren lang hadden ze allemaal in het bestuur een drachtig samengewerkt en waren ze de beste vrienden geweest en nu had de een den ander op de tram voor schoft uitgemaakt en dat nog wel in 't bijzijn van diens vrouw. De heeren hadden 't over ridderlijkheid, maar dat vond de politierechter toch heel niet rid derlijk om tegen iemand schoft te zeggen in 't bijzijn van mevrouw. De zaak is nu afgedaan; de heer, die be- leedigd had, verklaarde met een breede arm zwaai, alsof het alle aanwezigen in de zaal gold, dat hij zijn excuses aanbood en dat hij het tientje zou betalen. Het verdwenen schaap. Een slagerij in IJmuiden Oost had een schaap geslacht en toen hij een paar uur latei- kwam kijken was het weg. Aangezien nie mand er ooit van gehoord heeft, dat een ge slacht schaap wegloopt ging de slager naar de politie en die vond het schaap bij drie Bever- wijkers. Het bleek, dat een hunner bij den slager gewerkt en weggeaan was wegens een geschil om een paar dubbeltjes en hij had toen een paar kameraden weten over te halen mee te gaan om het geslachte schaap te stelen. Hoe vond hij er zoo gauw een paar die bereid waren diefstal met inklimming te plegen? Dat was een heel ernstig misdrijf en het verweer, dat ze zoo graag schapenvleesch lust ten en zoo weinig steun hadden, was wel erg zwak. De gewezen knecht maakte er zijn baas haast 'n verwijt van, dat deze hem op 11 per week had laten trouwen. De knecht stond niet slecht bekend en een der beide anderen ook niet, maar de derde had al 6 maanden voor diefstal gehad en dat was niet in zijn voordeel. De Officier eischte tegen dezen 4 maanden, tegen den knecht 3 tegen den derden 2; de rechter gaf allen 6 weken, maar alleen de laatste voorwaardelijk, doch die kreeg er 15 boete bij. CONVERSIE. B. en W. deelen aan den raad mede, dat zij een aanbieding hebben ontvangen voor een aan deze gemeente te verstrekken geldlee- ning groot "f 668.000, aan te gaan op onder- handsche schuldbekentenis a pari. tegen een rente van 3 pet. per jaar en met een looptijd van 15 jaar. B. en W. achten de voorwaarden van dien aard, dat wij den raad voorstellen bedoelde aanbieding te aanvaarden en met de op brengst van deze geldleening het restant ad f 668.000, der 3Vi> pet. geldleening, oorspronke lijk groot f 2.000.000, aangegaan ingevolge raadsbesluit van 25 Mei 1904, af te lossen. Rheumatiek, s c h i a s, enz. Hardnekkige ge vallen woraen met succes behandeld door de genees krachtige zout waterbronnen van (Adv. ingez. Med.) De Spoorwegen en het particulier vervoer. Eenheid van actie is noodzakelijk. In café K. de Louw aan de Spek- straat, werd gisteravond een verga dering gehouden van de Vereeniging ter verdediging van het particulier beroepsvervoer in Nederland, waai de moeilijke positie van dit bedrijf uiteengezet werd. Namens het voorloopig bestuur der vereeni ging opende de heer J. Jonker de vergadering met een kort welkomstwoord, waarin hij wees op de noodzakelijkheid van het be staan van de vereeniging, om vervolgens den spreker van dezen avond, mr. P. Dirk zwager secretaris der vereeniging met enkele woorden in te leiden. Mr. Dirkzwager gaf allereerst een kort overzicht van de Nederlandsche spoorwegpo- litiek, waarbij hij een onderscheid maakte tusschen de politiek der directie en die der overheidsorganen. Deze laatste mag echter