Thijs IJs en de booze kabouter Wetenschap en Internationale samenwerking. De controle der Spaansche kusten. Lofwaardig Nederlandsch initiatief. W OENSDAG 9 JUNI 1937 HAARLEM'S DAGBLAD Overeenstemming tasschen de vier deelnemende mogendheden. Engelsche diplomatieke kringen voorzien, dat binnenkort een overeenstemming zal kun nen worden tot stand gebracht tusschen de vier mogendheden, die belast zijn met de con trole ter zee aan de Spaansche kusten, gezien het algemeen gunstige karakter der opmerkin gen van Parijs, Rome en Berlijn. Deze kringen zijn van meening, dat het nu mogelijk zal zijn te Londen over te gaan tot de redactie van den tekst van een overeenkomst, welke zoo spoedig mogelijk door de zorgen van de Britsche kanselarij naar de beide par tijen in het Spaansche conflict zal worden gezonden. De formule, welke de diplomaten der vier mogendheden te Londen zullen moeten uitwerken zal op drie punten waarop de over eenkomst nu reeds in principe in bereikt, be trekking hebben en wel: 1. Uitbreiding van het stelsel der veiligheids zones in de Spaansche havens. 2. De verzekering, dat de autoriteiten van Valencia en Salamanca ai het mogelijke zul len doen om een herhaling te voorkomen van incidenten zooals die met de „Hardy" en de „Deutschland". 3. Ingeval de door de Spanjaarden aangeno men maatregelen geen herhaling vair derge lijke incidenten zou voorkomen, zou een stelsel van overleg tusschen de vertegenwoordigers der vier mogendheden in het leven moeten worden geroepen om te beraden over hetgeen zal moeten geschieden in antwoord op iedere vijandige daad. De niet-inmengingscommissie zal van de genomen besluiten op de hoogte worden ge steld zoodra de antwoorden van Valencia en Salamanca zullen zijn ontvangen, aangezien er, aldus is men te Londen van meening, geen reden is om er aan te twijfelen, dat deze ant woorden niet gunstig zouden zijn. De commissie voo voorts verschillende voor stellen kunnen bestudeeren, die reeds zijn in gediend met het doel aan de controle een meer internationaal karakter te geven met name door de vervanging van een zeker aantal met deze controle belaste oorlogsschepen door ge wapende visschersschepen, aan boord waarvan internationale waarnemers zouden kunnen plaats nemen. Dit voorstel schijnt vooral te Londen een gunstig onthaal te vinden. De Britsche regeering heeft verder een Fran- sche nota ontvangen over de kwestie der ver sterking van de veiligheid der contrólevloten. De nota is een volledige bevestiging van het mondelinge antwoord, dat de Fransche ambas sadeur Vrijdag aan Eden gegeven heeft. Parijs toont gunstig te staan tegenover de Britsche voorstellen en stelt zelf o.a. voor aan de vlo ten een meer internationaal karakter te geven. Onderscheiding voor den negus. Eerelid van den Universiteitsbond van Cambridge. De Negus is gekozen tot eerelid van den universiteitsbond van Cambridge. Toen de Negus de zaal binnenkwam werd hij luide toegejuicht door de studenten. In het Fransch hield hij een korte toespraak. Hier op volgde debatten over een ontwerp reso lutie, behelzende dat de beste waarborg voor den Europeeschen vrede de toepassing is van het beginsel der collectieve veiligheid. Een vliegwedstrijd Istres— Damascus—Parijs. Ter vervanging van den wedstrijd New-YorkParijs. De Fransche Aeroclub heeft medegedeeld, dat in verband met de weigering van de Amerikaansche autoriteiten de wedstrijd New-YorkParijs niet kan doorgaan. De minister van Luchtvaart, Cot, heeft .besloten de prijzen, welke waren uitgeloofd te hand haven en heeft de Fransche Aeroclub opge dragen een anderen wedstrijd te bestudee ren. De minister heeft thans het ontwerp van