Thijs IJs en de booze kabouter De veiligheid der controleschepen. Tandheelkundig Instituut GEHEEL GEBIT Neutraliteit en Volkenbondslidmaaf schap onvereenigbaat Geen regel zonder uitzondering. DINSDAG 8 JUNI 1937 HAARD EM'S DAGBLAD De Spaansche burgeroorlog. Frankrijk stemt in met de Engelsche opvatting. De Italiaansche bladen publiceeren een of ficieuze nota over het Italiaansche antwoord op de Britsche voorstellen betreffende de con trole in Spanje. „Rome en Berlijn", aldus de nota, „zouden in beginsel de Britsche voorstellen aanvaar den. De beide regeeringen zouden er evenwel aan willen herinneren, dat de mogelijkheid de doeltreffendheid der voorstellen te verzekeren door het overleg tusschen de vier mogendhe den in geval van een aanval te versterken, gering is. Italië en Duitschland zouden met het oog hierop willen vragen, dat in geval van een aanval de aangevallen mogendheid het recht zou voorbehouden met haar eigen vlooteen- heden over te gaan tot de noodige maatrege len, ongeacht het overleg met de andere bij de controle belanghebbende mogendheden". Het Fransche antwoord op de Britsche voor stellen zal in een nota worden vastgelegd. Deze nota wordt op het oogenblik opgesteld en binnenkort zal zij te Londen worden over handigd. Reuter meent te weten, dat uit de nota de overeenstemming der standpunten van Frank rijk en Engeland blijkt. Van officieuze Duitsche zijde wordt voorts verklaard, dat tusschen Berlijn en Londen druk van gedachte gewisseld wordt over de maat regelen ter verzekering van de veiligheid der schepen, welke aan de controle in de Spaan sche wateren deelnemen. In Duitsche kringen toont men zich omtrent het verloop der be sprekingen optimistisch. Besluiten van de regeering te Valencia. De president der republiek heeft een decreet geteekend, waarbij alle verzekeringsmaat schappijen, die haar arbeid in Spanje ver richten, onder toezicht van den staat komen te staan. De staat belast zich met het directe beheer, speciaal van de fondsen uit de ge storte premiën, welker gewone belegging moei lijk was geworden. Door een ander decreet wordt de minister van landbouw gemachtigd den geheelen graan oogst van het loopende jaar op te eischen. Van het oorlogsfront. Over den strijd aan de verschillende Spaan sche fronten ontvangen wij o.a. de volgende telegrammen: Uit Bilbao: Gisterochtend hebben twintig driemotorige^ vliegtuigen het dorp Galdacano, gelegen op 'acht kilometer ten Oosten van Bilbao, hevig gebombardeerd. De vliegtuigen vlogen in formaties vail drie. ANDUJAR, 8 Juni. De opstandelingen hebben een aanval gedaan over*het geheele front bij Pozoblanco. Na heftige gevechten werden de aanvallers met zware verliezen te ruggeslagen. SALAMANCA: Volgens het legerbericht van het groote hoofdkwartier van Franco heeft de vijand gistermorgen Granada gebombardeerd, Amelia Earliart over den Zuide lijken Atlantischen Oceaan. In Senegal aangekomen. Na het traject over het zuidelijk deel van den Atlantischen Oceaan in 12 uur 17 minu ten te hebben gevlogen, is Amelia Earhart gis teren op haar wereldvlucht te Saint Louis in Senegal aangekomen. Amokmaker maakt een groot aantal slachtoffers. Vergeefsche pogingen van de politie tot arrestatie. Een amokmaker, die reeds 13 van zijn fa milieleden gedood