alleen in het algemeen belang gevoerd wor den, en het particulier initiatief niet belem meren, zooals dit thans geschiedt Ook de A. T. O., een dochtermaatschappij der spoorwegen, heeft het auto-expeditiebe drijf ernstige concurrentie aangedaan. Meer dan 70 vrachtautodiensten worden door de A. T. O. geëxploiteerd. Met verschillende voorbeelden toonde spr. aan, hoe de spoorwegen onder het motto coördinatie het particuliere bedrijf aantast. De invoering van de zgn. streekdiensten zou de algeheele ondergang van de particuliere beroepsvervoerders beteekenen. Het steunen van de concurrentie der spoorwegen tegen de particuliere bedrijven door de Staat betee- kent in wezen een onteigening van die be drijven. Uit het z.g.n. Verkeersfonds worden de te korten van de spoorwegen ten deele gedekt, doch alweer ten koste van de particuliere be drijven. Steeds weer, aldus spr., krijgt men den indruk, dat hier met twee maten wordt gemeten. Spr. was van meening, dat men het parti culiere beroepsvervoer de vrije hand moet laten. Dit bedrijf heeft zijn eigen plaats, naast de spoorwegen omdat elk zijn voor deden heeft en zijn mogelijkheden biedt. In het kort zette spr. uiteen, op welke wijze de beroepsvervoerders hun belangen zullen moeten verdedigen. Daartoe zullen zij zich vóór alles moeten aaneensluiten. De handen ineen, dat is ons parool, zoo besloot spr. Staande de vergadering gaven zich reeds enkele personen als lid van de vereeniging op, welk aantal echter nog te gering was, om tot oprichting van de afdeeling over te gaan. EINDEXAMENS- HAARLEM, JUNI 19S7. Geslaagd J. ECONOOM, die op de vraag „Wanneer en bij wie moet men anthraciet koopen?" antwoordde„Juni, laagste zomerprijzen bij FRANS PERQUIN, Tel. 10212" (Adv. ingez. Med.) De nieuwe openbare school in Haarlem-Noord. De bouwkosten zijn op ƒ78.917 geraamd. Blijkens een schrijven van den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, d.d. 8 Mei 1937 is goedgekeurd het raadsbe sluit van 10 Maart 1937 tot aanwijzing van de plaats tot stichting van een openbare zes- klassige school voor gewoon lager onderwijs aan de Gijsbrecht van Aemstelstraat (Haar lem-Noord) Het ontwerp-bestek voor den bouw (met daarbij behoorende teekeningen) heeft de goedkeuring verkregen van den Inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Haar lem. B. en W. verzoeken den raad de voor de uitvoering van dit werk gevraagde gelden ad f 78.917 ter beschikking te stellen. GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN. Inlichtingen aan het Bureau van Politie, uit sluitend tusschen 11 en 13 uur. Terug te krijgen bij Bur. van Politie, Smedestraat: handschoe nen en ceinturen; broche; heerenhoed; kin dermuts; damesrijwiel; v.' Ooyen, Slamatstr. 11: abonnement N. Z. H. T M.; Sevenhagen, Waldeck Pyrmontstr. 27: bril; Swijeën, Gier straat 68: bril; Spek, Centaurusstr. 4: bank biljet; Banken. Brouwersplein 39: badpak met muts: Brink. Jan Gijzenkade 79: padvinders- hoed; Gerbranda, Rembrandtlaan 32, Heem stede: Panamahoed; Budde, Z. B. Spaarne 66: hond; Bijster. Boogstraat 8: kinderjasje; Van Tongeren, Waldeck Pyrmontstraat 3: regen jas; Snijders. Leliestraat 9A: regenjas: Van Trommelen, Gen. Cronjéstraat 58: kettinkje: Bak. Perseusstraat 5: koffertje; De Droog, Leidschestraat 129: motorkap;' Weijers, By- zanthiumstraat 22 rood: manteltje; Roos, Ko ninginneweg 96: hondenpenning; De Hamer, Archipelstraat 14: portemonnaie met inhoud; v. d. Zweep, Kloppersingel 41: portemonnaie met inh.; Wesselink, Bisschop Ottostraat 5 portemonnaie met inh.: Politiebureau Smede straat: portem. met inh.: Joustra, Iordensstr. 