HENSEN VACANTIE1937 FLANEL PANTALONS Uw oogen Jean Harlow overleden D T N S D A G 8 JUNI 1937 K'A'A'DLE M'S DAGBLAD 2 IJsclub voor Haarlem Onislrekeii. Voorstel tot contributiewijziging aangenomen. Maandagavond werd in een der zalen van café-restaurant Brinkmann, Groote Markt, een buitengewone algemeene vergadering ge houden van de IJsclub voor Haarlem en Om streken. onder leiding van Jhr. P. J. Bogaert, die het in zijn openingswoord betreurde, dat de heer J. H. Sauveur, onder-voorzitter, we gens ongesteldheid verhinderd was de ver gadering bij te wonen en verder mededeelde, dat het ledental schrikbarend is achteruit gegaan. Behandeld werd het voorstel van het bestuur tot contributiewijziging. De volgende regeling werd voorgesteld Lidmaatschapskaart voor heer of dame kost thans slechts 4.20 (voor het eerste jaar ver hoogd met ƒ1.entree). Degenen, die gedurende het seizoen 1936 1937 lid waren, ontvangen de voor dit seizoen betaalde ƒ1.vermakelijkheidsbelasting terug, dus betalen voor het komend seizoen 1937 1938 ƒ3.20. Verder kan men, op vertoon van lidmaat schapskaart, ten behoeve van huisgenooten onderstaande kaarten krijgen Huisgenoot-lidkaarten voor zoons van leden, geldig van 18 tot en met 20 jaar: ƒ3.—. Dameskaarten voor huisgenooten van leden, genomen vóór 30 Nov. van elk jaar 1.80, na dien datum ƒ3.60. Kinderkaar ten voor huisgenooten van leden, genomen vóór 30 November van elk jaar 1.20, na dien datum ƒ2.40. Kinderen van leden in het bezit van een door het lid onderteekende voorverkoop- kinderkaart. hebben, zoolang de ijsclubbanen niet zijn opengesteld, overdag recht van toegang tot de ondergespoten banen van het Tennispark Wimbledon, aan de J. W. Friso- laan te O ver veen. indien deze voor het schaatsenrijden zijn geopend. (Bovenstaande prijzen zijn alle inclusief stedelijke belasting.) De voorzitter deelde mede dat deze regeling wel een verlaging beteekent van ongeveer 50 Alleen de kinderkaarten zijn iets ver hoogd. Daartegenover staat dan het boven genoemde voordeel. De voorgestelde reglementswijziging werd aangenomen. VERBETERING ECONOMISCHE TOESTAND GEESTMERAMBACHT. De plannen van Ged. Staten tot verbetering van den economischen toestand in het Geest- merambacht zijn door de betrokken commissie uit de Provinciale Staten met groote instem ming begroet. Enkele leden meenden echter, dat in twijfel mocht worden getrokken of de keuze van de plaats voor den oostelijken proefpolder erg gelukkig is geweest. Andere leden zouden gaarne vernemen, hoe Ged Staten zich Indenken, dat kan worden opgetreden tegen onrechtmatige executie, maar ook op welke wijze bedrijfsschade kan worden vergoed, indien belanghebbenden wor den getroffen door geheele onteigening van hun bedrijf. Een der leden vestigde de aan dacht op de groote beteekenis van de voor dracht, als men bedenkt, dat het in de toe komst om deVerkaveling van 2400 H.A. lan derijen zal gaan. Dit lid zou het op prijs stel len, als de commissie zich ter plaatse liet voorlichten door deskundigen. Het aanwezige lid van Ged. Staten deelde mede, dat Ged. Staten de persoonlijke belan gen van belanghebbenden zooveel mogelijk zullen ontzien. Vermoedelijk zal medewerking worden verkregen bij het tijdelijk plaatsen van land- en tuinbouwers uit het Geestmeram- bacht op gronden in den Wieringermeerpolder. Velen zullen niet willen verhuizen, anderen weer gaarne, maar Ged. Staten zullen de mensehen zooveel mogelijk helpen, eventueel ook door tijdelijke tewerkstelling bij de uitvoe ring van de