had, heeft op het noordelijk deel van eiland Luzon twee spelende kinderen met een bijl doodgeslagen. De man, die zich door zijn vrouw bedrogen acht, heeft gezworen minstens 24 personen om het leven te brengen. Alle pogingen der politie den ongelukkige in handen te krijgen zijn tot nu toe vergeefsch. Vijftig renpaarden bij brand omgekomen. Bij de reddingswerkzaamheden een persoon gedood en vijf gewond. Tijdens een polowedstrijd op de renbaan van Omaha (Nebraska) is in een paardenstal brand uitgebroken. Het vuur greep met groote snelheid om zich heen. De toeschouwers hebben nog getracht zoo veel mogelijk paarden in veiligheid te bren gen. Niettemin zijn 50 kostbare dieren om het leven gekomen. Bij deze reddingswerkzaam heden werd een persoon gedood, terwijl vijf personen gewond werden. Walvischvaarder op proeftocht gekenterd. Aantal slachtoffers nog niet bekend. BREMEN. 7 Juni. Na een proeftocht is de nieuwe walvischvaarder „Rau 3" bij het keeren op den Beneden-Wezer dwars door de noordersluis door tot nu toe onbekende oorzaak omgeslagen. Waarschijnlijk zijn er bij dit ongeluk ook menschenlevens te betreruen. Race der graanschepen eindigt onbeslist. Twee Finsche vaartuigen doen er 94 dagen over. Uit Londen, 7 Jun. De jaarlijksche race der graan-zeilschepen van Australië naar En geland is dit keer onbeslist geëindigd. Zoo wel de „Pommern" als de „Passat", beide Finsche schepen, hebben 94 dagen over de reis gedaan waarbij in de wijk San Lazar schade werd aangericht. Twee vrouwen, twee kinderen en twee mannen kwamen om het leven, 20 vrou wen, 21 mannen en 15 kinderen werden ge wond. Front van Asturië: De speciale correspon dent van Havas meldt: Aan het front van Asturië zijn de regeeringstroepen vier kilo meter opgerukt in de richting van het dorp Rivota, Bovendien veroverden zij de stellingen, die Oceja en Sajambres beheerschen. DuitscMand Tien priesters te Miinclien gearresteerd. Te München is het Zondag tot een uitbar sting gekomen in de spanning tusschen de katholieke kerk en de nationaal-socialisten. Gedurende de godsdienstoefeningen in den ochtend demonstreerde de Hitlerjeugd voor de kerken, de katholieke jeugd protesteerde hier tegen en beide groepen raakten handgemeen. Tien katholieke pristers werden gearres teerd, waaronder de Jezuietpater Mayer, die Zaterdag werd gearresteerd, omdat hij in een preek de regeering had aangevallen. In de kerken werden protesten tegen zijn arrestatie voorgelezen, doch hij bevindt zich nog steeds in hechtenis. (Pater Mayer is oud-strijden en heeft in den oorlog beide beenen verloren. Red. A.N.P.). Geen Duitsche bisschop pen naar Rome. Welingelichte [kringen ontkennen, dat een aantal Duitsche bisschoppen binnenkort naar Rome zou komen om de spanning tusschen kerk en staat te bespreken. Eveneens wordt ontkend, dat de pause lijke nuntius te Berlijn teruggeroepen zou zijn Frankrijk De la Rocque niet in het V rijh eidsfront". Volgens de „Journal" heeft kolonel De la Rocque in een bijeenkomst van de Fransche Sociale Partij bij Gap gezegd: „Wij hebben Frankrijk gedurende zes maanden tegen de revolutie beschermd en thans komt men ons van samenwerking praten. Geheel alleen hebben wij gewaakt, wij hebben een beroep gedaan op de menschen van goeden wil en nu wij stand hebben