61: portem. met inh.- Blankenburg. Ged. Oude Gracht 54: rijwielplaatje; Alofs. Olycanstr. 13: rijwielplaatje; v. Essen, Slachthuisstraat rood: rijwielplaatje: v. Gent. Oranjestr. 129: rijwielplaatje; De Jonge, Indischestraat 46: rozenkrans: IJlstra, Brouwersstr. 32: blouse- meld: Politiebureau Smedestraat: spaarbank- brief: Elize. Houtvaart 62: soeld- Bakker. Bil- 10. "I Ïr»h ^l'oc O-rtp. weg 59' tasch met inh.: Prins, Emostraat 3: tasch met inh.: Politiebur. Smedestr.; Hollan der, Tafelbergstr. 14: vulpotlood. H.B.-V ertelliiM Avontuur aan het Strand door J. P. BAUE. Zachtjes vloeiden de golfjes met een wit schuim-randje uit over het vlakke strand, een zoel windje deed het water maar nauwe lijks rimpelen, vroolijke stemmen van baders en baadsters klonken telkens door de heldere, klare zomerlucht. Van den Boulevard klonken de lichte tonen van de bands, wier muziek zoo nu en dan over het strand vlaagde. Lui lagen ze naast elkaar in het zand, moe- gezwommen en moegestoeid. Hij bekeek haar met een critischen blik. Zóó zag ze er nog aar diger uit, dan gisteravond op den dansvloer. Toen had hij haar al direct opgemerkt, die pittige, slanke blondine met het aardige gezichtje en de wondermooie blauwe oogen. Nu, in het snoezige badcostuum, met nog een lachje van pret om het roode mondje, leek ze hem nog bekoorlijker. Hij prees het toeval, dat hem in het bad juist bij het troepje had doen terechtkomen, dat druk met een balspel bezig was, en waarbij zij zich had aangesloten. Aan het strand, en speciaal in het bad, is men gauw vrienden, en met een enthousiasme, dat hem den laatsten tijd vreemd was geweest, had hij zich aan het spel gewijd, steeds weer had hij in jeugdigen overmoed den bal be machtigd, en er waren blikken van verstand houding tusschen hen gewisseld, toen hij altijd weer haar den bal toewierp. Moe van het zware geploeter, waren ze toen „toevallig" tegelijk het water uitgestapt, en nu lagen ze naast elkaar een zonnebad te nemen. Er waren enkele trage woorden gesproken. Loom had ze de oogen gesloten, en coquet had ze gedaan, alsof ze zijn bewondering niet op merkte. „Is u vanavond weer in de „Hermitage"- Dancing?" vroeg hij, en hoewel hij probeerde zijn stem onverschillig te doen klinken, was er toch een zekere gretigheid in zijn toon. Een spits tongetje gleed speelsch even langs de roode lipjes, die in een lachje zich openden. Een snelle blik van haar gleed opzij, hem vluchtig opnemend. „Misschien!" beloofde ze. En dan: „Was u dan gisteren ook daar?" Even versomberde zijn gezicht en zijn oogen verstrakten. Hij staarde naar de zee. en mis schien waren het de zonneflikkeringen, die hem nu de oogen deden neerslaan. „Ik ben daar iederen avond", zei hij bitter. ik móét wel". Het lachje verdween van haar mond. „Be roepsdanseur?" vroeg ze in snel begrijpen. Hij knikte. Ze richtte zich half op op de elleboog. Dan haalde ze onverschillig de mooie schouders op. „Wat doet het er toe", zei ze vergoelijkend, „in dezen tijdje bent al blij met wat!" En zonder overgang, zei ze plotseling: „Ik kom vanavond in de „Hermitage". Ik hoop dan eens met u te dansen". Toen stond ze snel op. „Ik moet nu weg", zei ze, „au revoir". Hij staarde haar na, en hij bewonderde de wijze,, waarop haar vlugge voeten het lenige figuurtje naar de badcabine droegen, waarin zij verdween. Toen stond hij eveneens op, en het was, alsof hij iets van zich afschudde. ,Tja", mompelde hij, „eigenlijk jammer. Maar 't moet". En een mysterieus lachje deed een heel andere trek op zijn gezicht komen, een trek, die minder sympathiek was. en die het aardige baadstertje daarop nog niet had gezien Het was dien avond vol in l'Hermitage. Ze was met opzet wat laat gekomen, en toen ze binnenstapte zag ze hem tusschen de dan senden. Hij had haar niet dadelijk gezien, daar ze zich een beetje achteraf hield, en ze merkte, dat zijn blik telkens gretig naar de deuropening ging, terwijl er een rimpeltje van ongerustheid en ongeduld tusschen z'n wenk brauwen srtond. Zoodra hij haar echter ont dekt had,'verdween dat, en hij groette haar direct met een glimlach om z'n mond. Vijf minuten later dansten zij samen. En hij verstond zijn vak. Hoe vol het ook was, hij wist haar met fabelachtige zekerheid tus schen de andere dansenden door te leiden. De muziek speelde een melancholieke Argentijn- sche tango. .Zonderling idee", peinsde ze hardop, „dat u nu eigenlijk werkt, dat u alleen maar uw plicht doet .Met u te dansen is geen plicht meer!" zei hij gevat en galant, „dat is zuiver een ge noegen". Er trok een blosje over haar gezicht. „Charmeur!" bestrafte ze hem. „Tegen hoe veel dames hebt u dat al wel niet gezegd?" Dadelijk werden zijn oogen weer hard. ,,U hebt gelijk!" zei hij bitter, „wij beröepsdansers moeten dagelijks liegen, dagelijks allerlei non sens zeggen tegen allerlei dwaze vrouwen. Totdat het ons gaat walgen! En wanneer er dan eens één is, bij wie we het m e e n e n, bij wie het ernst is. wat we zeggen, dan.ge looft zij ons niet". „Het was niet m'n bedoeling je te kwetsen", zei ze zacht, hem onwillekeurig tutoyeerend. En haar hand drukte iets vaster de zijne, terwijl haar oogen naar hem opkeken en om vergiffenis schenen te smeeken. Hij antwoordde niet, maar ook zijn greep om haar middel werd iets steviger, en hij danste nu met volle overgave. En telkens weer op nieuw danste hij met haar. „Het is warm", zei ze, tegen een uur of elf, heb je er bezwaar tegen, even op het terras te gaan". „Integendeel". Rustig liepen ze het terras op, waar slechts weinig menschen waren. Zonder te spreken gingen ze verder, den Boulevard op, totdat ze de muziek van l'Hermitage nog flauwtjes uit de verte hoorden. Er stond een bank, waarop ze plaats namen. Groot stond de maan in den helderen nacht. Romantisch ruischte de zee ver be neden hen. In het zilveren schijnsel van de maan teekende zich het silhouet van een groot stoomschip af. verder weg pinkten de gele lichtjes van uitvarende trawlers. Dicht zaten ze tegen elkaar. Twee handen, die elkaar aarzelend beroerden, twee monden, die elkaar daarna gretig vonden. Avontuurtje aan het strand Muziek, dans. maan. ruischende zee, ro mantische lichtjes, twee menschen van dezen tijd, die romantiek zochten Snel raasde de auto door de nachtverlaten straten. Toen de beroepsdanser tegen het raampje tikte, hield hij eindelijk stil. Als een schaduw gleed de danser uit de taxi. Schelde toen aan een donker huis, waarvan even later de deur openkierde. Een gemompel, dan stapte hij binnen. In 'n kleine kamer zat hij aan tafel met een slaperige heler. Quasi-nonchalant wierp hij hem het parelsnoer toe. „Dit is het ding, waarvan ik sprak, 'k Heb er paar dagen op geloerd, nu heb ik het. Wat Is het ie waard?" o sla^ri?