de club goedgekeurd. Deze nieuwe wed strijd zal worden gehouden op 20 Augustus op het traject IstresDamascus(Le Bourget. Spaansche Nationalisten bombar, deeren Valencia, Madrid en Palamos. Vermoedelijk een groot aantal slachtoffers in de hoofdstad. Havas meldt uit Bilbao, dat de regeerings- troepen aan het front in Asturië vier kilometer opgerukt zijn. In het Baskenland zijn beide tegenstanders weinig actief en strijd beperkte zich tot ar tillerievuur, vooral bij den Lemoniaberg Twintig vliegtuigen van de rechtschen heb ben een aantal plaatsen in de omgeving van Eilbao gebombardeerd. Gisterochtend vroeg trachtten twee vlieg tuigen van de rechtschen Valencia te bom bardeeren. Zij werden evenwel door het lucht afweergeschut verdreven. De vliegtuigen wier pen een twintigtal bommen op de haven, waarvan de meesten in het water terecht kwa men. Met schat het aantal granaten, dat de ar tillerie van Franco in den nacht op Dinsdag op Madrid heeft afgeschoten op duizend. Gisteravond werd het bombarde ment hervat. Gedurende twintig minuten regende het granaten in de straten van het centrum en in de buiten wijken. Een begin van brand in de kerk van San Jose werd spoedig onderdrukt. Hoewel het aantal slachtoffers niet nauwkeurig bekend is, schijnt het buitengewoon groot te zijn, daar zich op het tijdstip van het bombardement een dichte menigte door de straten be woog. Verder deelt de verdedigingsraad van Bar celona mede. dat Dinsdagochtend vijf uur twee kruisers der rechtschen vermoedelijk de „Baleares" en de „Canarias" een zestigtal granaten hebben afgeschoten op Palamos. zonder evenwel veel schade aan te richten of dooden te veroorzaken. Ook het dorp San Pol der Mar werd zonder succes beschoten. De luchtmacht van de regeering dreef de oor logsbodems op de vlucht. teneinde een ieder minder kwetsbaar te ma ken. Frankrijk stelt voor een waarnemer te plaat sen aan boord van de contröleschepen en min der rechtstreeks belanghebbende mogendheden in de contrólevloten. Duitschland Opnieuw twee doodvonnissen geveld. De vroegere communistische rijksdagafge vaardigde Maddalena en vier ander beklaag den hebben voor de volksrechtbank terecht gestaan terzake van het in gevaar brengen van de veiligheid van den staat. Twee der beklaagden werden ter dood veroordeeld. Maddalena werd tot levenslangen dwangarbeid veroor deeld, terwijl de andere beklaagden eveneens met dwangarbeid werden gestraft. Maddalena was in 1933 gevlucht, doch kort geleden klandestien naar Duitschland terug gekeerd om zijn familie te bezoeken. Joegoslavië Von Neurath's besprekingen met den minister-president. Na afloop van de Duitsch-Joego-Slavische besprekingen te Belgrado is een communiqué gepubliceerd, waarin o.a. wordt gezegd, dat de Duitsche minister van buitenlandsche za ken en den Joego Slavischen Ministerpresi dent en minister van buitenlandsche zaken, dr. Stojadinowitsj, alle vraagstukken, die Duitschland en Joego Slavië betreffen, diep gaand hebben besproken. De door een weder zij dsch oprecht vertrouwen gekenmerkte be sprekingen hebben doen zien, dat de opvat tingen der beide landen over den politieken toestand en over het nut van een vreedzame samenwerking tusschen twee staten overeen stemmen. De besprekingen hebben aange toond, dat van beide kanten de wil bestaat, door versteviging van de wederzijdsche be trekkingen het werk van den algemeenen vrede te dienen. Betoogingen van studenten. Een groep van twee tot drie honderd stu denten heeft getracht zich naar de villa te begeven, waar Von Neurath zijn intrek ge nomen heeft en vijandelijke kreten aan het adres van het Hitlerisme en fascisme geuit. Voor het Fransche