gehouden, zou men ons wil len inpalmen". Deze woorden schijnen te moeten worden opgevat als een weigering toe te treden tot het „Vrijheidsfront" waarvan Doriot voorzitter der Fransche volkspartij, de geestelijke vader is. Luxemburg. Regeeringscoalitie behaalt 31 zetels. Bij de verkiezingen in Luxemburg hebben de socialisten drie zetels gewonnen, terwijl de liberalen twee zetels wonnen. De nieuwe democratische partij behaalde twee zetels en de katholieken ondergingen geen verande ring. In de ni'euwe Kamer (zullen de partijen van de regeeringscoalitie tezamen 31 zetels heb ben en de oppositie 24. Hèt wetsontwerp inzake het verbod van extremistische partijen werd in de volks stemming met 70.000 tegen 67000 stemmen verworpen. Italië Antisemitisme in de Italiaansche pers. Hoewel in Italië geert officieele campagne wordt gevoerd tegen de Joden komen toch terzake in de pers opmerkingen voor, meldt Havas. De „Popoio d' Italia" heeft kort ge leden beweerd, dat het Zionisme onvereenig- baar is met het fascisme. Het blad heeft thans een aantal brieven ontvangen en deze ook gepubliceerd, van Joden, die plechtig verklaren afkeerig te zijn van het Zionisme dat o.a. pro Engelsch wordt genoemd. De extremistische „Tevere" verwondert zich over de „heilige onnoozelheid van hen, die gelooven, dat het Joodsche vraagstuk is opgelost nu van de Israëlieten de belofte van trouw aan Italië en het fascisme is ontvan gen". Voor dit blad bestaat de oplossing in een zoo streng mogelijke controle van de geesten, „opdat deze niet zooals nu, ver vormd en vergiftigd kunnen worden door een mentaliteit, welke absoluut vreemd is aan de Italiaansche." Meer tuinbouwproducten naar Duitschland. In de tweede helft van Mei heeft de uit voer van tuinbouwproducten naar Duitsch land ernstige belemmeringen ondervonden door het gebrek aan z.g. Genehmigungen. Daarin is thans volgens de N.R.Crt. sinds het begin van de vorige week reeds aanmer kelijke verbetering ingetreden tengevolge van het afkomen van de invoervergunnin gen voor Juni. De prijzen van verschillende producten trokken hierdoor op de veilingen iets aan. Zaterdag werd op de veilingen een zeer verheugend bericht ontvangen, nl. dat over eenstemming was bereikt tusschen de Ne- derlandsche en de Duitsche regeeringen over de onmiddellijke uitgifte van een zeer be langrijk gedeelte van het betalingscontin gent voor het derde kwartaal. De Duitsche importeurs kunnen nu de reeds in hun bezit zijnde invoervergunningen terstond geheel opgebruiken, aangezien zij over eenige dagen de nieuwe vergunningen kunnen krijgen. Door dit bericht, dat gezien moet worden in verband met den gunstlgen stand van de clearing, waardoor de uitvoer naar Duitsch land in het derde kwartaal, een belangrijke vermeerdering zal ondergaan, is de stem ming in den tuinbouw, die de laatste we ken door de ondervonden tegenslagen moe deloos was geworden, waar aanmerkelijk ver beterd. Men ziet de toekomst thans weer met meer moed tegemoet. RIJKSSTRAATWEG 16 HAARLEM-NOORD. TELEF. 16726 Pijnloos trekken inbegrepen. Tegen onze bekende LAGE TARIEVEN. (Met garantie). BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING. Spreekuren alle werkdagen van 912 en 14 uur, Zaterd. 