werken. De commissie adviseerde ten slotte de voor dracht onveranderd te aanvaarden. Haarlem's Dagblad GRATIS naar Uw vacantieverblijf in Nederland. Ten gerieve van onze abonnés zullen wij „Haarlem's Dagblad" één week zon der verhooging voor portokosten naar hun vacantieadres zenden. Blijft U langer dan een week dan kost elke dag meer slechts ll/s cent voor portikosten boven den gewonen abonnementsprijs. De voordeelen hiervan zijn Ie. U blijft óók in Uw vacantie op de hoogte van het gebeuren in Uw woonplaats en de geheele wereld daarbuiten. 2e. Doordat Uw abonnement blijft door gaan, behoudt U het recht op een eventueele uitkeering uit de aan ons blad verbonden hooge Gratis Ongevallen Verzekering. Een en ander geldt alléén voor vacantie- adressen in Nederland. DIRECTIE „HAARLEM'S DAGBLAD". AGENDA Heden: DINSDAG 8 JUNI Groote Kerk: Orgelbespeling 8.159.15 uur. Palace Fiimac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Luxor Sound Theater: „Massa-Justitie", van Fritz Lang. 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „The Music goes round" met o.a. Rochelle Hudson, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: Kay Francis in „Il lusie". 2.30. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „We zijn toch alle maal geen engelen" met Heinz Rühmann. 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. WOENSDAG 9 JUNI Statenzaal, Prinsenhof: Vergadering van den gemeenteraad. 1.30 uur. Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. DE AANKOMST DER KONINGIN TE AMSTERDAM. (Vervolg van pagina 1). Te 9.58 stoomde de D-trein binnen. Het eerste rijtuig achter de locomotief was het blauwe koninklijke rijtuig, versierd met twee gouden gekroonde letters W. Zoodra dit rij tuig, juist voor den ingang der koninklijke wachtkamer, tot stilstand was gekomen, steeg HM. de Koningin uit, daarbij geholpen door den burgemeester, die zich ter begroe ting naar het portier had gespoed. Hare Majesteit was gekleed in een wijnrood com plet, met bijpassenden hoed. De autoriteiten hadden zich intusschen in twee rijen voor den ingang der wachtka mer opgesteld. H.M. de Koningin onderhield zich eenïge oogenblikken met ieder van hen. Het publiek, dat van eenigen afstand deze korte begroeting kon volgen, juichte luide. Intusschen verkondigde H.Ms. kruiser Gel derland. die aan het steenen hoofd lag ge meerd en telefonisch van de aankomst van de Koningin was in kennis gesteld, met vijf en dertig kanonschoten de aankomst der Landsvorstin. Het publiek, dat zich op dit uur reeds bij duizenden langs het Damrak en op den Dam had geposteerd, wist nu. dat spoedig H.M. den koninklijken uitgang zou verlaten. Weldra golfde er een beweging door de volksmenigte, welke op het Stationsplein was samengedrongen en spoedig klonk over al het gejuich op. De stoet, waarmee H.M. hedenochtend naar den Dam reed, was kleiner dan die, welke het prinselijk naar in de hoofdstad zou binnen voeren. H.M. heeft den uitdrukkelijken wensch gehad, dat op dezen dag de nadruk zou vallen op den triomfalen intocht van het jonge echtpaar en heeft daarom slechts voor de aankomst van het prinselijk paar het groot ceremonieel voorgeschreven. Na de rijtuigen, waarin de hoofdcommissaris van politie en de burgemeester waren gezeten volgde terstond de eerste helft van het eere escorte. De weg van het Centraal Station, welke stapvoets werd afgelegd, voerde door twee hagen van wuivende en juichende menschen. Oe zon goot haar licht over de kleurrijke ver sieringen, die het Damrak in