* heler keek wat klaarder uit z'n oogen. Nam het snoer op en onderzocht het scherp. Grijnsde daarna en. wierp het terug. „Valsch!" zei hij lakoniek. „Een lor. Haal Heel wat huisvrouwen zullen dit fraaie kanten kleedje kiezen, vooral nu zij het var» 1 t/m 12 Juni 1937 voor slechts 7 bons van Lux en Vim kunnen krijgen in hel SUNLIGHT GESCHENKENDEPOT, KRUISWEG 57, HAARLEM Voorts zijn gedurende dezelfde periode in het geschenkendepot de volgende, aantrekkelijke artikelen tegen een uiterst laag aantal bons verkrijgbaar: 2 handige vatendoekjes5 bons Antimoon doosje7 bons Fantasie schortje15 bons Moderne, glazen schaal20 bons Kunstzijden kleedje 80x80 cm20 bons Bedenk echter, dat deze zeer voordelige aanbieding nog slechts enkele dagen geldig is en deze geschenken alleen worden afgegeven zolang de voorraad strekt. Mocht U niet voldoende Lux en Vim bons in huis hebben, om hiervan te profiteren, koop dan nog gauw wat Lux en Viml Beide komen in de huis» houding dagelijks van pas. Denk er om, dat zowel van De geschenken moeten persoonlijk worden afgehaald aan bovengenoemd adres en worden dus niet toegezonden. (Adv. Ingez. Med.) me voor zoo'n prul nooit meer m'n bed uit, alsjeblieft". Wild greep de danser het collier. Met groote oogen bekeek hij het. „Weet je het zeker?" vroeg hij met een laatste hoop, dat de oude den gek met hem stak. Maar diens gezicht vertelde hem, dat het waar was. „Neem het vod mee, en verdwijn. Als je weer eens wat goeds hebt...." Op straat, in de koele nachtlucht, bromde de danser een verwensching. En langzaam liep hij den langen weg terug naar z'n sober hotelletje. Toen hij de deur van het obscure hotelle tje, waar hij woonde, binnenstapjte, hield een groezelige nachtportier hem aan. „Brief voor u", zei deze, „half uurtje geleden bezorgd.". Met een somber voorgevoel ritste hij de enveloppe open. Z'n gezicht vertrok, toen hij las: „Collega, Heb dank voor den gezelligen avond. Ik kan het je onmogelijk kwalijk nemen, dat je als doux souvenir m'n halssnoer wilde medenemen. Helaas was het valsch. Als tegenprestatie en om toch ook een aandenken aan jou te hebben, was ik zoo vrij de diamanten dasspeld, dien je droeg, te nemen. Thuisgekomen ontdekte ik met genoegen, dat de waarde nog grooter was, dan ik geschat had. Zonder twijfel een ge schenk van één der vele lieve dames, die de eer hadden, met je te mogen dansen? Dom van je lieve jongen, dat je alleen maar het avontuurlijke gansje in me ver moedde, en niet zooals ik, onmiddellijk de collega herkende. Maar troost je, leergeld is nooit te duur betaald Veel liefs van je danseuse, die dol is op romantische avonden". Onwillekeurig greep de beroepsdanser naar zijn das. Toen rolde er een krachtwooi-d door de por tiersloge. DE HEER J. H. SAUVEUR ONGESTELD. Naar wij vernemen is de heer J. H. Sauveur, consulair-agent van Frankrijk en voorzitter van de afd. Haarlem der Alliance Frangaise, sedert eenigen tijd ongesteld. De heer Sauvur wordt op het oogenblik