gezantschapsgebouw vormde zich een andere groep, die ten gunste van Frankrijk betoogde. De politie trad op beide plaatsen krachtig op en verspreidde de betoogers, waarvan er enkele werden gearres teerd. „Deutschland heeft geen schot gelost." Officiëele Duitsche lezing van het gebeurde met de „Deutschland". Van officieele Duitsche zijde wordt, nadat nu de uitvoerige rapporten van de bevelheb bers der Duitsche regeeringsstrijdkrachten in de Spaansche wateren zijn ontvangen, nogmaals een uiteenzetting gegeven van het incident bij Ibiza. Er wordt medegedeeld, dat 't pantserschip .Deutschland" op 29 Mei ter reede van Ibiza ten anker is gegaan. De in de buitenlandsche pers opgedoken bewering, aldus de uiteenzetting, dat de .Deutschland" daar niet had mogen ankeren, is onjuist. Op 29 Mei tegen zeven uur des namiddags geschiedde een op een overval gelijkende aanval van twee bommenwerpers op de Deutschland". De toestellen vlogen over land uit de richting van de laagstaande zon. Zij wierpen verscheidene bommen op het voor anker liggende pantserschip. Twee bom men troffen het schip. Voor de vliegers was bij de geringe vlieghoogte een verwisseling van de .Deutschland" met een schip der rechtschen uitgesloten. De „Deutschland", die tot verweer gereed voor anker lag kon de kenteekenen en het type der vliegtuigen te gen de zon in niet herkennen en had ook verder geen reden, niet herkende vliegtuigen onder vuur te nemen. Aldus geschiedde het, Zorg tijdig bruin te zijn Want een blanke huid wordt rood en pijnlijk door de zon. Gebruik daarom tijdig AMTT.PA- zonnebruincrême, die Uw huid beschermt tegen vervellen en zonnebrand en U tevens snel mooi bruint, óók bij weinig of geen zon. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. (Adv. Ingez. Med dat deze aanvallers pas werden vastgesteld, nadat zij de bommen hadden geworpen. Het pantserschip „Deutschland" en ook de torpedoboot „Leopard", aldus de officieele mededeeling. hebben geen schot gelost. Alle mededeelingen van de machthebbers van Valencia over het gebruik van wapens door de Duitsche oorlogsschepen zijn onwaar. Of deze machthebbers hebben in het bewust zijn van hun schuld opzettelijk onwaarheid gezegd, of de vliegtuigcommandanten heb ben hun roekeloóze daad door een dergelijke leugen probeeren te verhelen. Men heeft hier dus te doen met een niet uïtgelokten overval van vliegtuigen van het roode Spanje, die ondubbelzinnig als de aanvallers zijn vast gesteld aldus deze Duitsche mededeeling. Tenslotte wordt geconstateerd dat door een der bommen aanzienlijke verliezen zijn veroorzaakt, omdat een aantal manschappen zich in hun onbeschermde verblijfplaats op hielden. Als represaillemaatregel werden de versterkingen en militaire stellingen van Al- meria beschoten waarbij het vuur door twee batterijen werd beantwoord. AMELIA EARHART TE DAKAR. Amelia Earhart is Dinsdagmorgen te Dakar aangekomen. DUITSCHE KRUISER „BLUECHER" TE WATER GELATEN In tegenwoordigheid van den opperbevel hebber der marine, generaal-admiraal Roe der, is te Kiel een nieuwe 10.000 tons kruiser te water gelaten. De bevelvoerende admiraal van het ma rinestation Oostzee, admiraal Albrecht, deelde mede, dat de kruiser „g" den naam „Bluecher" zal dragen. Dit is het derde Duitsche oorlogsschip van dezen naam. De pantserkruiser „Bluecher" werd op 24 Januari 1915 in den zeeslag bij Doggersbank zoo ernstig geschonden, dat hij zonk INTERNATIONALE INZENDING DER JEUGDHERBERGEN OP DE PARIJSCHE TENTOONSTELLING. Ontworpen en uitgevoerd door leerlingen der Haagsche Acade- hie van Beeldende Kunsten. Als een der belangrijkste factoren in de moderne jeugdbeweging ontbreekt op de jeugd