deze dagen tot een via triumphalis hebben herschapen. Stonden bij het Centraal Station en op het Damrak de toeschouwers reeds rijen dik, op den dam was het middenterrein voor het grootsche bouwwerk van Pacob van Campen geheel volgestroomd met feestgangers van allen rang en allen leeftijd. Verscheidene van de vele honderden hadden rekening gehouden met de kans op een min der goede plaats of op paardenvolk, dat zich voor de afzetting zou opstellen en hadden zich gewapend met een periscoop, een appa raat, dat ook op den bruidsdag in de resi dentie zoo veelvuldig en met succes is ge bruikt. Op de treden van den paleisingang ver- toonen zich de hofmaarschalk en kamerheer i.bd., F. F. Baron de Smeth en de kamerheer l.b.d., C. C. Th. Six, ter verwelkoming van Hare Majesteit. Eerst komt het rijtuig met den hoofdcom missaris van politie, dan dat met den bur gemeester in ambtscostuum, het toereden escorte militaire politie gaat achter de mu ziek om en maakt front naar het paleis, waar vervolgens het koninklijk rijtuig onder luid gejuich der honderden omstanders is voor gereden. De'Koningin"richt zich in het rijtuig op en dankt met een buiging en een vriendelij ken handgroet voor de hartelijke verwelko ming. Dan stijgt zij uit, begroet met een handdruk de beide ontvangende kamerhee- ren en gaat het paleis binnen. Der gewoonte getrouw, gaan weinige oogen blikken later de hooge balcondeuren open en verschijnt HJM. Luid gejui'nc weerklinkt, hetwelk verdwijnt in de klanken van het „Wilhelmus", dat de militaire kapel opnieuw inzet en dat door het publiek wordt overgenomen. Een krachtig hoera besluiut het volkslied. Vriendelijk wuivend en neigend trekt H.M. zich dan terug. Korten tijd later rukken de militairen in. CACTUSSEN EN VETPLANTEN. De Kring Haarlem der Nederl. Vereen, van liefhebbers van Cactussen en- Vetplanten houdt Vrijdag in Hotel Lion d'Or haar maan- delijkschen vereenigingsavond. Er heeft een gedachtenwisseling plaats over de ondervin ding met gedoomde vrienden (met licht beelden) VAKKLFEDINGMAG AZIJN PAARLAARSTEEG 1 TELEF. 12842 (Adv. Ingez. Med.) Minder honden te Haarlem. Een gevolg van de crisis? Als wij in den kop boven dit stukje zeggen, dat er in den crisistijd te Haarlem minder honden gekomen zijn, is dit slechts een halve waarheid. In aantal zijn de honden sinds de annexatie van 1927 niet verminderd, want er wordt op gerekend, dat het kohier der hon denbelasting over 1937 precies als over 1928 ongeveer f 31.000 zal opbrengen en daar het tarief dezer belasting in die 10 jaar niet ver anderd is, kan dus worden aangenomen, dat het aantal ook gelijk is. Maar in die 10 jaar is het aantal inwoners van Haarlem van 111.564 tot 133.485 gestegen. Dit beteekent een vooruitgang van 19.7 pet., zoodat verhou dingsgewijs het aantal honden met ditzelfde percentage is afgenomen. De hondenbelasting te Haarlem wordt naar het inkomen van den eigenaar berekend. Het tarief loopt van f 5 tot f 25. (Tot f 2-000 in komen: f 5. f 2000—f 3000: f 6, f 3000—f 4000: f 8: f 4000—f 6000: f 10; f 6000—f 10.000: f 12. f 10.000—f 15.000: f 15. f 15000—f 20.000: f 20 en boven f 20.000: f 25). Gemiddeld brengt de belasting evenwel niet meer op dan f 7. Dat wil dus zeggen dat er ongeveer 4400 honden in Haarlem zijn, maar ook dat verreweg het grootst aantal dezer honden in arbeidersgezinnen gevonden wordt. Een feit is. dat de hond in vele arbeiders gezinnen de vriend van allen is. vooral de speelgenoot van de kinderen. Soms kost het heel wat moeite de belasting