912 uur Avondspreekuren Dinsdag, Woensd. en Donderd. v. 79 u. (Adv. Ingez. Med.) Hitier verleent Mussolini een hooge onderscheiding. De Duitsche rijkskanselier heeft Mussoli ni het grootkruis verleend van de nieuw ge stichte orde van verdienste van den Duitschen Adelaar. De oorkonde is gedateerd op 31 Mei. Deze oorkonde en de onderscheidingsteeke nen zullen Mussolini dezer dagen worden overhandigd door ambassadeur Von Hassell. Mussolini is de eerste staatsman, die deze on derscheiding ontvangt. Ook zijn schoonzoon, den Italiaanschen minister van buitenland- sche zaken, graaf Ciano, is deze onderschei ding verleend. Nog een opvarende van de „Deutschland' overleden. Aantal slachtoffers tot 30 gestegen. In het marine-hospitaal te Gibraltar is nog een der opvarenden van de „Deutschland", die bij het bombardement werd gewond, overle den, zoodat het aantal slachtoffers thans dertig bedraagt. Commandant der Spaansche vliegtui gen doet zijn relaas. Een speciale verslaggever.van de Paris Soir te Valencia geeft een bericht over het bombar dement van de Deutschland, zooals hij dat ontvangen heeft van kapitein Arcega, die de beide regeeringsvliegtuigen commandeerde, toen deze bommen hebben laten vallen, welke de Deutschland" troffen. Op de vraag van den correspondent, van welke nationaliteit de vliegers waren, die van de bommenwerpers de bemanning vormden, antwoordde Arcega„Hier is de lijst met na men der mannen, die zich bij mij bevonden: Het zijn allen Spanjaarden, evenals ik. In mijn toestel bevonden zich kapitein Felix Al- liende, die sinds 1923 bij de Spaansche luchtmacht dient. Ikzelf", aldus Arcega, „be hoor sinds 1919 tot dat corps. Verder was er sergeant Ramon Lopez. In het andere toestel zaten luitenant Ar mando Garcia en luitenant Jaime Serram, een waarnemer, die als oud-marine-officier in 1923 naar de luchtmacht is overgegaan. Verder sergeant Felix Lopez" Op de vraag van den verslaggever, wat het „doel der expeditie" was, antwoorde Arcega: „De orders, die ik van luitenant-kolonel Hi dalgo Cisneros had ontvangen, luidden te ver trekken voor een verkenningsvlucht boven Ibiza en vier onzer torpedojagers te helpen. Ik heb deze bevelen nog in mijn portefeuille", zeide de kapitein tegen den journalist. Hij liet deze zijn getypte instructies zien. „De bevelen had de kapitein om negen uur 's morgens ontvangen om vijf uur 's middags was hij met zijn toestellen vertrokken. Onze toestellen waren zeer snelle twee- motorige vliegtuigen. Wij vlogen op 4000 voet hoogte. Bij het naderen van Ibiza be merkten wij in de baai, op ongeveer 200 yards (180 meter) van den oever een oorlogsschip. Wij vlogen in zijn richting om het te verkennen. Toen wij naderden gaf het schip vuur op ons. Het schieten was eerst slecht en te laag, doch wel dra werd het verbeterd en plotseling kwamen in onze omgeving granaten tot ontploffing Het was toen ongeveer zes uur. Het was toen heel natuurlijk, aldus kapitein Arcega, dat wij direct het schip aanvielen, dat ons beschoten had. Ik gaf den weg aan en beval den waarnemer vier bommen te laten val len. Ik kon niet zien waar onze bom men terecht kwamen. De waarnemer telefoneerde mij het resultaat". De kapitein heeft formeel ontkend, dat de vliegtuigen op geringe hoogte boven de „Deutschland" zouden hebben gevlogen. ,Dat is grotesk", zeide hij, „met