afdeeling, die deel uitmaakt van de Parijsche Wereldtentoonstelling, ook de internationale arbeidsgemeenschap voor jeugdherbergen niet. Het was een eervolle onderscheiding voor de Nederlandsche Jeugdherberg Centrale, toen de internationale arbeidsgemeenschap haar opdroeg, de internationale arbeidsgemeen schap haar opdroeg, de internationale in zending te willen verzorgen. De afdeeling reclamekunst van de Academie van beeldende kunsten te Den Haag kreeg, toen zij daartoe bereid bleek, opdracht de in zending te ontwerpen en uit voeren, en de leider van deze afdeeling, de heer G. Kiljan, bepaalde zich in hoofdzaak .tot het geven van adviezen van het houden van toezicht, doch liet het werk zelf over aan de leerlingen, wat het groote voordeel had, dat de inzending voor de Jeugdherbergen vrijwel geheel is ontspro ten aan den geest van enthousiaste jongeren, die 't jeugdherbergwerk kennen, er van hou den en den geest ervan begrijpen, bij het ont werpen werd liet voornaamste werk geleverd door de beide vierdejaars-leerlingen Freek Driessen en Nico Blans, doch ook de overige leerlingen der reclame-af deeling werkten nij ver mee, terwijl voor de uitvoering, voor zoover daarbij de hulp van timmerlieden noo- dig was, medewerking werd verkregen van de gemeentelijke vakcursus voor werkloozen, dus ook van jonge menschen. Terecht mogen de leerlingen zich voldaan voelen over de resultaten van hun werk, en men mag slechts hopen, dat de gekoesterde plannen om gezamenlijk in Parijs een kijkje te gaan nemen als de inzending haar plaats van bestemming op de tentoonstelling heeft in genomen, zullen slagen. Als de huid van Uw gelaat, hals en armen door de zon pijnlijk verbrand is, of dat gij U bij het fietsen hebt doorgezeten, doe er dan on middellijk Purol opDit verzacht en geneest. Purol (geel en wit) beide in doozen van 30 en 60 ct. Bij Apothekers en Drogisten. (Adv. ingez. Med.) ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. Thijs begreep het in het begin niet goed, maar Paddekwist ging al spoedig voort„Ik geloof, dat die bergkabouter heeft willen toonen, dat hij de sterkste van ons allen was en nu heeft hij alle spinnen in het bosch veranderd in heel groote spinnen. En nu hebben die akelige beesten allemaal groote webben gemaakt en nu kunnen wij niet meer bij onze paddestoelen. En als wij er te dicht bij komen, dan blijven we aan die webben vastkleven Een vriend van mij pro beerde het. maar hij heeft het duur moeten betalen. De spinnen hebben hem gepakt en ze laten hem maar hangen!" Thijs schrok op .„Waar is Dickie? Het is hier een gevaarlijk bosch!" Tijdens de kroningsweek vormde Londen meer dan ooit een internationaal trefpunt. Uit vele landen der aarde was men er samen gekomen om iets mee te maken van de onge twijfeld indrukwekkende plechtigheid, die met de kroning van een Britsch Koning ge paard gaan. Intusschen heeft er in de Engelsche hoofd stad o.a. ook een belangrijke samenkomst van mannen van de wetenschap plaats ge vonden. Ik denk hier aan de conferentie van den Internationalen Raad van Wetenschap pelijke linies, waarin een aantal internatio nale natuurwetenschappelijke organisaties vertegenwoordigd zijn. Het is een belangrijk gezelschap, dat deel uitmaakt van dien Raad en van zijn bijeen komsten. Kopstukken uit de wetenschappe lijke wereld telt de Raad in zijn midden. Trouwens, een zoo beroemde instelling als de Britsche Royal Society trad als gastvrouwe op en tot de organisaties, welke haar stem bij de besprekingen konden doen hooren, behoor de bijv. niets meer of minder dan de even eens in den Raad vertegenwoordigde Konink lijke Academie van Wetenschappen te Am