bijeen te bren gen In vele gezinnen wórdt die 5 gulden ge- zijn een goede bril waard. WEBER is uw man hiervoor. GR. HOUTSTRAAT 166, bij de Houtbrug. Ziekenfondsleverancier. (Adv Ingez. Med.) De Bilt voorspelt: Zwakken tot matigen Westelijken tot Zuidwestelijken wind. gedeeltelijk be wolkt. weinig of geen regen, weinig ver andering in temperatuur. BAROMETERSTAND Hoogste 771.3 m.M. te Wilna. Laagste 752.6 m.M. te Vestmanoer. De kern van het hooge drukgebied over de randstaten trok zich iets naar het Oosten terug. Het gebied breidde zich echter naar het Zuidwesten, over Zuid-Duitschland en Zwit serland uit. De oceaandepressie nam aanmerkelijk in om vang en ook iets in diepte af, het centrum trok iets naar het Zuidoosten. De secundaire, welke gisteren over ons land onweer bracht, ligt thans over Noord-Duitsch- land en Denemarken, doch vertoont weinig activiteit. Ook over Noord-Scandinavië ligt nog een secundaire, welke daar krachtige winden en plaatselijk regen veroorzaakt. Ook langs de Noorsche kust valt hier en daar regen, overi gens is de lucht in Scandinavië meest licht be wolkt met zwakke winden. In Oost-Europa is de wind naar Zuidoost met helderen hemel, in Duitschland en onze omgeving is de wind naar Zuidwest of West omgeloopen doch ook hier is de lucht meest gebroken, alleen in het Oosten van ons land en in West-Duitschland ligt nog een klein regengebied. In Frankrijk is het meest windstil met ge broken lucht, op de Britsche eilanden waait het m„-.tig tot krachtig uit het Zuidwesten met gedeeltelijk bewolkte lucht en plaatselijk regen. De temperatuur is in Scandinavië nog geste gen, in het overige waarnemingsgebied is zij vrijwel overal gedaald zij is echter nog nage noeg overal boven normaal. Voor onze omgeving is zwakke tot matige Westelijke tot Zuidwestelijke wind te wachten met afwisselende bewolking en weinig veran dering in temperatuur. Verwacht wordt voorts dat de regen tot ge ringe hoeveelheden beperkt zal blijven. BAROMETERSTAND Vorige stand 766 m.M. stand van heden 767 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: Fa. KUIPERS ZN., Opticiens Zijlstraat 97 Telefoon 12726 HOOG WATER TE ZANDVOORT Woensdag v.m. 2.40 uur; n.m. 15.08 uur. Strand berijdbaar van 7.4513.00 uur. NOORDERBAD ZANDVOORT MORGEN, WOENSDAG NAM. 3—5 UUR GROOTE TWEKA BAD- EN MODESHOW KINDERBALLET O. L. V. LILY ORGODET THé-COMPLET of CONS, ad f 0.50 VERPLICHT (Adv. Ingez. Med.) spaard met een dubbeltje in de week. Er moet dan heel wat gebeuren wil de nood die gezinnen dwingen den hond af te schaffen. Zelfs in vele huizen van werkloozen wordt hij nog geduld. Maar dan heeft de gemeen te-ontvanger wel eens moeite om de belas ting te innen en moest soms door hem ge noegen genomen worden met een systeem van afbetaling. In enkele gevallen waar zelfs dat onmogelijk is springt de Vereeni- ging tegen het mishandelen van dieren wel eens bij om te voorkomen dat echte dieren vrienden door armoede gedwongen worden van hun hond te scheiden. Soms wordt ook de belasting in het uiterste geval oninbaar verklaard. In de kringen van de beter gesitueerde middenstanders en nog beter gesitueerden worden in verhouding weinig honden gevon den. Het aantal waarvoor f 25 belasting be taald wordt is miniem. Op het Stadhuis meende men dat dit komt omdat men In die kringen een hekel heeft aan verharende honden en licht gemopper hoort van de dienstboden. Daar zal natuurlijk wel een grond van waai-heid in liggen, maar toch vragen wij ons af of de belasting op de honden niet te