toestellen als de onze moeten wij van groote hoogte bombar deeren en met groote snelheid vliegen". Hoe het kleine Luxemburg zijn zin doorzette. Het is helaas meer en meer mode geworden om. zelfs met betrekking tot overduidelijke bepalingen van het Volkenbondshandvest de bedenkelijke kunst van uitleggen van een ver drag aldus toe te passen, dat men er is gaan inleggen, wat er eigenlijk heelemaal niet staat! Toch kan ook nu niet ontkend worden, dat met heel het wezen van den Volkenbond en tevens met den inhoud van het Handvest, de permanente neutraliteit van een staat- Bondslid onvereenigbaar is. Trouwens, niets meer of minder dan een uitspraak van den Volkenbondsraad staat hier mogelijken liefhebbers van inlegkunst in den weg. Want op 13 Februari 1920 stelde dat college vast en nooit is er sindsdien op teruggekomen dat het begrip van de (perma nente) onzijdigheid der Bondsleden onver eenigbaar is met het grondbeginsel, dat alle Bondsleden gemeenschappelijk hebben op te treden om de uit het Bondslidmaatschap voortvloeiende verplichtingen te doen eerbie digen. Als er dan ook sprake is van het beleid, dat een land als het onze, en tegenwoordig ook België, wenscht te voeren, is er geen sprake van een onzijdigheids- maar alleen van zelf- standigheidspolitiek. Het Handvest loopt bij kans over van artikelen, waaruit blijkt, dat als regel de dingen, waarmee de Bond zich heeft te bemoeien, allen leden aangaan. Daar uit reeds spruit voort, dat men niet, gelijk eer tijds, toen er nog heelemaal geen Volkenbond bestond, steeds rustigjes weg kan zeggen: wat er hier of daar in de wereld voortvalt, laat ons koud, raakt ons niet, want wij wenschen ons buiten alle internationale verwikkelingen te houden. Wie dat verlangt hoort geen Bonds lid te zijn. Dit hebben alle staten welke tot den Volkenbond toetraden, van den beginne af drommels goed geweten. Intusschen, geen regel zonder uitzondering. Op grond van zeer bijzondere overwegingen en mede tengevolge van een bijzonderen sa menloop van omstandigheden, heeft de Bond destijds genoegen genomen- met voor Zwitser land in een uitzonderingspositie toe te stem men. Dat werd juist vastgelegd in hetzelfde raadsbesluit, hetwelk begon met voor alle ze kerheid nog eens even te eonstateeren, dat neutraliteit en Bondslidmaatschap in beginsel onvereenigbaar zijn. Bovendien, ook Zwitser land is niet meer in het bezit van een onzij digheid in den volkomen staat, dien het bezat voor 1929. De Zwitsersche republiek heeft bij en met het oog op haar toetreding de solidari- teitsverplichtingen, welke het Volkenbonds lidmaatschap met zich meebrengt en met na me ojn. de verplichting tot medewerking aan de door den Bond Verlangde economische en financieele maatregelen tegen een schender van het Handvest plechtig erkend. Alleen met betrekking tot militaire dwang maatre gelen en tevens t.o.v. het z.g.n. doortochts- recht kreeg het op grond van zijn voortdu rende „onzijdigheid" een speciale vrijstelling! Intuschen bleek vrij spoedig daarna Luxemburg op een soortgelijke bevoorrech ting te willen aansturen. In 1867 had het zich door de mogendheden permanent onzijdig verklaard gezien, terwijl toen tevens de ge meenschappelijke garantie hiervoor verleend werd en het Luxemburgsche gebied gedemili