verpleegd in de Maria Stichting, waar hij een operatie zal moeten ondergaan. NIEUWE UITGAVEN. Bij J. M. Meulenhoff, te Amsterdam, is uiteraard in verband met de Wereldtentoon stelling een Nieuwe Gids van Parijs ver schenen, samengesteld door den bekenden Parijschen Hollander Leo Faust. De schrijver kent zijn onderwerp als geen tweede. Hij heeft een verdeeling gemaakt voor een bezoek van 10 dagen, maar ook zij, die korter wenschen te blijven kunnen gemakkelijk met zijn „tips" een programma naar hun smaak samen stellen. Verder bevat het boekje nog veel waardevolle wenken over prijzen gewoonten e.d. en de uitgc ■•eefi er als oijk. eei. Gidsje van 36 pagina's van de Internationale Tentoonstelling 1937 aan toegevoegd. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO-CENTRALE OP WOENSDAG 9 JUNI 1937. Programma I: Hilversum I. Programma II: Hilversum II. Programma III: 8.00 Keulen. 10.50 Pauze, 11.05 Droitwich. 12.20 Keulen. 1.20 Vlaamsch Brussel. 1.35 Keulen. 2.20 Parijs Radio. 2.50 Diversen. 3.35 Londen Regional. 5.05 Keulen. 6.20 Fransch Brussel. 7.10 Keulen. 8.20 Lon don Regional. 9.40 Rome. Berlijn na afloop der opera. Programma IV: 8.00 Vlaamsch Brussel. 9.20 Pauze. 10.35 London Regional. 1.05 Droit wich. 2.25 London Regional. 3.20 Droitwich. 6.40 Vlaamsch Brussel. 7.50 London Regio nal. 8.20 Droitwich. 10.50 London Regional. Progr. V.: 8.007.00 Diversen. 7.00 Eigen gramofoonplatenconcert: 1. Graf Zeppelins Weltreise, Symph. orkest. 2. Polka Potpourri, Ferd. Kaufmann. 3. Die Sonneuhr, Adalbert Lutter. 4. Dill Pickles, Harry Roy. 5. Oh Su sannah, Ernst Busch. 6. Frohsinn in 3/4 Takt, Danskapel. 7. I wished om the moon, Henry Allen Joe Venuti; 9. Tipfexd Polka, Ferd. Kaufmann 10. Goombay Rumba drums, Harry Roy, 11. Ticke tacke, Adalbert Lutter. 12. Shir ley Temple Songs, Henderson twins. 13. Roll along, prairie moon, Henry Allen en Joe Venut. 14. Californische Ballade, Ernst Busch.. 15. The Apache Dans, Scott Wood. 8.0012.00 Di versen. SUPRA-NATIONALE-GEBEDSBOND. Voor bovengenoemden Bond, die over ge heel Europa bidstonden organiseert voor een geestelijke Opwekking, zal de Evangelist R. van Goethem, uit Brussel, van 1013 Juni een aantal samenkomsten te Haarlem houden, waarin hij zal spreken over het onderwerp „Bijbel, Gebed en Opwekking". Deze bijeen komsten zullen plaats vinden in het lokaal Parklaan 21 en wel Donderdag, Vrijdag en Zaterdag om 8 uur en Zondag om 10 uur en half zes. EEN NIEUW PLAN-DETERDING? Uitvoer van groente? Naar wij vernemen is het niet onmogelijk, dat binnenkort een nieuw plan-Deterding zal worden uitgevoerd, waarbij dan meer in 't bijzonder aan den uitvoer van groente wordt gedacht. Intusschen staat nog niets vast een beslissing kan eerst tegen het einde der week tegemoet gezien worden. KUNSTAVOND TEN BATE VAN HET SPAANSCHE KIND. In het verslag van den heer Schuil over den kunstavond te nbate van het Spaansche kind, Zaterdagavond in onze stad gehouden, werd abusievelijk geschreven dat ook in Nederland een tehuis voor Spaansche kinderen zal wor den opgericht. Dit tehuis- zal echter in Spanje worden gesticht WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 10.15 uur. Londen 8.97%. Berlijn 72.77»/ï. Darijs 8.10% Brussel 30.63' Zwitserland 41.52, New-York 1.817/8.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 11