zwaar is. Zouden er bij een lager tarief niet meer honden gehouden worden zoodat zoo'n verlaging geen vermin dering van belastingopbrengst tengevolge be hoeft te hebben. Als wij het aantal gezinnen te Haarlem op ruim 30000 stellen, wil een totaal van 4400 honden zeggen dat op elke 7 gezinnen slechts één hond gevonden wordt. In 1933 bracht de hondenbelasting slechts f 26000 op, zoodat toen slechts 3700 honden beschreven waren. Maar de belastingautori teiten gelooven niet. dat er nu 700 bij geko men eijn. maar hebben de overtuiging, dat er toen veel honden gehouden werden die niet bij de belastingen aangegeven waren. In 1936 is een run onder de hondenbezitters gehouden en die heeft weldadig gewerkt voor den fiscus. Nu wordt elk jaar huis aan huis door de belastingambtenaren aange beld om te vragen of men een hond houdt. Dat is een tijdroovend werk, maar het be taalt zich goed. De hondenbelasting werd indertijd inge steld als een politiemaatregel, die beoogde het aantal honden, dat toen blijkbaar zoo groot was dat er last van werd ondervon den, te beperken. De politie ging er met een wagen op uit om alle honden die geen be lastingpenning (de kwitantie der belasting) droegen op te pakken. Als de eigenaar niet (met geld) kwam opdagen, werd het beest na enkele dagen afgemaakt. Uit dien tijd da teert 't versje: „Juffrouw pas op je hondje". Het belastingsysteem heeft dus wel goed gewerkt. Blijft men vasthouden aan het stelsel, dat het hondenaantal beperkt moet worden, dan zou het natuurlijk niet ge- wenscht zijn de belasting te verlagen. Maar als de gemeente zooveel mogelijk hondenbe lasting in de kas van den oxxtvanger wil zien vloeien, dan kan het vraagstuk nog eens na der bekeken worden. In verschillende andere steden wordt meer hondenbelasting betaald dan te Haarlem. Rotterdam en Den Haag rekenen voor den eersten hond in een gezin f 15 en voor den tweede f 30 (tezamen dus f 45). In Heem stede wordt f 7.50 per hond betaald en te Bloemendaal f 15. Een nieuwe industrie in Haarlem. FILMKUNST. „Fort"-schoenenfabriek in Bloemhof. Het vroegere veilinggebouw aan de Bloem hofstraat heeft thans weer een bestemming gekregen, doordat de N.V. Fort-schoenen industrie er haar fabrieken heeft ingericht. Deze fabrieken staan onder directie van de heeren Anne en Fokke Oosterdfj'k, vader en zoon, die over een groote ervaring op het gebied van schoenenindustrie beschikken. Het product, dat vervaardigd wordt, is een uitvinding van den heer A. Oosterdijk, n.l. een leeren schoen met rubber onderwerk, van een speciale constructie. Volgens den uitvinder bezit dit rubber onderwerk een grootere duur zaamheid, dan de thans nog algemeen ge bruikte leeren zolen, wat vooral voor het arbeidersgezin, waar het reparatievraagstuk nog steeds een post van beteekenis op het budget vormt, van veel belang is. De door den heer Oosterdijk uitgevoerde combinatie van rubber zolen met leder boven werk, blijkt in de praktijk uitstekend te vol doen en de fabriek zal zich dan ook uitsluitend op de fabricage van dit product, waarvoor octrooi is aangevraagd, toeleggen. Voorloopig worden in hoofdzaak heeren- en jongensschoenen vervaardigd, doch het ligt in de bedoeling, later ook eenvoudig dames- en meisjesschoeisel te gaan vervaardigen. De fabriek, die van de modernste machines voorzien is, heeft thans een productie van 35004000 paar per week, welke productie echter nog zal kunnen worden opgevoerd tot ongeveer 6000 paar. Het personeel bestaat uit een vaste kern van vakkundig personeel, dat