tariseerd werd. Als nu de Regeering van het Groothertog dom zich op 23 Februari 1920 met een verzoek tot toelating tot den Volkenbond, tot Genève richt, gaat daarmee gepaard de vraag de onzijdigheid te willen handhaven on der garantie van den Volkenbond. De Raad geeft hierop weldra te kennen, dat inwilliging van dit laatste verzoek waarschijnlijk niet zal kunnen geschieden. En op 28 November 1920 trekken de Luxemburgsche vertegen woordigers elke reserve op het punt van de onzijdigheid terug, waarna de Volkenbonds vergadering eenige weken later (op 16 De cember) tot de toelating van dit landje be sluiten. Zoo verwerft het dus het lidmaat schap, zonder dat er eenige afzonderlijke re geling met het oog op een nóg te handhaven onzijdigheidspositie is getroffen. Maar ziet, dan komt er vrij kort daarna een kleine ver rassing. Want in het voorjaar van 1921 vraagt de Luxemburgsche Regeering aan den secretaris-Generaal van den Bond, welke de positie van dit land ten opzichte van den ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. Thijs ging er bij zitten en ook Paddekwist liet zich langzaam op den wortel van een ouden beuk glijden. „Zeg, vertel nu eens, Paddekwist je, moet jij nu niet lederen dag hard werken? Ik dacht, dat je nu allerlei vruchten moest plukken, bramen, bessen en noten en nu kom ik hier en je doet niets." Paddekwist keek Thijs verdrietig aan „Ja, zoo moest het eigenlijk wel zijn," zei hij .langzaam. „Maar we hebben een boozen berg- kabouter in het bosch en die heeft alles van ons weggenomen. Er is niets voor ons over gebleven." Bond is, zoolang de voorgenomen en trouwt bovendien uitdrukkelijk toegezegde wijzigt van de Grondwet tot schrapping der bepalt welke zij na 1867 bevatte dat het lat permanent onzijdig is, nog niet haar besla gekregen heeft. Op 21 Juni 1921 komt het Geneefsche ate woord. Van een voorloopige positie v* Luxemburg tegenover den Bond kan ge; sprake zijn, daar het land definitief lid w, geworden; het dient dan ook zijn Groncfe ten spoedigste met zijn internationale y« plichtingen in overeenstemming te brengt enz. enz. Doch dit laatste bleef achterwege. En a is het dan kunnen gebeuren, dat Luxerabi sedert dien herhaaldelijk kenbaar heeft g maakt, dat alles tezamengenomen, zijn ntj traliteitspositie in stand gebleven, want» niet opgeheven is. Vandaar dan ook, dat Luxemburgsche minister-president Bech k geleden dit standpunt nog eens onderstr^ heeft, toen hij dat gewenscht vond in band met de intree van België's zelfstaal; heidspolitiek! Dat er in dit alles iets heel onregela tigs zit, valt niet te ontkennen. Maar het is eenmaal zoo, dat Genève al meer onregek; tigheden heeft geslikt: de Luxemburgschec zijdigheid kan er dus nog wel bij. Dr. E. V. RAALTE PRIJZEN - STOFZUIGERS BENEDEN IEDERE CONCURRENTIE. Electro Lux 7.50 Orion 9.50 Premier 10. Oco 12.50 Excelsior Ritsema Vampyr Protos 15- 15.- 20.- 25.- Stofzuigerliuis ELECTRO FORT GR. HOUTSTRAAT 94 - Telef. 1707! Filialen door geheel Nederland. (Adv. ingez. Mei IADH). PRDERAMMA WOENSDAG 9 .TUNI 1937. HILVERSUM I. 1875 M. NCRV-uitzending. 6.307.00 Onderwijsfo: voor de scheepvaart. 8.00 Schriftlezing, meditatie, gewijde z ziek (gr. pl.). 8.30 Gramofoonmuziek. Gelukwensehen. 9.45 Gramofoonmuziek. 1( Morgendienst. 