sterdam. Zij heeft, haar schoone traditie getrouw, een lans gebroken voor wat wij in een straks nader te vermelden motie noemen, „de sociale verantwoordelijkheid der wetenschap en der wetenschappelijke werkers." Wat bedoelde traditie betreft, mag nog wel eens in herinnering gebracht worden, hoe het vooral onze Koninklijke Academie van We tenschappen is geweest, die na den oorlog met overtuiging en geestdrift geijverd heeft voor het herstel der internationale samen werking tusschen de mannen van de weten- Gemakkelijk was dat niet. Eén voorbeeld uit velen kan nog eens duidelijk maken, hoe zeer men te midden van de na-oorlogsche mentaliteit, die zelfs de besten in de ex-oor logvoerende landen niet onaangetast had ge laten, krachtigen tegenstand had te over winnen, eer hervatting der internationaal- wetenschappelijke betrekkingen bereikbaar zou zijn. Ten bewijze hiervan laat ik hier (in verta ling een brief volgen, geschreven in Juli 1919 door niemand minder dan den waarlijk zeer vredelievenden staatsman-geleerde B'ryce, die in Engeland een der gangmakers voor de Volkenbondsgedachte is geweest, die dank zij veel reizen en trekken, alsmede dank zij z'n breede historische en staatkundige belang stelling een man met internationalen geest was. Niettemin schrijft Bryce, naar aanlei ding van het initiatief voor herstel van de betrekkingen tusschen de mannen van de wetenschap door dl Nederlandsche Konink lijke Academie van Wetenschappen in '19 on dernomen, het volgende aan een zijner Ame rikaansche vrienden, den president (wij zou den zeggen Tector) van de Harvard Universi teit, dr. Charles W. Eliot: „Het is merkwaardig hoe weinig zich de ontwikkelde Duitschers den schrik en af schuw realiseeren, die hun oorlogsmethoden bij ons hebben opgewekt. Een gezien Neder landsch sterrekundige schreef mij onlangs een brief, waarbij hij een afschrift insloot van een door de Amsterdamsche Academie van Wetenschappen ontworpen adres, waarvan de bedoeling was het door de wetenschappelijke academies van neutrale landen aan de Aca demies van de geallieerden en van de Ver- eenigde Staten te doen aanbieden en waarin dan wordt aangedrongen op onmiddellijke hervatting van de persoonlijke betrekkingen en van de arbeidssamenwerking tusschen onze Academies en die van Duitschland en Oostenrijk. Het ontwerp, dat erkent, dat de Duitsche inval in België onverdedigbaar was, vergelijkt die gebeurtenis, en tracht haar daardoor te verzachten, met de Britsche ma ritieme blokkade van Duitschland. De Neder landsche Academie, die ongetwijfeld ruim schoots is samengesteld uit personen, welke vrienden zijn van de Duitsche professoren, schijnt weinig onderscheid te zien tusschen de Duitschers en ons en geeft zich geen re kenschap van den wrevel, die zulk een ver gelijking in de geallieerde landen zou ver wekken. Wij van de Britsche Acadamie, hou den ons al druk bezig met de kwestie van onze toekomstige relaties met de Duitsche „Gelehr- ten". Wij wenschen niet, gelijk de Franschen doen, voort te gaan met hen als vijanden, te behandelen, maar het is niet gemakkelijk „te verzoenen en weer goede vrienden te worden" vooral niet, waar zij geen blijk van berouw hebben gegeven. Wellicht kan toelating tot den Volkenbond tot oplossing van het pro bleem leiden. Wij weten heelemaal niet wat er in de eerstkomende jaren van Duitschland zal worden, behalve dat de meesten onzer ge- looven, dat de Hohenzollerns voor goed ver dwenen zijn." Het is duidelijk. Zelfs een figuur als Bryce vond het in 1919 eigenlijk nog wel wat vroeg om zonder verwijl op het denkbeeld van de Koninklijke Academie in te gaan. Nog vele jaren zou het duren, eer