uit de verschillende schoenenindustriecentra van ons land is bij eengebracht, doch het ligt in de bedoeling van de directie, hier Haarlemseh personeel aan toe te voegen, dat echter uiteraard nog eenige scholing noodig zal hebben. Er vinden thans reeds ongeveer 40 personen werk in dit bedrijf. Hoewel de fabriek nu reeds een groote productiecapaciteit bezit en tot ongeveer Sep tember voldoende orders heeft, zal eerst in September de verkoopactie krachtig ter hand worden genomen en een reclame-campagne worden ingezet. Talentvolle jonge actrice ZONNESTRAALCOLLECTE. De wanne dagen schijnen oorzaak te zijn, dat dit jaar zich veel minder personen heb ben aangemeld om daadwerkelijk mede te helpen aan de „ZonnestraaT'-collecte, welke zooals bekend, a.s. Zaterdag hier zal worden gehouden. Daarom laat „Zonnestraal" een noodkreet hooren. Indien het collectanten corps zich niet belangrijk uitbreidt, dan zal de opbrengst van de collecte dit jaar niet zoo gunstig zijn als voorafgaande jaren en dat dient vermeden te worden in het belang van de verpleging van de t.b.c.-patienten, die zoozeer deskundige hulp behoeven. Het comité komt c.a. 200 collectanten te kort! Dit beteekent, dat eenige duizenden guldens minder in de kas van „Zonnestraal" zullen vloeien. In dezen tijd is dit èn voor „Zonnestraal" èn voor de patiënten een ern stige teleurstelling. Met klem wordt er op aangedrongen, bij die personen boven 14 jaar die Zaterdag vrij zijn en den geheelen dag of enkele uren daarvan willen collectee ren, zich ten spoedigste aan te melden op het Bureau der „Zonnestraat"-collecte p.a. Hotel Royal, Stationsplein 4, ieder en dag van 105 uur en 's avonds van 7 tót 10 uur. Onthulling van glas-in-Iood-raam. Maandagmiddag waren ongeveer 200 ouders der Chr. School in de Velserstraat in het gymnastieklokaal van de school vereenigd, ter bijwoning van de overdracht aan het be stuur der stichting Noorderkerk en -school van een door den heer Joh. Visser ontworpen glas-in-lood-raam: een geschenk van de ouders der stichting. Namens de ouders voerde het hoofd der school, de heer K. Roos jen, het woord; daarna begaven de aanwezigen zich naar het trappen huis, waar de heer Roosjen het raam onthul de. De voorzitter van het bestuur der Stichting, de heer A. J. de Sand meter, aanvaardde het raam voor de Stichting met een hartelijk woord van dank. Jean Harlow en Cary Grant in de laatste film van deze talentvolle actrice Suzydie kort l geleden hier ter stede lieg. HOLLYWOOD. 7 Juni (Reuter-A.N.P.) De bekende platinablonde filmactrice Jean Harlow is in het ziekenhuis der Goede Samaritanen te Hollywood op 26-jarigen leeftijd overleden, tenge volge van een abces in de hersenen, dat voortkwam uit een nieraandoe ning.. Jean Harlow, de talentvolle actrice der M. G. M. was een krachtig talent en vervulde hoofdrollen in verschillende belangrijke films waarin zij optrad met spelers als Clark Gable, Wallace Beery, Lewis Stone, Cary Grant, Franchot Tone, Frederic March. Haar eerste optreden dateert uit den tijd van de stomme film. Zij trad toen met den toen nog onbekenden acteur Frederic March op in „The Saturdaynight Kid". De geluidsfilm bracht haar korten tijd in ongenade, doch in de film „Heli's Angels" keerde zij weer terug en behaalde zij een aan merkelijk succes. Van dat oogenblik af volg den de films, waarin Jean Harlow, wier wer kelijke naam eigenlijk Harlean Carpentier luidde, een hoofdrol vervulde, elkaar regel matig op, en behoorde de bekoorlijke actrice tot een der