11.00 Toogdag in Artis van Bond voor Gereformeerde Jeugdorganiss 12.00 Berichten. 12.15 Ensemble Van Horst. 1.45 Gramofoonmuziek. 2.15 Klarinet piano. 3.00 Christ, lectuur. 3.30 Alt, cello piano. 4.45 Felicitaties. 5.00 Kinderuur. Gramofoonmuziek. 6.30 Causerie over Binnenaanvaringsreglement en stoommae; nes. 7.00 Berichten. 7.15 Landbouwhalfu 7.45 Reportage. 8.00 Berichten ANP. Herhal; SOS-berichten. 8.15. Arnhemsche Orke vereeniging. 9.00 Gezinspolitiek., causerie. Vervolg concert. 10.20 Berichten ANP. 1( Gramofoonmuziek. 10.45 Gymnastiekles. 11 tot 12.00 Gramofoonmuziek. Hierna: Schri lezing. HILVERSUM II 301 M. VARA-Uitzending. 10.0010.20 v.m. en 7.3! 8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek. 8.06 Zomeroo; causerie. 8.10 Gramofoonmuziek. 9.20 Kf kenpraatje. 10.000 Morgenwijding. 10.20 Flierefluiters", solist. „Melody Circle" en pl1. veepraatje. 12.00 Gramofoonmuziek. 12.301 gelspel. 1.001.45 „Fantasia", 2.00 Gramofoc muziek. 2.30 Voor de vrouwen. 3.00 Voor kinderen. 5.30 VARA-orkest. 6.00 Gramafo: muziek. 6.15 Vervolg concert. 6.45 Gramofo: muziek. 7.00 Zang. 7.30 Onze geestelijke t. scheidenheid, causerie. 8.05 Herhaling SC Berichten. 8.Ó7 Berichten ANP.. VARA-vs: 8.15 Gramofoonmuziek. 8.30 Een aanspor totcauserie. 8.40 Piano en Zang. Radiotooneel. 9.45 Zang, accordeon en pis 10.00 Berichten ANP. 10.05 „Musica" en mofoonmuziek. 11.00 Sportreportage. 1! Dansmuziek (gr.pl.) (tot 12.00). DROITWICH 1500 M. 11.05 Orgelspel. 11.3511.50 Gramofoom ziek. 12.05 BBC-Northern- orkest en f 1.05 Het Conventry Hippodrome-orkest. Sportreportage. 1.502.20 Gramofoonmuz; 3.10 Het Northern Ireland Fanfare-orkest.' Pianovoordracht. 4.20 Kerkdienst. Sportreportage. 5.35 BBC-Dansorkest, 6.20 richten. 6.40 Fransche causerie. 7.10 Rac tooneel. 8.20 Muzikale causerie. 8.40 BBC- kest. 9.20 Berichten. 9.40 I protest, cause: 9.45 BBC-Theater-orkest en solist. 10,50 clamatie. 11.05 Het Celebrity trio. 11,35 Ec Carroll en zijn Band. 11.5012.20 Dansmuz (gr. pl.) RADIO PARIJS 1648 M. 7.10 en 8.20 Gramofoonmuziek. 12,20 ciano-orkest en zang. 2.20 Gramofoonmuz: 3.20 Zang. 3.35 Gramofoonmuziek. 4.50 voordracht. 5.50 Zang. 6.05 Gramofooni ziek. 8.3512.05 Opera-uitzending. KEULEN 456 M. 6.50 Westduitsch Kamerorkest. 8.05 Milit orkest. 9.50 Gramofoonmuziek. 12,20 SA- kest. 1.35 Omroeporkest, vocaal ensemble heerenkapel. 2.35 Gevarieex-d concert, Stedelijk orkest van Osnabrück, 6.35 Omro: koor, 7.10 Gramofoonmuziek. 8.30 Omrc kleinorkest, vroolijk kwartet en solisten. 1! Zang bij de luit. 11.30—12,20 Hans Bui orkest. BRUSSEL 322 M. 12,20 Gramofoonmuziek. 12.50 Omroepork 1.30 Omroepdansorkest. 1.502.20 Gran foonmuziek* 6.20 Omroeporkest. 7.05 Grar foonmuziek. 8.20 Kleinoi'kest en zang. Gramofoonmuziek. 9.35 Omroepsymphor orkest. 10.3011.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12,50 Omroepd# orkest. 1.30 Omroeporkest. 1,502.20 Grac foonmuziek. 5.25 Het Chigo-orkest. 6.20 G: mofoonmuziek. 8.20 Omroepsymphonie-ork 9.20 Kleinorkest en zang. 10.3011.20 Omrtf dansorkest. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 8.30 Ad. Lutter en Em, Rambour met 1) orkesten. 10.20 Berichten. 10.50 Fluit en ce: balo. 11.05 Weerbericht. 11,20—12.20 Hs Bund's orkest

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6