inderdaad alom de weerstand verdween. Maar toch werd er hier en daar al vrij spoedig na het einde van den wereldoorlog wat bereikt. Het is vooral onze groote landgenoot Lorentz geweest, die zich persoonlijk voor de internationale weten schappelijke toenadering en samenwerking heel veel moeite heeft gegeven. Dit deed hij, omdat hij er van uitging, dat juist de diena ren van de wetenschp in breedheid van geest en dus in het overwinnen van enghartige na tionale, juister gezegd nog, nationalistische gevoelens en gevoeligheden, hadden voor te gaan. Een Lorentz was er van overtuigd, dat niets verkeerder ware, dan wanneer de gees telijke arbeiders zich als het ware zouden te rugtrekken in hun ivoren torens. Welaan, ook heden ten dage blijkt onze Koninklijke Academie van Wetenschappen, die destijds een Lorentz tot gids nam op het pad dat naar herstel van de internationale wetenschappelijke betrekkingen moest lei den, trouw te willen blijven aan dit schoon verleden. Op de jongste bijeenkomst van den Inter nationalen Raad van Wetenschappelijke Unies heeft zij immers een motie verdedigd en aan genomen weten te krijgen, waarin de Raad het als een deel van zijn taak verklaart te beschouwen: aandacht te geven aan de van verschillende zijden geuite meeningen be treffende de houding, die wetenschappelijke werkers behooren aan te nemen met betrek king tot de gevaren, die tegenwoordig de toe komst der beschaving bedreigen. Daarom be sluit de Raad een commissie in te stellen, die zal trachten overeenstemming te krijgen in zake de sociale verantwoordelijkheid van de wetenschap en van de wetenschappelijke I werkers. Blijkens het in de N. R. Ct. versche nen verslag over de besprekingen, >"iartoe deze motie anleiding gaf, ontbrak het toch niet geheel en al aan verzet. Zoo moet er zelfs een Amerikaan geweest zijn, die vond, dat de natuurwetenschappelijke menschen zich niet met de sociale wetenschap hadden te bemoeien. Hoera, leve de hokjes! Overigens scheen deze geleerde vooral bevreesd te zijn voor de financieele gevolgen. Volgens hem kon het nu wel eens zijn, dat aanneming van dit voorstel een slechten invloed zou hebben op de mildheid van particulieren, die anders voor wetenschappelijke onderzoekingen nogal eens met ruime hand willen geven. Intusschen, het was slechts een hoogst en kele van de deelnemers aan de besprekingen te Londen, die evenals onze Amerikaan, een afwijzend standpunt tegenover de Neder landsche motie innam. Gelukkig, want meer dan ooit is er in dezen tijd dringend behoefte aan krachtig pal staan voor onze beschaving en afweer tegen alles wat haar bedreigt, hieronder zeker bovenal begrepen de menta liteit, die aan vreedzaam overleg en vreed zame samenwerking in den weg staat, ja, daarvan liefst niets wil hooren of weten. Willen de politieke voormannen, willen de volkeren wat er nog aan beschaving bestaat voor ondergang behoeden, dan is het hard noodig, dat de mannen van den geest het voorbeeld geven en de leiding nemen ter be vordering van een gezonde internationale sa menwerking. Vandaar, dat het initiatief van onze Ko ninklijke Academie van Wetenschappen, warme instemming verdient. Dr. E. v. RAALTE. Gemeenteraad in staking gegaan. Groesbeeks vroede vaderen hebben grieven, Dinsdagmiddag tegen 4 uur was een open bare vergadering uitgeschreven na een tijds verloop van bijna vier maanden. Hierdoor waren de gemoederen van de raadsleden da nig geprikkeld, te meer waar beide wethou ders herhaaldelijk op een openbare vergade ring hadden aangedrongen. Toen zich op het bepaalde uur enkele leden ter vergadering meldden, kwamen zij te weten, dat B. en W, nog besprekingen te voeren hadden. Na af loop van deze besprekingen voegden de beide wethouders zich ook bij den wachtenden raad in het nabijgelegen café en zagen allen van het bijwonen der vergadering af. Aanleiding tot deze staking is het feit, dat) sedert vier maanden de medewerking van den raad niet meer noodig geacht werd. Ver schillende leden hadden ernstige grieven,) welke niet tot uiting konden komen. PROGRAMMA DONDERDAG 10 JUNI. HILVERSUM I, 1875 M. 8.