sterren van de eerste grootte aan het Hollywoodsche firmament. Na „Heli's Angels" volgde The Iron Man, een Universalfilm, waarna een contract met Para mount de actrice aan deze maatschappij ver bond, een contract, dat tot haar plotseling overlijden heeft voortgeduurd. Haar eerste film bij deze maatschappij was The secret six, met Wallace Beery en Clark Gable. Op deze film volgden The Beast of the City, Red Dust, en een zeer knappe creatie in Bombshell. Verder noemen we nog The public enemy Three wise girls, Hold your man, The read-headed woman, de opmerkelijke film Dinner at eight, Reckless, Wife versus secreta ry, Riff Raff, The man in possession, The man proposes en China sea's, een staat van dienst, die bewondering afdwingt, vooral daar haar spel in de meeste films van een bewonderens waardige gaafheid was en getuigde van den ernst, waarmede deze actrice haar taak op vatte. Haar laatste film „Suzy", die nog kort ge leden in onze stad vertoond werd, getuigde van haar talent, dat deze overigens vrij on benullige film ophief tot een hooger plan. SCHERMEN. DE SCHERMWEDSTRIJDEN VAN DEN K. O. O. S. Aan de door den Kon. Onder-Officiers- Schermbond gehouden districtssabelwedstrij- den werd deelgenomen door de heeren H. Drenth, J. M. van der Kamp, T. W. L. Suk en H. F. van den Broek uit Haarlem. In district I behaalde de heer Drenth een 2en prijs en in district III de heer v. d. Kamp eveneens de tweede plaats. De heeren Suk en v. d. Bi-oek eindigden in district III resp. op de 6e en laatste plaats. DAMMEN. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN HAARL. DAMCLUB. Maandagavond werden bovengenoemde wedstrijden voortgezet. Hieronder volgen de uitslagen: Hoofdklasse: P. J. van Dartelen wint van K. Olij; P. G. van Engelen wint van C. Kool; J. J. van Kestei'en wint van Ph. G. Amelung Jr.; J. B. Sluiter Jr. wint van J. van Looij; H. van Lunenburg Jr. remise met J. Balk. Tweede klasse: G. Bakker wint van I. Ra- vensbergen. Derde klasse: R. van Koerten wint van Th. Schij'venaar; R. van Koerten wint van J. Piek. OLYMPISCHE SPELEN. HET I.O.C.-CONGRES GEOPEND. Uit Warschau: In de zaal van het Poolsche regeeringsgebouw werd Maandagmiddag het 34ste congres van het internationaal Olym pisch Comité geopend. Na een begroetingsrede van den Poolschen minister-president Skladkowski voerde de voorzitter van "net I.O.C., graaf De Baillet La- tour, het woord. In zijn toespraak zei de I. O. C.-president o.m., dat het karakter der Olympische Spelen geen compromissen ver draagt. Men zal zich dan ook door niemand van den uitgestippelden weg laten afdringen. In dit verband verklaarde graaf De Baillet La- tour, dat men niet aan speciale wenschen zal toegeven, tot welke gevolgen dat ook zou mo gen voeren. De Olympische gedachte zal ook in den vervolge een element van waarde in de massa blijven,, ook in een tijdperk, dat men, oxxder voorwendsel van vooruitgang en ver betering, streeft naar verwerping van al datgene, wat in het verleden geacht en geëerd werd. Aaan het slot van zijn rede deed graaf De Baillet Latour een beroep op de I.O.C.-leden, de organisatie der volgende Spelen in vol ver trouwen aan Japan over te geven. In een persconferentie voor het begin van het congres heeft graaf De Baillet Latour ver klaard. dat inzake het vraagstuk van het ama teurisme aan het strenge Olympische principe zal worden vastgehouden. Hij is bereid den strijd tegen de F.I.S. (Internationale Ski Fe deratie) te voeren.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 2