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO, 2.00—12.00 NCRV. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonplaten. 10.1! Morgendienst. 10.45 Gramofoonmuziek. 11.3(1 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-orkest en gromofoonmuziek. 2.00 Hand-! werkles. 3.00 Pianovoordracht. 3.35 Bijbellezing 4.45 Handenarbeid v. d. Jeugd. 5.15 De „Gooi-! landers". 6.45 CH.V.-kwartiertje. 7.00 Berich ten. 7.15 Missiepraatje. 7.45 Reportage. 8.0Ü Berichten A.NP. Herhaling SOS Ber. 8.15 He. Bredasche Philh. Orkest, en solisten, vooraf gegaan door een inleiding. 10.00 Berichter! ANP. 10.05 Gramofoonplaten. 10.45 Gymnas-j tiekles. 11.0012.00 Gramofoonmuziek. Hierna' Schriftlezing. HILVERSUM II, 301 M. AVRO-uitzending. 8.00 Gramofoonmuziek. 9.30 Orgelconcert; 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziekj 10.30 AVRO-Octet. I. d. pauze: Declamatie! 12.30 Het Aeolianorkest. 1.30 Gramofoonmu- ziek. 2.00 Declamatie. 2.30 De Octophonikers en' dameskoor. 3.30 Reportage. 4.00 Voor ziekd en thuiszittenden. 4.30 De Octophonikers. 4.5(| Voor de kinderen. 5.30 Kovacs Lajos' orkest en orgelspel. 6.30 Sportpraatje. 7.00 Viool en piano. 7.30 Gramofoonmuziek. 7.40 Causerie, over de Russische Noordpool-expeditie. 8.0C Berichten AN.P. Mededeelingen. 8.15 Omroep-! orkest. 9.20 Radiotooneel. 9.55 AVRO-Dansor- kest en solisten. 11.00 Berichten ANP. Hierna tot 12.00 Gramofoonplaten. DROITWICH, 1500 M. 1.2511.50 Dansmuziek (Gr. pl.l 12.10 He: BBC-Welsch-orkest en solist. 1.00 BBC-zan- j gers en Solist. 1.30 Sportreportage. 1.502.25 Klarinet en piano. 3.10 ,Jt occurs to me", eau serie. 3.35 Sted. Orkest Bournemouth, en solist 5.05 Gramofoonmuziek. 5.15 Sportreportage 5.35 Ben Oakley en zijn band. 6.20 Berichten 6.40 Boekbespreking. 7.00 Ensemble „Musica Antiqua". 7.35 Orgelspel. 8.05 BBC-Schotsch- orkest. 9.00 Taalkundige causerie. 9.20 Berich ten. 9.40 Revue-programma. 10.20 Kerkdienst 10.40 Het Crookkwintet. 11.20 BBC-dansorkest 11.5012.20 Bunny Berigan en zijn Band (uil; Amerika). RADIO PARIS 1648 M. 7.10 en 8.20 Gramofoonplaten. 12.35 Sym phonieconcert en soliste. 2.20 en 4.20 Gramo foonmuziek. 4.50 en 8.05 Zang. 8.35 Duocon eert. 8.50 Krettlyorkest. 9.20 Lamoureux-orkesf KEULEN, 456 M. 6.50 Het Plietesch-Marko-orkest. 8.50 Politii muziekkorps. 9.50 Gramofoonplaten. 10.2! Volksliederenconcert. 12.20 Orkestconcert. 1.3. Stedelijk Orkest Konstanz. 2.35 Gevarieerc concert. 4.35 Stedelijk Orkest Gelsenkirchen 6.20 Blaasconcert. 7.20 Gramofoonplaten. 8.S Omroeporkest. 10.5012.20 Omroepkleinorkesi BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonplaten. 12.50 Accordeonsoli I.00 Salonorkest. 1.30 Omroeporkest. 1.50 Ac cordeonsoli. 2.002.290 5.20 Gramofoonpla ten. 6.50 en 7.23 dito. 8.20 Bontu. Avond 10.30- II.20 Omroepdansorkest. BRUSSEL 484 M. 12.20 Gramofoonplaten. 12.50 Omroeporkest, 1.30 Salonorkest. 1.50 Gramofoonplaten. 5.2C dito. 6.35 Salonorkest. 7.35 Gramofoonmuziek Omroepsymphonie-orkest. 10.3011.2( Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 8.30 Pianovoordracht. 9.00 Militair orkest 10.20 Berichten. 10.50 Kwartetconcert. 11.0! Weerbericht. 11.2012.20 Gramofoonplaten.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6